Venrays woningbouw DRUKWERK LEDEREN JASJES THOMASSEN krediet-plan 'fijner huis' Rabobank gemeentelijke notities en mededelingen Wilt u fijner wonen in uw huis maar hebt u geen geld voor verbeteringen? Maak gebruik van het WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Kennismakingsavond met Brukske- bewoners Bekendmaking Bekendmaking De leeftijd der sterken koopt u bij modehuis EUTERPE-NIEUWS OPBRENGST VASTENAKTIE 25 PROCENT HOGER DAN VORIG JAAR Verkenners vieren St. Jorisfeest VOETBAL OUDE GLORIE VRIJDAG 26 APRIL 1974 No. 17 VIJF EN NEGENTIGSTE JAARGANG VOOR AL UW DRANKEN PEEL EN MAAS VOOR AL UW DRANKEN DRUK- EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 18 ct. per mm. ABONNEMENTS PRIJS PER HALFJAAR 8,50 (bij vooruitbetaling) Op donderdag 2 mei a.s. 's avonds om acht uur wordt in de foyer van de schouwburg, weer een kennis- makingsavond gehouden voor de Brukske bewoners. Deze avond wordt georganiseerd door de ge meente en wijkraad Brukske, die ook de uitnodigende partij is. Uiteraard zijn deze avond ook „oudere" Brukske bewoners wel kom. Tijdens deze avond kan men ken nismaken met het gemeentebestuur en de kerkelijke autoriteiten, maar bovendien met elkaar. Burgemeester drs. F. SchoLs zal in het kort een uiteenzetting geven over Venray. Daarna kan men mid dels een kleurenfilm nader kennis maken met de nieuwe woongemeen- te. Aan de hand van een maquette wordt men ingelicht over de plannen in Brukske II. Men zal uitvoerig gelegenheid hebben tot het stellen van vragen en om met de aanwezige bestuur ders en ambtenaren in discussie te gaan. Om met elkaar te kunnen kennis maken zal omstreeks 22.00 uur een discjockey voor de gezelligheid zor gen. Burgemeester en wethouders van Venray brengen hiermede ter alge mene kennis, dat vanaf heden ge durende drie maanden voor eenieder ter gemeente-secretarie, afdeling I-D (interne zaken), ter inzage is neer gelegd het besluit van de raad dezer gemeente van 19 februari 1974, no. 212, tot vaststelling van de „Ver ordening op de commissie van be heer voor het geschied- en oudheid kundig museum Venray". Deze verordening .treedt in wer king op een nog nader te bepalen datum waarvan dan openbare be kendmaking zal geschieden. Venray, 26 april 1974. Burgemeester en wethouders van Venray, Drs. F.G.L.L. Schols, burgemeester Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis, hun besluit van 17 april 1974 no. 673, waarbij de volgende verkeers maatregel is genomen: Door plaatsing van borden 11 en voor zover de omstandigheden zulks vereisen van borden 27 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens voor onbepaalde tijd te sluiten voor alle verkeer in beide richtingen: a. de weg Brukske (oud) vanaf de St. Servatiusweg tot aan de Blak- terweg; b. het gedeelte van de St. Serva- tiusweg vanaf de Oude Oostrum- se weg (bij het kapelletje) in zui delijke richting. De aandacht van belanghebben den wordt er op gevestigd dat tegen dit besluit beroep kan worden in gesteld binnen dertig dagen na de dag waarop het besluit ter openbare kennis is gebracht en dat het beroep aan H.M. de Koningin gericht, doch bij de Commissaris der Koningin ingediend moet worden. Venray, 26 april 1974 Burgemeester en wethouders voor noemd, Drs. F.G.L.L. Schols, burgemeester J.M. Foels, secretaris. De Werkgroep Inspraak heeft in een brief aan de raad de volgende opmerkingen gemaakt bij het wo ningmarktonderzoek 1973: a. terwijl dit onderzeek stelt dat per jaar de bouw van 500 woningen voldoende zal zijn, worden in Venray in 1974 en 1975 1800 wo ningen gebouwd; b. geen evlenwicht wordt bereikt op korte termijn tussen vraag en aanbod in de sociale en de mid denklasse van de woningen; c. in de sociale woningbouw komt men woningen tekort, terwijl er lin de middenklasse een te veel zal komen. In hun antwoord op deze brief stellen B. en W. nu dat men het getal van 500 woningen per jaar niet te absoluut moet nemen. Dat doet ook het onderzoek niet, dat de ge stelde cijfers relativeert. Zo weet roten b.v. niet wat de pendelaars zul len gaan doen, waarvan Venray 2500 inkomenden en 2000 uitgaanden kent. Bovendien mag de woning- nesarve rustig nog opgevoerd wor den. Men is nog lang niet aan de 2 procent. Maar ook het uitgangspunt van de brief is onjuist. Er 'is een voor lopig bouwprogramma van 8.000 woningen, maar dat betekent, dat er in deze twee j ailen 1800 woningen in aanbouw zijn of in aanbouw wor den genomen, zodat er in 1976 van dit contigent ook nog woningen op geleverd worden. Zoals de zaken nu staan zal door vertraging van de bouwplannen in Veltum 2 en Brukske 2 dat aantal zelfs vrij groot zijn. Maar vast staat ook, dat als in deze 2 jaren slechts 1000 woningen klaar zouden komen, het aanbod onvoldoende zal zijn. Dat er te weinig sociale woning bouw klaar komt, in verhouding naar de vraag, moet ook het colle ge erkennen, al is in de voorbije pe riode juist door de zeer gunstige weersomstandigheden een deel vroe ger klaa,r gekomen dan te verwach ten was. Desnietemin is een versnel ling van de produktie van sociale woningbouw gewenst. Maar dan is men afhankelijk van de hogere overheid, waarbij de Venray se pro blemen op dit terrein duidelijk ge steld zijn. Dat er een overschot in de mid denklasse-woningen zal komen, ge looft het college niet. Zo is de aan bouw van 280 premie-woningen in Brukske vertraagd, terwijl ook de 190 in Veltum 2 later van start zul len gaan. De sterk verhoogde sub sidies in de premie-sector beteke nen in feite een verschuiving van de middenklasse naar de sociale sec tor. Deze factoren in aanmerking nemend, gelooft het college niet dat er overschot zat komen, te meer waar het contingent premiewonin- gen, wat voor 1974 is aangevraagd, nog steeds niet gehonoreerd is. voor al uw van dan munckhof n.v. 12 jaren wethouderschap en 17 ja ren raadslidmaatschap hebben de heer A. van Dijck een beetje voor zichtig gemaakt als hij praat met krantenmensen. Zelfs als dat gesprek gaat over zijn 80ste verjaardag, die hij maandag a.s. vieren gaat. Over de huidige politiek wil hij alleen kwijt dat hij het jammer vindt dat de kerkdorpen voor de ko mende raadsverkiezingen niet een eenheidsfront vormen. Niet om de tegenstelling centrum-kerkdorpen, maar wel om de agrarische belan gen (eens Venrays grootste bestaans- b:ron) veilig te stellen. Ook de vraag of nu zo nodig de landelijke politiek in Venrays raads zaal zijn entree moet doen, doet hij af met de opmerking dat de raad geen Tweede of Eerste Kamer is, maar wel heeft te zorgen voor de Venrayse belangen. Wel blijkt uit het gesprek dat de bijna 80-jarige de Venrayse politiek is blijven volgen, niet alleen door geregeld nog op de raadsvergade ringen te komen, doch hij blijkt ook nog altijd connecties te hebben op het gemeentehuis en elders, die hem precies op de hoogte houden van het reilen en zeilen. Dat daarbij land en tuinbouw en grondzaken nog al tijd een streepje voor hebben is be grijpelijk als men zo lang deze por tefeuille beheerd heeft. Hij heeft per slot van rekening heel Desselke, West 1 en 2, Veltum, Molenklef bij een gekocht om over de uitbrei dingsplannen in de kerkdorpen maar niet te praten. Tot zelfs de eerste stukken van Brukske zijn via hem in handen van de gemeente gekomen. Daarom is alleen al een boek te schrijvenMaar daar heeft hij ondanks zijn pensioen geen tijd voor, want links en rechts zijn er de kaartclubs, waarin „Tontje van Diek" nu een grote rol speelt. Let terlijk en figuurlijk. Al pratende kan hij leuke verge lijkingen trekken tussen de drie bur gemeesters, waaronder hij „gediefd" heeft en die hij natuurlijk ook op zijn feest verwacht. Maar daarnaast kijkt hij wel een beetje bezorgd naar de drukte rond zijn bungalow, waar het nieuwe Leunen vorm aanneemt in de vorm van nieuwe woningen en straten. „Het gaat zo hard jongenzegt hij en daar klinkt wat heimwee door naar het oude, naar de tijd dat hij voorzitter was van de LLTB, van de Eiervereniging. Waar zat hij trou wens niet in het bestuur? Bij de boerenleenbank evengoed als bij de fokvereniging, bij de COVAS en an dere coöperaties. Hij had toen een precies overzicht van het reilen en zeilen in „zijn" kerkdorp, een over zicht dat hij nu wat gaat verliezen door al de nieuwkomers. En dan ziten we weer in de poli tiek, waar hij, aan de hand van wat in Leunen gebeurt, zich afvraagt of een spreidingsmodel kerkdorpen nu goed of minder goed is. „Ik ben blij dat ik daar ;niet over mee heb moeten beslissen", zegt hij. En hij sakkert wat omdat hij door opengebroken straten niet goed met zijn DAF uit de garage kan. Daar naast is zijn dochter Nel druk aan het beredderen voor het feest van maandag a.s. als hij de leeftijd der sterken gaat bereiken. De oud-wethouder relativeert al die drukte al op voorhand. Hij steekt een frisse sigaar op en hoopt er het beste van. Als hij daags daarna maar weer kaarten kan, dan is hem alles goed. Donderdag 25 april: Coninxhof; 20.00 uur repetitie voor concert op koninginnedag; gesprek over orga nisatie autospeedway-wedstrijden op 5 mei a.s. Maandag 20 april: Serenade t.g.v. het 50-jarig huwe lijksfeest van P. Maas. Bijeenkomst om 19.15 uur bij café Volleberg. Dinsdag 30 april: 11.00 - 12.30 uur concert schouw burgplein o.l.v. P. Steyvers. 10.45 uur aanwezig zijn in de foyer. Donderdag 9 mei: 20.00 uur algemene ledenvergade ring in restaurant Vlakwater. De opbrengst van de Vastenaktie voor de hongergebieden in de Sahel landen en Ethiopië blijkt in het De kenaat Venray 25% hoger te liggen dan verleden jaar. Als men de cijfers van dit jaar vergelijkt met die van het vorige jaar, dan blijkt de méér-opbrengst vooral te liggen in de betere cijfers van de drie centrum-parochies. Ge zamenlijk hebben deze 3 parochies het gepresteerd om 7000,méér O O Bent u van plan centrale verwarming aan te leggen? Of een douche of badcel? Of een garage? Of een geheel nieuwe, moderne keuken? Of wilt u van de zolder een extra kamer maken? Goede plannen die vaak niet doorgaan omdat de kosten te hoog zijn. Speciaal daarvoor biedt de Rabobank u het krediet-plan „Fijner Huis"... om de kosten in betaalbare porties te verdelen over 3,4 of zelfs 5 jaar. Kom er eens over praten. Er is vast een Rabobank vlak bij u in de buurt waar ze graag alle inlichtingen geven! zo noemen zich Raiffeisenbanken en Boerenleenbanken op te brengen, dat is 82% meer dan verleden jaar in Venray-kom. Dit •resultaat zal zeker niet het minst te wijten zijn aan de aktiviteiten van de dit jaar opgerichte inter-pa- rochiële werkgroep WERELDKERK. Intussen behoeven de meeste kerk dorpen zich niet te schamen, omdat de gemiddelde opbrengst per gezin bij hen zeker niet onder doet voor het gemiddelde in Venray-centrum. De bijdragen zien er als volgt uit: Grote Kerk 5716 Vredeskerk 4427 Paterskerk 4260 Winst Wereldwinkel 1000 Schuttersveld 1097 St. Anna 3200 St. Servatius 1500 Vredepeel 350 Ysselsteyn 2135 Heide 1012 Veulen 1301 Leunen 2221 Castenray 1289 Oirlo 908 Oostrum 2250 Blitterswijck 1240 Wanssum 2236 Geysteren 899 Smakt 225 Merselo nog niiet bekend Voorlopig totaal 37.266 Verleden jaar was de opbrengst in het Dekenaat Venray 30.261 Dinsdag 23 april jl was het de feestdag van „St. Joris". De Ro wans, verkenners en welpen van de St. Petrus-groep Venray zullen dit feest a.s. zaterdag 27 april vieren. 'sMiddags om half drie zal na de opening, welke op het Hensenius- plein plaats zal vinden, een groots spel in het Centrum van Venray gehouden worden. Na afloop van dit spel zal de vie ring worden voortgezet in de buurt van de trimbaan t.o. het oude zie kenhuis. Hier wordt een avondmaaltijd ge nuttigd en zal aalmoezenier Latten in de kapel van het ziekenhuis een eucharistieviering opdragen. De avond wordt besloten met een groots kampvuur dat om circa half negen zal aanvangen. Iedereen is hierbij van harte welkom. De laatste jaren is dit feest in een vergeethoek geraakt; de St. Petrus- groep hoopt op deze manier het in ere te hebben hersteld. Wie het zeer goed op elkaar in gestelde SW 1 van 1962, wat door omstandigheden wat iedereen nog vers in het geheugen zal liggen, het eerste klasserschap juist niet haal de, nog kompleet aan de slag wil zien, kan op 4 mei om 5.30 uur in Geysteren hun oude favorieten nog bewonderen. De namen van de spelers zijn: Th. Lucassen, Hans v. d. Vorst, P. Phi- lipsen, J. Kusters, P. Smits, H. Cop- pus, Wim Koonings, Jac. Verunekens, Vincent Lucassen, Th. Rutten, Joep Arts, M. Lucassen, M. Hermans, A. van Bergen, Jac. Hendriks, J&n Bo- nants. Grensrechter: J. v. Sinten. Leider: B. Philipsen. Als gastspeler zal in het elftal van Geysteren spelen (door het wegval len van Jac. Vennekens) Piet Volle- berg ex SVV-ers, die nu voor Vol harding speelt. Tevens zal van deze gelegenheid gebruik worden gemaakt om van Wilbert Kleven, speler le elftal van Geysteren afscheid te nemen van wege zakelijke verplichtingen.

Peel en Maas | 1974 | | pagina 19