TT Weer twee gouden paren in Venray.... 1 üntóiHüüt/m bv.faft KERKELIJKE DIENSTEN Leeneitl WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Schoorsteenbrand op Smak ter weg F een huis kopen een huis verhopenj Vijf gewonden bij botsing tussen drie auto's Inbraak in sportzaak Bromfietser gewond, dokter kwam niet Tegen geparkeerde auto Auto totaal vernield Venray Boxmeer Deurne Speciaalzaken in Heren Jongens- en Vrijetijdskleding van 21 toten met 27 april Vredeskerk Venray Parochie Paterskerk VRIJDAG 19 APRIL 1974 No. 16 VIJF EN NEGENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS VOOR AL UW DRANKEN DRUK- EN UITGAVE VAN DEN NIUNCKHOF B.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 VOOR AL UW DRANKEN ADVERTENTIEPRIJS 18 ct. per mm. ABONNEMENTS PRIJS PER HALFJAAR 8,50 (bij vooruitbetaling) Wij schreven reeds eerder dat dit jaar de gemeente Venray rijkelijk gezegend is met de gouden paren. Wij hebben reeds melding gemaakt van Vijf paren en ook deze keer kunnen wij twe gouden paren ver melden welke in 1924 in de St. Pe trus Bandenkerk elkaar eeuwige trouw beloofden. Twee van de zeven paren die toen in de Peelkathedraal trouwden, omdat in de meeste kerk dorpen van Venray rectoren waren aangesteld, die die kerkelijke be voegdheid niet hadden. Van die zeven paren zijn er nu nog twee compleet en wij zullen gaarne hun levensloop op de voet volgen. BER GIELEN en MARIE ARTS (Merselo) De gouden bruidegom iis nog 'Uiter mate vitaal op zijn 82-jarige leef tijd. In Meerlo zag h'ij 't levenslicht maar vertrok met zijin ouders nog op jeugdige leeftijd naar Wanssum. Al vroeg had hij het idee om het timmervak te leren en hij deed dat gedurende vier en een half jaar in Duitsland. Daar kreeg hij een ge degen opleiding die zo goed was dat hij met de mobilisatie als timmer man werd ingedeeld bij de wat nu de Genie is. Op de eilandengroep werd zijn werk door de militaire overheid zo gewaardeerd dat hij zelfs het loon kreeg van een vak man, welgeteld 22 hele centen per uur. Ook daar kwam een einde aan, maar eerst trok ook deze goudten bruidegom met de Bijzondere Vrij willige Landstorm naar het Malie veld in Den Haag 'alls tegenstander van Troeistra die de revolutie preek te. Terug dn het land van Peel en Maas kwam hij ook in MenselO' te recht en daar dat dorp geen tim merman had, besloot Bèr Gilelen zich daar. maar te vestigen 'als zelfstan dige timmerman. Van dat besluit heeft hij nimmer spijt gehad. De houten werkplaats werd al gauw vervangen door een definitieve werkplaats. Door die vestiging leer de hij ook zijn latere bruid kennen. Waren het aanvankelijk eerst on- dterhoudswerkzaamheden en het ma ken van boerengerief, boerenkarren etc., later ging hij een soort samen werking met de metselaar en aan nemer Ats aan. Sindsdien werd er ook ingeschreven bij bouwwerken als Arts-Gielen. Er zijn nu nog verschillende gro tere gebouwen te vinden, welke door deze combinatie zijn gebouwd, o.a. het patronaat te Merselo en het klooster te Oirlo. Daarnaast vele boerderijen en woonhuizen in Mer selo, -maar ook daarbuiten. 50 jaar geleden heeft de gouden bruidegom een oogoperatie onder gaan in Nijmegen jen al is zijn ge zichtsvermogen -nooit volledig ge weest, met zijn one oog kon hij vol doende zien om het bedrijf, wat nooit om orders heeft hoeven te bid den, goed te kunnen runnen. Er gaat nog geen dag voorbij of hij moet een klein karweitje opknap pen dan wel advies geven aan zijn opvolger. De gouden bruid'. Marie Arts is een ras-echte Merselose en kan met haar 76 jaren zich nog alles herinneren over het leven en werken in Merse lo. Voordat zij aan trouwen dacht, was zij op verschillende boerderijen werkzaam geweest. Voordat ge trouwd werd, werkte zij eerst en kele jaren thuis om goed voorbereid de stap voor het leven te wagen. Vier dochters en twee zonen kwa men uit dit huwelijk voort en deze zullen met 10 kleinkinderen het feest meemaken. Een feest wat feitelijk later gevierd wordt omdat op de eigenlijke dag een dochter in Eind hoven haar zilveren huwelijksfeest viert. Maar op 9 mei a-s. zullen de klok ken vain de parochiekerk van de H. Johannes de Doper te Merselo fees telijk luiden voor dat gouden paar, voor wiens intentie om 11 uur een plechtige H. Mis zal worden opge dragen. Belangstellenden, die -dit paai' willen gelukwensen, kunnen dat doen in zaal Arts waar het feest wordt gevierd, van zes tot acht uur. HANDRIE VAN KESSEL en BETSIE VERSLEIJEN (Venray) zullen -op 10 mei hetzelfde gouden feest vieren. Van de zeven paren welke voor 50 jaren -op de 6e mei 1924 voor het -altaar in de Petrus Banden stonden, zijin zij het tweede paar dat nog compleet is. Handrie van Kessel is een ras echte Venrayer en stamt uit wat het toen genoemd werd de Knikkerhei, thans Brabander geheten. Hij is nog zeer vitaal en zelfs de hartw-aar- scbuwingen ten spijt, geniet hij nog van het lieven vam elke dag o.m. door het verrichten van kleine kar weitjes en vooral de tuin die moet in orde zijn. Hij begon zijn loopbaan, zoals dat toen in deze regio gebruikelijk was voor de zonen vian -arbeiders, als boerenknecht -en kwam terecht bij de Gouden Leeuw. Na zijn dienst plicht te hebben vervuld, welke voor hem gelukkig maar een half jaar duurde, kwam hij terug in Venray en werd tractorbestuurder in de Peelontginnüng. Hij was de eerste tractorbestuurder, die de Peel te Ysselsteyn omploegde, een gebeurte nis welke toen opzien baarde omdat voorheen de Peel ontgonnen werd met de schop -of met de ploeg waar dan een magere hit of een os voor gespannen was. In 1922 nam de gouden bruidegom zijn kans waar en werd stoker bij St. Anna. Dat stok;en gebeurde al leen iin de winterdag in de zomer was er voldoende werk in de tui nen. Daar bleef Handrie 39 jaar lang tot tevredenheid van zijn werkgever. Al veranderde veel op die inrich ting, ook op technisch gebied, Han drie zorgde diat hij bij bleef. Zijn afscheid iop St. Anna gebeur de -min of meer cup doktersadvies, maar ook omdat de -betaalde premie voor het pensioenfonds oorzaak was dat hij voor zijn 60e jaar met pen sioen kon gaan. Betsie Versleijen is met haar 75 jaar nog een zeer levenslustige en springlevende goudten bruid. Zij ge niet van het heden en kan met veel plezier over wat voorbij is vertel len. Daarbij vergeet zij graag de vele zorgen welke zij in haar 50- jari'g huwelijksleven heeft moeten del-en. Zij aanschouwde in Merselo bet levenslicht, werkte en dierudte uit totdat zij haar werkgever voor het leven koos. Zij had haair Handrie op d'e ker mis leren kennen, want -andere ge legenheden om elkaar te leren ken nen., waren er -niet. In eer en deugd werd de verkeringstijd doorgebracht en -uit hun huwelijk werden 8 kin deren geboren. Een zware slag voor hen was de dood van een der zonen die twee jaar geiteden met zijn mo tor dodelijk verongelukte. Vijf zijn er getrouwd en deze maken met hun 14 kleinkindteren het feest mee. De twee die ongetrouwd bleven en nu mede er voor zorgen dat vader en moeder een onbezorgde oude dag hebben, bouwden een zgn. vrijetijds- woning naast de woning waar de familie van Kessel. meer dan 40 jaar heetf gewoond. Deze wo-n'ilnig, een juweeltje van virijetijdisbouw, is nu hun. buis ook voor vader en moeder. Op 10 mei begiimt het gouden feest met een plechtige H. Mis in Venirays Grote Kerk. Na 'n eucharistieviering wordt het feest voortgezet in zaal In den Engel waar iedereen van zes tot half acht de gelegenheid krijgt het gouden paar en familie geluk te wensen. En dat zullen er nog velen zijn uit het psychiatrisch cen trum St. Anna, maar ook van de buurtschap Brabander. Eerste Paasdag omstreeks half elf 's avondis werd Venrays brandweer gealarmeerd voor een schoorsteen brand bij de fam. N. aan de Smak- terweg. Voordat de 'brand grotere vormen aannam hadden Vennays brandweerlieden de brand deskun dig geblust. De roetafzettting was in brand geraakt. De schade bleef be perkt. STIENSTRA üd NBM Venray Stationsweg 11 Tel. 04780 - 4438" Tweede Paasdag, omstreeks tien voor acht, bemerkte de 26-jarige be stuurder van een BMW, toen hij de afrit vian de nieuwe Deumes-eweg bij het viaduct aan de Leunseweg afreed, te iaat dat hij de voorrangs- weg naderde. Hij remde af maar kon e;en zijbotsing met een uit de rich ting Leunen komende Mercedes, be stuurd door de 36-jarige P. V. uit Sevenum, niet meer voorkomen. De ze tweede auto draalde door de bot sing om zijn as en kwam op het voor hem verkeerde weggedeelte te recht. Daar botste hij frontaal tegen de uit de richting Venray komende Datsun, bestuurd door de 33-jarige C. B. uit Geldrop. Bij deze tweede botsing werd de 5-jarige M. C. uit de auto geslingerd en bekwam naast de nodige schaafwondten en inwen dige kwetsuren, ook hoofdverwon dingen en een beenfractuur. Mej. W. L. uit Teefelen, inzitendte in de BMW liep ernstige hoofdverwondingen op alsmede schaafwonden en inwendige kwetsuren. De echtgenote van de bestuurder van de Datsun moest ook met snij verwondingen -naar het Ven- r.ayse ziekenhuis worden vervoerd en werid1 aldaar ook opgenomen. De bestuurder van de Mercedes en een inzittend kind werden licht gewond en konden na medische behandeling naar huis worden vervoerd. Medische hulp was evenals de ambulance in recordtijd ter plaatse. De politie kon het drukke verkeer spoedig omleiden, zodat er, behalve van de vele nieuwsgierigen, geen stagnatie in de doorstroming van het verkeer optrad. De drie auto's werden totaal ver nield. Door vernieling van een vitrine hebben onbevoegden zich toegang weten te verschaffen tot de etalage van de sportzaak A. in de Grote straat. Ontvreemd werden een lucht drukpistool en een luchtbuks. De schade voor de eigenaar bedraagt enkele honderdten guldens. Op de kruising LangewegMerse- loseweg wilde de 17-jarige bestuur der van een bromfiets M. uit Ven ray een voor hem rijdende perso nenauto, bestuurd door de 53-jarige dame J. T. uit Merselo inhalen, juist op het moment dat deze dame de door haar bestuurde auto links af sloeg. Het gevolg was dat de brom fiets tegen de auto botste. De be stuurder kwam te vallen en liep en kele diepe vleeswonden en hoofd verwondingen op. Zijn huisarts P. en de politie werden gealarmeerd. De arts verzocht het slachtoffer maar naar zijn praktijk te brengen, maar Venrays politie achtte dit onverant woord en bracht de bromfietsbe stuurder P©r politieauto naar de Eerste Hulppost in het ziekenhuis. Daar bleken die verwondingen van dien aard te zijn, dat opname iin het ziekenhuis noodzakelijk werd ge acht. Wij war,en direkt na het ongeval ter plaatse en zijn de feiten nage gaan. Het is de gewoonte dat bij een ongeval waar bij personen gewond zijn om de politie te bellen en daar mededeling te doen dat /er gewon den zijn, De politie zal dan ofwel een arts dan wel de ambulance waarschuwen. Het komt herhaalde lijk voor dat de politie minder ern stige verwondingen naar de eerste hulppost brengt. De politie zoekt ijverig naar de bestuurder van een personenauto, die op de Kempweg met zijn auto tegen de geparkeerde auto van de Venrayer A. W. botste. De gepar keerde auto werd licht beschadigd, maar de dader reed door zonder zijn identiteit bekend te mak;en. Door tot nog toe onverklaarbare oorzaak botste de personenauto, be stuurd door de 20-jarige P. H. uit Venray op de Overloonseweg tegen een links van de weg staande licht mast en kwam vervolgens tegen een rechts van de weg staande heg tot stilstand. De auto werd vrijwel to taal vernield. De bestuurder liep ge.en noemenswaardig letsel op. 'Grotestraat 9a Steenstraat 73 De Martinet Tweede zondag van Pasen. Belo ken Pasen. Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. Johannes van Lin en zoon Noud en voor overl. Toon van Mil. Nederlandse gezangen samen met 't dameskoor. Zondag: 8.00 leesmis voor oVerl ouders Voesten-Willems9.00 lees mis voor overl. Albert Jacobs en An na Morenhoven en familie; 10.00 u. hoogmis voor overl. ouders Strij- bosch-Oip 't Broek en dochter Elisa beth. Met het kerkelijk zangkoor zingen we nederlandse liederen van de paastijd; 11.30 leesmis voor overl. Wilhelmus van de Ven; 18.30 avond mis v. overl. Anna Stiphout-Jacobs en zoon Leo en voor Adrianus Kuunders ten zoon Frans. Maandag: 8.00 leesmis voor overl. mevr. Janssen-Sanders; 19.00 avond mis voor overl. ouders Stevens-Pij pers. Dinsdag: 8.00 leesmis voor overl. Martha Linders-Pouwels; 19.00 uur avondmis voor overl. familie Ver- steegen-Janssen. Woensdag: 8.00 leesmis uit dank baarheid voor slagen in een examen; 19.00 avondmis voor overl. Thijs van de Waeter en dochter Martha. Donderdag: H. Marcus apostel. 8.00 leesmis uit dankbaarheid ter ere van de H. Antonius en voor een goede toekomst; 19.00 avondmis als jaargetijde voor overl. ouders Swin- kels-Borghs en zoon Harry en schoonzoon Wiel. Vrijdag: 8.00 leesmis voor overl. Jan Duijkers; 19.00 avondmis voor overl. Frans Sijbers en zoon. Zaterdag: 8.00 leesmis voor overl. Johannes Drabbels (buurt); 15.00 u. plechtige eucharistieviering uit dankbaarheid bij gelegenheid van het 50-jarig professiefeest van zus ter Prudenta (Hendrica Derks); 19.00 avondmis voor overl. familie Rou- vroye-Ritzen. Mededelingen, 1. Maandagavond 22 april om kwart voor zeven repetitie van het jon gerenkoor. We wilden graag een jongerenviering houden op zater dag 11 mei voor moederdag en enkele nieuwe liederen voor deze mis instuderen. Zeg het omdat er voor deze repetitie geen school is aan elkaar door. 2. Wij danken allen voor de getoon de belangstelling voor de diens ten van de Goede Week en Pa sen. Het is nog nooit zo druk ge weest. Mogen wij op U blyven rekenen! En nu volhouden, want dat is een teken dat we werkelyk gelovige mensen zijn, die God niet kunnen missen. Akolieten- en Misdienaars! üst voor de week van 21 april Zondag: 8 uur F. de la Roy en J. Ingenpas; 9 uur J. Jacobs en A. Jan sen; 10 uur M. Dicker W. Hermans en R. v. Wijk; half 12 A. Theuws en P. Loonen; Avondmis half 7 A. Hawinkels en T. Aben. Week I: L. Schaeffers en M. Lens- sen; Avondmis 7 uur P. v. Bergen en M. Barten. Week II: 8 uur M. Kappel en M. de Lauw; Avondmis 7 uur J. v. d. Weiden en P. Goossens. Beloken Pasen H. Missen om 7.30 9.00 en 11.45 uur 10.15 uur hoogmis gezongen door de zangers van St. Frans; 18 u avond mis. Dinsdag: 2e dinsdag van de An- tonius-noveen; 19 uur avondmis m. voorbeden voor de eigen en aanbe volen intenties. Vrijdag: 19 uur avondmis voor de gezinnen van de parochie. Zaterdag: 5 uur en na de avond1- mis tot half acht gelegenheid om te biechten; 18.30 u. avondmis als zondagsviering. Mededeling Zondag 21 april na de missen van 9.00 10.15 en 11.45 gelegenheid om afscheid te nemen van P. Bakker, i-n de pastorie. Mis-intenties Zaterdagavond 18.30 uur zingt het Dameskoor, misintentie voor Harry Leunssen. Zondag: 7.30 fam. Naus-Splinter; 9.00 Maria Cath. van Houdt-Custers en fa. Gerraats, 10.15 overl fam. Kateman-Drabbels11.45 overleden broer; 18 uur gelovige zielen (offer blok). Maandag: 8 uur Antoon Luypers; 8 uur zijaltaar overl. zuster: 19 uur overl. ouders Heimus-van Oers. Dinsdag: 8 uur Aloys Thielen; 8 uur zijaltaar gelovige zielen offerbl. 19 uur gelovige zielen (offerblok). Woensdag: 8 uur gelovige zielen (offerblok); 8 uur zijaltaar gelovige zielen (offerblok); 19 uur fam. Zee- gers-Jenniskens. Donderdag: 8 u Antoon Luypers; 8 uur zijaltaar Mathilda Wasser; 19 uur H. Voesten vw de buurt. Vrijdag: 8 uur voor de parochie; 8 uur zijaltaar gelovige zielen (of ferblok; 19 uur gezinsmis, v. vader en kinderen, en voor de moeder die overleden is. Zaterdag: 8 uur Eva Wilhelmina Rojer; 8 uur zijaltaar gelovige zie len. Dienbeurten akolieten en misd. Zaterdag: 18.30 Ronny Clevers en Wolter Blaaupot. Zondag 7.30 Honny Clephas en Loet Arts; 9.00 Peter Claessens en Mare Comelissen; 10.15 Hans v.d. Bekerom en Pim de Vos; 11.45 Fr. Jeuken en Eric Cornel'issen. Dienbeurten misdienaars Zondagavond 18 uur Ricky Dou- wes en Jos Glaessens. Maandag, woensdag en vrijdag 8 uur Maarten Arts en Henk Jans sen; 19 uur Gerard Stoks en Leo Manders. Dinsdag, donderdag en zaterdag 8 uur Leo Janssen en Wieke Arts; 19 uur Marcel Hendricx en Ludwig Arts.

Peel en Maas | 1974 | | pagina 5