AGENDA INGEZONDEN ADMINISTRATIEVE KRACHT RAADSVERGADERING Gem. VIERLINGSBEEK AVONDWIELERZESDAAGSE TE VENRAY Gemengd Koor Venray WEEKEND-DIENST HUISARTSEN Van zaterdagmorgen 8 u. tot zondag avond 24 uur neemt waar, voor de patiënten van de huisartsen Beckers, Corver, Penners, Vercaüteren P. CORVER, arts Ootftedngel 6 telefoon 1398 voor de patiënten van de huisartsen Bloemen, Franken, Lankveld, v. Thiel TH. LANKVELD, arts Langstraat 76 - Telefoon 3558 Spreekuur voor spoedeisende geval len bij beide doktoren op zaterdag en zondag van 10-11 en van 17-18 u. ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER tel. 04780-4455 ZONDAGSDIENST APOTHEEK Apotheek J.R. Cals, Passage 1 - Schoolstraat 25 is 's zondags geopend van 11-30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 19.00 uur. Voor SPOEDGEVALLEN kunt u op zondag a a rub ellen, waarna U via het nachtliuiikje geholpen wordt. ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Mevr. Zr. A. Gerritsen-Naus telefoon 1079 of 4157 Inlichtingen en boodschappen iedere morgen van 8.30 tot 9 uur, behalve In 't weekend. GROENE KRUIS ZUIGELINGENBUREAU De Clockert, Bergweg, tel. 1269 kerkdorp van 2 tot 3 uur Maandag: Oostrum, Leunen, Heide, Veulen. Dinsdag: Oirlo, Castenray, Merselo en Smakt. Diegenen welke nog geen afspraak hebben gemaakt worden verzocht dit zo spoedig mogelijk op te geven bij het Groene Kruis, mondeling of telefonisch ondier nummer 1269. UITLEENMAGAZIJN GROENE KRUIS Uitleenmagazijin blijft voorlopig in 't oude gebouw Merseloseweg 5. s maandags t.m. vrijdags van 2-2.30, zaterdags GEEN uitlenen, behalve voor spoedgevallen van 12.30-13 uur. KRAAMCENTRUM HORST-VENRAY Telefonisch te bereiken: 04709-1324. Zwaluwstraat 21, Horst. OPEN BEJAARDENWERK Dagelijks van 9.00 10.00 uur. Telefoon 2996. Maalty den ten behoeve van be jaarden. Aanmelden en afhalen da gelijks tussen 10.30 en 11.30 uur. MEER BEWEGEN VOOR OUDEREN Dinsdag om 2.30 uur in de gym zaal van de St. Jozefschool aan de Overloonseweg. ZWEMMEN VOOR BEJAARDEN elke donderdagmiddag van kwart voor vier tot half vijf in het gemeen telijk zwembad f 1,per deel nemer per keer. BUREAU GEZINSZORG Merseloseweg 11 TeL 1108 Spreekuur maandag t.m. vrijdag van 9 tot 10 uur. VOORTDURENDE VERLOSKUNDIGE DIENST (ook op zondagen) Vroedvrouw Stevens-Helnen Merseloseweg 23, Venray telefeoon 04780-1152 VERLOSKUNDIGE Mevr. A. M. F. Tiggeloven-Kuijpers Dakdekkerstraat 5 telefoon 04780-2411 Spreekuur elke woensdag van 2-3 uur dn De Clockert volgens afspraak. WEEKEND-DIENST AUTO-NOODHULP VENRAY EN OMGEVING Alarm nr. teL 04780-4571 van zaterdag 13 u. tot maandag 7 u. ALGEMENE HULPDIENST te lef. 4163 van 9-10.30 en van 19-20 uur Vrijdag 5 april: 19.00 repetitie voor het hele koor. Palmzondag 7 april: 10.15 Hoogmis in die Paterskerk voor het hele koor. Maandag 8 april: 19.00 repetitie voor sopranen en bassen. Dinsdag 9 april: 16.00 repetitie voor solisten. 18.30 repetitie voor de nieuwelin gen. Woensdag 10 april: 19.00 repetitie voor het HELE koor. Witte Donderdag 11 april: 19.30 Avondmis voor het hele koor. De raad der gemeente Vierlings beek kwam in voltallige vergade ring onder voorzitters chap van bur gemeester van Heusden bijeen voor behandeling van een vrij korte agenda. Deze raad ging akkoord met een financiële regeling voor een vijftal bouwkavels in het plan de Fritter te Overloon. In verband met hypo theken heeft de Vennootschap Plar- nobouw te Rotterdam een dergelijke regeling nodig. Voor de gemeente Zijn daar geen financiële konse- kwenties aan verbonden. Aan G. v. d. Berghe uit Abcoude werd kavel 72 in het plan Pritter te Overloon verkocht tegen de prijs van 30.65 per meter. Het dagelijks bestuur van het Streekgewest Land van Cuyk, thans bestaande uit vijf leden, zou op voordracht van dit dlagelijks bestuur moeten wordJen uitgebreid tot tien leden omdat dan iedere deelnemen de gemeente vertegenwoordigd zal zijn. Het college van B. en W. van de gemeente Veirlingsbeek onder steunde dat voorstel maar de raad dacht daar anders over. Vooral drs. van den Berg gaf in een helder en duidelijk goed gefun deerd betoog zijn stelling weer dat hoe groter dit dagelijks bestuur zal worden, de besluitvaardigheid en doelmatigheid moeilijker zal wor den. Juist omdat men met minder leden sneller kan werken kan ook de aanzet voor het op handen zijn de streekgewest misschien vlotter verwezenlijkt worden. De voorzitter dacht daar anders over. De gewestgedachte leeft nog niet voldoende en 5 personen zijn al gauw overbelast, daarom was een rumiere basis gewenst. Zolang nog niet de wettelijke regeling en dus de verplichte opstelling geregeld is zal het noodzakelijk zijn, dat iedere ge meente zijn inspraak kan hebben. Bepaalde raadsleden vonden het minder fraai dat B. en W. in hun toelichting stelden dat de raad zich solidair zou moeten verklaren met dé andere gemeenten, welke reeds hun instemming hadden betuigd. De vijf bestuursleden hebben in de voorbije vier jaar nog niet vol doende bewezen wat allemaal kan. Laat men dat eerst doen vooq* men uitgaat breiden. Elf raadsleden stemden tegen het voorstel van B. en W. De beide wet houders bleven hun voorstel trouw. De gi.o. school te Maashees kan voor een bedrag van 3350gym- nastiekbenodigdheden aanschaffen. De verkoop van de woningwet woning Pr. van Oranjestraat 10 te Vierlingsbeek aan de huurder Th. Janssen voor de prijs van 39.069,- ondervond geen bezwaren van de zijde van de raadsleden. RONDVRAAG Er zal aan Obragas worden ge vraagd of mogelijkheden aanwezig zijn in de buitengebieden onrenda bele aansluitingen te verwezenlijken. Van belang werd dat gedacht voor de veredelingsbedirijven mede door de hoge aardgasprijzen. Omdat Obra gas alleen in agrarische gemeenten opereert zal dat ook voor de ande re 39 gemeenten van belang zijn. Mevr .Monnée-Sluis wilde weer een lans breken voor bet aangena mer wandelen in de bassen en vroeg o.m. of de auto's niet konden wor den geweerd in de bossen. Dit was volgens de voorzitter niet mogelijk omdat die gemeente juist voor het openstellen van de bossen 38.000,- per jaar ontvangt en dat geld kan de gemeente niet missen. Een parkeerverbod aan de Ven- rayseweg nabij de picknick-plaats zal niet mogelijk zijn. Of deze be veiligd kan worden zal worden on derzocht. Plastic vuilniszakken zullen wor den aangebracht. Drs. v. d. Berg brak een lans voor verbetering van de trottoirs. Er zal zo gauw mogelijk iets aan gedaan worden. Nu is visvijver klaar is zal de ge meente ook voor de weg zorgen, zo werd gezegd. De heer Koopmans -kreeg op zijn vraag hoe het stond met het kleed lokaal voor de voetbalclub Smakt- Holthees te horen dat overleg gaan de was met het Venrayse .gemeente bestuur en dat op 17 april a.s. een gesprek zal plaats vinden tussen de wethouders van Oers van Venray en Stappers van Vierlingsbeek, met het bestuur in de Smakt. De 25.000,welke eerder zijn toe gezegd geworden, zullen in ieder ge val worden gebruikt. Als U dit leest zit de avondwieler- zesdaagse er alweer voor het groot ste deel op. Een beslissing is echter nog niet gevallen want verschillende koppels zijn nog in felle strijd gewikkeld om de hoogste plaatsen. Met het in gaan van da tweede helft van de zesdaagse was de stand aan da kop als volgt: 1. P. Bisschops en G. Cemers 70 p. gesponsord dloor Rob v. Haaren 2. Th. Maasen en J. Verhoeven 68 p. gesponsord door Autobusonder neming van Ham; 3. Bouw en Pots 66 p. gesponsord door Paulissen An- termebouw Deurne Het is goed mogelijk dat in deze stand intussen alweer wijziging is gekomen. De onderlinge verschillen zijn immers uiterst gering. De sen satie-ritten t.b.v. het uniformen- fonds van de Zangers van St. Frans worden op donderdagavond verreden tussen Venrays Mannenkoor en Kon. Harmonie Euterpe. De hofkapel van de „koninklijke" zal een en ander muzikaal omlijsten. Vrijdagavond zullen de prinsen van Venray, Leunen, Oostrum en Merselo op de fiets stappen. Die Fi- delen Rosentaler uit Merselo- zullen dan de stemming erin houden. Ook voor de slotavond (zaterdag) heeft de organisatie nog een en an der in petto. Men heeft o.m. nog 4 oud-wielrenners kunnen kontrak teren. Het zijn: Harry Schoenmakers uit Blerick, Theo Teunissen uit Yssel- steyn, die vooral hier in Limburg en Brabant goede bekende zijn. Jaap Kersten uit SiebengewaM, die in de zestiger jaren bekend werd in de Tour de France. Gerrit Boeyen uit Heesch bij Oss, de koppelgenoot uit de jaren 1948- '58 van heel veel zesdaagsen en weg wedstrijden van G. Schuiten. Dan is ook de beurt aan de Blat ters wij ckse hofkapel om er een fees telijke avond van te maken. Vooral deze laatste avond belooft heel wat spannende ritten op te le veren. Iedere renner zal dan nog eens extra zijn best doen om de naam van zijn sponsor hoog te hou den. Tijdens deze zesdaagse blijkt nu toch duidelijk dat ook in Venray een dergelijk evenement levensvatbaar heid heeft. Als U nog niet in de gelegenheid bent geweest zoiets mee te maken, kom dan vanavond of een van de nog resterende dagen naar de hal van de Zuid-Oosten aan de Prins Bernhardstraat. Ik weet niet of het de gewoonte is om te reageren op een zondag ochtendconcert in de schouwburg. Toch wil i'k .graag enkele opmer kingen maken over het concert van verleden zondag 31 maart. Twee koren lieten zich horen n.l. het dameskoor „Venrode" en het mannenkoor uit Goch (Duitsland), beide onder leiding van J. v. d. Til- laart. Er was niet te veel publiek, wat jammer was, want er werd erg prettig gemusiceerd. Afwisselend dames- en herenkoor. Begonnen werd met enkele klas sieke werken, waarna na de pauze wat lichtere kost werd gepresen teerd. Muzikaal en fris, was het een ge varieerd programma, dat besloten werd door een gezamenlijk optreden met „Alle Menischen werden Brü- der" van Beethoven. Een waardig besluit van dit internationale con cert, dat echt voor herhaling vat baar is. Later op de middag werd nog een optreden verzorgd door beide koren op Het Schuttersveld waar evenals in de schouwburg, veel succes werd geoogst, getuige het applaus van 'n dankbaar publiek. M. R.K. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK Schoolstraat 32 - Venray - Tel. 1970 Blauw, J. Goede grond (str) Dijk-Has, N. van. Recht als een rie ten fluit. Eden, D. De wijngaarden van Yanra- bee (hist) Grönoset, D. Anna (bio) Gyllander, R. Gevaar uit de verte (det) Hoorn, M. van. Marianne. Jongejan-de Groot, C. Th. Het won der. O'rourke, F. Losprijs voor een mar- quesa (av) Vervoort, A. Moeder, daar is Amy (fam) Wagenaar, R. Geen kans tot vluch ten (lief) SAMENWERKING VENRAY Woensdag presenteerde de heer G .Schols de groepering „Samen: werking Venray". Hierin zijn de lijsten Rutten-Tielen, Boels-Peters, Schols en Betarams, na maanden overleg tot één groepering verenigd; die onder bovenstaande .aanduiding aan de gemeenteraadsverkiezing van mei a.s. gaat deelnemen. Op de eer ste twaalf plaatsen van deze lijst, welke waarschijnlijk nog wordt uit gebreid, staan de volgende namen: 1 G. Schols 2 Mevr. P. Rutten-Thielen 3 Mevr. H. Boels-Peters 4 J. de Bruyn 5 G. Janssen 6 G. Beterams 7 A. Broeksteeg, adm. Dalland 8 L. Bol, RX onderdelen fabr. 9 G. Mulders 10 H. van Valkengoed 11 G. v. Stappershoef, vakb. Unie 12 G. Hendrikx, leraar LTS Het ligt in de bedoeling een soort vereniging op te richten, die de ge kozen raadsleden door studie steu nen en helpen bij hun meningsvor-_ minig. Het ligt in de bedoeling hier irn verschillende secties te vormen, die speciale onderwerpen als b.v. ruimtelijke ordening en woningbouw gaan bestuderen en adviseren. Voor die vereniging is het voor lopig bestuur reeds gevormd. Dit bestaat uit de heren: J. van Haren, Truyen, Jeuken, van Rooy, Colsen en van Goch. Dit bestuur gaat de oprichting van die vereniging stimuleren, maar zal ook het verkiezingsprogramma gaan uitwerken. Geen ontgrondings vergunning G.S. van Limburg geven de Gebr. van Engelen te Someren, geen ver gunning tot ontgronding van een perceel ter grootte van 20.37.30 ha gelegen aan de Sparrendreef te Oos trum ongeveer tegenover de nieuwe paviljoens van Nieuw Spraeland. Bedoeld perceel is een geacciden teerd stuifzandgebied, dat begroeid is met ongeveer 15 jaar oude den nen, afgewisseld met loofhoutopslag en open ruimten. Op de open ruim ten geeft de vegetatie blijk van pio niers-vegetatie, aldus blijkt uit de toelichting van G.S. Hier komen nog Jeneverstruiken voor, welke steeds zeldzamer worden, en ondier meer buntgras, schapengras en een zeer rijke mossenflora. Door de voorgenomen ontgronding zou aan het belang van het natuur- en land'schiapsoboon ter plaatse on herstelbare schade warden toege bracht en voorts het belang van de recreatie op ontoelaatbare wijze wor den geschaad, aldus G.S. Grotestraat ook op zaterdag voetgangersgebied B. en W. gaan de commissie voor openbare werken horen over het idee van de Werkgroep Verkeers maatregelen om ook op zaterdag de Grotestriaat af te sluiten voor alle verkeer behalve voetgangers. Men wil de Grotestraat meer wan delgebied maken in het belang van het winkelend' publiek. Op het ogenblik is de Grotestraat wandelgebied tijdens de wekelijkse koopavond op vrijdag en tijdens de markt op maandagmorgen. Intergemeentelijk kontakt met Uden B. en W. hebben besloten een pe riodiek contact aan te gaan met het gemeentebestuur van Uden. De ge meenten Venray en Uden zijn met elkaar vergelijkbaar wat betreft de snelle ontwikkeling. Op woensdag 6 mei zal het college van B. en W. van Uden in Venray worden ontvangen. Verhuizingen in de wijk Brukske Men is nog steeds aan het ste chelen" of er al dan niet veel men sen uit Brukske zijn verhuisd. Nu heeft Venrays gemeentebestuur de volgende gegevens op tafel ge- In de periode van juni 1972 tot maart 1974 zijn 37 gezinnen in Brukske verhuisd'. 12 daarvan gin gen naar een plaats verder dan 20 km. van Venray; 5 verhuisden naar een buurgemeente; 4 moesten ver huizen omdat die woning gesloopt werd'; 1 ging naar het bejaarden huis; 12 trokken in een door hen gekochte woning; 3 huurden elders in Venray een woning. Uitbreiding basisschool Coninxhoj De basisschool Coninxhof zal worden uitgebreid middels aankop peling van een verplaatsbaar lokaal. Dit weekend 'kan erg aktief, krea- tief en ekspressiief begonnen wor den, doordat je zelf bezig kunt zijn met het maken van een bloemstuk- je. Bloemschikken is namelijk de grootste hobby van Huub van Lie- irop. Terwijl hij hiermee bezig is, zal hij iullie allerlei mogelijkheden die droogbloemen bieden laten zien en uitleggen Jullie kennen misschien al enkele bloemstukken van hem door zijn ekspositie in de schouwburg; hier zijn nu ook nog enkele werk stukken te zien. Wie weet, misschien is deze avond wel een aanzet tot een voor jou nog nieuwe hobby! Diezelfde avond kun je ook alvast een kaartje 'kopen voor het optreden van Max v. d. Berg op 13 april. Veel plezier dit weekend. Dinsdag 9 april 20 uur repetitie voor het gehele koor, in de kapel van Jeruzalem. Bij verhindering gelieve U zich af te melden bij: J. P. M. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 1221. POSTZEGEL- EN MUNTEN- RUILBEURS Zondag ,a,s. is er van 11 uur tot 13.30 uur postzegel- en munteniruil- beurs in de achterzaal van Hotel De Zwaan. Iedereen welkom! TUSSENSTAND VASTENAKTIE Tien dagen vóór Pasen is in Ven- ray-centrum een tussenstand opge maakt voor de vastenaktie. Verleden jaar is in de drie centrumparochies ruim negenduizend gulden gegeven voor de vastenaktie. Dit jaar is het streefbedrag 10.000voor Ven ray-kom. Dit is 10"/o van het geheel da 'fcdle dekenaten Venray, Horst en Gennep denken bijeen te krijgen. Op dit ogenblik is Qr via de zak jes vian de vastenaktie 4400,ge geven, daarbij komt 1.000welke via de Venrayse banken zijn ont vangen. Dit betekent dat Venray- kom met nog slechts twee iinzame- lingszandagen voor de 'boeg, nog bijna eens zoveel bij elkaar moet krijgen. Binnen de werkgroep Vastenaktie 1974 bestaat in deze een gematigd optimisme. Van de 4500 gezinnen in Venray-centrum hebben tot nu toe ilechts 435 via vastenzakje of bank gereageerd. Uit ervaring van andere iaren weet men dat de meesten hun bijdrage geven aan het einde van de vastentijd met Pasen. In kerk en in de brievenbussen van de pastorieën kan men het vas tenzakje kwijt, daarnaast is er bij elke Venrayse bank een lopende re kening geopend t.n.v. „Vastenaktie 1974". Geboren: PETER zoon van M. Steeghs en N. Seeghs-Thqssen Leunen, 30 maart 1974 Albionstraat 31 Tijdelijk: St. Elisabeth-zieken- huis Venray, kamer 254. Ring. Ring!! Mag ik even storen, ik ben zojuist geboren en ik wil laten weten dat ik voortaan NICOLE zal heten. Bij het Doopsel komt de rij van Nicole Johanna Petronella erbij. Henk Jacobs Gerda Jacobs-Juffermans Heide, 30 maart 1974 Heidseweg 27 Geen ministerieel bezoek Het werkbezoek van de minister van landbouw Mr. v. d. Stee woens dag aan Venray zou brengen is om politieke redenen niet doorgegaan. Maandag ontving het gemeente bestuur het bericht dat de minister in verband met de belasting-debat ten in de Tweede Kamer op zijn post in Den Haag diende te blijven en dat dus zijn bezoek moest wor den uitgesteld. Een nieuwe afspraak zal t.z.t. worden gemaakt. Het meest teleurgesteld1 waren de mensen van de LLTB 'kring Venray waarmede die minister een gesprek zou hebben in zaal Rongen. Maar ook dat is naar een later tijdstip verschoven. Biotuin in Merselo In navolging van de reedis be staande biotuinen in Boxmeer is thans op een terrein van 7000 m2 in Merselo ook een biotuin ingericht. De fam. v. d. Bel, Beekweg 62, tel. 04786-348 zal degenen die hiervan meer willen weten, graag alle infor maties geyen. Rijdend kantoor Het Algemeen Centraal Zieken fonds zal, in afwachting van het vinden van een definitieve vestiging in Venray, elke donderdag van 9.30 tot 16.00 uur met een rijdend kan- tooir standplaats innemen op het Henseniusplein nabij café Hulsman. Op de onderafdeling administratie van SOCIALE ZAKEN kan worden geplaatst een Haar taak zal o.a. bevatten: het typen van brieven, verslagen, notulen, agenda's, betaalstaten, no ta's, beschikkingen en bezwaarschriften; het voor verzending gereedmaken van stukken; het bijwerken van registers; het beheren van dossiers. Zij zöl deel uitmaken van een team van 3 medewerkers. Aangezien het typewerk een belangrijk deel van 'de taak uitmaakt, gaan de gedachten uit naar een geroutineerd typiste met een vooropleiding van tenminste MULO/MAVO. De andere werkzaamheden - met name het be heren van de dossiers - vergen een belangstelling hiervoor, alsook een bereidheid om zich theoretisch verder te bekwamen. Het salaris dat aan deze functie verbonden kan worden is afhankelijk van opleiding, leeftijd en ervaring, doch kan maximaal 1231,bruto per maand bedragen (excl. 30,i.g. de machtigingswet en de salarismaat regelen per 1-4-74). Gegadigden dienen hun sollicitaties te richten aan het college van burge meester en wethouders, Grote Markt 1 te Venray en in te sturen binnen 10 dögen na het verschijnen van deze oproep. Gegadigden die tot de le selectie gaan behoren ontvangen een vragen lijst. Voor telefonische informaties kan men zich wenden tot het hoofd van de afdeling personeelszaken, de heer G. Remmers, tel. 3838 toestel 158.

Peel en Maas | 1974 | | pagina 2