KERKELIJKE DIENSTEN Rabobank Q Leenenl WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN van 7 tot en met 13 april Gemeenschapsviering Yenray Grote Kerk Venray Welke hypotheek? Wat voorvorm? Hoeveel eigenlijk? Overwelkobjekt? Waarom een top-hypotheek? Hoeveel rente? Welke looptijd? Jaofneelevensverzekering? Vaste of wisselende rente? vragen...vragen...vragen Parochie Paterskerk Vredeskerk Yenray Hervormde Gemeente Parochie Castenray Parochie Leunen Rectoraat Veulen Rectoraat Heide Rectoraat Smakt VRIJDAG 5 APRIL 1974 No. 14 VIJF EN NEGENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS VOOR AL UW DRANKEN DRUK- EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 VOOR AL UW DRANKEN ADVERTENTIEPRIJS 1& ct. per mm. ABONNEMENTS PRIJS PER HALFJAAR 8,50 (bij vooruitbetaling) A.s. zondag is er om half elf een eucharistische tafelviering in de Le vensschool, Bevrij dings weg 2a. De dienst wil een voorbereidïngsdienst zijn op het paasfeest. Celebrant is kap. H. Latten. De paasdienst zelf houden wij op Paaszaterdag om half elf 'savonds in de Levensschool. Op Paaszondag is er dan géén viering. GOEDE WEEK Zaterdag: 19 uur ned. hoogmis int ouderis Arts - Corn ell ss e n Martinus van Mil, Wiibelmina van Mil-Hen- driks en zoon An toon. Palmzondag: tijdens de diensten worden palmtakken gezegend; 8 u. gel. mis, int. Sjang Arts vw buurt- ver. St. Jozef; 9.30 greg. hoogmis int Wilhelmina Claessens Jan v. Kes- sel; 11 uur ned. hoogmis, int. Louis en Maria Claessens int. fam. Cor- zilaus; 18 uur gel. mis int. overl. fam. Slj'bens-Dirikx Albertus H. Martens, Anna Maria Muis en Ma ria Smits als sticht. Maandag: 8 uur Jacob Goumans en echtgen. Johanna Zeegers als st. 9 uur Wilhelmina Zijp-Stevens; 19 uur Boeteviering voor het feest van Pasen. Dinsdag: 8 uur Anna Volleberg; 9 uur Wilhelmina Claesisens; 19 u. overl. fam. Tiruyen-Cox Hendrik Keijisers. Woensdag: 8 u overl. fam. Truij- en-Hendriicx9 uur Theodorus Gre- rmers en Helena Poels als sticht.; 19 uur Boeteviering voor het feest van Pasen. Witte donderdag: Vanaf 8.00 uur wordt de paas-commumie gebracht aan de zieken. De zieken die deze wensen te ontvangen en deze maan delijks niet ontvangen worden ver zocht zich te laten melden bij een van de priesters. 18.30 - 19 gelegenheid om te biech ten; 19.30 plechtige viering van het avondmaal van de Heer, greg. hgm. int. Maria Creemois - Maasseïi als sticht. Jacob van Mil. Goede vrijdag: 15 uur •kruishulde, viering dOor en samen met de kin deren; 19.30 viering van het lijden van de Heer en boeteviering met gezamenlijke h. communie. Paaszaterdag vanaf 10 uur kan wijwater afgehaald worden buiten bij de sacristie; 17.30-18.00 gelegen heid om te biechten; 19.30 plechtige le viering van de paaswake onder de tekenen van vuur water en brood en wijn en hernieuwing van de doopbeloften int. Martinus v. Mil, Wilhelmina van Mil - Hendriks en zoon Antoon Jan Schwachöfer en opa Dijkmans; 21 uur plechtige 2e viering van de paaswake onder de tekenen van vuur, water en brood en wijn en hernieuwing van doop beloften, int. Gerrit Thomassen Wilhelmina Wismans-Laumen. Mededelingen De avonddiensten van witte don derdag en goede vrijdag en paas zaterdag zijn om half acht. Boven dien is er zaterdag nog een extra dienst om 9 uur. Boetevieringen zijn er maandag en woensdag om 7 uur en vrijdag om half acht. Biechtgelegenheid is er donderdag om half zeven en zater dag om half zes. Wij wensen u een zegenrijke vie ring van de goede week toe. AKOLIETEN Zaterdag 6 april: 19 u Maria Ou denhoven en Jos Bexkens. Zondag 7 april: 8 uur Peter Pel- zer en Willy vd Vorle 9.30 u. Wim Kremer en Boudewijn van Grins- ven; 11 uur Mirjam Lucassen en P. van den Heuvel. Dondlerdag 11 april: 19.30 Gerard Hendriks en Anton Huibers. Vrijdag 12 april: 19.30 Huulb Goo- ren en Andiré Gooren. MISDIENAARS Zondag 18 uur Marcel Jeurissen en Hans Martens. Maandag, dinsdag en woensdag: 8 uur Peter Verhoeven en Richard de la Roy. Dinsdag: 19 uur Roeland Dobbe laar en Otto Kooien. o/ragen waarop wij u een persoonlijk gericht antwoord kunnen geven. Verantwoorde adviezen die passend zijn voor u en voor onze reputatie). Zondag: Palmzondag. H. Missen: 7.30, 9.00; 11.45 hoogmis; 10.15 met Palmwijding voor de Mis; 18.00 uur avondmis Woensdag: 19.00 boeteviering en avondmis. Donderdag: Witte Donderdag. 17.30 tot 18.00 gelegenheid om te biech ten; 19.30 boeteviering en Herden king van de Instelling van het Al taar-Sacrament en Priesterschap. Vrijdag: Goede Vrijdag. Geboden vasten- en onthoudingsdag; 's mid dags om 3 uur oefening van de Kruisweg; 19.30 Boeteviering en avondplechtigheid. Zaterdag: Paaszaterdag, van 5 tot 6 uur gelegenheid om te biechten. 19.30 Paaswake en Mis met aan het slot de alleluia van Handel en de Holy City of Jerusalem met solist en koor. Mededelingen: 1. De Goede Week willen we graag bij IJ aanbevelen. Leven we mee met Christus en vieren we daar om de plechtigheden mee. Laat deze dagen de Kerk voorop staan. 2. Zondag a.s. Palmzondag koliek- te voor de eigen kerk. Die Kerk is van ons allemaal. Steunen we dan ook allemaal het onderhoud van die kerk. Draagt elkanders lasten. 3. Witte Donderdag wordt 's mor gens om 8.30 uur de Paascommu nie gebracht aan zieken en thuis zittenden. Ons niet-bekende zie ken of thuis-zittenden gelieve men spoedig op te geven aan de pastorie. 4. Alle Goede Week-plechtigheden worden verzorgd door de Zangers van St. Frans met prachtige mo tetten uit de Mattheus Passion. 5. Met de Paasdagen is de laatste inzameling van de Vasten-aktie. Heeft U al meegedaan? Goed meegedaan? Komen we allemaal flink over de brug. Die mensen, die zo arm zijn, hebben het nog moeilijker door de geweldige droogte in hun land. Maak dat Pasen niet alleen voor ons een feest wordt, maar ook voor deze mensen. 6. Paaszaterdag kunt U wijwater halen in het portaal van de kerk. Mis-intenties: Zaterdag: 18.30 zingt het "Dames koor. 18.30 Mathias van Houdt. Zendag: 7.30 voor de parochie; 9.00 Jaccbina Verheijen-Spee (kin deren); 10.15 Anna Hoeymakers- Claessen; 11.45 Wirn Scholtens; 18.00 Hendrik Relouw (buurt Esdoornstr.). Maandag: 7.45 Antoon Luijpers; 8.30 t.e.v. St. Antonius (Goumans); 19.00 overl. ouders Manders-Hüpen. Dinsdag: 8.00 Antoon Luijpers; 19.00 overl. fam. Lemmen-v.d. Ster ren. Woensdag: 8.00 overl. fam. Ambro- sius; 19.00 overl. ouders Manders- Hüpen. Dcndredag: 9.00 kindermis, Moeder Nieuwstad; 15.00 kindermis, Leven de en overl. leden van de Stille Om gang; 19.30 Karei Hendriks en overl. fam. Vrijdag: 19.30 Goede Vrijdag Plechtigheden. Zaterdag: Paaszaterdag plechtig heden. Mis-intentie voor Johannes Berents. Dienbeurten Akclieten en Misdienaars (7 t.m. 13 april) Zaterdag: 18.30 Henny Clephas, René van Hooren. Zondag: (Palmzondag): 7.30 Frans Jeuken en Eric Cornelissen; 9 uur Ronny Clevers en Wol ter Blaaupot, 10.15 (hoogmis m palmwijding) Pe ter Claessens, Mare Cornelissen, H. vd Bekerom en Pim de Vos; 11.45 Ricky Douwes en Jos Claessens. Zondagavondmis 18 uur Jeroen Cor nelissen en Wieke Arts. Maandag 7.45; dinsdag en woens dag 8 uur Maarten Arts en Henk Janssen; 19 uur Gerard Stoks en Leo Manders. Witte donderdag: 19.30 Frans Jeu ken, Bric Cornelissen, Ronny Cle vers en Wol ter Blaaupot. Goede vrijdag 19.30 Mare Corne lissen, Henny Clephas, René van Hooren, Leo Janssen. Paaszaterdag (Paaswake) 19.30 u. Hans v d Bekerom, Pim de Vos, Maarten Arts en Marcel Hendricx. N.B. Akclieten en misdienaars let goed op jullie diensten! Willen al len die op Palmzondag (10.15), Wit te donderdag (19.30), Goede Vrijdag (19.30) en Paaszaterdag (19.30) die nen, 20 minuten vóór het begin van de plechtigheden in de sacristie zijn. Palmzondag en de Goede Week. Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. Jacques Mommen en ouders. Nederlandse gezangen door het Da meskoor. Zondag: 8.00 leesmis voor oveirl. Thijs van de Waeter; 9.00 leesmis voor overl. Jan uykers (buurt); Met het kinderkoor zingen we neder- landse gezangen; 10.00 hoogmis voor overl. Hubertus Luoassen. Neder landse gezangen met het kerkelijk zangkoor; 11.30 leesmis voor overl. Henk Bouwmans; 18.30 Boeteviering en avondmis voor overl. ouders Rongen-van Kessel en dochter. V3ór alle diensten van zaterdag avond en palmzondag worden palmtakk enuitgedeeld. In al de ze diensten wodren de palmtakken gezegend en wordt een Christus' hulde gehouden. (Geen preek). Maandag: 8.00 leesmis voor overl. Peter Muysers; 19.00 Boeteviering en avondmis voor overl. Jan van Hasselt. Dinsdag: 8.00 leesmis tot zekere intentie (fam. R.-O.V.); 19.00 Boete viering en avondmis voor overl. Louis Pouwels en familie. Woensdag: 8.00 leesmis voor overl. Jan Duykers; 19.00 Boeteviering en rvendmis voor overl. Johannes Wilmsen. Dncderdag: Witte Donderdag. Om 3 uur 's middags: plechtige viering van de instelling van de H. Eucha ristie, verzorgd door de kinderen van de lagere scholen. Om 7 uur 's av.: plechtige viering van de instelling van de H. Eucharistie en Boetevie ring. Int. voor overl. Wilhelmina Wismans-aumen (v. d. B.). Vrijdag: Goede Vrijdag. Vasten- en onthoudingsdag. Gedachtenisvie ring van het lijden en sterven van onze Heer Jezus Christus. Om 3 uur verzorgd door de schoolkinderen van de lagere scholen. Om 7 u. 's avonds plechtige dienst met BOETEVIE RING. Int. voor overl. Harry Schrooten. Zaterdag: Paaszaterdag. Om vijf uur: PLECHTIGE VIERING VAN DE VERRIJZENIS VAN ONZE HEER JEZUS CHRISTUS, waaron der de hernieuwing der doopbeloften van de kinderen van de zesde klas van de lagere scholen. Onder deze dienst wordt ook een kindje ge doopt. Met het kinderkoor zingen we paasliederen. Deze dienst geldt ook voor de vervulling van de Paasplicht dus allen kunnen deze dienst mee komen vieren. Int. voor oveirl. Leonarda Ewalts-Janssen en zoon Harry. Paaszaterdag om zeven uur: PLECHTIGE VIERING VAN DE VERRIJZENIS VAN ONZE HEER JEZUS CHRISTUS, met het doopsel van een kindje. Het jongerenkoor zingt moderne paasliederen onder leiding van Joke van Hout en het orkest van de personeeslvereniging van Rank Xerox, onder leiding van Jo van Els verzorgt de muziek. Int. voor overl. Gerrit FHnsenberg. Mededelingen: 1. BOETEVIERINGEN: palmzon dagavond om half zeven (in het bjj zonder vcor degenen die door de week moeilijk kunnen komen) en maandag, dinsdag, woensdag, donderdag en vrydag, telkens 's avonds om zeven uur. BIECHTGELEGENHEID: Paas zaterdag van 2 tot ,4 uur en na de diensten van de goede week. 2. ZIEKENCOMMUNIE: Witte don derdag wordt vanaf 8 uur de Paascommunie gebracht aan de zieken. Ons onbekende zieken, die de paascommunie thuis wensen te ontvangen ,moet u zo spoedig mogelijk opgeven aan de pastorie. 3. De diensten van de „Goede Week" willen we graag bij u aanbevelen. Wij zullen er alle zorg aan be steden. En vier het paasfeest goed door eerst een BOETEVIERING mee te maken. 4. Tot en met Pasen kunt u uw VASTENOFFER geven. Hebt u er al aan gedacht? Akolieten- en Misdienaarsljjst voor de week van 7 april: Zondag: 8 uur Jos Jacobs en A. Janssen; 9 uur L. Schaeffers en M. Barten; 10 uur M. Dicker, W. Her mans en R. v. Wijk; half 12 A. Theuws en P. Reijnders; Avondmis half 7: F. de la Roy en H. Verlin den. Week I: 8 uur J. v. d. Weiden en A. Ha winkels; Avondimis 7 uur: T. A ben en H. Willemse. Week II: 8 uur M. Kappel en J. Ingenpas; Avondmis 7 uur M. Len- sen en P. van Bergen. In de kerkdiienst voor de Protes tanten ,die zondagmorgen om half tien in de aula van Den Hoebert begint, zal Ds. Beens vier nieuwe lidmaten bevestigen en de H. Doop bedienen. Tijdens de dienst kinderoppas voor de kleuters en kimder-nevendienst voor de groteren. In de Hervormde Kerk te Blot ters wij ck is de maandelijkse dienst verschoven naar de Eerste Paasdag. De Goede Week. Misdienaars: Jos Duykes en Pete Philipsen; Peter en Henk Strijbos; Hoogmis: Jac. en Bennis Wismans. Zaterdag: 19.00 overl. ouders Tie- len-Tacken. Zondag: Palmzondag. 8.00 int. fam. Tielen-Janssen; 10.00 Hoogmis met palmwijding, zlg. Petronella Philip- sen. Maandag: 7.30 overl. fam. Ver- hoeven-Houben. Dinsdag: 8.00 Francisca Roelofs- Keyzers; 20.00 Boeteviering als voorbereiding op Pasen. Woensdag: 8.00 Gezinsmis (int. offeraars)20.00 Boeteviering als voorbereiding op Pasen. Donderdag: Witte Donderdag. 20 uur plechtige avondviering, zlg. Lei Geurts en Wilhelmina Linders. Vrijdag: Goede Vrijdag. Geboden vasten en onthouding. 15.00 viering voor de schooljeugd; 20.00 viering van het lijden en dood van de Heer. Zaterdag: Paaszaterdag. 20.00 uur Paasnachtviering, Petronella Clas- sens-Rongen. [Mededeling: Zondag Palmzondag en op Paas zondag is er lachter in de kerk ge legenheid om uw offer voor de Vastènaktie te verwezenlijken. Noord Limburg heeft enkele pro- jekten op zich genomen. Laten we ons in deze tijd iets ontzeggen om anderen te helpen. Graag heel bijzonder aanbevolen. Palmzondag: Eerste zondag van de maand, bijzondere kollekte voor de eigen kerk. Zaterdag: 9.0 lsm. v. Hendrik van Soest, echtgen. en dochters. Zondag: 7.30 lsm. v. overl. fam. Assielberghs-Buggems; 9.00 palm wijding aansluitend hgm. v. Harry Goumans; 10.30 lsm. v. Maria Loe- nen-Thielen en Jan Loenen. Maandag: 7.30 gest. jrd. v. Peter Joh. Nellen, echtgen., P. J. de Bruyn en zoon Willem; 18.30 lsm. v. Gerrit Bouten; 19.00 jrd. v. P. J. Vissers, echtgen. en overl. kinderen. Dinsdag: 7.30 gest. jrd. v. Antoon Voesten en Martinus Nijssen; 19.30 Boeteviering aansluitend lsm. tot bijz. intentie (H.). Woensdag: 7.30 gest. jrd. v. Johan nes Wilhelmus Weijs; 19.30 Boete viering aansluitend lsm. v. Elly van Berlo en Elly Loonen. Donderdag: Witte Donderdag, dag van het laatste avondmaal, instelling van de H. Eucharistie; 15.00 Eucl\a- ristievierin gv. Peter Emons, echt gen. en Antoon Emons; 19.00 Avond dienst als jrd. v. Gertruda Claes- sens-Gussen. Vrijdag: Goede Vrjjdag, dag van het sterven van Jezus Christus. 15.00 Kruishulde; 19.00 Avonddienst voor Ine Janssen (K.M.G., Maria Goretti en leidsters). Zaterdag: 19.00 Paaswake, ver zorgd door Jonge Kerk t.i.v. fam. Duij kers-Tacken. Misdienaars: 7.30 Jules Loenen; 18.30 John Duijkers; 19.00 Wil Jen- niskens. Akolieten: 19.00 W. Cornelissen en L. Reintjes; 7.30 F. Lucassen; 9.00 J. en J. Voermans, M. Koch en B. van Hees; 10.30 P. Reintjes en M. van Vegchel. Huwelijksafk.: Ben Buijssen en Martina Smedts (Lottum); Mary Langenakmp (B litters wij ck) en Mia Litjens; Jan Claessens en Franca Aerts (Hegelsom). Vastenoffer. De vastentijd loopt 'ten einde; denk aan het vastenoffer en aan de mensen voor wie dit be stemd is. Zij hebben het zoveel min der goed dan wij!!! Zondag 7 april Palmzondag. 8 uur lsm .uit dankbaarheid; 10 uur pl. palmwijding, Hgm. 5e zesweken- dienst voor zal. Johanna de Lauw- Segeren. Maandag: 8 uur H. is uit dank baarheid (fam. G.) Dinsdag: 8 uur H. Mis ter ere van H. Antonius van Padua (offerblok); 's avonds 8 uur boeteviering als voorbereiding op het hoogfeest van Pasen, int. H. Mis overl. ouders Leyssen-VoUenberg. Woensdag: 's morgens geen H. Mis; 1-1 uur H. Mis met boetevie ring voor de schooljeugd; 's avonds 8 uur boeteviering, intentie H. Mis overl. fam. Mulders-van Kempen. Donderdag: Witte Donderdag. 3 u. H. Mis voor de schooljeugd, intentie H. Mis jgt. zal. Maria Drabbels-van Meyel's avonds 8 uur plechtige herdenking van de instelling van de H. Eucharistie, int. H. Mis zal. L. v. Dongen. Na H. Mis aanbidding van 't Sacrament. Vrijdag: Goede Vrijdag: 3 uur Kruiswegoefening; 's avonds 8 uur pl. viering lijden en sterven van onze Heer Jezus Christus, gevolgd door uitreiking H. Communie. Zaterdag avonds 8 uur plechtige Paaswake, intentie H. Mis zal. Mart. en Theod. Willems. Gelegenheid om te biechten door de week voor en na elke H. Mis. ector 7 april: H. van RijsWijck. Akolieten: Mart Janssen, Jan Thissen, Theo Mulders. Wilt U de laatste inzameling van de vastenaktie thuis op een vast plaatsje klaar leggen. Het wordt door de Ruuperbezorgers in gesloten offreblok bij U thuis afgehaald. Dit geeft ieder de gelegenheid zijn steentje bij te dragen. Hartelijk dank. Palmzondag 7 apcnil 1974. Zondag: 8 uur leesmis t.i.v. de familiile Poels-Michels; 10 uur Palm wijding waarna Palmprocessie en Hoogmis voor Engelbertus Nellen en Henela Rut ten. Misdienaars van de Hoogmis: Geert Gielens, Leon Mich els, Geert Achten, Peter Smets, Jan Droesen en Jan Nabben. Misdienaars van de week: Marti en Janssen en Peter Nellen. Maandag: 8 uur leesmis t.e.v. de H. Brigida. Dinsdag: 7.30 leesmis voor Driek Eibers en Maria Manders. Woensdag: 8 uur leesmis t.b.i. (C.). Tegen 18 uur boeteviering voor de Bejaarden. Witte Dcnlerdag. 's Morgens geen dienst in de kerk; 18.30 biechtgele genheid; 19 uur boeteviering; 19.30 plechtige viering van de instelling van d eEucharistie waaronder boe teviering. De H. Mis iis voor Sjef Willems. Na de plechtigheid aanbid ding tot 22 uur. Misdienaars zijn: Henk Drabbels, Harrie Nellen, Tw. van Osch, Martien Spee, Martien Arts, Bert Janssen (1). Goede Vrijdag: vasten- en ont houdingsdag. 's Morgens geen dienst in de kerk. 15 uur plechtige dienst ter gedachtenis aan het lijden en sterven van onze Heer. Misdienaars zijn: Henk Michels, Jos en Jan Drab bels, Bart Poels. Geert van Well, Bieter Evers. 19.30 biechtgelegenheid 20 uur Boeteviering; 20.30 uur Boe teviering. Paaszaterdag: 's Morgens geen dienst in de kerk. 19.30 Paaswake, waarna Paasmis uit dankbaarheid t.i.v. de familie Swinkels-Litjens. Misdlienaars zijn: Martien Janssen, Peter Nellen, Geert Gielens, Leon Michels, Toon Loonen en Jan Jen- neskens. Na de dienst kunt u het gewijde water in de hal van de kerk krijgen. Zaterdag 6 april: 17.30 H. Mis te Holthees; 19.00 gez. H. Mis voor overl. fam. Schlooz. Palmzondag: 8.30 H. Mis te Holt hees; 8.30 H. Mis voor welzijn van heel de fam.; 10.00 Palmwijding en Eucharistieviering, int. Jac. Ph'iLip- sen; 15.00 Gebedsdienst voor Zonne bloem Boxmeer. Maandag: 8.30 H. Mis voor overl. fam. Rozen-Welbers. Dinsdag: 8.30 H. Mis voor overl. fam. Rozen-Welbers. Woensdag: 8.30 H. Mis voor fam. Puts t.e.v. St. Jozef. Witte Donderdag: 19.00 Boete- en Eucharistieviering. Goede Vrijdag: 19.00 Herdenking van lijden en dood van Christus.

Peel en Maas | 1974 | | pagina 13