Jaarverslag Bibliotheek BLITTA overgehuisd naar Venray.... emaq DAMMEN BIJ BARTELS LIGT EEN GRATIS BEHANGBOEK VOOR U KLAAR. Boekhandel vandenMunckhofbv Venrays Mannenkoor INGEZONDEN SCHAKEN MOTORSPORT keuze genoeg - heal snel zo'n boekje bij RIKKEN IN LEUNEN HARMONIE EUTERPE VENRAY GODSDIENSTIGE ORIËNTATIE- AVOND WINTERSERIE WANDELTOCHT In het jaarverslag van de Openbare Leeszaal en Bibliotheek kan men het dringende verzoek lezen aan de scholen om met op drachten voor werkstukken door de jeugd ook eens aan de biblio theek te denken. Zodra tientaniet voldoen aan hun weetgierige werp werken, kan de „bieb" niet vcldcend aan hun weetgierige vragen. Een tweede vraag is waarom die werkstukken zo nodig ge ïllustreerd moeten worden. Het blykt dat de jeugd de verleiding niet kan weerstaan om platen uit meestal dure boeken te scheu ren IHet blijkt dat dloor deze „manie" vele en dikwijls kostbare boeken vernield zijn, wat de financiële po sitie van de bibliotheek ook al niet •bevordert. Want ook die heeft te maken met «steeds stijgende kosten en «een niet naar verhouding gelijk oplopende subsidie. Dat is b.v. aan leiding geweest om het laatste half jaar van 1973 maar geen nieuwe boeken aan te schaffen. En dat is iets wat geen enkele bibliotheek ontberen kan. 1973 In 1973 heeft de bibliotheek 182.132 boeken uitgeleend1. Een res pectabel aantal, waarvan de jeugd er liefst 104.449 voor haar rekening •nam. Terwijl Venray 30.000 inwoners heeft zijn daarvan 5067 lid van de bibliotheek. Dat betekent dat bijna 17% van de bevolking werd bereikt, en kan dat ook nog verder uitsplit sen, namelijk dat 46,6% van de jeugd in Venray lid is van de bi bliotheek en 12.3% van de volwas senen. Het blijkt dat men 'in Vnedepeel het ijverigste leest, daar werden namelijk per lid 55 boeken uitge leend. Een aantal dat de jeugd in Vennay-kom zelfs niet haalde, die gemiddeld 47 boeken per lid' afma- namen. Het totale boekenbezit was 39.075 stuks. In 1973 werden 7000 nieuwe boeken aangeschaft en een kleine 400 afgeschreven. HUISVESTING ONVOLDOENDE Ook is dit jaarverslag wordt weer geklaagd over de onvoldoende huis vesting. Dat geldt zowel voor de 8 man personeel ,«ails voor het boeken bezit zelf. De werkruimte is te 'klein en te onvoldoende geventileerd. Voor de boeken is er te weinig plaats 'en zij moeten in hoeken en gaten opgestapeld worden. De studiezaal blijkt te klein en word daardoor onrustig. Men ziet dan ook dat serieuze en oudere le zers verdwijnen ,naarmate er meer jeugdige bezoekers komen. Nieuwe vestiging voor fotozaak Gerard Kruijsen Na meer dan 12 j,aar geleden dn Vennay-centrum te zijn gestart met een fotozaak, heeft Gerard Kruijsen gekozen voor een nieuwe vestiging even buiten de kom. Biinmenlkort wordt een inieuw pand betrokken aan de Stationswg te genover J. P. A. Nelissen Aanne mingsbedrijf. De nieuwe zaak is goed' 'bereik baar voor het publiek uit Venray en Venrays verzorgingsgebied. Het ligt op enkele minuten afstand van het centrum. Na het doortrekken van de nieuwe weg Venlo-Nijmegen, ligt het nieuwe pand direkt aan de verbindingswegen met Venilo, Eind hoven en Nijmegen. Naast het gebruikelijke fotowerk begon zich in het bedrijf de laatste jaren een specialisatie af te tekenen op het gebied van de industriële- en reklame-fotografie. De ruiiim op gezette studio's en lafwerkruimten bieden het snel expanderende foto grafisch bedrijf een efficiënt inge licht onderkomen. Het perceel grond, waarop het staat is 3300 m2 groot. Dit geeft volop de gelegenheid tot het maken van 'buitenopnamen:. Het door ingenieur Jan Martens ontworpen gebouw is op de tent- vorm geïnspireerd. Hat pand aan de Grotestraat nr. 3 is echteir niet voor het winkelende publiek verloren. Het wordt door de heeir G. Kruijsen aan een of meer dere winkelbedrijven verhuurd'. SCHOOLBIBLIOTHEKEN Naast Veulen, Vredepeel en Co- niinxhof, waar de bibliotheek reeds eerder de schoolbibliotheek verzorg de, zijn daar in 1973 'bij gekomen, de Petrus BandensChool, Ysselsteyn, Leunen en de Luciaschool, waarbij zich dan in januari de Hensenius- school gevoegd heeft, In Leunen werd de gewone bi bliotheek omgevormd tot een school bibliotheek. Het blijkt dat men bij dit werk bijzonder veel medewer king krijgt van onderwijzend perso neel en van de verschillende ouder comités. Op de vorigk rikavond werden de volgende prijzen behaald: 1 B. Willems 611 punten 2 Mevr. Lenssen 586 punten 3 J. v.d, Bekerom 513 punten 4 F. Lucassen 503 punten 5 M. Manders 488 punten Middelprijs M. Claessens 476 punten De volgende rikavond is op a.s. maandag 11 februari om 8 uur mm. in café Martens te Leunen. Donderdag 7 februari: 20.00 uur repetitie voor gehele koor Zondag 10 februari 11.30 uur repetitie voor het hof koor i.v.m. foyer*-concert op 17 febr. Donderdag 14 februari: Wie hervatten onze gescheiden repe tities O.I.V. onze 2e dirigent Fans Baltussen; 19.30 uur le en 2e teno ren; 20.00 uur gehele koor. Zondag 17 februari 11.30 uur cairraaivals foyer - concert door het hofkoor met medewerking van die Venrayse Blaaskapel. Afmelden uitsluitend bij M. Aarts tel. 1617 of Hotel De Zwaan. De voorbereiding van onze deel name aan de Carnavalsoptocht be hoeft medewerking van veel leden. Vanavond na de repetitie is er een korte bespreking hierover. Donderdag 7 februari 20.C0 uur in Prinsenhof repetitie en nabeschouwing concert, tevens be spreking plaatopname. 19.00 uur jieugdcomeert in Coninx- hof; repetitie en bespreking. Donderdag 14 februari: 19.00 Con'inxhof repetitie jeugdor kest; 20.00 uur in Prinsenhof repe titie harmonie. Garnavalsmaandag 25 februari deelname aan carnavalsoptocht. 13 grote vrachtwagens hebben vrijdag en zaterdag het hoofdkwar tier van Blitta overgebracht van Blitterswijck naar het nieuwe kan toorgebouw, dat .aan de Maashese- weg is gereed gekomen. Een operatie die dusdanig goed is verlopen, dat maandagmorgen de 50 man kantoorpersoneel zo aan het werk konden, of men al j'.aren in die nieuwbouw gevestigd was. Daarmede is voor Blitta een fei telijk nieuwe periode begonnen in haai» toch al vrij bewogen geschie denis. Nadat Blitta een samenwer king was aangegaan met het grote Duitse Fuohs-ooucern uit Meimerts- hagen. dat o.m .zorgt voor de toe levering van half-fabrikaten, was een der eerste besluiten te komen tot nieuwbouw van 'kantoren. De intussen tot 50 man uitgegroei de teken- en kantoormensen zaten iin Blitterswijck letterlijk in alle ga ten en hoeken. Men besloot toen dat nieuwe kantoor daarheen te bren gen, Waar de meeste mensen voor Blitta aan het werk waren en dat was Venray. Een beetje bitter voor Blitterswijck, maar zakelijk gezien de enig juiste oplossing. Het door architectenbureau de Vries ontworpen kantoorgebouw werd met zijn 1000 m2 en 4000 m3 inhoud 4m enkele maanden tijds ge bouwd door bouwbedrijf Janssen. 'N uitgave van ruim 6 ton, maar na beschikt men dan ook over een re presentatief en efficiënt kantoor gebouw, waarin 'behalve directie, de bedirijfiskantoren, in- en verkoop en de tekenafdeling voilop plaats heb ben. Directeur irng. C. Leurs 'kon vrijdagmiddag het startsein geven voor de verhuizing en maandagmor gen leek het of men niet beter wist. Aides was netjes op zijn plaats en iedereen aan het werk. De produktie-afdeiing staal blijft in Blitterswijck gevestigd waar men in het oude kantoorgebouw o.m. 't archief onderbrengt. Daar werken nu een dertig mensen en hun aantal zal zelfs nog iets toenemen als de afdeling staal uit Venray ook naar Blitterswijck overgaat. Dan heeft Venray alleen nog te doen met aluminium, waarvoor o.m. ook de magazijnen in Venray wor den gereed gemaakt. Het plan cm de bestaande fabriek in Venray uit te breiden met een prodluktiehal bestaat nog 'altijd. Maar men wiil eerst de ontwikke lingen in binnen- en 'buitenland af wachten, voor men het tempo gaat bepalen, waarmede het Venrayse bedrijf aan zijn volgende uitbrei ding gaat beginnen. Bij Blitta werken thans, met in begrip der buitenmonteurs, een 200 mensen. Met de oriëntatie-avond, die ge pland is op donderdag 14 februari om 8.00 uur irn de Levensschool a. d. Bevrijdingsweg 2a, wordt de serie van 6 avonden afgesloten. De deelnemers hebben ervaren, hoe belangrijk het is, dat we in deze tijd ons opnieuw verdiepen over allerlei levensvragen. Maar afwach ten tot er een antwoord komt, biedt geen oplossing. In een groep mensen die zich openstellen voor elkaar, kunnen we elkaar helpen een richting van een antwoord te zoeken. Het doel van deze gesprekken is het bevorderen van het .samenzijn in een open gesprek, hetgeen door velen ervaren wordt als een eigen tijdse vorm van 'godsdienstige bele ving en verdieping. Uit de vragen van de deelnemers is reeds gebleken, dat de werkgroep katechese het niet zal moeten laten bij deze serie van 6 avonden. Komende donderdag zijn uitgeno digd degenen, die op de vragenüjrt (of in hun gedachten) hebben aan gekruist de vragen: iC4 Wat is er nog over van het pauselijke 'gezag? C6 Moet de kerk :aan politiek doen? C7 Moet de kerk niet protesteren tegen de onmenselijke verschil len tussen rijke en 'arme lan den? C8 Moet dë kerk zich niet uitspre ken tegen elke vorm van ge weld, terreur en onderdruk king? Naar aanleiding van het bericht 'in de pers, dat SV-Venraiy en SV- Leunen in de toekomst misschien geen vermakelijkheidsbelasting meer behoeven te betalen, heeft men zich hier en daar achter een pot bier verontwaardigd afgevraagd „Waarom wij niet?" Bij informatie ten gemeentehuize 'bleek dat andere sportverenigingen toch 'al niets betalenzodat de vurige aanhangers van deze stou- terikken rustig kunnen slapen: hun bestuur heeft de slaap goed ulit L.J. Zondag a.s. 10 februari start de laatste va nde 3 winterserie-wan- deltochten. De deelnemers uit Ven ray-kom kunnen starten vanaf 13 uur vanuit zaal Volleberg, Henseni- U'straat 20. De deelnemers op de Heide starten eveneens vanaf 13 u. vanuit het gemeenschapshuis. De deelnemers in Leunen starten ook vanaf 13 uur vanuit het gemeen schapshuis Leunen. De deelnemers in Merselo kunnen starten vanf 13 SPORT (D. De drie voorronden van de Ven rayse damoompeti'tie zijn gespeeld. Mede door de verheugende toename van het aantal clubleden zal de fi nale nu gespeeld worden in vijf poules. In de eersite poule zal kampioen Noyens het moeten opniemen tegen Tijssen, van Bommel en Verkoeyen of Zaal, en hoewel hij zeker goede kansien heeft om zijn titel te pro longeren, hebben we de indruk, dat hij fellere tegenstand zal ontmoeten dan voorgaande jaren. In de tweede poule zal de coming man Th. Peek zijn hoofdklasse- ervaring kunnen uitspelen tegen o.a. Jacobs en Kennis; hij heeft 'hier de beste papieren. In de derde poule is Chr. Gerrits favoriet; hij werd op het nippertje door A. Kennis uit de tweede pou le gewipt, en zal zich nu zeker trachten ite herstellen tegen zijn te genstanders Claessens, Jansen en Willems. In de vierde poule zijn we be nieuwd wat ons nieuwe lid de heer Bakker zal presteren na zijn for midabele scone van 11 punten uit 6 partijen. In de laatste poule 'krijgen 5 'nieu we leden een kans op de poule-prijs maar ze zullen het moeten opnemen tegen R. Krob, die terug is van weg geweest en hopelijk rnu weer hele maal 'is ingespeeld Het belooft een zeer spannende finale te worden, die gespeeld wordt in 3 ronden en begint met een blan co stand. Er zijn zeven prijzen te behalen, waarvan drie bekers en vier poule- prijzen. Tenlslotte geven wij de puntenver deling ma de drie ronden van zes partijen: 1. Noyens 31 2. Tijssen 26 3. van Bommel 25 Verkoeyen 25 Zaal 25 6 Jacobs 22 7. Peek 20 8. Kenmis 19 Gerrits '9 HO. Claessens 17 11. Jansen 15 12. Willems 11 Bakker 11 14. Liebramd 8 Verstegen 8 1'6. Peeters 7 17. Beremdsen 6 v. d. Oord 6 Kroh 6 20. Hendriks 4 Interne kompetitie: Onze enigste vrouwelijke schaker, mevr. L .Spee, had een zware dag, want ze verloor op deze avond zo wel van J. Verwiel als van W. Jeu-; ken .Hierdoor zakte ze van een 3e naar een 7e plaats. Meussen zorgde voor een verrassing, doordat hij re-; mise speelde tegen de hooggeplaat-i ste. Jan Louwerse. Uitslagen groep A: H. MeussenJ. Louwerse %-Vaj J. VerwielL. Spee 1-0 W. WeytzG. Breukers 0-1 F. FissingerP. Goumans 0-1 L .SpeeW. Jeuken 0-1 Stand aan de kop in groep A: P. Rouvroye 9 9 0 0 9 P. Goumans 10 6 2 2 7 A. Moss 9 6 1 2 6% J. Verwiel 10 6 1 3 6Vi J. Louwerse 9 5 2 2 6 G. Breukers 1 6 0 5 6 L. Spee 8 5 1 2 5Va In groep B wonnen alle drie die koplopers, zodat hier de stand na genoeg ongewijzigd bleef. Uitslagen groep B: K. LundahlM. Wiertz 1-0 1 A. CooienB. Loonen 1-0 P .Vissenberg—-J. Houwen 0-1 W. GoimirmansD. Hoekstra 1-0 J. de WitJ. Bergkamp 1-0 Stand aan de kop in groep B: K. Lunhal 10 9 0 1 9 H. Cooien 9 8 1 0 8Vz W. Gommans 10 8 1 1 8V2 J. v. d. Kalken 10 7 0 3 7 J. Kok 8 5 0 3 5 Th. de Brouwer 10 3 4 3 5 J. de Wdit 9 4 1 4 4»/2 M.C.V. JANSLUST Voor dot jaar heeft de M.C.V. „Janslust" uit Venray-Heide op de nationale wedstrij dkaïendervergade- J ring, gehouden te Utrecht weer j twee mooie wedstrijden weten te bemachtigen. Onlder auspiciën van de Kon. Neid. Motorrijders Vereni ging worden de twee crossen ge houden op 10 maart en 22 septem ber. Doordat er een oliecrisis was, heeft men pas afgelopen week be richt gdkregen dat de eerste wed strijd definitief door 'kan gaan. Voor de vijfde maal in. successie zullen dan de 500 cc 'internationalen en senioren gaan strijden om de fel begeerde Industriële Club Trophee. Verder komen dan aan de start de zijspannen internationalen en senio ren en 'de 500 cc junioren. In alle drie de klassen vele bekende na men. De gloednieuwe kollektie '74 is juist uit, wat een kleuren Wat een boelende dess. Wij kozen 60 topbehangsels van goedkoop 2.80) tot modern decoratief 12.85) - een unieke effen afwas- bare serie om te combineren in beige, bruin, geel, oranje en groen 9.90) fraaie stijldessins (vanaf 7.95) en een aantal combinaties in modern en klassiek (vanaf 14.70). VENLO.VBMRAY, MAASTRICHT

Peel en Maas | 1974 | | pagina 10