KERKELIJKE DIENSTEN Rumoer rond St. Servatius en St. Anna... VAMOSAVER X Leenen WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN van 13 tot en met 19 januari Gemeenschapsviering Yenray Grote Kerk Yenray Parochie Paterskerk Yredeskerk Yenray Hervormde Gemeente Parochie Oostrum Parochie Oirlo Parochie Castenray Parochie Leunen Rectoraat Veulen Rectoraat Heide Parochie Ysselsteyn Parochie Merselo Rectoraat Smakt Godsdienstige oriëntatieavonden VRIJDAG 11 JANUARI 1974 No. 2 VIJF EN NEGENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS VOOR AL UW DRANKEN VOOR AL UW DRANKEN DRUK- EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 18 et. per mm. ABONNEMENTS PRIJS PER HALFJAAR 8,50 (bij vooruitbetaling) A.s. zondag is er om half elf iin de Levensschool, Bevrijdiingsweg 2a, 'n eucharistische tafelviering. Celebrant iis kapelaan H. Lattien. Feest van de Dcop van de Heer Zaterdag: 19 uur nederl. hoogmis int. Jan Schwachöfer, Odastraat PetroneMa Janssen-vd Munckhof. Zondag: 8 uur gel. mis, int. overl. ouders Barents-Verhaegen en Huis- man-Dijkmans; 9.30 gregor. hoog mis, int. Arnold Jansbeken en Jan van Kessel; 11 uur nederl. hoogmis, int. overl. ouders Swaghoven-Cre- mers ten kinderen; 18 uur gelezen mis, int. Tine Spooren vwg. buurt. Maandag: 8 uur Johanna G. Th., Johanna H. en Gerardus Poels en ouders, broers en zusters als sticht. 9 uur Hermine van dier Vorst en Loek Nelissen (Kessel); 19 uur Petra Duyf vw de Houten Hoek. Dinsdag: 8 uur tot zek. int.; 9 u. uit dankbaarheid; 19 uur Sj. Arts v w de buurt Woensdag: 8 uur tot zek. int.; 9 u. Gerardus van Moorsel en Henrica v. Gag; 10 uur overl. ouders Coenen- Houtakkers voor een zieke. Donderdag: 8 uur Tine Spooren v w de buurt; 9 uur ouders Wildens uit Maastricht. Vrijdag: 8 uur geen H. Mis; 9 uur t.e.v. de H. Gerardus; 14 uur hu wél. Ewals-Rutten; 15 uur 25-jarig huw. Janssen-Coppus; 19 uur Willy (en Tr. Rongen Petronella Janssen-van den Munckhof. Zaterdag: 8 uur tot zek. int.; 9 uur Theodorus Pauwels; 19 uur Piet Ou denhoven en dochter Flrieda Elis Kelders. Huwelijk Truus Coppus, Westsingel en Theo Janssen, Westsingel1. Orientatieavond Maandagavond begint de tweede serie godsdienstige oriëntatie-avon den voor ouderen en jongeren, waar voor indertijd in de kerk inschrijf formulieren zijn uitgereikt. De eer ste gespreksavond gaat over het the ma: godsdienst (en geloven. De werk groep katechese heeft weer de lei ding en de avond wordt gehouden in de Levensschool om 20 u. Wij no digen U uit. Eerste Communie De eerste communie willen wij dit jaar houden op 19 mei voor de 2e klassen van de Ursulaschool; en op 26 mei voor de 2e klassen van de Petrus Banden en de Dr. Foelisschool. Akolieten Zaterdag 12 j an. 19 uur Marianne Janssen en Huub Janssen; zondag: 8 uur Huub en André Goor en; 9.30 Gerard Hendriks en Anton Huibers; 11 uur Mia Voermans en Paul van den Heuvel. Misdienaars Zondag: 18 uur Godfried Hendriicx en Marko van Grootel; maandag en dinsdag en wobnsdag: 8 uur André Janssen en Kees v.d. Helm; 19 uur Viian v.d. Berg en Richard de La Roy; donderdag en zaterdag: 8 uur Henny Pasotte en Otto Kooien; vrijdag: 14 uur William Verheyen en Ronald Rongen; 15 uur Drains-Jan van Fer- ven en Hans Martens; 19 uur Peter Verhoeven en Patrick Aben. le zondag na Driekoningen. H. Missen: 7.30, 9.00, 11.45, hoogmis 10.15, gezongen d'oor de zangers van St. Frans; 18.00 avondmis. Vrijdag: 19.00 uur avondmis voor de gezinnen van de parochie. Zaterdag: 5.00 en na de avondmis tot half acht gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis als zon dagsviering. Mededeling: Zondag a.s. maandelijkse kollekte voor de eigen kerk. Blijft uw kerk goed steunen. De olie van d!e ver warming alleen al is drie keer zo duur géwordén. Doet wat U kunt voor uw kerk. Mis-intenties: Zaterdag: 18.30 zingt ons Dames koor; 18.30 Karei Wijnen. Zondag: 7.30 voor de parochie; 9.00 Weduwe Stevens-Arts; 10.15 familie Verbeek; 11.45 voor René; 18.00 ge lovige zielen. Maandag: 7.45 va Wilhelmina Ro- jer; 8.30 voor overl. Zuster; 19.00 overl. fam. Heesen-Franssen en fam. Derks-Mengde. Dinsdag: 7.45 Antoon Luijpers; 8.30 Mathilde Wasser; 19.00 Johannes Janssen. Woensdag: 7.30 Elisa Gregoria Palm; 8.30 gelovige zielen; 19.00 Jo sef Peeters. Donderdag: 7.45 Mechelina Cleven- Maassen (v. d. buurt); 8.30 Gerard Geurts; 19.00 voor zekere intentie. Vrijldag: 7.45 Anitoon Luijpers; 8.30 Clarita Romijn-Snijders; 19.00 ge zinsmis, oveirl. ouders Spee-Poels en zoon. Zaterdag: 7.30 t.e.v. dle-H. Geest; 8.30 t.e.v. d© H. Geest. Dienbeurten Akolieten (13 t.m. 19 jan.) Zaterdag: 18.30 Ronny Clevers, Wol ter Blaaupot. Zondag: 7.3Ö Peter Claessens, Mare Gomelissen; 9.00 Hans v. d. Beke- rom, Pim de Vos; 10.15 Walter Blaau pot, Henny Clepbas; 11.45 Frans Jeuken, Eric Comeliissen. Dienbeurten Misdienaars: Zondag: 18.00 Jeroen Cornelissen, Wieke Arts. Maandag, woensdag, vrijdag: 7.45 Maartan Arts, Henk Janssen; 19.00 Gerard Stoks, Marcel Hendricx. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 7.45 Leo Janssen, John Wolfs; 19.00 Lud- wig Arts, Jos Claessens. Eerste zondag na Driekoningen. Feest van de Dcop van de Heer. Zaterdag: 19.00 avondmis als jaar- dienst voor over*!. Nout Cremers. Met het dameskoor zingen we neder- landse liederen. Zondag: 8.00 leesmis voor overl. Maria van Kempen-Snijders en Leny Snijders; 9.00 leesmis voor overl'. ouders van den Berg-van der Schaal. Met het kinderkoor zingen we ne- derlandse liederen; 10 uur hoogmis vcor overl'. Petronella Duij kers-van Dijck. Nederlandse gezangen door het kerkelijk zangkcor; 11.30 lees mis voor overl. familie Baeten- Martens; 18.30 avondmis voor overl. familie den Holder - Eijkhout en Margairetha v. dè Ven. Maandag". 8.00 leesmis voor vader en kinderen en overl. moeder; 19.00 avondmis voor overl. Leonardus van Hooi. Dinsdag: 8.00 leesmis voor overl. Johannes Drabbels; 19.00 avondmis uit dankbaarheid voor het slagen in een examen. Woensdag 8.00 leesmis voor overl. Jan van Heijster (Th.); 19.00 avond mis .als jaargetijde voor overl. Jan Linidsrs (Merselo). Donderdag: H. Antoniuis, abt. Ver eerd in de kapjel van Veltum. 8.00 leesmis voor overl. Gerrit Fl'insen- berg; 19.00 avondmis voor overl. Leonardus Jtenniekens. Vrijdag: 8.00 leesmis voor overl. ouders Frits van Dijck en Wilhelmina Reijnen; 14.00 plechtige huwelijks inzegening en eucharistieviering voor het bruidspaar Hoeij makers van Hcof; 19.00 avondmis als jaar- get. voor overl. Theo Vcllenberg. Zaterdag 8.00 leesmis tot zekere intentie (K); 15 uur plechtige huwe lijksinzegening en eucharistieviering voor het bruidspaar van Gend-Wat- zeels; 19.00 avondmis voor overl'. familie Jansen-Manders. Mededeling: Nu de „autoloze zondagen" voor bij zijn doen we op zaterdagavond maar één H. Mis meer en wel om zeven uur. Velen vinden het waar schijnlijk wel jammer, want het was erg druk op zaterdagavond. Maar nu we cp zondag weer mogen rijden, kan ieder die wil wel een beetje ben zine sparen om naar een van de diensten op zondagmorgen te ko men. Akolieten- en Misdienaarslijst van 13 - 19 jan. Zondag 8 uur J. Jacobs en E. Fran ken; 9 uur A. Theuws en H. Willem- se; 10 uur M. Dicker, W. Hermans en R. v. Wijk; half 12: E. Vermekens en H. Verlinden; Avondmis half 7: M. Kappel en P. Goossens. Week I: 8 uur T. Aben en J. In- genpas; Avondmis 7 uur M. de Lauw en P. Reijnders. Week II: 8 uur A. Hawinkels en F. de-la Roy; Avondmis 7 uur J. v.d. Weiden en A. Jansen. Zondaggmorgen begint de kerk dienst voor de protestanten ia de aula van Den Hoebert niet om half tien. zoals het gemeentenieuws werd vermeld, maar om tien uur. Predikant is Ds. Beens, dlie de nieuw gekozen ambtsdragers zal be vestigen. Nia de dienst gezamenlijk koffiedrinken. De kerkeraad vestigt nog eens de aandacht op de kindercrèche tijdens de kerkdiensten, waar enkele dames bij toerbeurt toezicht houcjan. In de Hervormde Kerk te Blitters- wijck geen dienst. Doop van de Heer. Zondag: 8.30 jrd. Maria van den Hoogenhof-Spreeuwenberg; 10 uiur Hoogmis, gest. jrd. overl. fam. Lem- mens-Poels. Maandag: 8.00 Harrie Graat. Dinsdag: 8.00 t.e.v. O.L. Vrouw van Oostrum. Woensdag: 8.45 gest. Ism. Leonard Maas. Donderdag: 8.00 overl. fam. Abten- Gooren. Vrijdag: 8.00 tot zékere intentie. Zaterdag: 19.00 jrd. Jan van den Berg. Zaterdag: 18.30 Hoogmis Jan Zan ders. Zondag: le zondag na Driekonin gen. 8.30 H. Mis familie Nelissen- Ewals; 10.00 Hoogmis maandd. Si mon Claessens. Maandag: 8.00 H. Mis t.e.v. St. Ma- chutus. Dinsdag: 8.00 T. Mis t.e.v. St. Ma- chutus. Woensdag: 8.00 H. Mis. Donderdag: 19.00 Hoogmis st. Leo nard. Heidens. Vrijdag: 19.00 Hoogmis s't. Gertru- d'is Heidens-van Vechöl. Zaterd'ago 19.00 Hoogmis tot int. van familie Rongen-Strijbosch. Week van 12 - 19 anuari. Misdienaars: Peter en Henk Strij- bes; Jan en Willie Vollenberg; Hoog mis: Jos Duykers en Peter Philipsen. Zaterdag: 19.00 Francisca Roelofs- Keyzers (zeswekendienst). Zondag: Feest van de doop van de Heer. 8.00 overl. fam. Kuypers-Ghris- tlaens; 10.00 overl. fam. Baeten-Jeu- risften. Maandag: 7.30 uit dankbaarheid (K.). Dinsdag: 8.00 overl. fam. Verhoe- ven-Houben. Woensdag 8.00 gezinsmis (int. offe raars). Donderdag: 7.30 overl. fam. van Dijk. Vrijdag: 8.00 overl. fam. Vulilings- v. d. Broek. Zaterdag 19.00 overl. fam. Smits- Friezen. Mededelingen: 1. Donderdagavond 19.30 uur repe titie kerkelijk zangkoor. 2. Vrijdag 18 januari begint die bid week voor de eenheid. Deze dluurt tot 25 januari. Een bijzondere ge legenheid1 om gedurende die bid week de H. Eucharistie te komen meevieren.^. 13 jan. Doop des Heren. Zaterdag: 18.00 Ism. uit dankb. voor een 80-jarige; 19.30 lsm. voor Anna v,an Meyel-Versleyen. Zondag 9.00 hgm. als jrd. v- Ber nard Loonen en Jeamette Loonen- Verheen; 10.30 lsm. v. Maria Loe- nen-Thielen en Jan Loenen. Maandag: 18.30 lsm. v. Wiim Weys en overl. fam.; 19.00 lsm. v. Gerrit Bouten. Dinsdag: 14.00 huwelijk v. Dijdk- Willems; 18.30 lsm. v. Theodi Pou- wels; 19.00 lsm. als jrd. v. Theod. Bouten en echtgen. Woensdag: 18.30 lsm. v. Gerard Hendrickx; 19.00 lsm. v. Aintoon v. Osch en overl. grootoudiers. Donderdag: 18.30 lsm v.overL fam. Verkoeyen-Janssen; 19.00 lsm. voor Jozef Marlens. Vrijdag: 16.00 huwelijk Wéen&nk- Clerkx; 19.00 lsm. v. Gerard Jennis- kens; 19.30 lsm. v. Gerrit Bouten (vanw. handboogsch.). Zaterdag: 7.30 lsm. v. overl. fam. Loonen-van Mil; 18.00 Jongenenvie ring voor overl. fam. Peeters-Mar- tens; 19.30 lsm. v. Hendrik van Soest echtgenote en dochters. Misdienaars: 18.30 T. 19.00 J. Loenen. Hees; Akolieten: 18.00 W. en Th. Loenen; 19.30 J. Reintjes en Th. Bouten; 9.00 F. Lucassten R. Beokers, H. en W. Voermans; 10.30 L. Reintjes en J. Voermasn (Wzn.). Huwelijksafk.: Lambert Willems en Gerr Arts (Merselo)Piet van Dijck en Henny Willems; Eddy Wee- nink (Den Haag) en Maria Clerx; Leo Betenams (Wanissum) en Corry van Vegchel; Leo Heidens en Nelly Jeuken (Venray). Zondag 13 jan.: Doop van de Heer. 10 uur Hgm. jgt voor zal. Piet Jans sen. Maandag: 8 uur lsm. uit dank baarheid fam. Burgers. Dinsdag: 8 uur lsm. ter ere van H. Antonius (int. offerblok). Woensdag: 8 uur lsm. ter ere van H. Jozef (int. offerbloc). Donderdag: 8 uur lsm. overl. fam. Wilms-van Liin. Vrijdag: 8 uur lsm. overl. fam. Rei nt jes-V erstegen. Zaterdag: 6.30 Hgm. voor zal. Lamb, van Ooi; 7.30 Hgm. uit dank baarheid fam. de Lauw-Classens. Lector 13 jan.: H. v. Rijswijck. Akolieten: M. Classens, Sj. Clas sens en Piet Weys. Doop van de Heer Zondag: 7.30 uur leesmis; 10 uur hoogmis voor het rectoraat. Akoiiie- tienRiek Gielens en Bert v. Well. Misdienaars van de week: Martien Janssen en Peter Nellen. Maandag: 8 uur leesmis t.i.v. de familie Geurts-GelLings. Dinsdag: 7.30 uur leesmis voor Dr. Eibers. Woensdag: 8 uur leesmis ti.v. dè familie van Kempen-Friessen. Donderdag: Antomus Abt; 8 u. leesmis. Vrijdag: 8 uur leesmiis t.b.i. van de familie Claes-Derilkx. Zaterdag: 8 uur leesmis; 19.30 uur avondmis voor de overleden ouders Engel'beirtus Nellen en Helena Rut ten. 2e zondag na Kerstmis. Zaterdag: 18.30 leesmis voor Ma ria van Soest-Swinkels; 19.30 jaarge tijdie voor Leonardus Maessen en Anna Mooren. Zondag: 8.30 leesmis voor zekere intentie; 10.00 Hoogmis voor de pa rochie. Maandag: 8.00 leesmis vcor Goede beterschap van een zieke. Dinsdag: 8.00 jaargetijde voor Martinus Janssen. Wetensdag: 8.00 leesmis voor Vic tor Luyten. Donderdag: 8.00 gesticht jaarg. v. Gerardus Vullings. Vrijdag: 8.00 leesmis v. d. fam. Jaspers; 14.30 huw. mis voor het bruidspaar Swinkells-van Vegchel. Zaterdag: 19.30 leesmis voor Lum- bertus Janssen. Zaterdag en zondag 12 en 13 ja nuari zullen de diensten nog zijn zoals op die autoloze zondagen. Misdienaars: Saterdag 18.30 Peter en Leo van Soest; 19.30 Johnny Hou- ben en René van Dijck. Zondag: 8.30 Ludo en Robert Arts; 10.00 ans Teunissen en Twan de Wit; weekdüenst: Johny Hcuben en René van Dijck. 2e zondag van het jaar. Gedach tenis van de Doop van Christus. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis tot dankzegging tot iint. fam. v. Dijck- van Rijswijck. Zondag: 8.30 H. Mis voor Jo Ja cobs; 10.00 Hoogmis v. Theodora van Osch-Poels; 11.30 H. Mis voor de parochie. Maandag: 8.00 gest. jgt. voor An- tonius van Dijck en Maria Oath. Vergeld en kind. Dinsdag: 8.00 gez. H. Mis voor overl. fam. van Osch-van Vegchel. Woensdag: 8.00 gez. H. Mis voor overl. fam. Wilms-Claes. Donderdag: 8.30 gest. jgt. voor An- ton'ius Wis mans en Maria Michels, te verzorgen door de schoolkinde ren. Vrijdag: 8.00 gez. H. Mis voor overl. ouders Pubfcjen-Loenen. Zaterdag: 14.00 pl. huwelijksmis voor bruidspaar Wilms-Arts; 19.00 gez. H. Mis voor Hubertus Zegers. Misdienaars: zondag 8.30 v. d. Lin- den-Poels; 10.00 H. Noyen-Verste gen; 11.30 v. Hoof-Janssen. Week: v. d'. Linden-Poels. De beide Venray se psychiatrische centra St. Anna en St. Servaas zijn de afgelopen weken wel in de schijnwerper komen staan van publiciteit. Naast de opening van Nieuw Spraeland heeft St. Ser vatius via een ingezonden stuk in het weekblad Nieuwe Revue neg al wat aandacht gekregen, terwijl St. Anna eerst door het beek „In het land der Blinden" en nu door het werk van een aktie- greep de publiciteit haalt De Niéuwe Revue heeft een inge zonden stuk van enkele bewoners van paviljoen F over de slechte tce>- stand van dit pavOljcJen van St. Ser vatius aangegrepen om de psychia trische zorg i'n geheel Nederland eens onder die loupe te nemen. Het blad komt o.m. tot de konklu- sie dat de verpleegde in de meeste psychóatr. centra onmondig wordt gehouden geen inspraak heeft, zellfis niet over zijn eigen verpleging. De psychiater is de baas, kan doen en laten wat hij nodig acht, hoeft met zijn ambtsgeheim niemand tekst en uitleg te geven en die verpleegkun- e is zijn uitvoerende machit (ook al ziet hij of zij het nut van sommige opgedragen maatregelen niet altijd in). De patiënt is bij dit alles het willoze objekt Het blad eist een grotere demo cratie, medezeggingschap (en inspraak zowel voor patiënten als verpleeg kundigen. Datzelfde geluid hoort men ook in zgn. informatiebulletins", die die Laatste tijd' zijn uitgegeven door «en anonieme a'ktiegrcep in het psychia- tisch centrum St. Anna, dlie zich zelf de kritische Anma-groep neemt. Ooik daarin wordt geklaagd over de machit van de directie, de onmacht van het personeel, de machteloos heid van de Leerlingen en de onmon digheid' van de patiënten De aanleiding daartoe schijnt een personeelswisseling te zijn op een der paviljoens waar men met de zgn. groeps-therapie bezig is, welke o.m. juist beoogt d'oox een betere samen werking tussen verpleegkundigen én patiënten een soort democratiserings proces op gang te brengen. Daar zijn tegen een viertal leerlingen maat regelen genomen. Een is ontslagen, een op ziekenverlof, twee overge plaatst. De aktiegroep stelt dat uit deze maatregel duidelijk 'blijkt, dat op St. Anna het belang van de In richting hoger gesteld wordt dan het belang van die patiënt, waarvoor de betrokkenen zich in die groepsthera pie hadden ingezet. De ouderen onder ons. die de voor oorlogse situatie op beide inrichtin gen gekend hebben, waar toen die geneesheer-directeur inderdaad de keizer was en broeder overste die paus, kijken een tikkeltje vreemd te- Zaterdag 12 januari: 17.30 H. ME® te Holthees; 19.00 Liturgieviering dcor jongeren met als thema: Gelo ven! met medewerking van jeugd koor en orkest. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees; 10.00 Hoogmis voor Gerrit Coppus. Maandag: 8.30 H. Mis t.z.i. Dinsdag: 8.30 H. Mis t.z.i. Woensdag: 8.30 H. Mis t.e.v. St. Jo zef voor van Voorde. Donderdag en vrijdag: 8.30 H. Mis t.z.i. NOTICIAS RELIGIOSAS El doming proximo a las once Mi- sa ccn platica y cantos en Casteliamo en nuestra capilla, Overloonseweg 2. Podiiendo coger su coche el domin- go proximo (porque han termimado los domingos-sin-coche!) contamos con la asisteno.'a numerosa en nu estra Misa dominical. Después de Misa reundón en la casa del padire Juan. Ha bastantes periodücos, revdl- stat y hasta libros espanoles que pueden ser prestados. Si necesitan avisos, ayuda por el médico, el seguro, el especialista, pi- dan después de la Misa al Sr Jacobs. Hast la vista el dOmingo proximo. NOTICIAS CULTURALES El sabado a las nueve de la mana- na escuela supleraientaria en la es- cuela Santa Lucïia. Que todlos los padres envien a sus hijos en edad escolar. Todos los miércoles la Srta Marly de Jong estara en la oficina del Clockert. No se olviden: Cuando uno de Vdls esta despedido dirigase cuanto antes a la oficina de trabajo en Juliana- singel en Venray. gen al dit geschrijf en tegen die ak- ties aan. Dit soort keizers en pausen zijn sinds jaar en dag verdtvtenen. Als er ingekomen stukken komen ever de slechte situatie waarin pa tiënten cp St. Servaas zijn onderge bracht en deze stukken, nationale, geïllustreerde weekbladen halen, dian vraagt hij zich automatisch af. waar om zo'n zelfde illusteatje dan ook eens niet de bouwaktivitei ten van diezelfde inrichting na de oorlog gaat bekijken. Een bouwaktiviteit waar naar menig normale" burger wel eens jaloers gekeken heeft en zich heeft afgevraagd of daar wel alle maal kon, wat elders onmogelijk bleek. Zo'n zelfde nationale 'blad had zich verder ctens kunnen verdiepen •iin de vraag waarom Servatius zijn uitbreddings- en verbeteringsplan nen nu danig in heeft moeten per ken Een inperking, diie automatisch met zich brengt dat de democratise ringsproces ook afgeremd en ver traagd wordt In een overvol huis is groepstherapie een utopie Tegen de situatie van vroeger ge zien, is het de buitenstaander verder opgevallen dat het juist St. Anna is, dat niet alleen een gekozen diirek- teur kent, evten zo goed als een on dernemingsraad en een Leerlingen- raaddoch ook een van de psychia trische inrichtingen iis, waar het de mocratiseringsproces wel eens an deren liet opmerken: „daar moet men niet zo veel praten, maar ook eens wat werken Een democratiseringsproces zal, zeker in psychiatrische inrichtingen, de nod "ge pdoblemen met zich bren gen. Ook problemten t.av. bepaalde verantwoordelijkheden, die bij een pschiater ook in d'e toekomst zwaar der liggen, dan bij een verpleegkun dige, die op zijn beurt weer grotere verplichtingen heeft don een leer- ling(e). Hce horizontaal men de ver houdingen ook maken wil, het zal duidelijk zijn dat de LeerLing(e) niet od de stoel van de arts of de diirek- teur kan gaan zitten, al mag men hem nu misschien wel Toon, Hans of Henk noemen. Of men dat proces echter diient met dergelijke akties, met grote publiciteit, met politieke moties, met vakbond-akties en insinuaties is voor diezelfde buitenstaander echter een hele grote vraag. (TWEEDE SERIE) Om meer duidelijkheid te krijgen rond godsdienst'Ige vragen hebben veel mensen behoefte - niet zozeer aam deskundige vooriichiung - maar vooral om hun eigen geloven (of niet geloven) in gesprek te brengen met andleren. Daarom heeft de Werkgroep Ka techese van de St. Petrus Banden- parochie een aaintal oriëntatieavon den georganiseerd, welke zeer dicht bij de concrete vragen van de men sen staan. Deze vragen werden in dertijd tijdens een liturgieviering in de Grote Kerk aan de mensen voor gelegd viia een lijst waarop zij kon den inschrijven. Na het succesvolle verloop van die eerste drie avonden, im de laatste maanden van het afgelopen jaar, heeft da Werkgroep Katechese weer een tweede serie avonden georgani seerd', waarvan de eerste zal gehou den worden komende maandag 14 januari om 8 uur in de Levensschool aan de Bevrijdingsweg 2a. Uitgenodigd zijn dan degenen die op de vragenlijst (of in hun gedach ten) aangekruist hebben de vragen: Al Is godsdienst niet een verschijn sel, waar we nu wel overheen zijn? A2 Wat is geloven eigenlijk? A3 Waar zijn de zekerheden van het geloof gebleven? A7 Is er nog wel verschil tussen 'n christen en een humanist? Verder heeft de Werkgroep nog 'n avond gepland op 31 januari, over de vragen rond het leven, 'en op 14 februari over de vragen rond de kerk. Behalve degenen die ingetekend hebben, zijn natuurlijk oök andere geïnteresseerden welkom.

Peel en Maas | 1974 | | pagina 13