Rabobank k m urn Houd uw snelheid intoom! gemeentelijke notities en mededelingen Kerstboom verbranding Openstelling gemeentehuis Militaire oefening Zwemcursus Na 1 januari wijziging in de vuilnisophaaldienst Spreekuur B. en W. Tarieven stortplaatsen Route vuilniswagen BUNGALOWS KUNT U ZONDER RISICO RESERVEREN BIJ DE RABOBANK Inlevering Komo-Keur Matiging bij het gebruik van el ectriciteit Verlichting voor beveiliging Bekendmaking Venrays Mannenkoor MET PENSIOEN vervolg van voorpagina 3e klasse 46,80 45, 4e klasse 31,20 30,—) 5e klasse 7,80 7,50) Gebouwd: le klasse 78,75, 2e klasse 26,— 25,—) XJliit de vergadering kwam de vraag waarom men de machinale besparin gen tot uitdrukking brengt dm de ta rieven, en waarom men die niet stort in een soort machdmefondls, om zo doende te 'komen tot een mag snel lere mechanisatie. Hierbij werd' ei' op gewezen diat men niet onbeperkt mechamiise^en kam, doch dat men zich dient aan te passen aan de om standigheden en mogelijkheden. Ook een poging om de reserve - groot 11.000,- wait op te pep pen, vond bet bestuur niet nodig. Men .gaat rustig door en wacht wat ih het verre verschiet de belasting op omroerend goed in het werkge bied' allemaal te weeg gaat brengen. MEER PUBLIC RELATION In de rondvraag wees Baron de Weichs de Wenne er op, dat het nut, het doen en laten van het water schap een zaak ie, die bij te velen miog onbekend is. Hij adviseerde om voorlichtingsavonden te organiseijen waarbij b.v. zaken als candidaatstel- liog e.d. eens maar voren kunnen ge bracht worden. Zulks werd toege- Een ander „zeer" punt was, diat men het slootvui! dikwijls depo neert op grond van die oever-eige naars, en dfie hebben dat liever (niet. Het blijkt dat met de wet in de hand de oever-eigenaar inderdaad diat vuil te accepteren heeft, maar van waterschapszijde zal men z'ijn best doen om de overlast zo klein moge lijk te doen zijn. AFSCHEID Dam werd op bijzonder hartelijke wijze afscheid genomen van de se cretaris-penningmeester, die ook uit de vergadering te horen kreeg dat men bijzonder respect had voor zijn deskundigheid en de wijze waar op hij het administratieve beheer had opgebouwd 'en uitgebouwd. De heer Berens, die wordt opgevolgd door de heer J. Houba, dankte voor de goede gaven, ij wees op het goe de teamwerk in het waterschaps- huis en voorspelde dat ook het wa terschap op een keerpunt staat. Hij adviseerde bij alles wat thans sterk aan veranderingen onderhevig was, toch het goede te behouden. Na afloop van deze vergadering was er voor de hoofdingelanden al le gelegenheid personolijk afscheid te nemen van de heer Berens. Het as in Venray inmiddels tot een traditie geworden, dat jaarlijks de kerstbomen collectief verbrand wor den. Dit jaar zal deze kerstboom verbranding plaats vinden op don derdag 3 januari a-s. om 18.00 uur op de hoek van de Westsimgel en de Kempweg. Voor het Brukske gebeurt dat aan de Oud(e Oostrumseweg ach ter de MAVO-school. De jeugd' kan de borrien aanvoeren tussen 5 en 6 uur. Voor iedere inge leverde boom krijgen de jongens en meisjes een lotnummer, waarmee ze kans maken op waardebonnen. De prijswinnaars zullen wordfen bekend gemaakt 'in 'Peel en Maas' van 10 januari 1974, dus niet meer zoals voorheen bij het hoofdbureau van politie. Op 22 en 23 januari ia.s. wordt door een verkeimimgskwadron uit Qirschot in de omgeving van Oirlo' een militaire oeflening gehouden. In totaal nemen hieraan 45 militairen deel met 13 voertuigen. Buiten d)e bebouwde kom wordt met 'losse mu nitie geschoten. De kantoren van de gemeente-se cretarie zijn op oudejaarsdag 'smidf- dags om 4 uur gesloten. In januari start in het gemeente lijk zwembad een nieuwe izwemcur- sus voor kinderen fen volwassen, die 3 maanden duurt. De kosten bedra gen, in cl. entree tot het bad: 50, voor kinderen, en 65,voor vol wassenen. Men kan zich voor deel name opgeven bij het gemeentelijk bad. (Zie advertentie in dilt blad). In twee achtereenvolgende artike len hebben wij de aandacht geves tigd1 op de wijzigingen, welke met ingang van 1 januari 1974 voor dé gemeentelijke vuilnisophaaldalanst van kracht worden. In grote lijnen komen deze wijzi gingen neer op het volgendie: a. Ieder gebruiker van een pêrcèeii, gellegen aan de route van de ge meentelijke vuilnisophaaldienst, is verplicht zijn huisvuil met de vuil niswagen mee te geven; b. iedereen, die zijn huisvuil aan die gemeentelijke vuilniswagen mee geeft is verplicht hiervoor jaarlijks een belasting van 40,te betalen; c. het huisvuil moet verpakt zijn in piastic vuilniszakken, welke voor zien zijn van dsn Komo-keur. Met ingang van 1 januari is men wiet meer verplicht de vuilniszakken met opdruk „Gemeente Venray" te ge bruiken; d. er gaan nieuwe tarieven geldien voor het storten van vuil op de ge meentelijke stortplaatsen. Ook voor storten van huisvuil met een luxe wagen zal 1.- stortangsgeld dn re kening worden gebracht; e) wekelijks mag een doos met glas werk met de vuilniswagen wordlen meegegeven f. met ingang van het nieuwe jaar zal 6 maal per jaar het grof vuil worden opgehaald. Tot op hedien ge beurde dit 4 maal per jaar. Op woensdagavond 2 januari a.s. zullen 'burgemeester drs F. SchOls en wethouder mevr. Rutten - Tiellen geen spreekuur houden. De voligende tarieven zijn vastge steld voor het storten van vuil op de gemeentelijke stortplaatsen: a. een vrachtwagen met aanhanger (alleen toegelaten op de stortpl Venrays Broek) f 22,- b. een vrachtauto met een 'laadver mogen van 3 ton of meer, al dan niet met container (alleen toege laten op de stortplaats Venrays Broek) 12,- c. een vrachtauto met eten laadver mogen tot 3 ton 8,- d. een tractor met aanhangwagen 8,- e. een paard met kar of wagen ƒ8,- f. een bestelwagen of personenauto met aanhanger 5,- g. een personenauto 1,- Bij de gemeenlte-ontvanger en bij de RABO-banken op de 'kerkdorpen zijn boekjes met vuilnisstortcoupons verkrijgbaar, waarop f 2,- reductie per storting wordt gegeven. Elders in dit blad wordt pagina groot een overzüdht gegeven van de straten welke in het vervolg zijn opgenomen in de route van de ge meentelijke vuilnisophaaldienst. Uitgangspunt is, dat iediere 'kavel, welke grenst aan een van de ge noemde straten - tenzij anders ver meld - automatisch op de dienst is aangesloten. Uiteraard rijn er grensgevallen. Zo kan het in depraktijk voorkomen dat percelen gelegen zijn in de on- middelijke nabijheid van de route, doch niet kunnen worden aangeslo ten omdat rij net iets te ver van de straat liggen waardoor de vuilnis wagen rijdt. Ook hiervoor is -ffen oplossing ge vonden. Bewoners van die percelen kunnen verzoe'ken om toch te mogen deelnemen. Zij moeten dan wel zelf de vuilniszakken aan de route neer zetten en de 40,- reinigingsrechten betalen. Steeksproefgewijze zal wor den gecontroleerd! of van deze rege ling geen misbruik wordt gemaakt. Ondanks de energiecrisis kunt U ook dit iaar uw vakantiebungalow of appartement tijdig bespreken. De Rabobank heeft de mogelijkheid geopend om Uw reservering tot 14 dagen voor de vertrekdatum kosteloos te annuleren. De reisgidsen liggen voor U klaar. de bank voor iedereen Julianasingei 33 - Kennedyplein 8 Omdat iia 1 januari 1974 het ge bruik van plastic vuilniszakken met opdruk „Gemeente Venray" niet meer verplicht rijn, wordt de gele genheid gegeven deze tegen terug betaling van 60 ct in te leveren bij het magazijn van gemeentewerken, .aan de Acacastraat. Men kan dit van 8.30 tot 12.00 uur en van 13.00 doen op 2, 3, 4, 7, 8, 9, 10 en 11 jan. tot 16.00 uur. De plastic vuilniszakken, welkena 1 januari mogen worden gebruikt^ moeten voorzien rijm van een komo- keur. De stichting KOMO houdt onderzoek van materialen ten be- rich bezig met de keuring en het hoeve van overheidsorganen. Hieronder erin voorbeeld van het keurmerk dat op die zakken moet staan. In het kader van de algemene maatregelen ter beperking van het energieverbruik heeft de minister bepaald, d'at matigheid moet worden betracht bij het verbruik van elec- tricitedt voor de verlichting van eta lages .winkels en kantoorgebouwen en voor reclame- en sierdoeleindfen. In het kort komen de maatrege len op het volgende neer: Etalageverliohitimg mag alleen bran den, gedurende de tijd, dat de win kel is geopend voor het publiek en geductende een half uur ma winkel sluiting. Het dis verboden electriniteit te verbruiken voor commerciële recla- mie-doeleinden, landers dan etalage- verlichting. Een uitzondering wordt gemaakt voor verlichting, die behoort bij een inrichting, welke voor het publiek toegankelijk is, om taan het publiek de naam van die inrichting of die .aard van het in die Inrichting uit geoefende bedrijf kenbaar te maken gedurende de tijd', dat die inrichting voor het publiek is geopend en ge durende een half uur ina sluiting. Het is verboden .electriciteit te gebruiken voor buitenverlichting, dlie d!n hoofdzaak ten doel heeft het opluisteren van objec'rin, straten, gebouwen of andere onroerende goe deren. In het Venray se geval beho ren hiertoe de feestverlichting in de Winkelstraten, kerstbomen oip bal kons en tuinen enz. Een win'kefllverlichtiing mag niet worden ontstoken voordat de winkel geopend wordlt en lateir dan een half uur na sluitingstijd, tenzij mjen voor het verrichten van werkzaamheden in d'e winkel aanwezig mioet rijn. Hetzelfde geldt ook voor verlich ting din kantoorgebouwen. Het licht mag alleen branden in de ruimten waarin wordt gewerkt. Wanneer zich in een winkel of kantoorgebouw een kluis of brand kast bevindt, don mag een licht blij ven branden, echter alleen voorzover dit nodig is ter beveiliging van d'e brandkast of kluils. Wel mag op zeer bescheiden schaal winkel en/of etalage worden ver licht, voorzover 'hier sprake is vian beveiliging van die ruimten. Hier voor is evfcnwel ,en schriftelijke ver klaring, afgegeven door de burge meester, nodlilg Wettelijk voorgeschreven noodver lichtingen mogen blijven branden. Verlichting van fabrieksterreinen is toegestaan, mits deze verband houdt met beveHigimg van het com plex. Over het algemeen wordt van ie dereen verwacht de nodige zuinig heid1 met electrititeit te betrachten. Door de burgemeester 'kan een verklaring van geen bezwaar voor beveildigingasverlichting van winkels en/of etalages worden .afgegeven. Voor het verkrijgen van een aan vraagformulier dflent mien zich te wenden tot het hoofdbureau van de gemeentepolitie iaan de Wiillhelmina- straat. Nadat de politie de aanvraag heeft beoordeeld kan de verklaring door d'e burgemeester al dan niet worden verstrekt. Voor een verkla ring wordlt 4.- legeskosten bere kend'. De Venrayse gemeentepolitie as belast met de controle op het nale ven van de door de minister uitge vaardigde maatregelen. Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare kennis hun besluit van 19 dec. 1973 no. 2316 waarbij in verband met riolerings werkzaamheden aan de Molenhof weg de volgende tijdelijke verkeers maatregel is genomen: 1. Met ingang van 2 januari 1974, gedurende een periode van 1 maand of zoveel korter of langer ailis zulks in verband met het gereedkomen van de werkzaamheden mógelijk of noodzakelijk is door plaatsing van borden 11 en 27 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens de Mollenhofweg over een afstand van ongeveer 200 m vanaf de Al'bion- straat, te sluiten voor alle verkeer; 2. onhteffing te verlenen van het bepaalde in artikel 8 van heit Reg lement verkeersregels en verkeers tekens, voor zover het betreft de verkeerstekens 11 en 27: a. aan hen'die .woonachtig zijn of hun bedrijf uitoefenen aan het wegge deelte waarvoor de maatregel geldt, en hun woning of dat bedrijf niet langs een andere weg kunnen berei ken, een en ander voor zover de uit- voeringsweerkzaamheden zulks toe laten; b. aan hen die ter uitvoering van werkzaamheden, waaronder begre pen het afhalen en bezorgen van goederen, noodzakelijk gebruik moe ten maken van het weggedeelte waarvoor de maatregel geldt, ©en en ander voor zover de uitvoerings werkzaamheden zulks toelaten. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tegen dit besluit toeroep kan worden ingesteld bilnnen 30 dagen na de dag waarop het ter openbare kennis is gebracht en dat het beroep aan H.M. de Ko ningin gericht, doch bij de Commis saris der Koningin ingediend moet worcfcn. Venray, 16 dec. 1973 Burgemeester en wethouders vnd. drs. F. chols, burgemeester J. Poels. secretaris. Brieven met vragen, ideën, sug gesties e.d. kunnen naar de gemeen te worden .gezonden met adresse ring Antwoordnummer 5, Gemeen- Venray. Op andere voor de gemeente bestemde post moet normaal een postzegel worden geplakt. Anonieme brieven worden niet dn behandeling genomen. ENERGIEBESPARING Volgens een 'bewoner vian de Se renadestraat zou de gemeente Ven ray ook den nuttige bijdrage kun nen leveren in de energiebesparing. Zij zou, aldus de briefschrijver, aandlacht moeten schenken aan de volgende punten: 1. Vroegtijdig de straatverlichting op nachtverlicbtüng laten bran den; 2. De straatverlichting 'later ontste ken en 3. op autoloze zondagen alleen de nachtveriichting laten branden als de straatverlichting aangaat. Door hem wordt tenslotte veron dersteld, dat de gemdente Venray nog geen aandacht voor deze 'bespa ring heeft gehad, aannemende dat de gemeente Venray de ernst van die oliecrisis inziet Zeer ten onrechte wordt door de briefschrijver verondersteld, dat de gemeente geen aandacht voor de energiebesparing heeft gehad. Als een van de eersten gaf de gemeente het goede voorbeeld tot bezuiniging ven van de schijnwerpers, welke 't op het energieverbruik door het dio- gerneentetouis in floodlight zetten. In rijn vergadering van 21 mov. j. 1. heeft het college van B. en W. be sloten met de PLEM contact op te nemen over evientueel te nemen maatregelen. Het eerder laten over schakelen van de straatverlichting op de beperkte nachtveriichting is echter geen zaak van en voor Ven ray alleen. Een en ander moet regi onaal door de PLEM worden gere geld in verband met de hiervoor te nemen technische maatregelen. Het is overigens een vraag of bezuini ging van straatverlichting wel zoden aan de d'ijk zet. De kosten van de straatverlichting zijn nl relatief erg l'aag omdat het technisch noodzake lijk os de machines oln de centrale minimaal te belasten. Voor deze mi nimale belasting zorgt de straatver lichting. Daarnaast zal men zich ook moeten afvragen of de verkeersvei ligheid iis gediend' met een bezuini ging op de straat verlichting. Verder hebben B. en W. iiin hun vergadering van 28 mov. jl. besloten geen oriëntatieritten binnen de ge meente toe te laten, terwijl bij d)e sportstichtingen is aangedrongen op energiebesparing op de sportacco- modiaties. Henslotte wordt in de gebouwen waarin, de gemeentelijke diensten rijn gevestigd, duidelijk bezuinigd op het gebruik vian verlichting en verwarming. Bovendien zijn maat regelen in studie om te bezuinigen op het gebruik va.n het eigen wagen park en het maken van dienstreizen per eigen auto. Donderdag 27 dec. wordt de re petitie NIET gehouden in Hotel Do Zwaan, die wegens vakantie is ge sloten,maar in café Veerhuis. An vang 19.00 uur voor het hof- koor en 20.00 uur voor bassen en re- noren. Zaterdag 29 dec. 19.00 uur opluis tering Eucharistieviering in de kerk van St. Petrus Banden. Donderdag 3 januari 19.00 uur re petitie hofkoor in De Zwaan, .om 20 uur tenoren en bassen. Zaterdag 5 januari Kerstconcert in Melick (L). Hierna bezoek "aan ons lid Frans van Doorn die dn Hel den verblijft. Verd'er worden door Venrays Man nenkoor nog concerten gegeven in 't Schuttersveld, in huize St. Anna, iln St. Jozef en het St. Elisabeth zieken huis. Data en aanvangsuljsn worden nader bekend' gemaakt. Afmeldingen uitsluitend bij dhr. M. Aarts, tel. 1617, of clublokaal teil. 1279. Op 17 d'ec. jl bereikte de heer K. Noy de pensioengerechtigde leeftijd. Hij werkte ruim 45 jaar dn St. Ser- vatius. Eerst als verpleger en later als hoofdverpleger, waarvan de laat ste 20 jaren op paviljoen J, de vroe gere afdeling voor epileptici, wat die laatste jaren is veranderd dn een chronische vierpleegafdleling. Zijn 45 jarig dienstjubileum weid op 1 november jl samen met de ver pleegden van het paviljoen op 'groot- wijze gvierd. Op 2 januari a.s. wordt hem door de directie van het tegenwoordige centrum een afscheidsreceptie aan geboden in Den Kerkdijk, om 11.30 uur. Maar eerst zal' op zijn uitdruk kelijke wens een H. Mis v.an dank baarheid worden opgedragen door zijn oudste zoon, Pater L. Noy ofm. om 10.30 uur. Het zal deze verdienstelijke ver pleger op die dag zeker niet aan be langstelling ontbreken.

Peel en Maas | 1973 | | pagina 12