Programma Kerstconcert KERKELIJKE DIENSTEN op zondag 23 december 1973 in de schouwburg te Venray aanvang 11.30 uur INGEZONDEN van 23 tot en met 29 december WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Venrays Mannenkoor Aan onze adverteerders en correspondenten Gemeenschapsviering Yenray Grote Kerk Yenray Parochie Paterskerk Vredeskerk Yenray Hervormde Gemeente Parochie Oostrum Parochie Castenray Rectoraat Smakt VRIJDAG 21 DECEMBER 1973 No. 51 VIER EN NEGENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS VOOS AL UW DRANKEN DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNGKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 16 ct per mm. ABONNEMENTS- PRIJS PER HALFJAAR 7.50 (bij vooruitbetaling) Uitvoerenden: Dameskoor Venrode Zangers van St. Frans Gemengd Kooir Veniray Venrays Mannenkoor 1. Welkomstwoondl uitgesproken dooir de voorzitter van het Venrays Mannenkoor, dhr. Th. C. van Dijk. 2. Adeste Fidelis Gezamenlijke koren ondier leiding van R. Berben 'begeleiding: F. Verhofstad. 3. Hark, the herald angels sing gezamenlijke koren ondier ledling van J. van den Tillaart. 4. Toespraak te houden door burgemeester drs. F. Schols. 5. Dameskoor „Venrode" onder leiding v. dir. J. v.d. Tillaart ia. Stille Nacht Gruber, arr. J. v.d. Tillaart b. Komrnt her, ihr Kinder 'kerstlied uit de 14e eeuw arr. J. v.d. Tillaart c. Vom Hirnmel hoch kerstlied uit de 14e eeuw arr. J. v.d. Tillaart d. Grünet Felder, Oostenrijks kerstlied, arr. Bogenhardit 6. Dameskoor „Venrode" en Zangers van St. Frans Ein Kind is uns geboren, kerstlied uit Beieren arr. J. v.d. Tillaart 7. De Zangers van St. Frans onder leiding v. dir. W. Buys a. Es ist Heilige Nacht b. Als alle Welt im dunkel lag Peter Finas 8. Het Venrays [Mannenkoor oJ.v. directeur F. Verhofstad a. Dobro Noc S. Ogurkowski b. Tzje Cheruwimii D. Bornianski 9. Het Venrays Gemengd Koor o.l.v. directeur R. Berhen a. Kerstlied Julius van Nuffel 1883-1953 b. Een kind geboren an Bethlehem Gerard Quadvlieg c. Cantique de Noël 10. De Gezamenlijke Koren a. King all Glorius b. Nu zijt wellekome Regie: P. Jeuken. Adolphe Adam 1803-1856 Dirigent: W. Buys Solist: W. Fleurkens Begeleiding: J .v.d. Tillaart Dirigent: F. Verhofstad Donderdag 20 dec. 19 uur .repetitie Hof koor; 20 uur repetitie tenoren en bassen in hotel de Zwaan. Zondag 23 dec. 11.30 uur kerst concert in de schouwburg met ge zamenlijke Venrayse koren. Zaterdag 29 dec. 19 uur opluiste ring eucharistieviering dn de kerk van St. Petrus Banden. Zaterdag 5 jan. 19 uur kerstcon cert van Venrays Mannenkoor in Me- liok (L). Hierna bezoek aan dhr Fr. van Doorn, verblijvend te Heiden Verder worden er door Venrays Mannenkoor nog kerstconcerten 'ge geven in het Schuttersveld, dm het Ziekenhuis en in huize St. Jozef. De data en aanvangstijden hiervan wor den nog bekend gemaakt. Afgelopen donderdag werden weer 6 nieuwe leden geballoteerd, en wel de heren L. Rutten, L. Seuren, M. Goumans, Fr. Fleurkens, M. Gou- mans en J. Verheugen. Nieuwe le den zijn bij het hard groeiende koor overgens nog van harte welkom op de wekelijkse repetitieavond. Afmeldingen uitsluitend bij M. Aarts, tel. 1617 of bij het clublokaal tel. 1279. ONDER DE KAARSLANTAARN Het verzoek van premier den Uil, enige weken geleden, was om miet name zuinig te zijn met licht. Maar wat ziet mijn speurend oog? Een smak licht, overal. Zeg je er wat van dan hoor je: als jij je verlichting mindert, daarom behoef ik het nog niet! Dus vooruit, laat branden die hap, we hebben ze op slot van re kening niet voor niets gekocht, die trossen van 4 tot 6 stuks, die kroon luchters, die schemerlampenEn dan de winkels, waar na sluitingstijd de etalages nog in volle licht staan, en de lichtreclames lustig branden. En niet te vergeten het licht op de grote wegen. Kan dat allemaal niet op een wat zachter pitje? De banken dat is moeilijker. Dat licht moet blij ven branden, want als je er eens wilt inbreken heb je licht bij je dui stere praktijken nodig.... Maar of het bij al die vrije huizen met bui- tenlantaoms niet wat minder kan, evenals de verlichting op de buiten wegen en de fiat-balconverlichting, is een andere vraag. Je kunt daar beter op half schakelen dan dat die electrioiteit geminderd wordt. Electra op halfik moet er niet aan den ken. Je zult b'ij de tandarts onder de boor zitten. Als die dan op halve kracht draait, zit je er een half uur mee i!n je mond. Verder wens ik u allen een zalig en zuinig Kerstfeest toe onder keers- licht. Sla er niet te veel van in, laat er voor mij ook een paar over J Bloklander. In verband met de wel zeer korte werkweek in de komende kerstweek verzoeken wy onze adverteerders en correspondenten hun opdrachten en berichten zo spoedig mogelijk, liefst nog deze week, doch uiterlijk a.s. maandag, in te leveren. In dit verband wijzen wij op de mogelijkheid tot plaatsing van «en nieuwjaarsadvertentie in het komen de nummer van dit blad. Ook daar van gaarne per omgaande opgave A.s. zondag 23 dec. is er om half elf in de Levensschool. Bevrijdings- weg 2 a, een eucharistische taf el vie ring als laatste voorbereiding oP 't kerstfeest. Celebrant: kap. J. Ver- donschot. Maandag 24 dec. om 23.30 begin van de kerstviering. Deze wordt ge houden in de aula van de LTS, in gang Overloonseweg Tussen de eu charistie en de naviering zal u een broodje met koffie geserveerd wor den. Mede in verband 'hiermee be draagt de entreeprijs 1.50 Cele brant: Frans Meijer. Vierde zondag van de advent. Boetevieringen als voorbereiding op kerstmis zijn donderdag- en vrijdagavond om 7 uur en vrijdagmorgen om 10 uur. Er is biechtgelegenheid op zaterdag van 5 tot 6 uur nm Zaterdag: 19 uur ned. hoogmis int. Josephiina Arts-Schaeffers fam. W. van den Munekbof - Goumans. Zondag: 8 uur gel. mis int. Sjang Arts vw de buurt; 9.30 uur gregor. hoogmis, int. fam. Swinkels - Wis- mans-Linders W. Luckar als jrd.; 11 u ned. hoogmis, int. ouders Ber trams-Vermeulen en dochter Truus, ouders Hendriks-Janssen en Josefi- na Hendriks-Ariëns; 18 uur gel. mis int. ouders Kronenberg - Clancette en zoon Lambert Antoon van Mil. Maandag: 8 uur vader Bouten en zoon Gerard; 9 uur tot zek. int. (J) HOOGFEEST VAN KERSTMIS Maandagavond 19.00 uur: eerste nachtmis van Kerstmis, gezinsmis, speciaal bestemd voor kinderen en hun ouders. Kerstspel gespeeld „door de kinderen van de basisschool, m. medewerking van het jeugdkoor, int Gerrit Thomassen Willy en Truus Rongen. Dinsdag: 0.00 uur Plechtige Kerst nachtmis met medewerking van het dames- en herenkoor en een delega tie van het jeugdkoor en een solis te. Meerstemmige gezangen en volks liederen van Kerstmis. Ook vóór deze nachtmis worden kerstliederen gezongen. Int. overl. ouders Lau- rensse-Maassen Corn. Akerboom. 8 uur Herdersmi's met kerstliederen tot bijz. intentie; 9.30 uur Gregori aanse meerstemmige hoogmis door het dames- en herenkoor, int. overl. ouders Creemers-Maassen mevr. Minten-Delauw en overl. ouders. 11 uur ned. hoogmis met medewer king van het jeugdkoor, int. Jan Schwachofer en opa Dijkmans C. Barents. Geen avondmis. Woensdag, tweede kerstdag: 8 u. gel mis int. overl. oudiers Coppus- Poels en Odenhoven-Swinkels; 9.30 gregor. hoogmis, int. José Kremer- VuU'inghs overl. ouders van den Heuvel-Dommeck en Frans van den Heuvel; 11 uur nederl. hoogmis met medewerking van de begeleidings groep BOJEMA olv Pater Falco, en het Jeugdkoor. Int. Peter Wismams Petra Duyf vw de Houten Hoek. Geen avondmis. Donderdag: 8 uur geen Mis; 9 uur Godefr. van Opbergen en Petronel- la Theuws; 15.30 uur in de kapel v. Jerusalem: huwelijk Verheyen-Ver meulen. Vrijdag: 8 uur geen H. Mis; 9 uur tot bijzondere intentie (S); 16 uur 25-jarig huwelijksjubileum Dijk mans-Willems; 19 uur mevr. de Bruyn vw de 'buurt T Tine Spooren vw de buurt Zaterdag: 8 uur geen Mis; 9 urn- voor de levende en overleden leden van de handboogschutterij St. Oda; 19 u. Frits Mulders Els Kelders m. medewerking van Venrays Mannen koor. Ziekencommunie Op 1ste kerstdag wordt de commu nie gebracht aan de zieken van de parochie, 'smorgens tussen 8.45 en 9.30 uur. Akolieten Zaterdag 22 dec. 19 uur Mia Voer- mans en Paul van den Heuvel. Zondag 23 dec. 8 uur Huub Gooren en André Gooren; 9.30 u Wim Kre- mer en Boudewijn van Grinsven; 11 uur Marianne Janssen en Huub Jan sen. Dinsdag 25 dec. 0 uur Wim Kremer en Boudewijn van Grinsven; 8 uur Jos Laurensse en Martin Spee; 9.30 Gerard Hendriks en Anton Huibers; 11 uur Maria Oudenhoven en Ad Verbeek. Woensdag 26 dec. 9.30 uur Peter Pelzer en Willy van de Vorle; 11 u elly Janssen en Jos Bex kens. Misdienaars Zondag 23 dec. 18 uur Otto Koo ien en Ronald Rongen. Woensdag: 8 uur Roeland Dobbe laar en William Verheyen. Donderdag, vrijdag en zaterdag 9 uur Frankie Heljnen en Marko v. Grootel. Donderdag: 15.30 uur Jerusalem Godfried Hendricx en Frans-Jan v. Gerven. Vrijdag: 16 uur Peter Janssen en Theo Janssen; 19 uur Vian van den Berg en Patrick Aben. Vrijdag 21 dec. 19 uur boete vie ring en avondmis. Zaterdag 22 dec. 18.30 uur boete viering en avondmis gezongen door het Dameskoor. 4e zondag van de advent: H Missen 7.30; 9.00; 11.45; 10.15 hoogmis ge zongen door de Zangers van St. Frans; 18 uur avondmis. Maandag: Vigilie van Kerstmis; van 5 tot 6 uur gelegenheid om te. biechten; 19 uur plechtige Kerstvie ring; om 18.30 beginnen de Zangers van St. Frans meerstemmige Kerst liederen te zingen, afgewisseld door kerstliederen van de gelovigen. De Zangers van St Frans zingen een meerstemmige Mis en de gelovigen zingen samen de Credo en kerstlie deren. 12 u Plechtige Nachtmis. Om 11.30 beginnen de Zangers van St. Frans meerstemmige kerstliederen te zin gen, afgewisseld door kerstliederen van en met de gelovigen. 12 uur 'n meerstemmige mis, de gelovigen zin gen Credo en kerstliederen. Kerstdag: H. Missen als op zon dag: 7.30; 9.00; 11.45; hoogmis 10.15 meerstemmige mis van de Zangers van St. Frans. De gelovigen zingen Credo en kerstiederen. Eerste Kerstdag is geen avondmis. Om 8.30 uur wordt de Communie gebracht aan zieken en thuiszitten de bejaarden. Tweede kerstdag: H Missen als op zondag: 7.30; 9.00; 1145; 10.15 hoog mis gezongen door de Zangers van St. Frans. Geen avondmis. Vrijdag: 19 uur avondmis voor de gezinnen van de parochie. Zaterdag: 5 u en na de avondmis tot half acht gelegenheid om te bie chten. Mededeling lste kerstdag: In de missen van 9 11.45 uur worden kerstliederen ge zongen. lste kerstdag zingt het Da meskoor om 9 uur. Mis-intenties Zaterdag: 18.30 zingt het Damesk. misintentie Huberbus Cievers Zondag: 7.30 gelovige zielen (of ferblok); 9 uur Marie Wijnhoven; 10.15 Johannes Janssen; 11.45 Wim Scholtens; 18 uur overl. fam. Coop- mans-Custers. Maandag: 7.45 u Antoon Luypers; 8.30 uur voor de parochie; 19.00 uur eerste kerstviering, hoogmis voerl. oudiers Lucassen en P. Floirentduis. Dinsdag: 12 uur Nachtmis voor de parochie; 7.30 uur Harry Lenssen; 9 u. overl. fam. Theuvenet; 10.15 Jan Lenssen en overl. fam. en overleden fam. Botden; 11.45 uur overl. ouders Berents-Egeneerd. Geen avondmis. Woensdag: 7.30 uur gelovige zie len (offerbus); 9 uur overl. ouders en dochter Strijbos; 10.15 u Martien Verstegen; 1145 uur overl. ouders Janssen-Maurus. Geen avondmis. Donderdag: 7.45 uur overl. fam. van Ass-Delhoofen; 8.30 uur overl. ouders Nieuwstad; 19 uur Gerardus Brunken Vrijdag: 7.45 uur Antoon Luypers; 8.30 uur zek. intentie; 19 uur gezins mis: Peter de Lauw v.w. de buurt. Zaterdag: 7.45 u. overl. fam. Am brosias; 8.30 uur overl. fam. van de Weegh-van de Pasch. Dienbeurten Akolieten en misdienaars 23 tot en met 29 december Zaterdag 22 dec. 18.30 Frans Jeu ken en Eric Comelissen; 7.30 Ronny Cievers en Wolter Blaupot; 9 Peter Claessens en Mare Comelissen; 10.15 Hans vd Bekerom en Pim die Vos; 11.45 Walt. Blaaupot en Henny Clep- has. Zondagavond 23 dec. 18 uur Ger rard Stoks en Marcel Hendricx. Maandag: 7.45 Richard Jansen en René van Hooren. Kerstmis: maandagavond 24 dec.: eerste kerstviering 19 uur: Hans vd Bekerom, Walter Blaaupot, Ronny Cievers en Wolter Blaaupot. Dinsdag 25 dec. eerste kerstdag nachtmis 12 uur: Frans Jeuken, Eric Comelissen, Peter Claessens en Mare Comelissen; 7.30 uur Marcel Hen dricx en Ludwig Arts; 9 uur Leo Janssen en Henk Janssen; 10.15 uur Pim de Vos, Henny Clephas, René van Hooren en Gerard Stoks; 11.45 Ricky Douwes en Jos Claessens. Er is geen avondmis. Woensdag 26 dec. tweede kerstdag 730 R-oomy Cievers en Hans van den Bekerom; 9 uur Jeroen Comelissen E Wieke Aarts; 10.15 uur Maarten Arts en Henk Janssen; 11.45 Mare van Hemert en John Wolfs. Geen avondmis. Donderdag, vrijdag en zaterdlag 7.45 uur Loet Arts en Mare van Hemert, 19 uur Jeroen Corneissen en Wieke Arts. Vierde zondag van de Advent en Hoogfeest van Kerstmis. Alle diensten van zaterdagavond en zondag beginnen met een boete viering en daaraan aansluitend' de eucharistieviering. Zaterdag: 18 uur avondmis voor overl. Johannes Drabbels (buurt); 19 uur avondmis voor overl. Hen- dricus Maassen. Met het Dameskoor zingen we enkele liederen. Zondag: 8 uur leesmis voor overl. Sjang Smits; 9 uur leesmis als jrg. voor overl ouders Hendriks-Seij- kens; 10 uur hoogmis voor overl Pe- tronella Kusters-Ewalts. Met het kerkelijk zangkoor zingen we ne- dierlandse liederen; 11.30 uur leesm. voor overl. Elisabeth Geurts; 18.30 uur avondmis voor overl. Nout Cre- mers. Maandag: 8 uur leesmis voor de gelovige zielen. Hoogfeest van Kerstmis. Geboorte van de Heer. Maandagavond 19 uur: Plechtige kerstmis met kerstliederen, gezon gen door het kinderkoor onder lei ding van meester J Raedts; intentie overl. Emie Beerkens. Maandagavond 21 uur: Plechtige kerstmis met kerstliederen door het jongerenkoor, met begeleiding van het orkest van de personeelsvereni ging van Rank Xerox. Intentie voor Gerrit de Haart. Maandagnacht 24 uur: Plechtige nachtmis. Het kerkeijk zangkoor zal de wisselende gezangen van deze nachtmis verzorgen en het Dames koor Venrode zingt een meerstem mige mis. Intentie voor overleden familie Clephas-Hannen. Onder al deze H. Missen wordt een kindje gedoopt. Onder de nacht mis een kindje van een gastarbeider uit Joegoslavië Dinsdag: Eerste Kerstdag: 8 uur leesmis voor overl. Antoon Linders; 9 uur leesmis voor overl. Harry van Els. Het kinderkoor zingt kerstlie deren. 10 uur hoogmis voor overl. Theodorus van Ooi en uit dankbaar heid. Het kerkelijk zangkoor zingt de latijnse gezangen van Kerstmis. 1130 uur leesmis voor overl. vader Thielen en zonen Alouiis en Bennie. Onder deze Mis wordt ook een kind je gedoopt. Onder deze Mis speelt het jeugdorkest van de harmonie Euterpe kerstliederen. Geen avondmis. Woensdag: tweede kerstdag, feest van de H. Stephanus eerste marte laar; 8 uur leesmis voor overleden Leo nar da Ewals-J anssen en zoon Harry; 9 uur leesmis voor overle den ouders Siebers - Dielemans en zoon Theo; 10 uur hoogmis voor de overl. ouders van Pelt-Melchers. Met het kerkelijk zangkoor zingen we kerstliederen. 1130 uur leesmis voor overl Bennie Thielen en Corry Geurtjens. Geen avondimis. Donderdag: H. Johannes, apostel en evangelist; 8 u leesmis uit dank baarheid (D); 14 uur plechtige hu welijksinzegening en eucharistievie ring voor het bruidspaar van Mil- Cox; 19 uur avondmis voor overl. familie Janssen-Weerts. Vrijdag: 8 uur leesmis voor over. familie Roelofs-Oude Vrielink; 14 uur plechtige huwelijksinzegening en eucharistieviering voor het bruids paar van Daal-van der Waarden St. Jozefklooster; 19 uur avondimis voor overl. Johannes Wilmsen. Zaterdag: 8 uur leesmis voor overl Albert Stevens. Mededelingen: 1. Op eerste kerstdag wordt vanaf 8 uur 'smorgens de H. Communie aan de zieken gebracht. 2. Wij wensen alle parochianen een Zalig kerstfeest. Akolieten- en misdienaarslyst v. 23 - 29 december: Zondag 8 u J. Jacobs en P. Reijn- ders; 9 uur E Vennekens en A. Jans sen; 10 uur M. Dicker, W. Hermans en R. van Wijk; half twaalf J. v.d. Weiden en H. Verlinden; avondmis half zeven A. Theuws en P. Goossens Maandag 8 uur M. Kappel en F. de la Roy. Kerstviering: maandagavond 7 uur A. heuws en P. Reijnders; 9 u J. Jacobs en F. de la Roy; 12 uur M. Dicker, W. Hermans en R. van Wijk. Kerstmis (dinsdag) 8 uur T. Aben en J. Ingenpas; 9 uur J. v.d. Weiden en A. Jansen; 10 uur M. Dicker, W. Hermans en R. van Wijk; half 12 E. Vennekens en H. Verlinden; 2e kerstdag (woensdag) 8 uur M. Kap pel en E. Franken; 9 uur M. de Lauw en H. Wilemse; 10 uur M. Dicker, W. Hermans en R. v. Wijk; half 12 A. Hawinkels en P. Goossens. Week II: 8 uur M. de Lauw en E. Franken; avondmis 7 uur A. Hawinkes en H. WiMemse. Zaterdag avondmis 6 uu. (29 dec.) T. Aben en J. Ingenpas. jongens: kijkt deze grote lijst goed na. Wij rekenen er op dat je komt op de aangewezen dienbeur ten. Dan werk je mee dat het voor jou en voor alle mensen in de kerk een mooie kerstviering kan zijn. Zondagmorgen kerkdienst voor de Protestanten in de aula van de Hoe- bert, aanvang kwart over tien. Predikant is Ds. Beens. Diensten tijdens de Kerstdagen: Maandagavond 24 decemb. kerst- zangdienst, aanvang elf uur. Op de eerste kerstdag dienst om kwant over tien. waarin voorgaat Ds. Bouman uit Venlo. Aan de uitgang de jaarlijkse kol- liekte voor het instituut Kerk en We reld. Dan begint dies middags om half vier het Gezinskerstfeest. In de Hervormde kerk te B Litters- wijck wordt geen dienst gehouden. 4e zondag van de advent. 8.30 Gerard Arts en Cath. Heidens; 10 uur hoogmis, gest. jrd. Genard Derks. Maandag :8 uur tot zekere intent, 'savonds om 10 u plechtige nacht mis voor de parochie. Dinsdag: hoogfeest van Kerstmis. 8.30 uur Antoon van Arsen en Har- rie Janssen; 10 uur Hoogmis Johan Camps. Woensdag: 8.30 uu<r Wim Emons; 10 uur hoogmis overl. fam. Venne kens-Verschuren. Donderdag: 8 uur t.e.v. O.L.Vrouw van Oostrum. Vrijdag: 8 uur overl. fam. van Héijster. Zaterdag: 19 uur Fer Camps - ov. ouders Kessels-Tissen. Week van 22 - 20 december Misdienaars: Jos Duykers en Pe ter Philipsen; Peter en Henk Strij bos; hoogmis Jac en Bennie Wis- mans Zaterdag: 19 uur Hendrik Philip sen. Zondag: Vierde zondag van de ad vent; 8 uur uit dankbaarheid (D); 10 uur jrd. Wilhelmina Willemsen- Linders. Maandag: 8 uur overl. fam.; 21 u. nachtmis voor overl. fam. Nooyen- Arts. Dindsdag: Hoogfeest van Kerst mis; 8 u overl. fam. Gooren-Dinghs; 10 uur Petronella Philipsen. Woensdag: feest van de H. Ste phanus; 8 uur overl. fam. Gellings- Verhoeven; 10 uur overL fam. Wis- van-Cleven. Donderdag 7.30 uur Josephina Seijkens-Colin. Vrijdag: 8 uur jrd. Henricus v.d. Pas-v.d. Homberg. Zaterdag: 19 uur overl. fam. Don- ders-Verlinden. Mededeling: Met kerstmis bijzondere collecte voor onze eigen kerk. We denken bijzonder aan de kerstviering en ook aan de projector Laten we eens bij- zondier royaal zijn. Hartelijk dank. Zaterdag 22 dec. 17.30 uur te Holt- hees boet- en eucharistieviering t.i. van overL fam. Rouwens-Heyneman Om 19 uur boete- en eucharistie viering t. i. van moeder Janssen- Verstegen namens de buurt. Zondag: 8.30 uur H. Mis te Holt- hees; 10 uur hoogmis voor Maria Asselbergs. Maandag: 8.30 u H. Mis uit dank baarheid; 10.45 uur NACHTMIS t.i. van vader en zoon van Dijk. Dinsdag: HOOGFEEST V. KERST MIS; 8.30 uur H. Mis te Holthees v. fam. de Hoog-Coppis; 10 uur hoog mis voor pastoor Kemmeren. Woensdag: 2e kerstdag: 8.30 uur H. Mis te Holthees; 10 uur gez. H. Mis voor mgr. Kemps. Donderdag: 8.30 uur H Mis voor familie Bakhuizen Vrijdag: 8.30 uur H. Mis t.z.i.

Peel en Maas | 1973 | | pagina 13