3? a st Iedere aangeslotene moet f40,- belasting betalen... HET ZIJN 30.000 BIJ ELKAAR gemeentelijke notities en mededelingen Na l jan. wijzigingen in vuilnisophaaldienst Leenenl WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Hinderwet Bekendmaking een huis koopt U bijStienstra Herbegraven op Boschhuizen Inlevering van bestrijdingsmiddelen Trimaktivifeiten op zondagen Rechtsbijstand aan on-, minvemogenden Ophalen van grofvuil Afpellende snelheid op Midden Peelweg VRIJDAG 14 DECEMBER 1973 No. 50 VIER EN NEGENTIGSTE JAARGANG VOOR AL UW DRANKEN PEEL EN MAAS 53 DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL 2727 GIRO 1050652 VOOR AL UW DRANKEN ADVERTENTIEPRIJS 16 ct per mm. ABONNEMENTS PRIJS PER HALFJAAR 7.50 (bij vooruitbetaling) Gelijk met de verordening op het ophalen van huisvuil en andere afvalstoffen en het gebruik van de gemeentelijke stortplaatsen (zie Peel en Maas van donderdag 6 december), heeft de raad van de gemeente Venray de verordening op de heffing en invordering van de reinigingsrechten vastgesteld. Als voornaamste punt wordt hierin gesteld dat de gebruiker van een perceel in de gemeente, gelegen aan de route van de vuilnisophaaldienst, belastingplichtig is. En dat houdt weer in, dat iedere in die zin belastingplichtige, per jaar f 40,moet betalen voor het laten ophalen van huis vuil of andere afvalstoffen. Wie als gebruiker van een perceel of een gedeelte van een perceel wordt beschouwd, wordt naar om standigheden beoordeeld. Een be woner van een flat, waarin het huisvuil in een container wordt verzameld, zal b.v. niet als belas tingplichtige worden aangemerkt. Vrijstellingen Op iedere regel is wel eens uit zondering te maken. Zo ook op de regel van deze belastingplicht. In artikel 6 wordt n.l gesteld, dat het recht niet verschuldigd is door ge bruikers van percelen en gedeelten van percelen, indien blijkt, dat van de diensten van de gemeentelijke huisvuilophaaldlenst geen gebruik wordt gemaakt. Feit is evenwel, dat iedereen op de een of andere wijze producent is van huisvuil en dat derhalve ieder een dat huisvuil moet kwijtraken. In dit verband moet even herinnerd worden aan artikel 1 van de veror dening op het ophalen van huisvuil, dat zegt: „Het is gebruikers van percelen binnen één of meer door ,b. en w. aan te wijzen gedeelten van de gemeente verboden zich van huisvuil en andere afvalstoffen te ontdoen, anders dan door middel van de ge meentelijke huisvuiiophaaldienst". Volgens dit artikel is het dus ook verheden zakken of dozen huisvuil in de bagageruimte van de auto te laden om het zelf naar de stort plaats te brengen. Doet men het tóch, dan overtreedt men deze be paling en loopt men kans op een geldboete van ten hoogste 300, Men zal d'us wel van heel goede huize moeten komen om de dienst van gemeentewerken te kunnen aan tonen, dat men geen gebruik maakt van de gemeentelijke huis vuilophaal dienst. Hierbij zal men ook moeten bedenken, dat er behoorlijk zware straffen staan op het clandestien storten van afvalstoffen. Ingevolge artikel 7 van de belas tingverordening kunnen b. en w. ont heffing verlenen aan degene, die in de loop van het belastingjaar op houdt belastingplichtige ingevolge deze verordening- te zijn. Men zal daartoe binnen twee maanden na het ophouden van de belastingplicht een schriftelijk verzoek om ontheffing van de betaling moeten indienen bij het college. Tenslotte zij vermeld dat de be lasting wordt geheven 'bij wege van aanslag en dat het recht én twee ge lijke termijn moet worden voldaan op de wijze, welke op het aanslag biljet staan aangegeven. Uitgebreide route Zonder dat hierdoor noemenswaar dige verlenging van de routes komt. zal met ingang van 1 januari 1974 een aantal bewoners van percelen voornamelijk in het buitengebied gelegen verplicht worden 'het huisvuil mee te geven aan de ge meentelijke vuilnisophaaldienst. De volgende straten worden na 1 januari opgenomen in de route: LEUNENMolenhofweg, Briens- hoekweg (gedeeltelik), Laagrie- broekseweg (ged), Blankenberg, bestemmnigsplan Leunen-Oost; HEIDE: Lemmenweg (ged.), Spie- kert en Deurneseweg (ged.); MERSELO-ZUIDWeverslo en Haag (ged.); MERSELO-NOORD: Grootdorp, Kleindorp (ged.), Da land (ged.) en Beek; CASTENRAY: Tunnelweg; OIRLO: Zandhoek, Kcepas en Beemdweg (ged.). Tegenover deze uitbreiding met 117 percelen, staat een beperkte inkrimping. Na 1 januari zal de vuilniswagen niet meer verder rij den over de Maasheseweg dan tot de Paul Burgmanstraat. Iedereen, die langs deze nieuwe route van de huisvuilophaaldienst woont zal hierover schriftelyk be richt ontvangen, evenals degenen, die per 1 januari a.s. buiten het verzorgingsgebied wonen. Glas en papier Het wordt toegestaan, dat men wekelijks maximaal één doos met glas apart aanbiedt, omdat het ver pakken van 'glas in plastic zakken verwondingen bij het personeel vain de ophaaldienst kan veroorzaken. Hoewel het ingevolge de verorde ning met is toegestaan, dat derden vuil ophalen, willen b en w., gezien de milieu-aspecten, de acties voor het ophalen van oud papier zoveel mogelijk stimuleren. Zoals bekend heeft O.P.O.S.S. zijn aktiviteiten in de gemeente Venray gestaakt, tengevolge waarvan men thans wel genoodzaakt is het oud papier in de vuilniszak te deponeren. Gezien de goede prijzen, welke momenteel voor oud papier worden betaald, zou hier een „inkomsten bron" voor jeugd- en sportvereni gingen kunnen liggen. Vuilnisstortplaatsen Hoewel bet enerzijds verboden is zélf zakken of dozen huisvuil naar de stortplaats te brengen (ingevolge artikel 1 van de verdordening op het ophalen van huisvuil), wordt toch aan de andere kant aan particulieren de mogelijkheid geboden vuil te storten op de gemeentelijke stort plaatsen, hetgeen een tegenstrijdig heid zou kunnen inhouden. Dat is echter niet het geval om dat particulieren van de stortplaats gebruik mogen maken: a. om tussentijds grof vuil, dat niet in zakken of dozen kan worden gecomprimeerd (b.v. tuinafval) weg te brengen; b. omdat him perceel niet gelegen is aan een van de routes van de vuilnisophaaldienst. Verder zijn de stortplaatsen ge opend voor het storten van grote hoeveelheden vuil en afvalstoffen. Teneinde het storten van vuil op de stortplaatsen voor de bewoners van de kerkdorpen te vergemakke lijken, zullen in de diverse dorpen boekjes met stortbonnen in de ver koop worden gebracht. Tot op heden zijn er uitsluitend bonnen van 6,verkrijgbaar. Aan gezien deze bonnen per 1 januari a.s. hun geldigheid verliezen, kunnen zij bij de gemeenteontvanger (Leunse- weg 2a) tegen terugbetaling worden ingeleverd. Nieuwe bonnen, volgens de door Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: A. van Tilburg, Zwartwater 3, Vredepeel, om vergunning tot het uitbreiden van een varkensfokkerij waar mest èn meststoffen worden bewaard en waar propaan wordt ge bruikt. Adres inrichting Zwartwater 3 Vredepeel, kadastraal gemeente Venray sectie nr. 2739 en 2740. P. J. M. Driessen, Koepas 6, Oirlio, om vergunning ex artikel 6a der Hinderwet in verband met het uitbreid en/wijzigen van een kalver- mesterij waar mest en meststoffen worden bewaard en waar propaan wordt gebruikt Adres inrichting Koepas 6, Oirlo, kadastraal gemeente Venray sectie R nr. 580. J. H. M. van Dijck, Breevennen- weg la, Veulen, om vergunning ex artikel 6a der Hinderwet in verband met het uitbreiden/wijzigen van een kuikenmesterij waar mest en mest stoffen worden bewaard en waar propaan wordt gebruikt. Adres in richting Breevennenweg la, Veulen, kadastraal gemeente Venray sectie P nr. 424. P. H. Mulders, Eijkenhofweg 18, Veulen, om vergunning tot het op richten, in werking brengen en in werking houden van een rundvee houderij waar mest en meststoffen worden bewaard en waar propaan wordt gebruikt. Adres inrichting: Eijkenhof 18, Veulen, kadastraal ge meente Venray sectie R nr. 1974. L. J. M. van Vegchel, Breeven nenweg 3, Veulen om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een rund veehouderij waar mest en meststof fen worden bewaard. Adres inrich ting Breevennenweg (ongenummerd) Veulen, kadastraal gemeente Ven ray sectie P nr 358. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende tien dagen na dag tekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op woensdag 2 januari 1974 om 15.00 uur in het gemeente huis, Grotestraat 1. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij dn persoon of bij gemachtigde op de boven bedoelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 14 december 1973. Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, Drs. F.G.L.L. Schels, burgemeester J.M. Poel®, secretaris. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat de jaar lijkse kermissen in de gemeente in STIEHSTRfl Venray de gemeenteraad per 1 januari vast gestelde tarieven kunnen aldaar worden gekocht tegen een geredu ceerde prijs. De stattarieven zijn als volgt vast gesteld: (Kosten resp. stortplaats, bonnen) Vrachtwagen m. aanhanger 22,- Vrachtwagen met laadver mogen van 3 ton of meer, al dan niet met container 12 Vrachtauto met laadver mogen tot 3 ton Tractor met aanhang wagen Paard met kar of wagen 8 Bestelwagen of personenauto met aanhangwagen 5 Personenauto 1 20,- - 10,- 6,- 6,- De heer Lucassen. de 30.000ste inwoner van Venray, heeft het goed behehen. Hij is chef bij Thomassen, het modehuis, dat zorgt dat we met ons 30.000 gezellig en plezierig hunnen teven, ieder in dat pakje wat hem of haar het beste aanstaat. Want Thomassen heeft zowel voor dames als heren heus genoeg. En dhr Lucassen geeft U graag zijn hulp en adviezen. 1974 zullen worden gehouden als volgt: Venray-centrum: 3, 4, 5, 6 en 7 aug. Oirlo: 11, 12, 13 en 14 mei; Leunen: 8, 9, 10 en 11 juni. Heide: 22, 23, 24 en 25 juni. Merselo: 29, 30 juni, 1 en 2 juli. Ysselsteyn: 6, 7, 8 en 9 juli. Castenray: 24, 25, 26 en 27 aug. Veulen: 31 aiug., 1, 2 en 3 sept. Oostrum: 14, 15, 16 en 17 sept Venray, 6 december 1973 Burgemeester en wethouders voor noemd, Drs. F.G.L.L. Schols, burgemeester J.M. Poels, secretaris. Er wordt nogmaals aan herinnerd, dat de aanmelding voor het gratis laten overbrengen van stoffelijke resten van het oude kerkhof naar de nieuwe algemene begraafplaats Boschhuizen tot 1 januari 1974 kan geschieden. Na die datum zullen in voorkomende gevallen de kosten in rekening moeten worden gebracht. Aanmelding kan geschieden op de afdeling III-D, Leunseweg 2a, tel. (04780) - 3838, toestel 252. Op vrijdag 14 december a.s sluit de aktie voor het inleveren van alle bestrijdingsmiddelen, die niet of praktisch niet meer mogen warden gébruikt. Omdat gebleken is, dat niet die hoeveeheden bestrijdingsmiddelen zijn ingeleverd, welke konden wor den verwacht, wordt nogmaals een dringend beroep gedaan op degenen, die bestrijdingsmiddelen in hun be zit hebben, welke of niet meer wor den gebruikt of behoren tot de ca tegorie gevaarlijke middelen, om d%- ze in te leveren. Tot vrijdagmiddag vier uur kan men terecht bij het magazijn van gemeentewerken aan de Acaciastraat te Venray. Enkele weken geleden werd ge vraagd de voorgenomen trimaktivi- teiten op de autoloze zondagen door te geven aan de afdeling I-E van de gemeentesecretarie, thans is van de Nederlandse Sport Federatie bericht ontvangen, dat deze activiteiten niet meer zullen worden gecoördineerd, zodat men de eventueel te organi seren akties niet meer behoeft door te geven. Met ingang van het nieuwe jaar zal het Bureau van Consultatie in het Arrondissement Roermond we kelijks in het gemeentehuis te Ven ray spreekuur houden. Door dit bureau wordt de rechts bijstand aan on- en minvermogen den (aanvragen voor een kosteloos advocaat) geregeld. In Venray wordt, te beginnen op woensdag 2 januari 1974, spreekuur gehouden op iedere woensdagmid dag om 17.00 uur in de B. en W. kamer ten gemeentehuize Grote Markt 1. Geen zitting zal worden gehouden op die woensdagen waarop algemeen erkende christelijke of nationale feestdagen vallen, alsmede indien een van deze dagen valt op de dag voor Kerstmis en/of Nieuwjaar. In de week van 17 t.m. 21 decem ber zal in de gemeente Venray weer het grof vuil worden opgehaald. De wagens voor het grove vuil komen op de dagen waarop normaal ook de plastic zakken met huisvuil worden opgehaald. Men wordt verzocht het grove vuil, gebundeld tot een hand zaam formaat, 's morgens omstreeks acht uur klaar te zetten aan de straat. De minster van verkeer en water staat heeft voor een gedeelte van de Midden Peelweg (de Puttenweg te Ysselsteyn) een afpellende snelheid voor het verkeer komende uit de richting Helden vastgesteld om te voorkomen, dat het verkeer de be bouwde kom van Ysselsteyn met hoge snelheid nadert. Via de maxi mumsnelheden van 90 en 70 km zal men nu met minder grote snelheden de in de kom liggende voetgangers oversteekplaats en het even verder gelegen kruispunt naderen en zich geleidelijk aan kunnen passen aan de maximumsnelheid van 50 km., welke in de kom van Ysselsteyn geldt. Deze maatregel wordt van kracht, wanneer de desbetreffende berden door Provinciale Waterstaat zijn geplaatst. ADVERTEER IN PEEL EN MAAS

Peel en Maas | 1973 | | pagina 1