AGENDA DRUKWERK Venray heeft 30.000 inwoners... DE JAARLIJKSE KERSTAKTIE WIJKRAAD VELTUM Venrays Mannenkoor Record aantal overnachtingen Henk Waltmans spreekt in Venray Sinterklaas sprak Spaans Ie prijs voor Drumband Oostrum Weer landbouwer betrapt met onverzorgd vee Tegen boom Bekendmaking Bekendmaking Blikschade Schuurtje in brand Wintertochten Oneens Rioolzuiverings installatie Begroting waterschap WEEKEND-DIENST HUISARTSEN van vrijdagnacht 12 uur tot zaterdagnacht 12 uur DR. PENNERS Henseniusstraat telefoon 1878 van zaterdagnacht 12 uur tot zondagnacht 2 uur W. BLOEMEN, arts Stationsweg 15 - Tel. 1405 ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER teL 04780-4455 ZONDAGSDIENST APOTHEEK Apotheek J.R. Cals, Passage 1 - Schoolstraat 25 Is 's zondags geopend van 11-30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 19.00 uur. Voor SPOEDGEVALLEN kunt u op zondag aanbellen, waarna U via het nachtluikje geholpen wordt. ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Mevr. Zr. P. Scholten-Litjens telefoonnummer 4979 of 1029 Inlichtingen en boodschappen iedere morgen van 8.30 tot 9 uur, behalve in 't weekend. GROENE KRUIS ZUIGELINGENBUREAU De Clockert, Bergweg, tel. 1269 kerkdorp van 2 tot 3 uur Maandag: Oostrum, Leunen, Heide, Veulen. Dinsdag: Oirlo, Castenray, Merselo en Smakt UITLEENMAGAZIJN GROENE KRUIS Uitleenmagazijn blijft voorlopig in 't oude gebouw Merseloseweg 5. 's maandags t.m. vrijdags van 2-2.30, zaterdags GEEN uitlenen, behalve voor spoedgevallen van 12.30-13 uur. KRAAMCENTRUM HORST-VENRAY Telefonisch te bereiken: 04709-1324, Zwaluwstraat 21, Horst OPEN BEJAARDENWERK Dagelijks van 9.00 10.00 uur. Telefoon 2996. Maaltijden ten behoeve van be jaarden. Aanmelden en afhalen da gelijks tussen 10.30 en 11.30 uur. MEER BEWEGEN VOOR OUDEREN Dinsdag om 2.30 uur in de gym zaal van de St. Jozefschool aan de Overloonseweg. ZWEMMEN VOOR BEJAARDEN elke donderdagmiddag van kwart voor vier tot half vijf in het gemeen telijk zwembad f 1,per deel nemer per keer. BUREAU GEZINSZORG Merseloseweg 11 Tel. 1108 Spreekuur maandag t.m. vrijdag van 9 tot 10 uur. VOORTDURENDE VERLOSKUNDIGE DIENST (ook op zondagen) Vroedvrouw Stevens-Heinen Merseloseweg 23, Venray telefeoon 04780-1152 VERLOSKUNDIGE MevT. A. M. F. Tiggeloven-Kuipers Dakdekkerstraat 5 telefoon 04780-2411 Spreekuur elke woensdag van 28 uur in de Clockert. AUTO-NOODHULP WEEKEND-DIENST VENRAY EN OMGEVING Alarm nr. teL 04780-4571 van zaterdag 13 u. tot maandag 7 u. voor al uw van dan munckhof n.v. In verband met de autoloze zon dag worden de repetities van het hofkoor voorlopig gehouden op don derdagavond van 19.00 tot 20.00 uur. De gescheiden repetities voor teno ren en bassen komen voorlopig te vervallen. Het programma ziet er dus als volgt uit: Donderdag 6 dec. 19.00 repetitie hofkoor; 2000 repetitie voor teno ren en bassen. Zaterdag 8 dec. treedt ons lid Harry Oudenhoven in het huwe lijksbootje. Venrays Mannenkoor zal deze huwelijksmis in de kapel van Jeruzalem verzorgen. Bijeenkomst 2.30 uur bij deze kapel, in uniform met dasje, 's Avonds serenade om ca. 20.00 uur. Verzamelen hiervoor in café In den Engel om 19.45 uur in hetzelfde tenue. Donderdag 13 dec.: generale repe titie in de schouwburg met gezamen lijke koren. Donderdag 20 dec. 19.00 repetitie hofkoor; 20.00 repetitie tenoren en bassen. Venrays Mannenkoor heeft diver se uitnodigingen ontvangen voor het geven van kerstconcerten. Het offi ciële kerstprogramma wordt volgen de week bekend gemaakt. Tevens is er een uitnodiging ont vangen uit Duitsland voor deelname aan het Internationaal Zang Festi val te Ahrweiler op 23, 24 en 25 aug. 1974. Afmeldiingen uitsluitend bij dhr. M. Aarts, tel. 1617 of clublokaal teil. 1279. IN RECREATIEGEBIED PEEL EN MAAS Het recreatieschap Peel en Maas heeft een uitvoerige enquête 'inge steld bij de veertien in het werk gebied gelegen kampeerbedrijven en bungalowparken. Hieruit is onder meer gebleken dat het aantal over nachtingen, dankzij de uitbreidingen van accomodates en de relatief fraaie zomer van 1973, dit jaar is gestegen tot ruim 542.000. In 1972 beliep dit .ruim 425.000 en in 1971 ruim 385.000. Er is dus duidelijk sprake van een grote toename. Uit de enquête bleek bovendien dat de beide grote bedrijven Bos en Stran din Horst en De Schatberg in Sevenum bijna 80% van het totaal aantal overnachtingen voor hun re kening nemen. Bovendien worden op de kampeerbedrijven veel meer overnachtingen genoteerd van sei- zoengasten dan van kortkampeer- ders. In verband met het vaak gehoor de geluid dat de recreatieve ver- blij fsaccomodatiies zoveel natuur- ruimte in beslag nemen, is het in teressant te vermelden dat de totale ooppervlakte van de veertien bedrij ven slechts 167 ha bedraagt. Ter gelegenheid vam een openbare vergadering vam het Aktiecentrum PPR „Peel en Maas", Venray, Wans- sum, Horst, e.o. zal maandag 10 de cember a.s. Henk Waltmans, lid van de PPR-fraktie in de 2e kamer en lid van de provinciale staten voor de PPR naar Venray komen. Hij zal in zaal „In den Engel" om 20.00 uur spreken over: „Wat is, wat wil de PPR t.a.v.: gewestvorming, industrialisatiebeleid, energiebeleid, rekr eatiebeleid". „Wat kan de PPR voor U beteke nen." De vroeg ingevallen winter met de witte sneeuwlaag roept het beeld van een kerstkaart op, wanneer ik vanuit mijn kamer een blik werp op de grote kerk. Hoe romantisch dat uitzicht ook is, met de dreigende energiecrisis was het beter dat het zich tot de kerstdagen zou beperken. Maar ja, weer- makers komen eerder voor in de wereld van de magie dan in de technische en zakelijke wereld waarin wij leven. Toch zijn we in staat om voor de vele zieken en hoogbejaar den met kerstmis wat zon in huis te brengen via de kerst pakketjes die zorgzame handen willen brengen. Dit is geen kwestie van toverkunst, maar van zakelijke medewerking van de Venrayse gemeenschap. Wanneer in de komende week bij u wordt aangebeld om een bijdrage voor de kerstaktie, dan weet u waarvoor uw gave wordt bestemd. Als u nu vraagt: wie krijgt een kerstpakket je?, dan wordt als algemene norm gesteld: degenen die 80 jaar of ouder zijn en degenen die door ziekte of invaliditeit langere tijd aan huis gebonden zijn. In deze tijd waarin van alle kanten energie-beperking ons wordt voorgehouden, mogen we toch geen beperking opleg gen op de energie die nodig is voor goedheid en vrede. De dames die rond gaan doen dit niet, doet u het ook niet? Hartelijke dank voor uw milde gift. DEKEN L. THEUNISSEN Voor het eerst sprak Sinterklaas bij de Spaanse kinderen in hun ge zinnen Spaans. Een echte vreugde voor de kleinste Spanjaarden die er zich altijd over hadden verwonderd dat Sinterklaas ieder jaar vertelde dat hij uit 'Spanje kwam maar nooit Spaans sprak. Maar dit jaar had hij het geleerd! Zelfs de Sint is niet te oud om te leren. Op het j.l. zondag 2 december in de Rodahal te Kerkrade gehouden concours wist de drumband van Oos trum 205 punten te behalen. Dit be tekende het kampioenschap in de 3e divisie en tevens het hoogste aan tal punten van het gehele concours. De harmonie van Oostrum bracht de drumband bij terugkomst een klinkende serenade. De avond werd verder in gezellig samenzijn doorgebracht. Dit weekend in de soos: Vrijdag 7 december voor het laatst een ex d.j. n.l. Herman Ver- heyen. Wil je hem die avond graag horen, kom dan eens naar de soos. Zaterdag 8 december nog even dn de roes van de Goud van Oud met een gast-discjocky Otto Muller. Hij is ex disscjocky van Carlton in Eindhoven. Woensdag 12 december kunnen jullie weer een verrassing in de soos komen bekijken. We gaan weer bijna oen nieuw jaar in. Daarom kunnen jullie van af vrijdag 7 december weer nieuwe lidmaatschapskaarten kopen voor het eerste half jaar. Nieuwe leden zijn natuurlijk ook welkom. De kaarten kosten weer een itiks. Agenda wijkraadsvergadering 6 december 1973. Aanvang 20.00 uur in het „Trefcentrum" Veltum, gang Goudsmidstraat onder school Coninxhof. 1. Opening. 2. Agenda. 3. Notulen. 4. Ingekomen en uitgegane stukken. 5. Bestuursoverdracht. 6. Verslag werkgroepen: Kontaktaktiviteiten Klodders Trefcentrum Openbaar vervoer Openbare voorzieningen Groenvoorzieningen en speel terreinen Algemeen 7. Rondvraag. 8. Sluiting Zondagavond maakte de politie procesverbaal op tegen de landbou wer M. in Klein Oirlo, omdat deze 8 stuks jongvee bij een temperatuur van meer dan 10 graden onbeschut in de weide had' lopen. Daarbij kon het vee niet aan drinkwater en voedsel komen door het ijs en sneeuw. Procesverbaal werd opge maakt te half negen en de eigenaar moest het vee voor twaalf uur op stal hebben, zo niet dan werd een tweede procesverbaal opgemaakt, wat echter niet nodig bleek. Onverklaarbaar dat de 25-jarige bestuurder van de personenauto, zijn auto niet onder controle kon hou den op de Horsterweg. Voor hem een geluk zijn matige snelheid, want de auto schuurde langs een boom en werd zwaar beschadigd. De bestuur der liep geen noemenswaardig let- op. Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis dat door Gedeputeerde Staten van Limburg bij hun besluit van 5 november 1973, 4e Afdeling no. B 20127, is goedgekeurd het raadsbe sluit tot onttrekking aaft het open baar verkeer van gedeelten van de Kloekweg en de Drilweg, gelegen dn het bestemmingsplan „Vlakwater", in totaal ter grootte van plm. 7900 m2, deel uitmakende van het perceel kadastraal bekend gemeente Venray sectie B no. 3955. Het goedgekeurde raadsbesluit ligt vanaf 10 december 1973, gedurende 14 dagen voor eenieder ter inzage op de gemeentesecretarie Afdeling III-D (Leunseweg 2a, kamer 24). Ingevolge het bepaalde in artikel 11a van de Wegenwet staat uiterlijk tot de dertigste dag na datum van deze aankondiging voor ieder be langhebbende vam de beslissing van Gedeputeerde Staten voornoemd, be roep open op de Kroon. Venray, 7 december 1973. Buregmeester en wethouders voor noemd, Drs. F.G.LL. Schols, burgemeester J.M. Poels, secretaris. Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, in verband met de oliecrisis te heb ben besloten tot nadere aankondi ging geen ontheffingen op grond van artikel 24 van de Wegenverkeerswet te zullen verlenen voor het houden van ordëntateiritten e.d. met motor voertuigen. Burgemeester en wethouders voor noemd, Drs. F.G.L.L. ScholS, burgemeester J.M. Poels, secretaris Gladheid' van het wegdek was oorzaak dat op de splitsing Beekweg- Ripseweg te Vredepeel de personen auto, bestuurd door de 59-jarige J. T. uit Vlaardingen uit het goede spoor geraakte en tegen een langs de weg staande paal botste. Op de splitsing Zuidsingel' BrukSke onder dezelfde omstandig heden gelukte het de 47-jarige be stuurder van een personenauto H. B. uit Venray niet om de verkeerszuil te ontwijken. Maar in beide gevallen bleef het bij lichte schade. De Venlonaar Sef Lucassen heeft gezorgd dat Venray sinds woens dagmorgen 30.000 inwoners heeft. Chef gewerden in modehuis Thomassen, besloot hij zijn gezin over te laten kemen naar Ven ray, waar hem in de Ravelstraat een woning werd toegewezen. Toen h\j woensdagmorgen zqn verhuiskaart op het gemeentehuis ging inleveren werd hij daar tot zijn^verbazing ontvangen door het gehele college van B. en W. En buiten ging de Venrayse vlag de lucht in ten teken dat Venray weer een mijlpaal bereikt had. EEN MIJLPAAL In 1867 werd in Venray de 5.000ste inwoner ingeschreven Men ging de nieuwe eeuw in met 6.243 inwoners. In 1921 werden de eerste 10.000 vol- gemaakt, terwijl vatelaovend 1958 de 20.000ste inwoonster bracht. St. Nicolaasfeest 1973 maakte en dit maal was het allerminst een boor- Ling doch een hele familie de 30.000 vol. We zeiden het al, het was de Venlonaar Sef Lucassen, die met zijn vrouw Loes Lucassen-Broers en zijn twee zoons Loek (4 jaar) en Bart (2V2 jaar) met enige feestelijkheid ingehaald werd in onze gemeente, die mede door zijn komst bij de ko mende raadsverkiezingen 2 raads- zetels bij krijgt. Burgemeester drs. Schols sprak 'n welkomstwoord en hoopte dat deze Venlose familie snel ingeburgerd zal zijn in Venray. Als herinnering aan deze dag kreeg de familie een tegel aangeboden met het Venrayse wa pen, alsmede het fotoboek over Ven ray en ander documentatie-mate- riaal. Daarnaast gratis abonnemen ten voor schouwburg, zwembad en leeszaal en de toezegging dat ge meentewerken zijn nieuwe tuin gra tis gaat aanleggen. Een mand met produkten van het Venrayse land sloot de rij van geschenken namens gemeente en gemeentebestuur, ter wijl mevrouw Lucassen een fraai boeket bloemen kreeg aangeboden en de jongens een vervroegde Sin terklaas hadden, wat de kleine Bart dankbaar tegen de burgemeester deed zeggen: dankje sinterklaasje. Het werd een heel ongedwongen gebeuren, waarbij ook oud-burge meester Mr. A. Janssen nog geluk wensen uitsprak, die er aan her innerde hoe in zijn ambtsperiode hij de 15.000e, de 18.000e en de 20.000e had mogen begroeten. „We hebben er toen in B. en W. wel eens over zitten praten, hoe het verder zou gaan. Ik heb toen eens gezegd ,dat we in Venray rond 1980 wel de 30.000ste zouden gaan krij gen, maar er waren nog al wat pes simisten, die dat heel onwaarschijn lijk noemden. Dat deze mijlpaal al in 1973 behaald kon worden toont de gezande groei van deze gemeente aan, waarmee ik het Venrayse ge meentebestuur alleen maar geluk kan wensen. Ook een geluks-telegram was er van een andere oud-burgemeester, namelijk Mr. M. Custers, thans bur gemeester van Roermond, dat met 35.86 inwoners zich bedreigd kan gaan voelen door Venray. MET KOFFIE EN GEBAK werd op de raadszaal gevierd dat Venray binnen een jaar een absoluut record vestigde in zijn geschiedenis met een bevolkingstoename van liefst 1539 zielen, hetgeen een stij ging betekent van liefst 6,4 procent, terwijl het Limburgse en het lande lijk percentage zelfs beneden 1 pro cent liigt. Venray is met zijn 30.000 inwoners nog steeds de 9e plaats van Limburg. Hier volgen de voornaamste plaat sen met hun inwoners: Woensdagmiddag om kwart over drie werd Venrays brandweer ge alarmeerd voor een brandje in een achter een woning staande houten schuurtje van de fam. P. J. De zoon van de eigenaar was in het schuur tje zijn bromfietsstandaard aan het lassen, waardoor vermoedelijk de brand As ontstaan. De brandweer kon uitbreiding voorkomen, maar 't schuurtje liep zware schade op. De daarin aanwezige goederen en de bromfiets werden een prooi der vlammen. De verzekering dekt de schade, die enkele honderden guldens be draagt. Op zondag 16 december start de eerste van de drie Winterserietoch- ten. Deze wandeltochten worden op meerdere plaatsen dn Limburg ge organiseerd. Dit jaar zelfs voor de vijfde keer. Ook in Venray worden deze toch ten georganiseerd, waaraan door iedereen kan worden deelgenomen. Dit is trouwens altijd het geval. De georganiseerde wandelsport staat open voor iedereen die een mooi parcours wil wandelen. Iedereen is dus welkom! Men kan op meerdere plaatsen starten: 1. Zaal Volleberg, Henseniusstraat 20, Venray, voor de deelnemers uit de kom van Venray; 2. Heide, patronaat; 3. Merselo, zaal Janssen; 4. Veulen, Brugpas 7. Men kan tegelijk voor drie toch ten inschrijven, men ook per keer inschrijven. De drie tochten kosten 2,(twee gulden), per keer zijn de kosten 0.75. Zij die de drie tochten volbrengen ontvangen een mooie herinnerings medaille en voor iedere tocht ont vangt men een speciaal herinne- ringslintje. Iedereen, die ook in de winter prettig wil wandelen, is van harte welkom Opbouw '70, in de persoon van drs. A. den Brok, is het niet geheel eens met het verslag, dat wij vorige week brachten over de poging om in Ven- ray-kom te komen tot een eemheids- fraktie van de thans bestaande ge- meenteraadslijsten, t.w. die van de dames Rutten-Tielen en Poels-Pe- ters en de heren G. Schols en drs. Beterams en Opbouw '70. We moeten voorop stellen dat dit verslag werd gemaakt aan de hand van ons ter beschikking gestelde notulen van deze vergadering, welke niet voor de pers toegankelijk was. Opbouw '70, zo stelden wij in dat verslag, wilde op de eerste plaats het al of niet meedoen afhankelijk stellen van het nieuw te vormen be stuur van de nieuw op te richten po litieke vereniging. Dat bestuur moest haar fiat hebben. Een andere restrictie was haar „fiat" op de samen te stellen ver kiezingslijst. Dit laatste nu vindt Opbouw '70 een verkeerde voorstel ling van zaken, al staat het wel zo in de notulen. Opbouw '70 stelt dat zij haar fiat moet geven aan de procedure, vol gens welke een verkiezingslijst zal worden samengesteld. Dat gaat dan minder ver. Waarvan dan gaarne akte. Dat de vergadering minder moei te gehad zou hebben met de wensen van Mevr. Poels-Peters (verkiezings lijst van 20 personen) geen ipassief kiesrecht voor de bestuursleden ze tel toekenning op basis van de uitgebrachte stemmen per kandi daat en persoonlijke propaganda van de kandidaten is toegestaan), noemt drs. Den Brok ook een onjuiste weergave. Juist is, dat de wensen van Mevr. Poels-Peters op deze ver gadering niet eens aan discussie toe gekomen zijn. De vergadering heeft een uitspraak over die wensen niet gedaan, noch in positieve, noch in negafieve zin. Door het Zuiveringsschap Lim burg is de urgentielijst bekend ge maakt voor de bouw van Vijf riool waterzuiveringsinstallaties. Een daarvan zal in Venray gaan komen om hier de vloeivelden te gaan vervangen. Het blijkt dat dit schap ook de reeds bestaande installaties gaat be heren. Dat betekent dat de Yssel- steynse installatie onder dit schap komt. Op 21 december a.s. zal het water schap Noord Limburg bijeenkomen, o.m. om de begroting 1974 goed te keuren

Peel en Maas | 1973 | | pagina 2