H VERB0UW1NGS ibPRUZEN Open huis bij zilveren wasserij Muziekschool Venray start nieuwe cursussen I 4163 BEERKENS BANDEN flrfa&Ticvymbv.ifa gemeentelijke notities en mededelingen Boekhandel van den Munckhof bv WIJKRAAD VELTUM WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Benoeming lid gemeenteraad Bekendmaking Hinderwet een huis koopt U bijStienstra Bekendmaking Spaanse kerstliederen Profiteer er van! Arts - van Woerkum In een kleding speciaalzaak vindt U beslist een gewaardeerd Sint Nicolaas-geschenk Venray Boxmeer Deiime Kind lette niet op 2 e X g TELEFOON VEILIGHEID... DUUR? WIP EVEN BINNEN VRIJDAG 30 NOVEMBER 1973 No. 48 VOOR AL UW DRANKEN PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL 2727 GIRO 1050652 VOOR AL UW DRANKEN ADVERTENTIEPRIJS 18 ct per mm. ABONNEMENTS PRIJS PER HALFJAAR 7.50 (bij vooruitbetaling) De voorzitter van het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van de naad der gemeente Venray maakt bekend, dat van he den al ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage is nedergelegd zijn besluit tot benoeming van C. Hensing als lid van de gemeente raad, ter voorziening in de vacature, ontstaan door het niet aannemen van de benoeming tot lid van de raad .der gemeente Venray door J. F. Verb ave. 'De voorzitter voornoemd, Drs. F. G. L. L. 'Schols Openbare kennisgeving verzoek cm vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: Gebr. Reintjes, Drabbelsweg 1, Veulen om vergun ning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een landbouwloonbedrijf meteen op slagplaats voor bestrijdingsmiddelen. Adres inrichting: Drabbelsweg 1, Veulen, kadastraal gemeente Venray sectie P nr. 342. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende tien dagen na dag tekening van deze bekendmaking in brengen bij het gemèentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een iedier persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op woensdag 10 december 1973 om 15.00 uur in het gemeente huis Grotestraat 1. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied mits hij in persoon of bij gemachtigde op de boven bedoelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft 'inge bracht. Venray 30 november 1973. •Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray Drs. F.G.L.L. Schols burgemeester J.M. Poels secretaris. STIEMSTRA Venray Op 24 en 25 december a s. dienen de horecabedrijven te 01.00 uur ge sloten te zijn. Op die degen wordt derhalve geen verlenging van het sluitingsuur ver leend. De burgemeester van Venray, Drs. F. G. L. L. Schols Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis dat door Gedeputeerde Staten van Limburg bij hun besluit van 5 november 1973, 4e Afdeling no. B 21027, is goedgekeurd het raadsbe sluit tot onttrekking aan het open baar verkeer van gedeelten van de Kloekweg en Drilweg, gelegen dn het bestemmingsplan „Vlakwater", in to taal ter grootte van 7900 m2, deel uitmakende van het perceel kadas traal bekend gemeente Venray sectie B no. 3955. Het goedgekeurde raadsbesluit ligt vanaf 3 december 1973 gedurende 14 dagen voor eenieder ter inzage op de gemeentesecretarie Afdeling III-O (Leumseweg 2a kamer 24). Ingevolge het bepaalde itn 'artikel 11a van de Wegen wet staat uiterlijk tot de dertigste dag na de datum van deze aankondiging voor ieder belang hebbende van de beslissing van Ge deputeerde Staten voornoemd, be roep open op de Kroon. Venray, 28 nov. 1973 Burgemeester en wethouders voor noemd, Drs. F.G.L.L. Schols, burgemeester J.M. Poels, secretaris Onder leiding van zuster Adeltraut zijnde spaanse kinderen weer be gonnen met het instuderen van spaanse kerstliederen, die ze met Kerstmis ten gehore willen brengen vcor de bejaarden en de zieken in het ziekenhuis. De organisatoren van de Jc-ngerendienst in Oirlo hebben de Spaanse jongeren gevraagd hun jon- gerendienst van zaterdag 29 decem ber op te luisteren met spaanse kerstliederen. In die dienst zullen ook enkele volwassen buitenlanders religieuze aspecten van hun verblijf in Venray belichten met de hulp van aalmoezenier Peters. GESLAAGD Aan de R.K. Universiteit te Nij megen slaagde voor het doctoraal examen Franse letterkunde onze plaatsgenoot Charles Verstraelen, thans wonende te Almelo. met toest. Kamer v. Kooph., Venlo van 9 november t.m. 13 dec. 1973 'Gewoon even binnenlopen bij Grotestraat 9a Steenstraat 73 De Martinet 17 Zaterdag j.l. herdacht wasserij De Peelpar.el officieel dat dit bedrijf voor 25 jaren werd opgericht door de heer J. Goumans. Aan de officiële viering was een enthousiast perso neelsfeest vooraf gegaan in restau rant Vlakwater waar alle medewer kers en werksters met hun dames en heren aanwezig waren .aan een feestdiner. Hierbij werden de nodige herinneringen opgehaald aan de be ginperiode, toen nog lang met ieder een overtuigd scheen van het nut van een wasserij in deze contreien. De tijd heeft echter geleerd dat het door de heer Goumans genomen ini tiatief wel degelijk aansloeg. Maar toen zat het bedrijf zelf in de klem, omdat inmiddels het eerste centrum- plan verdere uitbreiding onmogelijk maakte en men met dure overuren en met het laten schieten van werk de zaak draaiende moest houden on der in feite onhoudbare toestanden. Maar dat is .nu allemaal verleden tijd, al heeft het veel geld gekost, zo als ook de oliestook verleden tijd is, die veel mensen gehinderd heeft. Een spiksplinternieuw bedrijf met de modernste machines en gasverwar- ming staat nu ten dienste van de vele klanten, die bij de officiële viering acte de presence gaven of door mid del.van bloemen en cadeaux van hun waardering blijk gaven. Was de heer Goumans door het personeel een marmeren gedenkplaat aangeboden, hij op zijn beurt bood het personeel ook een herinnerings cadeau aan. Een H. Mis, opgedragen door zijn heerbroer in de kantine, opende zar- terdag de feestdag, waarna een druk bezochte receptie volgde, waarop ook burgemeester Schols wethouder Loo- nen en Deken Theunissen hun beste wensen kwamen aanbieden. Een groot publiek heeft van de ge legenheid gebruik gemaakt om de nieuwe wasserij eens terdege te be kijken en te luisteren naar de tekst en uitleg, die bij de ingewikkelde Grotestraat 28 - Venray machines gegeven werd en daarna een gezellig borreltje te drinken. Op vallend was het groot aantal collegae van dhr. Goumans dat gelukwensen kwam aanbieden en de nieuwe was serij kwam bekijken. Uit alLe delen van het land kwamen zij de zilveren Peelparel opzoeken, die in de voor bije 25 jaren is uitgegroeid tot een van de modernste bedrijven in het zuiden. Maar zaterdag leek het meer op een bloemisterij zo groot was het aantal bloemstukken. TREFCENTRUM VELTUM De wijkraad Veltum beschikt sinds enige weken over een grotere ruimte onder de Cominxhofschool. Een gedeelte van deze ruimte wordt benut door „De Klodders" (jeugd van 6 tot 16 jaar, welke hier creatief wordt bezig gehouden). Het is echter zaak voor de wijk raad, dat ook de overige ruimte op zo kort mogelijke termijn zo opti maal mogelijk wordt gebruikt. Zij wil hierover echter niet zelf beslissen of in ieder geval niet al leen. De wijkraad roept daarom inwo ners van Veltum op, die mee willen denken en praten over de totstand koming van een „Trefcentrum", maar speciaal zij, die daadwerkelijk mee willen werken aan de realisering hiervan. De wijkraad hoopt U te ontmoeten zondagmorgen 2 december om 11.30 uur in het Trefcentrum, Coninxhof- school, Goudsmidstraat. Wijkraad Veltum. De 6-jarige Nicolaas J. stak, zonder- uit te kijken met zijn fietsje vanaf het kerkpaadje te Heide de Groene- weg op. De 33-jarige bestuurder G. J. uit Venray deed nog alle moeite de jongen te ontwijken. Dat gelukte in zoverre, dat hij de jongen niet frontaal schepte. De jongen moest met een kaakbreuk, hersenschud ding en hoofdverwondingen naar het ziekenhuis worden vervoerd. De auto reed na die manoeuvre nog tegen een boom. Het fietsje werd totaal ver nield, auto zowel aan de voor- als achterzijde beschadigd. ADVERTEER IN PEEL EN MAAS Nu in januari a.s. de nieuwe cursussen aan de Muziekschool Ven ray beginnen is een nieuwe prospectus verschenen met een grote hoeveelheid gegevens welke belangrijk zijn vcor de nieuwe cursis ten in de eerste plaats maar cok vcor degenen die heer informatie willen hebben over deze vorm van enderwijs. Omdat de Muziekschool Venray in de bijna drie jaar van haar bestaan steeds meer aantoont in een grote be hoefte te voorzien, is het logisch, dat de ontwikkeling van dit onderwijs merkbaar geworden is in de nieuwe prospectus. Tot cp heden was het mogelijk, dat leerlingen uit Venray ook (tegen een speciaal tarief buiten schoolverband konden intekenen voor de instru mentale cursus. Met ingang van het nieuwe schooljaar geldt dit ook voor inwoners uit de nabuurgemeenten. ti M V IM Q a *2 Bereikbare tijden: Elke werkdag van 9 tot half 11 's morgens en van 7 tot 8 uur 's avonds. Vanaf maandag 3 december is er in Venray en kerkdorpen een Alge mene Hulpdienst aktief. Deze zal tenminste voor de duur van een jaar funktioneren waarna het bestaans recht nader zal worden bezien. Wat is "een Algemene Hulpdienst? Een Algemene Hulpdienst is een organisatie, geleid en uitgevoerd door vrijwilligers, om tijdelijke hulp te kunnen verlenen in gevallen van plotseling voorkomende nood. De Algemene Hulpdienst wil met name beschikbaar zijn in gevallen, waarin de bestaande diensten op dat moment niet bereikbaar zijn, of niet voldoende snel hulp kunnen bieden. Bovendien kan de Algemene Hulp dienst menfén verder helpen, wan neer deze niet op de hoogte zijn van het bestaan van de bestaande dienst verlenende organisaties. Welk soort hulp kan worden ver leend? Alle mogelijke soorten tijdelijke hulp kan worden verleend. Enkele voorbeelden Kinderen korte of langere tijd op passen of opvangen, bij plotselin ge ziekte van de moeder, of bij een sterfgeval in de familie, of enige andere oorzaak waardoor de ouders elders gewenst rijn. Boodschappen doen voor een zie ke, bejaarde, invalide, of iemand die anderszins in nood zit. Vervoer verzorgen; b.v. naar het ziekenhuis 'in een noodsituatie. Eenvoudige technische huishou delijke karweitjes opknappen, in dien daarvoor niet meteen iemand anders voorhanden is. Hoe en wanneer kan men hulp vragen? Hulp kan telefonisch worden aan gevraagd. Telefoonnummer: 4163. Dit kan gebeuren op elke werkdag: 's morgens van 9 tot half 11 's avonds van 7 tot 8. Het lesgeld voor de A.M.V.-cur- sussen is verhoogd van 70,tot 75,per kind. Aan het einde van de volledige cursus, welke een jaar duurt, wordt aan de leerling, die met bevredigende resultaten de lessen volgle, een getuigschrift uitgereikt. Een nieuwe bepaling is, dat slechts zij, die in het bezit van dit getuig schrift rijn, tot de instrumentale cur sussen kunnen worden toegelaten. Nieuw is ook, dat bepaald is dat leden van de plaatselijke muziekge zelschappen om toegelaten te worden tot de instrumentale cursussen 1974 met bevredigende resultaten het on derwijs <im 1973 moeten hebben ge volgd; in het bezit moeten zijn van het A.M.V. getuigschrift en de leef tijd van 13 jaar hebben bereikt, Eveneens is nieuw, dat zij die in de nabuurgemeenten wonen en in Ven ray lessen willen volgen, onder be paalde voorwaarden tot de instru mentale cursussen kunnen worden toegelaten. Het lesgeld voor de instrumentale cursussen in 1974 bedraagt: f 175, per leerling tot 21 jaar; 350,voor. leerlingen vanaf 21 jaar; 100, voor de leerldngopleiding tot 21 jaar en 200,vcor de leerlingenoplei ding vanaf 21 jaar. Tenslotte is er het speciale tarief van 700,voor leerlingen, die buiten schoolverband de muziekschool willen bezoeken. Alle tarieven gelden voor de ge hele cursus. Ontheffing van het gehele of ge deeltelijke lesgeld kan alleen in uit zonderlijke gevallen worden toege kend. De beslissing hierover ligt bij het bestuur van de Stichting Bevor dering Muziekonderwijs, aan wie ook een gemotiveerd schriftelijk verzoek dient te worden gericht. Belangrijk is, dat men zich zo spoedig mogelijk opgeeft zowel voor het volgen van de A.M.V.-cursussen als voor de instrumentale lessen, om teleurstellingen te voorkomen. EIGENAAR VAN BOUVIER WERD GEZOCHT Op de Maasheseweg stak plotse ling een grote zwarte bouvier de weg over, juist op het moment, dat de personenauto bestuurd door de 31- jarige W. van K. uit Sambeek na derde. Deze kon de bouvier 'niet ont wijken. De hond liep dusdanig letsel op dat een dierenarts hem uit zijn lijden moest verlossen. De bestuur der van de auto rit nu met de scha de te kijken omdat de eigenaar van de hond niet bekend was. Beerkens test gratis, en vervangt goedkoop. Uitlijnen, balanceren, schokbreker- controle, profielmeting. Venlo, Straeiseweg 23 Venray, Zuidsingel Helden, Roggelseweg 9 Broekhuizenvorst, Schoolstraat 1

Peel en Maas | 1973 | | pagina 21