Houd uw snelheid intoom! De GoedeSint neemt geen risico en koopt bij Straatman. STRAATMAN GeefW liever één heer ids goeds. gemeentelijke notities en mededelingen VENRAYSE DAMES KUNNEN POLITIEK BEWUST WORDEN.... Problematiek rond meerkernigheid van zes Peelgemeenten Verkoopdagen ten bate van wellfarewerk Recordopbrengst Rode Kruiskollekte Gemengd Koor Venray Rectoraat Vredepeel Appelen op school volop geschenken in boekhandel van den munckhof grotestraat 28 l Autobedrijf van Haren BV B.K. uitzet Sola pannen Serviezen Drinkserviezen Kristal - Leerdam Schemerlampen Bloemvazen Pedaalemmers Broodtrommels ALLES IN Tin - Koper Faraplu1s Slaapkamermatten W.C. matten Spaanse Hessen Koffiezetapparaten Mixers Bakovens T.V. kannen PLASTIC GROTE SORTERING KAARSEN al vanaf 0.25 Nieuwlandstraat 18 - Venray - Telef. 2742 drukwerk bestellen: van den munckhof bellen! 2727 t PARKER BOEKHANDEL v.d. MUNCKHOF b.v. Onder auspiciën van de vier in de gemeente Venray werkzame vrou wenorganisaties wordt, in aanslui ting op de thans lopende cursus „Burgerschapskunde" een cursus „Politieke Vorming" gegeven, welke ook zal kunnen worden gevolgd, wanneer men niet heeft deelgenomen aan de fourgerschapskundecursus. Om aan deze cursus te kunnen deelnemen behoeft men echt geen lid te zijn van een of andere vrouwen organisatie want zij is bedoeld voor iedereen, die met het oog op de 'ko mende staten- en raadsverkiezingen iets meer politiek bewust wil wor den; dus voor iedere vrouw, gehuwd of ongehuwd, ongeacht leeftijd, reli gie. politiek inzicht etc. De lessen in de politieke vorming worden gegeven door deskundigen op vier donderdagavonden in de fo yer van de schouwburg, n.l. op 24 januari, 21 februari, 7 maart en 4 april, telkens om acht uur. De in een forumgesprek aan de orde te stellen onderwerpen zullen gemeentelijk worden toegespitst, zo dat men ook een idee zal kunnen vormen over de politieke gedachten- vorming bij bepaalde gemeentelijke zaken. Regionaal denken en ruimtelijke Vertegenwoordigers van de Peel gemeenten Asten, Deume, Helden, Horst, Sevenum en Venray, alle ge meenten met een groot aantal ker nen, hebben dinsdagmorgen ten ge meentehuize van Venray vergaderd over de problematiek welke de meer kernigheid van de gemeenten met zich brengt. In aanwezigheid van burgemeester P. H. Bong aarts van Heel en Panheel, lid van de raad voor gemeentefinanciën werd nage gaan welke mogelijkheden er zijn voor de Peelgemeenten om te komen tot verfijning van de uitkering in gevolge de Wet financiële verhou ding tussen rijk en gemeenten. Hoofdpunten van het gesprek wa ren: a) de bodemgesteldheid en b) de achterstand van de voorzieningen in de kernen. Wat betreft de bodemgesteldheid werd besloten aan de Rijksgeologi- sche dienst te vragen of de bodem gesteldheid in het gebied van de Peelgemeenten van zodanige aard is om in aanmerking te kunnen komen voor verfijning van de uitkering. Over de achterstand van voorzie ningen in de kernen werd om. ge wezen op de extra kosten welke de gemeenten moeten betalen o.m. aan het onderwijs (vervoer van leerlin gen naar zwembad en centrale sport- aceomodaties), aan sport voorzienin gen, riolering, onderhoud van wegen, reinigingsdienst, buitendienst etc. Centraal stonden de vragen: hoe groot moet een kern zijn om als kern te kunnen worden aangemerkt en wat moet onder een algemeen rede lijk voorzieningspeil worden ver staan. Aan de afdeling I-C (Statistiek, Onderzoek en Planning) van Venray ordening, welzijn en sociale zorg, openbare orde, veiligheid en milieu beheer zijn b.v. onderwerpen, welke momenteel grote aandacht trekken en derhalve ruimschoots de aandacht zullen krijgen tijdens de cursus avonden. De bedoeling is, dat de onderwer pen worden ingeleid door een des kundige. waarna bekende politieke figuren afkomstig uit diverse politie ke groeperingen, zoals KVP, PvdA, VVD, PPR etc. in een forumgesprek dieper op de materie zullen ingaan opdat die cursisten zo breed' mogelijk warden geïnformeerd. Geïnteresseerde dames dienen zich nu reeds voor deelname aan deze cursus op te geven bij onderstaande dames: Mevr. M. Jenniskens Poels, Potte- venweg 14, Ysselsteyn, tel. 04785-260; Mevr. M. Kuiper-de Vries, 't Ro- sendaal 8, Merselo, tel. 04786-346; Mevr. L. Rippe-Roffelsen, Maas- heseweg 25. tel. 04780-1859; Mevr. A. Swemers-Thiessen, Mgr. Hamssenstraat 13, Oostrum, tel. 04780 -3592. (De dames, die zich reeds tijdens de cursus burgerschapskunde voor de nieuwe cursus hebben opgegeven, behoeven zich uiteraard niet op- niuew te melden). werd opgedragen op korte termijn te onderzoeken hoe groot minimaal een kern moet zijn en wat moet worden verstaan onder een algemeen rede lijk voorzieningspeil. In dit verband zal worden nage gaan wat sinds 1968 door de verschil lende Peelgemeenten ten behoeve van de voorzieningen in de kernen is uitgegeven en wat nog uitgegeven zal moeten worden. Aan de hand daarvan zal een ge zamenlijke brief van de meerkemige Peelgemeenten aan de minister van financiën worden voorgelegd. Op donderdag 22, vrydag 23 en zaterdag 24 november wor den zoals inmiddels de tra ditie van drie jaar dit wil in de Hema de jaarlijkse ver koopdagen ten bate van het wellfarewerk van de afdeling Venray van het Rode Kruis gehouden. Er wordt weer een groot aantal mooie artikelen, die door patiënten zyn gemaakt, te koop aangeboden, terwyl als bijzondere attraktie een aantal aantrekkelijke artikelen wor den verloot. De dames, die zich het hele jaar door enorm inspannen om bedlegerigen en thuiszittenden door middel van wellfarewerk een afleiding te kunnen geven, hopen en vertrouwen, dat deze verkcopdagen, evenals in het verleden, weer een groot suc ces zullen worden. De Venrayse bevolking heeft in de week van 28 mei tot 9 juni een uit zonderlijke prestatie geleverd toen huis-aan-huis de kollekte ten bate van het Rode Kruis werd gehouden. De penningmeester heeft na afloop van de kollekte om en nabij 6.000,- geteld, welk bedrag een bijzonder goed resultaat is, vergeleken met voorgaande jaren en vergeleken met de andere Limburgse gemeenten, omgerekend naar inwonertal. De helft van dit bedrag moet wprden afgedragen aan het Nationale Rode Kruis, de andere helft is voor de exploitatie van de eigen afdeling Venray. Het bestuur van de afd. Venray van het Rode Kruis is de bevolking zeer dankbaar voor alle giften en na tuurlijk delen ook de kollektanten mee in deze dankbaarheid. Venray heeft zich van een bijzonder goede kant laten zien! J.N.W. Beste Jeugd- en Natuurwachters. Inmiddels-os de puzzeltocht weer achter de rug. Ja, het was een vrij moeilijke opgave deze keer, maar wel erg interessant en leerzaam en dat was juist de bedoeling. Ook was de opgave weer niet te moeilijk, gezien de goede resultaten. Wij hebben er verwonderd over ge staan dat er zoveel goede oplossin gen waren en dan bedoelen wïj voor namelijk de oplossing waarvoor de uitkomst was het spreekwoord: „Goed voorbeeld doet goed volgen". Velen van jullie zullen door deze puzzeloplossing heel wat vogels, die ren en planten hebben leren kennen en mede daardoor ook meer liefde hebben gekregen in die richting en daar willen we met jullie op. Door kennis naar liefde en behoud voor alles wat de natuur ons geeft. De stempels zijn inmiddels in jul lie boekjes gezet en tellen straks mee wie de meeste stempels door diverse akties goed te doen, verworven heeft en daarvoor worden weer extra prij zen beschikbaar gesteld. In verschillende kranten hebben we tot ons groot genoegen enkele artikeltjes gelezen die door jeugd natuurwachters geschreven zijn en zeer terecht op verschillende punten en ideeën gewezen worden. Ook het gemeentebestuur heeft tot ons ge noegen positief hier op gereageerd en dat waarderen wij ten zeerste. De inzenders horen binnenkort hier nog meer over van ons. Voor goede ideeën staan wij nog altijd open en deze zijn zeer welkom. Verder kunnen wij jullie mede delen dat in december weer boom plantingen eigenlijk zijn het boomfeestdagen gehouden worden in samenwerking met de gemeente lijke plantsoenendienst. Welke scho len en waar dit zal gebeuren zal tij dig bekend gemaakt worden. Daar niet alle scholen tegelijk kunnen mee doen, rouleren we hiermede, zodat elke school aan de tbeurt komt. Dit jaar staan de volgende scholen op het programma: Ysselsteyn, Leunen, Prot. Christelijke school, Petrus Ban- denschool en Ursulaschool. De hoofden der scholen en de kontakt- personen zullen tijdig worden inge licht en voorzien warden van docu mentatiemateriaal. Willen jullie de hyacintbollen niet vergeten op tijd te controleren? Goe de verzorging geven straks de mooi ste bloemen. Veel suksse en tot de volgende keer. HET IS VEILIGER EN ZUINIGER Vrijdag 23 november: 19.00 repetitie voor het hele koor. Zaterdag 24 november: Corvee-dienst. Maandag 26 november: 19.00 repetitie voor le en 2e stem. Dinsdag 27 november: 18.30 repetitie voor onze nieuwe lingen. Woensdag 28 november: 19.00 repetitie voor bassen en tenoren. Donderdag 29 november: 18.45 repetitie voor onze extra groep. 19.30 gezamenlijke repetitie in de schouwburg met alle koren. A.s. zondag 25 nov. 11 uur repe titie -voor alle partijen (tot 12 uur). Dinsdag 27 nov. 8 uur repetitie voor alle partijen in de A.BO.-school. Half uur vooraf voor de sopranen. Donderdag 29 nov. half 8 in de schouwburg met andere koren voor 't Kerstconcert. Zaterdag 1 dec. om 2 uur vertrek naar Reuver vanaf Schouwburg plein. 't Is veel deze week. Toch hopen we dat iedereen alle vier keren aan wezig zal zijn. Zondag: feest van CHRISTUS KONING. 10 uur H. Mis t.b.i. Door die week H. Mis 7.45 u. Maandag: t.i.v. fam. Marcellis-van Tilburg. Dinsdag: t.i.v. fam. van Bakel-Pe- ters. Woensdag: t.i.v. fam. Janssen-Tim- menmans. Donderdag v. d. overledenen van fam. Claessens-v. d. Weijer. Vrijdag: v. d. zielerust van over leden ouders. Zaterdag 19.00 H. Mis v. d. ziele rust van een overledene; 20.15 hoog mis t.b.d. TRIMAKTIVITEITEN OP AUTOLOZE ZONDAG Een positieve wijze van de auto loze zondag is dat steeds meer men sen de weg leren vinden naar de trimbaan. Dat is niet alleen een lan delijk, maar ook een Venrays ver schijnsel. De Nederlandse Sport Federatie heeft intussen een goede samenwer king gekregen met het Nationaal Bu reau voor Toerisme, de Stichting Spel en Sport en de Landelijke Dienst voor Spel en Recreatiesport. De aktiviteiten, die deze organisaties inbrengen worden iedere week in de publiciteit gebracht. Ook gemeentelijke aktiviteiten kunnen worden gemeld aan de N.S.F. die hieraan, zo mogelijk, verdere be kendheid geeft. De afdeling sportzaken ,ten ge meentehuize (afd. I-E) zal in eerste instantie alle aktiviteiten op trim- of sportgebied, georganiseerd op de autoloze zondagen, coördineren en doorgeven aan de N.S.F., die hieraan verdere bekendheid zal geven. De opgaven dienen te geschieden wekelijks tot uiterlijk donderdag 10 uur op afd. I-E, Grotestraat 1, tel. 04780-3838 toestel 112. HINDERWET Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: A. Peeters Veulenseweg 4a, Leu nen, om vergunning tot het oprich ten, in werking brengen en in wer king houden van een groentekweke rij waar mest en meststoffen worden bewaard, annex een met petroleum gestookte verwarmingsinstallatie. Adres inrichting Veulenseweg 4a, Leunen, kadastraal gemeente Venray sectie N nr. 316-317. L. J. M. van Vegchiel, B ree ven- nenweg 3, Veulen om vergunning tot het oprichten; in werking brengen en in werking houden van een rundvee houderij en varkensfokkerij waar mést en meststoffen worden be waard. Adres inrichting: Breeven nen weg 3, Veulen, kadastraal ge meente Venray sectie P nr. 427. L. M. Poels, Droesenweg 2, Hei de om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een varkensmesterij en legkippenbedrijf waar mest en mest stoffen worden bewaard. Adres in richting Droesenweg 2 Heide, kadas traal gemeente Venray sectie N nrs. 131, 132, 133 en 772. Waterschap Noord-Limburg, Leun se weg 53, Venray om vergun ning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een hersteldnricbting voor machines en opslagplaats voor bestrijdings middelen. Adres inrichting: Leunse- weg 53, kadastraal gemeente Venray 9ectie L nr. 1763. Polygas B.V., Kamperstraat 24, Venray om vergunning ex artikel 6a derr Hinderwet in verband met de uitbreiding/wijziging van een inrich ting tot opslag en overslag van bu- taan-propaangas. Adres inrichting: stationsemplacement N.S. Venray- Oostrum, kadastraal gemeente Ven ray sectie E nr. 3297. W. J. Peeters, Wieënweg 3, Leu nen om vergunning tot het uitbrei den van een varkensfokkerij en -mes ter ij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: Wieënweg 3, Leunen, kadastraal ge meente Venray sectie N nr. 640. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende tien dagen na dag tekening van deze bekendmaking in brengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op woensdag 12 december om 15.00 uur in het gemeentehuis, Grotestraat 1. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 23 november 1973 Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, Drs. F.G.L.L. Schols, burgemeester J.M. Poels, secretaris Corina Meeusen van klas 2 van die Ursulaschool en Melanie Nelissen uit de 4e klas van die school hebben met resp. een 4e en 2e prijs gezorgd dat de hele school donderdag getrakteerd werd op appelen. Ze hebben meege daan aan de appel-tekenwedstrijd, die elk jaar voor de scholen georga niseerd wordt door het Centraal Bu reau van de Tuinbouwveilingen en „Het Ivoren Kruis" (Ned. Vereniging voor Mond- en Tandhygiëne) en 'bei den een prijs wonnen. Dat houdt te vens in dat dan de heel school op appels getrakteerd wordt. En Margot Berkers van de 4e klas op de Claraschool bereikte hetzelfde door zelf een 5e prijs te winnen. De gevolgen van de olieboycot zijn overal merkbaar, maar vooral onze bedrijfstak is er erg gevoelig voor. Nu de oliemaatschappijen de leveringen van benzine gaan beperken, is er bij diesoline en autogas zelfs al sprake van een verminderde toewijzing. Onder zulke omstandigheden kunnen maatregelen niet uitblijven. Wij kunnen daarom geen nieuwe relaties voor autobrandstoffen meer aannemen. Wegens de economische kant van de oliecrises moeten wij de uitgifte van bankzegels vanaf maandag 26 november a.s. stopzetten. Wij blijven ons echter inzetten om de nadelige gevolgen van de crisis voor onze relaties zo gering mogelijk te houden. Maasheseweg 20 - Venray - Telefoon 04780-251 WINST VOOR UW GEZIN BIJ Paiker ballpoints vanaf f7,50 Parker vulpennen vanaf f 15,- Parker sets vanaf f 26,- GROTESTRAAT 28 - VENRAY

Peel en Maas | 1973 | | pagina 22