CONGRES PUERICANTORES Zilveren Priesterfeest Rank Xerox begroette 2500ste werknemer Ut Uentay LWtbVm V.C.R00Y SCHAKEN Lovable" WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN een huis koopt U bijStienstra Invaliden Sportclub „Venray1 De bra voor t mooie bloot. VAN OPBERGEN VRIJDAG 5 OKTOBER 1973 No. 40 VIER EN NEGENTIGSTE JAARGANG VOOR AL UW DRANKEN PEEL EN MAAS VOOR AL UW DRANKEN DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 16 ct per mm. ABONNEMENTS PRIJS PER HALFJAAR 7.50 (bij vooruitbetaling) Vrijdag 5 oktober, zaterdag 6 en zondag 7 oktober staan in het teken van het nationale congres van de Pueri Cantores. Op muzikaal gebied zal er van alles te beleven zijn. Wij noemen nog even in volgorde: Vrijdag 5 oktober 21.00 uur concert in de Petrus Bandenkerk. Medewerkenden: Mej. de Rooij, orgel Gemengd Koor Venray Dameskoor Venrode Domsingknaben uit Limburg am Lahn. Het programma vermeldt o.a. wer ken van Orlando di Lasso, Palestei- na, Bach, Max Reger en Anton Bruckner. Entree gratis, programma boekje aan de kertk verkrijgbaar. Zaterdagavond 6 oktober: Avondmissen in verschillende ker ken van Venray-kom en kerkdorpen. In de rubriek „Kerkelijke diensten" van ditb lad staan verdere gegevens. Om 20.30 uur precies: Groot con cert in de Schouwburg. Verschillen de deelnemende koren zingen werken uit hun repertoire. Uitvoerig programma verkrijgbaar aan de zaal adl 1,Entree 2.50. Kaarten verkrijgbaar aan de zaal. Zondag 7 oktober: Plechtige Eucharistieviering in de St. Petrus Bandenkerk te Venray, 's morgens om 9.30 uur. De deel nemende koren zullen de verschil lende gezangen gezamenlijk uitvoe ren. Op dit moment zullen zo'n 600 zangers inleidingszang, tussenzang, cfferzang en communiezang meer- stemig uitvoeren! Na de Hoogmis om 11.45 uur geven verschillende koren in de foyer van de schouwBurg een zondagochtend concert. Tijdens dit concert worden hoofdzakelijk profane gezangen uit gevoerd. Het is het organiserend comité, dank zij uw hulp, gelukt de honder den jongens in Venray en haar kerk dorpen onder te brengen. Het comité dankt U hartelijk voor deze mede werking. Bijzonder dankt zij de he ren geestelijken, die j.l. zondag van af de kansel opgeroepen hebben tot hulp aan de organisatie. En :nu maar hopen, dat de ver schillende manifestaties door velen worden bezocht A.s. zondag zal Pater Wim van Meyel in Merselo, temidden van zijn familie, dorpsgenoten en confraters, zijn zilveren priesterfeest vieren met een plechtige eucharistieviering in die j parochiekerk van Merseloa (half 11) en met een feestelijke receptie in zaal Arts (half 5 tot half 7). Pater Wim van Meyel is in 1922 in Merselo geboren. Na zijn voorberei dende studies trad h'ij in bij de Pa ters van de H. Harten en werd 25 jaren geleden in Valkenburg tot priester gewijd1. Na 7 jaren o.m. als leraar in St. Oedenrode gewerkt te hebben, ging in 1955 zijn ideaal in vervulling en werd hij als missiona ris naar Brazilië gezonden. Daar heeft hij o.m. tot aan zijn eerste va kantie in 1962 gewerkt in de staat Minas, waar hij werkte bij het on derwijs, maar ook in de parochies. Na terugkeer ging hij naar de staat Santa Catharina, waar hij wederom bij de opleiding van seminaristen be trokken was. Na zijn tweede verlof in 1968 kwam hij in de binnenlanden terecht in de buurt van de nieuwe hoofdstad Brasilia, waar hij in een zeer arme parochie „zo'n beetje van alles doet....", zoals hij zelf zegt. „Merselo, zo'n honderd jaren geleden, met de petroleumlampen op de koop toe, maar alleen veel en veel armer. Dan weet je het welzo zegt hij nuchter, maar om hier te blijven daar voelt hij niets voor. Een nierkwaal dwingt hem wel een deel van zijn vakantie in het zie kenhuis doo.r te brengen, maar dat hij voor de vierde maal terug zal gaan, daar twijfelt hij geen moment aan. „Daar is nog zoveel, werk te doen Maar eerst wordt nu temidden van zijn eigen geboortedorp zondag het zilveren priesterfeest gevierd. En Merselo kennende, zal dat een fijn gebeuren zijn, waarvan hij een goe de herinnering kan meenemen naar zijn missie-gebied. Dinsdagmorgen werd mej. D. Huls ken uit Blerick op Rank Xerox be groet als de 2500ste medewerkster, die als telefoniste-telexiste aldaar in dienst getreden is. In een speciale ontvangst, waarbij o.m. ook aanwezig was burgemees ter drs. F. Schols, werden die nieuwe medewerkster bloemen aangeboden door d'e hostesses, terwijl Mej. Huls ken naast een extra boeket ook nog de verzekering kreeg dat zij haar kerstinkopen kan gaan doen in Ko penhagen of Londen. Ook die 1.000ste, de 1500e en de 2000e werknemer waren bij dit welkom aanwezig. De general-manager van Rank Xe rox, Ir. L. Stierman, benadrukte in zijn begroetingswoord nog eens, dat sinds 1 juni j.l., toen de 2.000ste werd verwelkomd, het Venrayse bedrijf al weer met 500 mensen is gegroeid. Naast de grote wervingscampagne via advertenties, blijkt ook het image van Rank Xerox en de mond tot mond reklame van het personeel debet aan de onstuimige groei. De uit Duitsland stammende ge ruchten, dat d'e groei van Rank Xe- SPORT Heren: VC Rooy 3—VC Velden 2 1—3 Heren 3 is de competitie niet slecht begonnen. Er waren af en toe erg aantrekkelijke momenten te zien in hun spel. Dooordat er nog al wat serves gemist werden en de pass niet altijd even zuiver was, hebben ze maar één set op hun naam kunnen brengen. Setstanden: 9-15 15-9 10-15 en 9-15 VC Rooy 2—EVCV 2 1—3 De eerste wedstrijd was voor ons eigenlijk geen verloren wedstrijd. Het tweede herenteam moet n.l. nog veel aan elkaar wennen. We zijn er al met al nog goed van af gekomen. Wij hadden duidelijk meer aan vals - techniek en systeem, maar persoon lijke fouten was ons zwakste punt. Standen van de 4 sets: 15-9 10-15 6-15 9-15. We hopen dat we tegen Reuver a.s. zaterdag om 8 uur meer kans heb ben. We hopen dan ook dat dit jaar voor de lagere teams wat meer be langstelling is dan vorig jaar, dus meer toeschouwers. Hovoc 1VC Rooy 1 32 In de druk bezette sporthal van Horst maakte VC Rooy een goede start door de eerste set te winnen (13-15). In de tweede set was Hovoc de sterkere en won met 15-8. In der de set had VC Rooy een groot over wicht. Dit blijkt wel uit de stand: 5-15. In de vierde set kregen onze heren die kans om d'e wedstrijd met 31 te beslissen. Na een achterstand van 136 wisten ze gelijk te komen op 13-13, maar door een paar onge lukkige ballen kwam de set met 15-13 aan Hovoc. In de vijfde set wisten de heren van Hovoc door te duwen. De set eindigde met 15-12. Door de stand van 32 hebben on ze heren het eerste puntje binnenge haald in de competitie na een zeer goede wedstrijd, waar veel inzet werd' getoond. Dames: TornadoVC Rooy 2 30 In de le set werden de dames ge heel overdonderd d'oor de goede ser ves van de tegenstander (12-0). Daar na kwam er toch meer spel in, maar de set werd toch verloren (15-11). De daaropvolgende 2 sets gingen iets beter, hoewel VC Rooy veel te bang speelde. Met wat meer zelfvertrou wen kan er beslist meer bereikt wor den. Setstanden waren 15-12 15-8. VC Maastricht—VC Rooy 1 De eerste set begon goed1. Bij VC Maastricht kwam er geen aanval uit, zodat de dames gemakkelijk wonnen (3-15). De volgende set werd met wat meer moeite in de wacht gesleept (10-15). De derde set ging verdiend naar VC Maastricht door onnodige fouten aan de VC Rooy kant. De 4e set leverde de uiteindelijke overwin- ST1ENSTM den Bosch-Heerlen Maastricht - Roermon^ Venray-Weert rcx in Venray thans het eindstadium nadert, omdat de verdere groei van de produktie voornamelijk in Frank rijk en Duitsland zal worden gereali seerd wees Ir. Stierman naar 't rijk dor fabelen. Hij stelde dat in de ko mende 5 tct 6 maanden Rank Xerox zal groeien naar 3.000 mensen. Eind 1974 zal het bedrijf zo'n 3500 mede werkers tellen, terwijl een verdere groei tot de mogelijkheden behoort. Wel stelde hij de maximale grootte van de Venrayse vestiging op 5000 tot 6000 mensen, om een te domine rende rol van Rank Xerox te voor komen. De personeelsafdeling wist te mel den dat voor de huidige campagne 17 kennismakingsavonden zijn geor ganiseerd. Op deze 17 avonden ble ken de bezoekers, die merendeel kwamen uit het gebied dat met een straal van 40 km .rond Venray lilgt, vooral het feit dat Rank Xerox een „schoon" bedrijf is op hoge prijs te stellen. Ruim 5000 bezoekers zijn tot heden op deze avonden komen kijken. Men gaat hiermee door tot einde van dit jaar. Oolk blijkt veel belangstelling te bestaan voor de interne positie-ver beteringen, waaraan thans grote aan dacht wordt gegeven. Op Rank Xe rox werken thans 22 nationaliteiten. ning voor VC Rooy op 7-15. Volgen de week zal er uit een ander vaatje getapt moeten werden, dames! Programma 6 oktober: Heren: VC Rooy 1—Oikos 17.00 u. VC Rooy 2Oikos 2 20.00 u. Lyceum 4VC Rooy 3 15.00 u. Dames: VC Rooy 1Heyendaal 18.30 u. VC Rooy 2—HBC 15.30 u. VC Rooy 3Oikos 2 18.00 u. VC Rooy 4Venlo Sport 2 16.30 u. VC Rcoy 5Copy Stars 15.00 u. In de bekercompetitie hebben Da mes 1 thuis geloot op 1 december te gen EVVC uit Arnhem. Lyceum 64RAS (dames) 30 Het le damesteam moest aantreden tegen de nieuwkomer in de 3e klas se, Ras. Na een klein half uurtje was het al bekeken. Uitslag 30 (15-0 15-1 15-0). Valuas 3Lyceum 64 4 31 Drie kwartier te laat en met maar 6 spelers begon heren 4 aan de eer ste kompetitiewedstrijd. De eerste set gaf een matig spelpeil te zien en we verloren met 15-6. De 2e set ging het goed en werd gewonnen met 15-13. De 3e set (de beste van de wedstrijd) gaf twee gelijk opgaande ploegen te zien. Valuas 3 was op het einde net iets beter en won de set (15-13). In de 4e set was het 4e duidelijk aange slagen. Ze gingen met 15-8 de boot ConcordiaLyceum 64 3 32 Vol goede moed en „competitie start-energie" werd Concordia al gauw naar een 20 achterstand ge speeld'. Ook de 3e set begon hoopvol voor Lyceum (13-8). Toen echter bleek dat de bal ook via 'buiten het veld staande antennes gespeeld mocht wdord, veranderde Concordia de 13-8 achterstand gauw ineen 15-13 setwinst. Toen in de volgende set nog bleek dat Concordia zonder opslag te hebben toch punten kon scoren, werd Lyceum 64 3 dermate verward dat de 2 volgende sets ook naar Con cordia gingen. Het 3e team zal zich voortaan beter aan zulke incidentele nieuwe spelregels moeten aanpassen, anders worden er in de toekomst meer punten onnodig weggegeven. Lyceum 64 2VC Velden 03 In een goede wedstrijd moest het 2e zijn meerdere erkennen in VCV. De gasten waren op alle punten net iets ber. Ook bleek dat ret 2e op be slissende momenten het hoofd niet koel weet te houden, zodat dan on nodig punten verloren gaan. Volgen de keer beter. Lyceum 64Van cuten VCH 32 Reed's in zijn eerste wedstrijd heeft Lyceum 4 een goede mentali teit getoond door een 02 achter stand o mte buigen in een 32 winst. De eerste twee sets gaven hetzelfde beeld te zien. Een in het begin op gelopen achterstand), die aan het ein de te groot bleek om nog te overbrug- I GERARD MULING I SPEQVsL OPTIEK PASSAGE 5, VENRAY, TEL. 3440 Rijksgediplomeerd opticien Leveranc. van alle ziekenfondsen gen (15-7 13-15). Belangrijkste fouten waren een inefficiënte aanval (te laag en de volle breedte van het veld werd! niet benut) en een traag reage rende verdediging. De volgende 2 sets gaven een an der beeld te zien. Er werd gevarieer der aangevallen, de verdediging liet bijna geen steek meer vallen en voor al het blok had meer sukses bij het stoppen van dé gevaarlijke Heerlen- se aanvallers. Van Houten VCH was duidelijk aangeslagen en moest 15-6 en 15-5 toestaan. De 5e set liep Ly ceum 64 weer snel uit naar 10-1. Van Houten kwam nog een keer terug tot 129, maar werd door een en thousiast spelend Lyceum 64, dat luid werd aangemoedigd door een zich goed werend publiek (bedankt!) over speeld: 159. Programma zaterdag 6 okt.: Dames: Avoc 1Lyceum 64 Heren: 16.30 Lyceum 64 3Revoc 2 15.00 Lyceum 64 4VC Rooy 3 Met een negen-tal deelnemers(sters) junioren en senioren, trok onze zwemclub zondag 23 sept. j.l. naar het grote zwemfeest in Eindhoven, georganiseerd door de Kring Zuid (Brabant, Limburg, Zeeland) van bij de Ned. Invaliden Sportbond aange sloten verenigingen. De wedstrijden werden gehouden in het Ir. Ottenbad te Woensel, terwijl de organisatie in handen was van de Eindhovense Ge handicapten Sportclub E.G.S. Dat allen genoten hebben van dit zwemfestijn, mochten wij van ver schillende deelnemers vernemen. Bijzonder werd het op prijs ge steld, dat de dames van het Venray se Rode Kruis weer hun onontbeer lijke hulp verleenden, maar ook dat de trainers, de heer en mevr. Goos- sens, die wekelijks onze leden trai nen, de reis naar Eindhoven hebben meegemaakt. Ook waren de leden geweldig en thousiast over het meegaan van mevr. Kortekaas-Dupont, bestuurslid van de Venrayse zwemvereniigng Spio, die haar zondagmiddag voor onze vereniging beschikbaar had gesteld en onze leden na de wedstrijden, toen men een kort gezellig samen zijn organiseerde, heeft toegesproken, wat allen zeer op prijs hebben ge steld. Dat hiermede tevens een samen werking met Spio op gang zal ko men is ons aller wens, immers de integratie wordt door middel van deze samenwerking al weer een flin ke steun in de rug gegeven en dat hebben onze gehandicapten-sportver enigingen nog zo bitter hard nodig. Aan allen heel erg veel dank voor al uw zorgen en medewerking om dit sportfeest wederom te doen sla gen. Tot slot de uitslagen. Al onze deel nemer s(sters) mochten uitermate gunstige tijden noteren en elk lid' mocht dan ook gemiddeld twee cer tificaten in ontvangst nemen. Allen proficiat met de geleverde prestaties. Schoolslag dames en heren 25 m.: Anny Flinsenberg, W. Geurts, Leo Reintjes, Jac. Thiessen. Schoolslag 50 meter junioren: Tonny Janssen, Johnny Jenneskens, Jopie Nabuurs. Schoolslag 50 meter senioren: Martien Gielen. Rugslag 25 m. dames en heren: Mej. A. Janssen, Leo Redintjes, Jac. Thiessen. Rugslag 50 m. junioren: Tonny Janssen, Johnny Jenneskens, Jopie Nabuurs. Rugslag 50 meter senioren: Martien Gielen. Vrye slag dames 25 m.: Mej. A. Janssen. Vrije slag 50 meter junioren: Tonny Janssen, Johnny Jenneskens. Ook een aantal supporters heeft onze vereniigng vergezeld waarvoor een extra woord van dank. De tweede ronde van de huishou- delij'ke kompetitie gaf aan dat het voor onze huidige clubkampioen Wim Jeuken moeilijk zal worden om zich als sterkste schaker van Venray te handhaven. Het was Piet Rouvroye die zich nu de meeirdere van Wim Jeuken toonde. Via de siciliiaapse verdediging veroverde Rouvroye een stuk, dat echter in het middenspel door Jeuken gecompenseerd' werd! door enikele pionnen. In het eindspel bleek het stuk toch de doorslag te geven. In groep B werd de titanenstrijd LundahlCoolen gewonnen door d'e in de laatste jaren sterk opkomende Coolen. Verdere uitslagen in de tweedie ronde waren: Groep A: H. MeussenA. Valkxs 01 J. Rooy akkersJ. Louwerse 01 F. FissdngerG. Breukers 01 H. KampP. Goumans 01 W. JeukenP. Rouvroye 01 Stand aan de kop Groep A: G. Breukers 22 J. Louwerse 22 P. Rouvroye 22 A. Valckx 21V* Groep B: W. MandersJ. Kok 01 D. HoekstraT. de Brouwer 10 J. Houwen—J. de Wit 10 B. LoonenW. Rambags 10 M. WiertzW. Gommans 01 J. v. d. KalkenP. Vissenberg 01 K. LundahlH. Coolen 01 Stand aan de kop Groep B: H. Coolen 22 W. Gommans 32 J. Kok 2—2 P. Vissenberg 22 Veel bloot is de mode en wij maken dat mooi. Met de Marilyn. Want dit is de tijd van de vrije rugpartij, de naakte schouder en het diepe decolleté. Superzachte bra. Erg goed dus. Onder alles. Keus uit wit, beige en zwart, in alle maten, f 12,95. De attente ondermodemaker. GROTESTRAAT 24 - VENRAY

Peel en Maas | 1973 | | pagina 17