ONJUISTE BEWERINGEN VAN HORSTER KANT Opening speelveld Veulen Venrayse sportjeugd kollekteerde bijna tienduizend gulden bijeen... Nieuw programma FILMVORMING Boekhandel v.d.Munckhofb.v, WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN PAKWERKER UIT VENRAY voor de derde maal op de Nederlandse kampioenschappen te Oosterbeek Boek van de Maand VRIJDAG 7 SEPTEMBER 1973 No. 36 VIER EN NEGENTIGSTE JAARGANG VOOR AL UW DRANKEN PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS II et p«r mm. ABONNEMENTS PRIJS PER HALFJAAR 7.50 (bQ vooruitbetaling) Krantenberichten en -beschouwingen over het al of niet voortbe staan van het Horster ziekenhuis vestigen de indruk, als zou het bestuur en de medische staf van het St. Elisabeth-ziekenhuis, die aanvankelijk nauw samenwerkten met bestuur en staf van het Herster ziekenhuis, deze in de steek hebben gelaten. Om daarover meer zekerheid te krijgen hebben we de heer L. Laurensse, voor zitter van het Stichtingsbestuur van het Venrayse ziekenhuis, naar zijn mening gevraagd. Deze bleek ook verbaasd en een weinig teleurgesteld te zijn over alles wat iin Horst gezegd en geschreven wordt over de verhouding met Ven- ray, zeker wat betreft de medische verzorging. „We menen dat we, wat Venray's ziekenhuis betreft, ens immer royaal en eerlijk hebben ingezet om tot een zo goed mogelijke samenwerking met het Horster ziekenhuis te kernen. Een samenwerking, die o.m. tot uitdruk king komt in de stichting verpleeg tehuizen Venray-Horst en de inte gratiepogingen, welke zijn gedaan tussen de beide ziekenhuizen van Horst en Venray. 'Reeds in mei 1972 heeft men ge zamenlijk gepleit bij de nationale ziieikenhuiseomjmissie voor de uitbrei ding van het aantal verpleegbedden in Horst en Venray. Het was toen voor ons even teleurstellend als voor Horst om te vernemen, dat naar Ven ray geen verpleegbedden zullen ko men, omdat die zullen worden on dergebracht in het Horster zieken huis, dat als ziekenhuis zal dienen ophouden te bestaan. Voor Horst betekende die misschien voor hen ongelofelijke boodschap: de ophef fing van het ziekenhuis en voor Ven ray betekende zulks dat het oude zie kenhuis niet als verpleegtehuis kon worden ingericht. We hebben toen van Venrayse kant aangedrongen dit proces iin Horst zo langzaam, als maar mogelijk was, te doen verlopen. Verder hebben we ons in juli 1972, toen het .initiatief van Horster zijde kwam om tot een grotere integratie tussen besturen en staven van beide ziekenhuizen te komen, positief op gesteld. Dat blijkt uit het feit dat van Venrayse kant zitting is genomen in de daartoe opgerichte bestuurs-ad- viescommissie o.l.v. Dr. Maarseveen. Deze commissie heeft o.m. mevr. Dr. L. Hemmes aangetrokken van de Vrije Universiteit van Amsterdam om deze integratie te begeleiden. Ze heeft daartoe gesprekken gevoerd met de bestuurderen en direkties van beide ziekenhuizen en met indivi duele stafleden van beide instellin gen. Intussen was echter ook het rap port van het adviesbureau Beeren- schot, dat een uitbreide studie had gemaakt van de ziekenhuis-situatie in deze regio, tot de ontdekking ge komen dat in deze regio slechts plaats was voor één basis-ziekenhuis te Venray en één centrum-ziekenhuis in Venlo (Tegelen). Toen in februari van dit jaar ge vraagd werd om medewerking van de staf van het Venrayse ziekenhuis om het medisch mogelijk te maken het Horster ziekenhuis in stand te houden, is deze kwestie uitvoerig besproken. Deze zag enkele prak tische en medische problemen. Zo zijin er in Horst o.a. vele Venlose specialisten werkzaam. Een andere vraag was wat de toe komst van het Horster ziekenhuis zou zijn en of men genoodzaakt was associaties aan te gaan. Het voorstel van het Venrayse be stuur na dit beraad was de medische staven van beide ziekenhuizen maar eens aan tafel te zetten om deze praktische en medische problemen onderling te bespreken en te probe ren een oplossing te vinden. Die ver gadering zou in maart plaats hebben. Maar in maart stelde ook de direk- teur van de Nationale Ziekenhuis raad nog eens duidelijk dat het Hors ter ziekenhuis zou moeten verdwij- Horst heeft toen het overleg met Venray gestaakt, de bijeenkomst van de medische staven is niet doorge gaan en Horst schijnt zijn voelhorens thans naar Venlo te richten. De bewering als zou Venray Horst in de steek hebben gelaten, is uit de lucht gegrepen. Men mag het in Horst betreuren dat het ziekenhuis aldaar verdwijnen moet, maar dit is geen beslissing van Venray, doch een ini tiatief van hogerhand, op nationaal niveau genomen. Dat Venray ook een bemiddelings poging van de gemeentebesturen van Venray en Horst van de hand ge wezen heeft, klopt niet met de feiten. In een antwoord aan beide gemeente besturen heeft zowel het bestuur van het Venirayse ziekenhuis als dat van Horst gezegd, dat samenwerkingsbe- vordering primair een taak is van beide besturen en dat men wat dat betreft eerst vergaderingen van deze besturen, met die van Venlo en Te- gelen af wil wachten. Deze vergade ringen zijn thans nog lopende. Ik kan mij voorstellen, dat Horst vecht voor Zijn ziekenhuis. Dat zou den wij in Venray waarschijnlijk net zo hard doen, als ons dat lot trof of treft. Maar het is onjuist om bij dat gevecht nabuurplaatsen dingen te verwijten, die niet geheel op waar heid berusten. Dat zulks nu wel gebeurt, betreur ik, temeer waar het de goede ver standhouding, die de laatste jaren tussen Venray en Horst gegroeid is onnodig vertroebelen kan. Waar ook de gemeenteraad van Horst aandringt op open overleg op regionaal niveau, moeten wij vol doende realiteit aan de dag leggen om het overleg tussen de ziekenhui zen van Venray, Horst, Venlo en Te- gelen te hervatten. Een overleg waar van ik mag hopen dat het zal leiden tot opheffing van de „over-bedding" in Noord Limburg en de dringende behoefte aan verpleegbedden in de regio Venray tot oplossing te bren gen. Naar aanleiding van neven staand gesprek vroegen wij de heer Laurensse naar de stand van zaken in ons eigen Ven rayse ziekenhuis. Hij wees laarbij op de uitgroei van de medische staf sinds de opening van het ziekenhuis. 1-5-1970 F. J. Remesal, narcotiseur 1-5-1971 Dr. B. S. J. Nio, 2e internist (in associatie met dr. Termote) 1-8-1971 J. H. M. Pemot, 2e chirurg (in associatie met Dr. de Jong) 1-4-1972 J. G. G. M. Noten, apotheker 1-5-1973 J. A. B. M. Peeters, klinisch-chemicus 1-8-1973 J. G. H. Vroomen, röntgenoloog 18-12- '73 J. H. A. Wiezer, neuroloog (dan opvolger van de huidige deelspecialist dr. Kagelmaker). Met name de nieuwe afdeling fysische therapie voorziet in de grote behoefte. Op deze af deling Zijn vanaf de nieuw bouw reeds 4 fysiotherapeu ten en een stag aire in oplei ding. Men heeft er lang op moeten wach ten, er is dikwijls over geklaagd en gekankerd en er zijn verschillende oplossingen voor op tafel gelegd, maar nu was het dan zo ver dat wet houder van Oers het nieuwe speel veld van Veulen de bewoners van dit kerkdorp ter beschikking kon stel len. In alle ijver vergat men wel de krant daarbij uit te nodigen, maar desondanks kan die berichten dat wethouder van Oers zich namens heel Veulen dankbaar toonde dat een uit de kluiten geschoten „kuitveldje" nu ter beschikking staat van jong en oud. Zelfs de school maakt er ge bruik van en het vak lichamelijke opvoeding dat door een gebrek aan een gymnastiekzaal er toch al be kaaid van af komt, krijgt mede door dit speelveld nieuwe kansen. Er werd geopend met een voetbal wedstrijd tussen de jeugd van Veulen en een selectie-elftal van Leunen, waarbij Veulen zich met 32 de meerdere toonde. Dat de officiële titel van de fan fare Leunen-Veulen-Heide geen far ce is, bewees diezelfde fanfare door in de pauze te zorgen voor een mu zikale omlijsting, die de feestvreugde alleen maar vergrootte. Na de pauze voetbalden de veteranen van Veü- len tegen de léden van de vastel- aovesvereniigng. De laatste wennen het na afloop met bie: drinken, maar de eersten schoten de enigste goal van deze wedstrijd. De voetbalvereniging van Leunen kwam cok gelukwensen aanbieden en had zowel voor de jeugd als voor de veteranen een echte competitie- bal als cadeau meegebracht. Blijft voor uw verslaggever de vraag, wat het Veulen nu voortaan op de hoorzittingen naar voren zal brengen ADVERTEER IN PEEL EN MAAS Voor ahtie „Kind in Nood" Neg ncoit is in Venray door d jeugd zoveel geld bijeen gebracht als maandag voor de aktie „Kind in need" ten bate van het kenin- ginnegeschenk. Bijna tien mille, cm precies te zijn 9.527,37 (vol gens de snelle avondlijke telling ten gemeentehuize) had de sport jeugd met behulp van enkele vrijwilligers 's avonds om elf uur bü elkaar. Hoewel op dit ogenblik de bedragen van andere gemeenten nog niet bekend z(jn geloven we toch, dat Venray met deze op brengst een bijzonder resultaat heeft geboekt. Nadat twintig Nederlandse top- stopters een beroep op de Neder landse sportjeugd hadden gedaan en de Nederlandse Sportfederatie zich ook spontaan achter deze aktie voor het kind in nood had gesteld, was het voor de gemeentelijke organisa toren niet moeilijk in de gemeente Venray een groot aantal jeugdige sporters op de been te krijgen voor het houden van de kollekte. FANTASTISCH RESULTAAT Direkt nadat mr. van Thiel zich via de televisie tot het Nederlandse volk had gericht met het verzoek deze aktie te steunen, zwermde de Ven rayse sportjeugd uit over de gehele gemeente om de bijdrage voor het koninginnegeschenk in ontvangst te nemen. Het resultaat was fantastisch. Rond tweehonderd (afgesloten en verzegel de) emmertjes kwamen binnen. Op merkelijk waren de vele guldens en rijksdaalders en papieren geld en het minieme aantal centen en stuivers. De zwemvereniging SPIO, op stap gegaan met 20 emmertjes, leverde het prachtige bedrag in van 2.053,-, op de voet gevolgd door de jeugdige sporters van SVV, die in 30 emmer tjes het bedrag van 1.721,28 inza melden. Het kerkdorp Ysselsteyn, waar de aktie met 22 emmertjes werd gehouden, schonk het prach tige bedrag van 1.360,03. Oostrum, die het eerste met 15 emmertjes binnenstapte, leverde f 500,35 op, terwijl Castenray de 15 emmertjes met 455,43 had gevuld. De Venrayse hockeyclub deed met de opbrengst van 10 emmertjes nog eens 579,15 bij het steeds groter wordende totaal. Oirlo (10 emmer tjes) bracht 300,68. Leunen en Hei de samen deden beslist nergens voor onder met niet minder dan 795,86. Veulen, volop kermisvierend, deed er 197,37 bij. Twaalf Merselose em mertjes brachten 495,71 op en drie Vredepeelse kollektanten bleken zelfs 191,bijeen te hebben gebracht. Smakt en Hol thees samen zorgden voor het totaal van 277,80. Acht Red Star-emmertjes werden geledigd met een totaal van 461,37. Sint Christoffel haalde in vijf emmertjes 138,44 op en Maria Aben tenslotte, die de omgeving van de Ovarloonse- weg en het Venrays Broek voor haar rekening nam liet tenslotte met 120,92 het eindresultaat op f 9.527,37 komen. Voor de elfde maal heeft de Werk groep Filmvormiing Venray haar programma voor het komende sei zoen bekend gemaakt. Als „vanouds" weer 3 series. Een voor de leerlingen voor het voortgezet onderwijs van 1215 jaar. Die kunnen voor 6, de volgende films zien: 1. Von Ryan's Express-trein (half sept.) Spannend oorlogsavontuur. 2. De bedrieger bedrogen (half okt.) Komische film met Louis de Fu- nès en Yves Montarïd. 3. De rode tent (half nov.). Avonturenfilm over Poolreis. 4. Pak de poen en smeer 'm (begin dec.) Kostelijke misdaadkomedie. 5. Demetrius en de Gladiatoren (half jan.) Superprcduktie, historisch kijk spel. 6. De rechterhand van de duivel (februari) Spannende western met een scha terlach. De abonnementskaarten zijn op de verschillende scholen verkrijgbaar, terwijl ook Lux or Theater zelf alle inlichtingen geeft. Voor de jeugd van 1620 jaar is als programma 1973-1974 uitgezocht: 1. Alices Restaurant (begint sept) Sympathieke schets over dé Ame rikaanse hippies. 2. What is up doc? (eind okt.) Super slapstick met Barbara Streisand. 3. Pcrgy and Bess (half nov.) Prachtige verfilming van Gers- wins opera. 4. The Andromeda Strain (half dec.) Een Science Fiction-film. 5. The red sun (eind jan.) Western met Alain Delon en Ur sula Andress. 6. The poseidon adventure (begin maart) Gedramatiseerde scheepsramp. Ook deze serie kost 6,en ook hiervoor zijn abonnementskaarten cp school of bij het Luxor Theater verki ijgbaar. Voor de ouderen staan voor 10, de volgende films op het pro^amma. 1. Que la béte meure (24 sept.) Psychologische thriller van Clau de Chabrol. 2. What is up Doc? (22 okt.) Super slapstick met Barbara Streisand. 3. Pcrgy and Bess (19 nov. Prachtige verfilming van Gersh- wins Opera. 4. Frenzy (17 dec.) Hitchcock op z'n best. 5. Deliverance (3 febr.) Dramatische avonturenfilm over een expeditie. 6. Roma (begin maart) Het levensverhaal van filmer Fe- derico Fellini en de stad. De examenklassen van het VWO kunnen deze films zien voor 8, De overigen kunnen terecht bij het Luxor Theater. Voor het derde achtereenvolgende jaar is de heer H. Pelzer uit Venray, van de politiehondenvereniging De Verdediger, gevraagd om op de Ne derlandse kampioenschappen te Oos terbeek het pak aan te trekken. Dit komt maar zelden voor, vooral als men weet hoe zwaar dit werk wel is en dat men hiervoor wel in top conditie meet zijn. Maar hier heeft Harry Pelzer dan ook al jaren alles aan gedaan, wat een topsporter moet doen. Hij heeft op de eigen club 3x per week het pak aan, buiten de an dere clubs die hem veel vragen, ook voor wedstrijden. - V; Onlangs heeft hij nog een week lang pakwerk verricht op 'n keuring voor honden in Heeswij k. Op 3 ok tober a.s. zal hij op de keuringen in Overijsel wederom aantreden als pak werker. Op de eerder gehouden medische keuring voor pakwerkers bleek de heer Pelzer in goede conditie te zijn. Venray en heel Limburg kan trots zijn dat ze een pakwerker van natio naal formaat hebben, die altijd en voor iedereen klaar staat. VIER VENRAYSE KOREN WILLEN GAAN SAMENWERKEN Op initiatief van de voorzitter van het Venirays Mannenkoor werd on langs een vergadering belegd met dirigenten besturen van Venrays Mannenkoor, Venrays Dameskoor, Gemengd Koor Venray en de Zan gers van St. Frans. Tijdens de vergadering bleek al spoedig, dat alle aanwezige vertegen woordigers het genomen initiatief toejuichten en dat men bereid was tot samenwerking, zeker op het mo ment, als er een concert zou gereali seerd kunnen worden door de vier voornoemde koren. Men voegde de daad bij het woord en men kwam overeen, dat er, gezien het succes van het kerstconcert in 1972, dit jaar wederom een kerst concert zal plaatsvinden. Aanwezige dirigenten en bestuurs leden bepaalden een voorlopig pro gramma, waarin de vier koren enkele gezangen tesamen zullen uitvoeren en dat ieder koor afzonderlijk ook enkele nummers ten gehore zal kun nen brengen. Binnen niet al te lange tijd komen de dirigenten wederom bijeen om het definitieve programma te bepalen. Ifuji-o. ax-l IfcM, lotfindis lit, X.-Mcv:»» vrs f tic biota rowslct olmolc vrdft betnxt>in 5 «Mtt» Ik W}«» *IJfcn<*inlie hm* «wc ie' f vtwwie atenfaar heb ctlt-Uud c» «jjMïhwro. f: Hoi btt iMuw&ttrijt ttlu, k, „Het schetsboek van Robinson Crusoë!' Het aloude verhaal van Robinson Crusoë, op een geheel nieuwe manier verteld. Met tientallen prachtige kleurenillustraties. Nü f. 8,90.Verkrijgbaar bij: Grotestraat 28 - Venray

Peel en Maas | 1973 | | pagina 1