TT Kroniek van een kermisweek DRUKWERK Nederland-Belgie te Venray Gewestvorming.... WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN HANDBOOGSPORT Een studie over bestuur VRIJDAG 17 AUG. 1973 No. 33 VIER EN NEGENTIGSTE JAARGANG m PEEL EN MAAS VOOR AL UW DRANKEN DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 VOOR AL UW DRANKEN ADVERTENTIEPRIJS 11 ot par mm. ABONNEMENTS PRIJS PER HALFJAAR 7.50 (bij vooruitbetaling) Traditiegetrouw ook nu weer een overzicht van wat er voor en gedurende de kermis allemaal in cns dierbaar Venray gebeurde. Een kermis, die ook alweer in het licht stond van een voorspoedige groei van onze gemeente, want juist voor de kermis werd bekend dat de netto-groei van Venray in de eerste zes maanden van 1973 679 mensen bedroeg. Dat betekent dus dat in het eerste halfjaar 1973 Venray met meer dan 100 zielen per maand groeide en daar mede alle voorafgaande records heeft gebroken. Het gereedkomen van vele nieuwe woningen in Brukske is daaraan ongetwijfeld mede debet. DONDERDAG 2 AUGUSTUS Op die dag was een ongelukje te noteren. Een wagen draaide nabij de Veltumse Kleffen en daarbij werd niet voldoende op het doorgaande verkeer gelet. Resultaat: een botsing tussen twee personenauto's bestuurd reap, door A. S. uit Venray en L. R. uit Bergen. Het ble§f bij bldkschade. VRIJDAG 3 AUGUSTUS Venrays politiemacht mocht cow boy gaan spélen. Door uitvallen van de stroom in de schrikdraad konden de koeien van de landbouwer J. aan de Boschhuizerweg in de nacht van donderdag op vrijdag de kuierlatten nemen. Maar door snelle alarmering van de politie en haar kwaliteiten als veedrijvers konden de koeien weer in de weide worden teruggedre ven, voordat ongelukken konden ge beuren. Vrijdag vmoesit de brandweer met groot materieel uitrukken voor een brand dn de volle loods van Land bouwbelang op het station in Oos trum. Deze loods had de N.V. Vezel pers in gebruik als opslag voor krul len en zaagsel. Men was aanvanke lijk bang voor overslaan van de brand op de ook daar aanwezige gas tanks, doch de wind zat gunstig. De loods ging verloren, alsmede de krul len en het zaagsel. Men schat de schade op dertigduizend gulden. Die wordt door de verzekering gedekt. Dit is de tweede maal, dat deze in dustrie door brand geteisterd wordt. Ditmaal kan echter de produktie ge woon doorgaan. Op diezelfde dag ondervonden twee automobilisten, dat de Geysterseweg geen autobaan is. Men hield te wei nig rechts en beide wagens raakten elkaar. H. de H. uit Maashees en J. L. uit Meerlo-Wanssum moeten nu uitmaken wie de schuld heeft. De 23-jarige G. F. wilde met zijn wagen vanuit een inrit de Jan Poels- weg oprijden, maar hield het door gaand verkeer niet in het oog. Daar door botste zijn wagen tegen die van de 34-jarige G. O. uit Oss. Alleen materiële schade. ZATERDAG 4 AUGUSTUS In de nacht van vrijdag op za terdag was er nog al wat mist. Dat ondervond ook H. C. uit Heide, die met zijn wagen over de iSteegse Peel- weg reed. Ondanks het feit, dat zelfs het zijraam omliaag gedraaid was om daardoor te kunnen kijken, had 'hij niet in de gaten dat op een gegeven moment de weg een bocht maakte. Hij reed rechtdoor en belandde in de sloot. De wagen kantelde en kreeg de nodige schade, doch de bestuur der kwam er zonder kleerscheuren af. 's Middags begonnen we dan met frisse moed aan Venrays kermis. Niemand wist exact de aanvangstijd, maar op een gegeven moment begon de eerste luidspreker rode rozen rond te strooien en dat was o.m. voor de gemeente het sein bepaalde straten af te gaan sluiten voor het grote ver keer. Dat bleek zeker in de avond uren wel eens tot complicaties aan leiding te geven. De automobilisten zagen namelijk niet allemaal die on verlichte hekken en zaten er met him auto boven op, voordat ze er erg in hadden. En dat had op zijn beurt weer complicaties tot gevolg. Want een apotheker was zich in de loop van die avond al zo dikwijls een hoedje geschrokken van de omval lende stellage dat hij na de zoveelste botsing besloot eigenhandig bord en dwanghek op te ruimen. Daarmede bezig, werd hij „betrapt" door een ambtenaar van gemeentewerken, die zich juist laafde met een zak friet inclusief mayonaise. Er volgde een debat tussen genoemde ambtenaar en de apotheker, over de schoenma ker die bij zijn leest moest blijven. Bij dit debat voegde zich een andere nijvere klein-ondememer, die ook al ettelijke malen zich een rotje ge schrokken was van het omvallende hek. In het vuur van het debat zwaaide voornoemd ambtenaar met zijn friet-zak en dat had destrasteuse gevolgen voor het zondagse pak van de klein-ondememer. Die zag name lijk op een gegeven ogenblik een lekkere, dikke, vette klodder mayo naise als een nieuw soort pochet je zijn kermispak sieren en geraakte daardoor in alle staten. Kortom, de politie is als vredestichter op komen treden en de hekken en borden wer den voor de rest van de kermis óf verlicht, ófvergeten. ZONDAG 5 AUGUSTUS Voor een deel der bewoners van de kom was de uitval van de electri- citeit in de nacht van zaterdag op zondag minder pretig. Mensen ston den met kaarsjes nieuwe stoppen in te draaien, maar het hielp allemaal niets, want op de hoek Kempweg— Merseloseweg bleek een kabel te „lekken" en daar moest een storings- ploeg nog lang werken, voordat het euvel helemaal opgeruimd was. De burgemeester, die met zoonlief ter kennis toog en belangstellend infor meerde wat men daar toch op zon dag aan het graven en doen was, kreeg van de werkers te horen, dat men het nieuwe centrumplan maar aan het aansluiten was en dat men de rose vlek aan het zoeken was. Een inwoner onzer goede ge meente vond het een vreemde zaak, dat in een luxe wagen nabij het Boschveldcollege op die dag trottoir- tegels ingeladen werden. Hij noteer de het autonummer en gaf de zaak door aan de politie. Die stuurde er een patrouillewagen op af, maar de auto was verdwenen, evenals de trot toir-tegels. De kentekenoentrale vis te de eigenaar van de auto op, die dn Brukske woonde en prompt bezoek kreeg van de politie. De mevrouw bekende rouwmoedig dat ze inder daad op die manier gedacht had goedkoop aan tegels voor de tuin te kunnen komen. Maar dat goedkoop zal nu wel duurkoop worden. Er waren duidelijk sporen dat men ook getracht had in de wagen van W. aan de Oude Oostrumseweg te komen, maar schijnbaar was men bij het werk gestoord, zodat de wa gen, zij het met wat kleine bescha digingen, toch voor zijn eigenaar be houden bleef. MAANDAG 5 AUGUSTUS Even na het middernachtelijk uur vond, juist voor de spoorweg overgang te Smakt, op het rijwiel pad een botsing plaats tussen twee bromfietsen, respectievelijk bestuurd door de 23-jarige H. O. uit Boxmeer en de 16-jarige T. A. uit Heide. Door slingeren raakte de brommer van de eerstgenoemde de tweede. Het ge volg was dat de tweede bestuurder met diverse verwondingen naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. De 29-jarige S. H. uit Bergen had kennelijk te goed Venrayse ker mis gevierd en daarbij te veel drank tot zich genomen. Nu komt dat met een kermis wel meer voor, maar de ze was zo onverstandig om met zijn beneveld bran achter het stuur van zijn auto te kruipen. De Jan Hensen- straat was te smal voor hem en zo botste hij tegen de schoolbus van de kermiskinderen op. De politie ont fermde zich maar over de kermis- vierder. Hij bleef op het bureau tot hij nuchter was, waarna hij huis waarts werd gezonden, met de mede deling dat tegen hem een proces verbaal terzake het rijden onder in vloed zal worden opgemaakt. De bestuurder van een personen auto, de 39-jarige G. J. uit Leunen, raakte op de Stationsweg uit het rechte spoor. Hij reed in een bocht rechtdoor, ging dwars door een stenen muurtje, vernielde een hek werk en kwam in de tuin tot stil stand. De bestuurder liep geen noe menswaardig letsel op. De auto werd deerlijk gehavend. Bij garage van de Ven aan de Leunseweg werden enkele dozen met ijsjes gestolen uit een afgesloten ijs kast. Schade slechts enkele tientjes. Diezelfde maandag werden nog twee mishandelingen gemeld. De 19- jarige J. v. C. uit Leunen en de 18- jarige P. C. uit Oirlo kwamen aan gifte doen dat zij nabij de telefoon centrale mishandeld waren geworden door drie hen onbekende knapen. Toch bleken de twee sterker te zijn dan de drie, want de laatsten kozen het hazenpad. Wel lieten zij een knaap met geschonden gelaat achter en de andere met een kapotte bril. Naar de identiteit van de drie stelt de politie een onderzoek in. - De 20-jarige verpleegster A. M. uit Boxmeer was vergezeld van haar even oude vriendin G. v. N. op Ven rayse kermis toen de eerste in een van Venrays bars haar vroegere ver loofde tegen kwam, bleek deze nog een rekening van vroeger te willen vereffenen. In de schaduw van de Petrus Bandenkerk zou dat gebeu ren. Daar sloeg haar ex-verloofde, de Venrayer H., zijn vroegere verloofde zodanig, dat haar gezicht geschonden werd en medische hulp moest worden ingeroepen. Procesverbaal werd we gens mishandeling opgemaakt. Aldus het droeve eind ener prille liefde. DINSDAG 7 AUGUSTUS Geen voorrang verlenen was oorzaak dat op de kruising Zuidsrn- gelLindenstraat een botsing plaats vond tussen twee personenauto's, bestuurd door de 24-jarige Venrayer A. B. en zijn 30-jarige plaatsgenoot L. H. Het bleef bij materiële schade. Onvoldoende opletten op het verkeer uit beide richtingen was oorzaak dat op de kruising Tuin straatStationswegMgr. Nolens- straat een botsing plaats vond tus sen de personenauto's bestuurd door de 34-jarige mevr. J. C.-S. uit Ven ray en haar plaatsgenoot A. v. H. Bij het recht oversteken van de Sta tionsweg had eerste bestuurster wel gelet op het verkeer wat uit een rich ting naderde en geen aandacht aan het verkeer uit de andere richting geschonken. Het bleef bij lichte scha de. De vrachtauto welke de bier- voorraad tijdens de kermisdinsdag moest aanvullen en bestuurd werd door de 33-jarige J. H. uit Horst, be merkte te laat het verkeersbord wat de Poststraat afsloot. Een standaard kan worden vemiewd maar gemeen tewerken zorgde voor een ander bord. Een misselijke streek kan ook nog worden vermeld. Een onbekend gebleven persoon deed het ziekenhuis mededeling dat op de hoek Haam- makerstraatVeltumse Kleffen een verkeersongeval was gebeurd waar bij enkele personen gewond zouden zijn geraakt. Ambulance en politie waren in recordtijd ter plaatse, maar er waren geen gewonden te bespeu ren en ook niets wat op een aan rijding wees. Dergelijke grappenma kers moeten spel gegrepen worden immers op hetzelfde moment dat zij een dergelijke laffe streek uithalen, kan elders een mensenleven in ge vaar zijn. WOENSDAG 8 AUGUSTUS Woensdag was het vrij rustig. Alleen kwamen meldingen binnen dat een .bulldozer een waterleiding buis had vernield, waardoor een deel van Leunen-Veulen-Heide zonder water kwam te zitten. Maar ook dat had de waterleidingmaatschappij vlug verholpen. Tijdens werkzaamheden nabij het vloei veld vonden gemeentearbei ders een nog op scherp staande gra- naatkop. De dienst explosieven van de Landmacht zal zich over dat oor- logssouveniier ontfermen. Electrotechnischbedrijf T. aan de Langstraat kreeg ongewenst be zoek. Via het naast gelegen braak liggend terrein kon men zich toe gang verschaffen tot het magazijn door verbreking van een toegangs deur. Uit een kast, welke geforceerd was, werd uit een geldkistje een be drag van 300 gulden meegenomen. Van de daders ontbreekt nog ieder spoor. Op de Hoofdstraat te Oirlo kwamen de 16-jarige bromfietsers P. P. en P. v. d. V. uit Oirlo met elkaar in botsing. Beide bromfietsers reden kort achter elkaar. Toen de eerste linksaf wilde slaan kon de tweede hem niet meer ontwijken. P. P. moest met diverse verwondingen naar het ziekenhuis worden overgebracht. Een inbraak dn de St. Petrus- Bandenschool schijnt het werk te zijn geweest van een stel kwajongens, gezien de manier waarop deze te werk zijn gegaan. Een deur werd ge forceerd met een kleerhanger. Scha de aan deuren venster en gemaakte rommel 200,Vermist een opge zette vogel en een gewonnen voet balbeker. Of het nu was dat huisarts P. aan de Henseniusstraat niet snel ge noeg na het bellen openmaakte, dan wel dat de hand van de bel af ge schoten, zal wel altijd een raadsel blijven. Wel bleef de dokter met een gebroken ruit zitten tijdens de laat ste kermisdag. voor al uw van den munckhof n.v. Dank zij het feit dat Venray in de loop van de laatste jaren meerdere malen zowel landskampioenen als schutters voor het landenteam heeft „geleverd" en het feit dat onlangs de handboogsportvereniging Diana haar 75-jarig bestaan heeft gevierd, was reden voor het hoofdbestuur van de Nederlandse Handboogsport Bond om de organisatie van. de interland NederlandBelgië dit jaar in han den te leggen van handboogsport vereniging Diana. Daarvan heeft het hoofdbestuur geen spijt gehad. Diana heeft gezorgd voor een perfecte organisatie, waar aan de deelnemers nog lang zullen terugdenken. De grote tent bood schutters en de vele honderden bezoekers een goed zonnescherm, want in de zomerse zon van die zondagmiddag was het daar goed toeven, terwijl de tapkraan op volle capaciteit kon lopen. Met veel genoegen dachten de ouderen nog terug aan de eerste landenontmoe ting te Venray in 1958 op het SW- veld. Het was jammer dat de legen darische schutters J. Maessen uit Boekoel door omstandigheden niet tot de Nederlandse selectie kon doordringen. Een selectie, welke de laatste 16 jaar onafgebroken met Jan Maessen, vaak als captain, was sa mengesteld. De 51e landenontmoeting werd ook deze keer officieel geopend door de Kon. harmonie Euterpe met het spe len van de beide volksliederen. De landelijk voorzitter, de heer Martens dankte Venrays gemeentebestuur voor het goede onthaal der schutters, Bij de Uitgeverij Kluwer is een boek verschenen met bovenstaande titel van de hand van Mr. R. Rijssen- beek, voorzitter van de Kamer van Koophandel te Venlo. De Nederlandse staat is veruit de grootste werkgever van het land met al de ambtenaren, die hij in dienst van rijk en gemeenten heeft gesteld. Een groot aantal ambtenaren zit het zelfde werk te doen, komt daarbij niet zelden nog tijd tekort en zou nochtans waardevoller diensten aan de gemeenschap kunnen bewijzen, als Nederland er niet zulk een ach terlijk bestuurlijk apparaat op na hield. Maar wat de overheid van zelfsprekend vindt voor het bedrijfs leven, past ze niet op zichzelf toe. Ze doet slechts aarzelend aan be stuurlijke en economische schaolver- groting. En zo zitten op 864 gemeen tehuizen de ambtenaren zich groten deels met dezelfde zaken bezig te houden in naam van een gemeente lijke zelfstandigheid die in feite hoe langer hoe meer een illusie wordt. Enige jaren geleden telde Neder land nog rond 1000 gemeenten. De schrijver spreekt in zijn studie van een „duizendkoppige draak", die hij met een tweepuntige speer te lijf gaat. De ene speerpunt is de econo mie, de andere de ruimtelijke orde ning: twee zaken, waarbij het in Ne derland inderdaad danig aan be stuurskracht ontbreekt. Tot het on geluk van de belastingbetalers,die bovendien nog eens getroffen worden door het feit, dat de staat die grootste binnenlandse inflatie (winst) maker is. Zodat vele politici, die dat laatste niet .ongaarne zien, met dubbele tong spreken wanneer zij daarover hun „bezorgdheid" uitspreken om bij de consument in het gevlei te blijven. De schrijver releveert, hoe men o.a. in Frankrijk en Engeland is overgegaan tot de vorming van ge westen. Hij ziet in de vorming van levenskrachtige gewesten een wapen tegen machtsconcentratie bij rijk en provincie, en tegelijk tegen gemeen telijke krachtenverspilling. De zaak van de bestuurlijke her indeling is wel de moeite waard als men bedenkt, dat de Neder landse gemeenten vorig jaar 17,5 miljard uitgaven. Een bedrag in dezelfde orde van grootte als de tctale last van alle sociale verze keringen, of als de totale rijksuit gaven. Als daarop aanzienlijk bezuinigd kan werden of voor hetzelfde geld een veel beter bestuurlijk resultaat verkregen kan worden, dan moeten we het niet laten en met bulldozers de heilige gemeente huisjes bestormen. Hij komt nog met een derde speer voor de dag: de ruimtelijke ordening. In Nederland hoe langer hoe meer een paskwil door het verschijnsel van de suburbanisatie in zelfstandige stedelijke randgemeenten, dite graag groot willen groeien. Rijssenbeek wijst naar Engeland en Frankrijk, waar men stedelijk en landelijk gebied bestuurlijk in een hand gebracht heeft en constateert: „Juist hierin openbaart zich het stre ven om alleen de zakelijke doel treffendheid tot norm te nemen en om de traditionele tegenstelling tus sen feodale heren en knechten ener zijds en de vrije stadsbewoners an derzijds in de archieven der historie op te bergen." In zijn visie is een gewest een evenwichtig geheel, bestaande uit stedelijke en landelijke elementen, hetgeen tegengesteld is aan de idee van een „stadsgewest", bestaande uit een stedelijke centrum-gemeente met omliggende dorpsgemeenten bij wijze van annexatiereserve. Anders gezegd: zijn „stenen" en „groen" evenwaardig en evenwichtig aan bod. De verdienste van de studie is, dat zij zich niet beperkt tot gegevens over buitenlandse voorbeelden, tot kritiek oop de bestaande Nederland se wanorde, die een dure luxe is, tot een dulidelijke visie op wat gewesten ten onzent zouden kunnen en moeten rijn, maar dat ook de wegen worden aangegeven waarlangs 't geschetste „gewestbeeld" tot stand zou kunnen worden gebracht. Overheid en sociale verzekeringen leggen in Nederland op bijna de helft van het nationale inkomen beslag. Daarbij doet zich de imflatiegevoe- ligheid vooral in de sector van de kollektieve voorzieningen gelden. Re den te meer om het proberen met dl transfer van een® uitgavencomplex van* rond 17,5 miljard die (geleide lijk) plaats vindt bij de overheveling van gemeentelijke autonomie naar regionale organen. Dan toetst men namelijk tegelijk de overheidstaken op hun onderling maatschappelijk rendement en kan men tot de zo noodzakelijke duide lijkheid in 't stellen van prioriteiten komen. Tegelijk edhter dienen zich dan mogelijkheden tot rationalisatie en efficiency in het bestuurlijk apparaat aan. In dat opricht riet Rijssenbeek weinig heil in de op stapel staande gewestwet die weinig beslist en veel open laat en te veel uitgaat van de gedachte van hervorming van be staande organisaties door middel van hergroepering en herziening van be staande uitgaven. Hij betoogt dat het stichten van nieuwe instituten veel eenvoudiger is omdat dan het overbrengen van taken bevoegdheden en geldmiddelen direkt en duidelijk een passagegrens schept alwaar her waardering kan plaats vinden. Alleen al op die wijze behoeft de invoering van gewesten niet te leiden tot extra uitgaven maar komt er in tegendeel extra ruimte in de midde len. Als bij-komend belangrijk voor deel geldt nog de kwaliteitsverbete ring van het bestuur wanneer dit in gewestverband wordt uitgeoefend. Naar zijn mening is het anatal per sonen dat de capaciteit heeft om op te treden als leider van lokale be- stuurseenheden zeer beperkt. Bij hem telt de kundigheid om een vrucht bare communicatie te onderhouden met het publiek en om de motivering van het beleid duidelijk te stellen bij zonder zwaar. De konklusie die de schrijver trekt is dan ook als volgt: De moderne communicatiemidde len hebben geleid tot schaalvergro ting en de burgerij beseft dat de fei telijke gang van zaken boven de ge meente uitgaat. Van autonomie en beheer van eigen terrein komt wei nig meer terecht hetgeen frustrerend werkt op de belangstelling van het grote publiek. De verhoudingen zijn radicaal veranderd en het rijn de ge westen die de rol van eenheden met natuurlijke volgroeide samenhang vervullen. De staatkundige organisa tie moet zich aanpassen, zodat er weer congruentie is te vinden tussen de realiteit en de indeling van be stuur. een dank, welke ook werd uitgespro ken door Marcel Lambrechts, onder voorzitter van de Nederlandstalige federatie van handboogschutters in België. Burgemeester drs. Schols wees op de sfeer van de landenontmoeting NederlandBelgië, zoals "Wij die kennen van de voetbalontmoetingen. Wedstrijden, die enerzijds de nodige spanning brengen, anderzijds bijdra gen tot verbroedering van die lan den en volkeren welke zoveel gemeen hebenlb. Hij hoopte ook deze middag op de nodige spanning als dit maar op een waardige wijze gebeurt en daardoor een bijdrage levert tot on derling begrip. Burgemeester Schols verheelde niet dat hij voor het ope- ningsschot had geoefend en daarbij een pijl of 5 naar de eeuwige jacht velden had gejaagd. Hij hoopte dat een slechte generale repetitie van hem een goed voorteken voor het openingsschot zou zijn, maar dat kwam anders uit. Ook de pijl van zijn openingsschot moest worden te rug gezocht in het zand onder het blazoen. NEDERLAND—BELGIE 7158-7121 Met het verstrijken van de wed- strijdpijlen zag het er naar uit dat het Nederlands team onbedreigd naar de overwinning toe zou gaan. Bij 25 pijlen bedroeg het verschil 35 pun ten en dat verschil is ook in de laat ste 25 pijlen niet in gevaar gekomen. De Venrayer P. Leyssen kwam steeds beter in vorm. In de eerste selectiewedstrijd was hij slecht, maar hij herstelde zich in de tweede se lectiewedstrijd. Zondagmiddag was hij met een punt verschil de beste schutter van de wedstrijd. Th. Bonants ibleef .iets beneden de verwachtingen. De uitslagen van het Nederlands team: H. Kennis, Hapert 456; M. Re- niers, Liessel 457; Th. Bonants, Ven ray 448; P. Leyssen, Venray 463; H. van Rooy, Bakel 427; P. Huvenaars, Boekei 448. Uniek in de Nederlandse handboogsport is, dat dit lid cok met zijn zoon in het nationale team ver tegenwoordigd is, n.l. J- Huvenaars jr. 445; J. v. d. Konijnenburg, Mier- lo-Hout 441; J. Berkers, Bakel 433; J. v. d. Elzen, Waalwijk 464; A. van Geel, Tilburg 446; G. Gelissen, Beek- Geverik 441; H. Steeghs, Heerlen 438; B. Roovers, Tilburg 448; A. van Drunen, Drunen 42 en C. v. d. Ven, Aalst 456. KAMPIOENEN STREDEN VERDER Spannend was de strijd om de 15 pijlen, welke de Nederlandse kam pioen H. Kennis uit Hapert met de Belgische kampioen F. v. Nieuwe^ huyzen nog moest schieten. Het werd met drie punten verschil een Neder landse overwinning. Burgemeester drs. Schols reikte, vergezeld van wethouder van Oers, de diverse bekers en medailles uit, terwijl ook hij .niet met lege handen was gekomen en de Nederlandse en Belgische voorzitter een tegel met het wapen van Venray aanbood, een geste, die zeer gewaardeerd werd. Na de strijd verbroederden zich de schutters en hopen op een weerzien' en revanche in het Belgische Mol op 26 augustus. Voor velen van cns is de vakantie nu helaas voorbij Het gewone werk gaat weer beginnen. De koorrepeti ties en uitvoeringen beginnen ook weer. Schenk grote aandacht aan het volgende: Vrijdag 17 augustus: Eerste bijeenkomst na de vakantie in de Galmhut. We bespreken en kele aken. Heb jij ideeën, voor stellen, enz. ko mer dan op deze avond mee voor de dag. Wellicht kunnen we met deze voorstellen iets bereiken. Bereid je er dus op voor. We repeteren op die avond ook nog voor de Hoogmis van Zendag 19 augustus: 10.15 Hoogmis. Maandag 20 augustus: 19.00 repetitie voor eerste en twee de stem. Dinsdag 21 augustus: Sport- en spelavond. Woensdag 22 augustus: 19.00 repetitie voor bassen en teno ren. Donderdag 23 augustus: 18.30 repetitie voor „extra groep".

Peel en Maas | 1973 | | pagina 9