DRUKWERK Tourwielerclub Oostrum VAMOSAVER Schuttersveld middelpunt geslaagde evacuatie-oefening KABO Venray gaat struktuur wijzigen Vartbnrg Lovable" massieve eiken meubelen HET BÖVENSHÜIS rob van haaren raaiveldweg 1,maashees (bij venray),tel.04782-262 YENRAY KRIJGT EEN MAJORETTENKORPS Naturpark Schwalm- Nette verenigd met Peel en IVlaas V.V.D. in Venray £6345 HENDRIKS bv Venray tel. 1351 'n Vrouw wil natuurlijk natuurlijk. todos colaboren enviando a sus hijos. Acercandose los tiempos de las vaca- ciones avisen. con tiempo al Sr. D. Juan Jacobs si necesitan su asisten- cia para sacar billetes. Hasta la vista el domingo proximo en Smakt. Los padres de Elena les agradecen a Todos Vds su visita con ocasión de la primera comunión de su hija. An tes de marcharse en vacaciones arre- glen todos los detalles del seguro. voor al uw van den munckhof n.v. Direct na de brandmelding om 15.01 uur reden politie en brandweer om het hardst cm het eerst op het terrein van de ramp te zijn. De sur veillancewagen van de politie won de strijd met in zijn kielzog de tank autospuit van de Venrayse vrijwilli ge brandweer. Door de geweldige rookontwikke ling in de gang van de linkervleugel was het moeilijk naar de brandhaard door te dringen. Vier persluchtmas- kerdragers gingen zoekend en tas tend op weg en vonden op kamer 7 een kreunende mevr. Pierlo die bedwelml door de rook in veilig heid werd gebracht. Op kamer 17, waar de brand was ontstaan na het legen van een asbak in een papier mand, werd een gewonde heer Beu- vens aangetroffen en in kamer 5 was het mevr. Jeuken die door de brand weermensen werd gered. En passant werd in de gang nog een gewond personeelslid aangetroffen en afge voerd. Intussen sloeg de brand over naar de tweede verdieping met als bijko mende storing dat de deur naar een trappenhal was geblokkeerd. In ieder geval voldoende narigheid bij elkaar om ijlings een vijftigtal bejaarde bewoners te evacueren, maar tevens voldoende gegevens voor een uitstekende oefening voor directie en personeel van het bejaar dencentrum, de gemeentelijke brand weer de gemeentepolitie, net Rode Kruis, de gemeentelijke brandweer, de gemeentepolitie, het Rode Kruis, de gemeentelijke diensten en de B.B. Om de deelnemende groepen nog meer onverwachte nar/igheid te be zorgen viel de telefoonverbinding uit. Maar aan de berichtgeving tus sen de plaats van de ramp en het gemeentehuis haperde wel het een en ander. Dit had o.m. tot gevolg dat burgemeester Schols zich niet direct een beeld kon vormen van de ernst van de calamiteit en derhalve vrij laat op de plaats des onheils arri veerde om de leiding van de red- dingsaküe te nemen. Overigens waren de organisatoren van deze Evacuatie-oefening" in het bejaardtehuis gelukkig met deze sto ringen en moeilijkheden, want dat geeft hen volop de gelegenheid te sleutelen aan een waterdicht red dingsplan voor het geval zich een echte ramp voordoet. Er waren vol doende deskundigen deze middag in de weer om een lering uiit deze oefe ning te trekken hetgeen ook duide lijk bleek uit de na afloop van de oefening gehouden eerste nabeschou wing. Venray heeft met deze oefening de spits afgebeten door de aandacht te vestigen op mogelijke calamitei ten, welke zich in het Ncordlimburg- se gebied kunnen voordoen in centra waar veel mensen aanwezig zijn. Deze oefeninf vormde het sluitstuk van een aan bewoners van „Het Schuttersveld" gegeven cursus zelf bescherming. Voor de bejaarden, die niet in het „spel" waren betrokken was deze oefening een welkome tijdspassering want met volle aandacht werd het gebeuren in en rond het centrum vanuit het ontmoetingscentrum met grote aandacht gevolgd. Financiële steun gevraagd Op initiatief van het bestuur van het Jachth oomkorps Sint Petrus Banden is een Majorettenkorps op gericht als aparte vereniging die ook zal kunnen optreden bij andere korp sen, wanneer dit wordt gewenst. Intussen hebben zich reeds 34 meisjes in de leeftijd van 12 jaar hiervoor aangemeld. Omdat men in eerste instantie in verband met de hoge kosten kan beginnen met ze ventien meisjes wordt er over ge dacht een rouleersysteem in te voe ren. De leiding berust bij mej. Mieke Oomens en eenmaal in de veertien dagen worden de majorettes ge oefend door de heer van Zijl, een be roepsinstructeur uit Schaesberg. Intussen zijn de ontwerpen voor een uniform voor de meisjes klaar. Jurken en jasjes komen in de 'kleu ren van het jachthoornkorps. Het uniform wordt gecompleteerd met laarsjes kolbakken en stokjes. Uiteraard is met de aanschaf hier van veel geld gemoeid. Een volledig uniform komjt op ongeveer 300 Hoewel het Jachthoornkorps deze te maken onkosten graag wil voor schieten hoopt het bestuur toch wel, dat ook anderen in Venray het be lang van zo'n leuk majorettenkorps inzien en graag de helpende finan ciële hand wallen toesteken. Boven dien komen ook de kosten van de in structeur en de huur van de repeti tieruimte ten laste van het Jacht- hoomkorps. Degenen, die het Jachthoornkorps in dit initiatief willen steunen, kun nen hun giften storten op de Neder landse Credietbank ten name van 't Majorettenkorps. Het was een kennelijk teleurge stelde voorzitter van de afdeling Venray van de Kath. Bond van Overheidspersoneel toen hij maar een klein aantal belangstellende leden van de KABO werkzaam in de sector Volksgezondheid en Maat schappelijk Welzijn in zaal Thielen een welkom kon toespreken. Jam mer genoeg aldus voorzitter Fr. He- rens want het bestuur had gedacht een voltallige groep te mogen be groeten en voor die sector een eigen bestuur te kunnen kiezen. Juist in de ziekenhuiswereld schort nog zoveel en zal ook te Venray nog veel ten goede voor de werknemers kunnen en moeten veranderen. Districtsbestuuirder dhr. K. Ver stegen ging dieper in op het organi satieschema en vooral op het belang van de belangenbehartiging binnen de KABO. Juist omdat de leden nauwer betrokken werden bij hun rechtspositie zullen zij meer be langstelling voor de organisatie aan de dag moeten leggen. Medezeggen schap mede-beslissingsrecht en meer betrokken worden staan hoog geno teerd. Ook bij de katholieke instellingen is inspraak door en voor de leden moeilijk te verkrijgen. Juist door de nieuwe structuur zal er een nieuwe geest gaan waaien dn de afdelingen van de KABO welke .reeds in de Limbra afdeling is doorgepraat en waar het in Venrau geboren initia tief weerklank gevonden heeft. Zelfs het Venrayse model is als een praat stuk aanvaard bij de Limburgse af gevaardigden en de voorzitter van de KABO Venray is gekozen tot hoofdbestuurslid juist voor de sector VMW. Op het gebied van de Volksge zondheid ligt nog een groot braak liggend terrein. Op die sector staat het met de rechtspositieregeling nog droevig gesteld en is de vloer van de c.a.o. door de Nationale Ziekenhuis raad nog pas kort erkend. Bij de Bejaardenzorg is men nog niet zover. Desondanks hebben de Er wordt al enkele jaren gespro ken en geschreven over een inter nationaal grensoverschrijdend natur park. Een deel van Midden- en Noord-Limburg zou de status van landschapspark dienen te krijgen en samen met het aangrenzende Natur park Schwalm-Nette 'én internatio naal park kunnen worden. De Mi lieuraad Limburg en de Stichting Het Limburgs Landschap hebben deze plannen uitgewerkt en in een nota vastgelegd. Er is regelmatig kontakt tussen de besturen van de Limburgse Stichting Recreatiegebied Maas en van het Zweckverband Na turpark Schwalm-Nette. Op initiatief van het Recreatie schap Peel en Maas wordt op de ten toonstelling Buiten-Spel '73 in Ven ray een grote gezamenlijke .inzen ding gebouwd, waarin samenwerken het Naturpark, de Stichting Recre atiegebied Maas, het Recreatieschap en de Streek-VVV Noord-Limburg. Deze stand wordt dertien meter breed en draagt als titel: Recreatie park Peel - Maas - Schwalm - Nette. Een vijftigtal groot-formaat foto's, kaarten en tekstborden zullen een beeld geven van het rijkdom aan natuurschoon, bezienswaardigheden en recreatieve mogelijkheden in dit parkgebied van totaal ruim 100.000 ha. A.s. maandag zal de WD blijkens een advertentie in dit blad een op richtingsvergadering houden voor een Venrayse afdeling. De vergadering heeft plaats in 't Cultureel Centrum ingang Jan Hen- senstraat en begint om 20.30 uur. Op de agenda staat o.m. de bestuurs verkiezing van de nieuwe afdeling. Tot 't bestuur kunnen gekozen wor den zij die reeds lid zijn van de WD of zich bij de aanvang van de ver gadering als zodanig opgeven. organisaties reeds verkregen dat de vakanfieuitkering 7% zal bedragen met een minimum van 1100bij de leeftijd van 23 jaar en ouder. Een opwekking volgde om deel te nemen aan de cursussen welke voor kader leden en leden van de Onderne mingsraden worden gegeven. De vergadering ging akkoord met het instellen van een werkgroep VMW bestaande uit A. Marcellis (De Kruu- ze) mej. A. Bouwmeester en A. Pee- ters (St. Anna), Broeder Kortooms en de heren A. J. v. d. Logt en Chr. Terbeek van St. Servatius. Deze werkgroep zal aangevuld worden met twee leden van het bestuur, die de nieuwe struktuur nader uitwerken en in een volgende vergadering aan de orde stellen. niet alleen om z'n prijs geprezen BTW. incl o.a.: ruimte voor 5 personen 4 portieren reusachtige kofferruimte achterult- rijlampen 2-snelheden ruitenwissers voorwielaandrijving verstelbare koplampen. Maak een proefrit. Begin februari 1973 werd te Oos trum een Tourwielerclub opgericht. De trimgedaehte stond voorop en wel meer dan de racesport. Er werd besloten zondags te gaan fietsen. In het begin fietste men 30 'km. Inmid dels is die afstand opgevoerd tot 50 km. Voor sommige deelnemers is de afstand te groot men fiets dan één gedeelte en is na ongeveer 25 km weer terug in Oostrum. Dat de vereniging goede bestaans mogelijkheden heeft blijkt duidelijk als men weet dat men begon met 11 leden en uitgroeide tot 40 personen. Deze komen van Venray, BLitters- wijck, Sevenum, Venlo en Oostrum. Het jongste lid is 16 jaar en de ve teraan is 53 jaar, maar op de fiets is hij allerminst een veteraan. Op de foto kan men de aktieve leden zien. Enkele leden waren he laas niet aanwezig. De shirts wer den beschikbaar gesteld door de hr. Bèr van Dijck, eigenaar van het clublokaal. Zondag om 10 uur vertrekken we weer en we hopen enkele nieuwe le den te mogen begroeten. Afgelopen week werd te Venray een avondzesdaagse gehouden, waar aan ook 'n 8-tal leden van onze club deelnamen. Voor de Oostrumse deel nemers was dit soort van fietsen 'n nieuwe ervaring. Dat er een 2e plaats voor het kop pel Cuypers-Aarts was weggelegd, was een verrassing. Vele renners waren goed tevreden over de sponsars, en het was voor hen prettig dat de sponsors door hun aanwezigheid blijk gaven van hun interesse. De andere Oostrumse koppels be haalden de volgende resultaten Jac. Cornelissen en W. Jacobs 5e pl. Sraar Vermeulen en A. Heidens 10e mevr. Reynders en A. Linders d:e 11e v.Vrtiv. vfc.v.ï.w. •wtó.v.v.^^w^swrt^wT'.vvSTvAt'ïv.vh-^.';»;-..V. Leve de Natural Look. De mode die niets te verbergen heeft, maar alles te raden laat. Mooi. Nog mooier met deze fijne bra van gladde tricot met zachte vulling en diep decolleté. Namens Lovable. In wit, in beige en gauloise. 9,95. De attente ondermodemaker. Lingo-ie Badkleding Korsetterie Grotestr. 24a Telefoon 1500 I. NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo proximo es el ultimo domingo del mes de mayo. A las diez y media Misa con cantos y platica en Castellano en la Ermita de San José en Smakt. A las tres de la tarde, en la Iglesia San Pedro (Grote Kerk) el padre Juan bautizara a José Luis, hijo de Consuelo Moreno y Amparo Villora; los padrinos seran José Tö- nissen y Arnoldina Hassel. Los feli- ces padres invitan a tcdes Ustedes y su familiia asistir al acto de la cere- monia y la recepción que se les ofre- cera, acto seguido, en „De Engel." II. NOTICIAS CULTURALES El miércoles proximo a las dos y cuarto escuela complementaria en la escuela San Lucia como antes. Que Politie met blauwe zwaailichten, brandweerwagens met loeiende sirenes en claxonerende ambulances gaven maandagmiddag iets onheilspellends aan de omgeving van het bejaardencentrum „Het Schuttersveld". Rcok uit een van de kamers, om hulp schreeu wende mensen op het dak van de vierde verdieping en met pers luchtmaskers uitgeruste brandweermannen vervolmaakten de aanblik van een echte ramp in het gebouw waarin honderddertien bejaarden worden verzorgd.

Peel en Maas | 1973 | | pagina 22