Personeelchef geeft zijn visie over deze opgave verbouwingsopruiming berdenmode WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN De man van de 3.000 Bouwmaterialen Gebr. Martens nv LINDERS - V0LLEBERG HERENOVERHEMDEN kosten nu bij BERDEN n.v. geen 19,90 25,00 of 32.50 maar 12,50 PANTALONS sportief model, in de kleuren beige, bruin, d. en I. grijs, groen Nu 29,90 Alle Cosmetica artikelen halve prijs (behalve 4711) JAPONNEN MEISJESJURKEN •JONGENSPAKJES NIEUWE DIRECTIE RANK XEROX Telefoon Kinderen van het „Sterrehuis" vragen om vakantie VRIJDAG 18 MEI 1973 No. 20 VIER EN NEGENTIGSTE JAARGANG VOOR AL UW DRANKEN PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 16 ct per mm. ABONNEMENTS PRIJS PER HALFJAAR 7.50 (bij vooruitbetaling) Mogen wy U voorstellen de heer A. v. d. Horst, de man die mag en moet zorgen dat Rank Xerox de grootse plannen, die wy vorige week reeds vermeldden, wat betreft het aantrekken van 3200 medewerkers en medewerksters voor de eerste helft van 1974 zal gaan verwezenlyken. Men heeft hem al eens boos aangekeken, cmdat zyn portret ook eens stond in een overigens lofwaardig ar tikel van De Tijd over Rank Xerox, dat echter de ongelukkige kop mee kreeg: Rank Xerox zet Peelboeren aan de lopende band. Een uitdrukking, die hij helemaal niet gebruikt had („ik zou het ge woon niet durven maar die in het chauvenistisch Venray wel enige reakties heeft opgeroepen We hadden met genoemde heer 'n gesprek over de reeds gemelde plan nen, die voor zijn inmiddels ook flnk uitgegroeide personeelsafdeling nog wel de nodige problemen met zich zal brengen. Vraag: Had U sinds uw komst in 1967 als personeelschef bij RX een dergelijke snelle uitgroei verwacht? Antwoord: Toen ik als opvolger van heer Francke in 1967 hoofd van de afde ling personeelszaken werd, bestond de fabriek goed anderhalf jaar en had zo'n 300 - 400 medewerkers. U weet dat d'it bedrijf aanvankelijk be doeld was als fabriek voor consuma bles, dat zijn produkten, die men no- diig heeft om kopieermachines het mogelijk te maken inderdaad kopieën af te leveren. Dat spul werd voor heen in Engeland gemaakt, maar de Venrayse vestiging zou het voor de EEG gaan doen. Maar U kent daarnaast ook de snelle groei van Rank Xerox die be gon met het maken van één kopieer apparaat, dat je gewoon op een bu reau kon zetten, maar intussen een scala kopieer- en dupliceermachlnes op de markt brengt, die niet alleen voor de meest uiteenlopende doelein den geschikt zijn maar ook de meesit uiteenlopende vormen hebben ge kregen. We hadden intussen kunnen be wijzen in onze Venrayse vestiging, dat we de zaken aan konden. Niet dat de Engelse directie van toen daar aan getwijfeld heeft, want anders was men niet naar Venray gekomen, doch de eerste resultaten waren dus danig goed, dat men Venray meer liet doen, dan poeders en claeners maken. Men kreeg toen de fase dat men VENRAY Bongerdstraat 5 Telefoon 04780-11(51* Venray opdroeg een deel van de ma chines te gaan assembleren. Enge land leverde de onderdelen, Venray moest ze in elkaar zetten, zo zou je het simpel kunnen zeggen. Maar daarvoor waren weer mensen nodig en einde 1969 zaten we al over de 700. Vraag: Mogen we U even onder breken? U hebt waarschijnlijk in de „oude" dossier nog bewijsstukken gevonden, dat van bepaalde zijde(n) de komst van RX niet bepaald en thousiast begroet werd. Men vrees de namelijk dat de arbeidsmarkt vol ledig zou worden afgeroomd. Er moet nog ergens een „geruststellend" schrijven zijn van de Engelse direk- tie, dat men in Venray zeker niet meer dan 500 mensen in dienst zou nemen Antwoord: Daaruit blijkt alleen maar duidelijk, dat ook in Engeland aanvankelijk slechts gedacht werd aan een consumables-fabriek en ver der njets. Maar van die mening .is men, mede om bovengenoemde re den, teruggekomen Maar dat zal wel niet de reden van Uw vraag zijn. U wilt natuurlijk weten of RX inderdaad de Venrayse arbeidsmarkt heeft verstoord in die mate als men bij de eerste berichten dacht. Het is mogelijk gebleken uit Ven ray en uit de regio zoveel mensen aan te trekken, zowel voor de kan toren als voor de produktie-afdelin- gen, dat we in 1971 al de 1000e werk nemer in konden schrijven. Zonder dat naar mijn mening daar andere bedrijven schade van hebben ondervonden. En vanzelfsprekend hebben wij bij het aantrekken van mensen afkomstig van andere bedrij ven, altijd de normen van fatsoen in acht genomen. Vraag: 1971 was een 'belangrijk jaar, als we ons goed herinneren, wan toen was de beslising gevallen, dat Venray zelfstandig kopieer machines zou gaan bouwen. Dat be tekende een indrukwekkend bouw programma van meer dan 50 mil joen, doch betekende ook dat het per soneelsbestand weer omhoog moest. Bent U daarin geslaagd. En zo ja, hoe? Antwoord: Het feit dat we vorige week 1930 werknemers hadden is het antwoord op uw vraag. Dat we intussen ook vrouwelijke werkneem sters in dienst genomen hebben en zelfs voor de kinderen daarvan een aparte crèche hebben ingericht, is U bekend. NIET IN DE CAFé MAAR IN ONZE SFEERVOLLE ZAAL, IS VOOR U GELEGENHEID VOOR BRUILOFTEN, FEESTEN, PARTIJEN, VERGADERINGEN e.d. Stationsweg 147, Venray, Tel. 1510 Om voor vervoer van huis naar werk zorg te dragen hebben we dn de regio uitgebreid busvervoer geor ganiseerd'. Het feit dat een dergelijke groei ook zijn repercussies heeft op de wo ningbouw hebben we duidelijk kun nen merken, doch dank zij het vlot te bouwbeleid van de gemeente zo wel in de huur- als in de koopsector zijn de grootste problemen groten deels verdwenen. Een ander probleem was, dat je weliswaar mensen aan kunt trekken, doch dat je ook moet zorgen dat die hun taak aan kunnen. U weet dat RX intussen een modem geoutilleerd trainingscentrum heeft ingericht, waar een groot aantal vakopleidin gen worden gegeven, zodat we de juiste man op de juiste plaats kun nen brengen. En tenslotte en dat is heel voor naam kunnen we de mensen een eigen c.a.o. aanbieden, waarin het minimum-loon nog altijd 20 pet. ligt boven het wettelijk voorgeschrevene. Vraag: Nu dan de grootse bouw plannen van 1971 in ternauwernood. 2 jaren voltooid zijn, blijkt de vraag naar Uw artikelen intussen zodanig gestegen, dat het aantal medewerkers dit jaar nog moet stijgen tot 2800 en dat U in de eerste helft van 1974 zelfs al denkt aan 3200 mensenDat betekent dat vanaf nu elke maand bijna 150 nieuwe medewerkers of -werksters moeten worden aange trokken. Hoe gaat U dat „versieren"? Antwoord: Het antwoord vindt U o.m. al in Uw eigen blad, waarin, als in vele andere kranten in de re gio niet alleen montage-vaklieden gevraagd worden voor de assembla ge van kopieermachines maar ook draaiers, polijsters, frezers, plaat werkers e.d. voor de fabrikage van onderdelen. Voor al deze funkties kunnen deze mensen intern worden opgeleid, zodat men dus niet ge schoold behoeft te zijn als men bij ons komt werken. Deze campagne wordt natuurlijk doorgezet en voortgezet. Er komen informatie- en dia-avonden en in sa menwerking o.a. met Venrays ge meentebestuur en zijn voorlichtings dienst gaan we aan promotion doen, zoals we dat in het verleden ook met goed succes gedaan hebben. Al leen zal het terrxpo nu verhoogd gaan worden. We denken voorlopig aan wervingsaktivitei'ten in een gebied met een straal van 30 tot 35 kilo meter. We hebben natuurlijk nauw overleg met de in deze regio's wer kende arbeidsbureaux en andere in stanties, die ons bij de werving kun nen helpen. Een en ander zal, naar gelang het minder of meer succesvol is, op de voet gevolgd worden en waar nodig gaan we dan nog wat ex tra's ondernemen. Maar niet de cijfers, die ter be schikking staan, over beschikbare krachten, denken we toch wel te kunnen slagen. Venray biedt op het ogenblik dn zijn verschillende bestemingsplan- nen nogal wat mogelijkheden om het wonen in Venray te propageren. En dat is ook een voordeel. Daarnaast zullen de eigen tramimgsmogelijk- heden belangrijk worden uitgebreid om de grotere stroom van nieuwko mers op te vangen. We denken verder aan coaching in de verschillende afdelingen, aan steeds nieuwe cursussen ndet alleen om „bij" te blijven op technisch ge bied, maar ook voor veiligheid, brandbescherming e.d. Kortom we willen uitdrukkelijk via een goede begeleiding proberen de mens in ons bedrijf op alle mogelijke manieren mens te laten blijven en geen stukje massa te laten worden. Dat gevaar zit er natuurlijk in als je met cijfers van 3.000 gaat werken, maar juist daarop willen we echt attent blijven. We willen ook komen tot een soort stadsvervoer dat vanuit en naar de verschillende wijken van Venray gaat rijden, wat de verkeersveilig heid in Venray zelf ten goede komt, onze parkeerterreinen ontlast, maar ook de mensen weer het gevoel geeft dat we ook buiten de poorten van 't bed(rijf voor hen klaar staan.. Vraag: Rank Xerox heeft Venray nog al eens overdonderd met cijfers. Miljoenen guldens zijn geïnvesteerd, duizenden mensen worden aange trokken. Is er „ergens" een streep getrokken, tot hier en niet verder? Antwoord: Rank Xerox is een be drijf, of liever een concern, dat de laatste jaren omzet-vergrotingen kent van 20 pet. en meer. Dat be tekent doodeenvoudig dat de pro dukten uit dit bedrijf en concern goed zijn. Als men bedenkt dat al leen in de komende twee tot drie jaar 15 nieuwe produkten door het con cern op de markt worden gebracht, die zowel op het kopieer- en dupli- ceergebied liggen als op het terrein van de tele-copier en de Sigma com puters dan is het duidelijk dat men die omzetverhoging zeker wil hand haven. Wat daarvan in Venray ge produceerd zal worden, .is nog in studie, zoals ook een decentralisatie over heel Europa nog in studie is. van 79.- voor 20,- van 98.- voor 40,- van 119.- voor 60,- van 29,90 voor 7,50 116 fm 146 jersey halve prijs BERDEN-TRIENEKENS PONTANUSSTRAAT 22 VENLO-BLERICK met toestemming van de Kamer van Koophandel van 15 mei tm 15 juni Bij een dergelijke ontwikkeling kan men geen grenzen trekken, kan men niet zeggen: tot hier en nu stop Als men 10 jaren geleden in dit zelfde Venray en zelfs in het concern deze ontwikkeling voorspeld had, dan had iedereen waarschijnlijk ge dacht dat de betrokkene aan het ijlen was. Maar deze ontwikkeling is in gang gekomen en :ik dacht, dat allen, die daarbij betrokken zijn, er alleen maar gelukkig mee zijn, hoeveel problemen deze ontwikkeling dan misschien ook met zich bracht en be slist ook nog wel in de toekomst met zich zal brengen. Wat onze personeels-afdeling be treft: we gaan vol goede moed aan de slag om het gestelde waar te ma ken en we hopen U inderdaad over een jaar te kunnen uitnodigen om de 3200ste medewerker of -medewerk ster mee te helpen verwelkomen. Met ingang van 11 mei j.l. is de heer Ir. L. A. Stierman, al gemeen directeur van het Rank Xerox bedrijf in Venray be noemd tot Director of Manu facturing Operations Conti nental Europe. Dat wil zeggen dat de thans 45-jairige Rank Xerox directeur algemeen di recteur wordt van alle vesti gingen op het vasteland van Europa. Dat betekent o.m. dat hij de leider wordt van uit breiding van het concern na bij Madrid in Spanje, waar men 2 maanden geleden be gonnen is met de bouw van een nieuwe fabriek, dat hij de uitbreiding nabij het Franse Lille moet aanpakken, waar men binnenkort hoopt te star ten met een nieuwe fabriek en dat hij ook de voorberei dingen moet treffen voor een nieuwe vestiging in Duitsland, die waarschijnlijk dn de buurt van Aken komt te liggen. Tot 1 augustus heeft hij daarnaast nog de aktieve lei ding van de Venrayse vesti ging welke voor de komende 2 jaren een soort hoofdkwar tier zal gaan vormen voor het vasteland van Europa. Ir. L. A. Stierman werd als direkteur te Venray benoemd op 1 juni 1965. Per 1 augustus wordt als technisch directeur voor de Venrayse vestiging benoemd de heer Ir. P. L. M. Kosters, thans nog algemeen directeur van de vestiging van Sperry in Den Bosch. De 41 jaren oude heer Kosters was voordien manager bij ditzelfde bedrijf van de technische afdeling en voordien als zodanig ook werkzaam in het Philips Rönt- genlaboratorium en van Ber kels Patent. Finaneieel-economisch direc teur van de Venrayse vesti ging wordt dan drs. G. B. Op- rel, die reeds eerder, namelijk van 1965 tot 1967 werkzaam was bij Rank Xerox. Sindsdien is hij nog werkzaam geweest bij Philips en was finanicieel- directeur van de Agio-sigaren- brieken. OVERPEINZINGEN De telefoon is een van de zegenin gen van deze tijd wordt wel eens gezegd, al zouden anderen het hele apparaat zou nu en dan graag buiten smijten. Niet in het minst als het bellende apparaait bij beantwoording een oproeper levert, die niets zinnigs te zeggen heeft. Het kunnen kinde ren zijn, die mogelijk en hopelijk ge bruik makend van afwezigheid van toezicht dit eigentijds gezelschaps spel op hun manier bedrijven. Dat ds dan het minst erge, al wordt het wel bij herhaling een irriant gebeuren. Maar men kan moeilijk geloven dat kinderen dit spelletje bedrijven als men rond middernacht uit zijn bed gebeld wordt en het bellend ap paraat intussen een hele familie wakker heeft gemaakt. Men schrikt dan automatisch, denkt aan moge lijke ongelukken bij familie, maar hoort dan bij het opnemen mets of een of ander ondergronds gerommel. Nog erger wordt het als op zo'n zelf de tijdstip dames de telefoon opne men en dan snel wat schunnigs toe geroepen krijgen, waarna de tele foon van de andere kant snel op de haak geworpen wordt. Dit „spel" schijnt in Venray in het weekend een plaag te gaan worden, zodat het kladhten regent bij de PTT, politie en andere instanties. En dat terwijl men verwachten kan, dat 'n groot deel van het puibliek nog niet eens de moeite doet om te klagen, omdat ze menen dat tegen misbruik van de telefoon toch weinig te doen Nu zijn de mogelijkheden inder daad beperkt doch ze zijn er wel en dus is het wel goed om dergelijke gevallen door te geven. Men kan dan door steekswijze proeven in ieder geval proberen te achterhalen waar deze telefoon-misbruiker(s) zich er gens bevinden en wellicht op heter daad betrappen. Maar je moet toch wel een tik hebben om dit geintje geregeld uit te halen. In Venray lo pen er kennelijk rond met een der gelijke tik. Het wordt hoog tijd dat zij danig op hun vingers getikt wor den. In Heerlen op de Heerlerbaan ligt het „Sterrehuis". In dit kindertehuis verblijven 60 kinderen die niet in het eigen gezin kunnen vertoeven. Dit heeft ver schillende oorzaken, maar voor de kinderen steeds hetzelfde gevolg: het missen van het warme gezinsmilieu. Voor deze kinderen staat de va- kantietijd voor de deur zoals voor alle kinderen. Juist in die tijd mis sen de kinderen nog sterker dan an ders, het leven in gezinsverband. Daarom willen wij voor deze kinde ren zoeken naar mogelijkheden om een paar weken van de vakantie in een gezin door te brengen. Reeds eerder heeft de direktie van het „Sterrehuis" ondervonden dat de omgeving van Venray een mood vakantiegebied is en dat verschillen de gezinnen bereid zijn om deze kin deren gedurende enkele weken gast vrijheid te bieden en een prettig te huis. Uit ervaring weten wij dat de ze weken voor de kinderen hoogte punten zijn in hun vakantie, waarop ze een jaar teren. Zij blijven dan ook dankbare herinneringen behouden aan die gezinnen, en vertellen er in de loop van het jaar graag en en thousiast over. Wij hopen dat er ook dit jaar weer gezinnen zijn waar plm. 25 kinderen een stuk van hun vakantie mogen doorbrengen. De leeftijd van deze jongens en meisjes ligt tussen 412 jaar. De vakantieperiode is van woens dag 18 juli t.m. donderdag 9 augus tus. Wanneer U hieraan wilt mee werken kunt u dit opgeven bij Aal moezenier Dr. J. Peters o.c.d., St. Jozeflaan 56, Smak't-Venray, tel. 04782-346 of aan de adjunct-cV .ek- trice van het „Sterrehuis", mej. R. Uyting, Heerlerbaan 142, Heerlen. Opgave hiervan graag zo spoedig mogelijk. De adjunkt-direktrice zal tussen 22 mei en 8 juni graag per soonlijk kontakt met U opnemen om een en ander te bespreken. ADVERTEER IN FEEL EN MAAS

Peel en Maas | 1973 | | pagina 1