Het Luxor Theater gemoderniseerd ALARMOEFENING KERKELIJKE DIENSTEN voor onze snelgroeiende heren afdeling hebben wij plaats voor Speciaalzaken in Heren- en Jongenskleding van 20 tof en met 26 mei WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN ERVAREN VERKOPERS AANKOMENDE L.L.-VERKOPERS MODEHUIS THOMASSEN Op maandag 21 mei a.s. Bejaardencentrum „Het Schuttersveld" Gemeenschapsviering Venray Grote Kerk Venray Parochie Paterskerk Derde Orde Yredeskerk Venray Hervormde Gemeente Parochie Leunen Rectoraat Veulen Rectoraat Heide Rectoraat Smakt VRIJDAG 18 MEI 1973 No. 20 VIER EN NEGENTIGSTE JAARGANG VOOR AL UW DRANKEN PEEL EN MAAS M DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 VOOR AL UW DRANKEN ADVERTENTIEPRIJS 1« ct per mm. ABONNEMENTS PRIJS PER HALFJAAR 7.50 (bij vooruitbetaling) De officiële opening van het Luxor Theater welke vorige week was vast gesteld met Turks Fruit is door de prolongaties elders van de film in het water gevallen. Er stonden een aantal klinkende stunts op het pro gramma, maar die worden nu achter wege gelaten, omdat Turks Fruit ook deze week niet naar Venray kan ko men. Luxor is nu gewoon open en daarmee uit. Het theater ziet er binnen sfeer vol en modern uit. Bijna alles is nieuw. Alles is in de kleuren bruin en oranje uitgevoerd. De muren zijn nu voorzien van accoustisch mate riaal en bedekt met ruw stukwerk. De zuilen die tien jaar lang wegge werkt waren achter een plastiek- wand zijn weer tevoorschijn geko men en zijn met hout betimmerd, evenals de gehele achterwand. Op het houtwerk treft men moderne lichtpunten aan, terwijl het plafond ingenieus is weggewerkt door een lichtconstructie. Het fel oranje voorgordijn eist meteen alle aandacht op het doek. Het filmdoek is overigens ook nieuw evenals de filmapparaten in de ca bine, die voorzien zijn van de mo dernste xenon-licht. Ook het geluid is nieuw en knalt er als het ware uit. De vloerbedekking in de zaal heeft een bruin-groene tint wat bij zonder aangenaam is om te zien. Het Luxor Theater is dus na lange tijd weer volledig vernieuwd1 en me nig stadstheater mag hier een voor beeld aan nemen. Of die tweede fase hal en voor gevel spoedig aangepakt zal worden is nog een open vraag, omdat een en an£er samenhangt met het Venray se centrum. Over dit plan wordt nu al zó lang gesproken, dat ook Luxor daarvan een gedupeerde is gewor den. De direktie heeft nu geen mo ment meer willen wachten en heeft in ied-er geval het interieur danig aangepakt, want daarvoor waren in ieder geval geen vergunningen nodig. Deze week kan men in het Luxor Theater enkele opmerkelijke films gaan zien. Dat is op de eerste plaats de lachfilm ZEG MAAR JA TEGEN HET LEGER met vijf nieuwe komie ken, de Chariots. Daarmee is al een indicatiegegeven over de speelwijze van de groep, want Chariot is de franse naam van Charlie Chaplin. Het is dus lachen geblazen en een heel leger lachtlustigen kan rustig aanrukken. PIPPI LANGKOUS trok vorige week ondanks het mooie weer en moderdag toch zoveel belangstelling, dat er twee extra voorstellingen aan worden toegevoegd. Ook de jongste kinderen kunnen dus terecht gedu rende deze week. Bijzonder belangrijk is de film A CLOCKWORK ORANGE te noemen van Stanley Kubrich. De pers schreef over deze film: de snelste, hardste en intelligentste schok die de bios coop dit jaar in petto heeft. Een gruwelijke visie op onze niet zo erg lieve samenleving. Als je Clockwork Orange hebt gezien, heb je alles ge zien. CLOCKWORK ORANGE is een science fiction dus een toekomst beeld maar wel een om ervan te hui veren. Alles wat nu reeds „in" is wordt uitgediept van hersenspoeling tot verkrachting, van sex tot sadis me, van (gelegaliseerd druggebruik tot politieke intimidatie. Televisier schreef: Het is een briljante, bizarre tot nadenken stemmende film. 17 tot 18 jaar, met kijk op kleding Grotestraat Venray Op maandag 21 mei a.s. zal in het Bejaardencentrum „Het Schut- tersvesld" aan de Bergweg e en zelfbeschermingscefening worden gehouden waarvan de organisatie berust bij de directie van dit centrum en de gemeente Venray. Aan deze oefening wordt deelge nomen door directie en personeel het „Het Schuttersveld", de gemeen telijke vrijwillige brandweer, de gemeentepolitie, de afdeling Venray van het Rode Kruis, de dienst be scherming bevolking en een aantal gemeentelijke funktionarissen. Getracht zal worden de realiteit zoveel mogelijk te benaderen hetgeen betekent dat men geconfronteerd wordt met sirenes brandweerwagens ambulances e.d. Men behoeft zich echter geen en kele zorg te maken wanneer men dit „spektakel" op maandagmiddag ziet gebeuren. Het is gelukkig slechts 'n oefening. De bewoners van „Het Schutters veld" zijn hierover reeds volledig geïnformeerd. De oefening heeft tot doel om zich te trainen in het evacueren en red den van bejaarden. De opzet ervan is zodanig dat men verwacht voldoende gegevens te ver krijgen voor de nadere uitwerking van een evacuatieplan en verder met betrekking tot de samenwerking van de verschillende hulpverlenings diensten. Herhaald mag nog eens worden, dat men zich op genoemde maandag middag geen zorgen behoeft te ma ken wanneer u allerlei hulpverle- ningsaktiviteiten rond „Het Schut tersveld" gaan gebeuren, omdat het dan gaat over een oefening waarbij brandweer, politie e.d. aktief be trokken zijn. GROTESTRAAT VENRAY STEENSTRAAT BOXMEER A.s. zondag 20 mei is er om half elf in de Levensschool, Bevrijdingsweg 2a een eucharistische tafelviering. Celebrant kap. H. Latten. Thema: Zo maar een streep door 20 eeuwen Mariaverering? Vijfde zondag van Pasen van de 4e na Pasen). Vrijdag: 19.00 Mathieu Stoks/ Zus ter Celestine. Zaterdag: 19.00 nederlandse hoog mis, int. Jozef Peeters Frans van Tuyl. Zondag: 8.00 gelezen mis, int. overl. fam. v. d. Vegt-v. d. Boogaard; 9.30 gregoriaanse hoogmis, int. W. Broers> echtg. en overl. kinderen Peter Ja cobs; 11.00 nederlandse hoogmis, int. Hendrina van Meigen overl. ouders Thuyls-Hendrikx18.00 gelezen mis, int. Petronella Driessen-Wagemakers Nelly Janssen-v. d. Munckhof. Maandag: 8.00 Jan van Heyster vwg. de kaartclub; 9.00 Johan Ver hoeven en Willy; 19.00 Martin Wis- mans en echtg. moeder Muysers- v. d. Sterren. Dinsdag: 8.00 Evarist Messe- maeckers, Agnes Geenen en kinde ren als sticht.; 9.00 Jac. van Eyk; 19.00 Piet Versteegen Gertruda Geurt j ens-V ermazeren. Woensdag: 8.00 geen H. Mis; 9.00 Piet Jacobs van een goede bekende; 16.00 huwelijk Esser-Jacobs; 19.00 u. mevr. Franssen-Rutten overl. fam. van Dijk-Stri'k. Donderdag8.00 meester van Heys ter vwg. de buurt; 9.00 Philip Esser en echtg. als sticht. Vrijdag: 8.00 geen H. Mis; 9.00 Nel ly Janssen-van den Munckhof; 15.00 40-jarig huwelijksjubileum Stiphout- Claessens; 19.00 Chris Janssen en dochter Gerard Marcellis. Zaterdag: 8.00 mevr. Verheyen- Loonen vwg. de KW; 9.00 Jos C. M. Neeteson; 19.00 Jozef Peeters Hen drik Vermeulen. Huwelijk: Petra Thoone, Dek. Thielenstraat en Sander de Koning, Meerlo. Sakrament van het Vormsel Op donderdag 7 juni zal de missie bisschop Mgr. de Koek het sakra ment van het Vormsel komen toe dienen aan de kinderen, die de la gere school dit jaar verlaten. Deze dienst zal plaatsvinden 's avonds om 7 uur. Deze week wordt een begin gemaakt met de ouderavonden, waarvoor de ouders van iedere klas in twee groepen worden uitgenodigd. Akolieten: Zaterdag 19 mei: 19 uur Paul v. d. Heuvel en Marianne Janssen. Zondag 20 mei: 8 uur Jos Laurens- se en Martin Spee; 9.30 Gerard Hen driks en Peter Pelzer; 11 uur Ad Verbeek en Mia Voermans. Misdienaars: Maandag, dinsdag: 8 uur Roeland Dobbelaer en Jackie van Els. Maandag, dinsdag, woensdag: 19 u. Anton Huibers en Ronald Rongen. Woensdag: 16 uur Jackie Ouden hoven en Godfried Hendricx. Donderdag, zaterdag: 8 uur Peter Janssen en Theo Janssen. Vrijdag: 15 uur Benoit Luoassen en Wim Seuren; 19 uur Marcel Jeu- rissen en Frans-Jan van Gerven. Zondag: 4 e zondiag na Pasen. Zondag van de Eerste Communie der kinderen. H. Missen: 7.30, 9.00 H. Mis waarender de kinderen hun Eerste Communie doen. 10.15 Hoogmis ge zongen door de Zangers van St. Frans; 11.45 H. Mis en 18.00 avond mis. Dinsdag: 6e van de negen dins dagen t.e.v. St. Antcnius; 19.00 uur avondmis met voorbeden voor de eigen en aanbevolen intenties. Vrijdag: 19.00 avondmis voor de gezinnen van de parochie. Zaterdag: 5.00 en na de avondmis tot half acht gelegenheid om te biechten. Mededelingen 1. Zondag a.s. 20 mei doen de kin deren van de tweede klas onder de Mis van 9.00 uur hun eerste communie. Ouders, kunt U zor gen, dat die kinderen om half ne gen bij de kleuterschool zijn aan de Beukenlaan. Daar worden de kinderen .afgehaald door de har monie. Vaders en moeders vergeet uw plaatsnummer niet. En paro chianen mogen we vragen a.s. zondag voor de Mis van negen uur de eerste 12 .banken open te laten voor de kinderen en hun ouders. 2. De Zangers van St. Frans zingen tijdens het communie uitreiken van de Mis van 9.00 uur. 3. Zondag 17 juni wordt in onze pa rochie onder de Hoogmis, die voor die dag om 10 uur begint, het H. Vormsel toegediend aan de kin deren van de zesde klassen. Mis-intenties: Zaterdag: 18.30 H. Mis gezongen door ons Dameskoor, .int. Jacobus van Veghel. Zondag: 7.30 Mina Beerkens-Cus- ters; 9.00 voor de parochie (kinder communie); 10.15 overl. Gerrit Weijers; 11.45 overl. moeder Theuve- net; 18.00 Josef Peeters. Maandag: 7.45 Antoon Luijpers; 8.30 overl. man en overl. moeder; 19.00 Karei Wijnen. Dinsdag: 7.45 gelovige zielen (of ferblok); 8.30 G. Brunken (v.w. de bejaarden); 19.00 overl. ouders Emonts-Hanssen en dochter. Woensdag: 7.45 Zuster Gerdiia; 8.30 overl. ouders Swinkels-Michels en dochter Geertruda; 19.00 overl. ouders Manders-Hüpen. Donderdag: 7.45 Antoon Luijpers; .30 Frans Schaeffers; 19.00 Wilhel- mina Beerkens-Custers (v.w. de oude buurt). Vrijdag: 7.45 Zuster Celestien; 8.30 Josef Peeters; 19.00 gezinsmis, overl. ouders Emonts-Hanssen en dochter. Zaterdag: 7.45 Karei Hendriks; 8.30 t.e.v. St. Antonius. Dienbeurten Akolieten (20 t.m. 26 mei) Zaterdag: 18.30 Eric Cornelissen, Luc Janssen. Zondag: 7.30 ictor Pop, Jan Schel - lekens; 9.00 om 8.25 in sacristie - le communie - Pim die Vos, Hans v. d. Bekerom, Leo Janssen, Henk Jans sen, Henny Bierens; 10.15 Frans Jeu ken, Peter Claessens; 11.45 Bert Janssen, Geert Hendirix. Dienbeurten Misdienaars Zondag: 18.00 Loet Arts. Maairten Arts. Maandag, woensdag, vrijdag: 7.45 Walter Blaaupot, René van Hooren; 19.00 Leo Janssen, Henk Janssen. Dinsdag, donderdag,- zaterdag: 7.45 Richard Janssen, Wolteg* Blaaupot; 19.00 Gerard Stoks, Marcel Hendrix. Op 23 mei a.s. maandvergadering „Het Schuttersveld". Aanvang half 8 met Eucharistieviering. Deze avond wordt verzorgd door P. van Zeelst. Er zijn nog plaatsen vrij .in de bus voor ons uitstapje van 24 juni. Wil len degenen die nog mee willen zich zo spoedig mogelijk opgeven bij het bestuur. Vijfe zondag van Pasen. (Hereni- gingszondag). Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. Wim Clephas. Met het dames koor zingen we nederlandse liederen. Zondag: 8.00 lees mis ter ere var O.L. Vrouw; 9.00 leesmis voor overl Johanna Reusing-van den Heuvel Met het kinderkoor zingen we enkele nederlandse liederen; 10.00 hoogmis vcor overl. familie Wijnhoven-Vol ieberg. Nederlandse gezangen met het kerkelijk zangkoor; 11.30 leesmi: voor overl. Guus Siebers en familie 18.30 avondmis voor overl. ouders Lenssen-Jacobs. Maandag: 8.00 leesmis voor hei welslagen van een examen; 19.00 u avondimis voor overl. Johannes de Jong. Dinsdag: 8.00 leesmis voor het wel slagen van een examen; 19.00 avond mis voor overl. Gerrit Flinsenberg (buurt). Woensdag: 8.00 leesmis tot zekere intentie (Th.); 16.00 plechtige eucha ristieviering uit dlankbaarheid bij gelegenheid van het 40-jarig huwe lijksfeest van de familie van Gool- van Bremen; 19.00 avondmis voor overl. Johannes Wilmsen. Donderdag: 8.00 leesmis uit dank baarheid; 19.00 avondmis voor overl Mia Willemse-van Helden. Vrijdag: 8.00 leesmis voor overl. Jacques Janssen (buurt); 19.00 uur avondmis voor overl. Hendricus Remmers en Cornelis Adriaenssen. Zaterdag: 8.00 leesmis voor overl. Toon Nijs; 19.00 avondmis voor overl. Nout van Lin en Martien Janssen. Misdienaarslijst voor 20 - 26 mei Zondag: 8 uur M. Kappel en M. de Lauw; 19 uur T. Aben; en A. Ha- winkels; 10 uur M. Dicker, H. Arts en W. Hermans; 11.30 J. Jacobs en A. Theuws; 18.30 J. v. d. Weide en P. Nooijen. Week I: 8 uur T. Raaymakers en H. Peeters; 19.00 St. Peeters en P. Loonen. Week II: 8 uur J. Smals en R. van Wijk; 19.00 uur B. Franken en E. Vennekens. Zondagmorgen kerkdienst voor de Protestanten in de aula van Den Hoebert aan de Westsingel aanvang half tien. Predikant is Ds. E. J. Beens. Aan de uitgang extra-kollekte voor het Nederlands Bijbelgenootschap. In de Hervormde Kerk aan de Maas weg te Blitterswijck geen dienst. Vijfde zondag van Pasen. Zaterdag: 19.00 Ism. v. Antonius van Osch en echtgenote. Zondag: 7.30 Ism. v. Mathijs Lit- jens en echtgen.; 9.00 hgm. v: lev. en overl. fam. Ouwerkerk-Manders; 10.30 Ism. v. Henrd Direks. Maandag: 7.30 gest. jrd'. Frits Mar tens, Anna Maria Jacobs en overl. fam.; 18.30 Ism. v. overl. fam. Baltus- sen-Loonen; 19.00 Ism. v. Gertruda Jenniskens-Droesen. Dinsdag: 7.30 Ism. v. pastoor A. de Bot; 19.00 Ism. v. Gerard Thïjssen. Woensdag: 7.30 Ism. v. Gertruda Claessens-Gussen (vanw. de bejaar den); 18.30 Ism. v. Maria Achten-van Dijck; 19.00 Ism. v. overl. fam. Loe- nen-Verschuuren. Donderdag: 7.30 l9m. v. Hubert Baltussen (vanw. de bejaarden)18.30 Ism. v. overl. fam. Timmermans- Koenen-Vervuurt; 19.00 Ism. v. Ger. J enniskens. Vrijdag: 7.30 gest. jrd. v. Martinus Beurskens en Carolina Manders; 18.30 tot int. van Loonen-v. Rens; 19.00 wkfi. v. Hubert Baltussen. Zaterdag: 7.30 Ism. v. Gertruda Claessens-Gussen (vanw. de buurt); i.00 Ism. v. Theod. Bouten en echtg.; 19.00 Ism. v. Gerrad Thijssen. Misdienaars; 7.30 Kees Theunis; 18.30 Jacq. Voermans; 19.00 John Jenniskens; zondag 20 -mei: 10.30 P. Jacobs, W. Loenen en T. van Hees en H. van Hees. Akolieten: 19.00 H. Voermans en R. Beckers; 7.30 P. Weijs; 9.00 A. van Hees, P. van Berlo, F. Lucassen. Huwelijksafk.: Johannes Reijn- ders en Wilhelmina Janssen (Yssel- steyn); Gerard Willems en Truus Valckx (Grubbenvorst). Zondag 20 mei': 5e zondag van Pa sen. Kollekte voor de Oosterse Ker ken. Zondag: 8 uur Ism. tot bijz. intentie genezing van een zieke; 10 uur Hgm. voor zal. Corn. Greemers en echtg. Maandag: 8 uur Ism. v. zal. Lena van Dongen (Th.). Dinsdag: 7e dinsdag ter ere van de H. Antonius van Padua. 8 uur Ism. ter ere van H. Antonius (int. offer blok). Woensdag: 8 uur Ism. zal. Anna Wilms-van Lin. Donderdag: 8 uur Ism. zal. Leonar- dus Thissen. Vrijdag: 8 uur Ism. overl. fam. Drabbels-Klaassen-van Meyel. Om 2 uur pl. Hoogmis uit dankbaarheid 25-jarig huwelijk fam. Muysers- Smits; 4 uur pl. Hgm. en inzegening huwelijk Henny Hendrix en Harry Verheyen. Zaterdagavond 7.30 Hgm. gest. jgt. voor zal. Francisca Aarts. Lector 20 mei: Jo van Oers. Akolieten: Hairrie Drabbels, Mart. Classens en Piet Mulders. Vijfde zondag van Pasen. Hereni- gingszondag. Zondag: 7.30 leesmis .tot int. van de familie Drabbels-Voermans; 10 u. jaargetijde voor Harry Muijsers. Akolieten: Joop en Wim Gielens. Misdienaars van de week: Frank en Geert Gielens. Maandag: 7.30 leesmis voor Driek Eibers. Dinsdag: 7.30 leesmis voor de ooverleden familieleden Voesten- Gielen. Woensdag: 7.30 leesmis voor Jo hannes Mommen en Maria Seijkens. Donderdag: 7.30 leesmis tot int. van de familie Janssen-Janssen. Om 11 uur plechtige Huwelijkshoogmis voor het bruidspaar Maria Peeters en Gerrit Hoeijmakers. Vrijdag: 7.30 leesmis voor de over leden ouders Janssen-Doumen. Om 15.00 plechtige Huwelijkshoogmis voor het bruidspaar Ma riet Rongen en Ad Lodewijk. Zaterdag: H. Flipipus Neri pries ter. 7.30 leesmis voor Josephine Mi- chels-Kersten; 19.30 Avondmis tot int. van de familie van Rens-v. d. Winkel. Zaterdag 19 mei: 17.30 H. Mis te Holthees; 19 uur H. Mis v :>r Maria Reefs-v. d. Beuken. Zondag 20 mei: 7.30 H. Mis voor b.z.i.; 8.30 H. Mis te Holthees; 10 u. plechtige eucharistieviering t.g.v. het 25-jarig Priesterfeest van pater drs. Wilhelmus Terlouw. Na de Mis re ceptie in het Pelgrimshuis. Maandag: 8.30 H. Mis t.b.z.i. Dinsdag: 8.30 H. Mis uit dankbaar heid. Woensdag: 8.30 H. Mis t.e.v. St. Jozef. Donderdag: 8.30 H. Mis voor b.z.n. Vrijdag: 8.30 H. Mis voor b.zi.

Peel en Maas | 1973 | | pagina 13