Buitenspel 73 nu reeds geslaagd... 999 KERKELIJKE DIENSTEN Rabobank Q adidastgf; Kom er eens over praten. SPORT Leenenl WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN van 11 tot en met 17 maart Gemeenschapsviering Venray Grote Kerk Venray Parochie Paterskerk U kunt zoveel méérdoen met onze bank Vredeskerk Venray Religieuzenberaad Venray Rectoraat Vredepeel VRIJDAG 9 MAART 1973 No. 10 VIER EN NEGENTIGSTE JAARGANG VOOR AL UW DRANKEN PEEL EN MAAS m DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 16 ct per mm. ABONNEMENTS PRIJS PER HALFJAAR f 7.50 (bij vooruitbetaling) Er zyn mensen, die wat sceptisch gekeken hebben naar de reclame zuil, die bijna een jaar lang het huidige schouwburgplein „ver sierd" heeft en waarop aangekondigd werd dat in 1972 in Venray een tentoonstelling zou worden georganiseerd. Een tentoonstelling die de naam „Buiten-Spel '72" zou hebben. In zoverre hebben de sceptici gelijk gekregen, dat van die tentoonstelling in 1972 niets terecht is gekomen. WAAROM De reden waarom zulks oiet ge beurd! ais, is al eerder verteld. Het lijkt allemaal heel gemakkelijk. Je gaat met een stel mensen, die het ook allemaal in hun beetje vrije tijd moeten doen, aan een tafel zitten en je zeg tdan: wat elders kan, moet hiier ook kunnen, dus we gaan een tentoonstelling organiseren! De ge meente is vrij vlot met een garantie- subsidie, want zonder centen gaat het nu eenmaal niet. Maar dan be gonnen de eerste kinken in de kabel te komen, wnat dan blijkt niemand van die vrijwilligers veel verstand van bet tentoonstellingsvak te heb ben, terwijl Venray bovendien al zijn aandacht op dat moment richt op de Zeskampploeg, die steeds beter gaat draaien en ook steeds betere uitrus ting moet hebben. Dan speelt daar verder tussen door dat men het schouwburgplein even wil „bitu- meren" en dat vinden anderen weer te gortig, zodat men op een gegeven moment gewoon gezegd heeft: Jon gens we stoppen er dit jaar mee. gaan eerst zorgen dat Zeskamp aan zijn trekken komt, dan dat het schouwburgplein iets fatsoenlijks en een lekker en gezellig centrum wordt en gaan dan zorgen voor een tentoonstelling, die door vakmensen wordt opgezet.En in dat stadium is men dan nu gekomen. Men beeft de hele organisatie van buitenspel, wat een beurs voor huis houding, vrije tijd en recreatie zal worden, dn handen gegeven van het oTiganisatieburo Orbeto uit Amster dam ,wat niet zegen wil, dat de he ren van het organiserend comité zich verder te rusten heben kunnen leg gen. Het nieuwe schouwburgplein as daar het sprekendste voorbeeld van, doch er is intern het nodige toch nog wel te doen geweest. Als er iets is, dan is het dat men nog altijd dankbaar mag zijn, dat er nog altijd van „die gekken'" zijn te vinden, die het niet nodig vinden, iedere avond achter het televisiekastje te zitten, maar zich ergens voor in willen zetten, het zij voor verenigingen, hetzij voor algemene doelen, ondanks alle kri tiek, waaraan ze dikwijls dan nog bloot staan GESPREK MET DE HEER HIRSCHFELD We mochten een gesprek hebben met de heer Hirschfeld de directeur van Orbeto, die nu Buiiten-spel '73 zorgd door een groot tuincentrum, dat hier inderdaad een sprookje van gaat maken, in die zin, dat men het huidige terrein niet eens meer terug zal kennen. Buiten vindt men naast allerlei speelmateriaal, zelfs luxe jachten en een houten bungalow als onderstreping dat deze )tentoonstel- lting juist de mensen een beeld geeft van een nieuwe vrijetijdsbesteding, die op komst isZelfs fonteinen en een zwembad zullen niet ontbre ken en voor de jeugd komt er een heel ponnie-park. „Duidelijk Wil ilk stellen" aldus de heer Hirschfeld, „dat aan alle deel nemers uitdrukkelijk verzocht i's, zo veel mogelijk demonstraties te bie den in hun stands. Dus geen droge en saaie uitstelling van allerlei pro- dukten, maar een levendig geheel, waar juist de mensen veel kunnen leren. En gelukkig gaan de meesten daarmede akkoord, zodat wat dat be treft de tentoonstelling inderdaad een levendig iets gaat worden. „Ik heb me laten vertellen dat voor en ook even na de oorlog Ven ray veel land- en tuinbouwtentoon stellingen heeft georganiseerd, waar toen weliswaar de nadruk viel op deze belangrijke onderdelen van de Venrayse werkgelegenheid. De tijden zijn, veranderd, maar ik vertrouw, mede door de grote belangstelling uit het Venrayse zakenleven, dat die oude traditie, dan in nieuwe vorm weer tot nieuw leven zal komen. Ge zien het grote sukses dat we hebben met de voorverkoop van de stands twijfel ik daar geen ogenblik aan." UITNODIGINGEN In de komende tijd zullen gemeen tebesturen, vrouwenverenigingen, sportverenigiignen, kortom dieder die maar belangstelling heeft voor dat wat tentoongesteld gaat worden, uit genodigd worden een kijkje te ko men nemen gedurende die eerste week van junli. Het is begrijpelijk dat ik hoop dat velen aan die uit nodiging gehoor zullen geven. met de banden voetbalschoen der kampioenen gaat organiseren van 30 mei tot 6 ju ni a.s. De man, die zijn sporen verdiend heeft op het gebied van beurzen, is wat in zijn schik met het Venrays gebeuren. „Op de eerste plaats heb ik een prima begeleiding gehad van het plaatselijk comité, dat zich vol ledig heeft ingezet om met ons buro te zorgen dat we in Venray een ten toonstelling kunnen gaan organise ren, welke Venray en de regio waar dig is. Op de tweede plaats is er de vol ledige medewerking van de gemeen te, die o.m. zorgt dat het" terrein van het oude hotel De Gouden Leeuw ge ëgaliseerd wordt zodat we daar een prachtig tentoonstellingsterrein mid den in Venray krijgen. En op de der de plaats ben ik bijzonder gelukkig dat ik binnen de misschien wat krap pe begroting ben kunnen blijven, die het organiserend comit' in gezamen lijk overleg met ons buro heeft op gesteld. Dat is in deze tijd geen seni- cureOp de vierde plaats vind ik de opening van het nieuwe schouw burgplein juist bij deze tentoonstel ling een klapstuk, waar menig ande re plaats jaloers op zal zijn Hoe staat het nu met uw tentoon stelling zelf? „U weet dat we op een totaal op pervlakte van 5000 m2 vier grote houten hallen gaan bouwen, waarin 75 binnenstands komen. Het zegt voldoende als nu drie maanden voor de opening nog drie kleine stands te verhuren zijn. De rest is weg Ik meen verder dat de kwaliteit van de stands ieder wat wils geeft. Er wordt voorlichting van overheids wege gegeven, er zijn huishoudelijke artikelen, er is veel voor vrije tijd en recreatie, voor sport en spel, kort om ieder komt aan zijn trekken en kan er wat van leren of wat nieuws op doen. Dat Venrays zelfstandige ondernemers in samenwerking met verschillende handelaren er een gro te rol bij spelen, toont wel aan, da't zij ook het belang van een goede pre sentatie van Venray .als winkelcen trum zien. Verder wordt er een grote hal ge bouwd, waarin tweemaal per dag modeshows gegeven worden op elk terrein. Verder wordt die hal ge bruikt als caf'-restaurant, waarin b.v. 's avonds nog de nodige attrakties geboden zullen worden. Het buitenterrein wordt o.m. ver GROTESTRAAT 18 TEL. 1253 - VENRAY As. zondag is er om half elf in de Levensschool, Bevrijdiingsweg 2a een eucharistische tafelviering. Cele brant: kap. H. Latten. In aansluiting op de bisschoppelijke vastenbrief is het thema van deze dienst: sober heid in .een welvaartsstaat. Eerste zondag in de veertigdagen tijd. Zaterdag: 19.00 nederlandse hoog mis, int. overL ouders Thuyls-Hen- drix dokter Oosterbaan. Zondag: 8.00 gelezen mis, int. Leo Franssen vwg. buuirtver. St. Jozef; 9.30 gregoriaanse hoogmis, int. Hen- drina van Megen Cornells Barents; 11.00 nederlandse hoogmis, int. Broe der Abraham Clephas Elisabeth B er tij n-Camps; 18.00 gelezen mis, int. Miena Vermeulen-Janssen. Maandag: 8.00 Gerard Marcellis; 9.00 Gerrit Wijers vwg. de buurt; 19.70 Martinus Liltjens. Dinsdag: 8.00 Pierre Gooren; 9.00 mevr. Aerts-Schaeffers vwg. de be jaarde nbond; 19.00 P. J. A. Coenen en A. M. H. Coenen-Houtackers als stichting. Woensdag: 8.00 Jozef Steegmans en edhtg.; 9.00 fam. Jacobs-Arts; 19.00 ouders Driessen-Wagemakers bij een verjaardag en voor zijn moe der Miena Vermeulen-Janssen. Donderdag: 8.00 G. Swinkels en Arooldiina Bistervelis als sticht.; 9.00 Theodorus Wintels en Johanna M. Verbeek als sticht. Vrijdag: 8.00 overl. fam. Bouten- Versdhuuren; 9.00 Gerard Marcelliis; 19.00 uit dankbaarheid fam. Jans- sen-Deters. Zaterdag: 8.00 geen H. Mis; 9.00 Thei Basten; 16.00 huwelijk Roosen- garten-van Veghel; 19.00 tot zekere intentie (J. v. H.) ouders Arts-Cor- nelissen. Huwelijken Corrie van Veghel, Noordsingel en Piet Roosengarten, Broekhuizen; Elly Kallen, Maasbree en Toon Jans- Beken, Zwarte Klef. Akolieten: Zaterdag 10 maairt: 19 uur Ad Ver beek en Mia Voermans. Zondag 11 maart: 8 uur Jos Lau- rensse en Huub Gooren; 9.30 Martin Spee en Gerard Henldrilks; 11 uur Jeanne Verbeek en Huub Janssen. Misdienaars: Zondag: 18 uur Godfried Hendricx en Hans Martens. Maandag, dinsdag, woensdag: 8 u. Wilbert Janssen en Otto Kooien!; 19 uur Theo Heinsbroek en Ronald Rongen. Donderdag, vrijdag: 8 uur Peter Janssen en Theo Janssen. Vrijdag: 19 uur Johnny Kessels en Eddy Wijnhoven. Zaterdag: 16 uur Jackie Ouden hoven en William Verheyen. le zondag van de Vasten. H. Mis sen: 7.30, 9.00, 11.45; hoogmis 10.15; 18.00 avondmis. Vrijdag: 19.00 avondmis voor de gezinnen van de parochie. Zaterdag: 5.00 en na de avondmis tot half acht gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis als zon dagsviering, gezongen door het be roemde Eindhovens Koor „Die San- gers van die Haghe". Mededelingen: 1. Zaterdagavond 10 maart cm 18.30 zingt in onze kerk het grote koor uit Eindhoven de prachtige Mis van Palestrina „Papa Marcelli", 6-stemmig. Wilt u een prima koor een prachtige H. Mis horen zin gen, komt dan luisteren en ge nieten. 2. Van zaterdag op zondag 17 op 18 maart is de Stille Omgang in Amsterdam. We hopen dat veel mensen meegaan. Een affi che in het kerkportaal deelt u de gang van zaken mee. Misintenties Zaterdag: 18.30 Jacobus van Veg hel. Zondag: 7.30 Leonardus Lucassen; 9.00 overl. ouders Stoks-Janssen; 10.15 Karei Wijnen; 11.45 Theodora Arts-Penters; 18.00 overl. fam. Coop- mans-Ousters. Maandag: 7.45 voor de parochie; 8.30 Hubertus Clevers (v. d. buurt) 19.00 overl. ouders Emonts-Hanssen en dochter. Dinsdag: 7.45 Zuster Deodata; 8.30 Martien Janssen en Noud van Lin; 19.00 overl. fam. Wijnen-Wijnhoven. Woensdag: 7.45 Antoon Luijpers; 8.30 Gerhard Lemmen (v. d. buurt); 19.00 voor een verjaardag. Donderdag: 7.45 Johannes Derk- sen; 8.30 voor bijzondere intenties: 19.00 Harry Lenssen. Vrijdag: 7.45 Antoon Luijpers; 8.30 Josef Peeters; 19.00 gezinsmis Ger- trudis Stevens-Aerts. Zaterdag: 7.45 bijzondere intenties; 8.30 overl. fam. Vermeulen-Dijkmans en Boeren-van Wees. Dienbeurten Akolieten (11 t.m. 17 maart) Zaterdag: 18.30 Luc Pop, Bert Janssen. Zondag: 7.30 Jan Schellekens, Geert Hendrix; 9.00 Piim de Vos, Hans v. d. Bekerom; 10.15 Luc Jans sen, Eric ComeLissen; 11.45 Frans Jeuken, Peter Claessens. it V f eigen huis 0CJ b>nnen uw bereik Een hypotheek, die u geen moeilijkheden in de weg legt, daar kunnen wij u aan helpen. Want we begrijpen, dat u uw huis liefst zo gauw mogelijk onbezwaard wilt hebben. Een hypotheek van onze bank mag u dan ook straffeloos vervroegd aflossen, als u plannen hebt voor een eigen huis, kom dan eens met onze adviseur praten. Hij zal graag met u de financieringsvorm zoeken, waarmee u het beste bent gediend en het gemakkelijkste uit de voeten kunt. Dienbeurten Misdienaars Zondag: 18.00 Romny Clevers, Mare van Hemert. Maandag, woensdag, vrijdag: 7.45 Walter Blaauwpot ,René van Hoo- ren; 19.00 Leo Janssen, Henk Jans- :n. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 7.45 Richard Janssen, Wolter Blaaupot; 19.00 Gerard Stoks, Marcel Hendrix. Eerste zondag in de Vastentijd. Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. Gertruda van Hoof-Hoex. Onder deze avondmis zingt het jongerenkoor moderne nederlandse liederen met als nieuwe dirigente: Mej. J. v. Hout, muzieklerares aan de huishoudschool en met muzikale begeleiding van het orkest van de personeelsvereniging van Rank Xe rox, onder leiding van Jo van Els. Zondag: 8.00 leesmis voor overl. Maria Arts-Lensen; 9.00 leesmis voor overl. fam. Aben-Baeten. Met het kinderkoor zingen we enkele neder landse liederen; 10.00 hoogmis voor overl. Anna Custers-Weerts. Neder landse gezangen van de vastentijd met het 'kerkelijk zangkoor; 11.30 leesmis voor overl. Gerardus Mar cellis (van het N.K.V.); 18.30 avond mis voor overl. Petronella Janssen- Doumen. Maandag: 8.00 leesmis voor de ge lovige zielen; 19.00 avondmis voor overl. fam. Janssen-Dins. Dinsdag: 8.00 leesmis voor overl. Theodorus van Ooi (v. d'. Bejaar denvereniging) 19.00 leesmis voor overl. Gerrit de Haart. Woensdag: 8.00 leesmis voor overl. Jacobus van Vegdhel; 19.00 avond mis voor overl. ouders Stevens-Pij pers. Donderdag: 8.00 leesmis voor overl. fam. Overvliet-van Veen; 19.00 uur avondmis voor overl. ouders van Dijck-Keumtjes en familie. Vrijdag: 8.00 leesmis voor overl. fam. Clephas-Hannen; 14.00 plech tige huwelijksinzgening en eucharis tieviering voor het bruidspaar van Bussel-Masseurs; 19.00 avondmis voor overl. Jacobus Verstegen. Zaterdag: 8.00 leesmis voor de le vende en overl. leden van de Stille Omgang; 19.00 avondmis voor overl. Noud van Lin en overl. ouders van Lin-Heiligers. Mededelingen: 1. De vastenzakjes met uw gave voor de hulpprojekten in Tan zania kunnen iedere zondag wor den ingeleverd in de kisten ach ter in de kerk en aan de zy- ingang. 2. De vastentyd is ook een tyd van gebed. Daarom vragen wy aan de parochianen in deze tijd, indien het enigszins mogelyk is, een eucharistieviering op de dagen door de week by te wonen (8 en 19 uur). 3. Denk a.s. zaterdagavond aan de jongerenmis. Het thema zal zyn: „Ik geloof in God". Vooral de jon geren willen we nog eens uitno digen om deze dienst by te wo nen. Misdienaarslyst van 11-18 maart Zondag 11 maart: 8 uur P. Loonen en R. van Wijk; 9 uur St. Peeters en P. Kramer; 10 uut M. Dicker, H. Arts en W. Hermans; 11.30 E. Ven- nekens en E. d'e Wit; 18.30 J. v. d. Weiden en A. Theeuws. Week I: 8 uur H. Peeters en J. Smals; 19.00 T. van Els en A. Theeuws. Week II: 8 uur T. Raaymakers en M. Kappel; 19.00 R. van Wijk en P. Loonen. Maandagavond 12 maart om 8 uur, zal in de kapel van het St. Elisabeth- ziekenhuis, een Gebedsdienst gehou den wordlen, voor die Religieuzen van Venray. Thema zal zijn: Welke betekenis kan de veertigdagentijd voor de Re ligieuzen hebben? Na de dienst samenzijn bij de zus ters in het ziekenhuis. Eerste zondag van de Vastentijd: 7.45 vroegmis v. .d zielerust van T. Botden; 10 uur hoogmis voor het be houd van het Geloof. Door de week H. Mis 7.45 uur. Maandag: v. d. zielerust van Jo hanna M. Arts-Kuijpers namens fam. Arts-Lucassen. Dinsdag: v. d. zielerust van Anna M. Poels-Geurts. Woensdag: tib.i. (Horst). Donderdag: tot int. van fam. van Bakel-Peters. Vrijdag: v. d. zielerust van Grad MarceBis. Zaterdag: 19.30 avondmis v. d- zie lerust van M. Th. Bloemen-van Kes- sel.

Peel en Maas | 1973 | | pagina 7