RANK XEROX Galvaniseurs Slijpers en Polijsters Machinebedienden- metaalbewerkers Plaatwerkers Montagemedewerkers Montagemedewerkers Sollicitatie- "R heb er o een spijt van" Vijf produktiemedewerkers van Rank Xerox Venray aan het woord. Vijf mensen die uit totaal verschillende richtingen kwamen. Die hier hun zegje over hun huidige werkkring zeggen. Die net als ieder mens vinden dat sommige dingen voor verbetering vatbaar zijn. Dat is gezond, nietwaar? Maar die toch allemaal één ding duidelijk naar voren brengen. Dat ze geen spijt hebben van hun stap naar Rank Xerox. Mijn naam is Martien van de Brandt. 3k ben 39 jaar en voorheen altijd rozenkweker geweest. Na sanering ben ik via het arbeidsbureau in 1971 bij Rank Xerox gekomen. Als plaatwerker. Daarvoor ben ik in lVz maand opgeleid. Ik ervaar de ploegendienst als een voordeel omdat ik graag van tijd tot tijd overdag vrij ben. Da's voor mijn vrouw leuk. De overschakeling heeft mij veel moeite gekost, maar het is me achteraf allemaal reuze meegevallen. Mijn naam is Hein Backbier. Ik ben 33 jaar, was vroeger mijnwerker en kwam na een periode in de vlees industrie gewerkt te hebben ten gevolge van de mijnsluiting, in 1971 bij Rank Xerox, op een advertentie uit de krant. Na twee maanden was ik operator, nu ben ik hulpsteller controleur en ga nog door. Mede door het ploegensysteem verdien ik goed. Ik heb er al met al geen spijt van. Mijn naam is Antoon Francken. Ik ben 24 jaar, nog ongehuwd, maar heb wel trouwplannen. Vroeger was ik loswerkman maar kreeg van het G.A.B. een omscholing tot machinebankwerker. Zo kwam ik bij Rank Xerox, nu ben ik bedieningsvakman verspaning. Ik vind dat er binnen het bedrijf goede kansen liggen en wacht die ook wel af, alhoewel het naar mijn zin wel lang duurt. Verder valt het me soms moeilijk om me aan te passen aan de Rank Xerox mentaliteit, die duidelijk anders is dan bij mijn vorige werkgever. Ik wacht voorlopig af. Mijn naam is Martin Dommeck. Ik ben 43 jaar en heb vijf kinderen. Ik ben van oorsprong timmerman, hetgeen veel buitenwerk met zich mee bracht. Ik heb 19 jaar in Nieuw Zeeland gewoond, maar wilde terug en kwam hier bij Rank Xerox door een advertentie. Hier ben ik omgeschoold tot metaal bewerker en werk in ploegendienst. Ik vind het erg prettig dat je bij Rank Xerox via scholing een nieuw vak kan leren. Ook de sociale voorzieningen zijn veel beter dan in Nieuw Zeeland. Nee, ik heb er geen spijt van. Mijn naam is Gerard Stoffelen. Ik ben ongehuwd en ook in mijn beroep altijd een vrije vogel geweest. Ik kom eigenlijk uit de landbouw maar ben 20 jaar chauffeur geweest. Via gesprekken met anderen ben üc begin 1971 bij Rank Xerox gekomen en omgeschoold tot metaalbewerker. De eerste tijd viel het binnenzitten me erg tegen, maar achteraf ben ik toch wel blij dat ik het gedaan heb. Aldus de ervaring van vijf van de 1800 medewerkers van Rank Xerox Venray. Een aantal overigens wat in twee jaar tijds verdubbeld moet zijn. Niet alléén met pro- duktiemensen maar wel met véél. Mensen die wij, uit welke richting ze ook komen, afhan kelijk van hun wensen en kapaciteiten direkt te werk willen stellen of opleiden tot een van de volgende beroepen. Voor de Galvano-afdeling: (Hier wordt voorlopig in dagdienst gewerkt, maar dat wordt later ploegendienst). (leerlingen en ervaren krachten) Hun taak bestaat uit het bedienen van Gal- vanolijnen. Dit omvat vernikkelen, verchro men, het volhangen van de rekken, het inpakken en het transporteren van de pro- dukten. Hun taak bestaat uit het schuren, slijpen en polijsten van plaatwerk en andere onderde len. Voor de afdeling Qnderdelenfabrikage: (twee-ploegendienst). Hun taak bestaat uit het bedienen van ver spanende machines. Het betreft hier een produktie-afdeling met een aantal boor- en freesmachines plus automatische draaiban ken. Hun taak is het in serie plaatbewerken met schaarbank, afkantbanken, persen en punt- lasapparatuur. I» Voor de afdeling Kabelbomen: (dagdienst) Hun taak bestaat uit het samenstellen van draadeenheden en onderdelen voor het elek- trische gedeelte van de kopieer-apparaten. Dit gebeurt aan de hand van voorbeelden op speciaal hiervoor uitgeruste tafels. Voor de afdeling Demontage: (dagdienst) Demontagevakmensen Hun taak bestaat uit het demonteren van gebruikte machines en onderdelen. Voorde afdeling Assemblage: (voor- lopig dagdienst, maar indien nodig moet ook bereidheid tot ploegendienst aanwezig zijn.) Hun taak bestaat uit het samenstellen van onderdelen voor kopieerapparaten en het samenstellen van deze apparaten. Daarnaast komen er ook diverse andere montagewerk zaamheden voor. Op al deze afdelingen wordt gewerkt met handbediende, volautomatische en half- automatische apparatuur en gereedschap. Voor de diverse funkties wordt eerst een gerichte opleiding gegeven op de interne bedrijfsschool, in kombinatie met werken in de praktijk. Daar een aantal funkties in ploegen dienst zijn, vermelden we even de tijden: Die zijn afwisselend van 5.30 tot 14.15 en van 14.15 tot 23.00 uur. Inderdaad, dat betekent dat u al uit de veren bent of nog niet thuis terwijl anderen nog niet uit de veren zijn, of wel thuis. Maar dat betekent ook dat u een lange ochtend of een flinke middag de tijd aanuzelf hebt, terwijl anderen dat niet hebben. Bovendien verdient u er nog een flinke ploe gendiensttoeslag mee. Het is dus maar net hoe u het bekijkt. De dagdienst is van 7.30- 16.15 uur. Als u komt werken bij Rank Xerox gaat u meewerken aan de uitbouw van een gezond, bloeiend en groeiend bedrijf. Een bedrijf dat deel uitmaakt van een wereldwijd vertakt koncern op het gebied van kopieer en dupliceerapparatuur. We hebben er niet alleen een goede gewoonte van gemaakt om stevig te groeien, maar ook om de toekomst in het oog te houden. Daarom zijn de banen die we bieden geen eendagsvliegen. Sterker nog, mensen die bij ons werken, werken niet alleen aan onze maar ook aan hun eigen toe komst. En als u deze mening met ons deelt en dat ook daadwerkelijk laat blijken weten wij dat te honoreren met een goed salaris. Nog gezwegen over de dertiende maand extra, de 18 dagen vakantie, de royale vakan tietoeslag en enige andere interessante se- kundaire arbeidsvoorwaarden. Lijkt het u iets? Vul dan de onder staande coupon in en stuur hem naar: Rank Xerox (Nederland) N.V. Afdeling Personeels zaken, Antwoordnummer 4, Venray. Wij sturen u dan een sollicitatiefor mulier toe. f— Mijn naam is: Adres: Plaats: Leeftijd: Opleiding/ ervaring: Ik ben geïnteresseerd in: algemene informatie de funktie van Galvaniseur D de funktie van Slijper/Polijster O de funktie van Machinebediende/Metaalbewerkei de funktie van Plaatwerker de funktie van Montagemedewerker afd. Kabelbomen de funktie van Demontagevakman de funktie van Montagemedewerker afd. Assemblage. Ik kom eventueel voor een sollicitatiegesprek het liefst's morgens/'s middags/'s avonds. Wilt u even invullen en aankruisen en dan deze sóllicitatie-Eon uitknipppen en opsturen in een envelop (zonder postzegel) aan: Rank Xerox (Nederland) N.V., Afdeling Personeelszaken, Antwoordnummer 4, Venray.

Peel en Maas | 1973 | | pagina 10