TT Harry Coppus speelt de 300e kompetitiewedstrijd voor S.V.V. Betrokkenheid bij het bestuur... Tegen de inflatie, devaluatie van onze prijzen Van Opbergen MOTORSPORT V.C.ROOY COUPONS Vitrage (ook goede maten) beneden halve prijs COUPONS Japonstof Dat zijn gewoon weggeefprijzen ATTRACTIE: Op alle niet afgeprijsd? Azet en Twekapakjes 20 pet KOM, ZIE en WIN in de OPRUIMING bij: WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Leenenl Rikken in Leunen VRIJDAG 12 JANUARI 1973 No. 2 VIER EN NEGENTIGSTE JAARGANG M PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 VOOR AL UW DRANKEN ADVERTENTIEPRIJS 15 et p«r min. ABONNEMENTS PRIJS PER HALFJAAR 750 (b| vooruitbetaling) Doordat zondag j.l. de kompetitie- wedstrijd Venray-Helden geen door gang vond, moest de huldiging van Harry Coppus worden uitgesteld. Als Venray 1 a.s. zondag in Egchel aantreedt voor de kompetitie bete kent dat de 300e kompetitiewedsrijd voor de Venraytse rechtsachter. Een huldiging zal ook a.s. zondag nielt plaatsvinden, want het SW-bestuur heeft terecht gemeend Harry Cop pus te moeten huldigen voor eigen publiek, wat dan wind en weder dienende een week later zal zijn als RKMSV uit Meyel op bezoek komt Het feit dat Harry Coppus deze mijlpaal bereikt heeft, was voor ons aanleiding een bezoek te brengen aan de Houtzagerstraat 11. De eerste reaktie van de jubilaris was: „Voor mij hoeft het allemaal niet.Maar nadat zijn echtgenote enkele volle foto-albums voor de dag had gehaald, kwam het gesprek gemakkelijk op gang en werden vele oude herinneringen opgehaald. In tegenstelling tot wat eerder werd gepubliceerd in een ander nieuwsmedium is Harry geen 32, maar juist 31 jaar geworden. Deze misva'tting heeft hij echter groten deels aan zichzelf te wijten. Toen Harry wilde gaan voetballen was de minimum-leeftijd 10 jaar. Maar Harry had op z'n 9e jaar al een paar voetbalschoenen gekregen en vond het toch wel lang om die een jaar te bewaren. Hij is toen maar naar de toenmalige jeugdleider Wim Verheyen gegaan en vertelde dat hij 10 jaar was. Niets stond hem toen nog in de weg om de voetbalsport te gaan beoefenen. En al gauw bleek dat de grillige Coppus zich goed thuis veelde onder zijn wat oudere „broeders". Zo is hij dan in de jeugd afdeling telkens een jaar te vroeg omhoog gegaan. Zodra Harry Coppus 16 jaar was, kreeg hij van de toenmalige trainer Dumolin uit Eindhoven de kans om in het le seniorenelftal te debuteren. Die eerste wedstrijd was een uit wedstrijd tegen het toen nog roem ruchte Almania in Sittard. waar de zelfde dag de toen 15-jarige talent volle Willy Dullens debuteerde. Dat Harry het in deze wedstrijd goed deed, bleek wel uit het feit dat hij een vaste plaats als rechtsback veroverd had. „De man waaraan ik veel te dan ken heb en die ik mij altijd als voor beeld heb gesteld, is Piet Philipsen. En ik hoop van harte dat we dit jaar een hoge eindklassering zullen kun nen halen, want wat die man als speler vroeger en als coach nu voor de spelers en de vereniging doet, is onbeschrijflijk....", aldus Harry Coppus. De eerste jaren dat Harry bij de senioren speelde, was onder leiding van de heer Dumolin. Deze trainer heeft hem enorm gesteund in die eerste periode, maardie bracht hem ook in kon takt met PSV, zodat er op een goede dag sprake van was dat Harry niet de Venrayse, maar de Eindhovense rood-witte kleuren zou gaan verdedigen. Maar hij bleek uiteindelijk toch te honkvast en bleef. Toen Harry Coppus enkele jaren geleden last kreeg van zijn knie en er een kans bestond dat voetballen voor hem voortaan taboe zou zijn, heeft hij op voorstel van het SVV- bestuur een bestuursfunktie aan vaard. „Ja, ik heb die drie jaar uit gediend, maar voetbal ging bij mij voor", zodat Harry dan ook meer op de groene mat te vinden was dan op een bestuursvergadering. Als men aan Harry vraagt wat hij denkt van het huidige voetbal, blijft h ij er vrij nuchter onder. Het sys teem is wel veranderd, maar de in zet van de ploeg is even hard nodig, terwijl de taktische voorbereidingen beter zijn. Hoewel Harry op het veld nogal veel praat en er nogal eens hard tegenaan gaat, zegt hij beslist niet onsportief te zijn. „Als ik hard tegen een bal trap, kan dat voor de toe schouwer misschien niet erg elegant zijn, maar er zijn maar weinig spe lers die door mij een blessure heb ben opgelopen. Ja en als je wat'ouder wordt, spreekt de routine een woord je mee en ik kan me voorstellen dat ilk soms helemaal niet begrepen word. Maar taktisch is het verant woord." Verleden jaar vond Harry het welletjes en hing de voetbalschoenen aan de wilgen. SW had er een da- mesafdeling bij gekregen, van wie Harry de trainingen op zich nam. Dat hij zijn kennis hierop over kon bren gen bleek wel uit het ongeslagen kampioenschap dat het eerste da mesteam al in de eerste de beste kompetitie behaalde. Maar het voetbalspel zelf lonkte, zeker toen zijn vriend P. Philipsen wat meer bij de voetbaslsport werd betrokken. „En dat is dan ook de reden geweest dat ik deze kompetitie weer aktief ben gaan voetballen." Na enkele oefenwedstrijden in het reserve-team en enkele wisselbeur ten, had hij weer snel zijn oude rit me te pakken en op dit moment geldt dan ook nog steeds de regels: AU Harry zijn rug kromt, nou dan komt er wat. Vijftien jaar voetbal in het eerste elftal met ups, maar ook vele downs: heeft Harry Coppus er op zitten en wat ons betreft, mogen er nog enikelo bij komen. En al zegt Harry dan: „Nou voor mij hoeft die flauwekul allemaal niet.wij dachten dat een waar dige huldiging tegenover het publiek waarvoor hij al zovele jaren met volle inzet zijn beste krachten heeft gegeven, zeker op zijn plaats is M.C. BIG-END VENRAY Zondag 14 januari organiseren we een vossenjacht voor alle leden. We starten om 1 uur vanaf ons club huis café Halfweg. Zorgt u allen dat u op tijd aanwezig bent. Na afloop erwtensoep. Allen een gezéllig een sportieve middag. Maandag 15 januari: clubavond. Op de vorige rikavond werden de volgende prijzen behaald: le Janssen, Venray 481 pnt. 2e Custers, Oirlo 480 pnt. 3e Thuyls, Leunen 471 pnt. 4e Buyssen, Leunen 468 pnt. Middelprijs Glaessens Leunen 368 p. De volgende rikavond is a.s. maan dag 15 jan. om 8.00 uur in café Kus- fcers. Wij praten burgemeester Schols na, als we zeggen, dat de taak van de gemeentelijke overheid de laatste decennia grotendeels veranderd en uitgebreid is. Had die overheid vroe ger alleen te zorgen voor de open bare orde, nu heeft ze taken liggen op praktisch ieder terrein van het maatschappelijk, sociaal en econo misch leven. De pas behandelde begroting geeft een goed beeld van de veelzijdigheid van het gemeentelijke bestuur, dat in Venray nog eens extra belast wordt door de snelheid, waarmede men groeit van dorp naar stad en uitgroeit tot een nieuw industrieel centrum. In de gesprekken van B. en W. met de burgerij heeft burgemees ter Schols vorig jaar daar nog eens extra aandacht aan geschonken. Deze grote verantwoordelijkheid komt ook tot uitdrukking in de groei van het ambtelijk apparaat, dat het college van B. en W. helpt bij de voorbereiding en uitvoering van het beleid. Ook daar meer specialisten, meer afdelingen, terwijl van buiten af deskundigen op het gebied van organisatie, stedebouw, planning en wat dies meer zij (kunnen) worden aangetrokken voor datzelfde doel. Voeg daar dan nog bij het beleid van provinciale en lands overhead, die qua financiering en toewijzing 'n „eigen spel spelen", waaraan de ge meenten zich helbben te onderwer pen of aan te passen, dan is het een wel begrijpelijke zaak, dat er de laatste tijd in den lande ook uit krin gen van raadsleden de opmerking naar voren komt, dat ze het allemaal niet meer men en dat ze het alle maal niet meer zo volgen kunnen. We hoeven maar in ons eigen Ven ray te kijken. De begroting is ter nauwernood van tafel of er ligt een anvesteringsprogramma. Een discus sie-nota over het plaatselijk open baar vervoer, een discussienota over de spreiding van de woonkernen heeft b.v. Venrays raad ook als huis werk meegekregen, terwijl al wacht het rapport over de vrijetijdsbeste ding in deze gemeente. En voor het komende jaar of het nog niet genoeg is kan men structuurnota's verwachten, moét men zich uitspreken over bestem mingsplannen, heeft men de nodige openbare werken te doen. De raad heeft bij al die bedrijvig heid praktisch geen verandering on dergaan. Er zijn wat meer raadsleden gekomen, de eerste eenmans politieke fraktie is in de raad gekomen, maar is niet mee gegroeid in dat grote be drijf wat thans gemeente heet. Zij heeft geen afdelingen acher zich, kan niet op eigen houtje deskundigen aantrekken en heeft tijd noch geld onafhankelijke studies te verrichten of te doen verrichten. Toch is de raad het hoogste be leidsorgaan in de gemeente. VERANDERING Het zijn deze veranderingen, die elders wel eens de vraag doen rij zen of daardoor de plaatselijke de mocratie niet in gedrang komt. Wordt het beleid niet te veel bepaald door het dagelijks bestuur i.e. het college van B. en W. en kan de raad meer doen, dan wat kanttekeningen maken? Het zijn vragen die al lan ger hoe meer gaan leven. Het is tekenend dat de Vereniging van Nederlandse gemeenten de po sitie van het raadslid in grotere ge meenten gaat onderzoeken. En men mag zich afvragen of de roep om meer „inspraak" feitelijk zijn oorsprong niet vindt in het steeds onbehaaglijker wordende ge voel dat men het allemaal niet meer volgen kan. Als we de situatie in Venray be kijken, dan kunnen we gelukkig ook konstateren, dat men poogt van de zijde van het college de raad zo veel mogelijk te betrekken bij de voorbereiding van het beleid. De in stelling van de maandelijkse comité- generaals geeft de kans daarin des kundigen aan het woord te laten, die ook de raad een inzicht geven, waarom bepaalde plannen zus en bepaalde ideeën zo verwezenlijkt (moeten) worden. Zo is daarin deze week b.v. plan Veltum 2 aan de orde gekomen en men heeft het bouwteam dat hier op 47 ha. zo'n 650 woningen zal gaan bouwen, eens laten praten over de vrij ongewone filosofie, waarmede men daar wil gaan wer ken. Iets wat de raad aanvanke lijk kennelijk de schrik in de benen joeg, maar waar men nu tenmin ste ook eens zelf over kan denken. Een andere zaak is de raadscom- mossies, waarin en peit comité be paalde raadsleden hun visie kunnen geven over voorstellen, die het Col lege in voorbereiding heeft. Dat men in een enkele ook geïnteresseerde inwoners haalt, toont aan dat men duidelijk over de nauwe grens heen wil, al wil het met de openbaarheid van die vergaderingen nog niet al te be9t lukken. WIJK- EN DORPSRADEN gaan helemaal over de raadsgrenzen heen, maar zorgen op hun beurt voor de broodnodige informatie van het college en de raad en hun kritiek zal ..een aansporing temeer zijn om bepaalde zaken anders en beter aan te pakken. Dat ook zij discussie nota's toegestuurd krijgen, is een duidelijk teken dat men hun inspraak wenst. Dat zij weer samengesmolten zijn in een rayon-commissie geeft alleen maar kans op beter tegenspel. VRAGENUURTJE Een ander punt ten goede is het voornemen om na iedere raadsver gadering dit jaar het publiek in de gelegenheid te stellen niet alleen vragen op het college af te vuren, doch ook op de raadsleden zelf en hun fraikties. Voeg daarbij dat men via ons blad en andere bladen wil komen tot zo'n duidelijk mogelijke informatie van de mensen, dan mag, naar onze me ning gekonkludeerd worden, dat men niet alleen de boven geschetste ont wikkeling onderkend heeft, doch ook duidelijk probeert om in de ge groeide situatie een positieve ver andering te brengen. Men kan er over vechten of er nog niet te veel achter de schermen blijft, men kan om nog meer in spraak vragen, feit is, dat we bezig zijn om de betrokkenheid van de burger, die door deze veranderingen verloren dreigde te gaan, weer aan te wakkeren en dat duidelijk de mentaliteit naar voren komt dat het bestuur van een gemeente een zaak is die allen aangaat. Dat blijkt door het opstellen van nieuwe spelregels, waarbij naar onze mening ook rustig eens wat meer de burger zich kon laten gelden, die dikwijls nu te veel over zich heen laat komen en slechts wakker schrikt zo gauw de gemeen te zich met zijn straatje of tuintje bemoeit, maar voor het overige rustig Gods water over Gods land laat lopen A.s. zaterdag 13 januari begint voor de meeste zestallen de compe titie weer. Het programma ziet er als volgt uit: Heren: TuposVC Rooy 2 19.45 u. vertrek 18.45 uur VC Rooy 3—Jovo 2 15.30 u. Dames: VC Rooy 1—BSV 18.30 u. S '62—VC Rooy 2 18.00 u. vertrek 16.30 VC Rooy 3—Flash 16.30 u. Hovoc 4VC Rooy 4 18.00 u. vertrek 17.25 uur Zendag 14 januari: Jongens junioren: jeugdcompetitie te Horst. Aanvang 14.00 uur, vertrek 13.25 uur. Meisjes-aspiranten: jeugdcompetitie te Sevenum. Aanvang 13.30 uur; ver trek 12.45 uur. ADVERTEER IN PEEL EN MAAS Dat is het motto van onze grandioze SEIZOENOPRUIMING van 18 jan. t.m. 31 jan. De prijsspiraal draait thans terug. Prijsbewuste kopers besteden hun „opgewaardeerde guldens" thans dubbel goed aan onze enorm afgeprijsde kwaliteitsartikelen. Er moet ruimte komen in onze geweldig gesorteerde maar nog te kleine zaak. Volkomen courante artikelen van le klas fabrikaat gaan thans tegen afbraakprijzen weg. U gelooft het niet Kom dan eens kijken I Of lees hieronder Alle nylonkousen, geen mousse Fantasie panty-nylons 2 paar thans Op alle dames- en kinderpantalons Partij luxe damesslipjes per paar 30 ct. Spotgoedkoop nu 25°/o korting 2 stuks voor 4.95 Enorme sort. B.H.'s soft en voorgevormd v.a. 2.50 Restant Corselets m. 75 b en 80 b Halve prijs Gekleurde herenhemden thans 1.50 - 1.00 Vele koopjes in dameshemden, merk Hollandia minder dan halve prijs Hollandia Jupons, vele kleuren vanaf 1.50 Zeer goede Hollandia onderjurken vanaf 2.50 Meisjtsjurken en Tunitkpakjes Ongelooflijk goedkoop Vele Azet en Tweka jongenspakjes aan afbraakprijs Restant kinderjasjes m. 98 .m. 116 Moet weg Ook in damesnachthemden en pyama's vele koopjes De nog voorradige kinderlakjasjes voor minder dan 10.00 Het enorme aanbod in dames- en kinderpullovers, vesten, tunieks, blouses en sweaters is niet te beschrij ven, alleen van de prijzen kun je zeggen Ongekend Sjaals, mutsen en bontmutsen (voor als 't koud wordt) zowel voor dames als kinderen aan afbraakprijs Restanten maillots (zeer geschikt voor Carnaval) Spotprijs GROTESTRAAT 24 - VENRAY

Peel en Maas | 1973 | | pagina 5