Jubilea in Oostrum en Merselo BaHB VOORDEEL AANBIEDING BEHANG 25% Korting bartels NU NOG MEUBELEN KOPEN TEGEN OUDE PRIJZEN. KAN DAT... JA, DAT KAN NOG BIJ van haaren. DUJARDIN vieux extra Hervormde Gemeente Parochie Oirlo Parochie Castenray Parochie Leunen Rectoraat Veulen Rectoraat Heide Parochie Ysselsteyn Parochie Merselo Oecumenische Adventsdienst SPORTVERSLAGEN DIENEN DINSDAGS VOOR 12 UUR TE ZIJN INGELEVERD. De hele kollektie 1972: Fris modern behang, klassieke dessins en dekoratief papier in tal van nieuwe kleuren, wordt nu bij Bartels - Venray verkocht met RESTANTENHALVE PRIJS Vrijdag: 8.00 leesmis voor overl. Jacques Janssen (huishoudschool Horst); 19.00 Boeteviering voor Kerstmis, gevolgd door een eucha ristieviering. Intentie: voor overl. ouders Hendriks-Seijkens. Zaterdag: 8.00 leesms voor de ge lovige zielen; 19.00 Boeteviering voor kerstmis gevolgd door een eucharistieviering. Intentie: voor overl. Piet Vermeltfoort. Biechtgele genheid voor Kerstmis van 4 tot 6 uur namiddag. Mededelingen: 1. Graag nodigen we u uit voor de eucharistieviering van a.s. zater dagavond om zeven uur, waarin de Zangers van St. Frans zullen zingen. 2. Vóór kerstmis nodigen we allen uit om een boeteviering te ko men houden. Eerst moeten we met God en de medemensen alles in orde maken voor we goed het kerstfeest kunnen vieren. Daar om houden we boetevieringen a.s. vrijdag- en zaterdagavond om zeven uur en oo kalle diensten van zondagmorgen 24 december zullen boetevieringen zijn. Misdienaarslyst van 17-24 december: Zondag: 8 uur Peter Nooyen en Marfeien Kappel; 9 uur Henk Peeters en J. Smals; 10 uur M. Dicker, W. Hermans en H. Arts; 11.30 P. v. d. Vorle en Tonny Raaymakers; 18.30 St. Peeters en Ton Aben. Week I: 8 uur J. W. de Wlit en J. Jacobs; 19 uur Peter Nooyen en J. v. d. Weiden. Week II: 8 uur P. v. d. Vorle en J. Smals; 19 uur St. Peeters en Pe dro Loonen. Zondagmorgen begint de kerk dienst voor de Protestanten in de aula van Den Hoebert aan de West singel om half tien. Predikant is Ds. B-eens. Aan de uitgang extra-kollekte. In de Hervormde Kerk aan de Maasweg te Blitterswijck geen dienst. 3e zondag van de Advent. Zondag: 8.30 Th. Nelissen tot int. vna St. Antoniusgilde; 10 uur mnd. Joost Verstappen. Maandag: 8.00 leesmis. Dinsdag: 8.00 leesmlis. Woensdag: 8.00 st. Ger. Kemme- Idngs, Anna Maria Geurts en Anna Margaretha Kemmelings. Donderdag: 8.00 leesmis. Vrijdag: 8.00 leesmis. Zaterdag: 19.00 H. Mis met mede werking van het Jeugdkoor. Zaterdag en zondag zal zuster Classens preken en kollekte houden voor haar missie. Misdienaars: Jos Emonts en Jos. van Kuyck, Jan Vollenberg en Peter Philipsen. Hoogmis: Peter en Henk Strijbos. Zondag: 3e zondag van de Adivenlt. Zaterdag: 19.00 maandd. zlg. Hen drik Philipsen. Zondag: 8.00 overl. fam. Janssen- Emonts; 10.00 zlg. Jac. Wdsmans- Cleven. Maandag: 8.00 tot genezing van een zieke. Dinsdag: 8.00 zlg. Gertruda Ram- bags. Woensdag: 8.00 Gezinsmis (int. of feraars). - Donderdag: 8.00 overl. fam. Ver- hoeven-Houiben. Vrijdag: 8.00 zlg. Hub Frederiks. Zaterdag: 8.00 ter ere van O.L. Vrouw (int. offeraars); 19.00 overl. fam. Peeters-Peeters. Wilt speciaal denken aan de aktie „Kom over de brug". 3e zondag van de Advent. Zaterdag: 19.00 lsm. v. Wilhelm Gomans en Anina Jenmeskens. Zondag: 7.30 lsm. v. pastoor Vors- termans en overl. ouders; 9.00 hgm. als jrd. v. Elisabeth Reintjes-de Lauw; 10.30 lsm. v. overl. fam. Thij ssen-Kusters Maandag: 7.30 lsm. v. Martinus v. d. Poel en Maria v. d. Poel-v. d. Berg; 19.00 lsm. als jrd. v. Piet Ver- schuuren. Dinsdag: 7.30 lsm. v. overl. ouders Janssen-Doumen; 11.00 huwelijk Classens-Zwambach; 19.00 weekd. v. Johanna Janssen-Michels. Woensdag: 7.30 lsm. v. Wim Weijs; 19.00 lsm. v. Gerard Jenniskens. Donderdag: 7.30 weekd. v. Gerard Marcellis; 19.30 Boeteviering aan sluitend lsm. v. Elly Loonen en Elly van Berlo. Vrijdag: 7.30 gest. jrd. v. Martinus en Maria Veiheijen, Antoon Ewals en Hendrina Simons; 16.00 huwelijk Rosenida a 1 -Thu ij'ls19.30 Boetevie ring aansluitend' lsm. v. Johanna Janssen-Michels (vanw. de buurt). Zaterdag: 7.30 gest. jrd. v. Petro- nella Litjens; 8.00 lsm. v. Theod. Bouten en echitgen.; 19.00 lsm. voor Ed Dietz. Zaterdag: biechtgelegenheid van half vier tot vier uur. Misdienaars: 7.30 Jacq. Voermans; 19.00 Johnny Jenniskens. Akolieten: 19.00 A. van Hees en P. Weijs; 7.30 B. Willems; 9.00 W. Cornelissen, L. en P. Reintjes en Th. Stevens; 10.30 Jan en Fr. Voer mans. Lectores: 19.00 mevr. Theunis- Weijs; 7.30 mej. G. Reintjes; 10.30 mevr. Weijs-Egelmeers. Huwelijskafk.: Henk Rosendaal (Venray) en Anny Thuyls; Wim Classens (Veulen) en Francis Zwam- bach; Jan Litjens en Leen Verste gen (Venray). Vrijdagavond worden de envelop pen van aktie „Kom over de brug" opgehaald. De boerenleenbank is dan geopend van half acht tot negen uur; de giften worden daar verzameld. Zondag: 3e zondag van de Ad vent. 8 uur lsm. tot bijz. int. t.e.v. H. Maagd en H. Gerardus; 10 uur Hgm. 4e zesw. voor zal. Peter Kus- ters. Maandag: 8 uur lsm. zal. Anna Wilms-van Lin. Dinsdag: 8 uur lsm. voor zal. An na Vollenberg-v. Rijswijck; 's avonds 7.30 Boeteviering en lsm. tot bijz. int. (L.) voor de leden van de LVB. Ook anderen zijn bij deze boete viering als voorbereiding op Kerst mis van harte welkom. Daarna voor de leden LVB kerstavond in zaal van Gassel. Woensdag: 8 uur Hgm. 5e zesw. voor zal. Wilh. de Lauw-Verheyen. Donderdag: 8 uur Hgm. voor zal. Rector J. Geurts; 's avonds 7.30 Boe teviering en lsm. tot bijz .int. (L). Vrijdag: 8 uur lsm. jgt. voor zal. Hendr. Holtaokers en echtgen. Zaterdag: 7.30 Hgm. jgt. zal. Lam- berdina Houben-Direks. Gelegenheid om te biechten voor of na de H. Mis elke dag. Tweemaal boeteviering n.l. dinsdag en donder dag. Op het Hoogfeest van Kerstmis is de Nachtmis om 12 uur. Lector 17 dec. H. van Rijswijck. Akolieten: Mat Janssen, Jan Thiis- sen en Theo Mulders. Het is 40 jaren geleden dat vooral Deken Bemelmans zich in het Limburgse heeft ingezet voor de oprichting van een standsorgani satie voor de boerinnen. Men zag in deze organisatie goede moge lijkheden tot vorming van de plattelandsvrouwen en hun emanci patie. En zo is het geen wonder dat ook in die tijd in verschillen de dorpen rond Venray de boerinnenbond gesticht werd, die nu dan hun robijnen feest vieren. Vorige week was dat Leunen. Deze week Oostrum en Merselo. IN MERSELO werd de viering ingezet met een plechtige Eucharistieviering (de disent had eigenlijk door meer le den kunnen worden bijgewoond) waarbij het dameskoor zich voor treffelijk van haar taak kweet. In deze dienst sprak pastoor Jesse woorden van gelukwens en dank. In zaal 't Anker was dan een feest - vergadering welke door de heer Jo Eyssen op slagvaardige wijze werd geleid. Hierin stond centraal de huldiging van twee jubilaressen: mevr. Muy- sers-van Tilburg en mevr. Meyers- Zeegers die een boeket van 40 an jers en een cadeau kregen aange boden. Drie oprichtsters: mej. Dina Ver- straaten (jarenlang pennigmeesite- resse) en mevr. van Meyel-Nooyen, mevr. Muysers-Michels maakten 't feest nog mee, terwijl mevr. Ver- haeg-van Meyel wegens ziekte het feest niét kon meemaken. Kringbestuur van de LVB, bestuur van LLTB, KPJ en de commissie van samenwerking alsmede het schoolbestuur waren aanwezig, even als de consulente van de LVB mej. Neeven. Derde zondag van de Adivent. Zondag: 7.30 leesmis voor Toon Seijkens; 10 uur Hoogmis voor het rectoraat. Akolieten: Harry Claes en Jan Gielens. Misdienaars van de week: Frank en Geert Gielens. Maandag: 8 uur leesmis voor Oma Janssen-Doumen. Dinsdag: 8 uur leesmis voor een bijzondere intentie. Woensdag: 8 uur leesmis voor een overledene. Donderdag: 8 uur leesmis tot int. van de familie Janssen-Muijsers; 19 uur biechtgelegenheid. Boetevie ringen om 19.30 en 20 uur. Vrijdag: 8 uur leesmis tot int. van de familie Michels-van Dijck; 19 u. biechtgelegenheid. Boetevieringen om 19.30 en 20.00 uur. Zaterdag: 8 uur leesmis t.b.i.; 19.30 Avondmis voor de overleden ouders Michels-Muijsers. 3e zondag van de Advent. Zondag: 8.30 leesmis v. d. fam. Arts-Theunissen; 10.00 Hoogmis v. d. parochie; 11.30 leesmis v. d. overl. fam. Claessens-Phlilipsen. Maandag: 8.00 maandd. v. Gerard v. d. Munckhof. Dinsdag: 8.00 maandd. v. Piet Janssen. Woensdag: 19.00 boeteviering en maandd. v. Jacoba In 't Hulst-Dee- nen. Donderdag: 19.30 boeteviering en jaarg. v. Piet Winnen. Vrijdag: 20.00 boeteviering en leesmis voor Antoon van Asten. Zaterdag: 19.30 weekdienst voor Martin Hubers. De diensten van de volgende week zijn aldus: Zondag: 8.30, 10.00 en 24.00 uur. Maandag (le Kerstdag): 10.00 en 11.30 uur. Dinsdag (2e Kerstdag) 8.30 en 10.00 uur. A.s. zondag 17 december zal het bekende familie-orkest van de heer Flohr weer spelen in de mis van 11.30 uur. 3e zondag van de Advent. Gelegenheid om de zakjes van de Adventsaktie „Kom over de brug" in te levreen. Dank U Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis 'tot dankzegging fam. Michiels-Klaassen. Zondag: 8.30 H. Mis voor Josiina Cath. Janssen-van Heuven; 10.00 u. Hoogmis voor de parochie; 11.30 H. Mis voor overl. ouders Eyssen- Voncken. Maandag: 8.00 gez. H. Mis voor Marijke van Rijswijck. Dinsdag: 8.00 gez. H. Mis voor Henricus van Heugten, dochter An- tonia en zoon frater Oswald. Woensdag: 8.30 uur Boeteoefening voor de schoolkinderen als voorbe reiding .op Kerstmis. Gest. jgt. voor Gerardus van Helden, Johanna Rongen en Wilhelmïna Claessens. Donderdag: 8.00 geen H. Mis; 14.00 pl. huwelijksmis voor het bruidspaar Engelen-Tijssen. Vrijdag: 8.00 geen H. Mis; 14.30 pl. huwelijksmis voor het bruidspaar Potten-v. d. Venne. Zaterdag: 19.00 gest. jgt. voor Ar- noldna Michels-van Vegchel, waar onder boeteviering als voorbereiding op Kerstmis. Misdienaars: zondag 8.30 Engels- Hendriks; 10.00 Jacobs-wan Well" 11.30 van Meyel-Pubben. Week: Engels-Hendriks. Op zondag 17 december a.s. wordt in „Den Hoebert" een oecumenische adventsdienst gehouden. Tijdens deze dienst zal een klein koor o.l.v. Pater Falco o.f.m., die ook de sa menzang leidt, enige liederen ten gehore brengen met instrumentale begeleiding. De Hoogeerw. Heer De ken Theunlissen zal een AJdvents- toespraak houden. Tot het bijwonen van deze be- zinningsdienst voor de mensen van alle Kerken wordt u dus allen van harte uitgenodigd. Deze dienst begint om half acht 's avonds. Na de dienst is er gelegenheid om samen even een kopje koffie te ge bruiken. Mevr. Janssen-van Osch, voorzit ster van de jubilerende vereniging herdacht de vrouwen van het eerste uur zonder wier inzet het nu nieit mogelijk was feest te vieren. Ook hier stelde mej. Neeven dat ontwikkeling en vorming ook nu no di gzijn, ook voor de moderne vrouw van het platteland, die ook nog nog een taak heeft in het gemeenschaps leven, door de deelname aan de vele sociale akties, door het verzorgen van zieken en bejaarden en door zich juist in deze dagen gezamenlijk te bezinnen op de veranderingen op godsdienstig en zedelijk terrein. Daarnaast moet zij mee kunnen den ken en mee kunnen praten in hét veranderde ondernemerschap van de boerenstand. Juist daarom zijn de afdelingen belangrijk. De heer Hoenselaar voorzitter van de Merselose kontaktcommssde feli citeerde en wees er in zijn prettige rede op dat er in die 40 jaren veel veranderd is, al is het alleen maar in de keuken waar het vroeger veel al bij stamppot en boerenkool bleef en waarin verhalen over een ge slacht varken van 400 kilo geen zeldzaamheid was. Dat is gelukkig verleden tijd en het eten is heel wat afwisselender en gemakkelijker ge worden. De kringvoorzitster mevr. Jennis- kens-Poels (zelf van Merselo af komstig) sprak woorden van geluk wens namens de kring en de heer van Hoof, sprekende namens de LLTB, vroeg vooral de eenheid te bewaren en de samenwerking mét de anderen standen. De koffietafel, waaraan door le den en genodigden werd deelgeno men, was van hoog gehalte. Na de inwendige mens aldus ge sterkt te hebben was het de taak aan de Bohela's uit Reusel om de feestvierende vereniging aangenaam bezig te houden. DE L.V.B. OOSTRUM vierde reeds donderdag feest. Deze viering werd 's middags ingezet met een plechtige eucharistieviering voor de levende en overleden leden. In deze viering sprak de geestelijke ad viseur pastoor Thomassen zijn ge lukwensen uit. Daarna volgde een feestvergade- ring. De voorzitster mevr. Direks opende de vergadering en heette allen hartelijk welkom. De sekretaresse bracht verslag uit over de afgelopen 40 jaar. Ook wer den degenen die 40 jaar lid waren gehuldigd door de consulente mej. Neeven. Zij sprak ook namens het hoofd bestuur een gelukwens tot de hele vergadering, waarna nog verschil lende genodigden eveneens een ge lukwens uitspraken o.a. de vice- voorzitster van de kring Venray mevr. Huys; de heer Loonen namens de Boerenleenbank; de heer Vollen- berg als voorzitter van de LLTB en president van de harmonie. Daarna dankte de ere-voorzitster mevr. Loonen namens de jubilares sen. Hierna volgde een receptie, waar op veel leden en genodigden en ver tegenwoordigers van Oostrumsê verenigingen acte de présence gaven. Om 7 uur zaten alle leden en hun echtgenoten aan, aan een goed ver zorgde koffietafel. Later op de avond kwam de har monie de jubilerende vereniging verrassen met 'n serenade, wat heel erg werd gewaardeerd. De voorzitster mevr. Diréks kreeg ook nog 'n voor haar onverwachte huilde van de leden, in de vorm van een danklied1, door vier dames ten gehore gebracht. Ze kreeg een Delfts blauwe vaas aangeboden, als dank voor het vele werk dat ze al die jaren heeft verricht. Het duo Vrolijk verzorgde verder de avond. VAN WENNEKER ROOSENDAAL V'k1* EXTRA «st recomm»ndê tout P»rtlCU'lif"!*1#j|#* Vs.?1 ion nrvAt m.till* ,#t>l

Peel en Maas | 1972 | | pagina 6