S.V. Oostrum S.V. Merselo LVIXbVm De Rayoncommissie vergaderde... kacino bar \7V ramino S V V NIEUWS gemeentelijke notities en mededelingen BILJARTEN J. Slaafs, Waalwijk, Gewestelijk kampioen M H V SSS 0VERL00N Spreekuur burgemeester Spreekuur wethouder Nieuwjaarsreceptie van de burgemeester Begraafplaats Petrus-Banden Spreidingsmodel woonkernen Venray Veldkapellen krijgen een opknapbeurt Bekendmaking Toen wethouder van Oers vrijdag j.l. met goed gespeelde bal caram boleerde en daarmee het gewes telijk kampioenschap biljarten officeel opende, was dit het begin van een interessant en sportief toernooi, dat door de Ketsers uit stekend was georganiseerd. Er werd niet alleen in een spor tieve sfeer gespeeld, maar het spel was voor die 4e klasse libre van goed gehalte. Maar voordat met de wedstrijden een aanvang werd genomen, kwa men er nog enkele sprekers aan het woord. Heit was op de eerste plaats de heer Volleberg die de spelers en officials een sportief toernooi toe wenste. De heer Schoofs, wedstrijdleider van het Gewest Brabant en Zee land had het volste vertrouwen in de organiserende vereniging, gezien het grote sukses van het Nederlands kampioenschap extra klasse jeugd, wat verleden jaar ook door deze ver eniging werd georganiseerd. Hierna kon dan begonnen worden met de wedstrijden. De Venrayer W. Rongen moest het in de eerste par tij afleggen tegen A. van Padua. Na twee wedstrijddagen stonden J. Slaats, G. Monster en J. de Bot nog ongeslagen aan de leiding. In de derde ronde bracht Wim Rongen de Bot de eerste nederlaag toe, terwijl G. Monster in de vierde ronde zijn eerste nederlaag leed, terwijl ook J. Slaats in diezelfde ronde zijn enigste verliespartij leed' tegen A. van Padua. De sfeer tussen de spelers en de meegebrachte supporters was 's avonds van dien aard, dat het er meer van weg had een bruiloft te zijn, dan een ernstig kampioenschap. Men raakte ontspannen, terwijl de verbroedering uitstekend' was. Za terdagsavonds werd er links en rechts al stiekum een weddenschap afgesloten wie de uiteindelijke kam pioen zou worden, waarbij opvdiel dat men zowel op Slaa'ts als Mon ster fifty-fifty tipte. De finalepartij die zondag om 4 uur begon, ging dan oök tussen Slaats en Monster die beiden 10 matchpunten hadden vergaard en een algemeen gemiddelde van resp. 2.409 en 2.408. De spanning liet d'an oök niets te wensen over. Déze par tij die gearbitreerd werd door H. Lenssen en genoteerd door H. Ron gen, was na 10 beurten: 2626. Na 20 beurten was het 5953 en na 30 beurten won J. Slaats de partij met 7562. De kampioen was dus be kend. De heer Slaats was dus kampioen, maar de heer G. Monster wordt af gevaardigd naar de Nederlandse kampioenschappen die waarschijn lijk in februari 1973 in Vlaardlingen zullen worden gehouden. De heer Schoofs die met bijzonder vele aandacht dit toernooi heeft ge volgd wenste de 'kampioen geluk met het behaalde succes en tevens met de promotie naar de 3e klasse. De heer Monster (de clown van het gezelschap) gaat dus naar de nationale kampioenschappen. Dhr. Schoofs vond dit dan ook een dikke felicitatie waard, want de heer Mon ster beschikt over een gave techniek en wordt over 'n jaar misschien niet alleen een gewaardeerde 3e klasser, maar misschien zelfs een 2e klasser. De aanleg heeft hij en met wat meer routine zal hem dat zeker lukken. Na de prijsuitreiking was het de kersverse kampioen die namens al le spelers dank bracht aan de or ganiserende vereniging, arbiters en allen die op wat voor manier dan ook hebben meegewerkt om dit kampioenschap tot een dergelijk festijn te maken. Bloemen had hij voor mevr. Volleberg, die al die da gen steeds klaar stond om het allen goed naar de zin te maken. Hij dank te ook wedstrijdleider Harry Lens sen voor het vele werk en last but not least J. Hermsen. Een extra woord richtte hij nog tot G. Monster die hij veel sukses wenste op de na tionale kampioenschappen waar dhr. Slaats beloofde aanwezig te zijn als toeschouwer, maar ook als suppor ter. Dat de heer Slaats daar niet al leen zal zijn bleek wel uit de reak- tes die van diverse zijden volgden. Als aandenken kregen de deel nemers aan dit toernooi een mooie standaard, aangeboden door de ver- eniigng De Ketsers en de kastelein, terwijl de vereniging ook nog had gezorgd voor bloemen. Mevrouw Volleberg bood de spelers namens het huis een sierglas aan, gevuld met bier en een versnapering voor on derweg. Als extra prijs voor de kortste partij, die W. Rongen tot zaterdag op zijn naam had> nJ. 19 beurten en alg. gem. 3.94, werd later door G. Monster teruggebracht tot 17 beur ten en een moyenne van 4.41. De sportieve Monster stond deze prijs af aan de Venrayer W. Rongen. De prijs voor de hoogste serie, n.l. 30, ging eveneens naar G. Monster. Ieder was ten volle tevreden en De Ketsers kunnen terugzien op een geslaagd toernooi. De einduitslag was: Prut. Alg.gem. H.s. J. Slaats (kamp.) 12 2.42 19 G. Monster 10 2.36 30 A. v. d. Hoven 8 2.14 17 W. Rongen, Venray 8 1.97 16 J. de Bot 6 2.27 25 A. Padua 6 1.81 17 H. v. d. Lee 4 1.92 10 A. Laros 2 1.63 12 Uitslagen zondag 12 dec.: Venray 1Reuver 1 (beker) Venray 2Megacles 2 Venray 4 en 8 afgelast. 3—4 2—1 De bekerwedstrijd die Venray 1 zondag j.l. tegen Reuver 1 speel de was van matig gehalte. Alleen het einde van de wedstryd bracht wat sensatie, waarna in de ver lenging nog goed spel vertoond werd. Dat Reuver uiteindelijk toch nog zegevierde, deerde eigenlyk niemand. Venray moest deze wedstrijd aan treden zonder de geblesseerde Hub Coppus en Wiel Peeters. In de be ginfase liep het vrij goed en al spoe dig werd de Reuver doelman op de proef gesteld, maar deze bleek in goede vorm te sitelken. Toch nam Venray de leiding. Uit een hoek schop van R. van Lierop kwam de bal laag, maar scherp voor het Reu ver-doel, waarna een Reuver-spe ler dermate in paniek raakte dat hij de bal in eigen doel schoot: 10. Venray bleef nog even doordrukken maar helt was Reuver dat met een uitval de stand gelijk bracht: 11. Dit was tevens de ruststand. Na de pauze had Venray aanvan kelijk nog een licht veldöverwicht, maar Reuver nam dat over en wist dat ook in doelpunten uit te druk ken. Tweemaal wisten ze een uitval doeltreffend af te ronden en daarmee een 13 voorsprong te nemen. Met nog 4 minuten te spelen hadden reedis vele toeschouwers het terrein ver laten en misten daardoor een sen sationeel slot. Drie min. voor het einde brak de voor Th. Litjens in gevallen Rob Brugmans door, zette scherp voor, waarna van de Velde met een rpaehtige kopstoot 23 liet aantekenen. In de allerlaatste speel minuut maakte Harry Coppus uit een vrije trap gelijk: 3—3. Er moest nu verlengd worden. Reuver leek enigszins ontmoedigd. Venray zette in deze verlening al les op alles. In het eerste kwartier werd niet gedoelpunt, mede door en kele voortreffelijke reddingen van de Reuver-doelman. In de tweede periode van deze verlenging rond de Wim de Klerk een solo af met een strak schot dat buiten bereik van de doelman in het net belandde. Hoewel de scheidsrechter in eerste instantie naar het midden wees, her riep hij deze beslissing op aandrin gen van de Reuver-grensrechter die Venray daarmee een doelpunt en wellicht de overwinning onthield. Reuver zag toch nog kans om het winnende doeltpunt te scoren en wel kort voor het einde. Wederom een uitval over rechts, die voor Venray een einde maakte aan alle illusies. Th. Litjens kreeg van scheids rechter Theeuwen 'een officiële waarschuwing en zal waarschijnlijk enige weken buitenspel komen staan. Een winstpunt is misschien het de buut van Rob Brugmans, die het beslist niet onaardig deed. Een her nieuw e kans komt hem zeker toe. Programma zondag 17 december: Venray 1Baarlo 1 2.30 u. Roermond 2Venray 2 12.00 u. Wittenhorst 3Venray 3 12.00 u. Venray 5Ysselsteyn 1 12.00 u. Venray 6America 4 11.30 u. DIS 2—Venray 8 12.00 u. A.s. zondag dus het grote spek takelstuk. Koploper Baarlo komt in Venray op bezoek. In de uitwedstrijd heeft Venray een kleine nederlaag geleden tegen deze ploeg. Venray zal dus op revanche belust rijn. Blijft Venray aan de goede kant van de score, dan is de achterstand op Baarlo nog 1 punt, bij een gelijkspel blijft het 3 punten, terwijl verlies een achterstand van 5 punten zou opleveren, wat beslist te veel gaat worden. Baarlo zal waarschijnlijk op voorhand tevreden zijn met een gelijkspel. Hoe dan ook het belooft een spannend duel te worden met open kansen op een overwinning. De Venrayse aanhang kan een mo rele steun zijn, mits men zich van de sportieve kant laat horen. Venray sukses Zaterdag 16 dec. a.s. is er weer kienen in het restaurant aan die Oostsingel. Alle leden en donateurs worden vanzelfsprekend verwacht. Melderslo 1oOstrum 1 4—1 Een weinig geïnspireerle Oostrum- ploeg verloor de uitwedstrijd voor de 3e bekerronde tegen Melderslo met 14. Het beter spelend Mel derslo nam al in de eerste helft een 02 voorsprong. De Oostrum-ploeg kon daar weinig tegenover stellen; de gastheren speelden sneller en di- rekter terwijl Oostrum het spel te kort hield. Bovendien was het plaatsen onzuiver. In de tweede periode kwam Oostrum met een ge wijzigde opsetlling binnen de lijnen. Dit had tot gevolg dat er in de ach terhoede enkele gaten vielen, zodat Melderslo al spoedig de stand op 04 kon brengen. Daarna vonden de gastheren het voldoende, zodat Oostrum het initiatief kon over nemen. Dit werd dan ook in het laatste kwartier uitgedrukt in een tegentreffer. De bij deze gelegenheid iin de voorhoede spelende J. Custers gaf een voorzet dlie door de Melders- lo-goalie werd gemist zodat broer Leo de eer kon redden: 14. Oos trum kreeg daarna nog -wel enkele goede kansen, maar deze werden ge mast. Zo bleef de 14 stand gehand haafd A.s. zondag staat de uitwedstrijd tegen Merselo op het programma. Hopeniijk zullen de rood-witten dan beter voor de dag komen. Want wil men zich in de le klasse K hand haven, dan zal er voor ieder puntje geknokt moeten worden. Uitslagen: Merselo 1Meterik BI 04 De overige wedstrijden werden af gelast. Programma zondag 17 dec.: MerseloOostrum 2.00 ui. bijeenkomst 1.00 uur Swolgense Boys 3Merselo 2 12.00 bijeenkomst 11.00 uur Wittenhorst 6Merselo 3 12.30 bijeenkomst 11.30 uur Lyceum 1 (dames) heeft het afge lopen weekend AVOK aan de zege kar gebonden. De winst van 3—0 werd op vrij regelmatige wijze bin nengehaald en hiermede werden de kansen op het kampioenschap weer eens verstevigd. Lyceum 1 (heren) wilde blijkbaar niet onder doen. In een vrij matige wedstrijd behaalden ook zij een kostbare 30 overwinning op AMJV (Geleen) Het 2e leed' al weer een neder laag. Zij hiadlden tegen VCV 1 uit Velden geen schijn van kans. Hét wordt tijd, dat de bakens eens gron dig worden verzet, want anders gaat het er lelijk uitzien voor het 2e. Lyceum 3 versloeg in een goede wedstrijd TEVOC (medekoploper) met 30. Een keurig resultaat. Lyceum 4 wist in een spannende en mooie wedstrijd gelijk te spelen tegen VCV 2 en sleepte daarmee weer eens een puntje in de wacht. De eerste 2 sets werden met mini maal verschil verloren. Door fana tiek spel ging de 3e set met 1512 naar Lyceum 4, dat in de 4e set niiet meer door de aangeslagen Veldena- ren van het dik verdiende gelijke spel kon worden afgehouden. Uitslagen: Jongens: Venray AlNuenen Al 1-3 Meisjes: Son F1Venray F1 7-0 Dames: VenrayDe Dommel 1-2 Programma a.s. weekend: Zaterdag 16 deö.: Jongens Venray AlOranje Zwart A5 14.00 Concoriia C2Venray BI 14.00 vertrek 12.45 uur Dames: Huac Fl—Venray F1 12.00 u. vertrek 11.00 uur Zondag 17 dec.: Heren: Venray 2Weert 3 VenrayMaastricht 12.30 u. 14.00 u. Attentie: Met ingang van zaterdag a.s. is de trainingstijd voor de jon gens gewijzigd. Hun training vangt voortaan aan om 10.00 uur en duurt tot 11.00 uur. Zeg het voort! Vooral de heren worden nogmaals aangespoord de training te bezoe ken. Het is voor iedereen broodnodig hieraan deel te nemen. A.s. vrijdag is er weer scheids- rechterscursus in Hotel De Zwaan. Aanvang 20.45 uur. Ieder present? Hebben kontakt-bijeenkomsten van B. en W. met de bewoners van de verschillende wijken en dorpen nog zinDat was de vraag, die men aan burgemeester Schols op de jong ste rayoncommJissie - vergadering voorlegde, nadat men in een vorige vergadering daar zelf al de nodige vraagtekens bij gezet had. NUT VAN KONTAKTBIJEENKOMSTEN De oorzaak van de verminderde belïangstellnig voor deze bijeenkom sten weet men toe o.m. aan het feit dat daarop wel veel beloofd werd, doch dat van die beloften niets te recht kwam. Toen was afgesproken dat men eens die vergeten beloften op papier zou zetten en inderdaad leverden thans verschillende leden wat huis werk in. Maar alles bij elkaar bleek het wel mee te vallen. Burgemeester Schols, ditmaal ver gezeld „als vreemdeling in Jerusa lem" door secretaris Poels, wees er op dat het streven van het gemeen tebestuur was via de dorps- en wijk raden in kontakt te blijven met men sen, die interesse hebben in het openbaar bestuur om in gezamenlijk overleg en in gezamenlijk zoeken zo open mogelijk een oplossing te vin den voor verschillende problemen. Hem persoonlijk waren de kontakt- bijeenkomsten vooral belangrijk om dat hij daaruit leerde wat in de ge meenschappen leeft, er mensen door leert kennen en ook gekend wordt, zodat de vrij hoge drempel die er soms nog is tussen bestuurder en be stuurden omlaag gaat. Hoe men nu deze bijeenkomsten organiseert is een zaak van de dorps- en wijkraden. De meeste bleken nu toch wel voor zo'n bijeenkomst te zijn, miits de in houd en procedure nog eens beke ken zal worden. Zo was b.v. Heide en Veulen weinig gelukkig dat ze tesamen met Leunen op een bijeen komst geroepen werden. De pro blemen van deze beide kernen lig gen geheel anders dan in Leunen en hoewel daar prettig mee samenge werkt wordt, had men toch graag eens een aparte bijeenkomst met het college om b.v. eens het problemen der kleine kernen te bespreken. Merselo vond het niet juist dat men het gemeentebestuur een stel vragen toestuurt, die daarop een uitvoerig antwoord klaar maken en dat al even uitvoerig op zo'n ver gadering uit de doeken doen. Men staat dan als vergadering met rijn mond vol tanden, er komt geen ech te discussie uit en als dan bepaal de beloften niet nagekomen worden, voelt geen sterveling er Ln het ver volg nog wat voor. Dus ook (korte re) antwoorden meteen op tafel en de mogelijkheid tot meer discussie. Op nader te bepalen data gaan nu kontakt-bijeenkomsten door in Vel- tum, in Veulen, in Heide, in Merse lo, in Leunen en in Oostrum. In Venray Noord-West komt een informatie-weekend als het nieuwe gemeenschapshuis klaar is met een informatie-markt, waaraan ook de gemeente deelneemt. TANDARTSEN Een tweede punt waar lang en uitvoerig over gediscussieerd is, was de schooltandartsendienst. Er was vorige vergadering de opmerking gemaakt dat men meende dat de be langstelling voor deze dienst terug liep en men had de leden gevraagd om daar eens plaatselijk te infor meren opdat, zo nodig, kontakt kon worden opgenomen met deze dienst. Door een ongelukkige kop in het Dagblad kreeg de buitenwacht de indruk dat de rayoncommissie eens lekker tegen de schooltandartsen dienst zou gaan schoppen, die daar op prompt reageerde met een in gezonden stuk, waarin die op zijn beurt de onderwijzers en de ouders verweet dat ze de kinderen te veel lieten snoepen. Het was dus wel een hele storm, maar een storm in een glas water. Want in Casbenray bijv. had men een enquête hierover ge houden, waarbij de meeste ouders vrij positief stonden tegenover deze controle en de preventieve werking die er van uitgaat. Dat houdt niet in, dat men geen klachten heeft, zo als over de kosten, over de snelheid, waarmede een en ander gebeurt, over het weinige kontakt met de scholen. Ook Oostrum had positief gereageerd al had men de indruk Uitslagen zaterdag 9 dec. junioren: Alle wélstrijden afgelast. Programma zaterdag 16 dec. jun.: Volharding AOverloon A 14.30 u. Overloon DVolharding E 14.30 u. Overloon EStormv. D 13.00 u. Overloon FSambeek D 12.00 u. Uitslagen zondag 10 dec. senioren: Koningslust 1Overloon 1 32 (vriendschappelijk) SES 2—Overloon 2 5—1 Oeffeit 4Overloon 3 terr. afgek. Programma 17 dec. senioren: Overloon 1Handel 1 14.30 u. Overloon 2De Willy's 2 12.00 u. DSV 4Overloon 3 12.00 u. dat minder kinderen er aan deel namen. Dat was ook in Castenray het geval en het zou misschien nut tig rijn dat de gemeente, die hier ook veel geld in steekt, Wierover eens controle houdt. Heide, Veulen en Veltum hadden geen klachten. De overige plaatsen zijn nog in onderzoek. BENOEMINGEN Als kontaktpersoon tussen de ra- yonkommissie en de gemeente werd dhr. G. Schütte aangewezen, die de verschillende bestuurderen van de dorps- en wijkraden zal loodsen door de ambtelijke diensten. Bij de marktcommissie werd be noemd naast mevr. Rongen uit Leu nen, mevr. Fassbender, Haammaker- straat 38. Het onderzoek over de vrije tijd in Venray zal nader bekeken wor den door enkele leden van de rayon- komissie ,dle zo nodig dan de ko mende vergadering een Studiecom missie gaan formeren. De overige punten werden be waard tot de komende vergadering. Op deze vergadering waren mevr. T. Saj en dhr. P. v. d. Bree als ver tegenwoordigers van het Brukske aanwezig. Oirlo en Leunen ontbra ken op het appel. worden gezien als een stuk tégen de kerkdorpen, maar wèl als een hulp middel om te komen tot een beMd vóór de rondom de hoofdkem Ven ray gelegen kleinere kernen. Burgemeester F. Schols zal op woensdag 20 december a.s. geen spreekuur houden. Men kan op die dag tussen 17.30 en 18.30 uur wèl terecht bij wethouder J. Loonen, die 's burgemeesters taak dan over neemt. Op woensdag 27 december komt het spreekuur van de burgemeester te vervallen. Mevr. wethouder A. P. Rutten- Tielen houdt op woensdag 27 de cember a-s. geen spreekuur. Burgemeester Schols en zijn echt genote, mevr. A. Schols-van Els zul len op Nieuwjaarsdag van 12 tot 1 uur samen met de hoogeerwaarde heer Delken L. Theunissen en de eerwaarde heer Ds. E. Beens ten gemeentehuize recipiëren voor het in ontvangst nemen van de nieuw jaarswensen van de Venrayse bevol king. De begraafplaats rond de Petrus Bandenkerk kan tijdens' de werk dagen op bepaalde uren voor het publiek gesloten rijn. Diit in verband met het opgraven en overbrengen van stoffelijke overschotten naar- de begraafplaats Boschhuiizen. De discussienota „Spreidingsmodel woonkernen Venray", welke vorige week openbaar is geworden en ter bestudering is gezonden aan de wijk- en dorpsraden, kan men tegen betaling van 2.50 verkrijgen op de afdeling I-C ter gemeentesecretarie (Grote Markt 1). De nota is een uitvoerige studie over de groei van de kerkdorpen in de afgelopen jaren en heeft tot in tentie om te komen to,t een goed doordacht woni'ngbeleid voor de toe komst. De commentaren, die vanuit de bevolking via wijk- en dorps raden op het spreidingsmodel worden gegeven, zullen de samen stelling van het defintieve rapport mede bepalen. Tenslotte zal de raad het laatste woord1 hebben, voordat het beleid van de toékomst wordt vertaald in bestemmingsplannen. Het gemeentebestuur heeft de wijk en dorpsraden twee maanden de tijd gegeven deze discussienota me/t de bevolking te behandelen. Met ge bruikmaking van de aldus verkre gen notities wordt de nota herschre ven c.q. aangevuld, waarna de raad zijn politieke beslissing zal nemen. Bij de aanbieding van de nota werd door burgemeester Schols uitdruk kelijk gesteld, dat de toekomst van de kerkdorpen niet door Maastricht, maardoor de bevolking zelf moet worden uitgemaakt. Ofschoon wel een rem zal worden gezet op de ont wikkeling van kleine dorpen zo als overigens door de provincie wordt bepleit moet de nota niet In het kadetr van de educatieve vorming zullen leerlingen van de Lagere Technische School een aan tal historische Venrayse veldkapellen een goede opknapbeurt geven. Een en ander zal gebeuren met medewerking van de gemeente, in nauw overleg met de Oudheidkun dige Kring voor Venray en Omge ving, die voor dit werk een urgentie heeft opgesteld. In totaal zullen achttien in verval geraakte kapellen door de jongenls van de LTS onder handen worden genomen. Het te herstellen ijzerwerk wordt voor rekening genomen van de me taalbewerkers, de schilders zullen het interieur van de kapellen sausen en metselaars ontfermen zich over het herstel van het sternen bouwsel. Waar nodig zullen oök de daken worden hersteld niet zo mogelijk oud materiaal. Op deze wijze hopen de jongens van de LTS onder deskundige lei ding van de heer J. van Toor, le raar bouwkunde, een bijdrage te le veren aan het behoud van de vele veldkapellen, die Venray rijk is. In eerste instantie is begonnen met drie kapellen. De Sint Annia- kapel op de hoek van de Langeweg- Fastoor Ruttenstraat, die momenteel een zeer vervallen indruk maakt, wordt het eerst grondig hersteld. In de hoop dat niet weer in die kortst mogelijke tijd baldadigheid op het kapellöke wordt gebotvierd, wordt ook het leien dak gerepareerd. De Rochuskapel, nog niét zo lang geleden in verband met de woning bouw in Veltum naar de Langstraat verplaatst, krijgt een opknapbeurt alsmede het kapelletje aan de Schei- weg. Burgemeester en wethouders van Venray berichten, dat op 11 oktober 1972 van de obligaties der ten- laste van deze gemeente uitgeschreven obligatie-lening ad 200.000,de navolgende nummers zijn uitgeloot: 19 - 20 elk ad 1000,— 102A - 102B - 128A elk ad 500,— 152C ad 100,— De uitbetaling geschiedt ten kan tore van de gemeenteontvanger van Venray, alsmede op het bijkantoor van de Nederlandsche Credietbank N.V. te Venray en in de gemeente Venray gevestigde Boerenleenban ken tegen overgave van de uitgelote obligaties met de daarbij behorende, per 1 februari 1973 niet vervallen coupons. Het bedrag van de eventueel ont brekende coupons wordt op het op de obligaties af te lossen kapitaal in mindering gebracht. De uitbetaling zal geschieden op of na 1 februari 1973. Burgemeester en wethouders voor noemd', Drs. F. F. G. L. SCHOLS, burgemeester. J. POELS. secretaris MARKT DEURNE Intieme sfeer Exclusief interieur GEOPEND TOT 3 UUR 's NACHTS 'swoendags gesloten

Peel en Maas | 1972 | | pagina 18