TAFELTENNIS DUIVENSPORT 75-JARiGE VENRAYSE BOERENBOND Voorzitter L. Coopmans onderscheiden Drumbandsuccessen Bijlage Peel en Maas vrijdag 1 december 1972 No. 48 Het 75-jarige bestaansfeest van de Venrayse boerenbond is in feite meer een gezellig onder-onsje ge worden, als een grote boerenmani- festatie, zoals ze die voor de oor log wel eens heeft georganiseerd. En zoals we vorige week al meldden, voorzitter Coopmans kon maar wei nig geschiedkundige feiten op tafel brengen, waar het archief door de oorlog verloren is gegaan. Maar fei ten spreken hun eigen taal en de bloeiende afdelingen, die ontstaan zijn uit de Venrayse boerenbond tonen wel aan, dat er heel wat werk is verzet. Op maatschappelijk, so ciaal en economisch terrein, zoals de algemeen voorzitter van de LLTB nog eens in een feestrede kwam on derstrepen. Hij bracht mee de zilveren draag- speld van deze organisatie voor de vooriztter van de Venrayse af deling ©m met diens onderschei ding allen te onderscheiden, die in Zondag haalde te Kerkrade de drumband van Leunen met 201 pnt. het hoogste resultaat in de eredivisie en leverde daarmede de beste pres tatie van dit grootse concours. Dat leverde meteen de deelname op aan de landskampioenschappen in mei 1973. In de 2e divisie haalde de drum band van fanfare Ons Genoegen uit Oirlo met 97,5 de eerste prijs en zal genoemde landskampioenschappen, genoemd landskamipoeuscbappen. de voorbije 75 jaren hun krachten hebben gegeven aan de boeren bond. Gelukwensen werden aangeboden door Burgemeester drs. Schols, die op zijn beurt de daadkracht van de Venrayse boeren niog eens naar vo ren schoof en weer eens benadrukte, dat hun pioniersgeest mede de grondslag is van de uitbouw en uit bloei van Venray na de bevrijding. Ook Kringvoorzitter Loonen ging de verdiensten na van de Venrayse afdeling, die de vader is van alle Venrayse afdelingen. Ook Deken Theunissen feliciteerde de 75-jarige vereniging, die in het kerkelijke leven een voorname en grote rol speelt en speelde, zoals uit de geschiedenis blijkt. En dat men „de vader'' niet ver geten had, bleek bij de receptie, waar alle bestuurderen van de afde lingen uit de regio acte de presence gaven. Uitslagen zaterdag j.l.: Senioren: P.ed Stars 1Falco 1 46 Noad 3—Red Stars 4 2—8 Red Stars 5Maasbree 4 niet gesp. Junioren: MegaclesRed Stars 37 Red Stars 7Maasbree 7 73 Red Stars 8Seta 5 100 Blue Star 7Red Stars 9 64 Red Stars 10—K'lust 5 6—4 Zaterdag j.l. verloor Red Stars 1 ook de laatste slag om de degra datie te ontlopen. In een redelijk gespeelde wedstrijd werd verdiend verloren met 't kleinst mogelijke verschil. Maar daarom niet getreurd. Men zal er gewoon voor moeten zor gen, dat men in de tweede helft weer kampioen wordt van de le klasse, zodat men 't volgende sei zoen weer opnieuw kan beginnen in de overgangsklasse. Red Stars 3 had ook deze keer geen enkele moeite met Amnasita 2. Deze overwinning betekent tevens, dat het kampioenschap weer een stap dichterbij gekomen is. Red Stars 4 daarentegen verzeker de zich door een 82 overwinning op NOAD 3 reeds van de eerste plaats. De overwinning is geen mo ment in gevaar geweest. Proficiat! Het landelijk juniorenteam ging zaterdag in Weert op dë goede weg voort. In een goede wedstrijd werd een 30 voorsprong genomen. Hier na werd op ongelukkige wijze het dubbel verloren. De Weertse spe lers hadden veel sorryballen, waar tegen G. Philipsen en J. Bonants niets konden beginnen. Gelukkig werd de voorsprong daarna weer uitgebouwd en alleen Fr. Bonants moest 2x het hoofd buigen. G. Phi lipsen en J .Bonants waren goed in vorm en bleven ongeslagen. Red Stars 7 speelde tegen hëkke- sluitter Maasbree 7 dat nog geen en kel punt had gescoord. Ondanks dat de tegenstander slechts met 2 man kwam was de zege dik verdiend. Al leen de gek spalende L. Wanten was een te grote hindernis. Red Stars 2 speelde eindelijk eens zonder pech. Seta 5 kreeg te gen onze jongens geen been aan de grond. Red Stars 9 speelde uit tegen Blue Star met veel te weinig inzet. Na een 20 voorsprong werd er nog slor diger gespeeld. Bijzonder slecht speelde H. v. d. Putten die slechts 1 partij kon winnen. Red Stars 10 tenslotte speelde een goede wedstrijd tegen K'lust 5. Door deze zege staan Red Stars 10 en K'lust 5 samen aan kop. Programma: Thuiswedstrijden Red Stars—Tenvolde 15.00 u. Red Stars 7Maasbree 6 15.00 u. Red Stars 9Meyel 7 15.00 u. Uitwedstrijden Meyel 6Red Stars 8 17.00 u. Meyel 11—Red Stars 10 14.00 u. Looping 3Red Stars 3 17.00 u. Seta 3Red Stars 4 14.30 u. De komende weken is het weer een druk programma voor de ten toonstellingsmannen. Zo is er zon dag 3 dec. een tentoonstelling in zaal Volleberg, Henseniusstraat, ge organiseerd door De Vredesduif. Hiervoor kan men inzetten op vrij- daagvond van 79 uur. Zondag 10 dec. tentoonstelling te Horst, Hier is het vrij inzetten op vrijdag 8 december van 79 uur. Op zondag 17 december zelfs op twee plaatsen die vragen om inzen dingen uit Venray en wel te Vier lingsbeek en Zeeland. Inschrijffor mulieren voor deze tentoonstellin gen verkrijgbaar bij A. v. d. Munck- hof, Schoolstraat 33. P.D.V. DE ZWALUW A.s. maandag 4 dec. algemene ledenvergadering. Op de agenda staan alleen de voorstellen die op de C.C.-vergadering behandeld zul len worden. Jammer genoeg zijn de diploma's en bekers niet tijdig ge reed, dus zullen we die op de eerst volgende vergadering uitreiken. De aanvang van de vergadering is om 9.00 uur.

Peel en Maas | 1972 | | pagina 22