rob van haaren gemeentelijke notities en mededelingen INGEZONDEN Tiet lekendejeest dan Me es eken ken nadert tdeerl r ijn om dan een duurzaam Kado te ae den Zulke kados utudl Uljj'ons. Te kustentekeun liljf keilen er mei Onze SZAllcolaaS' koliek he lerde^t rekentna mee aelouaen.dal er utl dele darianlen te kiezen Is. Pootfasteli/k ■ptifzen en... actijd kMtlaltej Elektro Jacobs GEMEENTEBODE A. SANDERS met PENSIOEN GEMEENTEHUIS OP 29 NOVEMBER GESLOTEN In verband met de verkiezingen voor de Tweede Kamer zijn alle ge meentelijke diensten en kantoren op woensdag 29 november gesloten. De burgerlijke stand is uitsluitend voor spoedgevallen op die dag geopend van 9 tot 11 uur. AFSCHEIDSRECEPTIE SECRETARIS VORST Zaterdag a.s. om half elf wordt in de schouwburg tijdens een buiten gewone raadsvergadering afscheid genomen van de heer H. P. L. Vorst bij het verlaten van de dienst der ge meente Venray, welke hij ruim 26 jaar als gemeentesecretaris heeft ge diend. In dezelfde vergadering zal de heer J. M. Poels zijin funktie als ge meentesecretaris aanvaarden en als zodanig worden beëdigd. Na de buitengewone raadsverga dering wordt tot 1 uur gelegenheid gegeven de scheidende secretaris de hand ten afscheid te drukken en ken nis te maken met de nieuwe gemeen tesecretaris. CONSUMENTENENQUÊTE Dezer diagen hebben de inwoners van de gemeente Venray en plaatsen, die in de onmiddellijke omgeving liggen een enquêteformulier van Het Centraal Instituut voor Midden- en Kleinbedrijf (CIMK) ontvangen. Deze enquête beoogt een overzicht te kun nen krijgen van de koopgewoonten van het Venrayse winkelende pu bliek en van de omliggende plaatsen. De Zelfstandige Ondernemers, die het initiatief voor deze enquête heb ben genomen, hopen, dat iedereen dit vragenformulier zullen inzenden naar Amsterdam. Met nadruk wordt gesteld, dat de formulieren NIET in Venrayse handen zullen komen. Hoe meer formulieren worden in gezonden, hoe beter het inzicht wordt dat de deskundigen kunnen krijgen van de Venrayse koopgewoonten. Het resultaat is o.m. belangrijk in ver band met de verdere uitwerking van het Centrumplan. bekend!making Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare kennis dat bij hun besluit van 15-11-1972, no. 1699, volgende verkeersmaatrege len zijn getroffen: 1. door plaatsing van borden 12 en 1 3van bijlage II van het Regle ment verkeersregels en verkeers tekens: a. het gedeelte van de Kampweg, dat is gelegen tussen de Merselo- seweg en de Langeweg, te sluiten voor alle verkeer komende vanuit de richting Merseloseweg en gaande in de richting van de Lan geweg, behalve voor voetgangers; b. het gedeelte van de Kruitweg, dat is gelegen tussen Merseloseweg en de Langeweg, te sluiten voor alle verkeer komende vanuit de richting Langeweg en gaande in de richting Meresloseweg, behal ve voor voetgangers. 2. door plaatsing van borden 49 van bijlage II van het Reglement ver keersregels en verkeerstekens het parkeren te verbieden voor de zuidzijde van de Kruitweg, voor wat betreft het gedeelte dat is gelegen tussen de Merseloseweg en de Langeweg. De aandacht van belanghebbenden wordt erop gevestigd, dat tegen hun besluit beroep kan worden ingesteld binnen dertig dagen na de dag, waar op hun besluit ter openbare kennis is gebracht en dat het beroep aan H.M. de Koningin gericht, doch bij de Commissaris der Koningin inge diend moet worden. Venray, 21 november 1972. Burgemeester en wethouders voor noemd, Drs. F. G. L. L. SCHOLS, burgemeester A. L. G. JANSSEN, loco-secretaris STEMMING ter verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten Generaal De burgemeester van Venray brengt ter openbare kennis, dat op woens dag 29 nbvember 1972 de stemming zal plaa/tsvinden ter verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. De stemming vangt aan om 8 uur vm. en duurt tot 7 uur n-m. Hij herinnert aan de inhoud van artikel 128 van het wetboek van strafrecht: mr- Hij die opzettelijk zich voor een ander uitgevende, aan een krachtens wettelijk voorschrift uitgeschreven verkiezing deelneemt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste een jaar. Venray, 16 november 1972 De burgemeester voornoemd, Drs. F. G. L. L. SCHOLS UITOEFENING VAN HET KIESRECHT DOOR WERKNEMERS De burgemeester herinnert eraan, dat iedere werkgever VERPLICHT is zijn kiesgerechtigde werknemers in de gelegenheid te stellen aan de verkiezing deel te nemen wanneer zij niet buiten diensttijd kunnen stemmen. Deze verplichting geldt niet ten aanzien van kiezers, die bui ten hun woonplaats werken en om aan de stemming deel te nemen lan ger dan gedurende' twee achtereen volgende uren afwezig zouden zijn. Heit niet nakomen van de verplich ting is strafbaar. Venray, 16 november 1972 De burgemeester, Drs. F. G. L. L. SCHOLS HINDERWET Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van M. H. v. d. Sterren, Past. Gerardsstraat 17, Oirlo om ver gunning tot het oprichten, in werking brenigen en in werking houden van een legkippenbedrijf waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: Past. Gerardsstr. 17, Oir lo, kadastraal gemeente Venray sec tie F nr. 2624 ged. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenjen van de vergunning kan een ieder gedurende tien dagen na dag tekening van deze bekendmaking in brengen 'bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op woensdag 13 december 1972 om 15.00 uur in het gemeente huis, Grotestraat 1. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mats hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 24 november 1972. Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, De burgemeester, Drs. F. G. L. L. SCHOLS De loco-secretaris, A. L. G. JANSSEN KLEUREN TELEVISIES 56 cm voor 1575, TELEVISIES 61 cm voor 475, BANDRECORDERS en PLATENSPELERS met 25"/» korting WASAUTOMATEN reeds voor 395, KOELKASTEN met groot diepvries vak voor 195, DIEPVRIES KISTEN met kortingen van 20-25"/» Verder: stofzuigers, «cheerapparaten, hoogte- zonnen, atrijkijzers enz. KORTINGEN vanaf 20"/. Volledige garantie Eigen service Iedere vrijdagavond vanaf 6-9 uur demonstratie van het hele programma. SCHOOLSTRAAT 3 VENRAY TEL. 2329 Kwartolenmarkt 7 Venlo Kloosterstraat 87 Blarick Meniër de redakteur, Truu en ik zien biëstig kwaod op oow! En wette waorum? Zaat ik zoaterdag mit ós Truu nor de radio te luustere, wor ze 't ban ovver ps Rooy. Schon was dat; zoë as die her- monde spuide! Die werre kampioen, net as de zeskampers, let op mien weurd! Ok die twië wethalders dun 't goed mat die jonges en megjes van de butdnge. D'n burgemèster kwaam van alles vertelle ien zo'n hutspötje van dia- lekte: Maasbrees, Heerles en Wans- sums. Mer allé: den zèj van te vurre, dat ie gen Venrods praote kós. Mer domao begos 't: ennen echte Venrodse mins zeuj 't zien zegge ov ver ós en zien goed Rooy. Heej was amper begóst of ik zèj: „Verrek nog an toe, Truu, welke kei zeuj dat zien? Den kent gaart gen Venrods!'' „Bej, mins, da's Wim van Sjang d'n drukker.'' „Dat liede toch, Truu! Dat bestöt nie, den kent net zo goed Venrods as weej." Vrolluu hebbe altied geliek! Geej wort 't! Zien weej vort zó wiet, dat weej gen Venrods mer durve praote, gen echt Vrods plat? „Ik kan 't nie prao te, wel schrieve'', zedde geej. Scham-doow en haldoow. Thijke. Ik heb meej vertden daag ligge schame ien 't ziekehuus. Mer ok de dokters daor kosse meej nie helpe. „Verslete werk" zè'n ze. Laote wej 'f dor dan mar op halde Wim van d'n drukker. BEGROTINGSPERIKELEN In de Peel en Maas van 10 novem ber j.l. las ik een artikel, waarin ge sproken werd over De tering naar de nering zetten; ook in Venray. Wanneer dit in de gemeente Ven ray zal kunnen geschieden is mij niet helemaal duidelijk. De komende ja ren zal het daar m.i. niet van kunnen komen. We hoeven daarvoor alleen maar te kijken naar de geweldige uitgaven waarvoor de gemeente Ven ray zich de komende jaren geplaatst ziet 1. Een sporthal van ruim twee-en- een-half miljoen gulden. Het is mij ten ene male niet duide lijk hoe Venray zo'n monsterachtig bedrag op tafel durft te leggen voor een sporthal in een tijd waarin ieder een roept om bezuinigingen. Natuurlijk is een sporthal voor Venray geen overbodige luxe, maar om daar zo maar 2% miljoen voor neer te tellen, vind ik ronduit onver antwoordelijk. Temeer daar de ge bruikers van die hal later voor dat gebruik moeten gaan betalen en wan neer dat dan weer te duur wordt voor de verenigingen, zullen ze bij de gemeente komen smeken om ho gere subsidie, zodat die veel te dure hal tot in lengte van jaren gemeente gelden zal blijven verslinden. 2. Op de tweede plaats ben ik van mening, dat de „verfraaiing'' van het schouwburgplein best iets minder zou kunnen. Op een welhaast onbeschaamde manier worden alle Venrayse mid denstanders en vele burgers gevraagd om een, liefst zo groot mogelijke, gel delijke bijdrage op een bepaalde bankrekening te storten, omdat de gemeente het geheel zelf niet kan be kostigen. Een laagje bituum met hier en daar een bloembak en een boompje zou zeker ook niet misstaam hebben. Maar ja, een aantal Venrayse no tabelen vindt dat te m!in en daarom moet het maar zo duur als maar enigszins mogelijk is. Ook wordt er hier en daar reeds fluisterend gespro ken over' een tweede zwembad en een twee sporthal in de Landweert(d). En de gemeenteraad keurt maar al les braaf goed, zich schijnbaar nau welijks realiserend dat dit allemaal op de schouders van de Venrayse be volking zal komen te rusten. Zo langzamerhand krijigt ik de in druk dat Venray bestuurd wordt door een aantal notabelen in plaats van door een gemeenteraad. In deze mening werd ik nog gesterkt door 'n artikel in een regionaal dagblad, waarin te lezen stond dat voor de te bouwen le sporthal de naam „Zes- kamphal'' gehandhaafd zal blijven. Ik vind het volslagen bespottelijk dat deze naam gekozen (is gekozen hier wel het goede woord) is voor die hal. De Zeskampploeg heeft ongetwij feld een jaar lang geweldige pres taties geleverd, maar het begint er verdacht veel op te lijken dat Zes kamp nog lang geen verleden tijd is en dat Venray nog lang naar de pij pen van het Zeskampcomité zal moe ten dansen. Ze hebben zeker die hal zo groot gemaakt en zo'n toepasse lijke naam gegeven om het volgend jaar de NCRV te vragen daar 'n Zes kamp te mogen organiseren, zodat Venray weer eens op de televisie kan komen. Venray-promotion vind ik goed, maar het moet niet op zo'n geweldig kinderachtige manier gebeuren en het mag m.i. niet over de ruggen van de Venrayse bevolking gaan. H. Verheyen, Kempweg 43d Antwoord van de redaktie. De heer Verheijen maakt van rijn hart geen moordkuil, dat is wel dui delijk. Men kan er in komen dat hij bezwaren heeft tegen een sporthal van ruim 2Vz miljoen guldens (al weet op dit moment niemand precies wat die hal gaat kosten). Maar van de andere kant vind hij een sporthal geen overdadige luxe voor Venray. Hij zegt dan wel niet waarom, maar duidelijk is, dat daarom door het ver enigingsleven gevraagd wordt. Als men dan probeert een oplossing te vinden o.m. door inschakeling van de scholen voor voortgezet onderwijs te komen tot een gebouw, dat exploita bel wordt, in die zin dat de vereni gingen, die er zo nodig gebruik van moeten maken, dat gebruik dan ook kunnen betalen, dan is dat op zich beslist geen afkeurenswaardige zaak. Integendeel, men helpt én scholen én verenigingen uit de moeilijkheden. Kan men dan nog bereiken dat voor de bouw van deze hal de nodige sub sidies verkregen kunnen worden, zo dat de nog op te stellen exploitatie rekening rond komt, dan is het zelfs een heel goede zaak en hoeft het helemaal niet zo te zijn dat die veel te dure(?) hal tot in lengte van jaren gemeentegelden zal verslinden. We nemen aan dat de raad deze faktoren stuk voor stuk zal bekijken voor rij haar fiat. geeft en dat ook G.S. niet eerder geiden beschikbaar stelt, voor dat aan die voorwaarden is voldaan en Venray hier inderdaad de tering naar de nering zet. Wat het schouwburgplein betreft kan men van gedachten verschillen. Men hoeft beslirt geen notabele te zijn (wat dat woord dan ook moge inhouden) om van dat plein nu eens iets anders te willen maken, dan het parkeerterrein naast de schouwburg of de beide Venrayse markten, na melijk een steenmassa of een laag zwarte bitumen met parkeerstrepen. Dat men het daarom waagt, die ge dachte uit ke werken en aan verschil lende mensen voor te leggen, in de hoop, dat ze die mening delen en in Venray iets leuks tot stand bren gen door een edgen financieel offer, is dachten wij, nog ieders goed recht, al bestrijden we dat zulks op een „welhaast onbeschaamde'' manier ge beurd is. En 't is ieders goed recht om die geldelijke steun al dan niet aan dit projekt te geven. Gelukkig delen vele mensen die mening en zijn en blijven ook bereid hier zelf aan mee te betalen nu Venrays raad de tering naar de nering zet en niet meer geeft dan de laag bitumen met een bloembak. In ieder bestemmingsplan zijn groenstroken, bloemperken, speel plaatsen e.d. uitgehouden, die ge meenschapsgeld qua aanleg en on derhoud kosten. Nu men midden in het centrum van het dorp van een plein feitelijk een „aangeklede groenstrook" maakt en die probeert zelf te financieren, is plotseling „te min". We vinden dat een rare ge- da ohtengang. Dat er in de toekomst wellicht een tweede zwembad en zelfs een twee de sporthal zal moeten bij komen, zal niemand vreemd in de oren klinken, die de ontwikkeling van Venray in de laatste jaren in de gaten houdt. We groeien in last en tal en dat heeft nu eenmaal zijn konsekwenties. Een van die konsekwenties is, dat men een zeer uitvoerig en nauwkeu- rig investeringsprogramma moet op stellen, waarbij dan niet de notabe len (wie of wat dat dan ook mogen zijn) doch de gemeenteraad uitmaakt, wat financieel haalbaar is of wat niet haalbaar is, wat gedaan zal worden en wat niet gebeuren zal. Dat de inzender het niet eens is met het feit dat de eerste sporthal „Zeskamphar' zal heten, is wederom zijn goed recht, ondanks dat hij zelf zegt dat Zeskamp ongetwijfeld een jaar lang geweldige prestaties heeft geleverd. Als Venray dan naar de pijpen van. heit Zeskampcomité ge danst heeft en nog danst, dan is dat nog altijd een dansen op basis van vrijwilligheid geweest. Dezelfde ba sis als waarop de leden van ploeg en comité rich meer dan een jaar lang ingespannen hebben om een stuk Venray promotion klaar te maken in Nederland en Europa, waar vele an dere plaatsen Venray om benijden. Dat men die saamhorigheid en eens gezindheid wil bewaren in de naam Zeskamphal kunnen we niets „kin derachtigs" noemen, terwijl voor ons nog altijd de vraag open blijft of, wat over de ruggen van de Venrayse be volking ging, die bevolking niet vrij willig en spontaan over die ruggen liet gaan. We kunnen slechts hopen dat diezelfde 9pontaanheid en diezelf de samenwerking gevonden kan blij ven worden, nu Venray inderdaad de tering naar de nering moeit zetten en veel achterwege zal moeten blijven, als we niet zelf bereid zijn hand- en spandiensten te verlenen. „Dag Excelentie, welkom in Ven ray Als een nette en goede bode der gemeente Venray is het je placht de zeldzame keren dat ministers hier op bezoek komen, die op de juiste ma nier te ontvangen. En zo deed bode A. Sanders dan ook prompt toen Mi nister Mansholt de Vredepeel kwam openen. „Dank U wel burgemeester voor Uw vriendelijke ontvangstwas tot grote verbazing van Tbon Sanders het antwoord van de excellentie „Ach Excellentie bedankt voor de ze wat plotselinge benoeming, maar laat Toon Sanders rustig bode blijven en Mr. Janssen burgemeester. Dan heeft ieder zijn zin. Mag ik U de bur gemeester even voorstellen.was de snelle en vlotte reaktie van Ven rays bode. En daarmede is dhr. Sanders ge noegzaam getekend. Een man, mond- fiat genoeg om als controleur, in welke hoedanigheid hij 25 jaren ge leden in dienst der gemeente kwam, zijn niet gemakkelijke taak te vol- andere wantoestanden in ons Ven ray aan te wijaen. Controleur was hij ook van de ver makelij kheddsbelasting en al mag dat hier en d'aar op zijn tijd een bor reltje opgeleverd hebben, hij zorgde dat ieder het zijne kreeg. Datzelfde gold voor de hondenbelasting. Als marktmeester was hij de vriend van vele marktkooplui, die hem on gaarne zagen gaan toen hij inderdaad gemeentebode werd. En als zodanig hebben velen Toon Sanders leren kennen als een hulpvaardig ambte naar En daarnaast is juist de laatste tijd brengen. Controleur van woonruimte was in de beginjaren van rijn loop baan geen sinecure, want er waren nog heel veel kippenhok-gevallen en nog weer eens naar voren gekomen hoe hij als zanger in de bekende Ven rayse revues geschreven en ge regisseerd door zijn te vroeg over leden vriend P. Vermeltfoort een groot aandeel gehad heeft in het suc ces van deze revue's, waarbij hij vooral St. Jozef van de Smakt menig maal bezongen heeft. Op 1 november was het 25 jaren geleden dat de heer Sanders in dienst van de gemeente kwam. Men heeft dat feit niet gevierd omdat hij op 30 november a.s. met pensioen gaat en beide feiten heeft men in onderling overleg willen combineren. Op 1 december zal op de raadziaal een afscheid worden aangeboden, waarna om half 6 vrienden en be langstellenden de scheidende bode niet alleen kunnen gelukwensen met zijn jubileum, doch hem ook nog vele gelukkige jaren kunnen toewen sen. ^smaajdolo Deze week nog dubbele benkzegele Complete Woninginrichting Schodstr. 29 VEE RA Y tel:04780-2751

Peel en Maas | 1972 | | pagina 22