rob van haaren VAMOSAYER de betere jonge jenever WERKVOORBEREIDER-CALCULATOR' M.T.S.-er st. lambertus ziekenhuis helmond opleiding tot verpleegkundige Rectoraat Heide Parochie Merselo Rectoraat Smakt Rectoraat Vredepeel Hond bekroond te Amsterdam KOORZANGERSFEEST TE MERSELO SSS - 0YERL00N Zondag: WilLibrordzondag, 32e zondag door het jaar. Zondag: 7.30 leesmis tot int. van de familie van Kempen-Willem^ 10 uur jaargetijde voor Huberta Janssen-GelLings Akolieten: Karèl en Tonny Arts. Misdienaars van de week: Martien Arts en Tonny Smets. Maandag: 8 uur leesmis voor de overleden fam/üie van Heijster. Dnisdag: 8 uur leesmis voor Jo sephine Michels-Kersten. Woensdag: 8 uur leesmds voor En- gelberttus Nellen en Helena Rutten. Donderdag: 8 uur leesmis voor Peter van Meijel. Vrijdiag: H. Elisabeth van Honga rije. 8 uur leesmis voor Sjang en Joost Camps. Zaterdag: 8 uur leesmis voor Mar tin us Peeters en Johanna Gernits; 19.30 avondmis voor Sjef Willems van de familie C. 11 j t i. Yf J» A.A i.\Khk nhyiJ t.bkf.hi 25e zondag na Pinksteren. Zaterdag: 18.00 uur Hoogmis tot int .van de jubilarissen van ons ker kelijk zangkoor. Na de H. Mis is in zaal Arts een f eestvergadering van het zangkoor als herdenking van het honderdjarig bestaan van het zang koor en als huldiging van de jubila rissen. Het zangkoor en de jubilaris sen zullen het fijn vinden als ook vele mensen uit Merselo door hun aanwezigheid op deze vergadering blijk van waardering en belangstel ling willen geven voor al hetgeen een zangkoor in een parochie doet. Zondag: 8.30 gest. lsm. voor Hen- ricus Verheyen en Helena Huibers; 10.00 Hoogmis voor Johiamna Petro- nella van Osch-Janssen11.30 gest. lsm. voor Z.E. Rector Henricus Bloe men. In alle H. Missen is er een ex tra kollekte i.v.m. het feesit van ons Zangkoor. Maandag: 8.00 gez. H. Mis voor Antoon Arts. Dinsdag: 8.0 Obest. jgt. v. Gerard Flinsenlberg en Johanna Peeters. Woensdag: 8.00 gez. H. Mis voor Hendricus Muysers. Donderdag: 8.30 gest. jgt. voor Pe- tronella Iitjens, te verzorgen door de schoolkinderen. Vrijdag: 8.00 gez. H. Mis voor overl. ouders Poels-Wismans. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis voor overl. ouders Eyssen-Voncken. Misdienaars: zondag 8.30 van Hoof- Michdls; 10.00 Engels-Hendriks; 11.30 Jacobs-van Weill. Week: van Hoof-Michels. Zaterdag 11 nov.: 6 uur (Holthees) avondmis t.b.i.7 uur (Smakt) avond mis tot int. van fam. v. d. Winkel van Kempen. Zondga: 7.30 (Smakt) H. Mis uit dankbaarheid; 8.30 (Holthees) Euch. viering met volkszang, t.b;i.10 uur (Smakt) Euch. viering met volks zang: overl. moeder Thijssen-Geurts. Elke dag 8.30 H. Mis (Smakt). Maandag: 8.30 M. Asselbergs. Dinsdag: 8.30 uit dankbaarheid. Woensdag: 8.30 overl. fam. Smits - Zegers. Donderdag: 8.30 M. Asselbergs. Vrijdag: 8.30 M. Asselbergs. Zondag: WILLEBORD-ZONDAG. 7.45 vroegmis v. d. overledenen van fam. Pouwels-v. d. Steeg; 10 uur hoogmis v. d. zielerust van Johanna M. Arts-Kuijpers n. fam. M. Arts, Canada. Maandag en dinsdag GEEN H. Mis. Woensdag: 8 uur v. d. zielerust van Johanna M. Arts-Kuijpers. Donderdag: uit dankbaarheid na mens fam. Zegers-Jenniskens. Vrijdag: v. overleden ouders en familie: Zaterdag: 19.30 avondmis v. d. zie lerust van T. Bobden. I. NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo proximo es la fiesta de San Wilibrordo, el Patrono de la Provincaa eclesiastica holandesa. A las diez y media Misa con cantos y plètaca en Castellano. Celebrara la Misa el padre Lamberto que habla también Castellano; después de La Misa el padre Juan habra vuelito y estara co nVds en el Pelgrimshuis. El servieio de coohes sera como siern- pre. II. NOTICIAS CULTURALES EI miércoles a las dos y media en la Lueiaschool escuela complemen- baria para sus hij os. El sabadio a las dos y media en la Jozefschool, Over- loonseweg 2 la Hermana Adeltraut ensenara illancicos a sus hijos; que asistan también algunos mayores! El martes, el dia 19 de diciembre, nues- tro coro, mayores y menores, canta- ran estos Villanoioos en un aoto de la Liga Femdnina en Vlakwater a las ocho de la tarde. Tal vez el domingo el dia 19 de diciembre organdzaremos una repetdción general con convite para todos los Espanoles de Venray y alxededores. El domingo el 12 de noviembre: una pellcula en colores en Venlo; Porqué seguir matando, con Gemma Cuervo. Hasta la vista el domingo proximo en Smakt. De heer F. Loeffen, direkteur van de Boerenleenbank uit Overloon nam zondag j.l. deel aan een Inter nationale Hondiententtoonstelling de .Winner" in het Raigebouw te Am sterdam, met de jachthond „Hera van de .Niers Valler" van het ras Duitse staander korthaar, oud 22 mnd. Hera werd geplaatst als le in de gebrudkshondenklasse, met de kwa lificatie uitmuntend. IJ.it de groepen gebruiksbanden en jeugdklasse gebruikshonden werd uit de 4 hoogst geplaatsten in deze ru brieken een kampioen en een reserve kampioen aangewezen. Hera legde beslag op de reservekampioenschaps- prijs. Naast de schoonheidstitels behaal de Hera een eervolle vermelding op de Hollandse derby veldwerk voor jonge honden en een le prijs in april op de voorjaarswedstrijden voor veldwerk Etzweiler in Duitsland van de Kurzhaar Klub Rheinland. In augustus heeft deze hond drie keer deelgenomen aan de dressuur- proeven voor jachthonden van de Koninklijke Nederlandse Jagersver- enigiing met als resultaat: 2B diplo ma's en een C diploma. BOTSING Op de kruising Castenrayseweg Klein Oirloseweg werd onvoldoende opgelet. Men stopte eerst, maar reed dan gelijktijdig op, zodat de perso nenauto bestuurd door de 27-jarige mèj. M. M. uit Blitlterswijck tegen de vrachtauto bestuurd door de 21-jari ge J. W. uit Venray botste. Beide auto's liepen schade op. Persoonlijk letsel behoefde niet te worden gere gistreerd. Op de Stationsweg was het on voldoende afstand houden waar schijnlijk oorzaak dat een botsing ontstond bij het afremmen tussen de bestelauto, bestuurd door de 22-jari ge H. B. uit Oploo en de personen auto bestuurd door de 34-jarige W. K. uit Wanssum. Maar ook hier al leen materiële schade. Complete Woninginrichting Schoolst29 VENRAYtel:04780-2751 Op zaterdag 11 november a.s. zal het kerkelijk zangkoor van Merselo twee gedenkwaardige gebeurtenissen gaan vieren. Op de eerste plaats zal deze viering gelden een achttal jubilarissen, die resepecbievelijk 40 en 25 jaren als kerkgangers de diensten in de kerk vocaal hebben opgeluisterd. Vele jaren met gregoriaanse zang, op „hoge feestdagen" met de uitvoe ring van een meerstemmige mis en de laatste jaren worden ook regel matig nederlandise missen gezongen. Sinds een goed jaar heeft het Mer- selose zangkoor een damesafdeling als waardige en bekwame zangeres sen naast de mannenbroeders. De zangersgeneratde van die man nenbroeders heeft een respectabele leeftijd. Dat is de tweede reden van deze feestviering. In de oude rekenboeken van het toenmalige rectoraat vinden we dat op 25 november 1872 voor de eerste keer het Caeciliafeest van de Koor zangers te Merselo is gevierd. Het koor bestaat dus op z'n minst on onderbroken 100 jaar. Van die honderd jaar is oud-koster G. Michels ruim 60 jaren met hart en ziel als organist en zanger aan helt koor verbonden geweest, vanaf zijn 18e jaar. Helaas kan hij om gezond heidsredenen niet meer mee feesten. De tweede grote man van ons koor is de heer M. v. d. Venne, hoofd der school en ruim 40 jaar lid en direk teur. Onder zijn leiding werden op zondag 15 januari 1939 voor de eerSte maar niet voor de laatste keer, de latijnse Vespers door „het gezamen lijke volk" gezongen. Nog altijd han teert hij met grote toewijding en meesterlijke vaardigheid de dirigeer stok bij het koor. Gouden jubilarissen zijn verder de heren A. Poels en J. Peeters. De zilveren jubilarissen (25 jaar lid en langer) zijn de heren M. Hoen- selaar, voorzanger, J. Janssen, M. Michels, Fr. Muysers en J. Pubben. Het feest begint met een hoogmis om 18.00 uur, waarbij de gezangen verzorgd worden door de jubilaris sen, de overige leden van het koor en de dames. Daarna is in zaal Arts een feeStvergadering met huldiging van de jubilarissen. Deze vergade ring is toegankelijk voor heel Mer selo. Vervolgens wordt er naar café Janssen getrokken voor een feeste lijke koffietafel en waar verder de avond in gezellig samenzijn wordt doorgebracht. LOSLOPENDE KOE Tijdens zware mist, doemde voor de koplampen van de personenauto, bestuurd door de 31-jiarige F. G. uit Venray op de kruising Ovèrloonse- wegSpurkt plotseling een levens echt koebeest op. Krachtig remmen mocht niet meer baten; de auto bots te tegen de koe op. De auto werd aan de voorzijde ernstig beschadigd, maar de koe was in geen velden, we gen of weiden te vindien. Toch moet oök de koe ernstig" gewond zijn. Ook nasporingen van de politie de vol gende dagen hadden geen resultaat. Uitslagen zaterdag 4 nov. junioren: Vitesse '08 AOverloon A 31 Overloon BOeffeit B 31 VCA AOverloon C 10 Overloon DBoxmeer G (Boxmeer niet opgekomen) Overloon EVolharding F 10 Overloon FVitesse '08 K 02 Uitslagen zondag 5 nov. senioren: Helmondia '55Overloon 05 Overloon 2JVC 3 24 Overloon 3Achates 4 10 Programma zaterdag 11 nov. (juni.): Overloon AHapse Boys A 14.30 u. Overloon B—GW '57 B 13.00 u. Menos AOverloon C 14.30 u. Achates DOverloon D 14.30 u. Vitesse '08 JOverloon E 14.00 u. VCA COverloon F 14.00 u. Programma zondag 12 nov. (sen.): Overloon 1Elzendorp 1 14.30 u. Hapse Boys 3Overloon 2 14.30 u. Westerbeekse BoysOverloon 3 14.30 AANNEMINGSBEDRIJF TIMMERFABRIEK VERHOEVEN VENRAY wil op korte termijn in contact komen met belangstellenden voor de funktie van Naast een middelgrote capaciteit op het gebied van de woning bouw beweegt het bedrijf zich op het terrein van de machina le fabricage van timmerwerk en in de onderhouds-sector. Tot de taak van de nieuwe man zal behoren het maken van inschrijfbegrotingen, het opstellen van materiaalplanningen, personeelsplanning en werkplanningen en het bewaken hier van, het zoeken naar werkmethoden-verbeteringen en het ver zorgen van een belangrijk gedeelte van de werkcoördinatie. Hij zal deel uit maken van de staf van het bedrijf. De gedachten gaan uit naar een ervaren leeftijd circa 30 jaar, die beschikt over een goed organisatie vermogen en inventiviteit. Sollicitatiebrieven kunnen gericht worden aan onderstaand adres, waar ook telefonische informatie ingewonnen kan wor den (04700 - 19062*) PSYCHOLOGISCH ADVIESBUREAU DRS. ASSELBERGHS, LID N.I.P. WILHELMINAPARK 23, VENLO. Is het beroep verpleger/verpleegster iets voor je? Dan biedt het St. Lambertus Ziekenhuis je hiertoe de mogelijkheden. Niet alleen voor de stad Helmond maar ook voor de regio is het een belangrijk ziekenhuis. Er zijn 400 bedden en de opleiding telt on geveer 150 leerlingen. Bovendien is dit zie kenhuis erg mooi gelegen. Kortom alle voorwaarden zijn aanwezig voor een goede De kursus Ziekenverpleging A duurt onge veer 3'/2 jaar en bevat een verantwoorde kombinatie van studie en praktijk. Je kunt rekenen op een goede beloning (vanaf de derde maand 744,77 bruto per maand in het eerste leerjaar, tot 994,57 in het vierde leerjaar). We hebben in onze woonflats een kamer voor je beschikbaar (6 maanden ver plicht intern), je krijgt een reiskostenvergoe ding, vier weken vakantie per iaar en gratis eerste aanschaf dienstkleding. Wie op 1 februari a.s. MV2 jaar is, in het be zit van een Mavo- of Mulo-diploma, Havo of Middelbaar onderwijs heeft genoten (ten minste overgang naar de vierde klas) kan zich nu al aanmelden voor de opleiding welke op die datum begint. Als je meer wilt weten, neem dan eens schriftelijk of telefonisch kontakt op met de afdeling Personeelszaken, Postbus 98, Hel mond, telefoon (04920) 24251, toestel 416 of met het hoofd Opleiding, toestel 266.

Peel en Maas | 1972 | | pagina 14