TT IMPRESSIES BIJ EEN UURTJE RADIO... Sportieve mannenkleding VOOR MEER KEUZE KERKELIJKE DIENSTEN WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Leenenl 'n prachtig vlot Tweedcolbert in Norfolk styl met bijpassende Ter- lenka pantalon te kust en te keur bij N.Y. Speciaalz. in Heren- en Jongenskleding VENRAY - BOXMEER Week van 12 t.m. 18 november Gemeenschapsviering Venray Grote Kerk Venray Parochie Paterskerk Vredeskerk Venray Hervormde Gemeente Parochie Oostrum Parochie Oirlo Parochie Castenray Parochie Leunen Rectoraat Veulen Parochie Ysselsteyn VRIJDAG 10 NOVEMBER 1972 No. 45 DRIE EN NEGENTIGSTE JAARGANG ik peel en maas DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 VOOP AL UW DRANKEN ADVERTENTIEPRIJS 15 ct. per mm. ABONNEMENTS PRIJS PER HALFJAAR 7.50 (bij vooruitbetaling) Misschien kent U het programma Route A, dat de Tros iedere zaterdagmorgen van 10.33 tot 11.55 uitzendt. Een programma, dat de mensen wat wegwijs wil maken in Nederland en waarin zaterdag over een week Venray voor het voetlicht komt. Maar het was eerst helemaal de bedoeling niet diat Venray het lijdend voorwerp zou zijn. Men had begin van dit jaar de Limburgse V.V.V. in Valkenburg gevraagd' om maar eens een paar plaatsen aan te wijzen. Die speelde diat op zijn beurt weer door naar de VVV Noord-Limburg in Ven- lo en daar bleef dlie aanvrage ook weer lekker liggen, totdat na wait pa niektelefoontjes toen maar snel een wedstrijd tussen Helden en Venray gearrangeerd zou moeten worden. Maar Helden had het te druk mét Groene Kruis-zaken en zo en dus werd de hele zaak maar terugge stuurd naar de Tros, die nu op haar beurt in de verdrukking kwam. Want die had weer de dure radiowagens bij de NOS besproken, met allerlei artiesten al afspraken gemaakt en dus En dus arriveerde er een TROS- mijmheer op het Venrayse gemeente huis, die van zijn moeilijkheden ver telde en die na wat heen en weer ge praat, toen een klein wondertje be leefde. PUBLIC RELATIONS De heren Schiftte en Zandbergen, eveneens bekend' van radio en t.v., brachten de goede man aan zijn ver stand dat ze best in staat waren in enkele dagen dat programma hier rond te krijgen, dat ze daar beslist geen andere gemeente bij nodig had den en dat het feitelijk jammer was dat men al enkele Limburgse arties ten had gekontrakteerd, want ook die kon Venray wel leveren. En de goede man schrok zich hele maal een hoedje toen op zijn be scheiden vraag of er misschien ergens een zaal was voor die opname, hij te horen kreeg de Beejekurf juist de Sdmgalezen op bezoek kreeg, dat in de schouwburg Den Kerkdijk een re ceptie gehouden werd, maar dat men in de schouwburg van St. Anna graag geziene gasten zou zijn„Drie schouwburgen?" hakkelde hij. En toen had hij nog niet eens onze vloei- velden gezien. EIGENWIJS Ook de burgemeester bleek eigen wijs. Het is de gewoonte dat in dat programma de twee burgemeesters aan het woord komen, wier gemeen ten tegen elkaar spelen. Er was nu maar een gemeente en dus nodigde de burgemeester rustig enkele ande re mensen uit om maar eens te ver tellen wat ze van Venray dachten. Dorith Witte, de interviewster kreeg zelfs de burgemeesterskamer ter beschikking om de betrokken mensen aan de tand te voelen. Intussen had men van uit de tien kerkdorpen vertegenwoordigers van sport- en andere verenigingen be reid gevonden om onder leiding van de wethouders J. Loonen en J. van Oers mee te doen aan de Schaduw- raadkwis en zelfs Venrays Harmonie Euterpe werd uit haar repetities voor de landskampioenschappen gehaald om te laten horen wat Venray op muzikaal gebied te bieden had. Dat alles vond zich maandagavond terug in de grote zaal van St. Anna waar intsusen de NOS-trein gearri veerd was en de zusters An-José en Laetitiae de weg in hun eigen huis niet meer kenden en op de onmoge lijkste plaatsen microfoons of kabels hingen. De kerkdorpen hadden hun fans ter aanmoediging meegebracht en de zaal liep lekker vol. Intussen was Venrays Harmonie al enlkele proefnummers gedraaid op het toch niet kleine toneel, dat echter geheel vol kwam zitten, want ook de TROS had zijn eigen muziek meege bracht, die het eerst aan het woord kwam. Men hoorde Piet Veuskens uit Vlo drop enkele Limburgse liedjes bren gen, de zaal moest een meezingertje mee reperteren en leerde wat de be doeling was als producer Jan Kok zijn hand de lucht in stak of zijn duim. Maar toen zaten we al genoeg lijk middén in de rommel, die telkens weer verstomde als de mededeling kwam dat er „opname was 5 tellen na nu". De Harmonie onder leiding van de heer Steyvers liet een pasodoble weerklinken en speelde Semper fide- lis, dat je ene speld kon horen vallen. Wel liet Tiny van Maaren een stuk i/\ooyê van haar draaiboek vallen en kon zo doende het derde nummer niet aan kondigen, maar werd er later „er gens" tussen door gedaan en zou wel later verknipt op zijn plaats terecht komen. En intussen had Irene Lardy ook al weer drie nummers ten gehore ge bracht. PLOEGEN Wethouder Loonen had als ploeg achter zich zitten J. Raedts uit Oos trum (harmonie), P. Voermans, Hei de (MCV Janslust); Diny Ermers Smakt (Limbra),' J. Driessen Oirlo (fanfare) en F. v. d. Pas, Ysselsteyn (voetbalclub). Wethouder J. van Oers had als se condanten G. Basten Leunen (toneel club), H. Weijs Veulen (carnaval), J. Eijssen Merselo (wandelclub), J. Strijbosch Castenray (voetbal) en mevr. G. Huys, Vredepeel (L.V.B.). De vragen, die het pendel kreeg op te lossen gingen praktisch allemaal over Venray en de buurt, maar ook een enkele aktuele vraag er tussen door hield de spanning er in. Wethouder Loonen bleek duidelijk sterker in het raden van de man of de vrouw, die door middel van gong of bel aangaf het antwoord te weten en dat leverde zijn ploeg telkens bij het goede antwoord nog 25,extra op. Wim Kreemer en Michiel Marlet mochten tussendoor nog eens vertel len over hun aktie om in het Vrede- peelgebied een vuilnisbelt te weren, iets wat maar gedeetelijk is gelukt, maar waarvoor ze toch een enorm aantal handtekeningen hadden we ten te verzamelen, terwijl ze de zaak nu ook in de gaten hielden, zoals uit hun kritiek wel bleek. De ploeg van wethouder Loonen, die in de eerste ronde 325,bij el kaar had gebracht, tegenover de an dere, die op 75,stond, bleef ook in de tweede ronde onverslaanbaar, al haalde de ploeg van wethouder van Oers lekker op. De eindstand kwam met 650,tegen 250,en nu was het een kwestie van wie de langste adem had bij beide ploegen om de hele bult binnen te krijgen. Terwijl men zich daarop prepa reerde zong Toon Sanders het lied van de knikkende St. Jozef en de hele zaal knikte en klapte gul mee, zoals ze dat trouwens de hele avond al dan niet oP commando ook deed. Bij de lange ademproef bleek Ys selsteyn aan de ene kant de over winnaar, terwijl aan de andere kant Castenray met de langste adem de 250,van die ploeg binnenhaalde. Maar zo hebberig bleek men niet. Men heeft alles lekker opgedeeld tussen de deelnemers en intussen zong de zaal uit volle borst, dat „je me noodt meer hier vandaan krijgt." En wat het resultaat van dat alles is, kunt U dan volgende week zater dag horen. Zondag a.s. wordt er om half elf in de Levensschool, Bevrijdingsweg 2a een eucharistische tafelviering gehouden voor personen van 17 jaar en ouder. Celebrant: Frans 'Meijer. Thema is: Loon van de angst. 32e zondag door het jaar. (Willi- brordzondag). Gregoriaans van de 10e ma Pihksberen. Zaterdag: 19.00 nederlandse hoog mis, int. ouders Arts-Oomelissen ouders Jenniskens-Janssen en klein zoon Willy. Zondag: 8.00 gelezen mis, int. overl. fam. v. d. Vegt-'V. d. Boogaard; 9.30 gregoriaanse hoogmis, int. ouders Driessen-Wagemakers Ben Frans- sen en overl. fam.; 11.00 nederlandse hoogmis, int. Johannes Kersten dr. Vercauteren vwg. de buurt; 18.00 ge lezen mis, int. fam. Swinkels-Wis- mans-Flinders Jo van Geemen. Maandag: 8.00 overl. fam. v. d. Munckhof-Goumans; 9.00 Piet Pou- wels en echtg.; 19.00 tot zek. inten tie (J. v. H.). Dinsdag: 8.00 Jos Neeteson vwg. de buurt; 9.00 mevr. Kleuskens-Ach- ben; 19.00 overl. fam. Litjens-Ver- haeg. Woensdag: 8.00 Jozef Steegmans en echtg.; 9.00 Hendrik Hermans, Anna Klaassens en Herman Gerrits als stichting; 19.00 Jan Schwachöfer (van Leo Hermsen) mevr. v. d. Berg-Poulissen. Donderdag: 8.00 Harrie te Fruchte- Sohuurrman; 9.00 Antoon Claessens en Hemdiïma Jenniskens als sticht. Vrijdag: 8.00 geen H. Mis; 9.00 overl. fam. Lemmens-Crooymans; 11.00 25-jarig huwelijksjubileum Jonkers-Claessen19.00 overl. ouders J. Stevens en Joh. Pijpers. Zaterdag: 8.00 overl. ouders Lau- rensse-Maessen; 9.00 Harrie Messe- maeokers; 19.00 mevr. Zweden-Oy- mams overl. fam. Sijbers-Coppus. Huwelijken: Henny van Cuyck, Akkerweg en Jos Vogelsangs, Overloon; May Beer- kens, Molenklefweg en Huub van Bergen, Molenklefweg; Rimie Ver heugen, Grotestraat en Ben Min, Helfrüchstraat; Els Claessens en Hans Spee, de Houten Hoek. Akolieten: Zaterdag 11 nov.: 19 uur Paul v. d. Heuvel en Mia Voermans. Zondag 12 nov. 8 uur Huub Gooren en André Gooren; 9.30 Pieter Jansen en Gerard Hendriks; 11 uur Ad Ver beek en Maria Oudenhoven. Misdienaars: Zondag: 18 uur Tonny Jakobs en Wi'lbert Janssen. Maandag, dinsdag, woensdag: 8 uur Ronald Rongen en Theo Heinsbroek; 19 uur Sjennie Sijbers en William Verheyen. Donderdag, zaterdag: 8 uur Peter Janssen en Theo Janssen. Vrijdag: 11 uur Hans Mariens en Roeland Dobbelaer; 19 uur Otto Kooien en Eddy Wijnhoven. 25e zondag na Pinksteren. H. Mis sen 7.30, 9.00, 11.45; hoogmis 10.15, gezongen door de Zangers van St. Frans; 18.00 avondmis. Vrijlag: 19.00 avondmis voor de gezinnen van de parochie. Zaterdag: 5.00 en na de avondmis tot half acht gelegenheid om te biech ten. 18.30 avondmis als zondagsvie ring. Giro van de kerk is 1174863; t.njv. Gezinsbijdrage Venray. Graag met vermeldmig van uw adres of num mer der gezinsbijdrage. Misintenties Zaterdag: 18.30 uur overl. ouders Emons-Hanssen en dochter. Zondag: 7.30 Elisabeth Jacobs-Kel- denig; 9.00 Gradje Custers; 10.15 overl. fam. Theeuws-Béterams; 11.45 overl. ouders Emonts-Hanssen en dochter; 18.00 Jaap Janssen. Maandag: 7.45 voor de parochie; 8.30 Antondus Driessen; 19.00 overl. fam. Vermeulen-Dijkmans. Dinsdag: 7.45 Antoon Luijpers; 8.30 uit dankbaarheid t.e.v. Maria en St. Antonius; 19.00 Wim SohoLtens. Woensdag: 7.45 Maria Hoedenma kers-Verstegen; 8.30 Franciscus van der Weijst; 19.00 overl. ouders Man- ders-Hüpen. Donderdag: 7.45 Herman Jans Be ken; 8.30 Martinus Lenssen en overl. kinderen; 19.00 bijzondere intentie. Vrijdag: 7.45 Antoon Luijpers; 8.30 Martinus Verschuren; 19.00 gezins mis; Pater Florentius Lucassen. Zaterdag: 7.45 dokter Alfons Ver cauteren; 8.30 overl. v. d. fam. van Ass-Delhoofen. Dienbeurten Akolieten (12 t.m. 18 november) Zaterdag: 18.30 Jan Scheldekens, Jac. Claessens. Zondag: 7.30 Peter Claessens, Pim de Vos; 9.00 Mari Fleurkens, Hans v. d. Bekerom; 10.15 Eric Cornelissen, Johnny Janssen; 11.45 Geert Hen- drix, Frans Jeuken. Dienbeurten Misdienaars Zondag: 18.00 Walter Blaaupot, René van Hooren. Maandag, woensdag, vrijdag: 7.45 Marco Cornelissen, Jeroen Cornelis sen; 19.00 Ronny Clevers, Marc van Hemert. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 7.45 Loet Arts, Henny Bierens; 19.00 uur Henny Clephas, Maarten Arts. 25e zondag na Pinksteren; Willi- brordzondag. Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. Peter Muijsers. Nederlandse gezangen door het dameskoor. Zondag: 8.00 leesmis voor overl. Ben Franssen en familie; 9.00 lees mis voor overl. Hendrina Franssen- van Gerven, Grada Franssen-Hub- bers en Martinus Barents. Met het kinderkoor zingen we nederlandse liederen; 10.00 hoogmis voor overt:, ouders Frits van Dijck en .Wilhel- mina Reijnen. Nederlandse gezangen onder leiding van het kerkelijk zang koor. 11.30 leesmis tot bijzondere int. 18.30 avondmis voor overl. Guus Sie- bers en familie. Maandag: 8.00 leesmis voor overl. familie Nellen-Kerstjens; 19.00 uur avondmis voor overl. familie (J.) Dinsdag: 8.00 leesmis voor overl. Theo Vollenberg; 19.00 avondmis v. overl. fam. Smits-Litjens. Woensdag: 8.00 leesmis tot zekere intentie (D.); 19.00 avondmis voor overl. fam. Oudenhoven-Pouwels. Donderdag: 8.00 leesmis voor overl. Jos Nellen; 19.00 avondmis voor overl. Antoon Bruisten. Vrijdag: 8.00 leesmis voor overt, fam. Albers-Huijbers; 19.00 avond mis voor overl. ouders Bouten-van Megen en Huberta van Megen. Zaterdag: 8.00 leesmis voor overt. Maria Broeksteeg-Stavast; 19.00 uur avondmis voor overl. fam. Rouvroye- Ritzen. Deze avondmis wordt opge luisterd door meerstemmige liederen van het Venrays Mannenkoor. Mededelingen: 1. A.s. zondag, op het feest van St. Willibrord, wordt in de H. Missen bijzonder gebeden voor de eenheid van de Christelijke kerken in Ne- edrland en voor goede verhoudin gen tussen gelovigen en niet-gelo- vigen. Moge Christus' vurige wens in vervulling gaan: „Mogen allen een zijn." 2. Maandagavond om half zeven is er weer repetitie voor de leden van het jongerenkoor in het paro chiezaaltje. In verband met het feest van Christus Koning en het kerstfeest verwachten wij een goede opkomst. Misdienaarslijst va nl2-19 nov. Zondag: 8 uur Eric Vermekens en Eric de Wit; 9 uur J. W. de Wit en Thed van Els; 10 uur H. Arts, M. Dic ker en W. Hermans; 11.30 Tonny Raaymakers en Jos Jacobs', 18.30 Ton Aben en Martien Kappel. Wee kl: 8 uur St. Peeters en J. v. d. Weiden; 19 uur Bric Vermekens en Peter Kramer. 1 Week II: 8 uur René van Wijk en Peter Nooyen; 19 uur Eric de Wit en Martien Kappel. Week II: 8 uur René van Wijk en Peter Nooyen; 19 uur Eric de Wit en Martien Kappel. Zondagmorgen begint de kerk dienst voor de Protestanten in de aula van Den Hoebert aan de West singel om half tien. Predikant is Ds. Beens. Na de dienst gezamenlijk koffie drinken in de koffiekamer. In de Hervormde Kerk aan de Maasweg te Blitterswijck geen dienst. 25e zondag na Pinksteren. Zondag: 8.30 Johan Camps overl. fam. Janssen-Janssen; 10 uur Hoog mis gest. jrd. Piet Camps en Johan na Goossens. Onder de H. Missen kollekte voor de St. Wdlldbrord-veremiging. Maandag: 8.00 Theo Camps en An na Verhoeven. Dinsdag: 8.00 gest. gez. jrd. Broe der Alphons (Willem Claessens). Woensdag: 8.45 Harrie Verrijdt. Donderdag: 8.00 Theodora Arts- Peters. Vrijdag: 8.00 gest. gez. jrd. Willem Loonen en Elisabeth van Heijster. Zaterdag: 19.00 Gerarda Kesséls- Nissen int. fam. Jenneskens. Willibordus-zondag. Zondag: 8.30 jaardienst Peter van Rhee; 10 uur maandd. Herman Hol leman. Maandag: 8.00 st. Hoogmis Ger. Classens en Henrica Hellegers. Dinsdag: 8.00 st. leesmis Pastoor Herman Reijnen. Woensdag: Feestdag H. Machutus met octaafviering, beschermheilige tegen ongeneeslijke kwalen; 9.00 uur Hoogmis v. d. Broederschap van de H. Machutus, st. P. Billekens - Ge rard de Ponti - Joh. Peters. Donderdag: 8.00 overl. familie v. d. Ven-Cleven. Vrijdag: 8.00 st. Jan Teuws en An na Baeten. Zaterdag19.00 jaardienst Al. Gom- mans. Na de H. Missen Relekwie- verering van de H. Machutus en af geving van water en brood. Ajs. zondag Hoogfeest van de H. Machutus. 10 uur Hoogmis; 14.30 kin derzegen. Week van 11 - 18 november. Misdienaars: Jos Emonts en Jos v. Kuyck; Jan Volllenberg en Peter Philipsen; Hoogmis: Peter en Henk Strijbos. Zondag: 32e zondag door het jaar. Zaterdag; 19.00 Zlg. Petronella Phi lipsen v.w. de buurt. Zondag: 8.00 overl. fam. P. J. Strij- bos-Baltussen; 10.00 jrd. overl. fam. Ewals-Rambags. Maandag: 8.00 overl. fam. Verhoe- ven-Houben. Dinsdag: 8.00 overl. fam. Heldens- Driessen. Woensdag: 8.00 gezinsmis (int. of feraars). Donderdag: 8.00 zlg. Josephina Seykens-Collin. Vrijdag; 8.00 overl. fam. Zaterdag: 8.00 ter ere van O.L. Vrouw (int. offeraars); 19.00 jrd. zlg. Antoon Roelofs. 25e zondag na Pinksteren. Zaterdag: 19.00 lsm. voor Jan van Cuijck en echtgenote. Zondag: 7.30 lsm. voor pastoor Vors termans en overl. ouders; 9.00 hgm. t.e.v. H. Hart (tot int. van of feraars); 10.30 lsm. voor Antoon van Osch (vanw. neven en nichlten). Maandag: 7.30 ge9t. jrd. v. Theod. Asselberghs en echtgen.; 19.00 lsm. v. Herman Voesten en echtgen.; 19.30 lsm. v. Henricus Direks (vanw. de buurt). Dinsdag: 7.30 gest. jrd. v. Johan nes Voermans en Petronella v. d. Berg; 8.00 lsm. als jrd. v. Martin Heesen; 14.00 H. Mis tot dankzeg ging b.g.v. zilveren kloosterjubilé; 19.00 lsm. v. Antoon van Osch. Woensdag: 7.30 gest. jrd. v. Jaco bus Peters en fam.; 19.00 lsm. voor Maria Achten-van Dijck. Donderdag: 7.30 lsm. tot int. van fam. Willems-Loonen; 19.00 lsm. v. Henricus Direks. Vrijdag: 7.30 lsm. v. overl. fam. van Kempen-Lochtens; 19.00 lsm. v .Antoon en Bern. Loonen, beide echtgen. en Johanna Loonen-Ver- heijen; 19.30 lsm. v. Gertruda Jen- nüskens-Droesen. Zaterdag: 7.30 lsm. v. Mathijs Lit- jens en echtgen.; 8.00 lsm. v. Theod. Bouten en echtgen.; 15.00; zilveren huwelijk KusterS-Koenen; 19.00 lsm. v. Gerard Thijssen. Misdienaars; 7.30 Sef Reintjes; 19.00 Theo Litjens; 8.00 of 19.30 Kees Theunis. Akolieten: 19.00 P. Voermans en B .van Hees; 7.30 B. Willems; 9.00 A. van Hees, P. Weijs, P. van Berio en F. Lucassen; 10.30 H. Voermans en R .Beckers. Huweiyksafk.: Jan Keijsers (Horst) en Gerry Smits; Theo Voesten en Leny Ronken (Venray); Chris van Dijk (Maashees) en Thea Vullings; Frank Cuppen en An'ny Willems (Hegelsom). Zondag 12 nov. Willebrordzondag. 8 uur lsm. overl. fam. Drabbels- Klaassen-van Meijel; 10 uur Hgm. 4e zesw.dienst Harrie Geelen. Maandag: 8 uur gest. Hgm. voor zal. Jac. Geurts en Wilh. Croymans en MienJtje. Dinsdag: 8 uur lsm. zal. Theod.' Classens. Woensdag: 8 uur lsm. overl. fam. van Aerts-Jacobs. Donderdag: 8 uur lsm. overl. ouders Wakkers-van Kempen. Vrijdag: 8 uur lsm. overl. zal. An na Vollenberg-van Rijswijck. Zaterdag: 7.30 lsm. voor zal. Lena van Dongen. Lector 12 nov. J. van Oers. Akolieten: Geert Classens, Ger. Houben, Jan Kunen. 25e zondag na Pinksteren, Willi- brord-zondag. Zondag: 8.30 leesmis voor Gerard v. d. Munckhof best. door de B.L.B.; 10.00 hoogmis, gesticht jaarg. voor Simon Lemmens; 11.30 leesmis voor de parochie. Maandag8.00 leesmis voor Mathijs van Asten en Petronella Pouwels. Dinsdag: 8.00 leeömis v. d. overl. fam. Philipsen-Nijssen. Woensdag: 8.00 weekdienst v. Ge rard v. d. Munckhof. Donderdag: 8.00 leesmis v. d. overl. fam. Jaspers-Lenssen. Vrijdag: 8.00 leesmis v. Anna Noy- Janssen. Zaterdag: 19.30 jaarg. v. Willem Winnen en Theodora Holitermans.

Peel en Maas | 1972 | | pagina 13