ONDERNEMERS- EN CONSUMENTEN ONDERZOEK in belang van toekomst.... KERKELIJKE DIENSTEN DIERENOPTOCHT VENRAY Kon. Harmonie Euterpe doet gooi naar het landskampioenschap Wij houden tieners en twens het allernieuwste voor ogen! Leenenl WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Leenenl OP 19 OKT. VOOLICHTINGSAVOND OVER ENQVETE van 15 tot en met 21 oktober Gemeenschapsviering Venray Grote Kerk Venray Parochie Paterskerk Vredeskerk Venray VRIJDAG 13 OKTOBER 1972 No. 41 DRIE EN NEGENTIGSTE JAARGANG w PEEL EN MAAS VOOR AL UW DRANKEN DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL 2727 GIRO 1050652 VOOR AL UW DRANKEN ADVERTENTIEPRIJS 15 ct pw mm. ABONNEMENTS PRIJS PER HALFJAAR 7.50 (bij voorn W>*Ullng) Op donderdag 19 oktober a.s. wordt 's avonds om aeht uur in restaurant Vlakwater door de Vereniging van Zelfstandige Onder nemers te Venray een voorlichtingsavond gegeven waarbij een nadere uiteenzetting zal worden gegeven over het hoe en waarom van de ondernemers- en consumenten-enquête, die binnenkort door het Centraal Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf wordt gehouden op initiatief van de V.Z.O. Zoals bekend wordt deze anonieme enquête gehouden met het doel een inzicht te kun nen krijgen in de koopgewoonten van de bevolking van Venray en de omliggende plaatsen in verleden, heden en toekomst om straks, gewapend met cijfers en kcnklusies uit het op te stellen rapport een gefundeerde inspraak te kunnen leveren bij gemeen telijke plannen, zoals b.v. het Centrumplan. Omdat het welslagen van deze enquête voor de volle honderd pro cent afhankelijk is van de deelname van alle zelfstandige ondernemers van Venray, ongeacht of zij al dan niet lid zijn van de Vereniging van Zelfstandige Ondernemers, wordt deze voorlichtingsavond belegd voor iedére in Venray gevestigde detail list of zakenman in een ambachte lijk of dienstverlenend bedrijf. In verband met de belangrijkheid van deze enquête voor de toekomst van Venray en daardoor vanzelf sprekend ook voor de ondernemer, wordt zonder meer een grote op komst verwacht. De stand van zaken is momenteel zo, dat de hele organisatie rond de te houden enquête klaar is. Na het overwinnen van vele moeilijlkheden is het bestuur van de V.Z.O. er in geslaagd een belangrijke subsidie in de hoge kosten te krijgen. De enquê teformulieren zijn na intensief over leg melt gemeente en het C.I.M.K. te Amsterdam opgesteld. ONDERNEMERSENQUETE Teneinde de onderzoekers des kundigen van het C.I.M.K. te Am sterdam onder leiding van drs. Ver meulen die ook de voorlichting op 19 oktober zal geven een zo breed mogelijk inzicht te verschaffen over de te enquêteren materie, is een vrgaenlijst, waarop een vijfendertig tal vragen voorkomen. Nogmaals wordt er op geatten deerd, dat de antwoorden op die vragen beslist NIET onder Ven- rayse ogen komen. De formulieren worden door de invullers zelf rechtstreeks naar Amsterdam ge zonden, waar verwerking door de het gemeentebestuur, nóch het be stuur van de V.Z.O. of wie ook in Venray zal ooit iets van de ant woorden te zien krijgen. Op het formulier waarop zelfs geen naam behoeft te worden inge vuld worden vragen gesteld, waarvan de antwoorden van zeer groot belang zijn. Het zou ons uiteraard' te ver voe ren al deze vragen hier weer te geven .In grote lijnen hebben de vragen betrekking op: het bouwjaar van het pand waarin de winkel is gevestigd, vroeger gebruik van het pand, aard van het bedrijf of win kel, wijziging assortiment in de af gelopen vijf jaar, oppervlakte van het pand en verdeling daarvan, uit breidingsmogelijkheden, parkeermo- gélij'kiheden, personeelsbestand, wij ze van reclamevoeren, suggesties met betrekking van de bevordering van het winkelklimaat in de straat warain het pand is gevestigd. Het wordt van belang geacht, wan neer de geënquêteerden tevens op geven hoe er gedacht wordt over eventuele verplaatsingsmogelijkhe den, het staken van bedrijfsvoering wanneer men in aanmerking komt voor een uitkering uit het sanerings fonds, vastomlijnde plannen voor eventuele moderniseringen, moge lijke assortimentswijzigingen en eventuele beëindiging van de exploi tatie van het bedrijf. Tenslotte zijn er summiere vragen over de omzet, waarbij nogmaals met nadruk wordt gesteld dat de antwoorden strikt geheim zijn en niet onder de ogen van anderen dan de deskundigen van het C.I.M.K. komen. CONSUMENTENENQUÊTE BepaaLd eenvoudiger zijn de vra gen, welke door enquêteurs worden gesteld aan Venrayse huisvrouwen met betrekking tot hun winkelge woonten en -behoeften. Ook deze enquête is anoniem. Men behoeft slechts te vermelden in wel ke plaats (dorp) men woont. Uiter aard is van belang het antwoord op de vraag of men de beschikking heeft over een auto in verband met de parkeerruimte. Gevraagd wordt b.v. waarom men bij voorkeur wel of niet in Venray winkelt, waarbij men de reden kan invullen. Waar men tegenwoordig een aantal genoemde artikelen koopt is een vraag, waarvan het antwoord interessant is voor de uitwerkers van de enquête. Ingevuld moet ook worden hoe men denlkt over de keuzemogelijk heden en de prijzen in Venray. Ten slotte zijn er vragen over de fre quentie van het wiinkelen, over het gebruik van vervoermiddelen, de winkelsluitingswet (b.v. op dinsdag middag en tussen de middag.) Al met al zijn de vragen zo opge steld, dat de antwoorden zeer veel kunnen bijdragen aan het kunnen verbeteren van de leefbaarheid van een ziich snel ontwikkelend Venray. Gehoopt wordt dan ook dat zowel de ondernemers als de consumenten unaniem (en anoniem) aan de en- quêtering willen meewerken. En gerekend wordt op een grote belangstelling van de zijde van de winkeliers op de voorlichtingsavond op 19 oktober in Vlakwater. Kom en zie de meest kolossale keuze in hippe en blitze brillen en brilletjes. Allemaal volkomen optisch verantwoord natuurlijk. En jazeker ook in getinte en gekleurde glazen zijn wij groots. Loop eens bij ons binnen, je bent vrij om te passen. ALLE PRIJSKLASSEN Wij bieden je een topkollektie moderne brillen in alle prijsklassen van goedkoop tot duur. LEDEN VAN ZIEKENFONDSEN ontvangen natuurlijk de gebruikelijke vergoedingen. Camps Brillen GROTESTRAAT 14A - TELEFOON 04780 - 2409 - VENRAY R6 A.s. zondag wordt om half elf in de Levensschool Bevrijdingsweg 2a, een eucharistische tafelviering ge houden. Celebrant: Frans Meijer. Thema: Liefde. 28e zondag door het jaar (grego riaans van de 22e na Pinksteren). Zaterdag: 19.00 nederlandse hoog mis, int. mevr. Zweden-Oymans overl. ouders Fleurkens-Broeks. Zondag: 8.00 gelezen mis, int. Piet Verstegen; 9.30 gregoriaanse hoog mis ,-kit. ouders Driessen-Wagema- kers intentie fam. Peeters-Gou- mians; 11.00 nederlandse hoogmis, int. mevr. Hendriks-Ariëns; 18.00 gelezen mis, int. Wilhelmus van de Ven. Maandag: 8.00 Anna M. Jennis- kens-Spreeuwenberg als sticht.; 9.00 Antoon van Osch; 19.00 Maria Eb- berink-Kolkers Dinsdag: 8.00 Cor Barents vwg. de buurt; 9.00 Jaoob van Mil; 19.00 overl. ouders Creemers-Maassen. Woensdag: 8.00 Frans van der Weijst en echtg.; 9.00 mevr. v. Rijs- wijck-Stiphout en Lambert Cleven: 19.00 ouders Coenen-Houtakkers. Donderdag: 8.00 Hendrina van Me- gen; 9.00 Truus Achten. Vrijdag: 8.00 geen H. Mis; 9.00 Jan P. Sohols en Maria H. Leers als Zaterdagmiddag trok ter gelegen heid van Dierendag de traditioneel geworden dierenoplocht weer door het centrum van Venray. Meer dan 400 kinderen hadden zich door het kopen van een deel nemerskaartje gemeld bijna 200 meer dan vorig jaar. Het was op deze stralende herfst middag een kleurige stoet met een grote verscheidenheid dieren en diertjes. Voorafgegaan door een zwaai- lichtende politieauto, die keurig het verkeer regelde en gevolgd door de voortreffelijke dames-drumband „Limbra" uit Smakt-Holthees, trok de stoet grote belangstelling. Om half vijf arriveerde men weer op het plein naast de schouwburg waar door gemeentewerken een vrachtauto ter beschikking was ge steld om te dienen tot podium voor de verloting van tientallen door win keliers en zakenlieden geschonken prijsjes. Het bestuur van de afdeling Ven ray der Ned. Vereniging tot Be scherming van Dieren wil dan ook langs deze weg allen die hebben meegewerkt tot het slagen van dit jaarlijks festijn danken. „Het bestuur is er van overtuigd ,dat U zware maanden te wach!- ten staan, maar dit is de enige en laatste kans om ooit in de ere- afdeling een wimpel te kunnen halen" aldus de heer L. Laurens- se, president van de Koninklijke Harmonie „Euterpe" nadat de leden volmondig „ja" hadden gezegd tegen de uitnodiging deel te nemen aan de Nationale Federatieve Kampioenschappen te Doe- tinchem op 10 december a.s. Het bestuur liet het vorige week donderdagayond in ,Prinsenhof" ge heel en al over aan de leden om te beslissen over de deelname aan het landskampioenschap, nadat tij dens het laatste bondsconcours te Ubachsberg op zondag 1 oktober geen der Limburgse harmoniegezelschap pen in de ere-afdeling er in was ge slaagd het puntentotaal, dat Euter pe in Hout-Blerick behaalde (315,5) te overtreffen. De leden van Euterpe lieten zich echter niet direct beïnvloeden door een enthousiast bestuur en burge meester Schols, die schriftelijk zijn gelukwensen voor de uitnodiging aanbood en liet weten, dat het ge meentebestuur het grote belang van de deelname aan het landskam pioenschap inziet. Enerzijds was men er van overtuigd, dat hier de enige en laatste kans lag om ooit een wimpel in de ere-afdeling te kunnen behalen, nu Euterpe is ge promoveerd naar de afdeling Supe rieur; anderzijds was men er van overtuigd, dat alleen door volledige inzet en overgave, resulterend uiter aard in een goed repetitiebezoek, het „jawoord" kon worden gegeven. Welnu, deze medewerking werd door de leden toegezegd, ondanks het feit, dat de harmonie zware maanden wachten. Zo zal op maan dag 23 oktober Eulterpe 's avonds om half acht in de aula van het oude gymnaisum moeten verschijnen voor de opnamen voor het radioconcert, dat op een nader te bepalen datum wordt uitgezonden. Op zaterdag 18 november gaat de harmonie naar Echt om in een van de beste Lim burgse concertzalen te concerteren. „Jullie behoeft het niet voor mij te doen, maar we moeten gaan voor de Venrayse gemeenschap", zei di recteur Steyvers, die mededeelde, dat als verplicht werk Othello van Colleridge Taylor zal moeten wor den gespeeld. Als keuzewerken zul len Vaudeville Suite van Pi Schef- fer en Drei Inventationen van K. van Dijck op de lessenaars worden gezet. „Als jullie willen, halen we de wimpel", zei een enthousiaste heer Laurensse, waarna het strakke re petitieschema werd opgesteld. sticht.; 15.00 huwelijk Knapen- Smits; 16.00 huwelijk Nijland- Schwachöfer; 19.00 overl. fam. Aerts- Gielen. Zaterdag: 8.00 opa en oma Claes- sens-Munsters van petekind Franka; 9.00 Harrie Messemaeckers; 14.00 huwelijk Beckers-Bloemen19.00 overl. fam. Wennekers-Muysers. Huwelijken Maria Peeters Meterik en Hub. Oudenhoven, Oranjestraat; Mej. Valckx, Oostrum en Jan Manders, WilhelmiinastraatWilma Litjens, Cecilia pad en Gert Leemeyer, Deur- ne. Akolieten: Zaterdag 14 okt.: 19 uur Paul v.d. Heuvel en Jeanne Verbeek. Zondag 15 okt.: 8 uur Willy v. d. Vorle en Peter Pelzer; 9.30 Pieter Jansen en Gerard Hendriks; 11 uur Ad Verbeek en Cathy Martens. Misdienaars: Zondag: 18 uur Peter Janssen en Theo Janssen. Maandag, dinsdag, woensdag: 9 u. Jackie van Els en Tonny Jakobs; 19 uur Thom. Verleg en Ronald Ron gen. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 9 u. Wilbert Janssen en Hans Martens. Vrijdag: 15 uur Jackie Oudenho ven en Godfried Hendricx; 16 uur Benoit Lucassen en Wim Seuren; 19 uur Roeland Dobzelaer en Otto Kooien. Zaterdag: 14 uur Marcel Jeu rissen en Frans-Jan van Gerven. 21e zondag na Pinksteren. H. Mis sen: 7.30, 9.00, 11.45; hoogmis 10.15 waarin we samen met het dames kou de mis zingen; 18.00 avondmis. Vrijdag: 15.00 gez. H. Mis bij ge legenheid van het 40-jarig ambts jubileum J. Philipsen; 19.00 avond mis voor de gezinnen van de paro chie. Zaterdag: 15.00 gez. H. Mis bij ge- legemhid van het huwelijk Carpen ter-Pcels; 5.00 en na de avondmis tot half acht gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis als zondag viering, waaronder we samen Liede ren zingen. Misintenties: Zaterdag: 18.30 Harry Lenssen. Znodag: 7.30 Arnoldina Maurer- Theuws (v. d. buurt); 9.00 Josef Pee ters (Hiept); 10.15 voor de parochie; 11.45 overl. ouders Emonts-Hanssen en dochter; 18.00 overl. fam. Coop- mans-Custers. Maandag: 7.45 Antoon Luijpers; 8.30 Elisa Gregoria Palm; 19.00 uit dankbaarheid t.e.v. Maria en St. Antonius. Dinsdag: 7.45 Clarita Romijn- Snijders; 8.30 ovèrl. fam. Vermeu- len-Dijkmans en fam. Boeren-van Wees; 19.00 overl. ouders Manders- Hüpen. Woensdag: 7.45 t.e.v. H. Geest; 8.30 gelovige zielen (offerbus); 19.00 Zuster Olaf. Donderdag: 7.45 Antoon Luijpers; 8.30 Martinus v. d. Poel en Maria v. d- Poel-v. d. Berg; 19.00 Josef Pee ters (Hiept). Vrijdag: 7.45 t.e.v. de H. Geest; 8.30 Franciscus van der Weijst; 15.00 gez. H. Mis bij 40-jarig ambtsjubi leum; 19.00 gezinsmis; overl. ouders Emonts-Hanssen en doch/ter. Zaterdag: 7.45 overl. fam. Ambro- sius; 8.30 Martien Janssen en Noud van Lin; 15.00 huwelijk van Roger Carpenter en Henny Poels. Dienbeurten Akolieten: (15 Lm. 21 oktober) Zaterdag: 18.30 Geert Hend'rix en Frans Jeuken. Zondag: 7.30 Bert Janssen, Luc Janssen; 9.00 Jan Schellekens, Mar co Pop; 10.15 Victor Pop, Luc Pop; 11.45 Mari Fleurkens Pim de Vos. Dienbeurten Misdienaars Zondag: 18.00 Leo Janssen, Henk Janssen. Maandag, woensdag, vrijdag: 7.45 Mare Cornelissen, Jeroen Cornelissen Ronny Cl evers, Gerard Stoks. mert. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 7.45 Henny Clephas, Henny Bierens; 19.00 Loet Arts, Maarten Arts. Vrijdag (20 okt.) 8 uur (40-jarig ambtsjub.) René van Hooren, Leo Janssen. Zaterdag (21 okt.) 3 uur (huwelijk): Ronny Olavers, Gerard Stoks. 21e zondag na Pinksteren. Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. Harry van Grinsven (jaarget.). Nederlandse liederen met het Da meskoor. Zondag: 8.00 leesmis voor een overl .familie (L.); 9.00 leesmis voor overl. Hendricus Maassen. Met het (Vervolg z.o.z.)

Peel en Maas | 1972 | | pagina 13