Het is maar zo zo met de SPORTRAAD.... ADVERTEREN DOET VERKOPEN Parochie Oirlo Parochie Leunen Rectoraat Veulen Rectoraat Heide Parochie Ysselsteyn Parochie Merselo OPENING TREFCENTRUM „VELTUM' Rectoraat Yredepeel Rectoraat Smakt verkoper binnendienst complete woninginrichting VAN OVERVELD SPECIAALZAKEN IN HEREN- EN JONGENSKLEDING 18e zondag na Pinksteren. Zondag: 8.30 jaard. Gerardus Ba ten; 10.00 maandd. P. van Rijswijck. Maandag: 7.30 st. fam. de Folville. Dinsdag: 7.30 H. Mis. Woensdag: 7.30 H. Mis. Donderdag: 7.30 H. Mis. Vrijdag: 7.30 H. Mis. Zaterdag: 19.00 maandd. Jan Zan ders. 18e zendag na Pinksteren. Zaterdag: 19.00 lsm. voor Jan van Cuijck en echtgenote. Zondag: 7.30 lsm. v. pastoor Vos- ter mans en overl. ouders; 9.00 hgm. als jrd. v. Jacoba Goumans-Peters; 10.30 lsm. v. Gerard Thijssen (vanw. de buunc). Maandag: 7.30 gest. jrd. voor Pe ter Joh. Smits en Gertr. Derks; 19.00 lsm. v. Gerard Jenmiskens. Dinsdag: 7.30 lsm. v. Martin Di rdkss en echtgenote; 19.00 leesmis v. Aantoon van Osch. Woensdag: 7.30 lsm. v. H'endrdk Heesen en echtgen. Donderdag: 7.30 'lsm. v. Gerrit Oamps. Vrijdag: 7.30 lsm. v. Gerard Wil lemse. Zaterdag: 7.30 lsm. v. Theod. Bou ten en echitgen.; 19.00 lsm. v. overl. fam. Litjens-Keijsers. Misdienaar: Theo Loenen. Akolieten: 19.00 Martin v. Vegchlel en Bert van Hees; 7.30 A. van Hees; 10.30 P. Weijs en P. van Berlo; 9.00 T. Comelissen, M. Koch, H. van Hees en P. Voermans. Huwelijksafk.: Herman - Jozef Klöttchen (Krefeld) en Wil Venne- kiens; Bert Jenniskens, Leida Bouw man (Venray). Overleden: An toon van Osch. Zondag: 18e zondag na Pinksteren. 8 uur lsm. zal. Lamb, van Ooi; 10.00 Hgm. jgt. voor zal. Theod1. Classens. Maandag: 8 uur leesmis overl. fam. Kioenien-Janssen. Dinsdag: 8 uur lsm. ter ere van H. Antonius van Padua (offerblok). Woensdag: 8 uur lsm. ter ere van H. Jozef (offerblok). Donderdag: 8 uur lsm. zal. Ree tor J. Geurts (J.); 's avonds-7.30 lsm. voor lev. en overl. leden LVB. Vrijdag: 8 uur 1 sm. zal. Anna Wilms-van Lin. Zaterdag: 4 uur pl. Hgm. en inze gening huwelijk van bruidspaar J. Eventz en Tr. Classens; 's avonds 7.3 Olsm. overl. fam. Jenneskens- Poels, spec. Mientje. Leator 24 sept.: Ger Reintjes. Aokldëten: Ger v. Staveren, Harrie Diabbels en Mart. Classens. 25e zondag door het jaar. Zondag: 7.30 leesmis voor de overleden familieleden Fleuren- Ewals; 10 uur gesticht gezongen jgt. voor Thomas Michels en Elisabeth Rongen. Akolieten: Naud Gielens van de Spiekert en Jan Janssen van de Heidseweg. Misdienaars van de week: Henk Michels en Marcel van de Zanden. Van 24 september tot 1 oktober Aktie Mensen in nood. Maandag: 8 uur leesmis tot int. van de famlilie van OschRiambags. Dinsdag: 8 uur leesmis voor de ovreleden familieleden van He ij ster. Woensdag: 8 uur leesmis voor Sjef Willems. Donderdag: 8 uur leesmis. Vrijdag: H.H. Michael, Gabriël en Rafaël, Aartsengelen. 8 uur leesmis voor een bijzondere intentie. Zaterdag: 8 uur leesmis; 19.30 u. avondmis voor Herman Vermeulen. 18e zondag na Pinksteren. Zondag: 8.30 leesmis v. Maria Thijssen-Derks; 10.00 hoogmis voor Renier Swinkels en Jo en Antoinette Swinkels; 11.30 leesmi-s v. d. paro chie. Maandag: 8.00 weekdienst v. Ja cob Arts. Dinsdag: 8.00 weekdienst V- Piet Janssen. Woensdag: 8.00 leesmis v. d. overl. fam. Vergeldt-Burgers. Donderdag: 8.00 leesmis v. Piet Janssen best. d.d. bejaardenvereni ging. Vrijdag: 8.00 gesticht jaarg. v. Piet Claessens en Mathilda van Megen. Zaterdag: 19.30 leesmis v. Fr^n- cina Oteophas-Spreeuwenberg. 18e zondag na Pinksteren. Vredeszondag. Zaterdag: 19.00 best. jgt. voor Gra- da en Lena Arts. Zondag: 8.30 H. Mis tot int. fam. Poels (Haag); 10.00 Hoogmis voor de parochie en de wereldvrede; 11.30 H. Mis tot bijz. int. Zaterdag 16 september j.l. om 9.00 uur werd als eerste vruchtbaar re sultaat van samenwerking tussen mensen van de wijkraad Veltum en mensen uit die wijk het trefcentrum Veltum geopend. Dit trefcentrum omvat /voorlopig nog clubwerk voor verschillende groepen jongeren, doch zal in de toekomst uitgroeien tot ook een centrum voor ouderen. De opening op de bewuste zater dag was mede het resultaat van maandenlange inspanning door de betreffende werkgroep uit de wijk raad Veltum. Zo zijn dan zaterdag j.l. van 9.00 - 10.30 uur de kinderen van 6-7 jaar en van 11.00 - 12.30 van lluur de kinderen van 8-11 jaar enthousiast bezig gehouden door op perhoofd Tom (Klerk) en zijn vrij willigers en vrijwilligsters. Zo leerden de kinderen o.a. de be ginselen van boetseren, pitriet vlech ten, figuurzagen en poppenkoppen maken, terwijl het laatste kwartier een spel werd gedaan. Aan de ge zichten was wel te zien dat iedereen er bijzonder veel plezier in had. Zo was de reaktie van een kind op de vraag of ze het leuk vond: „Ja en het leukste is dat het bijna niks kost!" Voorlopig wordt alles nog ge realiseerd in de handenarbeidkelder van de school Coruinxhof, doch er wordt reeds druk gezocht naar een grotere gelegenheid. Zoals U weet het motto voor het kind blijft: Je mag, maar je heeft niiet. Als hef kind het fijn vindt te komen kost het 50 ct. Heeft hij of zij geen zin, dan komt hij of zij gewcon niet en kan dan de volgende keer weer komen. Ook materialen zijn nog steeds welkom. Geeft een seintje en het wordt bij U thuis opgehaald. Adressen: mevr. Darmstadt. Velit. Kleffen 14, tel. 2714; dhr. Kemme- lings, Weg in den Berg 36, tel. 3136. Door samenwerking met elkaar is heel wat te bereiken, zoals U aan het voorafgaan wel kunt zien. ADVERTEER IN PEEL EN MAAS Het wil, kennelijk nog niet zo best met de Venrayse Sportraad, zelfs nu ze van stichting officiële vereniging is geworden. Dat bleek van de ene kant uit het minieme bezoek aan haar laatste vergadering, en van de andere kant uit wat daarop ten berde werd gebracht. GESPREK MET B. EN W. Zo had het nieuwe bestuur eten oriënterend gesprek gehad met B. en W., waar men bepaald niet kapot van was. Aan beide zijde overigens. B. en W. hadden duidellijk laten verstaan dait ze de sportraad in zijn huidige opzet en vorm moeilijk kon den zien als de vertegenwoordigers van Venrays sport, mede in staat om het toekomstige sportbeleid in houd en betekenis te geven. Van de andere kant verwachtte het college wel, dat diezelfde Sport raad in staat zou zijn nieuwe initia tieven te nemen en b.v. in het nieu we plan Brukske de aanstoot te ge ven ot de oprichting van nieuwe sportverenigingen. Daarnaast zou men bestaande verenigingen eens kunnen aktiveren. Van de Sportraad- kant vroeg men zich af of dergelijke aktiviteiten weer verenigbaar waren met de doelstelling van de statuten, die stellen dat de Sportraad de be langen behartigt van de aangesloten leden, dus meer adviserend en be heren is als „doeners", zoals B. en W. zich dat voorstelt. Zoals gezegd, het was een eerste oriënterend gesprek, wat er verder nog uit de bus gaat komen, zal dan de belangstellende t-z.t. wel horen. De vergadering had er hoe kan het anders weinig commentaar op. SUBSIDIERING Een ander feit dat de gemoederen nof al bezig heeft gehouden is de nieuwe subsidieregeling voor de jeugd. Aan de vorige heeft de sport raad met verschillende andere in stanties het nodige getimmerd en geschaafd, maar nu hoorde ze plot seling dat er een heel nieuwe kwam en een advies van de sportraad had men daarbij schijnbaar niet nodig De bezoeker aan de betrokken com missievergadering kreeg niet eens de kans wat te zeggen. En men vindt bepaald niet dat deze subsidierege len gnieuwe-iStij'l veel zoden aan de dijk zet. Van gemeentezijde was men ech ter ook op deze vergadering aan wezig en van die kant werd duide lijk gesteld, dat de sportraad op de zelfde tijd de voorstellen voor de nieuwe subsi dieverordening heeft gekregen. Het was dus mogelijk om staande de eerste commissie-verga dering hierover al kritiek naar vo ren te brengen. Dit is toen niet gebeurd. Maar in het gesprek met B. en W. is verder de bestuurderen duidelijk te ver staan gegeven dat het college nog ten alle tijde bereid is verbeteringen aan te brengen, omdat dit een over gangsregeling is. De sportraad kan dus komen met zijn kritiek en met gewenste aanvullingen Zo had heit bestuur het dan weer niet begrepen, maar nu zou men aan de slag gaan om b.v. tot een betere regeling voor de reiskosten te ko men, zoals uiit de vergadering ook gevraagd werd. Ook andere punten, waarop kritiek was, zullen nader ondier de loupe worden genomen. VERTEGENWOORDIGING De vraag kwam naar voren of de Sportraad gegn zitting moet hebben in de raadscommissie voor jeugd- en sportzaken. De heer Verkuyl was daar wel op itire personCl in geko zen, maar was indertijd lid van het sportraadbestuur. Sinds hij geen lid meer is en geen bindingen meer heeft met de Sportraad, wordt het wel moeilijk ook in die kringen het standpunt van de Sportraad te laten horen. Maar hierover zal ook weer kon- takt met B. en W. worden opgeno men. CURSUSWERK Er werd een dringend beroep ge daan op alle verenigingen deelne mers voor einde van deze maand op te willen geven voor alle cursussen, die gegeven gaan worden. Bij vol doende deelname worden die dan in Venray zelf georganiseerd en dat betekent een hoop kosten- en moei tebesparing. ZESKAMPHAL Bij de rondvraag kwam de vraag naar voren of het juist is dat de nieuwe sporthal Zeskamphal gaat heten. De betrokken commissie wist daar nog niets van, maar hen werd duidelijk gemaakt dat de burge meester bij de huldiging van de zes- kampers beloofd had de gewonnen attributen van de zeskampers onder te zullen brengen in de nieuwe sport hal, die daarbij de naam Zeskamp hal zou kunnen krijgen. Voor verschillende was deze doop te voorbarig, maar anderen vonden het veel belangrijker dat de hal er maar eerst zou komen, dan is de naam nog tijd genoeg En met dat alles, was feitelijk vrij vlug en vlot bekeken. Men had wel niet het idee baanbrekend werk ver richt te hebben, maar wat niet is kan nog komen. Maandag: 8.00 gest. jgt. voor Ja cobus Bi ster veis en Anna Maria v. Rijswijck. Dinsdag: 8.00 gez. H. Mis voor le den van de Veeverzekering. Woensdag: 8.00 gez. H. Mis voor Antoon Arts. Donderdag: 8.30 gez. H. Mis voor Petronella van de Hoogenhof te ver zorgen door de schoolkinderen. Vrijdag: 8.00 gez. H. Mis voor Jo hannes Noyen en kindieren. Zaterdag: 19.00 gest. jgt. voor Si- bertus Muysers. Zondag 24 sept.: 7.45 vroegmis v. d. zielerust van overledenen (Leu nen); 10 u. hoogmis voor vrede in de wereld. Door de week H. Mis 7.45 uur. Maandag: t.b-i. Dinsdag: ti.v. fam. van Sambeek- v. d- Heijden. Woensdag: v. d. zielerust van Jo hanna M. Arts-Kuijpers. Donderdag: v. d. overledenen van fam. van Kempen-Derks. Vrijdag: v. d. zielerust van Jo hanna M. Arts-Kuijpers. Zaterdag: 19.30 avondmis v. d. zie lerust van Maria Bloemen-van Kes- sel. Zaterdag 23 sept. 6 uur (Holthees) avondmis t-bji.7 u. (Smakt) avond mis voor Leo Koopmans. Zondag: 7.30 (Smakt) H. Mis tot int. van F. Jansen; 8.30 (Holthees) H. Mis overl. fam. Ermers-Verste gen; 10 uur (Smakt) H. Mis voor M. Asselbergs. Elke dag 8.30 H. Mis (Smakt). Maandag: 8.30 uit dankbaarheid. Dinsdag: 8.30 M. Asselbergs. Woensdag: 8.30 t.e.v. St. Jozef. Donderdag: 8.30 M. Asselbergs. Vrijdag: 8.30 uit dankbaarheid. WONINGINRICHTING ROB VAN HAAREN - VENRAY is in Venray en de naaste omgeving een vertrouwd adres voor alles op het gebied van een complete woninginrichting: meubelen en stoffering. De consolidatie van die reputatie ligt vooral in handen van de verkopers. Dat team vraagt om aanvulling in de persoon van een die met vertrouwenwekkende adviezen en overtuigingskracht voor de klanten het pad effent tot de koopdaad. Voor succes in deze afwisselende functie met veel sociaal contact zijn prettig dienstbetoon, beschaafde presen tatie in woord en gebaar en de gave van overtuigen dé eigenschappen waarom het draait. Wij mikken op iemand die in deze branche reads enige ervaring opdeed. Een commer ciële geaardheid, op basis van MULO- en eventueel Handelsopleiding, alsmede groot enthousiasme moeten tenslotte voor de rest zorgen. Gevoel voor compositie is onmisbaar. Leeftijd tot maximaal 30 jaar. Brieven in handschrift (op brief en envelop aangeven VAN HAAREN) worden verwacht en zowel snel als vertrouwelijk behandeld door het PERSONEELSKEUZEBUREAU EINDHOVEN POSTBUS 40 VENRAY - Grotestraat 9a - Tei'. 3938 BOXMEER - Steenstraat 73 een nieuw kosiuum, rrtoet dat nou? Als je die nieuwe modellen dan ziet ga je vanzelf anders denken. Voor een nieuwe winter MOET je een nieuw kostuum hebben. Zonder twijfel. En de prijzen vallen mee.

Peel en Maas | 1972 | | pagina 14