I ZO WAS ZESKAMP.. Op 17 juli 1971 kregen degenen, die achter de schermen de deelname van Venray aan het N.C.R.V.-televisiespel „Zeskamp" voorbereid den, het bericht, dat de gemeente Venray mocht deelnemen aan het grote Zeskampavontuur in het seizoen 1971-1972. Tussen de geboorte van het idee en de officiële inschrijving van kandi daat Venray waren echter al drie maanden ver lopen, want reeds in april 1971 had coach Tino Zandbergen zijn eerste contacten gelegd met de N.C.R.V.-Zeskamporganisatoren en zich ver zekerd van een aantal medewerkers, die straks het Venrayse Zeskamp-comité zouden gaan vor men. Het werd een avontuur, dat op 9 oktober 1971 in Rotterdam begon en elf maanden later zou eindigen met de Venrayse deelname aan de finale van het „Spel Zonder Grenzen" in Lausan ne. Als een hommage aan de leden en het be stuur van de Venrayse ploeg en als herinnering aan een grandioze „Venray Promotion" op het televisiescherm hebben wij in deze editie het Zeskamp- en Spel Zonder Grenzen-gebeuren samengevat. Officiële presentatie Op 6 okober 1971 maakte Venray voor het eerst kennis met de Zes kampploeg tijdens de officiële pre sentatie dm de foyer van de Schouw burg. XJ.it vele honderden kelen knal de de yell VENRAY, Venray doet het vast niet gek en penning meester J. Kousemaker 'kreeg de opbrengst van de „verkoop van de ploeg" in zijn Zeskamp-potje. Zeskampsupporters Bestuur en leden van de Zeskamp- ploeg kregen een uitstekende rugge steun van een aanltal supporters, dde daadwerkelijke steun gingen geven aan het ZeSkampgebeuren. Piet Zwiers, René Timmermans, Ben Min( Puck Aben, Karei Janssen en vele anderen voorzagen zich van een blauwie jack met gele bies en hielpen niet alleen de Venrayse zes- kampers, maar later zeker ook de N.C.R.V.-organisatoren bij het in toom houden van de grote schare supporters bij de t.v.-uitzendingen. Venray maakte hierdoor een goedie beurt! Kansspel Vrij kort na de eerste uitzending in Rotterdam kwam de (inmiddels gevormde Zeskamp-financiële com missie een belangrijke groep Ven- rayers achter de schermen op het idee om de bevolking te laten raden naar de uitslag van de komende uit zending. Per kolom een gulden en drie kolommen voor 2.50. Er werd aanvankelijk met groot enthousias me gepoold, tot plezier van de pen ningmeester. Toen later de kosten hoger werden dan de baten besloot men het kansspel te stoppen. Zeskampstickers Intussen waren de Zeskantpstickers uitgekomen verkrijgbaar a raison van 2.50. De stickers vlogen de deur uit. Er reed geen wagen meer in Ven ray zonder de bekende blauwe stic ker met het gemeentewapen. Enorme Piëlhaas De Venrayse supporters zorgden voor een mascotte voor de Venrayse ploeg. Deze bestond uit een enorme piël haas, die voor het eerst in de Rot terdamse Ahoyhal door de ploeg werd meegedragen en in de loop van de volgende uitzendingen menigmaal in beeld werd gebracht. Bij goede prestaties liet hij blij zijn grote oren flapperen, terwijl hij ze triest liet hangen, wanneer Venray laag op het scorebord werd genoteerd. Asbakken Inventieve Venrayers kwamen op. het idee eenvoudige zeskampasbak jes, compleet met sticker in de ver koop te brengen. Hiervoor bestond grote belangstelling en de penning meester kon weer glunderen. Haasjes Na de stickers en asbakjes werd een groot aantal kleine Piëlhaasjes in de handel gebracht. De lieve knuffeldiertjes deden het goed en werden ras gevolgd door grotere uit gaven, die uiteraard ook meer geld in het laad je brachten. Bliksemaktie In december bewees Venray de ploeg een zeer warm hart toe te dragen. Een bliksemaktie leverde niet minder dan een bedrag van 14.000,— op. Medewerking Gélukkig mocht de Venrayse ploeg van alle kanten medewerking ont vangen bij de voorbereiding op ieder t.v.-gebeuren. Sint Servatius liet de ploeg trai nen in het zwembad en op de soort- velden en Rank Xerox stelde een grote hal voor de binnenitraining beschikbaar. Vele bekende en onbekende gevers maakten geld over om de deelname mogelijk te maken. Al met al werd de Venrayse deel name aan de t.v.-uitzending van de N.C.R.V. een gebeuren, waarbij iedereen betrokken was. Om de maand kon men op zater dagavond in Venrays kom een ka non afschieten Finale Wat niémand had durven ver wachten, gebeurde. Zes Nederlandse Zeskampploegen bleken niet bij machte bij het Spel Zonder Grenzen de prestatie van Venray in Italië te overtreffen. Venray werd de ijzer- sterke kandidaat voor de finale in Lausanne en daarmee de eerste Ne derlandse ploeg, die in het buiten land een eerste prijs haalde. De spanning in Venray bleef voelbaar tot op het moment waarop Bladel in Delft de Venrayse prestatie niet kon evenaren. De weg naar Lausan ne lag voor Venray open. Bliksemaktie II Ijlings werd een tweede blik semactie georganiseerd op 26 augus tus 1972. Het resultaat was enorm. De tienduizend gulden werd over schreden! Daarnaast beloonde de provincie de Venrayse successen ro yaal en volgden de industrieën, zelf standige ondernemers èn de ge meente het voorbeeld van de bevol king. Eindpunt Het eindpunt Lausanne werd be haald. Na zeven maal Zeskamp en tweemaal Spel Zonder Grenzen blijft een volle prijzenkast en een prach tige herinnering aan een spannend en enerverend spél. De woorden van Dick van Bom mel zijn bewaarheid geworden: „Na afloop van het Zeskampseizoen zeg gen de deelnemers: Als wij hét van te voren hadden geweten, waren we er nooit aan begonnen. Maarwe hadden het niet willen missen." De Venrayse ploeg kan het na elf maanden beamen. Doch niemand had bet willen missen, ondanks in tense inspanningen.

Peel en Maas | 1972 | | pagina 18