WEET U HET HOG ALLEMAAL Rotterdam Groningen Leiden Groningen Arnhem Leiden Rotterdam ZATERDAG 9 OKTOBER 1971 Het „Deelnemers klaarklinkt voor de eerste keer in het immiense Rotterdamse Ahoy-complex. De ka kofonie van toeters, fluiten, ratels en geschreeuw verstomt een ogen blik als na het startschot die 21-ja- rige Venrayse timmerman Jan Bas- tiaans, gehuld in een schuimplastic olympliade-omhulsel uit die catacom ben naar voren schiet met zijn fak kel. Hij bijit de kop af van de twee enveertig spelen, die de Zeskamp ploeg de komende zeven maanden uit te voeren krijgt. Tegenstanders zijn de ploegen uiit Bladel, Emmeloord, Franeker, Lisse, Ridderkerk, Veendam, IJsselstein en Zelhem. De leuze van een spandoek „Venrays haas blief ze de baas" komt niet helemaal uit, want als zesde vergaart Venrayse in dit eerste spel slechts vier punten. In de rin- genrace gaat het beter. Als tweede krijgt Venray 8 punten op het sco rebord. Het gewichtheffen echter gaat volkomen de mist in. 1 puntje voor de negende Maar dan komt het Venrayse trapgeweld in aktie. Thea Jaspers en Wim Loonen laten de volle winst voor zich noteren. Geïnspireerd door dit succes worstelt Sraar Jans-Beken nog eens zeven punten op het bord, waardoor een totaal ontstaat van 29 punten, gelijk met IJsselstein en Zelhem en twee punten achter op koploper Bla del. Nog eens acht punten vergaren de Venrayers met de medaillewed strijd en dan blijkt, dat Venray de eersite prijs heeft gewonnen! Het enthousiasme kent geen grenzen. ZATERDAG 6 NOVEMBER 1971 In de Groningse Martinihal is de tuimeling van Sraar Jans-Beken in het waterbassin symptomatisch voor de Venrayse prestaties. Het ene puntje blijkt inderdaad een slecht begin te zijn Op de „25 meter vrije slag" pro beren zeven jongens en twee meis jes er alles aan te doen maar heb ben 33.1 sec. nodig voor het traject, dat Lisse in 26 seconden doet. Drie puntjes is de hele oogst. Vier jongens op stelten, gehandi capt door drie ballengooiende meis jes plus een pechduiivel worden voor hun zwoegen beloond met twee pun ten. De hoop is gevestigd op de rallycrosswagen. En inderdaad Thea en Wim zijn beiden goed voor acht zo hard nodige punten! Honkplonzend, wankelend staan de op een vlonder in het bassin, is Venray fantastisch. Iets van de Rot terdamse glorie begint te schijnen als het scorebord negen punten doet oplichten voor een welverdiende eerste plaats. Maar dan slaat het noodlot toe bij het werpen van een pop. Triest voor Venray: 1,5 punt, waardoor het schamele totaalniet verder komt dan 24V2 punt, goed voor eenachtste plaats. wacht. Op het moment dat iedereen meent, dat Venray negen punten zal scoren met de crosswagen, sleutelt Wiim Loonen buiten gezichtsveld aan een afgelopen ketting. Kostbare tijd gaat verloren, evenals de eerste plaats. Vier punten is de verdienste. Ook de kogelstotende jongens moe ten iin de concurrentie de meerdere erkennen. Met 3V2 punt mag men genoegen nemen. Maar dan zorgt de Goed Heilig Man hoogstpersoonlijk voor een enorme verrassing. Het Venrayse pseudo-klazenquintet worstelt zich langs het zeepgladde dak omhoog. Zo hoog, dat de negen punten kun nen worden gegrepen. Iéts van de Rotterdamse glorie begint te schij nen als captain Willems voor zijn ploeg, die 32Va punt binnenhaalde, op de onderste trede van het ere- schavot, de derde prijsbeker mag ontvangen. ZATERDAG 29 JANUARI 1972 Emmeloord, Veendam en Bladel zijm gesneuveld. Sraar Jans-Beken neemt het op zijn minifietsje op te gen tegenstanders uit Zelhem, Lis se, Ridderkerk, IJsselstein en Fra neker, om te proberen zes punten te winnen. Helaas, de scheidsrech ters hebben voor allen een ronde te veel afgedrukt en Sraar moet met 2 punt entevreden rijn. De droogroeiers nemen revanche. In teamwerk is Venray fantas tisch, zoals blijkt udt het resultaat van 6 punten! Maar dan is Venray niet opgewassen tegen geploeter op een enorm luchtmatras. Het rugby- spel levert niet meer dan 3 punten op. Niets en niemand meer ontzien de davert Wim Loonen over de baan nadat Thea Jaspers de wagen naar een goede tweede positie heeft ge koerst. Wegens vermeend hinderen deelt de wedsitrijdcommissaris 5 strafseconden uit aan Wim, waar door hij niet meer dan 3 punten krijgt. Dan slaan vier in bikini ge klede Venrayse schonen voor de taak, balancerende boven het water, de score hoger te brengen. Het wor den er maar 3V2. Maar dan is het weer teamwork geblazen bij het snelwandelen met aan elkaar ge kluisterde voeten. Een eerste plaats voor de dames, een eerste plaats voor de heren en zes dure en zuur verdiende punten glanzen op het scorebord voor Venray. Het totaal van 23V2 punt is weer goed voor de derde trede van het erepodium. ZATERDAG 4 DECEMBER 1971 Sinterklaasavond in de Leidse Groenoordhal. De hoopt stijgt als de rolschaatsende touwtreksters het begin voor een derde plaats in het algemeen klassement maken met 6 punten. Maar Edu Hout, de grote kanshebber in de langzaamaantoer, heeft de man met de hamer achter zich staan. Hij glijdt uit op het natte startplateau en ziet zijn pech be loond me 1 kaal puntje.Maar dan speelt Venray een troef uit met de lange mat. Als een goed geoliede machine glijdt heit Venrayse team door de piste en sleept meteen de zo hard nodige negen punten in de ZATERDAG 26 FEBRUARI 1972 Met 1400 supporters op de tri bune speelt Venray in de nieuwe Arnhemse Rijnhal zijn „thuiswed strijd". De paard geworden atleet Sraar Jans-Beken dreunt op klom pen door de baan om te laten zien waartoe een dagelijks retourtje Ven- ray-Smakt-op-klompen kan leiden. In ieder geval laat hij een ravage van komkommerkistjes en een ja gende meute achter zich. Een prach tige solovlucht resulteert in zes glo rieuze punten. Tonnie van Zwol, Tineke Plaket, Annie Jans-Beken en Lia Lucassen springen en trekken om Adrie van Stokkum over het water te laten varen en om vijf pun ten aan de reeds zes verdiende toe te voegen. Commentator Barend Barendse is in alle staten van vreugde, wanneer hij, op handen ge dragen .door Venrayse lieftallig heden, naar de eindstreep wordt ge dragen. Weer zes punten voor Ven ray! Thea Jaspers en Wiim Loonen voe gen er met hun enorme prestatie met Venrays wonder wagen nog eens zes aan toe. Maarhet kan niet altijd goed gaan. Dat bewijzen Lue Bertrands, Hans Bosch en Jos Jos- ten als zij in de schuimrubber Cas- sdus Clay de meerdere moeten er kennen, evenals in vier naaste con currenten. Twee punten, meer niet voor het boksende drietal. En ten slotte nog eens twee punten voor de tandemrace. Doch de eindzege is er. Met totaal 28 punten wéér een eerste prijs. ZATERDAG 25 MAART 1972 Sraar Jans-Beken en Sraar Bas- tiaans komen in aktie bij de zijspan- race. Tegen beider geweld is nie mand opgewassen en Zij pikken om te beginnen al zes punten in. Mar- tien Custers komt in aktie bij de rode-draad-wedstrijd touwklimmen. Anderhalve minuut houdt hij vol. Vier seconden meer dan zijn Zel- hemse tegenstander. Wees zes pun ten, maken samen 12 punten in het totaalklassement. De basketballers op de luchtma tras brengen het er niet zo best af. Annie Jans-Beken, Nelly Vergeldt en Luc Bertrands strijden dapper, maar komen niet verder dan een vijfde plaats met 2 puntjes. Dan komt de waterski-balans. Truuske van Dijck weet een mooie voor sprong op te bouwen. Zo mooi, dat deze weer eens met zes punten wordt beloond. Met de pechduivel als duopassagier glijden Thea Jas pers en Wim Loonen met de car over de rijkelijk gestrooide erwten. Met lede ogen ziet het Venrayse kamp twee kale puntjes op het bord verschijnen. Geen nood voor de taaie Venrayse ploeg. In een fan tastisch staaltje teamwork levert het olympisch ringenspel van Lia Lu cassen, Hans Bosch, Tannie v. d. .Kreeke, Adrie van Stokkum, Tine ke Pleket en Edu Hout voor de vier de maal zes punlten op. En voor de derde maal is Venray winnaar van de eerste prijs-beker met totaal 28 punten en vier punten voorsprong op concurrent Ridderkerk. ZATERDAG 22 APRIL 1972 In de Ahoyhal begint Venray rijn jacht op goud, zilver of brons. Ge start wordt met de eerste surprise- wedstrijd door Ridderkerk om de spanning er in te houden, bij de overgebleven ploegen van Venray, IJsselstein en Ridderkerk. In de paardenrace nemen de Venrayse da mes 1 punt en de heren 3 punten. Het totaail van 4 punten blijkt ge lijk voor de drie ploegen. Buffalo Bill Sraar Bastiaans bijt bij de twee de surpriseproef méteen al in het water en ziet zijn moeite met één griezelig puntje beloond. Bij het autoklassement dames verbijt zich het duizenkoppige Venrayse sup- porterspubliek als de prestatie van Thea Jaspers met 1 punt wordt ge honoreerd. De hoop stijgt, als Wim Loonen vier punten voor zich laat afdrukken en Edu Hout zijn kleed partij op het wiebelende, rond draaiende vlot (surprise 1) tot een goed einde brengt. Hoe IJsselstein de Olympische ringenrace wint blijft een raadsel. Maar feit is, dat Venray slechts twee punten kan bij schrijven. Iets lichter wordt adem gehaald als broer en zus Jans-Beken achter de grote motoren hun succes nummer ten beste geven. Doch de kans op de laatste plaats is levens groot aanwezig. Maar dan moet IJs selstein een punt prijsgeven voor een fout op het ronddraaiende Vlot. Venray mag met een V2 puntje achter op IJsselstein en met een V* puntje voor op Ridderkerk. Het buiten de finale staande Hors Concours met negen crosswagens wordt geen suc ces omdat er iets niet klopt bij de arbitrage. De tweede prijs mag Ven ray meenemen. Dan komt de zeskampfinale. Met nog eventueel drie te winnen punten zal men nog bij twee punten vóór IJsselstein een halve punt tekort komenMaar dan komt een pun- 'teneorrectie voor de rode draad, waar een IJsselsteinse fout werd ge constateerd. Een loeiend, brullend en ■toeterend stadion is er getuige van hoe in de Zeskampfinale Venray zes punten voor zich opeist, waardoor hétgeen, wat tot op het laatste mo ment onmogelijk was gebleken, ge beurd is. Venray is landskampioen van de N.C.R.V.-Zeskamp-Olym- piade 1971—1972!

Peel en Maas | 1972 | | pagina 15