WAT BRADERIE DRIE DAGEN BRADERIE OP HENSENIUSPLEIN VENRAY RANK XEROX GROEIT STEEDS HARDER VAHOSAVER WIE HOE WAAR WANNEER Elektro Jacobs vele Venrayse winkeliers Gezellig winkelen in de open lucht, met veel attracties en demonstraties HENSENIUSPLEIN Donderdag 14-9 van 2-6 u. Vrijdag 15-9 van 2-9 u. Zaterdag 16-9 van 2-5 u. Zelfstandige ondernemers in Zeskamproes De Venrayse Zelfstandige Onndernemers hebben met elkaar af gesproken om aan de terugkeer van de Venrayse Zeskampploeg ongeacht het succes dat al dan niet wordt behaald bü de finale van het Spel Zonder Grenzen in Lausanne een bijzonder cachet te geven. Besloten is een groots opgezette Braderie te organise ren op het Henseniusplein op donderdag 14 september van 14 tot 18 uur, op vrijdag 15 september van 14 tot 21 uur en op zaterdag 16 september van 14 tot 17 uur. Er zullen diverse aantrekkelijke attrakties aan deze braderie zijn verbonden. Midden op het Henseniusplein zal een draaimolen worden geplaatst waarin de kinderen naar hartelust kunnen draaien en nog wat kunnen nagenieten van de nog niet zo heel lang geleden gehouden kermis. Rondom de draaimolen, met de rug gen naar de zijstraten, zullen de kram en van de deelnemende zelf standige ondernemers worden ge plaatst. NIEUW EVENEMENT seniusplein worden kramien inge richt, waarin beoefenaars van een oud ambacht hun prestaties ten bes te zullen geven. Zekerheid heeft men intussen over de medewerking van de heer Jeu ken, klompenmaker uit Ovarloon, mej. G. VerMnden, wolspinster uit Venray en de bijenkorVenvlechter Herman suit Maasbree. Men is nog in gesprek over de deelname van een mandenmaker en/of potter. „Ik heb dit altijd voorspeld Voor ons zit in het grote directiekantcor van Rank Xerox de general manager van dit be drijf, de heer Ir. L. A. Stierman. En terwijl hü vanuit zijn kan toor o pde bovenste verdieping uitkijkt over de zon overgoten bossen van de Boschhuizen, trekt hij bedachtzaam aan zün Ha vanna en zegt: „En nu wil ik nog voorspellen dat Rank Xerox binnen twee jaren aan de '3000 mens entoe is Aanvankelijk heeft het in de be doeling gelegen om bij gelegenheid van de Venrayse deelname aan het Spel zonder Grenzen in Passariano in Venray een Italiaanse week te or ganiseren. Diit voornemen heeft men moeten laten schieten in verband met de vakantie van de bouwvak kers en het feit, dat de uitverkoop in die week in volle gang was. De braderie van de zelfstandige ondernemers een marktverkoop doo rde eigen Venrayse winkeliers i<s een nieuw attraktief evene ment in Venray. In eerste instantie zou deze Braderie worden gehouden dn de Grotestraat. De hieraan ver bonden organisatorische moeilijk heden waren van dien aard, dat men haar thans zal moeten concen treren op het Hensenauspfliein. Ongetwijfeld zal de gezelligheid van diit evenement hiermee winnlen omdat alle kramen nu rondom hét plein kunnen worden geplaatst, waardoor een meer intieme eenheid ontstaat. OUDE AMBACHTEN Enkele Venrayse restaurateurs zuilen hun medewerking verlenen met een kraam waarin op een aan trekkelijke wijze hartige hapjes zul len worden geserveerd. Op de vier hoeken van het Hen- KLEUREN TELEVISIES 56 cm voor 1575, TELEVISIES 61 cm voor 475, BANDRECORDERS en PLATENSPELERS met 25% korting WASAUTOMATEN reeds voor 395, KOELKASTEN met groot diepvries vak voor 195, DIEPVRIES KISTEN met kortingen van 20-25% Verder: stofzuigers, scheerapparaten, hoogte- zonnen, strijkijzers enz. KORTINGEN vanaf 20% Volledige garantie Eigen service Iedere vrijdagavond vanaf 6-9 uur demonstratie van het hele programma. SCHOOLSTRAAT 3 VENRAY TEL. 2329 Kwartelenmarkt 7 Venlo Kloosterstraat 37 Blerick BRADERIE Tijdens de braderie vipdt een normale winkel verkoop door de Venrayse zelfstandige ondernemers plaats in marktkramen op hielt Hen- senausplleiln. Uiteraard zuilen koop jes en extra aanbiedingen de „open luchtverkoop" aantrekkelijk maken voor het publiek, dat in groten ge tale wordt verwacht. Er wordt uitdrukkelijk naar ge streefd deze braderie een echtte Ven rayse aangelegenheid te laten wor den .Er zullen dus geen standhou ders van elders worden uitgenodigd of toegelaten. Wel zal op vrijdag een demon stratiebus de aandacht vestigen op de taak van de gemeentepolitie. ZESKAMPGESCHENK Omdat dilt feestelijke gebeuren in feite alles te maken heeft met de succesvolle deelname in het verle den van Venray aan Zeskamp en het Spel Zonder Grenzen en een hopenlijk succes bij ds 's woensdags te voren gespeelde finale van het Spel Zonder Grenzen in Lausanne, zal ook de Zeskampploeg bij deze braderie worden betrokken. De bedoeling is, dat vrijdag de ploeg op het Hsenliuisplein door de deelnemers aan deze braderie wordt ontvangen. De ploegleden zullen dan e enpresentje van de Zelfstandige Ondernemers ontvangen. L NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo proximo célebramos la fiesta de la Exaltaoión de la Cruz y de la Navidad de la Vingen. A las dioz y media Misa oon cantos y pla- tica en Castellano en Smakt. Era una verdadera alegria ver a tantos Espaholes presentes en la Misa do minical del domingo pasado, vuel- tos de Espana después de buenas vaoadiones; el padre Juan siente mucho no haber podido saludar per- sonalmente a todos después de la Misa porque tenia que dar otra con- ferencia a las once pero el domingo proximo se reunira con Vds des pués de la Misa en la Pelgrimshuis. II. NOTICIAS CULTURALES Nuesltro maestro todavia no ha vuelto de Espana; sigue estando en sernana, asi que el miércoles próxi- el hospi tal pero le espera mos esta mo podemos empezar con la escuela. Qué tal el caso de la pension de nuestro amigo Rafael? La Vrouwengilde de Venray ha pedado si los pequenos Espanaoles de aqui no pueden cantar v&Mlamcdcos en su celebración navidena; el maes tro ha prometido de ensenar a los chicos y chicas estos villancicos pero tal vez también los mayores pueden ayudamos Hasta la vista el domingo proximo en Smakt! Toen vrijdag met enige feestelijk heid de 1500 ste werknemer (F. W. Gielen uit Blitterswijck) bij Rank Xerox verwelkomd werd en hij met een de vlag kon hijsen op het hoog ste punt van het nieuwe distributie centrum aan de Smakterweg, had den we om dit gesprek gevraagd. Het is, zelfs in e ensnel industria liserend land als Nederland immers einmaliig, dat een bedrijf in nog geen zeven jaren tijds uitgroeit tot 1500 werknemers. Hij volgt onze wat verbaasde blik vna uit dat hoge kantoor over het bedrijfsterrein en de gebouwen. „Ja, dat is allemaal in nog geen 10 jaren even klaar gemaakt. Je kunt het ver gelijken mét de DAF fabrieken aan de Geldropseweg. We zijn even groot qua vloeroppervlakte....", konStateert hij nuchter en laat het aan anderen over om dat te vertalen in: 110.000 m2 bebouwde oppervlak te en 130 mliflijoen investering. VERWACHTING Op onze vraag of hij dit zelf nu oo kmaar heeft durven dromen, de ze uitbreidignen in de loop van goed zeven jaren en deze 1500 ste werk nemer, komt weer het nuchtere ant woord: „Ik heb dit altijd voor speld." En wie de heer Stierman kenjt, weet dat het geen grootspraak is, maar iets waarvoor hij keihard al die jar enheeft gevochten. Toen hij in juni 1965 benoemd werd tot dirékteur van de Venrayse vestiging van wat toen nog beheerst werd door de „man met de gong", wa sdie Venrayse vestiging in feite alleen bedoeld om consumables (ko pieerpoeders) te gaan maken voor de EEG-ianden. Daan* was Venray al dik mee tevreden, maar de heer Sierman allerminst. Men kan er slechts raden, hoe hij het klaar ge kregen heeft de hoofddirektie te odvertUigen, dat in Venray meer mogelijkheden lagen en nog steeds liggen, maar feit is dat sinds zijn komst in Venray praktisch ononder broken gebouwd en uitgebreid is. UITBREIDINGEN Dat begon met de assemblage. Venray bewees ook kopieermachines te kunnen bouwien, net zo goed1 als in Engeland en in Amerika. Eerst nog in brave samenwerking, die er trouwens nog altijd is, maar later zelfstandig. Nieuwe hallen werden gebouwd, die telikems weer te klein bleken voor het werk, wat hij steeds opnieuw naar Venray wist te trek kenVenray dat mede dank zij zijn toedoen nu ook het internatio naal distributiecentrum van vele Rank Xerox produkten binnen zijn grenzen krijgt. V.V.V. DIREKTEUR Het is nog niet zo heel lang ge leden dat de Nederlandse pers in Londen werd uitgenodigd om het zoveelste nieuwe kopieerapparaat te komen bekijken, dat Rank Xerox apparaat in Venray gebouwd zou aan de markt bracht. En omdat dat worden, sprak natuurlijk ook de di rékteur van de Venrayse vestiging. Het betoog wat hij daar hield over het Venrayse bedrijf en de voor delen van deze plaats, die hij het hart van Europa noemde, deed niet alle enhet chauvenistische hart van Uw verslaggever goed, doch ontlok te ook de man Elseviers Weekblad de opmerking: „Verrek, die hadden jullie direkteur van de Venrayse V.V.V. moeten maken HART VAN EUROPA Maar hij is er heilig van over tuigd dat juist omdat Venray het hart van Europa is, Venray voor heel Rank Xerox van zo'n eminent belang is. In de vergaderzaal be wijst hij dat het geen loze leuze is, want op de muur projecteert hij de kaart van Europa en wijst er dan op, dat Venray midden in een gebied ligt, waarin 200 miljoen mensen le ven., vlak bij de viiegvölden Düssel- dorf, Eindhoven en Beek en met iéts verder af van Brussel en Keulen, vlak bij de grootste zeehaven Rot terdam en andere grote zeehavens als Amsterdam en Antwerpen, ook vlak bij Venlo, de grootste door- gangspoort van Nederland. Zijn stélMng is dat voor Europa Rank Xerox geen betere vestigingsplaats kan hebb endan Venray. Da,t stand punt heeft hij konsökwent verde digd. En met succes E ensucces dat de Prins der Ne derlanden naar hier bracht, een minister Boersma de eerste diplo ma's in het trainingscentrum deed uitreiken en gasten uit de hele we reld naar Venray deed komen. „Is deze 1500ste nu genoeg en is mén uitgebouwd als het distributie centrum ,hea researchcentrum en de nieuwe assemblagehal klaar is zo is onze vraag naar de nabije toe komst BOUWERIJ „Wat de bouwerij berteft, zal het zeker niet meer zo spektakulair zijn als in de voorbije jarenvertelt Ir. Stierman, maar laat meteen mer ken, dat een uitbréiding van luet researchwerk nog om uitbreiding van bepaalde gebouwen zal vragen en dat de computer in de nieuwe kantoorflat in de verdrukking raakt. „Wat het personeelsbestand be treft, wil ik nog een andere voor spelling doen. In onze planning stond dat we einde 1972 rond de 1600 mensen moeten hebben, eind 1973 een kleine 2000 en in 1974 zo'n 2250. Sinds enkele weken is deze plan ning drastisch gewijzigd. Nu moe ten we einde 1973 minstens 2500 mensen hebben en reeds in 1974 meer dan 3.000. Dat betekent dat we in goed 2 jaren hetzelfde aan- tla personeelsleden moeten aan trekken, als we n uin 7 jaren heb- bij gedaan De oorzaak blijkt de opdracht aan Venrays fabriek te zijn, geheel zelf standig een nieuwe Rank Xerox pro- dukt te gaan maken. Wat het is, blijft voorlopig nog geheim, maar het is Ir. Stierman gelukt deze op dracht binnen te hlaen, hoewel de hoofddirektie aanvankelijk heel an dere bedoelilgnen had en zelfs aan Venray niet gedacht had. „Ik heb altijd de stelling verdedigd dat Ven ray een zelfstandige Nederlandse onderneming moet zijn in het ka der van het Rank Xerox concern. Dan moet men ook zogren dat die vestiging zelfstandig kan zijn, door haar eigen, specifieke opdrachten te geven. Nu heb ik die weten te krij gen ,doch dat betekent dan wel dat he tpersoneelsbeStand drastisch moet worden uitgebreid „Er zijn mensen geweest, die aan mijn vorige voorspellingen niet ge loofd hebben. En r ezullen er zijn, die ze ook nu niet geloven. Zelfs in eigen bedrijf. Maan de tijd zal leren, dat ik gelijk krijgkonstateert hij nuchter. Je zou als verslaggever graag ach'ter de schermen hebben willen kijken, hoe die opdracht in Venrayse handen is gekomen, doch dat blijft net zo geheim als het nieuwe produkt. Het bewijst alleen, dat in het direktiekanltoor, daar hoog in de RX flat, iemand zit, wiens rol in het concern de jaren door steeds belangrijker wordt, Wnat wordt dit aantal inderdaad gehaald, dan telt de Venrayse vestiging tot een van d!e vijftien grootste bedrijven van Nederland. En daar word je wel even stil van ,als je bedenkt dat er 10 jaren geleden alleen nog maar wat bos stond, waar nu Rank Xerox steeds maar Uitgroeit ZORGEN Hij verheelt niet, dat deze gewel dige uitgroei in de voorbije zeven jaren en dat wat nog komen gaat, in het bedrijf zelf de nodige zorgen, problemen en spanningen heeft ge geven en nog geven zal. Zowel in hét kader, maar ook in de verschil- lende afdelingen. Alleen men merkt ze niet bij hem. H ijverheelt ook niet dat deze groei ook Venray niet onberoerd laat en zeker niet zijn laatste voor spelling. Want het betekent weer eens dat b.v. Venrays woningbouw met nog strakker tempo van de grond moet komen. Niet alleen in woningwetwoningen, doch ook ain de durdere. Er moet niet alleen aan bod doch ook ruimere keuze komen en hij kan zich best voorstellen dat Venrays gemeentebestuur weer een zorg te meer er bij krijgt. Want het is wel duidelijk dat men steeds ver der de mensen moet halen, die na tuurlijk het liefst dichter bij hun werk komen wonen. Maar dat bete kent woningen. Er zullen in de toe komst zeker meer academisch ge- vormden naar Venray moeten ko men, die hu eigen eisen aan wonin gen stellen. Eisen waaraan Venray nu niet kan voldoen. Een andere kwestie die speelt is de verbetering der infrastructuur. Een internationaal distributiecen trum beekenta, dat men goede ver bindingen moet hebben met het bui tenland. Datzelfde geldt voor het toekomstige management van nieu we fabrieken. Dan moet Venray goede aansluitingen krijgen op de E-wegen, snelle verbindingen met de vliegvelden in de buurt. Een ander belangrijk feJit is, dat di talles, zowel woningbouw als in frastructuur niet ten koste mag gaan van de natuur, waarmede Venray en verre omgeving nog zo rijik ge zegend is. „We hebben oud bos ge rooid, maar geprobeerd rond de zo zakelijke en dikwijls koude gebou wen toch ook de natuur weer zijn kans te gevenwijst hij op het groen en de jonge bomen-^aanplant. „Nu we het toch over infra-struc tuur hebben" zo wijst hij ons, „wordt het zo al niet de hoogste tijd dat dat ook gaat verdwijnen En dat „dat" zijn dan de vloeivel- den, die als een voortdurende aan maning binnen de bedrijfsterreinen van RX liggenWant de Brazi lianen, die op bezoek komen om een zelfde fabriek in Brazilië en Argen tinië te gaan bouwen, kijken zich de og enuit o pdeze stinkende plassen. Die willen ze er in hun land be slist niet bij hebben Een dergelijke uitgroei en ook dat konstateert hij weer heel nuch ter zal op vele terreinen zijn zor gen en problemen met zich brengen. Hij dlenkt o.m. aan toelevering voor eigen bedrijf, maar daarnaast ook aa nb.v. het Venrayse winkelbe stand, aan de sportmogelijkheden, di eeen grotef en gevarieerder aan bod eilsen, aan een Maasheseweg, die het verkeer nu soms al niet meer aan kan, aan al die dulizend- en-eendingen, die een steeds groter worden nu eenmaal met zich brengt. Zij het dan in Venray wel in een uitgesproken snel tempo. Maar hij is er de man niet naar om zich daar door klein te lat enkrijgen. Integen deel, er wordt een verse Havanna aangestoken, de Staf bijeen getrom meld, een oplossliing gezocht en gekregen. De ene keer zal hij daar voor naar Londen moeten vliegen, de andere keer naar Amerika, maar dat is het „spel', dat we ook in Ven ray mee moeten spelen. Dat neemt hij op de koop toe, dat hij bij zijn eigen portier een bonne tje moet tekenen, waar hij naar toe wil. Als hij dan vertelt dat hij de direkteur is, heeft wel eens een por tier gezegd: „Je kunt me nog meer vertellen.Maar dat krijg je, als je groot gaat worden. 9

Peel en Maas | 1972 | | pagina 10