KRONIEK VAN EEN KERMISWEEK FILMNIEUWS Venrays Mannenkoor Leenen| WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN voof al uw drukwerk Zilveren Jubileum BROEDER FIDELIS Wia OatssMis VRIJDAG 18 AUGUSTUS 1972 No. 33 DRIE EN NEGENTIGSTE JAARGANG voor al uw dranken PEEL EN MAAS 13 DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 15 et per mm. ABONNEMENTS PRIJS PER HALFJAAR 7.50 (bij vooruitbetaling) Traditiegetrouw volgt hieronder 'n overzicht van wat zich afspeelde 'in en rond de Venirayse kermis, waarin Peel en Maas en zijn medewerkers ook van hun vakantie genoten.... Een kermis diiie al minder plezie rig begon voor de 62-jarige fietster P.V. die op de kruising van de Jan Poelsweg lin Ysselsteyn werd aange reden door een in Kerkrade wonen de Duitser. Deze vergat de 62-jarige voorrang te verlenen en dat kostte haar een gebroken pols. Minder plezierig was het ook voor de op vakantie zijnde dierenarts v. d. W. dat onbekenden zijn woning binnendrongen via de achterruit van de woonkamer. Daar worden wat spaarcenten van de kindaren ver mist. Van de daders vond men geen spoor. VRIJDAG Het kruispunt in Ysselsteyn blijft slachtoffers eisen. Zo ook die vrij dag weer, toen de wagjen van de Venrayse huisarts v. T. op dit kruis punt gegrepen werd door de wagen van de 42-jarige H.L. uit Helden. Deze gaf ondanks knipperlichten en waarschuwings-borden geen voor rang aan de Venrayer. Beide wagens vlogen op elkaar en kwamen totaal vernield tegen een lichtmast tot stilstand. Het ergste was de kleine 6 jarige V. er aan toe, die bij de huis arts in de wagen zat, doch ook dok ter van T. alsmede de bestuurder van de andere wagen met een twee tal uit Geleen afkomstige logettjes moesten zich onder dokters handen stellen. ZATERDAG Zaterdag leverde prettiger nieuws op, toen in Oirlo het 40-jarig pries- terfetst gevierd werd van Deken-Ka nunnik J. Verstappen. Deze pastoor deken van St. Maarten werd om dat feit in zijn geboorteplaats hartelijk gehuldigd. In een plechtige conce lebratie met uit Oirlo afkomstige priesters en ordegenoten van de pa ters van de H. Geest, werd dit feit kerkelijk herdacht? Pater H. Ver stappen - een neef van de jubilaris - wees in zijn feestpredikatie hoe belangrijk het priesterwerk ook in onze dagen nog is, en spoorde aan geen roepingen verloren te laten gaan. In een feestelijke bijeenkomst in zaal Rongen kon de jubilaris prak tisch alle mensen uit zijn geboorte plaats de hand drukken. Speciaal viel op hoeveel oud-Oirlonaren dit feest hadden aangegrepen om rnog eens even naar Oirlo te komen. Venrays gemeentebestuur was ver tegenwoordigd door de wethouders Loonen en van Oers. Namens de parochie-gemeenschap bood op deze receptie pastoor dr. Gelissen gelukwensen aan. Geluk wensen die vergezeld gingen van 'n stoffelijk blijk van waai dering. Dat gold ook voor de voorzitter van de fanfare dhr. v.d. Sterren, die na mens Oirlo de jubilaris toesprak. Een gezellig feest, waarbij menig oude herinnering is opgehaald. En intussen was - wat onwennig - Venrays kermis van start gegaan, 'n Kermis waar ook ditmaal de drank weer rijkelijk vloeide en de oorzaak werd van de nodige baldadigheden. Zo werden de afsluithekken van de gemeente uit de straten gehaald en ergens op de Kempweg neergegooid. Maandagavond is er zelfs een ver dwenen, welke tot op heden nog niet is terug gevonden. Drank was waarschijnlijk ook de oorzaak dat een 2tal .iit Maasbree en 3 jongelui uit Helden op de hoek van de Wilhelmiinastraat - Grotestraat de 32-jarige R. uit Venlo onverhoeds aanvlogen en dn-elkaar ^sloegen. Na dat heldenstuk met z'n vijven vol bracht te hebben, namen ze het ha zenpad. Later konden deze 'heren' toch worden aangehouden. Als mo tief gaven ze op dat ze meenden diat de Venlonaar op hun auto -getrom meld had. De Venlonaar wist echter van toeten noch blazen. Dat klop partijtje zal nog wel een staartje hebben. De Venlonaar hield er in ieder geval een kapotite bril en een geschonden gezicht aan over. De politie moest die avond meer malen in aktie 'komen, voor vecht partijtjes links en rechts, waarbij soms bloed vloeide. ZONDAG Kermis zondag kenmerkte zich door prachtig weer. En dat had tot gevolg dat het op Venrayse kermis ongewoon druk was. Die drukte had op haar beurt weer tot gevolg dat er de nodige verkeersongevallen te noteren waren. Zo ontstond op de Merseloseweg een botsing itussen 'n vrachtauto uit Bergen op Zoom en 'n Venrayse personenauto. Het niet varleenen van voorrang was weer de oorzaak van diit ongeval. Alleen matedlële schade viel er te noteren. Op de Kempweg werd een gepar keerde wagen van een Duitser aan gereden. De 43-jarige Venrayer E.F. die deze aanrijding veroorzaakte reed gewoon door, maar kon later achterhaald worden. Hij had - vol gens zijn zeggen - niets van de aan rijding gemerkt. De rekening zal hij echter wel via de rechter gepresen teerd krijgen. Op de Langstraat zwenkte een 18 jarige Venray plotseling naar links. De achter hem rijdende auto, be stuurd door een 22-jarige plaatsge noot, -remde wel krachtig of, doch kraakte desondanks de fierts. De fiet ser kwam ten val en liep een lichte hersenschudding op mot daarnaast nog andere verwondingen. MAANDAG Maandag ontving het gemeentebe stuur op het raadhuis de heren ker misexploitanten. De goed geslaagde bijeenkomst van hot vorig jaar was voor het college aanleiding ook dit jaar deze heren voor een borreltje uiit te nodigen - waarbij men eens van gedachten kon wisselen over de hoge staangelden, maar ook over de drukte van de voorbije zondag. Bur gemeester drs. Schols gewaagde van de goede verstandhouding tussen 't gemeentebestuur en de exploitan ten. Die goede verstandhouding kon later nog eens tot uitdrukking ge bracht worden toen deze kermis-ex- ploitan-ten de Venrayse Zeskamp ploeg liefst i 650 aanbod-en. En ko mend jaar zullen deze heren een uur extra gaan draaien voor gehandicap ten en invaliden Intussen bleek dat de markt, die nu weer gehouden werd op het par- keerplein tussen Patersstraat en de Henseniusstraat, ook weer voor extra drukte zorgde. De nodige verkeersongevallen wa ren ook op die dag weer te noteren. Zo vond op de kruising MiddenPeel- weg-eidse Peelweg 'n botsing plaats tussen de vrachtauto bestuurd door de 34-jarige Venrayer M.V. en de personenauto bestuurd door R.B. Het bleef bij lichte schade. Op de Maasheseweg maakte de 19 jarige bromfietser F.D. uit Venray geen gebruik van het rijwielpad. Hij schrok toen een vrachtwagen hem inhaalde en belandde van de weers- omstuit in de berm waar een auto geparkeerd stond. De botsing bleek achteraf nog al mee te vallen. De politie hield ook strenge con trole voor rijden onder invloed. Zo werd- b.v. op de Julianasingel een personenauto aangehouden, waarin de uit Sevenum afkomstige bestuur der te diep in het gl-aasje gekeken had. Hij moest zijn wagen laten staan en 'kon per taxi naar Sevenum. En voor het overige zi-t er een dik proces Op de T.immermannsweg in Yssel steyn ontstond een botsing tussen 'n Venrayse personenauto en een jeep van het Duitse leger. De jeep 'kwam vanaf de parkeerplaats bij het Mi litair kerkhof de Timmermannsweg oprijden, op hetzelfde moment dat de 45 jarige Venrayer G.C. aan kwam rijden. De Duitse bestuurder ver klaarde latter - na de botsing - dat de remmen van zijn jeep geweigerd hadden. Er was alleen materiële schade. In de Marktstraat kwam een tex tielhandelaar tot de minder aange name ontdekking dat men zich via een - voor de warmte openstaande - raam toegang had weten te verschaf fen tot zijn winkel. Men vermiste echter niets dan wat damesslipjes. Als souvernir aan deze kermis be hield een bewoner van de School straat een ingedeukte voorgevel. Bij het terugzetten van een vrachtwa gen op het parkeerterrein achter de Hema, lette de chauffeur niet vol doende op en -reed zijn wagen te ver terug. Zelfs een harstenen venster bank kon het gevaarte niet -tegen houden maar werd de woonkamer ingeduwd. Dat veroorzaakte binnen nogal wat ravage, maar gelukkig bleef het glaswerk -gespaard, zodat men teminste nog droog zat DINSDAG Kermis-dinsdag zal de geschiede nis ingaan als de dag van de waters nood. Pluvius bracht een onverwacht bezoek aan Venrayse Kermi-s en zorg de behalve voor een overvloed aan water ook voor de nodige windstoten en hagel. Tegen dit geweld bleek d-e toch al enge Venrayse riolering niet opgewassen, zodat in de kortste ke ren hele straten onder water ston den. Hoewel „de Telegraaf" meldde dat verschillende kermistenten in- elkaar gewaaid waren, bleek dat (hoewel soms met kunst en vlieg werk) de zaak overeind gehouden had. Wel sneuvelden Links en rechts de nodige bomen en tv.-antermes. In Merselo zette zelfs een omgeval len boom de zaak onder stroom. De mannen van de PLEM wisten dat obstakel echter spoedig op te rui men, zodat de stroom weer ter be schikking kwam van de inwoners. Was deze onverwachte waterpartij vooral voor de jeugd een leuke on derbreking, voor de vele mensen met ondergelopen kelders en ruimten was de zaak minder plezierig. Wat uit Venrays riolering naar boven kwam was niet de fijnste kwaliteit en als men dat spul in huis kreeg kon men dagen daarna nog van de geuren ge nietenEn er zij-n talrijke kel ders ondergelopen, zodat de brand weer en gemeentewerken tot laat in de avond druk werk hadden. Het hevige onweer bracht echter geen persoonlijke ongelukken al werd op verschillende bouwwerken door de regen en de wónd nogal wat kapot gemaakt. Een kermis-buitje, dat men zich nog 1-ang zal herinneren en dat misschien voor somige plannenma kers aanleiding zal zij-n de riolerings kwestie -iin het westen van Venray nog eens onder de loupe te nemen. Hoewel itegen dit geweld weinig be stand is, blijkt toch wel duidelijk dat juist in die kant, van Venray bij meer dan gewone wateroverlast al tijd de meest gedupeerden zitten. Maar zelfs die plotselinge en he vige bui kon de kermisvreugde niet drukken, want toen het weer op klaarde, bleken ook de kermisgan- gers weer volop terug te komen. WOENSDAG De personentrein Nijmegen-Venlo kreeg op woensdag nabij de Smakt vertraging, omdat een 8-tal koeien op de spoorrails liep. Bestuurder en personeel van de trein moesten eerst de koeien van de rails verdrijven voordat men verder kon reizen. Op de Overloonseweg draaide de daags daarna 9 jr wordende Twan- ny J. met zijn fiets plotseling links- af, zonder op het verkeer te letten. Hoewel de 29-jarige bestuurder van een personenauto, J. v. S., uit Ven ray, nog trachtte de jongen -te ont wijken, gelukte dat niet geheel. Met ernstig hoofdletsel en andere kwets uren moest de jongen naar het zie kenhuis worden vervoerd. Vanaf het dak van een in aan bouw zijnde woning aan de Dr. Poels straat viel de 28-jarige timmerman M.S. uit Oirlo, naar beneden en kwam op de betonnen vloer terecht. Met een beeenfraktuur, inwendige kwetsuren en. hoofdwonden moest de timmerman naar het ziekenhuis worden vervoerd. Het slachtoffer had het gat in het dak juist zelf ge- De politie hield op de Julianasin gel twee 20-jarige knapen aan die samen op een bromfiets reden. Zij gaven een naam op, maar de politie was nogal wantrouwig. Inderdaad bleken de namen vals te zijn. Zij hadden ook geen verzekeringspa pieren bij zich. Later bleek dat zij de brommer uit de stalling bij de Zuid' Ooster gestolen hadden na 't slot door gezaagd te hebben. Het bleken twee Horster knapen te zijn. Na het onderzoek en het opmaken van een proces verbaal werden zij huiswaarts gezonden. Op de Horsterweg te Castenray werden ten nadele van de Provinci ale Waterstaat enkele TLvarlichtings balken met houder ontvreemd. Venrays politie tracht de identi teit te achterhalen van de bromfiet ser die op het linkerweggedeelte van de Bindstraat in botsing kwam met de personenauto bestuurd door de 61 jarige Venrayse mevjouw J. De bromfietser keek nog wel even om maar reed verder zonder zijn naam bekend te maken. Op de Timmermannsweg reden 2 personenauto's die elkaar tegemoet kwamen teveel links, met als ge volg dat ze met elkaar in botsing kwamen. Het bleef bij lichte materi ele schade. Bij landbouwwerkzaamheden is te Leunen een 5jarig dochtertje van de familie C. tussen een hooimachine geraakt. Zij liep dusdanig letsel op dat medische hulp moest worden in geroepen. En daarmee kwam dan een einde aan Venrayse kermis 1972, waarmee iedereen, bezoeker en exploitant, te vreden mee kon zijn. En die eens te meer heeft bewezen dat de kermis nog lang niet tot de verleden tijd be hoort. Na een korte vakantieperiode - even onderbroken door een sukses- vol concert in de camping Bos en Strand - is Venrays Mannenkoor nu weer druk aan het repeteren gesla gen. Met het oog op de vele uitnodi gingen voor het 'geven van concer ten, is er een geheel nieuw reper toire op het programma gezet, waar bij de vele nieuwe leden die zich de laatste weken bij he koor hebben aangemeld, al intensief mee aan het repeteren zijn gegaan. Een mooie gelegenheid voor die genen dlie ook interesse hebben met deze gezellige mannengemeenschap de mooie zangkunst te beoefenen, zich nu aan te melden bij sekretaris W. Smits, Hoenderstraat 17, telef. 2454 of 'ns een bezoekje te brengen op de wekelijkse repetitie op don- derdagsavonds van 8-10 uur in café In den Engel, Grotestraat, Venray Binnenkort wordt weer een aan vang gemaakt met 'n nieuw cama- valsrepertoire, om zodoende bij de diverse caimavalszittingen etc. een geheel nieuw en origineel program ma te brengen. Tevens worden er al plannen ge maakt om aan de uitnodiging voor 'n concert naar Israël gehoor te kun nen geven. van den munckHof n.v. Zondag a.s. (20 augustus) viert br. Fidelis van de Karmelieten od de Smakt zijn zilveren kloosterfeest. Niet alleen de mensen van Smakt, maar ook talrijken uit Venray e. o. kennen Broeder Fidelis als degenen die alle bezoekers van het Vormings centrum of het Klooster gastvrij ont vangt en hun kamer verzorgt. Al 20 jaar, vanaf 1952, heeft hij de zorg voor de bezoekers van de Smakt. Heeft hij, met zijn attente en be scheiden stijl eenmaal een gast wel kom geheten, dan zal hij hem nooit meer vergeten; zijn ijzeren geheu gen laat hem nooit in de steek; een wandelende agenda die geen ver jaardag vergeet en alle afspraken bijhoudt De rustige sfeer in het Bezinnings centrum is zeker voor een niet gering gedeelte aan zijn nooit aflatende zorg te danken. De Hoogmis, zondag 20 aug. a.s. om 10 uur zal voor velen een gele genheid zijn om met Fidelis God te danken voor het vele goede dat hij in de afgelopen 25 jaar heeft ver werkelijkt. Na de hoogmis is er gelegenheid hem in de hal van het klooster te feliciteren en deze gewoonlijk on zichtbare man op de achtergrond even in het zonnetje te zetten. Daarna wordt het feest in de inti- mieit van de kloostergemeenschap voortgezet. Een jaargenoot van br. Fidelis, Pater Jacobus Montforts - missionaris in Brazilië - die toeval lig in Nederland vertoeft viert zijn zilveren feest deze zondag met br. Fidelis mee. Vuor uw maar Autorijickoul Aanmalden Kennedyplein 10 teL 3471 Poetetraet 8 tel. 14» Erkend A.N.W.B., Bovag, Yamor gediplomeerd Ook gelegenheid tot Dallessen TZAAR NICOLAS EN KEIZERIN ALEXANDRA Gloednieuwe grootse film die mo menteel in Lenden records breekt Enkele weken na de Nederlandse première kan men tin Venray een nieuw groots filmwerk zien, dat in opzichten vergelijkbaar a-s met de legendarische „Dokter Zhivago". Het is de romantische love-story van Nicholas en Alexandra, de laat ste sztar en tzarina van Rusland, die in 1917 door de communisten ver moord werden. Deze moord werd reeds eerder verfilmd in films als „Anastatia" en „de dochter van de Tzaar". Ditmaal gaat het echter in hoofdzaak over de gehele tzarenfamilie. De film toont veel overeenkomst met „Dokter Zhivago". Het ds een boeiende film, die bijzonder sterk gespeeld wordt en waarin grootse scenes worden afgewisseld met ro mantische beelden. De film kreeg overal een uitste kende pers en het publiek dat een goede film weet te waarderen is bij zonder enthousiast Het is echter geen film voor' liefhebbers van een cowboyfilm of een sexfilm want die komen niet aan hun (trekken. Wan neer men echter een fijne romanti sche bioscoopavond wil beleven, kan men bij deze film terecht en het is daarom dat wij deze uitstekende film onder uw aandacht willen brengen.

Peel en Maas | 1972 | | pagina 9