Subsidieregeling van dorps- en wijkraden Qómmans gemeentelijke notities en mededelingen WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN NEDERLANDS HANDBOOGKAMPIOEN WERD OP GROOTSE WIJZE GEHULDIGD POLITIERECHTER VRIJDAG 28 JULI 1972 No. 30 DRIE EN NEGENTIGSTE JAARGANG VOOR AL UW DRANKEN PEEL EN MAAS VOOR AL UW DRANKEN DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 15 ct per mm. ABONNEMENTS PRIJS PER HALFJAAR 7.50 (bij vooruitbetaling) Voor die eerste maal in de jaren lange geschiedenis van de handboog sportvereniging St. Sebasitiaam in Vennay-Heide had deze club een Ne derlands kampioen in haar midden. En dat was voor het bestuur de ge legenheid om hun kampioen op eigen wijze eens flink in de bloemetjes te zetten. De noodkerk die men dank bij veel zelfwerkzaamheid omgetoverd heeft tot een gemeenschapshuis, was wer kelijk te klein om alle receptiegan- gers te bevatten. De jeugdfanfare van Leunen-Veulen-Heide bracht op muzikale wijze de gelukwensen van die gemeenschap over, terwijl de president, de heer Manders, dit nog eens extra onder woorden bracht. Verschillende handboogschutters en zelfs zijn grote rivaal van vorig jaar Harry van Rooy, wais extra uit Dakel gekomen, maar ook de Ven- rayise oud-kampioenen Joos Wijn hoven (2x) en Th. Bonants, met ver schillende leden van het Nederlandse team ontbraken evenmin. Burgemeester drs. Schols, verge zeld van wethouder J. Loonen (later arriveerde vers terug van vakantie wethouder van Oers) kwam naar Heide om de gelukwensen namens het college aan te bieden- Burge meester Schols roemde de prestaties van de kersverse kampioen, die hij niet alleen voor de wedstrijd tegen België alle succes toewenste, maar ook voor de komende jaren. Ook de voorzitter van Neerlandia uit Bakel bracht gelukwensen over. We merkten verder o.m. op de besturen van de Kring Venray van de Ned. Bond van Handboogschut ter ij en en afgevaardigden van het hoofdbestuur, terwijl als vanzelf sprekend de verenigingen uit de Kring Venray acte de presence ga ven. Kregen de dorps- en wijkraden in de voorbije jaren een vast subsidie bedrag van de gemeente, nu hebben deze raden om een andere opzet van deze subsidie gevraagd. De nieuwe subsidieregeling zal een tijdelijk karakter hebben en zal elk jaar opnieuw bekeken moeten wor den. Men is er bij de opzet van de volgende punten uitgegaan: 1. De leden van dorps- en wijk raden zetten zich in voor de ge meenschap. 't Is daarom billijk, dat alle werkelijke kosten volledig ver goed worden door de gemeenschap of uit gemeenschapsgelden. De le den van de raad moeten er geen geld op toe hoeven te leggen of langs de huizen moeten gaan bede len. Ook het „heffen van belasting" wordt niet wenselijk geacht. 2. Inkomsten vanuit de eigen ge meenschap, waarvoor men werkt, zijn niet groot. Deze inkomsten kun nen afkomstig zijn van verenigingen en giften van bewoners. Waar spra ke is van inkomsten zonder speci fiek doel zullen deze een verminderd subsidiebedrag mogelijk maken. 3- De regeling zal stimulerend moeten werken op de aktiviteiten van de raden. Deze garantie is niet aanwezig, wanneer er gesubsidieerd wordt op basis van een vast bedrag. Dit kan beter op basis van exploita tiekosten. Een raad, die minder ak- tief is, komt voor minder subsidie dn aanmerking Tevens is een post deskundigheidsbevordering op genomen om hierdoor het werk meer inhoud en kwaliteit te geven. 4. Bij het op gang brengen van ak- tivdteiten, welke een permanent ka rakter krijgen en dus verzelfstan digd gaan worden, zullen alleen de voorbereidingskosten voor rekening van de dorps- of wijkraad komen. De regeling zal vooral betrekking hebben op vergoeding van de kosten van geregeld terugkerende aktivitei ten. Er zal daarom speelruimte moe ten zijn om aanvullende subsidies voor grote objekten aan te vragen. 6. Daar het altijd moeilijk is te voorspellen, welke aktiviteiten in een komend jaar zich zullen aandie nen of noodzakelijk blijken, zal bij een begroting t.a.v. aktiviteiten vol staan moeten worden met een glo baal overzicht, maar zal bij de af- jersey Qouüire Exclusief en modieus o.a. SAINTJOSEPH GIBI SPES LANOVA MODEHUIS Langstr. 61 - Teief. 1281 rekening, na afloop van het jaart een overzicht van aktiviteiten, inkom sten en uitgaven gegeven moeten worden. Tevens zullen bij alle uit gaven bewijsstukken aanwezig moe ten zijn- Gelden van voorschotten, die over zijn, zullen moeten worden geretourneerd. De volgende kosten zullen in aan merking kunnen komen voor sub sidiëring: 1. Vergaderingen. Hieronder vallen de werkelijke kosten van de vergadering, zijnde twee consumpties en zaalhuur, wanneer men meer dan twee keer per ja ar bij elkaar komt. Dit geldt voor de vergaderingen van de dorps- en wijkraad, alsmede voor de vergaderingen van werk groepen van de dorps- en wijk raad. 2. Afvaardiging naar vergaderingen elders. De reiskosten zullen worden ver goed. In geval van particulier vervoer zullen de kosten per km berekend worden naar de nor men van de gemeente. Voorts kunnen twee consumpties ver goed worden, wanneer hiervoor betaald moet worden. 3. Reizen in opdracht van de dorps wijkraad. Ook hiervoor zullen reiskosten vergoed worden. 4. Administratie- Hieronder vallen de gewone, steeds terugkerende kosten van porti, stencilwerk, stencils, pa pier, telefoon en kantoorbeno digdheden. 5. Representatiekosten. Hierbij wordt gedacht aan een at tentie bij afscheid van een ver dienstelijk lid dat lang in de dorpsraad heef tgezeten, bij ge boorte van een baby, bij lange ziekte van een Lid. Dit geldt uit sluitend wanneer het direkt leden van de raad aangaat. (Vast be drag per gelegenheid 15,-). 6. Deskundigheidsbevordering. Voor de uitbouw van de taakver vulling en inhoudelijke kwaliteit is dit van groot belang. Hierbij wordt gedacht aan cursussen, do- kumentatie en abonnementen. Vergoeding van de kosten van de cursussen zou voor 25% voor re kening van de cursist moeten blij ven. Bij cursussen denken we aan ver gadertechniek en groepsgesprek, cursus voor bestuursleden, leiden van gesprek van grote groepen. 7. Aktiviteiten- a. Deskundigen. Er moet een beroep gedaan kun nen worden op deskundigen om de dorps- wijkraad te helpen bij aktiviteiten, als deze hulp nodig is. Voorbeelden: bij plannen voor opzet van groot speelterrein, een onderzoek, opzet van een hearing, opzet van een vormingscursus etc. b. Eenmalige voorlichtings- en in formatieavonden (bijv. over be lastingen, bestemmingsplannen, onderwijsmogelijkheden, verzeke ringen, rekreatieplannen etc.) c. Opvang nieuwe bewoners. d. Kosten van voorbereidingen van aktiviteiten, welke een perma- OIQ BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare kennis dat op kermismaandag, 7 augustus 1972, de wekelijkse markt zal wor den gehouden op het terrein tussen de Patersstraat en de Hensenius straat. Venray, 27 juli 1972 Burgemeester en wethouders voor noemd, Drs. F.G.L-L. Schols, burgemeester A.L.G. Janssen, loco-secretaris BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis, dat zij in verband met de jaar lijkse kermis in Venray-kom hebben besloten: 1. voor het tijdvak van woensdag 2 augustus tot en met vrijdag 11 augustus 1972 of zoveel korter of langer als de omstandigheden zulks toelaten respectievelijk vor deren, door het plaatsen van bor den model 11 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens te sluiten iin bei de richtingen voor alle verkeer behalve voetgangers: a. de Schoolstraat, voor wat be treft het gedeelte dat is ge legen tussen de Jan Hensen- straat en het Henseniuspledn; b. de rijbanen en de pleinen be horende tot het Hensenius plein, met uitzondering van de oostelijke rijbaan tussen de Henseniusstraat en de Grote straat; 2. voor het tijdvak van zaterdag 5 augustus tot en met woensdag 9 augustus 1972, dagelijks van 15.00 tot 24.00 uur of zoveel korter of langer als de omstandigheden zulks toelaten respectievelijk vor deren, door het plaatsen van bor den model 11 van model II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens te sluiten in bei de richtingen voor alle verkeer behalve voetgangers: a. de Hofstraat, voor wat betreft het gedeelte dat is gelegen tus sen de Grote Markt en de Ju- lianasingel; b. de Poststraat; c. de Patersstraat; dl. de Henseniusstraat; e- de Schoolstraat; f. die Jan Hensenstraat; g. het Sohoutenstraatje; h. de Grotestraat; i. de Grote Markt. De aandacht van belanghebben den wordt er op gevestigd, dat tegen hun besluit beroep kan worden in gesteld binnen dertig dagen na de dag dat het besluit ter openbare kennuis iis gebracht en dat het be roep aan H.M. de Koningin gericht, doch bij de Commissaris der Konin gin Ingediend moet worden. Venray, 27 juli 1972 Burgemeester en wethouders voor noemd, Drs. F.G.L.L. Schols, burgemeester A.L.G. Janssen, loco-secretaris HINDERWET Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: P- W. H. van Kuijck, Casten raysestraat 9, Castenray om vergun ning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een varkensfokkerij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting Castenraysestraat 9, Cas tenray, kadastraal gemeente Ven ray sectie G nr. 2371. A. W. Franssen, Ysselsteynse- nent karakter zullen gaan krijgen. e. Circulaires, jaarverslag en adver- tentiekosten. f- De werkelijke kosten van hea rings, gespreksa vonden: zaal- huur, gasten die vrijgehouden moeten worden. 8. Onvoorzien. weg 41, Ysselsteyn om vergunning tot het oprichten, in werking bren gen en in werking houden van een champignonkwekerij waar mest en meststoffen worden bewaard en elektromtoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 2 pk. Adres inrichtingen: Yssel- steynseweg 41, Ysselsteyn, kadas traal gemeente Venray sectie H nr. W. H. J. Geerets, Castenrayse straat 27, Castenray, om vergunning tot het oprichten, in werking bren gen en in werking houden van een melkveehouderij en varkensmesterij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting Casten- rayseweg 27, Castenray, kadastraal gemeente Venray sectie G nrs. 1496 en 1497. J. G. L- Geerets, Castenrayse straat 25, Castenray, om vergunning tot het oprichten, in werking bren gen en in werking houden van een mestvarkens-opfokbedrijf waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting Castenraysestraat 25, Castenray, kadastraal gemeente Venray sectie G nr. 2011. J. W. J. Philipsen, Twistweg 1, Vredepeel, om .vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een var kenshouderij en pluimveemester ij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: Twist weg 1, Vredepeel, kadastraal ge meente Venray, sectie H rur. 2320. J. J. Wilmsen, Peelweg 4, Ys selsteyn, om vergunning tot het uit breiden van zijn rundvee- en var kenshouderij annex landbouwbe drijf waar mest en meststoffen wor den bewaard en propaan wordt ge bruikt. Adres inrichting Peelweg 4, Ysselsteyn, kadastraal gemeente Venray sectie H nr. 2747. J- A. M. Hagens, Veulenseweg 32, Veulen om vergunning tot het oprichten, dn werking brengen en in werking houden van een vee- en varkenshouderij waar mest en mest stoffen worden bewaard. Adres in richting Veulenseweg 32, Veulen, kadastraal gemeente Venray sectie G nr. 1890. P. J. Th. Philipsen, Bodden- broekerweg 5, Oirlo, om vergunning ex artikel 6a der Hinderwet in ver band met de uitbreiding/wijziging van een varkensfokkerij en - meste- rij waar mest en meststoffen wor den bewaard en propaan wordt ge bruikt. Adres inrichting Bodden- broekerweg 5, Oirlo, kadastraal ge meente Venray sectie F nr. 2063. B. Th. M. Geurts, Moostdijk 9, Yscselsteyn, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een varkens-, legkipppen- en melkveebedrijf, waar mest en meststoffen worden be waard. Adres inrichting Moostdijk 9, Ysselsteyn, kadastraal gemeente Venray sectie I nr. 57. Varkens Onderzoek Centrum „Nieuw-Dalland", Rozendaal 2, Mer- selo om vergunning tot het oprich ten, in werking brengen en in wer king houden van een proef- en on- derzoekbedrijf voor varkens waar mest en meststoffen worden be waard en propaan wordt gebruikt. Adres inirichitng Rozendaal 2, Mer- selo, kadastraal gemeente Venray sectie H nr- 1284. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften wor den mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op woensdag 16 augustus 1972 om 15.00 uur in het gemeente huis, Grotestraat 1. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente te waar deze openbare kennis geving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting is versche nen; b. een belanghebbende, mits hij bin- „Vierhonderddertig gulden boete", eiste de officier, „of zes weken ge vangenisstraf". ,U hebt 't gehoord", sprak de po- loitierechter tegen de lichtelijk ge schrokken verdachte tegenover hem. „De officier eist 430 gulden, dat is het bedrag dat u verduisterd hebt en bij niet betaling daarvan zes we ken .in de cel. Wat hebt u daar nog op te zeggen?" Want bij elke rechtszaak in ons land krijgt de beklaagde het laat ste woord vóór de rechter het von nis velt. Deze verdachte zuchtte als een onbegrepen figuur. Hij aarzelde, of hij de heren in toga nog eens op nieuw zou uitleggen wat hij alle maal al had geprobeerd duidelijk te maken. Zonder succes overigens, omdat enkele getuigen zoveel be zwarende verklaringen hadden af gelegd. Hijs likte moeilijk, omdat z'n keel hem al pijn deed van het her haaldelijk verheffen van zijn te zachte stem. Maar de magistraat achter de tafel knikte hem bemoedigend toe en die hatelijke figuur links met zijn snij dende beschuldigingen was eindelijk gaan zitten en scheen ook wel eens te willen horen wat er nu in werke lijkheid gebeurd was. Daarom vatte de geplaagde figuur zichtbaar moed, schraapte hij z'n gezwollen keel en stak hij van wal. „Ik kan niet zo best praten als meneer de officier daar. Ik kan ook niet zo handig de gebeurtenissen door elkaar husselen als deze getui gen achter me, die de feiten in ver keerde volgorde hebben opgedist. Maar ik wil me wel vrij pleiten van al die beschuldigingen, want ik heb heelmaal niks gestolen of verduis terd of hoe jullei dat dan ook willen noemen." De griffier schreef, de andere he ren in toga hingen aan de lippen van nen de gestelde termijn schrifte lijk bezwaren heeft ingebracht. Venray, 28 juli 1972 Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, Drs. F.G.L.L. Schols, burgemeester A.L.G- Janssen, loco-secretaris de bedrijfsleider in het wat glim mend versleten pak. Het werd dood stil op de publieke tribune. „Deze getuigen hebben om beur ten verklaard en bij hoog en laag volgehouden, dat ik 't eerste kwam en 't laatste wegging, zodat ik alleen in die tijden dat er niemand anders was, m'n slag kon slaan. En ik moest bekennen dat ik 't eerst m'n kaart stempelde en 't laatst vertrok. Maarals ik op de zaak kom, dan kan ik niet meteen aan 't werk gaan. Dan moet ik eerst allerlei karweitjes opknappen waar zij geen weet van hebben. Dan gaan ik de kachels re gelen, de ramen openen, de asbakken ledigen, de sleutels afgeven aan de mensen, die sleutels nodig hebben, dan gaan ik zorgen dat de machines kunnen lopen. Dan moet ik de stroom inschakelen, motoren op toe ren brengen, mensen op hun post zetten en zorgen dat 't werk verdeeld wordt en dat er geen machines stil staan, want dat is dood geld. En pas als dat allemaal voor elkaar is, dan pas kan ik naar m'n eigen kantoor tje gaan- Ik ben dus niet de eerste, maar de laatste die daar binnen komt. Dat zullen de getuigen moe ten bevestigen, als ze tenminste de waarheid willen laten horen. En bij 't wegggaan is 't net andersom. Dan moet ik tijdig zorgen, dat ik bij de machines kom, want dan moeten ze niet zomaar uitgeschakeld worden, maar ze moeten ook worden schoon gemaakt. En ik moet kijken of de dagprod-uktie gehaald is. En of ieder een z'n werktijden heeft ingevuld op de klantenkaarten, zodat we we ten hoeveel uur werkloon we de klant moeten berekenen. De volgen de dag hoef je dat niet meer na te vragen, want dan weten de heren 't al niet meer. En dan zet ik de radia toren laag, want een ander dënkt daar niet aan. Die laat alles volop verhitten, de hele nacht door. En ik neem de sleutels in, anders laten ze die de volgende dag thuis liggen. Ik wil maar zeggen, dat ik dan veel te druk ben om ergens geld vandaan te gappen. En ik heb ook geen extra geld nodig. Ik verdien goed m'n bo terham bij deze baas. Ik zou zelfs veel meer geld hebben kunnen weg pakken, want ik heb ook een sleu tel van de brandkast. Maar geen haar op m'n hoofd zou daar over pie keren. Daarom doet 't allemaal zo'n pijn hier terecht te moeten staan, voor iets wat ik al z'n leven nooit gedaan heb." Hij legde een lange sleutel op de tafel De politierechter blikte naar de officier en de offioier keek naar vervolg z.o.z.

Peel en Maas | 1972 | | pagina 9