Je moet de wasserij erbij hebben De naam „Girvil" gaat verdwijnen Goede wedstrijd op circuit «Janslust» Mgr. Moors pastoor in Geysteren TRICOTS RODIER? TRICOTS DE. REVE Nieuwe kleuterschool in Merselo geopend Uii Peel en Haas Leenenl WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Invaliden sportclub VENRAY Elektro Jacobs MODEHUIS THOMASSEN Nieuwe pastoor in Wanssum Win ClaassMi Je merkt het elke week VRIJDAG 19 ME11972 No. 20 DRIE EN NEGENTIGSTE JAARGANG w PEEL EN MAAS VOOR AL UW DRANKEN DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 VOOR AL UW DRANKEN ADVERTENTIEPRIJS 15 ct. per mm. ABONNEMENTS PRIJS PER HALFJAAR 6.75 (bij vooruitbetaling) Het schijnt in de Oostrumse lucht te hangen, maar de daar geves tigde industrieën blijken van naamsveranderignen te houden. Zou eerst Hollandia naar Oostrum komen, nu de nieuwe fabriek zijn opening voorbereidt, heet ze: Nestlé. Buurman Girvil schijnt niet achter te willen blijven, want daar staat ook al een naamsver andering te wachten. ECHTSCHEIDING De reden daarvan is, dat het hu welijk tussen Carl Freudenberg en Girmes, de twee Duitse concerns, waaruit Girvil ontsproten is, geschei den wordt. Zoals bekend hebben deze beide concerns enkele jaren geleden een combinatie gevormd om de produk- tie en de ontwikkeling van naald- ARROWSHIRTS MODEHUIS THOMASSEN Hemelvaartsdag heeft ook onze ta- feltenmisclub wederom deelgenomen aan het traditionele jaarlijkse Pij- penstad Tafeltennistoemooi dn de veilinghallen te Waddiinxveen (Gou da). Het was voor de 8e maal dat de burgemeester van Gouda 's morgens het toernooi kwam openen en in zijn begroetingswoorden aanhaalde het steedls weer frappant te vinden, dat het dan steeds stralend weer was. Onmiddellijk na de opening kwam de wedstrijdleiding in volle aktie en begon aan een 12-tal tafels het toer nooi waarvoor een groot aantal in schrijvingen waren binnengekomen. Ondanks de steeds sterkere bezet ting op (toernooien was het toch weer onze Venrayse vereniging die aan het einde van deze sportdag ook bij de prijswinnaars stond opgesteld en wel onze mej. A. de Mulder die in klasse 5 dames met de hoogste eer ging strijken, een prachtige gouden medaille kreeg opgespeld door de wethouder van Sociale Zaken van de gemeente Waddiinxveen, die de prij zen kwam uitreiken. Alle winnaars kregen bovendien nog een prachtig boeket bloemen aangeboden. Van de overige dames en heren van onze club wist mej. A. Janssen in klasse 6 dames tot de halve finale dioor te dringen, doch moest toen haar meerdeer erkennen in de sterk spelende mej. Staak ut Delft. Bij de heren kwamen W. van Ooi en Th. Gerrats in 'klasse 6 heren, bei den tot de kwart finale. Beidien won nen van die 6e wedstrijden er 5. Th. Gerrats werd uitgeschakeld door de enorm sterk spelende C. Hill uit Be verwijk die destijds in Rotterdam Ned. kampioen was geworden. De Venrayse dames en heren wa ren praktisch allen in klasse 6 (de zwaarste klasse met de lichte han dicaps) ingedeeld en mogen door hun spel niet ontevreden zijn, gezien de behaalde plaatsen in dit toernooi. Aan onze trainer, de heer Hub. Thijssen van de tafeltennisvereniging Red Stars Venray een felictatie voor zijn geweldige iinzet voor onze trai ning die ook 'hier weer met een gou den medaille bekroond is geworden. Aan mej. A. <ie Mulder onze harte lijke gelukwensen met het behaalde succes. Herhaalde malen vernemen wij, dat er nog steeds gehandcapten zijn die van het bestaan van onze vereni ging niet op de hoogte zijn. Voor de goede orde laten wij hier nogmaals gaarne de trainingstijden en dagen volgen: Tafeltennisclub: elke dinsdagavond van 21.00—22.30 uur gymzaal Beu kenlaan 6a, Venray. Zwemclubelke zaterdagochtend van 9.4510.45 uur Venrays over dekt instructiebad. Nieuwe leden, doch alle sympati- serende mensen voor onze sportbe oefening, mogen rustig op genoemde tijdstippen een kijkje komen nemen. Van harte welkom! vlies vloerbedekkingen mogelijk te maken. Beide concerns houden zich namelijk o.m. bezig met vloerbedek kingen maar vonden elke rond een nieuwe vinding: de naaldvlies vloer bedekking. Ze hebben .toen gezamen lijk Girvil opzet, die een fabriek op het Oostrumse industrieterrein heeft gebouwd en Zich naar sinds enkele jaren bezig houdt met het naald- vliesprodukt, dat aan beide concerns werd doorgeleverd. Nu is echter gebleken dat de ver koop-organisaties van beide con cerns verschillende inzichten hadden omtrent kwaliteiten, dessins, kleuren en andere dingen. Dat gaf op zijn beurt weer moeilijkheden en strub belingen bij de fabricage, redón waarom beide partnes nu besloten hebben uiteen te gaan. Dat betekent dat het Cal Freuden berg concern uit het Duitse Wein- heim van het Girmeswerke de aan delen van Girvil n.v. zal overnemen.» En dat betekent op zijn beurt weer dat de naam Girvil ten dode is op geschreven. Met welke naam Girvil zal worden omgedoopt is officieel nog niet be kend, doch het is wel zeker dat de naam van Carl Freudenberg hierin op de een of andere manier voor zal komen WERKGELEGENHEID „In tegenstelling tot vele andere echtscheidingen, geloof ik dat hier het kind niet het kind van de reke ning gaat worden", aldus directeur J. Heintjes, toen wij hem vroegen of deze beïangjen-scheiding ook reper cussies zal hebben voor de nu in Oostrum staande fabriek. „Integen deel zelfs, want we gaan gewoon door en zelfs over tot het twee-ploe- genstelsel, wat betekent dat we de eerstkomende weken verschillende nieuwe mensen bij ons thans 75 man grote personeelsbestand moeten aan trekken. Ook de voorbereidingen voor de tweede tapij'tlijn gaan gewoon door en we blijven de produkten maken, zoals voorheen, alleen in groter aan tallen. De plannen voor de verdere toe komst waarin we zelfs willen komen tot 5 produktiestraten, blijven ook bestaan, al is het goed mogelijk dat daarbij een grotere gevarieerdheid van produkten gemaakt gaat worden, dan aanvankelijk is gedacht. Maar dat zal de toekomst lerenaldus dez edirektie, die kennelijk deze be- langen-scheiding geen ramp vindt, doch eerder een weg naar de toe komst wat duidelijker afgebakend ziet. Ondanks de regen, die bijna de ge hele wedstrijd neer bleef vallen, wa ren toch 2.000 motorsportenthousiias- tel'ingen naar het Janslustcircuit aan de Deumeseweg gekomen waar de MCV Janslust voor de 19e maal mo- tortererinwedstrijden organiseerde. Spannng is er ondanks de regen geweest van het begin tot het einde. Het zware terrein vergde nu zeker veel van de stuurmanskunst der cou reurs. Burgemeester drs. F. Schols open de met enkele woorden dit motor- sportgebeuren. Hij prees daarin voor al het doorzettingsvermogen der mo torsportvereniging, wat nu weer bleek door het hoofdgebouw, waar door de jury, genodigden en de pers KLEUREN TELEVISIES 56 cm voor 1575, TELEVISIES 61 cm voor 475, BANDRECORDERS en PLATENSPELERS met 25'/o korting WASAUTOMATEN reeds voor 395, KOELKASTEN met groot diepvries vak voor 195, DIEPVRIES KISTEN met kortingen van 20-25'/o Verder: stofzuigers, scfieerapparaten, hoogte- zonnen, strijkijzers enz. KORTINGEN vanaf 20°/. Volledige garantie Eigen service Iedere vrijdagavond vanaf 6-9 uur demonstratie van het hele programma. SCHOOLSTRAAT 3 VENRAY TEL. 2329 Kwartelenmarkt 7 Venlo Kloosterstraat 37 Blerick de wedstrijden overzichtelijk kunnen volgen. Ondanks de slechte weersomstan digheden hebben de motorsportlief hebbers kunnen genieten van hoog staand moltorsportgeweld. Het grote deelnemersveld in de klasse junioren 500 cc was oorzaak dat er drie manches moesten wor den verreden waarbij Jo Cabo uit Meèrssen zegevierde óver de twee manches, gevolgd door Toon Kars- makers uit Aalst; 3. Math Hensen uit Ulestraten; 4. Harrie Hendriks uit Helmond. Senioren 250 c/l. Bertus van den Brink uit Eerbeek 55 pnt.; 2. Tiny van Erp, St. Oedenrode 54 prat.3. Herman van Hoegee, Tienhoven 49 p. 4. Henny Roessink, Diepenheim 46 p. Vooral ging de aandacht uit naar de wedstrijden in de zijspanklasse, omdat deze meetellen voor het kam pioenschap van Nederland. Hier bleef de spanning tot het laatste moment. Broer Dirckx uit Valkenswaard met Dick v. d. Wolf als bakkenist toonden met 60 pnt. dat ze hier nog alitijd de toon aangeven; 2. Rikus Lubbers uit Lochem met bakkenist Bart Notten 50 pnt.3. Fons van Heugten uit Stou- tenburg met Hans Middelkoop als bakkenist 48 pnt.; 4. Ton van Heug ten uit Amersfoort met J. Wery als bakkenist 46 pnt.. Valpartijen deden zich niet voor en de organisatie was perfect. VERKEERSONGEVALLEN Op de kruising Noordsingel Ursulastraat wer donvoldoende op gelet waardoor een botsing ontstond, waarbij dnie personenauto's betrok ken waren. Een der auto's stopte op de Noord- singel om voorrang te geven aan het verkeer in tegenovergestelde richting. O pdat moment naderde een auto uit de Ursulastraat, welke de Noordsin gel opdraaide. Bij de botsing waren betrokken de auto's van de 26-jarige Venray er H. v. d. M., zijn evenoude plaatsgenoot J. L. en de 21-jarige eveneens J. L. De bestuurder van de eerste auto bekwam een hoofdwon de, terwijl een naast hem zitttende 21-jarige J. B. verwondingen aan zijn benen opliep. Ook moest medische hulp worden verleend aan een mede- inzittende in een der andere auto's. De materiële schade was aanzien lijk. Het verhaal gaat dat toen Mgr. Moors enkele jaren geleden het ge meenschapshuis in Geysteren inzegende, hy spontaan zei: „Hier zou ik best pastoor willen zyn Die wens is zaterdag dan in ver vulling gegaan, toen hy als opvolger van pastoor Gelissen, die naar Oirlo ging, tot pastoor geïnstalleerd werd van datzelfde Geysteren. En waar het niet gebruikelijk is dat een emeritus bisschop weer „gewoon" pastoor gaat worden, was voor deze installatie een meer dan gewone belangstelling GEYSTEREN TROTS Voor de buitenstaander was het wel duidelijk dat de Geysterse ge meenschap trots was op het feit dat de oud-bisschop juist hun plaats had uitgekozen voor zijn pastoraal. Het 500 jaren oude gilde bracht hem en zijn familie in een feestelijke stoet ter kerke. Voordien had Baron Weichs des Wenne hem namens het gilde en de Geysterse gemeenschap wel kom geheten en had het oudste gilde- lid Handrie Vennekens hem de nieu we herdersstaf aangeboden. Hier werd hij verwelkomd door de heer Weyers, die namens het kerkbestuur de oud-bissohop verwel komde, die hij in de eerste gesprek ken had leren kennen als een dood gewone mens, die niets liever doet dan rustig het pastoraal werk doen in de kleine Geysterse gemeenschap. Hij was er trots op, dat Geysteren de ankerplaats was geworden van de kapitein, die het schip van de kerk van Roermond zo lang, onder dik wijls moeilijke omstandigheden, be stuurd had. INSTALLATIE Het begin van de installatiepleoh- tigheid was het voorlezen van de be noemingsbrief van Mgr. Moors, door pastoor Thomassen uit Oostrum. Hieruit bleek duidelijk dat Mgr. Moors op eigen verzoek benoemd was. Deken Theunissen had in feite van deze installatieplechtigheid ook 'n grootse huldiging willen maken. Een huldiging van de man, die zo veel jaren zyn beste krachten gaf aan het bisdom en juist in dat bis dom de vernieuwing zyn kansen gaf. Op uitdrukkelijk verzoek van pas toor Moors zelf moest dat achter wege blijven, doch Deken Theunis sen gaf graag blijk van zijn waar dering. Hij was er trots op dat de oud bisschop Noord-Limburg had uitge- kozen voor zijn standplaats en wens te hem vruchtbaar werk toe, niet alleen als pastoor van Geysteren, doch ook als lid van het dekenaal team. ZINVOL Mgr. Moors wees in zijn predikatie op het zinvolle feit dat zijn installatie plaats vond op een zaterdag in de Mariamaand mei, op de feestdag van St. Servatius, bisschop van Maas tricht en dan in een plaats, waar eens St. Willibrord predikte. Hij was dank baar voor zijn installatie en beloof de graag in onderlinge samenwer king de Geysterse gemeenschap uit te bouwen Na de Eucharistieviering was er een druk bezochte receptie, die ge opend werd door drs. Dittrich, de burgemeester van Meerlo-Wanssum. In zijn welkomstwoord bracht hij de hoogachting en waardering naar vo ren, die men allerwege heeft voor de oudbisschop, die nu dan weliswaar als pastoor verder wil gaan, maar wiens werken in het verleden men niet zonder meer aan de kant kan zetten. Dat hij Geysteren zelf heeft uitgekozen als zijn standplaats als pastoor, is voor Geysteren reden om trots te zijn. „Maar het mag trots zijn, want door deze keuze heeft ook Mgr. Moors nog eens onderstreept, dat hier een gelukkige gemeenschap leeft, vol vitaliteit, doch ook met die pe zin voor traditieMet de wens dat hij iin die gemeenschap de nodige rust zal mogen vinden, besloot drs. Dittrich zijn welkomstwoord', waar in hij graag alle medewerking toe zegde van het gemeentebestuur van Meerlo-W anssum. Op deze receptie waren o.m. aan wezig Mgr. Beel en Mgr. Odijk, als mede alle hoofden van dienst van het Roermondse bisdom. Acte de pre sence gaf ook Venrays burgemeester. Zij en alle gasten konden na deze drukke reecptie getuigen zijn hoe de nieuwe pastoor tot ere-gildemeester werd uitgeroepen van het St. Willi brord gilde. Dit gebeurde op het pleintje, waarbij ook hem de vendel- groet gebracht werd, zoals die vol gens traditie, aan alle pastores, die in Geysteren gewerkt hebben, ge bracht is. Ook het weer werkte gelukkig mee bij dit gebeuren. Had het praktisch de hele dag geregend, bij de instal latieplechtigheden kwam zelfs de zou weer tevoorschijn. Zondag werd in Wanssum Pater Sangers geïnstalleerd tot opvolger van pastoor Slots. De installatieplech- tigheid werd verricht door Deken L. Burgemeester drs. F. Schols kon zaterdagmiddag de zoveelste openingsceremonie in Venray voltrekken. Ditmaal voor de nieuwe kleuterschool in Merselo, die een einde maakt aan de noodsituatie in dat kerkdorp, waar tot nu toe de peuters oderdak vonden in het parochiehuis. Ditmaal bestond de openingscere monie door de onthulling van een wandschildering, die de peuters zelf gemaakt hadden en dat hij samen met de inspectrice voor het kleuter onderwijs mevr. Van Lier-van de Stok verder „af' maakte. Voor het zover was had de Mer selose jeugd de gasten een welkom toegezongen, waarna burgemeester drs. F. Schols in een kort woord nog eens even de wordingsgeschiedenis van deze kleuterschool belichtte. Hij wees er op hoe de totstandkoming van deze school mogelijk is gewor den door een van de laatste burger- zinleningen, die nog gesloten konden worden. Dat de Merselose Peuters er inder daad op vooruitgegaan zijn bleek de gasten wel bij de rondgang toen men daar de ruime speel- en werklokalen kon tonen, alsmede een leidsters- kamer en de nodige bergruimten. Namens de Merselose gemeenschap toonde pastoor Je9sen zich zeer vol daan over deze nieuwe school, dlie het o.m. ook mogelijk zal maken, dat men het parochiehuis vrij krijgt voor andere doeleinden. Men denkt daar bij hardop aan een gymnastiekzaal, maar een en ander zal nog wel wat overleg en tijd vragen. Wel staat al op het programma een verbetering van de lagere school, waar niet al leen de speelplaats opgeknapt wordt doch ook een fietsenstalling gebouwd zal worden en een onderwijzers kamer. Theunissen met assistentie van pas toor Moors uit Geysteren en pastoor Geurts uit BMtterswijck. Pater Sangers werd met familie leden en genodigden ter kerke geleid door de fanfare en het drumcorps, terwijl in de kerk de fanfare en het gemengd koor zorgden voor muzikale en vocale omlijsting van het kerke lijk gebeuren. Na de aanbieding van de sleutels las pastoor Moors de benoemingsbrief voor en leidde Deken Theunissen de installatie-plechtigheid. In zijn predikatie wees Pastoor Sangers er op hoe hij als assistent van Pastoor Slots al geruime tijd in Wanssum werkzaam is en hoe hij de ze parochiegemeenschap heeft leren kennen en waarderen. Hij vertrouw de dat hij er in zou slagen in goede samenwerking met alle gelovigen de geloofsgemeenschap uit te bouwen. Bij de receptie bood drs .Dittrich namens het gemeentebestuur van Meerlo - Wa nssu m gelukwensen aan en hoopte op een goede samenwer king tussen de parochiegeestelijkhed en gemeente. Staking. Te Coevorden hebben de metselaars en timmerlieden het werk gestaakt, doordat de werk gevers het uurloon van 76 op 68 cent hadden gebracht. Toltarieven. Het plan bestaat om de tarieven voor de tollen op den Goudschen Straatweg Bodgraven- Gouda met November a.s. zoodanig te verhoogen dat voor een vracht auto twee gulden, een gewone auto 40 centen, voor een fiets 4 centen tolgeld zal moeten betaald worden. Landarbeiders, die naar Frank rijk wenschen te gaan werken, kunnen zich om inlichtingen vervoe gen bij den Directeur der districts arbeidsbeurs alhier. De loonen be- dargen aldaar 180 tot 200 francs per maand met kost en inwoning. Stroohoeden. Iedereen wil de zen zomer een stroohoed dragen en stellen daartoe elkeen in de gelegen- hed. Wij hebben gezorgd voor een reuzen voorraad aan lage prijzen. Nieuwste modellen. Niet meegevallen. Uit brieven van jonge landarbeiders, begin deze maand naar Frankrijk vertrokken, blijkt, dat velen pogen de terugreis naar de provincie Groningen spoedig weer te aanvaarden. Castenray. De plechtige opening der nieuwe school zal plaats hebben op zaterdag 27 Mei nam. 3 uur. Een en ander zal worden opgeluisterd door de Zangvereeniging van Oirlo-Cas- tenray en Venrayse Fanfarecorps. Voor uw rijbowqjs «aar Atttarfpcfao*! Aanmelden Kennedyplein 10 tel. 3471 Poststraat 8 tel. 1439 Erkend A.N.W.B., Bovag, V&mor gediplomeerd Ook gelegenheid tot Dallessen KATH. VROUWENGILDE Op maandag 29 mei a.s. om 20.00 uur in de foyer van de schouwburg: jaarvergadering. Agenda: Opening; jaarverslag, kas- verslag; verkiezing van twee nieu we bestuursleden; informatie over barbecue door een Tbpslager uit Rot terdam. Nieuwe kandidaten voor het be stuur kunnen tot acht dagen tevoren worden doorgegeven. WASSERD DE PEELPAREL - VENRAY TELEFOON 1586-2300 KEMPWEG 23a - 24

Peel en Maas | 1972 | | pagina 9