HET YENRAY VAN 2000 Gratis reizen gratis lafelpers w\ voordeel 1 2dapiinmei opuwKfkaart Kent U onze brilleglazen al met ingebouwde lichtregeling! GEPROLONGEERD eethoek 1 wegens enorm sukses COENEN voordelig uit met NS Kring Horst-Venray van da KNVB afd. Limburg 40 jaar drukwerk GROTESTRAAT 14A - TELEFOON 04780 - 2409 - VENRAY mei 95 vu voordeel) 50 vu voordeel) vi* voordeel) 0 95 Ivi* voordeel) 50 Ivi* voordeel) 10 75 |vi*vooroeel)^0 50 Om de zesjarige studie aan de Academie voor Bouwkunst te !Maas- tricht af te kunnen sluiten moesten de gebroeders Lerou een zgn. eindproject op tafel brengen voor de examinatoren. Een eindproject waarin ze behalve hun architectonisch kunnen ook de aantekening „stedebouwkunde" op hun diploma moesten bewijzen. Dat zü als onderwerp van dit project Venray-centrum hebben genomen, toont naast durf een gezond chauvenisme. Bij hun planning voor een nieuwe ordening in Venray kom zijn de ge broeders Lerou uitgegaan van het gegeven, dat Venray snel industriali seert en dat deze plaats in de twee de nota voor de ruimtelijke ordening belangrijk wordt geacht voor week end- en vakantierecreatie. Men heeft voor zulk een onder zoek tal van gegevens nodig, die ze dan ook naastig bijeen gezocht heb ben in gesprekken met tal van in stanties, instituten en particulieren. Daarbij wordt aangetekend dat jammer genoeg nog steeds geen gron dig sociologisch onderzoek in Ven ray heeft plaats gehad en dat gege vens over de totale economische structuur ontbreken. VERKEER Bij dat onderzoek is b.v. t.a.v. het verkeer gebleken dat in Venray-cen trum verschillende ernstige konflikt- situaties liggen, die in de loop der tijden zijn ontstaan omdat de be schikbare wegen onvoldoende zijn uitgerust voor het moderne verkeer. Een onderzoek naar de verkeers dichtheid op deze punten en trou wens over het gehele verkeer in de „binnenstad" ontbreekt echbert. ONDERWIJS Bij het onderzoek naar scholen, waarbij voor de kleuters een loop afstand van 250 m. en voor kinderen van de lagere school 350 m. is aan gehouden, blijkt dat mede door het In mei kunt u met NS op uw 65+kaart weer 2 dagen gratis reizen. Kies uit elke dinsdag, woensdag, donderdag of zaterdag (behalve 2, U, 20 en 23 mei). Laat aan 't loket uw 65+kaart afstempelen en stap in. Voor le klas betaalt u mar. f 4.- bij. Buiten de gratis reisdagen reist u met uw 65+kaart voor de halve prijs van een enkele reis. De jaarkaart kost f 50.- p.p., voor 'n echtpaar f 75.- Driemaandskaart f 20.- p.p., voor 'n echtpaar f 30.- Elke 65-plusser kan er een kopen (uw vrouw mag jonger zijn).. NS-legitimatiebewijs of pasfoto('s) èn een bewijs waaruit uw leeftijd blijkt (paspoort of trouwboekje) meebrengen. Vraag de folder aan 't loket. feit dat op verschillende scholen nog geen coeducatie is, er feitelijk een tekort is aan kleuterscholen, doch een teveel aan lagere scholen. Dat ver schillende van deze scholen, waar onder ook de nieuwe A.B.O. school De Essel zeer gevaarlijk liggen t.o.v. het verkeer is hierbij nog eens dui delijk naar voren gekomen. VREEMDELINGENVERKEER Ais inderdaad aan de opdracht van de nota voor de ruimtelijke ordening voldaan moet worden en Vlenray be langrijk is of moet worden voor de weekend- en vakantierecreatie rijst voor die gebroeders Lerou de vraag of dan de teruglopende hotelier ie in overejenstemming te brengen is en of de drie camping in het Ven- rayse de nodige variaties geven. We tekenen zo maar enkele op merkingen aan uit de voorstudies die toch wel aantonen dat bij de vele onderzoekingen die rond en in Vien- ray gehouden zijn er toch wel enkele belangrijke ontbreken. HET PLAN ZELF De gebroeders Lerou tekenen uit drukkelijk bij hun plan aan dat men dit niet moet vergelijken met een centrumplan dat er reeds is. Men kreeg de opdracht een plan op tafel te brengen waaruit zowell hun stede- bouwkundige kennis als him architec tonisch kunnen zou blijken. „We heb ben toen Venray genomen, omdat die plaats onze woonplaats is we daar van reeds het nodige wisten. We hebben onze eigen visie over dat nieuwe en zich uitbreidende Ven ray op tafel gelegd, zonder ons ge hinderd te weten door financiële en andere konsekwernties, waarmede een andere stediebouwkundige terdege rekening te houden heeftOf we daar maar even rekening mee willen houden Wie de moeite neemt om in de foyer van de schouwburg tentoon gestelde plannen voor het Venray van de 21e eeuw te gaan bekijken, zal ervaren dat de Grotestraat een grote rol blijft spellen. Een grote rol in diiie zin, dat zij ten westen daarvan de uitbreiding van het winkelbestand zodanig „aanbreien", dat deze straat toch .altijd de hoofdwinkelstraat blijft, dan echter verandert in een promenade. De verkeersmisère, die jaarlijks al leen maar groter wordt, vangen zij op door zgn. verdiepingsstraten te maken, waar en het grote verkeer, maar ook de wandelaar zijn eigen wegen ter beschikking krijgt. Dat men allerminst van het centrum een plaats maakt, waar men alleen win kelen of zich ontspannen kan, doch dat na sluitingstijd dood als een pier is, bewijst het feit dat men boven winkels en kantoren woningen hand haaft, maar ook dat men er ook rus tig scholen en ontspanningsgelegen heden in meebouwt. Het centrum blijft dus van vroeg tot laat „levend". Dat men ten oosten van de Grote straat, dus langs de J-ul-ianiasingel, hoofdzakelijk kantoren geprojec teerd heeft is zo vreemd nog niet, nu men het nieuwe stadhuis daar plant en men het kantoor van het gewes telijk arbeidsbureau daar al vindt plus de nodige winkels. De oplossing die men gevonden heeft op de Grote Markt, met een open-marktgebouw, waarboven kan toren, is een van de vele vondsten, die bestudering van deze studie zeer gewenst maken, winkels. WOONPLAATS Het blijkt dat het geweldige stuk bouwgrond tussen Henensiusplein en Langeweg de gebroeders Lerou ge ïnspireerd heeft om daar een nieuw bestemingsplan voor te maken, waar in men, praktisch met de neus op het centrum van Venray, wonen en leven kan. Dit plan is een van de werk- waardligste stukken uit dit objekt. Merkwaardig in die zin, dat men hier een hele nieuwe conceptie van wonen in verwezenlijkt heeft, waarin zo wel 'de bejaarde inwoners als het ge zin met vele en kleine kinderen een plaats krijgen. Een plaats overigens, waarin ook weer het verkeer, in de vorm van parkeerplaatsen, zijn rech ten kan doen geiden, maar waarin ook gespeeld kan worden. Ook hier weer die drie, met elkaar in verbin ding staande bouwlagen, die dit hele projekt in feite kenmerken. De 'eer ste indruk van deze woonwijken doet zeer compact aan, maar bij nadere beschouwing blijken licht, lucht en zon volop hun kansen te krijgen. Een gedurfd plan, zoals dat heet, door de indeling der huizen, door de opzet van de parkeerruimten, door de on derlinge verbindingen. Het wijkt 50 ver af van het -traditionele, dat men in eerste momenlt er wat van schrikt, doch later moet erkennen, dat zulk een oplossing nog zo slecht niet is. WAARDE We dachten dat juist dit „vrijblij vende en toevallige" plan Zijn waar de heeft om ons -allen er in feite melt de neus op te duwen dat het Venray van nu over slechts enkele tientallen ja-ren een heel ander beeld zal moe ten krijgen. We groeien nu eenmaal verschrikkelijk hard en wil het cen trum zijn taak Ln die groeiende ge meenschap kunnen blijven vervullen, dian zal er het nodige veranderd en gebroken moeten worden. Dat is geen zaak alléén van wat tekenaars ach ter hun tekentafel, noch van wat be stuurders of planologen oP him kan toren, dat is een zaak die ons allen aan gaat. De een die zijn autootje niet kwijt kan, de and-er, die geen kwartier lo pen wil om bij een winkel te komen, de derde, die zijn kinderen wil laten spelenWe zijn met z'n allen geen ontwerpers of tekenaars, maar we kunnen ons wél -een oordeel vormen van het „ohe en wat" al-s -er de no dige kijkplaatj es komen, als we i-dieeën aangedragen vinden, waaraan we onze meningen en standpunten kunnen toetsen. Daarom -is bet oen gelukkig idee dat men de gebroeders Lerou uitgenodigd heeft hun visie over het Venray van de toekomst maar eens te laten zien. We kunnen daar alleen maar wijzer van worden. De kring Horst-Venray van de K.N.V.B. afdeling Limburg bestaat 40 j-aar. Op Tweede Pinksterdag, maandag 22 mei, wordt deze mijlpaal in onze mooie voetbalsport op waar dige, maar bescheiden wijze her dacht. Het programma op deze dag is als volgt: 11.00 - 12.30 uur receptie door het kringbestuur in hotel Cox te Horst. 14.00 uur damesvoetbalwedstrijd Limburg Brabant (selectie teams) op het sportterrein van Wittenhorst. Ainaslu-itend volgt om 15.00 uur een wedstrijd tussen twee heren selectie teams van de afdelingen Limburg en Brabant. Om half 6 is voor de vier elftallen met aanhang, het kringbe stuur, afgevaardigden van de 32 aan gestoten verenigingen en verschillen de genodigden een eenvoudige kof fietafel -in hotél Cox te Horst. Voor de vele sportliefhebbers is het een unieke gelegenheid om nader kennis te maken met het damesvoetbal in deze contreien, zeker nu het selectie- teams betreft. AUTO TEGEN LICHTMAST Op de Stationsweg kon de bestuur ster van een personenauto, mej. L. uit Venray, de door haar bestuurde auto niet in het rechte spoor houden en botste met de auto tegen een lichtmast op. De bestuurster werd in haar gezicht gewond. voor al uw van den munckhof n.v. Deze ingenieuze glazen stellen zich nauwkeurig in op het licht van de omgeving. Bij heldere zonneschijn nemen ze een donkere tint aan. Bij normaal licht veranderen zij automatisch weer in een lichte tint. Vraag vrijblijvend om een demonstratie. ALLE PRIJSKLASSEN Wij bieden U een topkollektie moderne brillen in alle prijsklassen van goedkoop tot duur. LEDEN VAN ZIEKENFONDSEN ontvangen natuurlijk de gebruikelijke vergoedingen. Camps Brillen R11 KEUZE UIT MEER DAN 40 KAMERS venray, eindstraat 13 telefoon 1471 sevenum past vullinghs- straat 7 tel. 1826* INTERIEURVERZORGING i-£=i1 i VtNRAY - HOFSTRAAT - TEL 7878-04780 Strlpgordljnen voor da zomerse dagen. Dekoratie!, houdt do vliegen builen. Maten 90x200 cm 5.95 80x200 cm 15.- Kandelaar 3 armig lO.- Keverasbak Aluminium droog molen. Roestvrij en weerbestendig. 50 meter droogruimte voor geen f 1QO.— slechts Verzilverd theeglas op schotel voor moeder. Met prach tige opengewerkte rand. Kadoprljs Plndabol met 6 bak jes en lepel In leuke kleuren. Nü Verstelbare relax stoel. Het frame Is van lichtgewicht aluminium 29.75 Bijpassende stoel- parasol Heerlijke relax stoel met liefst 5 verschil lende standen en 4 cm dikke kussen 45.- Aluminium stoel caprl met dik kere kussens

Peel en Maas | 1972 | | pagina 14