0 'n GOED BED komt van Ithomassenlg Kerkelijke Diensten !l Kerkhof Grote Kerk definitief gesloten Politierechter st. lambertus ziekenhuis helmond opleiding tot verpleegkundige Country Square ftfnlfollMI ^UU^UL Leenen WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN modehuis van 23 tot en met 29 april VRIJDAG 21 APRIL 1972 No. 16 DRIE EN NEGENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS ORUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 15 et per mm. ABONNEMENTS PRIJS PER HALFJAAR 6.75 (bij vooruKbeUllng) Zoals reeds eerder is gemeld heeft Venrays gemeentebestuur niet alleen een nieuwe begraafplaats in laten richten nabij de Spurkter- dijk (begraafplaats Boschhuizen), doch ook het eigendom, beheer en onderhoud van de r.k. begraafplaats rond de St. Petrus Ban- denkerk van het kerkbestuur overgenomen. Dit laatste besluit is nu door Ged. Staten goedgekeurd. Dat betekent dat vanaf 1 mei a.s. niet meer op dit kerkhof begraven mag en zal worden BEGRAAFPLAATS BOSCHHUIZEN We hebben reeds eerder gemeld, wat hiervan de konsekwenties zijn Doch om geen misverstanden te la ten leven, volgt hieronder nog even enkele punten ter verduidelijking. Een en ander betekent dat voor taan wat de kom van Venray betreft alleen begraven wordt op de begraaf plaats Boschhuizen. Dit verbod tot begraven op het oude kerkhof bteekent ook, dat er aldaar niet meer begraven mag wor den in zgn. „eigen graven". Dit recht op het éigen graf houdt volgens de wet op, op hetzelfde moment, dat het verbod om op de oude begraafplaats te begraven, in werking treedt. Men mag het bestaande graf echter rus tig onderhouden en bezoeken en het wordt, zeker bij goed onderhoud, verder ongemoeid gelaten. Iets anders is of men de eens ver worven rechten niet beter kan con tinueren op de nieuwe begraafplaats. Die mogelijkheid >is er namelijk. De nabestaanden van ruim 200 mensen, die rond de Grote Kerk begraven liggen hebben deze mogelijkheid al aangegrepen en laten de stoffelijke resten van hun dierbaren overbren gen naar Boschihuizen. Daar heeft men twee mogelijkhe den. Ofwel men kan laten herbegra ven in het gedeelte, dat thans voor begravingen wordt gebruikt. Doet men dat, idan zal men gebruik moe ten maken van de uniforme graf tekens, die daar verplicht zijn ge steld. Hierover dadelijk meer. Wil men echter ook het op het oude kerkhof aanwezig grafmonu ment op Boschhuizen laten plaat sen, dan wordt begraven in een apart gedeelte, dat juist voor dit doel is ingericht. Voorlopig is een en ander nog kos teloos. De afdeling III-D van het ge meentehuis (Leunseweg la. kamer 24) geeft hierover alle inlichtingen. GANG VAN ZAKEN In geval van overlijden van een rechthebbende op een graf op het oude kerkhof wordt nu volgende pro cedure gevolgd In geval van overlijden van een tweede rechthebbende van een graf veelal de man of de vrouw van de eerst begravene kan men tij dens het leven (of na het overlijden: de nabestaande(n) toestemming geven tot het herbegraven van de eerst-overledene op Boschhuizen. Wil men het graf sieren met de steen of het monument, afkomstig van het oude kerkhof, dan kan eventueel herbegraving plaatsvinden op het speciaal daartoe aangelegde gedeel te van Boschhuizen. Wenst men geen gebruik te maken van de oude steen of het monument, dan kunnen beide stoffelijke over schotten worden bijgezet op het in gebruik zijnde begraafgedeelte van Boschhuizen, waarbij men dan ver plicht is de uniforme steen te gebrui ken, mits men een steen wenst. GEDACHTENISTEKEN Op de graven van het nieuwe kerkhof Boschhuizen kunnen de na bestaanden, zo zij dit willen, een ge dachtenisteken laten zetten. Dat is een uniform kruis, of zuil en wordt door de gemeente geleverd en ge plaatst. De prijzen zijn: kruis volwassenen kruis kinderen zuil volwassenen zuil kinderen 150,— 61,- 70,— 42,— Bovendien moet men voor het recht om een kruis of zuil te plaat sen het eenmalige bedrag van 50, betalen. Op dit kruis of de geplaatste zuil komen geen incripties. Wil men bij het graf echter ook de naam van de overledene vermelden dan is zulks mogelijk op een natuurstenen naam plaatje, dat nabij het graf wordt heergelegd. Ook dit naamplaatje heeft vaste afmetingen en wordt door de ge meente geleverd in de volgende steensoorten: Euville M.B., Massan- •gis, Serena en Belgische Blauwe Steen. De kosten daarvan bedragen voor volwassenen 30,voor kin deren 23,Het graveren kost 0.85 per cijfer of letterteken. Alle prijzen zijn inclusief B.T.W. Ook hierover kan men te allen tij de inlichting over krijgen bij de ge meente-secretarie afd. III-D op 'Leunseweg 2a, kamer 24. „We hadden een fesie, edelacht bare", verklaarde een onverschillig soort loswerkman, wiens handen wel èrg los zaten, maar weinig vast werk ddeen. „Dat lijkt me toch niet zo'n feest, als er mensen 't ziekenhuis in moeten en er ruiten in diggelen gaan", meen de de politierechter. „Dat was maar bijzaak „Bijzaak? De politie moest er bij komen en de dokter, er zijn drie per sonen ernstig gewond en een paar lie pen er kneuzingen en schrammen op! Nou, noem dat maar bijzaak. Waar was dat voor nodig?" De knaap haalde zijn schouders op. ,,'t Begon zómaar „O ja?" vroeg de magistraat fron send. „Dus u begon zómaar ineens met een drankfles op een ander zijn hoofd te slaan?" „Nee nee, edelachtbaar, met 'n lege fles van een frisdran'kje." „Jaja, maar dan wel een gezins- fles. U dacht zeker het hele gezin te moeten uitroeien. Wat hadden ze u gedaan, dat u zo te keer ging?" „Gedaan? Gedaan? Van alles Een stoel onderuit getrokken en een vlieg in m'n bier en zout op m'n taartje." „O, dat noemt u een feestje. Maar als anderen plezier maken ten koste van u, dan maakt u er een drama van en dan gaat u uw gastheer en de gastvrouw te lijf. Had u zélf dan niets uitgehaald? Geen enlkel grapje?" „Nou ja, een kleinigheidje wat iedereen wel 'n,s doet op 'n fesie Wat niespoejer, en wat gekke gelui- je, enne.zo'n zeepdrankie." „Kijk eens aan. Dat mocht allemaal wel, maar als meneer zelf zo'n grap je te verduren krijgt, wordt hij kwaad en begint om zich heen te meppen. En dan moet er een gezinsfles stuk geslagen worden op 't gezin uit dank voor de gastvrijheid en dan gaan de ruiten bij de buren er aan, dan wordt er meubilair beschadigd, vloerbe dekking bevuild en serviesgoed Ir puin geslagen. U hebt nog voor hon derden guldens schade aangericht ook, hè?" „Dat kost ze niks. Die mensen zijn tóch verzekerd!" „Dan zal het U wel wat kosten, want die verzekering komt 't dan wel terug halen zodra u veroordeeld bent en uw schuld vaststaat." „Ik heb d'r helemaal geen schuld aan. Ze begonnen zelf met treiteren en duwen." „Wie duwde wie?" Wat ga je nu doen met je pas behaalde diploma? Is het beroep verpleger/verpleegster iets voor je? Het St. Lambertus Ziekenhuis biedt je hier toe de mogelijkheden. Niet alleen voor de stad Helmond maar ook voor de regio is het een belangrijk ziekenhuis. Er zijn 400 bedden, en de opleiding telt on geveer 150 leerlingen. Bovendien is dit ziekenhuis erg mooi ge legen. Kortom alle voorwaarden zijn aanwezig voor een goede De kursus Ziekenverpleging A duurt onge veer 31/2 jaar en bevat een verantwoorde kombinatie van studie en praktijk Je kunt rekenen op een goede beloning (vanaf de derde maand f 744,77 bruto per maand in het eerste leerjaar, tot 994,75 in het vierde leerjaar). Verder kom je in aanmerking voor een eigen kamer in onze leerlingenflat, een reiskostenvergoeding, vier weken vakan tie per jaar en gratis eerste aanschaf dienst kleding. Wie op 1 augustus a.s. 171/2 jaar is, in het bezit is van een Mavo- of Mulo-diploma, Havo of Middelbaar onderwijs heeft genoten (tenminste overgang naar de vierde klas) kan zich nu al aanmelden voor de opleiding welke op die datum begint. Als je meer wilt weten, neem dan eens schriftelijk of telefonisch kontakt op met de afdeling Personeelszaken, Postbus 98, Hel mond, telefoon (04920) 24251, toestel 416 of met het hoofd Opleiding, toestel 266. Die pa. Die.kwam z'n zoontje even te hulp en die greep mij bij me klad den." „Hij kwam z'n zoon te hulp, dus dan had u die zoon al in 't nauw ge dreven. En waar greep hij u?" „Hier". De verdachte wees op schouderhoogte naar z'n kleurloze jasje. „O, zijn dat uw kladden? Bij mij zitten daar schouders. En omdat hij u van z'n zoontje aftrok, kreeg pa zeker die hersenschudding toebedeeld. En die oom moest er ook voor bloe den, met een bloedneus en een ge broken gebit, en die dochter des hui zes hebt u inwendige kneuzingen be zorgd." „Welnee, die ken ze wel opgelope hebben bij 't vrijen." ,Nou moet u hier geen smoesjes ophangen, want er waren getuigen genoeg, die precies gezien hebben wat u uithaalde en hoe u die mensen hebt afgetuigd." „Als die getuigen dat tuig is, dat mij afgetuigd heeft, zijn 't geen eer lijke getuigen maar 'n stelletje af- tuigers." „Stil maar, iedereen is ondervraagd en van alle gasten hebben we 't zélf de verhaal gekregen, dus die getui gen zijn betrouwbaar. Ik zal ze wel even laten komen." En de getuigen verhaalden met verve, hoe de wildebras te keer was gegaan en na wat (wederzijdse) pla gerijen met een seven-upfles op de familieleden in had geslagen. „Daarmee wilde hij er zeker zeven „down" slaan", dacht de officier. En die sprak van onbeheerst gedrag, on- tolereerbare driftuitingen, ruzie zoe ken, poging tot ernstige mishandeling en nog veel meer. En hij eiste drie weken eenzame opsluiting „ter be veiliging van de mensheid". „En de verdere familie en die af- tuigers zeker verder laten feesten!" kreet die driftkikker. En hij keek al om zich heen naar een nieuwe gezins- Het werd een week onvoorwaarde lijk en 14 dagen voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en volle dige vergoeding van de schade, an ders zouden die 2 weken alsnog van kracht worden. Een tikkeltje timide schuifelde de ze vechtersbaas de zaal uit. ADVERTEER IN PEEL EN MAAS Een GROTE collectie RIBCOSTUUMS bij GEMEENSCHAPSVIERING VENRAY A.s. zondag half elf in de Levens school, Bevrijdingsweg 2a Venray: een eucharistische tafelviering onder de titel: „Profeet zijn tussen oud en nieuw". Celebrant: kap. J. Verdon- schot. Na de viering is er bestuursver gadering, waarbij ook belangstellen den aanwezig mogen zijn. PAROCHIEKERK VENRAY i 1 Vierde zondag van Pasen. Roepin genzondag. Zaterdag: 19.00 nederlandse hoog mis, int. overl. fam. Vermeulen-Flin- senberg. Zondag: 8.00 gelezen mis, int. gez. Janssen en fam.; 9.30 gregoriaanse hoogmis, int. Jan van Kes9el; 11.00 nederlandse hoogmis, int. Francisca H. v. d. Munckhof; 18.00 gelezen mis, int. Grada Creemers-Dijkmans. Maandag: 8.00 geen H. Mis; 9.00 tot zekere intentie; 19.00 Jan van Soest overl. fam. van Meyel-van Megen en dochter Bertha als stich ting. Dinsdag: 8.00 geen H. Mis; 9.00 pastoor Greijmans als sticht.; 19.00 tot zekere intentie (A. N.). Woensdag: 8.00 geen H. Mis; 9.00 Jozef Steegmans en echtg. Josefina v. d. Linden vwg. die buurt; 19.00 overl. fam. Janssen-Huybers. Donderdag: 8.00 geen H. Mis; 9.00 W. Broers, echt. en overl. kinderen Leonard Oudenhoven, Theodora en Maria Loonen als sticht.; 14.00 hu welijk Schelbergen-Goumans. Vrijdag: 8.00 geen H. Mis; 9.00 overl. ouders Schols-Leers; 16.00 hu welijk Berfcrams-Kuypers; 19.00 me vrouw Pouwels en zoon Frans. Zaterdag: 8.00 tot zekere intentie; 9.00 mevr. Kleuskens-Achten19.00 Piet Dijkmans als jgt. José Min- Hendricx. Mededelingen Deze week is er op weekdagen geen H. Mis om 8.00 uur, behalve zaterdag. Per 1 mei 1972 wordt het kerkhof rond de St. Petrus Bandenkeiik gesloten voor begrafenissen, zo dat vanaf die datum geen ter aar de bestellingen meer zullen plaatsvinden op genoemd kerk hof. Voor verdere bijzonderheden en regelingen verwijzen wij naai de mededelingen van de kant van het gemeentebestuur. Akolieten: Zaterdag 22 april: 19 uur Paul v. d. Heuvel en Cathy Martens. Zondag 23 april: 8 uur Pieter Janssen en Caspar Michels9.30 Huub Janssen en Martin Spee; 11 uur Jos Bex kens en Jeanne Verbeek. Misdienaars: Zondag: 18 uur Mary Pelzer en Jan Creemers. Maandag, dinsdag, woensdag: 19 uur Martin Beekers en Leon Kunz- ler. Donderdag: 14 uur Jackie Ouden hoven en Godfried Hendricx. Vrijdag: 19 uur Peter Pelzer en Willy v. d. Vorle. Zaterdag: 8 uur Benoit Lueassen en Jerry Mulders. 3e zondag na Pasen. H. Missen: 7.30, 9.00, 11.45; hoogmis 10.15 en 18.00 avondmis. Dinsdag: 3e dinsdag van de St. An- tonius-noveen. 's Avonds 19.00 uur avondmis met voorbeden voor de aanbevolen intenties. Vrijdag: 19.00 avondmis om Gods zegen te vragen over de gezinnen van de parochie. Zaterdag: 5.00 en na de avondmis gelegenheid om te biechten; 18.30 u. avondmis als zondagsviering. Mededeling De financiële stand van de paro chie is van dien aard, dat we zeker niet meer mogen zakken. Daarom het dringend verzoek: Geef minstens een kwartje kollekte-geld en min stens een kwartje plaatsengeld; en heel bijzonder: geef 1% van uw netto inkomen aan de gezinsbijdrage. Hebt u dat dit jaar al gedaan? Laat bij al uw geldelijke zorgen de kerk niet in de steek. Mogen we U dat dringend vragen? (Vervolg z.o.z.) INTERIEURVERZORGING Wilhelminastr.G Venray 047S0-2S10

Peel en Maas | 1972 | | pagina 9