0 'n GOED BED komt van Ithomassenu Wij bieden de man van vandaag die bril, die iets voor hem doet mmm Ontwikkelingen bij Venrayse sport st. lambertus ziekenhuis helmond opleiding tot verpleegkundige (vervolg van voorpagina) Mededelingen: WU maken U nog eens opmerk zaam (zie boven) op de avondmis van a.s. zaterdag die gezongen wordt door het koor uit Geysteren. Zij, die van meerstemmige muziek houden en van latünse zang moeten zeker eens komen luisteren. De vastenaktie heeft dit jaar opgebracht: 2255,Heel hartelijk dank hiervoor. Misdienaarslüst van 1623 april Zondag: 8 uur W. Hermans en M. Dicker 9 uur Tonny Raaymakers en Henk Peeters 10 uur H. Linders, M. v. d. Bekerom en G. Willemse; 11.30 St. Peeters en Peter Kramer; 18.30 Bric Vennekens en Paul v. d. Vorle. Week I: 8 uur Hub Arts en Peter Nooyen; 19 uur René van Wijk en Peter Kramer. Week II: 8 uur Eric de Wit en J. v. d. Weiden; 19 uur Tonny Raay makers en Eric Vennekens. hervqrmde gemeente Zondagmorgen begint de kerk dienst voor de Protestanten in de aula van Den Hoebert om half tien. Predikant is Ds. van der Horst uit Uden. In de Hervormde Kerk aan de Maas weg te Blitterswijck geen dienst. parochiekerk oostrum 3e zondag in de Paastijd. 8.30 Jac. Driessen en gest. Ism. Gerard Camps, Jacoba en Rosalia Hillen; 10 uur Hoogmis, Theodora Jeuken-Jeuken. Maandag: 8.00 Theo Camps en An na Verhoeven. Dinsdag: 8.00 gest. gez. jrd. Theod. Claessens en Hendrina Fleurkens. Woensdag: 8.45 Johan Tijssen. Donderdag: 8.00 Harrie Graat. Vrijdag: 8.00 gest. gez. jrd. Hen drina die Best en familie; 15.00 25- jarig huw. van Bracht-de Lauw. Zaterdag: 19.00 Jan Achten en Harrie Claessens (Canada). 3e zondag van Pasen. Zaterdag: 19.00 leesmis v. Petron. de Bruijni-Jeuken en overl. kinde ren. Zondag: 7.30 lsm. v. Hendrik van Soest, echtgenote en dochters Lena eh Maria; 9.00 hgm. als gest. jrd. v. Martinus Claessens, Johanna Gussen en zoon Gerard; 11.30 lsm. voor overl. fam. Jenniskens-Thijssen. Maandag: 7.30 lsm. voor Martin Direcks en echtgen.; 8.00 lsm. voor Johanna Asselberghs-Buggems; 19.00 lsm. voor Gerrit Janssen. Dinsdag: 7.30 lsm. voor Theod. Bouten en eGhtgen.; 8.00 lsm. voor Hendrik Heesen en echtgen.; 19.00 lsm. voor Theodora Martens-Hezen. Woensdag: 7.30 lsm. voor overl. fam. Verkoeijen-Janssen; 8.00 lsm. voor overl. fam. W. Baltussen-Loo- nen. Donderdag: 7.30 lsm. voor Mathijs Litjens en echtgen.; 8 00 lsm. v. Vic tor Asselberghs en echtgen.; 19.00 lsm. v. Gertruda van Osch-Kusters. Vrijdag: 7.30 lsm. voor overl. fam. Litjens-Voermans; 8.00 lsm. voor Elly van Berlo en Elly Loonen; 19.00 lsm. tot int. van fam. Litjens-Na- buurs. Zaterdag: 7.390 lsm. voor Hub. Claessens (vanw. de buurt); 8.00 lsm. voor Gertruda van Osch-Kusters (vanw. de buurt); 19.00 lsm. voor An- tonia Litjens-Broers. Misdienaars: 7.30 Peter Jacobs; 8.00 Hans Claessens; 19.00 Geert Goumans. Akolieten: 19.00 Harry v. Heesch enP. Voermans; 7.30 Jan Voermans Wzn.; 9.00 Peter van Berlo, Ferd Lucassen, Harry Voermans en Rob Beckers; 10.30 Martin van Vegchel en Harry van Hees. Huwelijksafk.: Albert Theunissen (Groeningen), Truus van Dijck 2e; Martin Beerkens (Venray) en Anny Peeters le. 3e zondag van Pasen. Zondag: 8.30 leesmis v. d. overl. fam. van Vegchel-v. d. Adel; 10.00 Hoogmis voor de parochie; 11.30 jon gerenmis voor Mathijs Derikx, Anna Derikx-Linders en Jacques Derikx. Maandag: 8.00 gesticht jaarg. voor Antoon Swinkels en Johanna van Doorn. Dinsdag: 8.00 leesmis voor Louis en Harry Arts. Woensdag: 8.00 maandd. voor Piet Winnen. Donderdag: 8.00 maandd. v. God fried Puts; 13.30 huw. mis voor het bruidspaar v. d. Berg-Swinkels. Vrijdag: 8.00 gestichte H. Mis ter eer van O.L. Vrouw voor Gertrudis en Elisabeth Mulders. Zaterdag: 14.30 H. Mis uit dankb. bij het 25-jarig huwelijk van Jans- sen-Koppens; 19.30 leesmis v. d. overl. fam. Coenen-Spreeuwenberg. parochiekerk merselo 3e zondag van Pasen. 16 april. Zaterdag: 19.30 gez. H. Mis voor Thijs Arts. Zondag: 7.30 H. Mis voor de pa rochie; 10.00 Hoogmis voor overl. fam. v. d. Hoogenhof-van Rijswijck; 11.30 H. Mis voor Antonia Litjens- Broers. Maandag: 8.00 gest. jgt. voor Jaco bus Biestervels en Anna Maria van Rijswijck. Dinsdag: 8.00 gez. H. Mis voor Jo- sina Cath. Janssen-van Heuven. Woensdag: 8.00 geen H. Mis; 14.30 pl. H. Mis uit dankbaarheid b.g.v. 40-jarig huwelijksfeest Versteegen- Arts. Donderdag: 8.30 gest. jgt. voor Martinus Arts en overl. fam. te ver zorgen door schoolkinderen. Vrijdag: 8.00 gest. jgt. voor Peter Johannes Ewals en Maria Arnoldina van Enckevort. Zaterdag: 19.30 gez. H. Mis voor Antoon Arts. Misdienaars: zondag 7.30 Jacobs- Versteegen; 10.00 Bouten-Wismans; 11.30 v. Hoof-Muysers. Week: Jacobs-Versteegen. rectoraat smakt Zaterdag 15 april: 6 uur (Holthees) avondmis: G. Boekholt; 7 u. (Smakt) avondmis tot int. van Wijnhoven- Braun. Zondag: 7.30 (Smakt) H. Mis tot int. van F. Janssen; 8.30 (Holthees) Euch. viering met volkszang voor A. Rutten Wijenburg (namens vrienden) 10 uur (Smakt) Euch. viering met volkszang voor Petronella Kersten- Asselbergs. Elke dag 8.30 H. Mis (Smakt). Maandag: 8.30 voor overl. echt genote. Dinsdag: 8.30 uit dankbaarheid. Woensdag: 8.30 t.e.v. St. Jozef. Donderdag: 8.30 overl. ouders de Haart-Creemers. Vrijdag: 8.30 uit dankbaarheid. ■parochie castenray - Week van 15 tot 22 april. Misdienaars: Peter en Henk Strij- bos; Fons Dinghs en Jos Emonts; Hoogmis: Willie en Jos Duykers. De derde zondag van Pasen. Zaterdag: 19.00 jaardienst Antoon Geurts-Zanders. Zondag: 8.00 zlg. Gertruda Ram- bags; 10 uur zlg. fam. Weys-Cox. Maandag: 8.00 bijz. int. Dinsdag: 8.00 bijz. int. Woensdag: 8.00 Gezinsmis (int. of feraars). Donderdag: 8.00 bijz. int. Vrijdag: 8.00 bijz. int. Zaterdag: Geen vroegmis; 14.00 u. Plechtige huwelijksmis tot int. van bruidspaar Stappers-Vullings; 19.00 maanddienst Martin Wismans. N.B. Zaterdag en zondag is er kerkdeurkollekte voor onze misdie naars. Zeer aanbevolen. Lectoraat vredepeel Zondag: 3e zondag van Pasen. 7.45 vroegmis t.b.i.; 10 uur hoogmis tot int. van fam. Botden-Classens. Door de week H. Mis 7.45 uur. Maandag: t.b.i. Dinsdag: t.i.v. fam. Nabuurs-v. d. Broek. Woensdag: t.b.i. (Horst). Donderdag: tot int. van fam. Na buurs-v. d. Broek. Vrijdag: 's morgens geen H. Mis. 4 uur H. Mis met inzegening van het huwelijk van Mart. Sanders en Dina Zegers. Zaterdag: 19.30 avondmis tb.i. (Horst). rectoraat heide Derde zondag van Pasen. 7.30 lees mis voor Sjef Willems; 10 uur jaar getijde voor Petronella van Dijck- Wismans en overleden familieleden. Akolieten: Jan Michels en Jeu Spee. Misdienaars van de Week: Jan Drabbels en Bert Janssen. Maandag: 8 uur leesmis voor de overleden familieleden van Heljster. Dinsdag: 8 uur leesmis voor Maria Elbers-Manders. Woensdag: 8 uur leesmis voor Sjef Willems. Donderdag: 8 uur leesmis voor Theo Camps en echtgenote. Vrijdag: 8 uur leesmis tot int. van de familie Derikx-Voesten. Zaterdag: 8 uur leesmis voor het rectoraat; 19.30 avondmis uit dank baarheid tot int. van de familie van Rens-van de Winkel. Zondag 16 april: 3e zondag van Pasen. 8 uur leesmis overl. ouders Weys-Houben; 10 uur Hoogmis jgt. zal. Joh. Burgers, echtgen. en zoon Hubert. Maandag: 8 uur lsm. zal. Theod. Classens. Dinsdag: 2e dinsdag ter ere van H. Ant. van Padua; 8 uur H. Mis ter ere van H. Antonius (offerbloc). Woensdag: 8 uur lsm. tot bijz. in tentie (fam. Burgers). Donderdag: 8 uur lsm. zal. Lena van Dongen. Vrijdag: 8 uur lsm. overl. ouders Wakkers-van Kempen. Zaterdagavond: 7.30 lsm. zal. An na Vollenberg-van Rijswijck. Lector 16 april: J. van Oers. Akolieten: Piet Mulders, Cor Jans sen, Ger van Staveren. Wat ga Je nu doen met je pas behaalde diploma? Is het beroep verpleger/verpleegster iets voor Je? Het St. Lambertus Ziekenhuis biedt Je hier toe de mogelijkheden. Niet alleen voor de stad Helmond maar ook voor de regio is het een belangrijk ziekenhuis. Er zijn 400 bedden, en de opleiding telt on geveer 150 leerlingen. Bovendien is dit ziekenhuis erg mooi ge legen. Kortom alle voorwaarden zijn aanwezig voor een goede De kursus Ziekenverpleging A duurt onge veer 31/2 jaar en bevat een verantwoorde kombinatie van studie en praktijk. Je kunt rekenen op een goede beloning (vanaf de derde maand f 744,77 bruto per maand in het eerste leerjaar, tot 994,75 in het vierde leerjaar). Verder kom je in aanmerking voor een eigen kamer in onze leerlingenflat, een reiskostenvergoeding, vier weken vakan tie per jaar en gratis eerste aanschaf dienst kleding. Wie op 1 augustus a.s. 171/2 jaar is, in het bezit is van een Mavo- of Mulo-diploma, Havo of Middelbaar onderwijs heeft genoten (tenminste overgang naar de vierde klas) kan zich nu al aanmelden voor de opleiding welke op die datum begint. Als je meer wilt weten, neem dan eens schriftelijk of telefonisch kontakt op met de afdeling Personeelszaken, Postbus 98, Hel mond, telefoon (04920) 24251, toestel 416 of met het hoofd Opleiding, toestel 266. Het enigste advies wat de raadscommissie voor jeugd- en sport zaken te behandelen kreeg was de „afbouw' van de sportvelden in Merselo, Oirlo-Castenray en Oostrum. Resp. 40.000,-, 41.000,- en 20.160- is hiervoor nodig. De commissie had er heel weinig moeite mee temeer waar wethouder Loonen duidelijk kon maken dat de eigen-inbreng van de betrekken verenigingen in de tien duizenden guldens loopt Zoals bekend heeft de gemeente door de verkoop van de gronden rond de Rouwkuilen 195000.ge kregen. Die heeft men ter beschik king gesteld om de sportvelden in Merselo, Oirlo-Castenray en Oos trum te financieren. Dit bedrag is echter te weinig mede door de kostenstijgingen, die sindsdien zijn opgetreden om de zaak rond te krijgen en nu is nog een laatste kre diet nodig van 71.160, Zoals gezegd had de commissie hier bijzonder weinig moeite mee, want het blijkt dat men op de kerk dorpen heel wat zelf doet, zelfs hele kleedlokalen in vrije tijd bouwen, zodat de eigen-in-breng zorgt voor een belangrijke korting van de be dragen, die anders nodig waren DE WIEëN Over de stand van zaken in de Wieën wist wethouder Loonen te vertellen dat men met de grondwer ken deze week klaar komt voor de eerste fase. Dat houdt dan in dat men nu de grond rustig enkele maanden laat liggen, om eventuele verzakkin gen op te sporen en dan zal gaan in zaaien. Het worden 3 velden en 1 oefenveld, waarvan de hockeyclub dat oefenveld en twee velden gaat krijgen. Hierover zijn al besprekin gen met de hockeyclub bezig, die o.m. gevraagd heeft naar kleedgele- genheid. Men zal kijken of men daar voorlopig iets semi-permanents neer zet, om zodoende later niet voor vol dongen feiten te staan. Terwijl men de grond dus even rust gunt, gaat men die halfiharde velden intussen reconstrueren en de sintelbaan aanleggen. Het feit dat de honkbalclub van die halfharde vel den gebruik zal moeten maken voor de beginnende competitie, noodzaakt diezelfde club dan eindelijk toch eens kontakt op te nemen met de gemeente, die daarom al enige tijd verzocht heeft. Dan denkt men nu aan de uitvoe ring van de tweede fase van dit sportveld. Dat is het stuk tussen de bestaan de velden en de Kruisstraat. Daar zal het hoofdveld komen liggen en B. en W. willen over het gebruik daarvan spoedig een gesprek met SVW. Daarnaast komen nog 3 vel den in die tweede fase klaar, mits men voldoende subsidies loskrijgt via de DACW. Het is wel opmerke lijk dat in de eerste fase er in feite zeer weinig werklozen aan bezig zijn geweest, terwijl het toch juist be doeld was als werklozenobject. Dit kon misschien reden zijn waarom de tweede fase niet gesubsidieerd zal werden, maar desondanks heeft men toch reeds een aanvrage om sub sidie ingediend. Tenslotte is er de derde fase tussen Kruisstraat en Langstraat gelegen, waarin ook nog eens 3 velden zullen komen. Wan neer dat gebeurt, is nog onbekend. Wel lopen B. en W. nog met het idee om tussen het sportveld van het Boschveldcollege en de Deurnese- weg nog enkele tennisvelden te gaan aanleggen. Maar dat is nog onder werp van studie. SPORTHAL, Natuurlijk kwam bij deze bespre king van het sportpark dé Wieën de vraag naar voren of in de tweede fase ook de sporthal zit. Wethouder Loonen stelde nog eens duidelijk dat hoewel het college het meeste voelt voor de bouw van een sporthal in of nabij het sportpark hierover eerst nog een gesprek zal zijn met de onderwijsinstellingen in Venray. Want de begeleidingscommissie voor deze hal heeft intussen half Nederland doorzwerven en tiental len sporthallen bezichtigd. Wat ook de verschillen waren, overal werd de zaal mede produktief gemaakt door het ondeiwijs. En dat zal ook in Ven ray dienen te gebeuren, Alleen op die grond zal dus vooraf nog over leg plaats vinden over de plaats van de hal. De commissie is bezig een rapport op te stellen over haar bevindingen van al dat gereis en getrek. Er zijn in feite twee soorten sporthallen, namelijk een soort confectiehal uit gevoerd door de firma Pelikaan uit Tilburg en de meer traditionele hal, die door verschillende ontwerpers gebouwd zijn. De Pelikaan-hal is ten opzichte van de traditionele hal goedkoper, maar heeft toch ook wel wat nadelen en blijkt op de duur toch niet zo stevig als de meer tra ditionele. Wethouder Loonen maakte wel duidelijk dat de commissie niet zo kapot is van de Pelikaan-hal en die liever ziet als sporthal nummer 2. Waar men geen goede raad mee weet is de zgn. aanbouw. Moet dat een volledig restaurant worden, moet dat een eenvoudige gelegenheid zijn, moet dat een trefcentrum worden en zo ja, voor wie en hoe. Daar is men nog aan het rik-raaien. Gedacht wordt aan een zaal van de maten 28 x 48 meter. KOPPENGELD Bij de rondvraag werd allereerst de kwestie Smakt aan de orde ge steld. Daar heeft men het idee laten varen om in de kelder onder de kerk een jeugdcentrum te maken. Daar gaat men nu het kleedlokaal op het voetbalveld voor uitbreiden en daar in is al een subsidie gevraagd. Maar eerst wil wethouder Loonen met Vierlingsbeek gaan praten, die een eerder door Venray gegeven sub sidie t.b.v. de sport gebruikt heeft om daarvoor de grond aan te kopen. Hij dacht dat zulks niet juist is. Maar daarover zal dan nog met Beek ge praat worden. Op de tweede plaats kwam ,aan de orde de zgn. jeugd-kollektes. Ver schillende leden waren van mening dat deze niet meer nodig zijn nu de nieuwe subsidieregeling er is. Maar deze koliekten zijn vroeger en mu nog altijd toegestaan omdat zij voor verschillende verenigingen een bron van neven-inkomsten zijn, die ze naast de subsidies nog altijd nodig hebben. En daarmee was het woord subsi die gevallen, waarbij wethouder J. Loorten zijn twijfels liet blijken over sommige bepalingen in de nieuwe verordeningen, die z.i. de zelfwerk zaamheid van de leden toch wel ge weld aan doen. De heer Janssen uit Leunen vroeg als overgangsmaat regel voor dit jaar bij de jeugdsport bet zgn. koppengeld nog te handha ven. De boekhouding, die men nu moet gaan voeren is zo ingewikkeld, zo stelde hij. Maar daar bleek die zelfde wethouder mordicus tegen. Het is werken geblazen volgens de nieuwe verordening als men centen wil vangen. En mien kan rustig de boekhouding inwerken, omdat men voorlopig nog voorschotten kan krij gen. Toen was het einde daar en een groot deel van de aanwezigen ging naar de sportraadvergadering. Wij hebben ontelbare, hoogst aktuele brillen. Zo kunt U zeker zijn van een bril die U werkelijk goed staat. En waarmee U een man van deze tijd bent. Bovendien staan wij garant voor een goede pasvorm omdat wij van vrijwel elk model alle maten in voorraad hebben. ALLÉ PRIJSKLASSEN Wij bieden U een topkollektie moderne brillen in alle prijsklassen van goedkoop tot duur. LEDEN VAN ZIEKENFONDSEN ontvangen natuurlijk de gebruikelijke vergoedingen. Camps Brillen GROTESTRAAT 14A - TELEFOON 04780 - 2409 - VENRAY R3 INTERIEURVERZORGING Wilhelminastr.S Venray 047BQ-2510

Peel en Maas | 1972 | | pagina 12