Vereniging sportraad zit niet snor JPMRMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMI Kerkelijke Diensten 5. gemeentelijke notities en mededelingen Leenen) WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN van 16 tot en met 22 april Vredeskerk Venray 95 75 50 via voordeel) I 2 50 25 vu voordeel) 2 50 via voordeel) 00 VRIJDAG 14 APRIL 1972 No. 15 DRIE EN NEGENTIGSTE JAARGANG VOOR AL UW DRANKEN PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 ADVERTFNTIEPRIJS 15 cl per mm. ABONNEMENTS PRIJS PER HALFJAAR 1.75 (bij vooruitbetaling) WEGWIJZER IN DE WARWINKEL VAN SOCIALE VOORZIENINGEN De gezamenlijke Noordlimburgse gemeenten waaronder uiteraard ook Venray hebben onder de titel „Welke sociale voorzieningen heeft de gemeente U indien nodig te bieden?" laten verschijnen. Dit boekje, dat binnenkort huis-aan-huis wordt verspreid, bedoelt te zijn een wegwijzer in de warwinkel van de sociale voorzieningen, welke door of door tussenkomst van de gemeente, kunnen worden verstrekt. Hoewel er een grote verscheiden heid in sociale dienstverlening en sociale rechten is, heeft de brochure slechts een bescheiden omvang, doch ook weer niet zo bescheiden, dat zij geen duidelijk overzicht geeft van hetgeen op het gebied van de sociale wetgeving door de gemeente wordt gedaan. Zo wordt in kort bestek een dui delijk antwoord gegeven op tal van belangrijke vragen, zoals: wat te doen als de werkloosheid niet van toepassing is? Als men in dienst moet of op herhalingsoefeningen, als men de huur of de omroepbijdrage niet kan betalen, als men een advocaat nodig heeft en deze niet kan betalen of wat men moet doen wanneer mén een beroep moet doen op de algeme ne bijstandswet. Door deze brochure wordt er mede de aandacht op gevestigd, dat ieder een recht heeft op een menswaardig bestaan en derhalve ook recht op so ciale voorzieningen. En omdat het een recht is, hebben de op dit stuk samenwerkende gemeentelijke afde lingen voor sociale zaken, meer be kendheid aan dit recht willen geven. Bovendien hoopt men met deze brochure te bereiken, dat men niet meer zo bevreesd is voor „een gang naar sociale zaken". In de Venrayse omstandigheden is deze vrees b.v. niet nodig. Iedereen die inlichtingen óf hulp wenst, wordt op de Leunseweg 2a ontvangen in een speciale kamer van de afdeling II-C (Sociale Zaken) waar men af gestapt is van het griezelige ambte lijke loket. Tussen 8.30 uur en 12.00 uur .staat men klaar voor het geven van inlichtingen of, indien nodig, voor hulp. In intieme sfeer worden de zaken afgehandeld, desgewenst zelfs door een bepaalde ambtenaar. Indien beslissingen moeten worden genomen, krijgt men die schriftelijk thuis en in alle gevallen lopen de betalingen via de ontvanger tenzij men de uitkeringen via de bank wil laten lopen. Onder alle omstandig heden is geheimhouding verzekerd. Blijven er na het lezen van de bro chure vraglen over? Wel, de afd. II-C (Leunseweg 2a) staat open voor iedereen en men zal trachten op iedere vraag het passende antwoord te geven. PASPOORTEN 'MOET MEN TIJDIG AANVRAGEN In verband met het naderen van het vakantieseizoen, doet men er goed aan nu reeds een paspoort aan te vragen en niet te wachten tot aan het laatste ogenblik. Een paspoort, waarvan de geldigheidsduur niet is verlengd en afgegeven is vóór 1968, is niet geldig voor reizen naar Groot Birttannië, Spanje, Portugal, de Skandinavische landen en landen uit West-Europa. Paspoorten, afgegeven na 1963 zijn nog bruikbaar voor toeristisch ver keer in West-Europa ,maar niet voor de hierboven genoemde landen. Paspoorten, welke vóór 1963 zijn afgegeven,' hebben hun waarde als reisdocument verloren. Als gevolg van een in november j.l. van kracht geworden landelijke maatregel, kost een paspoort thans 30,50. Voor paspoortaanvragen en inlich tingen éaarover kan men terecht op afdeling I-A (Bevolking ca.) Grote Markt 1, tel. 3838. Bij het aanvragen van een pas poort moet entwee foto's worden in geleverd. HINDERWET Openbare kennisgeving verzGek om vergunning Op de gemeentesecretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: A. Winnen, Jan Poelsweg 2a, Ysselsteyn om vergunning tot het oprichten, in wer'king brengen en in werking houden van een champig nonkwekerij waar mest en meststof fen worden bewaard. Adres inrich ting Jan Poelsweg 2a, Ysselsteyn, kadastraal gemeente Venray sectie H nr. 2787. A. J. H. Wismans, Timmer- mannsweg 64, Ysselsteyn om ver gunning tot het oprichten, in wer king brengen en in werking houden van een veehouderij en varkensmes- terij waar mest en meststoffen wor den bewaard. Adres inrichting Tim- mermannsweg 64, Ysselsteyn, kadas traal gemeente Venray sectie H nr. 2653 2847. G. J. H. Michels, Ringweg 8, Ysselsteyn om vergunning ex art. 6a der Hinderwet i.v.m. het uitbreiden/ wijzigen van een varkens- en kip- penhouderij waar mest en meststof fen worden bewaard en propaan wordt gebruikt. Adres inrichting Ringweg 8, Ysselsteyn, kadastraal gemeente Venray sectie H nr. 3059. Mobil Oil N.V., Stadhuisplein 30, Rotterdam om vergunning tot het uitbreiden van een inrichting voor het opslaan en afleveren van motor brandstoffen en service-station. Adres inrichting: Beekweg, kadas- straal gemeente Venray sectie L nr. 729 en 1020 ged. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende tien dagen na dag tekening van deze bekendmaking in brengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op woensdag 3 mei 1972 om 15.00 uur in het gemeentehuis, Gro testraat. Al hebben dan 19 sportverenigin gen zich in Venray aangemeld als lid van de nieuwe sportraad (geen stich ting meer, maar nu zelf vereniging), toch zit het niet snor met deze over koepelende organisatie. Enerzijds omdat b.v. een sportclub als S.V.V. wiegert om lid te worden, waardoor het front d'us niet gesloten wordt. Anderzijds omdat de gemeentelijke overheid, die de sportraad op dit moment in de subsidieverordening nog altijd erkent als een soort over koepelend orgaan, nu de mogelijk heid tot rechtstreeks kontakt met de onderscheiden sportverenigingen wenst open te houden en de taak van de sportraad meer ziet in het vlak van organiseren van kadercursussen, trim-gebeuren en het stimuleren van oprichting van andere sportmogelijk heden Deze zienswijze was onlangs in een gesprek met B. en W. door het col lege geponeerd. Deze opstelling van B. en W. vond Leunen nog al vreemd, want diens afgevaardigde zei klip en klaar dat de meeste verenigingen zich aange meld hebben omdat ze „bang zijn anders te kort te komen", maar als de gemeentelijke overheid de sport raad niet als overkoepelend orgaan wenst te gebruiken, dan heeft een dergelijk lidmaatschap weinig zin. Wethouder Loonen, die ook deze vergadering weer present was, vond dat men de zaken wat te veel zwart wit afschilderde. Waar het om gaat is, dat de sportraad in het verleden niet zodanig functioneerde dat B. en W. er veel aan had. Die heeft zich toen rechtstreeks tot de verschillen de sportverenigingen moeten wen den. Zal blijken dat de sportraad- nieuwe-stijl beter funktioneert en inderdaad spreekbuis is van alle sportverenigingen, dan is het. logisch dat B. en W. graag kontakten met die nieuwe sportraad zal onderhou den. Maar het is de sportraad die zich waar zal moeten maken. Toen dat dan duidelijk gesteld was (maar wel onduidelijk bleef, hoe dat zal moeten) ging de vergadering moeizaam verder. Want op de agen da stond de bestuursverkiezing. Hoe wel dringende oproepen gezonden waren naar alle aangesloten leden cm kandidaten te stellen, was het resultaat nul komma nul. Een poging om gauw even het oude bestuur van de stichting als nieuw bestuur van de vereniging te benoemen, liep spaak op de onwil van enkele dezer heren. De een (dhr. van Kuyck) wenste geen lid te blij ven, omdat hij lid was van een ver eniging, die zich niet bij de sport- Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende mits hij binnen de gestelde termijn sohriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray 14 aipril 1972 Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, De burgemeester, G. H. SCHOLS De loco-secretaris A. L. G. JANSSEN raad had aangesloten, de ander (dhr. Swinkels) omdat hij zulks niet regle mentair vond. Hierover is lang en breed gepraat, men schorste zelfs de vergadering voor onderling beraad, maar uitein delijk zal een commissie van goede diensten, bestaande uit Mevr. Bak ker en de heren van Els wijk, Keij- zers, Janssen (Leunen) en Dupont eerst een bezoek gaan brengen bij de oud-bestuursleden, die eventueel in het nieuwe bestuur zitting willen hebben en verder andere kandi daten gaa nzoeken. VOORAF had men nog het antwoord voorge lezen dat B. en W. gegeven had op een klacht van de Sportraad, waar om geen lid van de Sportraad was uitgenodigd ziting te nemen in de sporthalcommissie. B. en W. stelde dat men daar een klein gezelschap voor uitgenodigd had op persoonlijke titel om snel te kunnen werken. Op persoonlijke ti tel was o.m. de heer Swnikels be noemd, die als secretaris van de Sportraad wel degelijke kontakten met die raad had. Het college had echter geen bezwaar als alsnog iemand van de sportraad in deze commissie zititng nam. Maar daar ging de vergadering maar niet ver der op in. De overige punten van de agenda kwamen niet meer aan de orde. Wet houder Loonen gaf een overzicht van de stand vn zaken bij het sportveld, maar hierover leest U in het verslag van de raadscommissie voor jeugd en sport Zo ging deze vergadering dan wel iswaar niet uit als een nachtkaars, maar de resultaten waren bepaald niet om over naar huis te schrijven. Hoe het verder met de Venrayse sportraad zal gaan hangt nu voor namelijk af van de commissie vari goede diensten, die voor de zware taak staat een representatief en kwa- lifaief goed bestuur bijeen e krijgen, da metterdaad wat meer fut kan brengen in de nu als los-zand aan elkaar hangende vereniging. GEMEENSCHAPSVIERING VENRAY Een experiment: Om uit te pro beren of de zaterdagavond een ge schikter tijd is voor de wekelijkse tafelviering dan de zondagochtend, wordt komende weekend een zater dagavonddienst gehouden en géén zondagdienst. A.s. zaterdag 15 april 's avonds om 8 uur in het gebouw van de Levens- school^ Bevrijdingsweg 2a heeft de eucharistische tafelviering als the ma: „Het grootste teken ons ge geven". Celebrant: kap. H. Latten. Zondagmorgen geen viering in de Levensschool. Derde zondag van Pasen. Zaterdag: 19.00 nederlandse hoog mis, int. Jan Thomassen overl. ouders Berents-Egelmeers. Zondag; 8.00 gelezen mis, int. gez. Janssen en fam.; 9.30 gregoriaanse hoogmis, int. Martinus Weijmans; 11.00 nederlandse hoogmis, int. dok ter Bloemen; 18.00 gelezen mis, int. Martinus Wismans en echtg. Maandag: 8.00 overl. ouders Jans- sen-Maessen; 9.00 Pastoor Pascal Schmeitz en ouders als stichting; 19.00 overl. fam. Bouten-Hagens. Dinsdag: 8.00 voor een zieke (B. J.) 9.00 Theodorus Pouwels; 19.00 Fran- cisca H. v. d. Munckhof. Woensdag: 8.00 Grada Creemers- Dijkmans; 9.00 Antoon van Osch; 19.00 Josefina Linders vwg. de buurt. Donderdag: 8.00 tot zekere inten tie; 9.00 Jacob van Mil. Vrijdag: 8.00 tot zekere intentie; 9.00 Martinus Cornelissen en An- toinetta Wijnhoven als sticht.; 15.00 tot dankzegging bij het 40-jarig be- saan van de Huishoudschool; 19.00 Willy Poels-Schots Mathieu Stoks. Zaterdag: 8.00 gez. Janssen en fam. 9.00 Harrie Messemaeckers; 19.00 tot zekere intentie. Vastenaktie Voor de projekten van de Bis schoppelijke Vastenaktie werd in on ze parochie het mooie bedrag gege ven van 3.480,39. Dit bedrag vol doet aan de verwachtingen om samen met de andeer parochies van noor delijk Limburg de voorgestelde pro jekten te kunnen financieren. Na mens de werkgroep vastenaktie: Hartelijk dank! Akolieten: Zaterdag 15 april: 19 uur Ad Ver beek en Irene Troisfontaine. Zondag 16 april: 8 uur Jos Lau- rensse en Huub Janssen; 9.30 Wim Kremer en Boudewijn van Grins- ven; 11 uur Paul v. d. Heuvel en Mia Voermans. Misdienaars: Zondag: 18 uur Gerard Hendriks en Thom. Verleg. Maandag, dinsdag, woensdag; 8 u. Marcel Jeurisen en Frans-Jan van Gerven 19 uur Peter Janssen en Willy Rongen. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 8 u. Theo Cox en Hans Martens. Vrijdag: 15 uur Roland Michels en Anton Huibers; 19 uur Jackie van Els en Sjennie Sijbers. PAROCHIE PA1FR5KERK 2e zondag na Pasen. H. Missen: 7.30 9.00, 11.45, hoogmis 10.15; 18.00 uur avondmis. Dinsdag: 2e dinsdag van de St. Antoniusnoveen's avonds om 7 uur avondmis met voorbeden voor de aanbevolen intenties. Vrijdag: 15.00 gez. H. Mis bij ge legenheid van het 50-jarig huwelijk Clevers-Verberkt; 19.00 avondmis voor de gezinnen van de parochie. Zaterdag: 5.00 en na de avondmis tot half acht gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis als zon dagsviering. Misintenties Zaterdag: 18.30 overl. fam. Lin ders-V erkoe'ij en. Zondag: 7.30 voor de parochie; 9.00 Fien van der Linden; 10.15 Jan Jen- niskens; 11.45 overl. fam. Swinkels- Michels en dochter Gertrud; 18.00 overl. fam. Coopmans-Custers. Maandag: 7.45 Constant Rojer; 8.30 Franciscus van der Weijst; 19.00 Fien van der Linden. Dinsdag: 7.45 Antoon Luijpers; 8.30 Vader Nieuwstad; 19.00 overl. fam. Vermeulen-Dijkmans. Woensdag: 7.45 Antoinette Ram- melman-Elsevier; 8.30 Martinus Lenssen en overl. kinderen; 19.00 overl. fam. Peters-Arts. Donderdag: 7.45 Eva Wilhelmina Rojer; 8.30 Antoon Verhaagh; 19.00 Fien van der Linden. Vrijdag: 7.45 Antoon Luijpers; 8.30 Mathilde Wasser; 15.00 50-jarig hu welijk Clevers-Verberkt; 19.00 ge zinsmis, tot zekere intentie (J.). Zaterdag: 7.45 Elisa Gregoria Palm; 8.30 Huberta van Megen. Dienbeurten Akolieten (16 Lm. 22 april) Zaterdag: 18.30 Bert Janssen, Luc Janssen. Zondag: 7.30 Frans Bonants, Peter Bonants; 9.00 Jac. Claessens, Mari Fleurkens; 10.15 Jan Schellekens, Marco Pop; 11.45 Jos Jeuken, Frans Jeuken. Dienbeurten Misdienaars Zondag: 18.00 Richard Janssen, Gerard Stoks. Maandag, woensdag, vrijdag: 7.45 ans v. d. Bekerom, Henny Clephas; 19.00 Marco Cornelissen, Jeroen Cor- nelisöen. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 7.45 Pim dè Vos, Leo Janssen; 19.00 Ron- ny Clevers, René van Hooren. Vrijdag 21 april 3 uur (50 jarig hu welijk): Ronny Clevers, René van Hooren. Derde zondag van Pasen. Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. Nout Cremers en ouders. In deze avondmis worden meerstem mige liederen gezongen door het „Pastoor Kemmere Koor" uit Gejjs- teren. Zondag: 8.00 leesmis voor overl. Hubertus Lucassen; 9.00 leesmis v. overl. Theodora Coenen en Piet Her mans. Het kinderkoor zingt enkele liederen; 10.00 hoogmis voor overl. fam. Henkens-Lenaers. Nederlandse gezangen door het kerkelijk zang koor; 11.30 leesmis bij gelegenheid van een 12V2-jarig huwelijksfeest en voor overl. ouders Piet Evers en Maria Evers-Clevers 18.30 avondmis voor overl. José Min-Hendrikx. Maandag: 8.00 leesmis voor overl. Hendrica Minten 19.00 avondmis v. overl. Piet Oomens. Dinsdag: 8.00 leesmis voor overl. ouders de Mulder-Arts 19.00 avond mis voor overl. fam. Clephas-Han- nen. Woensdag: 8.00 leesmis voor overl. fam. van Rossum-Janssen 19.00 uur avondmis voor Jo van Vegchel en Harry Janssen. Donderdag: 8.00 leesmis voor overl. Albert Stevens 19.00 avondmis Voor overl. Jacques Versteegen. Vrijdag: 8.00 leesmis voor vader en kinderen, overl. moeder en fa milieleden 19.00 avondmis voor overl. ouders Bouten-van Megen en Hu bertus van Megen. Zaterdag: 8.00 leesmis voor leven den en overledenen van de familie Janssen Gouden Leeuw) 11.00 plech tige huwelijksinzegening en eucha ristieviering voor het bruidspaar Hofman-Hanen 19.00 avondmis voor overl. familie Jansen-Manders. Deze avondmis wordt gezongen door het jongerenkoor met medewerking van het orkest van de personeelsvereni ging van Rank Xerox onder leiding van Jo van Els. Het thema van deze viering zal zijn: „Zeg maar „ja" te gen het leven." De jongeren zullen deze eucharistieviering verzorgen. (vervolg z.o.z.) 8 «s53lk ica ra MB ÜH PS SS I7H 1 IÏmï Wmm I' 'feil $ïaPl Rieten opbergmand. Vierkante schalen van Kan veel in en snel bij„a onbreekbaar glas hebt U de rommelhoek- jes in huis netjes op- ruimd 11 cm 6 voor 2.25 22 cm p. st. Probeert U deze Römer- Vleesmolen. Praktisch Moderne keukenspie- topf eens. Alles heerlijk en snel te reinigen. lekker klaargemaakt zonder vet. In de kleuren rood en wit 12.95 Receptenboekje Met zuigvoet gels. In verschillende kiezen uit verschillende maten, reeds vanaf modellen. Vanaf 0.4 Itr. Royale theepot. U kunt Voor de eerste gemo toriseerde kleuterschre- den. Deze voordelige houten kleuterstep 1.

Peel en Maas | 1972 | | pagina 11