Wanssum ging in Yenray op bezoek SIERTIN Uit Ptel en Haas INGLZONDEN Overheidssteun voor Noordelijk Limburg WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Inlichtingen gevraagd VRIJDAG 31 MAART 1972 No. 13 DRIE EN NEGENTIGSTE JAARGANG VOOR AL UW DRANKEN PEEL EN MAAS ES DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 15 ct per mm. ABONNEMENTS PRIJS PER HALFJAAR 6.75 (bij vooruitbetaling) Mag „herindeling" een zaak zijn, die in Venray zelf weinig belang stelling trekt, in Wanssum heeft het de volle aandacht van een plaatselijk werkcomité. Dat comité had het verzoek gericht aan Venray's B. en W. om over die kwestie eens te mogen komen pra ten. Dat verzoek werd graag ingewilligd en kon men donderdag in Venray's raadszaal behalve B. en W. ook het gemeentebestuur van Meerlo-Wanssum daar vinden en het werkcomité, waarvan de heer Spinnewün de woordvoerder was. Burgemeester drs. F. Schols heette het gezelschap welkom en vertelde dat men aan het betreffende verzoek graag geihoor had gegeven, dodh het juiist gevonden had ook het gemeen tebestuur van Meerlo-Wanssum uit te nodigen voor deze bijeenkomst. i UITEENLOPENDE MENINGEN Over herindeling, aldus drs. Schols, lopen de meningen in Noord Lim burg uiteen. Maar ondianks soms te gengestelde meningen ds gelukkig de samenwerking, die er al is, blij ven be staan. Hij zag deze samenkomst niet als een „afzetten tegen", maar eerder als een „samen zoeken" naar de bes te wijize om de belangen van de men sen te kunnen behartigen. WANSSUMSE MENINGVORMING De heer Spinmewijn vertelde hoe men in Wanssum middels café-ge- sprekken en een enquête over de her- indeHing er achter gekomen is, dat een groot deel van het dorp bij een komende herindeling naar Venray wil. Het comité ds nu aan het onder zoeken, wat er speelt. Zo is men naar de hearing in Meerlo geweest, heeft men kontakt gezocht met het comité, dat een Maasdonpengemeente propa geert en wil men weten wat Venray voor plannen heeft. Daartoe had men varn comité-wege een stel vragen op gesteld voor het Venrayse gemeente bestuur. DORPSRAAD De eerste was hoe Venray tegen over dorps- en wij kraden staat. De burgemeester beklemtoonde dat men goede ervarignen heeft met dit ARROWSHIRTS MODEHUIS THOMASSEN van 1 april 1922 Het mijnveld in Vlodrop. Nog onophoudel-k .is men met een 30-tal personen bezig aan 2 boortorens de onderzoekingen en diepteboringen voort te zetten, welke :nu op 1060 ge naderd zijn. Er wordt een beste kwa liteit machine-kolen gevonden, waar door de hoop gevestigd blijft dat de mijnbouw - exploitatie zal gaan. Venray, 1 April 19.22. Maandag 27 Maart hielde de Kamer van Koop handel en Fabrieken alhier -haar laat ste vergadering in Hotel De Zwaan. Met de opheffing van de Kamer van Koophandel en Fabrieken verdwijnt uit onze gemeente een nuttig, werk zaam 'en belangrijk openhaar li chaam. Naar wij vernemen zal de siga renfabriek der firma Baars weder met volle kracht beginnen te werken. De loonen worden echter met 16 pet. verlaagd. In de laatste dagen is het toe zicht op de wegkaarten in Noord- Brabant weer zeer verscherpt. Een ieder zij dus in zijn eigen belang ge waarschuwd. Gevraagd bekwaam paarden knecht bij L. Kurstjens, Ysselsteyn. Biedt zich aan een R.K. Meisje 28 jaar, .kan alle huiswerk verrichten. Adres bureau van dit blad. Te koop turf en turfslijk in de Spurkt a 3.75 per roede. Betaling bij aanwijzing. Heeren Rookers. In het sagaren- magazijn P. v. Opbergen, Markt, zijn de meeste bekende merken sigaren met 1, 2 en zelf 3 cent per stuk in prijs verlaagd. Profiteert van deze aanbieding. soort raden. Hierin komt door, wat er leeft in wijken of gemeenschappen en dat wordt dan in periodieke ge sprekken doorgespeeld naar de ge meente, die anderzijds ook via kon- takt-b ij eenkomsten gesprekken heeft met wijken en dorpen. De geloofwaardigheid in eigen .dorp of wijk geeft de dorpsraad een be paald gezag. Een gezag dat zij ander zijds al gekregen heeft door het feit dat de leden ofwel gekozen zijn, of wel door de verenigingen daarin zijn afgevaardigd. Bestuurlijke bevoegdheden zijn de raden nog miet gegeven, al studeert men samen met Horst over moge- lijikheden dienaangaande. Daar zitten heel veel facetten aan vast, die inder daad eerst allemaal bekeken moeten worden. Intussen zijn ook de wijk en dorpsraden tot gezamenlijke ge sprekken gekomen en ook van die kant kunnen bepaalde suggesties ko men. De gemeente subsidieert de ra den, die overigens een nieuw ver schijnsel zijn in Nederland. Op de vraag van burgemeester drs. Dittrich of die raden feitelijk geen protest-comités worden, werd ont kennend geantwoord. HULP VOORAF Een volgende vraag was of er mo gelijk kontakt met Venray kan zijn, reeds voor de samenvoeging om te komen tot een zo goed mogelijke be geleiding als de wet eenmaal de Sta- ten-Generaal is gepasseerd. Burgemeester Schols vroeg zich af of dit zinvol is. Men weet nog hele maal niet wat er uit de bus kan ko men. Als de wet eenmaal de tweede kamer is gepasseerd en daarin wordt beslist dat Wanssum bij Venray komt is het nog tijd genoeg om van ge dachten te wisselen met gemeentebe stuur en bepaalde groeperingen. Hij wees er op dat standpunten ook in een soort vaartversnelling zijn gekomen. De laatste tijd hoort men veel meer dat men de zwaartepun ten van het lokale bestuur bij het gewest moet brengen. Dat geeft weer heel andere mogelijkheden en aspecten dan de herindeling, die waarover men thans praat VERTEGENWOORDIGING VAN WANSSUM Het comité wilde ook weten hoe B. en W. doe vei '.ogenwoordiiging van Wanssum zag in Venrays raad na de herindeling. Burgemeester Schols verwees dat heel diplomatiek naar de kiezers, die t.z.t. dan wel gaan uitmaken wie in de raad komt. Wel wees hij op de bestaande kerkdorpenlij st in Venrays raad, die dank zij hun goede samen werking een der grootste fracties in Venray's raad is. Wel bevestigend kon hij antwoor den op de vraag of Venray niet- raadisledien toeliet in raadscommis sies. „We zijn daar rustig aan mee begonnen om de burger steeds meer te betrekken b'ij het bestuur, maar of we daarmede meteen de steen der wijzen hebben gevonden, waag ik te betwijfelen.aldus zijn commen taar. Bevestigend werd ook de andere vraag beantwoord of B. en W. de hui dige bestuursvorm inderdaad vol doende acht om aan de eisen van deze tijd tegemoet te komen. „Met al le feilen en fouten, die er aan kleven, meent het Venrays college dat de de mocratische wijze waarop dit bestuur nog altijd 'tot stand komt, nog altijd de beste wijze is POLITIEK Dan kwam er wat politiek om de hoök kijlcen. De Meerlo-Wanssumse wethouder Baron Weichs de Wenne had dikwijls in Wanssum de vraag horen stellen of het Venray wat waard was, dat men bij eventuele sa menvoeging een stel goede indus trieën er bij krijgt en een haven. En zo ja, of het dan niet op zijn plaats is dat datzelfde Venray op voorhand daar voorzieningen gaat aanbrengen, die thans nog ontbreken. Het comité was er als de kippen bij om te vertellen dat zij deze vragen nooit gehoord had bij de café-ge- sprökken of bij de enquête. Maar de burgemeester ging er des alniettemin heel rustig op in. Hij stelde nogmaals hee,l duidelijk dat Venray grond genoeg heeft en ker nen genoeg. Men zit beslist niet om meer te springen. Als men echter tot herindeling wil komen, zo is de stel ling van Venray, dan zou het om meer dan een reden goed zijn dat Venray Wanssum er 'bij krijgt. Dat betekent dus dat Venray be slist niet van plan is een soort good will premie vooraf te geven. Dat zou niet te verkopen zijn. Het brengen van voorzieningen moet bepaald wor den door een zo eerlijk mogelijk sa mengesteld investeringsprogramma, waardoor eltk zijn deel krijgt. MAATSCHAPPELIJKE VERWEVENHEID Pastoor Slots ging nader in op wat in de reeds genoemde café-gesprek- ken en enquête naar voren was ge komen als argument om Wanssiim bij Venray te voegen. Grotere onderwijs mogelijkheden, een beter industrie beleid, betere mogelijkheden voor vrijetijdsbesteding, grotere kulturele mogelijkheden, waren allemaal facet ten van wat hij noemde de maat schappelijke verwevenheid tussen de beide plaatsen. Een verwevenheid, die duidelijk naar voren was geko men. Wethouder Weichs de Wenne ging dieper in op wie nu feitelijk wel bij die cafégesprekken waren geweest en hoe bet hij die enquête was toe gegaan. Het bleek dat van de uitge geven enquêteformulieren 1/3 was te rug gekomen. Van dit een derde deel was 90% voor samenvoeging bij Ven ray. Bij de cafégesprekken waren in totaal 35 mensen betrokken. Toen drs. Ditrich daarop stelde dat de belangstelling niet erg groot is ge weest en men toch moeilijk kan zeg gen, dat die 35 de mening van Wans sum weergaven, schopte hij tegen een ziek been Want het raadslid Rutten van Wanssum vroeg deze burgemeester vanaf de publieke, tribune hoe hij dan uit een bezoekerstal van 75 men sen op de Meerlose hearing durft te konkluderen, dat „een grote meerder heid van de bevolking" voor het voortbestaan van Meerlo-Wanssum Pastoor Slots gooide olie op de golven door te zeggen dat het zeker niet de bedoeling is van het Wans- sumse comité om zich af te zetten' tegen het gemeentebestuur van Meerlo-Wanssum. En Venrays burge meester vroeg zich af wat nu de waarde is geweest van alle hoorzit tingen. „Men kan moeilijk stellen, ook al door het gering aantal bezoe kers, dat deze nu de representatie zijn van de mening van de bevol king"zo was zijn bescheid. GEYSTEREN Toen deze donderbui was overge dreven, wilde Baron Weichs de Wen ne weten wat het Wanssumse comité wel daoht over de positie van Geys- terën. Hij kreeg prompt te horen dat elik dorp zijn eiig enstandpunt dient te bepalen in deze kwestie. Het comité 'heeft kontakt gehad met Geysteren, doch dat heeft niets meer van zich laten horen. WANSSUMS TOEKOMST wilde dit comité-van-overleg in Ven rays verband nog nader uitgediept hebben. Daarom was de vraag, hoe men in Venray de ontwikkeling van Wanssum zag, hoe het zit met wo ningbouw, wat men doet aan dorps- verfraaiing en welke diensten per dorp geregeld worden. De burgemeester zei 'klip en klaar, dat Venray natuurlijk niets kon zeg gen over de toekomstige ontwikke ling van Wanssum. Dat 'is tot heden geen zaak 'geweest van het Venrayse college. T.a.v. bijv. de uitbreiding van de industrie is er ruim overleg met de regionale commissie, waar in ook Meerlo-Wanssum zit, terwijl er overigens nog gentleman-agree ments bestaan tussen dat bestuur en Venray over de vestiging van niet- natte industrieën. Vanuit de huidige situatie zou op dat punt zelfs geen herindeling nodig zijn. Maar men kan nooit weten hoe toekomstige bestuur- deren over deze samenwerking den ken en daarom is het toch goed te stellen dat ontwikkeling van de in dustrialisatie in de regio een eenheid van beleid vraagt. Wat er na even tuele samenvoeging in Wanssum gaat gebeuren, hangt dan af van de situa tie, die dan ontstaat. Wethouder Schols vond het een mceilijke zaak om over woningbouw te spreken in een tijd, dat zeker de woningbouw door een strakke curve- prijs alleen nog maar in grote blok ken te verwezenlijken is. Daarnaast spelen planologische aspekten, die in tussen iedereen wel bekend zijin en waarin het spreidingsbeleid van de bevolking een hele grote rol speelt. Venray staat op het standpunt dat de natuurlijke aanwas van de kerk dorpen waar mogelij'k in het betref fende kerkdorp moet worden opge vangen. Krijgt men daarvoor geen woningwetwoningen-vergunningen dan gaat men het proberen met pre- miewoningen voor verhuur of ver koop. Van deze laatste zijn er onge veer 'n tweehonderd reeds gebouwd op de kerkdorpen en heeft men ook nog plannen voor de toekomst. Voor dorpsverfraaiïng staat een (grote) post op de begroting. Het is aan de raadsleden om hier te komen tot een zo eerlijk en goed mogelijke besteding van deze gelden voor alle kernen. Venray kent nog geen rijdend ge meentehuis, dat bij tijd en wijle in de kernen op bezoek komt. Er schijnt weinig behoefte aan te bestaan. Zou die inderdaad blijken, dan zou men eens tot een kosten-begroting moeten komen om te zien, of zo'n rijdend huis zin heeft. Uitvoerig is door de verschillende wethouders staande deze vergadering nog ingegaan op de belastingen, die Venray kent en over de subsidies die gegeven worden aan culturele, jeugd - en sportverenigingen, alsmede aan de kleuterspeelzaal. ONDERWIJS De vraag cf Venrayse college een basisschool voor iedere kern wense lijk achtte werd beantwoord met de opmerking dat men hier niet op de eerste plaats een soort kerktorenpoli- tiek voert, doch kijkt waarmede de betrokken kinderen het best gediend zijn, zodat zij zo'n volwaardig moge lijk 'basisonderwijs zulen krijgen. Zeker speelt het college niet met de gedachten om sportclubs of mu ziekgezelschappen te fuseren, dit was een andere vraag. Men dacht zelfs dat meerdere verenigingen meerdere mensen mogelijk maakten hieraan deel te nemen. Doch moge lijke initiatieven in deze moeten van de verenigingen zelf komen. Tot he den kent men die niet. INDUSTRIALISATIE Het was wethouder Fransen, die er meende op te moeten wijzen, ook bij het Wanssumse comité, dat Meerlo- Wanssum, zonder rijkssteun er in ge slaagd is 1550 arbeidsplaatsen te creëren, waarvan 550 in Wansum met zijn 6000 inwoners en dat percentage heeft Venray nog niet gehaald. Burgemeester Schols erkende daar groot respect voor te hebben, doch begreep kennelijk niet, wat zulks met dit gesprek van doen had. WAT BEDOELDE DE MINISTER Indertijd bij de samenvoeging van Wanssum en Meerlo heeft de toen malige mnister 'bij de betreffende wet gezegd, dat deze samenvoeging past in de toekomstige herindeling. Men vroeg wat Venrays college hierover dacht. Het college wist niet welk plan de toenmalige minister in zijn hoofd had voor de herindeling. De vraag is verder of die overwegin gen ook nu nog onverkort gelden. 'Zijn er intussen geen heel andere ge dachten gekomen over gewestvor ming en herindeling. Is het zelfs niet mogelijk dat het jongste rapport van de Vereniging van Nederlandse Ge meenten over de herindeling van Noord Limburg de kast in gaat, nu het accent veel meer valt op gewest vorming? VOORUITLOPEN Wansum vroeg of men vooruit lopend op de herindeling niet vast wat inniger kon gaan samenwerken. Het Venrayse college zag die nood zaak niet, omdat er helemaal geen noodsituatie is en Venray beslist zelfs de schijn niet wil wekken Wanssum bij Venray te halen. Wat er op het ogenblik aan samenwerking is, draait lekker en waarom zou men dat gaan veranderen. Burgemeester Schols wees ten overvloede nogmaals op de Venrayse stelling. Eerst als men gaat komen tot herindeling, eerst dan wil Venray be paalde wensen verwezenlijkt zien En daarmede ging dan dit vragen uurtje dat intussen uitgegroeid was tot enkele uren ten einde, in een goede sfeer en in een prettige verstandhouding. Langs deze weg heb ik de behoefte om op een zaak te reageren dlie mij en vele ouders niiet lekker zit. Het gaat om het volgende: Wij hebben onze kinderen iafgelo- pen zondag 19 maart naar de bios coop laten gaan in de Luxor te Ven ray. Daar speelde de film van Aste- rix. een kinderfilm, die in hoofdzaak voor de kinderen bestemd was. Het ergerlijke echter was dat, toen de kinderen na afloo pthuis kwamen, zij de mond vol bleken te hebben over een voorfilm, die zij hadden ge zien van do te verwachten film Blue MoVie. Hierin waren scènes waarvan ik dacht dat zij besclist niet geschikt waren voor kinderen van 9 en 11 jaar. Wij hebben ons daar dan ook ver schrikkelijk aan geërgerd en llaten dan ook e enfel protest horen en vra gen ons in alle eerlijkheid af of dit ■nu wel nodig is geweest. Denkt U, idirektie van de Luxor, nu echt dat dergelijk soort kinderen vanaf 7 jaar die komende film zal gaan zien? Waarschijnlijk niet en toch vond U het zo nodig om hun er even op attent te maken! Vindt U het echt nodig om onze kinderen op die manier voorlichting te geven (of moeten wij soms zeggen verpesten?). Wij proberen onze kin deren te beschermen zo goed en kwaad als dat gaat, maar U vindt waarschijnlijk de geldla van de Lu xor belangrijker! Weet directie, dat ik vele ouders heb gesproken die het niet met U eens zijn en wij hopen van harte dat U dergelijke vertoningen voortaan achterwege zult laten. W. Goossens Naschrift: Gevraagd naar de reaktie van de direktie, was die in eerste instantie verwonlerd en zelfs boos bij de ge dachte dat de voorfilm in de kinder voorstelling vertoond zou kunnen kunnen zijn, omdat er een uitdruk kelijk verbod van de direktie bestaat om tijdens kindervoorstellingen voor films van welke film dan ook te vertonen. Zelfs bij voorstellingen van de filmvorming (14 tot 18 jaar) wor den de voorfilms weggelaten en be perkt men zich tot de hoofdfilm. Het gaat dus te ver te veronderstellen, dat hier moedwil in het spel is, laat staan dat er publiciteitswaarde aan toegekend kan worden. Bij nader onderzoek door de direk tie bleek, dat uitsluitend in de mid dagvoorstelling een reserveoperateur de filmvoorstelling heeft verzorgd en deze heeft er niet bij stilgestaan, dat de voorfilm aan het journaal zat vast geplakt. Hij verklaarde dat de 55 se conden durende voorfilm voorbij was eer hij er erg in had. Het is dus een misverstand dat de direktie uiteraard betreurt. Overi gens werd ter relativering aange haald, dat de voofilm bijzonder frag mentarisch en algemeen was, in te genstelling tot de suggestieve beel den in het NOS televisie journaal dat om acht uur werd uitgezonden naar aanleiding van de première van Blue Movie. Toen werd voor een alle leef- tijdenpubliek vijf minuten lang op in dringende wijze aandacht aan deze film geschonken. Het is niet voor niets, dat de gehele filmkeuring op losse schroeven staat. Dat neemt ech ter niet weg, dat voorfilmvertonings- verbod tijdens kindervoorstellingen in Luxor ook dan zal blijven bestaan, net zo goed als foto's van sexfilms niet in de etlages worden opgehan gen, die overigens gekeurd zijn en er wettelijk geen verbod bestaat om de- i ze foto's te tonen. LIMBURG-NOTA (1) Noordelijk Limburg is als „buiten- geweest" lange tijd door het rijke westen uitgebuit. Maar in de jaren na de oorlog ging het er op lijken dat deze situatie radikaal veranderde. Het is Den Haag een goede gewoonte geworden de „buitengewesten" te verzorgen, om de mensen uit de over bevolkte Randstad weg te houden. Deze goede gewoonte heeft de naam „bijzonder beleid' gekregen, die voor een periode van telkens vier jaar werd gehanteerd, die wat Limburg betreft, tot dusver steeds werd ver lengd. Het „bijzonder beleid" heeft ten eerste tot doel de economie te stimu leren. Voor Noordelijk Limburg is dat vooral de bestrijding van de strukturele werkloosheid, die wordt veroorzaakt door de teruglopende werkgelegenheid in de landbouw. Het tweede doel van het „bijzonder be leid" is het bevorderen van het wel zijn. Waarom moet er door de overheid iets aan welzijn worden gedaan? De vestiging van fabrieken, die de werk gelegenheid op peil moet houden trekt veel arbeidskrachten naar de plaats van vestiging. Die mensen moeten ergens wonen - er moeten dus nieuwe huizen wor den gebouwd. In het verleden zijn daarbij fouten gemaakt. Hele nieuwe wijken werden snel uit de grond ge stampt, woningen werden slecht ge bouwd en te dicht op elkaar, stukken 'rekreatiegebied werden volgebouwd enz. enz. Dit alles heeft konsekwen- ties voor het leefklimaat. Het bevor deren van welzijn is iets aan die kon- sekwenties doen. Konselcwenties als probleem op het gebied van b.v. op voeding, seksualiteit, godsdienst, druggebruik en alcoholisme, die door b.v. peuterspeelzalen, buurtverenigin gen en hulpverlenende instanties kunnen worden opgevangen. Er moe ten meer ontspanningsmogelijkheden komen voor het grotere aantal men sen, er moet veel meer worden over legd en er moet meer worden mee gepraat bij het maken van plannen, fouten die in het verleden zijn ge maakt moeten worden vermeden. Tot dusver werd een groot deel van het welzijn van de bevolking in noordelijk Limburg betaald door het Rijk, in het kader van het „bijzonder beleid". Maar de huidige vierjarige periode van dit beleid eindigt eind 1972. Moet er nu een nieuwe vier jarige periode komen, of niet? De gegevens waarmee deze vraag wordt beantwoord zullen worden aangedragen door de Limburg-nota, die Gedeputeerde Staten van Lim burg in opdracht van de regering zul len samenstellen. De nota bevat ge gevens over economie en welzijn in de provincie. Het materiaal over wel zijn in noordelijk Limburg wordt ver zorgd door het regionaal welzijns- overleg, een permanente organisatie onder voorzitterschap van direkteur van de Stiching Samenlevingsopbouw Noordelijk Limburg C. Spigt, en waarin worden vertegenwoordigd de Scholenkontaktraad Noordelijk Lim burg, het vormingswerk, de G.G.Z. en de psychiatrische centra, het maatschappelijk werk, de pastoraal, het Gewestelijk Arbeidsbureau, en het regionale jeugdcentrum. Uitgeno digd om deel te nemen aan het over leg is de Venrayse wethouder en di rekteur van de regionale woning bouwvereniging G. Schols. Het regionaal welzijnsoverleg heeft voor de Limburg-nota éen aantal prioriteiten geformuleerd voor de be vordering van het welzijn in noorde lijk Limburg. Prioriteiten op het ge bied van vormingswerk, onderwijs, de psycho-sociale hulpverlening, jeugdwerk, maatschappelijk werk, huisvesting voor gastarbeiders, be- j a ardenzorg, hu weli j ksbemiddeling, hulpverlening voor alleenstaanden, sportbeoefening, rekreatiemogelij k- heden. Een lange lijst van prioriteiten op uiteenlopende gebieden, die natuur lijk niet allemaal tegelijk ten uitvoe ring kunnen worden gebracht. Maar de lange verlanglijst geeft wel een idee wat in noordelijk Limburg ont breekt aan welzijnszorg. Tot dusver heeft het „bijzonder beleid" voor Limburg zich voornamelijk gericht op het zuiden van de provincie, het noorden heeft niet veel meer gekre gen dan sportvelden en gemeen schapshuizen en een handvol kleine instellingen die zich met welzijn be zig houden. Misschien wordt het tijd dat daar verandering in komt. Voor siertin naar C O E N E N Voor siertin naar C O E N E N Voor siertin naar C O E N E N Voor siertin naar C O E N E N Voor siertin naar C O E N E N Voor siertin naar C O E N E N Voor_ I 3 3 QJ WIJ BRENGEN U EEN GEWELDIGE COLLECTIE SIERTIN o.a. WANDBORDEN FRUITSCHALEN, ASBAKKEN, KANDELAARS, WAPENBORDEN, VAZEN, LITERMATEN, ONDERZETTERS, BLAKERS, LEPELREKKEN, enz. enz. tegen EXTRA voordelige prijzen Voor siertin naar C O E N E N Voor siertin naar C O E N E N Voor siertin naar C O E N E N Voor siertin naar C O E N E N Voor siertin naar C O E N E N Voor siertin naar C O E N E N Voor

Peel en Maas | 1972 | | pagina 21