Mtay s.v.v. JEUGD Duits stuntteam showt met macabere sensatie V.V. 00STRUM gemeentelijke notities en mededelingen Pasen HONDENSPORT WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN VRIJDAG 24 MAART 1971 No. 12 DRIE EN NEGENTIGSTE JAARGANG rca VOOR AL UW DRANKEN PEEL EN MAAS M DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 15 ct per mm. ABONNEMENTS PRIJS PER HALFJAAR 6.75 (bij vooruitbetaling) NIEUWE AFDELING TER GEMEENTE-SECRETARIE Met ingang van 1 maart j.l. is in het kader van een interne reorgani satie ter gemeentesecretarie een riieuwe afdeling gevormd: de afde ling I-E. Deze afdeling behandelt on derwijs, jeugd en sport, cultuur en recreatie. De heer J. H. Th. Brueren tot voor kort plaatsvervangend hoofd van de afid. II A (Leunseweg) is benoemd tot hoofd' van de nieuwe afdeling, terwijl de heer M. J. A. Zandbergen ambtenaar jeugd- en sportzaken plaatsvervangend hoofd van deze afdeling zal zijn. De afdeling I-E is ondergebracht in het pand Grotestraat 1 (bovenverdieping) en is telefonisch bereikbaar onder nummer 3838. Het bureau Voorlichting en Infor matie is overgeplaatst van de afd. I-C naar afdeling I-D (Interne Za ken) en zetelt thans in de beneden verdieping van het gemeentehuis, te lefoon 3838. Deze wijzigingen zijn een gevolg van het feit, dat de afdeling I-C (hoofd: de heer W. C. J. M. Kooien) zich in het vervolg alleen zal bezig houden met onderzoek en planning, twee zeer belangrijke onderdelen, die onmisbaar zijn bij het besturen van een zich snel ontwikkelende gemeen te. JEUGD VIERT BOOMFEESTDAG IN VENRAY - ZUID EN OIRLO Nadat vorige week de jeugd van Coninxhof de gemeentelijke plant soenendienst behulpzaam is geweest met het planten van heesters en bo men rond de bejaardenwoningen aan de Rochusstraat en Engelenstraat en op deze wijze een bijdrage heeft ge leverd aan de Nationale Boomfeest dag, worden komende week wéér feestelijk bomen geplant. Op dinsdag 28 maart a.s. gaan de schoolkinderen van de Sint Francis- cusschcol er voor zogren dat de stra ten in de „bomenbuurt"-zuid ook in derdaad van bomen worden voorzien. Op woensdag 29 maart de eigen lijke Nationale Boomfeestdag wor den door de Oirlose schoolkinderen enige straten in hun dorp met bomen beplant. Beide feestelijkheden begin nen rond negen uur. VENRAY-ZUID Onder leiding van de heer De Graaf en onder toezicht en mede werking van de gemeentelijke plant soenendienst worden door de leerlin gen van de St. Franciscusschool bo men geplaatst langs de straten in Zuid, die al met een bomennaam zijn gesierd. Geprobeerd is de beplanting zoveel mogelijk overeen te laten ko men met de namen van de straten. Dit is gelukt, met uitzondering van de Vlierstraat, omdat er alleen vlier struiken bekend zijn. De Vlierstraat zal derhalve worden gesierd met haagbeukbomen in smalgroeiende vorm. In de Beukenlaan komen vijftien beuken en negen lijsterbessen voor de afwisseling. De Berkenstraat krijgt negen berken. In de Eiken laan worden vijf Amerikaanse eiken en acht snelgroeiende inlandse eiken geplant. In het achterste gedeelte van deze laan, nabij de Agrarische School, en verder langs de Zuidsin gel, uitlopend op de Oude Oostrumse- weg worden nog eens zeventien lijs terbessen geplant. De Meidoornstraat krijgt één mei doorn en de Erdoronstraat twee bol vormig groeiende esdoorns. Op de hoek van de Kastanjestraat en de Zuidsingel komt één kastanjeboom. In de Lindenstraat worden twee lin debomen, die niet vatbaar zijn voor de lindeluis en derhalve geen over last bezorgen, geplant. Langs de Wil genstraat komen zes Liempdse wil gen en verder langs de Zuidsingel zestien berken, acht lijsterbessen en vijftien kastanjes. IN OIRLO Het initiatief om in Oirlo een aan tal straten van bomen te voorzien is genomen door de Jeugdraad en met plezier door de gemeente overgeno men. De basisscholieren trekken er woensdag 29 maart rond negen uur op uit om een aantal straten met bo men te versieren. Langs de Deputé Petersstraat komen vijfendertig iepen, langs de Gertrudisstraat zes endertig boomhazelaars, langs de Pastoor Gerardsstraat drieëntwintig acacia's, terwijl voor de Boerenleen bank drie esdoorns en in het plant soen een es worden geplant. Zowel in Zuid als in Oirlo is er rekening mee gehouden, dat de bo men, geplant langs smalle trottoirs, niet bered kunnen uitgroeien. Het is de bedoeling, dat ieder kind een of twee bomen zal planten. Voor hun werk krijgen zij een aardigheid je en de school een vaantje. Boven dien krijgen de kinderen een certifi caat met een nummer, dat correspon deert met het nummer, dat op de trottoirband bij de boom is geschil derd. Hierdoor kan liet kind altijd aantonen, dat het verantwoordelijk is voor die bepaalde boom. Het ge meentebestuur hoopt, dat de kinde ren hun „eigendommen" zullen be schermen, en dat anderen er aan zul len denken, dat door het beschadigen of vernielen van de boom niet de ge meente, maar het kind verdriet wordt aangedaan. HINDERWET Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de gemeentesecretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: T. A. H. M. Verheijen, van Broekhuizenstraat 40, Oostrum, om vergunning tot het oprichten ,in wer king brengen en in werking houden van een varkenshouderij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: van Broekhuizen- straat 40, Oostrum, kadastraal ge meente Venray sectie E nr. 3237. F. J. P. H. Muijsers, Kleindorp 12, Merselo, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houdeirvan een varkensfok kerij waar mest en meststoffen wor den bewaard. Adres inrichting Klein dorp 12, Merselo, kadastraal gemeen te Venray sectie B nr. 3301. G. J. H. Geelen, Veulenseschool- weg 27, Veulen om vergunning ex art. Gierende remmen, piepende ban den en een doordringende lucht van schroeiend rubber en benzine zün de ingrediënten voor een licht- verteerbare show, die het Duitse autocircus „The Hell-Drivers" zon dag 26 maart voorschotelt op het terrein dat aan de Acaciastraat in zuid ïs gelegen. Met ijzige koelbloedigheid, maar ook mentaal tot op het uiterste ge spannen om te alle tijden te kunnen reageren op de gedragingen van het publiek zal het zeven man tellende stuntteam dan tonen wat er „zoal" met een personenauto gedaan kan worden. Dit „zoal" bestaat onder meer uit het rijden in auto's op twee wielen, het maken van sprongen met de wagens over een lengte van circa 12 meter en het rijden door een brandende muur. Ook het zogenaam de „spinnen" (dit is het maken van een slip van driehonderdzestig gra den) 9taat op het programma. De show is zowel voor mensen als wagens slopend. Het schansspringen bijvoorbeeld kan met zo'n auto maar drie of vier keer gedaan worden. Daarna zijn vering en schokbrekers volkomen ontwricht en kan de wa gen terug naar de sloop, waar hij ook vandaan kwam. In iedere plaats waar dit circus zijn oorverdovende show opvoert worden namelijk bij de slopers auto's „gehuurd". Dit houdt in, dat men de auto's koopt tegen de waarde van het motorisch gedeelte en na de voorstelling wordt de auto, waarvan de carosserie dan geheel kapot is maar waarvan de motor nog goed is, weer teruggebracht. Deze Duitse show begint zondag middag om 3 uur. 6a der Hinderwet i.v.m. het uitbrei den van een veehouderij en varkens- mesterij waar mest en meststoffen worden bewaard en propaan wordt gebruikt. Adres inrichting: Veulense- schoolweg 27, Veulen, kadastraal ge meente Venray sectie H nr. 2363. J. M. M. M. Classens, Molen- hoekseweg 2, Castenray, om vergun ning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een groentekas waarbij 'elektro motoren worden gebruikt met een ge zamenlijk vermogen van meer dan 2 pk. Adres inrichting Molenhoekse- weg te Castenray, kadastraal ge meente Venray, sectie F nrs. 2392 569. H. Bouten, Pas 2, Merselo, om vei gunning ex art. 6a der Hinderwet 1.v.m. het uitbreiden/wijzigen van een varkensfokkerij waar mest en mest stoffen worden bewaard en propaan wordt gebruikt Adres inrichting: Pas 2, Merselo, kadastraal gemeente Ven ray, sectie B nr. 276 en 278. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende tien dagen na dag tekening van deze bekendmaking in brengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde in brengen op een openbare zitting te houden op woensdag 12 april 1972 om 15.00 uur in het gemeentehuis, Gro testraat 1. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 24 maart 1972. Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, De burgemeester, Drs. F. G. L. L. SCHOLS De loco-secretaris, A. L. G. JANSSEN WAAROM GAAN MENSEN NAAR DE KERK? Op verschillende manieren geloven wij allen in God. Maar in deze tij'd van onzekerheid is dat niet gemakkelijk. Er is zo veel veranderd in de maat schappij en kerk, dat je je ge loof soms niet meer terugkent. De kerkdienst in het week end is juist bedoeld als een po ging om te helpen. Wij komen daar samen, om op basis van het geloven-in-God elkaar te versterken en te bevestigen om te proberen meer zicht te krij gen op onze taak als christen mens in onze omgeving; om wat rust en houvast te vinden temidden van alle onrust van deze tijd; om gewoon oprecht te bidden tot God en zó uit te spreken wat ons bezig houdt: onze onmacht en tekorten, on ze teleurstelling en verdriet, onze eenzaamheid en twijfels, maar ook onze goede wil, ons vertrouwen en geloof in de toe komst. Al deze ervaringen van het dagelijks leven willen wij vie ren en beleven rond Jezus Christus. Aan Hem, aan Zijn woorden en daden, willen wij ons optrekken. Zijn brood wil len we eten, want we willen bij Hem behoren en door Hem bij elka&r. Zo proberen mensen in de kerkdienst van zondag te bou wen aan een kompas voor hun leven. En wij, priesters, vragen ons af, of het op de lange duur wel mogelijk zal zijn je gelo ven-in-God te bewaren, zonder regelmatig in de kerk bij elkaar te komen. W. GEERITS, pastoor. Voor uw rijbewijs naar Autorijschool Wim Claessen» Aanmelden Kennedyplein 10 tel. 2471 Postetraat 8 tel. 1420 Erkend A.N.W.B., Bovag, Vamor gediplomeerd Ook gelegenheid tot Daflessen Uitslagen zondag 19 maart: Venray 1Boxmeer 1 10 Venray 2Wilhelmina '08 2 0—0 Montagnards 2Venray 3 31 Venray 4Holthees 1 00 Kronenberg 1Venray 5 35 RKDEV 3—Venray 6 2 Venray 7Kronenberg 2 13 Dames Wanssum 1Venray 1 16 Venray 2Victoria Boys 2 1 30 De streekderby VenrayBoxmeer zal qua voetbal waarschijnlijk niet aan de verwachtingen voldaan hebben, maar de spanning die er de hele wedstrijd was, zal wel wat goed gemaakt hebben. Het belang rijkste is dat Venray twee winst punten op blaar naam kon schrij ven en deze puntjes konden wel 'ns heel belangrijk zijn! De schrale winst van 10 was nu niet direct het gevolg van impone rend voetbal. Er stond voor beide teams te veel op het spel, waardoor de zenuwen een woordje meespraken en dat is natuurlijk niet bevorderlijk voor het voetbal als kijkspel. Ondanks het matige spelpeil schiep de thuisclub zich toch enkele reëele scoringskansen, maar de Venrayers moesten tot de 17e min. wachten om de stand op 10 te brengen. Een voorzet van Wim Peeters werd door een der Boxmeer-verdedigers ver keerd beoordeeld. Een aarzeling van de Boxmeer-doelman was tenslotte voldoende om de attente J. Siebers in de gelegenheid te stellen om Ven ray naar 10 te schieten. In deze eerste speelhelft liet Ven ray wij goed voetbal zien, maar na dit doelpunt werd er onrustiger ge speeld. De tweede speelhelft liet een meer opdringerig Boxmeer zien, waardoor Venray enigszins in de verdrukking leek te geraken. Doch de hachelijke situaties voor het Venray-doel wer den door aanvoerder J. Siebers en zijn mede verdedigers steeds weer goed onder controle gebracht. De Venray-achterhoede speelde dan ook een solide partij, waarbij als laatste man doelman Ewalts een te groot obstakel bleek voor «de Boxmeerse aanvallers. In de slotfase van de wedstrijd probeerden de Venrayers nog om de stand te vergroten, maar ondanks enkele reëele scoringskansen lukte dit niet. Al met al een matige wedstrijd, waarin de SVV-ers minder toonden dan waartoe zij in staat zijn, gezien de twee vorige wedstrijden, doch de punten zijn binnen en die konden wel eens héél belangrijk zijn. Met nog drie wedstrijden te spelen is de stand in de 2e klasse B: Geleen Veritas Wilhelmina Venlo Panningen Brevendia Susteren Volharding Belfeldia Boxmeer Venray Reuver Programma zondag 26 maart: Venray 1Susteren 1 14.30 u. Venray 2Megacles 2 12.00 u. Blerick 2Venray 3 12.00 u. Venray 4—EWC 2 12.00 u. EW 1—Venray 5 2.00 u. Geysteren 2Venray 6 14.30 u. Venray 7Yseslsteyn 3 12.00 u. (Leunseweg) DAMESVOETBAL Venray 1SV Victoria R. 1 11.00 u. (Leunseweg) HRC 1—Venray 2 10.30 u. Venray heeft de rode lantaarn over gegeven aan Reuver, maar dat is nog niet voldoende, want de twee laagst geklasseerde teams degraderen. A.s. zondag komt Susteren op be zoek. Voor Venray betekent dit dat er weer een moeilijke klip omzeild moet worden. Wil men nog een kans be houden op het tweedeklassersohap, dan móet er gewonnen worden. Er zal dan ook weer het uiterste gevraagd worden van de spelers. Gezien de re sultaten van de laatste drie compe titiewedstrijden moet het mogelijk zijn om de moeilijk te bekampen midden limburgers op afstand te hou den. De steun van het Venrayse pu bliek, dat zondag ji. weer in grote getale was opgekomen, zal zeer ze ker stimulerend werken. 19 12 3 4 27 40-21 18 11 4 3 26 43-20 19 8 9 2 25 29-20 18 9 6 3 24 33-23 19 7 7 5 21 36-22 19 8 5 6 21 22-24 19 6 4 9 16 26-32 19 5 6 8 16 23-31 19 4 7 8 15 29-37 19 6 2 11 14 20-35 19 3 5 11 11 19-37 19 4 2 13 10 31-48 Uitslagen zaterdag 18 maart: Venray AlRoermond Al 11 Venray A3Castenray Al 12 Venray BISparta BI 41 EWC BI—Venray B2 3—3 RKDSO BI—Venray B3 8—1 Venray B4Leunen B3 31 Hegelsom B2Venray B5 20 HRC Cl—Venray Cl 1—17 Venray C2Me ter ik Cl 01 Venray C3Resia Cl 21 Venray DlMeerlo Dl 20 Wanssum DlVenray D2 11 Venray D3Wittenihorst D2 30 Leunen D3Venray D4 14 Venray D5Melderslo D2 50 Wittenhorst ElVenray El 10 Wanssum ElVenray E2 21 Venray E3Ysselsteyn E2 21 De eerste wedstrijddiag zit er weer op voor onze D- en E-elftallen en met goede resultaten. Door een mis verstand vertrok El onder leiding van enkele ouders. Bediankt voor het in springen. Programma voor zaterdag 25 maart Venray A2VW Al 3.00 u. Venray A3Merselo Al 3.00 u. Panningen BIVenray BI 3.00 u. Venray B3Resia BI 4.30 u. Venray B5RKLW BI 2.00 u. Venray ClLeunen Cl 2.00 u. Leunen C2Venray C2 2.00 u. Meterik ClVenray C3 2.00 u. Merselo DlVenray Dl 10.30 u. Venray D2Oostrum Dl 10.00 u. EVV Dl—Venray D3 10.30 u. Venray D4America D2 11.00 u. Venray D5 is vrij. Venray ElHegel9om El 11.00 u. Venray E2—DIS El 10.00 u. Venray E3 is vrij. Oostrum heeft na een lange pauze de strijd zondag j.l. weer hervat. Dit maal was het EWC 2 dat zijn meer dere in Oostrum moest erkennen. De uitslag 40 was echter geflatteerd. Het wilde ook ditmaal niet allemaal even goed lukken. Na een ruststand van 20 werd het uiteindelijk 40. De wedstrijd moest 5 min. voor tijd gestaakt worden, omdat EWC niet meer het minimum aantal van 8 spe lers op het veld had. Al met al een wedstrijd om snetl te vergeten. Oostrum 2 won met 21 van HRC 2. Oostrum 3 moest in Ysselsteyn 3 haar meerdere erkennen met 21. Programma a.s. zondag 26 maart: RKDEV 2—Oostrum 1 2.30 u. Oostrum 2Holthees 2 11.30 u. Griendtsveen 2Oostrum 3 2.00 u. Alle leden worden a.s. zaterdag 25 maart om 9.00 uur in het clublokaal verwacht voor de oud papier-aktie. POLITIEHONDEN- PRAKTIJKWEDSTRIJD Op zondag 26 maart a.s. organiseert de P.H.V. „Buitenlust" Venray een grootse nationale praktijkwedstrijd ter gelegenheid van haar 10-jarig be staan. Voor de eerste maal wordt in Ven ray de dressuur aan de praktijk ge toetst, zoals dit ook telkenjare ge beurt bij de nationale kampioenwed strijden in Oosterbeek, waar P.H.V. Buitenlust in het verleden zoveel suc- oes mocht boeken. Een zeer select gezelschap van honden is hiervoor uitgenodigd, waaronder diverse kampioenen, o.a. Lennarts uit Maastricht met Cabiele, res. kampioen van Nederland en kampioen van Limburg, certificaat met lof; Weekers uit Weert met Mar co, res. kampioen van Limburg, eert. met lof; v. d. Weiden met Taco, eert. mte lof; Marijnissen uit Tegelen met Mechelse Herder cert, met lof; van Uden uit Lieshout met Marco, kam pioen van Brabant, cert, met lof; Verschuuren uit Valkenswaard met kampioen, cert met lof; van Boxtel, Arno, kamp. van Brabant en res. ook borg voor een grootse wedstrijd, Boxer res. kamp. van Brabant, eert. met lof;"Mens uit Halsteren met Vie- ka, cert, met lof. De vereniging Buitenlust staat dan ook borg voor e engrootse wedstrijd, die op haar terreinen achter Rank Xero wordt gehouden. De zgn. vooroefeningen beginnen 's morgens, terwijl het spectaculaire en bezienswaardige pakwerk 's mid dags wordt gehouden. Zie voor nadere inlichtingen adver- tenie elders in dit blad.

Peel en Maas | 1972 | | pagina 5