rcs KLEINMEUBELS Jaarvergadering Rode Kruis Rayoncommissie begint beter te draaien Enquete vrijetijdsbesteding ten einde Afscheid Pasi. Schoren Oirlo Verkoper Hulpverkoper Leerlingverkoper INGEZONDFN Leenenl WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN VRIJDAG 17 MAART 1972 No. 11 DRIE EN NEGENTIGSTE JAARGANG VOOR AL UW DRANKEN PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 15 ct per mm. ABONNEMENTS PRIJS PER HALFJAAR f 6.75 (bij vooruitbetaling) In een druk bezochfe vergadering in het restaurant Vlak water nam de heer Schim v. d. Loeff afscheid als voorzitter van de afdeling Venray van het Nederlandse Rode Kruis. Hij laat daarbij een krachtige afdeling achter, met een ge zonde financiële basis en voldoende enthousiasme om de vele taken aan te kunnen, die deze afdeling op zich heeft genomen. De waarnemend voorzitter, de heer P. Rippe toonde zich dankbaar voor alles wat onder leiding van de schei dende voorzitter tot stand is geko men. Hij wees o.m. op het gezond maken van de financiën door het on dernemen van eigen akties, de goede banden die bestaan met de kerkdor pen en de öiigen vestiging van het Rode Kruis in de Clockert. Als dank voor zijn leiding en en thousiasme werd hem namens de af deling een pracht boekwerk overhan digd. DR. W. OOSTERBAAN werd in deze vergadering ook piëteit vol herdacht door de heer Rippe, die het plotseling verscheiden van deze arts een groot verlies noemde voor het Rode Kruis, juist omdat hij in de ze afdeling zonder op de voorgrond te zijn getreden, veel werk heeft ver zet .Als colonneleider, als les- en raadgever van velen heeft hij enorm veel tijd belangeloos gegeven aan de vereniging, wélke mede door zijn in zet tot grote bloei is kunnen komen. Zijn inspirerende leiding en inzet zullen door de plaatselijke afdeling nooit vergeten worden. DIENSTEN Op deze jaarvergadering werd ge memoreerd dat ondanks de bestuurs- impasse het werk onverminderd is doorgegaan. 47 vrijwilligsters doen met hart en ziel het welfarewerk, waarvan 55 patiënten in Venray pro fiteren. Daarnaast verzorgden zij en kele middagen, een kerstviering en een middag winkelen in Eindhoven. De colonne blijft haar werk doen. Er kan geen evenement zijn in Ven ray of ze is aanwezig voor eventuele hulp. De ambulancewagen wordt ook ingezet op de weekends voor eerste hulp op de E3 weg. Deze laatste ak- tiviteit blijkt overigens een bron van inkomsten voor de plaatselijke afde ling, die op deze manier een reserve fonds kan vormen voor een nieuwe wagen. Dat de colonne-leden zich daar naast inzetten bij die EHBO-cursus- sen werd dankbaar gememoreerd, evenals het feit dat alle helpsters voor dit diploma zijn geslaagd. De bloedtransfusiedienst werkt goed en 646 donors, verdeeld over 12 bloedgroepen, hebben bloed afge staan. Een blijvend beroep moet gedaan worden op degenen, die bloedgroep O hebben. Tot heden is hier jam mer genoeg nog steeds een tekort. NIEUWE BESTUURSLEDEN Behalve de heer Schim van der Loeff werd ook nog afscheid' geno men van mevr. T. Cals, die zich véle jaren heeft ingezet voor het Jeugd Rode Kruiswerk. Ook haar werd dank gebracht voor het vele en belangrijke werk, wat door haar is verricht. Als nieuwe voozitter werd de heer ds. A. Edeveen gekozen, terwijl mevr. M. Hofmans-Peeters de nieuwe secre taresse gaat worden. De heer Ederveen erkende dat het moeilijk zal zijn om in de voetsporen van de 'heer Schim van der Loeff te treden, maar vertrouwde met aller medewerking het Rode Kruis werk in Venay in stand te kunnen houden en uit te breiden. De kringcommissaris de heer Onel sprak namens de vereniging woorden van dank tot de scheidende bestuurs leden en een woord van welkom tot de nieuwkomers. Hij vertrouwde dat Venray een goede samenwerking zou willen opbouwen met de afdeling in Meerlo. Om onze enorm haKd groeiende klantenkring nog beter van advies te kunnen dienen kunnen wij voor ons bedrijf te Venray plaatsen met ervaring in de kledingbranche voor vrijdagsavonds en zaterdags Wij denken aan 'n nette jongeman van 17 tot 20 jaar met gevoel en interesse voor de mode. SOLLICITATIES TE RICHTEN AAN SPECIAALZAKEN IN HEREN- EN JONGENSKLEDING Grotestraat 9a - Venray - Telefoon 3938 of Steenstraat 73 - Boxmeer - Telefoon 08855-1378 De Rayoncommissie van de Stich ting Samenlevingsopbouw begint ook in het Venrayse langzaam maar ze ker te „draaien". Bij de jongste ver gadering bleek in Oirlo al kontakt te 'zijn om uit die plaats een afgevaar digde in deze commissie te krijgen. Datzelfde geldt voor Vredepeel. Leu nen, Veulen en Heide, diie tot nu toe een afgevaardigde voor deze drie plaatsen hebben, gaan pogingen in het werk stellen om voor iedere plaats een man of vrouw te vinden. Aan de wijkraad Noord West is ook om een afgevaardigde gevraagd, zo dat men komende vergadering hoopt dat het gezelschap compleet wordt. Gewezen werd op het efit dat de wijkraad Noord-West veel succes heeft met zgn. huiskamergesprekken in deze wijk. Daaruit heeft men bijv. de nodige stof gepuurd voor de hea ring, die vandaag gehouden wordt met B. en W. .Gewezen werd ook op het feit dat via de rayoncommissie de nodige ge gevens verkregen kunnen worden voor eventuele voorlichting aan nieu we inwoners. WAT IS GEBEURD? Staande deze vergadering werd 'n overzicht gegeven wat tot heden de rayoncommissie heeft gedaan. Er blijkt een subsidieregeling ontworpen te zijn voor de dorps- en wijkraden, waarover het overleg intussen is af gesloten en men bezig is met het op stellen van de definitieve tekst. T.a.v. de gemeenschapshuizen heeft men bereikt dat niet alleen in Venray de koppen bij elkaar gestoken worden, doch in heel Noord Limburg om zo te komen tot een meer uniforme be geleiding en bespreking van de moei lijkheden en de mogelijkheden op dit terrein. Over de algemene hulpdienst is al het nodige overleg geweest met het Groene Kruis, Gezinszorg en het Open Bejaardenwerk. Een werk groep is bezig hieover de nodige ge gevens te verzamelen. Mensen die zich voor langdurige of acute hulp willen iznetten, kunnen in afwachting daarvan zich melden bij de Clockert, telefoon 3730. Tenslotte is een andere werkgroep al bezig met het vormingswerk. Er blijkt duidelijk behoefte te zijn aan meer voorlichting over techniek van vergaderen en groepsbesprekingen en men denkt hievoor een cursus te gaan organiseren. Ook individueel gebeurt er al het een en ander. Zo heeft Leunen bijv. een enquête gehouden over het Groe ne Kruis. De gegevens daarvan die nen als basis om te komen tot een bespreking met het bestuur van deze Stichting om te komen tot een betere oplossing van in Leunen gerezen problemen. Bij de rondvraag kwamen twee eigenaardige punten aan de orde. Op de eerste plaats de bezoekuren in het mortuarium in het ziekenhuis. Men zou graag zien dat als daar twee of meerdere overledenen zijn opgebaard, dat dan de bezoekuren verschillend zijn voor de betrokken families. Hierover zal overleg worden ge pleegd. Verder kwam de sohool-tandarts- dienst ter sprake i.v.m. eventuele fluodering van het drinkwater. Heeft men als ouder of opvoeder bepaalde bezwaren of op- en aanmerkingen over deze dienst, dan kan men zich het beste rechtstreeks wenden tot de administrateur van deze dienst, de heer van Bergen in Horst. De 16 studenten van het Neder lands Wetenschappelijk Instituut voor Toerisme en Recreatie hebben vrijdagavond een voorlopige punt ge zet achter hun aktiviteiten, die ze ge durende een volle week in Venray, Ysselsteyn en Oirlo hebben uitge oefend. Ze zijn in die periode bij ruim 800 mensen op bezoek geweest die ze het hemd van het lijf gevraagd hebben over wat zij deden en doen in hun vrije tijd, hoe ze de vrije weekends doorbrengen en wat ze als hun vakantie-idealen zien. Daarnaast werden ze ondervraagd over wat zij nog graag aan voorzie ningen zouden willen hebben in Ven ray en omgeving om eventueel hun vrije tijd' nog zinvoller te kunnen doorbrengen. We zeiden hierboven dat dit een voorlopige punt was, want nu zullen de 190 antwoorden, die men per per soon gekregen heeft uitgewerkt moe ten worden. Dat vraagt al de nodige tijd, afgezien van het feit, dat dan nog alles de computer in moet. Gevraagd naar resultaten wijzen de leiders er op, dat natuurlijk slechts heel voorlopige en algemene indruk ken te geven zijn. Maar voor dat ray deze kans om eens wetenschap pelijk uit te laten vissen welk beleid men ten opzichte van de vrijetijds besteding in de toekomst wel wenst, met beide handen aangegrepen heeft. Van de 900 uitgenodigden zijn er meer dan 800 die de studenten be reidwillig te woord hebben gestaan. Slechts een enkeling heeft pertinent geweigerd en verschillende anderen waren jammer genoeg verhinderd. Doch met deze 800 deelnemers is men er van overtuigd dat niet alleen de enquête kwantitatief geslaagd kan worden genoemd, doch ook kwalita tief, juist door de bereidheid van ieder om de 190 vragen zo goed en zo konkreet mogelijk te beantwoor- men dat wilde doen, sprak men er zijn dankbaarheid over uit dat Ven den. Deze medewerking heeft de stu denten, die veel vrije 'tijd aan de voorbereiding van een en ander al besteed hebben, beslist deugd gedaan en zal een stimulans zijn dit weten schappelijk onderzoek ook zo snel en zo goed mogelijk af te ronden. Rond Pasen hoopt men de eerste resultaten naar voren te kunnen brengen. ALGEMENE INDRUK De algemene indruk bestaat aan het einde van deze enquête dat het Venrayse publiek slecht op de hoogte is van de recreatiemogelijkheden in een straal van ongeveer 40 km rond Venray. Het is opvallend dat men niet alleen weinig af weet van cam pings kinderspeelplaatsen e.d., doch ook dat men b.v. weinig weet van speciale wandel- en fietskaarten van VW en dat b.v. de wandelingen van het recreatieschap onbekend zijn. Ook duidelijk is geworden dat men een grote behoefte heeft aan betere spel- en speelmogelijkheden in de verschillende wijken. Een openbaring voor de meestal steeds studenten was, dat juist op de kerkdorpen bij de agrarische bevol king de recreatieve behoeften duide lijk een heel stuk lager liggen dan bij de nieuwkomers, die al druk bezig zijn met vakantieplannen e.d. ADVERTEER IN PEEL EN MAAS Pastoor P. Schoren heeft zondag afscheid genomen van de paro chiegemeenschap Oirlo. „Met gemengde gevoelens", zoals hg zelf zei na de plechtige hcogmis in de volle parochiekerk, waarin kerkkoor, dameskoor en fanfare zorgden voo de vocale, en muzikale begelei ding. ZELF SCHILDEREN Kerkmeester Janssen kreeg na de Eucharistieviering de kans om te zeggen, hoe Oirlo deze pastoor on gaarne ziet gaan. In de 4!/2 jaar dat hij in Oirlo werkzaam was, is het hem gelukt de financiële toestand van de Oirlose kerkfabriek in orde te houden, dank zij de gulle gezins bijdragen. Daarnaast heeft hij van de pastorie een gerieflijk huis gemaakt en gezorgd voor een keurig kerkhof. Hij verraadde dat pastoor Schoren om kosten te sparen zelf maar het ijzerwerk van de klokketoren heeft opgeschilderd. Maar meer dan deze uiterlijke tekenen van goed organisa tor-zijn was er het goede en innige kontakt met de parochianen. Een kontakt dat van beide zijden op prijs werd gesteld en dat men node zal missen, nu hij zijn pastoorbenoeming in Maasbree heeft aangenomen. Hij was hem daar zeer dankbaar voor, want niet alleen heeft dit kon takt zijn vruchten afgeworpen bij de scholen en verenigingen, doch ook bij de mensen individueel. Hij wens te pastoor Schoren nog een vrucht baar pastoraat toe in Maasbree. Die wens werd muzikaal nog eens onderstreept door de Oirlose fanfare, die wat onwennig in de kerkbanken, toch voor een fijn stuk muziek zorg de. OPEN OOG Namens de Oirlose dorpsgemeen schap sprak de heer M. v. d. Sterren een woord van waardering voor de scheidende herder. Hij wees er op hoe pastoor Schoren open oog heeft voor de ontwikkelingen in de kerk, maar daarnaast ook begrip heeft voor de moeilijkheden, die dieze ontwikkelin gen met zich brengen voor vele men sen. Bij zijn intrede heeft hij gezegd dat de deur van de pastorie altijd open stond en hoe waar hij dat gemaakt heeft, kunnen naast de Verenigings besturen, ook vele particulieren zeg gen, die hij met raad en daad bij stond. Hij was en is een echte volks- pastoor, in de goede zin van het woord, die ook in het dekenaal cen trum een eigen inbreng had. Als dank voor het werk in Oirlo gedaan kon hij de scheidende pastoor een enveloppe met 1.000,overhan digen. TUSSEN DE MENSEN Burgemeester drs. F. Schols, die met echtgenote aanwezig was op de afscheidsreceptie wees op de grote vertrouwenspositie, die pastoor Scho ren had weten op te bouwen. Een po sitie, die hij gekregen heeft door midden tussen de mensen te gaan staan. Een gemeenschap, die zelf standig is en zeer bewust leeft, doch die pastoor Schoren graag tussen zich opgenomen heeft, omdat men in hem zag de geestelijke herder, die het goed voor had met ieder van hen. Maar niet alleen voor de Oirlose gemeenschap heeft hij veel betekend, oOk in het dekenaat wist men hem te waarderen. Dat bij het afscheid van Deken Loonen zjjn naam ge noemd werd als de mogelijke opvol ger, noemde de burgemeester veel betekenend. MOEITE Pastoor Schoren vertelde dat het hem moeite gekost heeft om uit Oirlo weg te gaan. Maar hij staat nu een maal in dienst van het bisdom en is derhalve gehoorzaamheid verschul digd. Hij had inderdaad prettig kun nen samenwerken in de levende ge meenschap, die Oirlo goddank nog vormt en waarin jong en oud samen werken .Voor die samenwerking was hij bijzonder dankbaar, zoals hij dankbaar was voor de vele vereni gingen die Oirlo telt, voor de scholen, die hij mede bestuurd had en voor al het goede en fijne, wat hij in Oirlo gevonden heeft. Met de wens dat Oirlo trouw aan het geloof, aan de kerk en aan elkaar zou blijven, besloot hij zijn dank woord, waarin hij beloofde de dui zend gulden te zullen besteden aan iets dat de plezierige herinnering aan Oirlo zal bewaren. Daarna begon een zeer druke af- scehidsreceptie in de kerk, waarin letterlijk heel Oiilo acte de presence gaf. OPENHEID Het artikel „Openheid' in de ru briek overpeinzingen van uw blad van 3 maart heeft ons, „OPBOUW '70", erg aangesproken. De raadsleden van onze groepering hebben, getrouw aan de bij de verkiezingen gedane be loften, regelmatig gepleit en in de bres gestaan voor openbare kommis sievergaderingen, voor inspraak van de bevolking bij beslissingen van het gemeentebestuur op een tijdstip dat de besluitvorming nog kan worden beïnvloed door belangen en wensen van de bevolking. „Opbouw 70" heeft deze poenheid hoog in het vaandel geschreven en we zijn dan ook blij dat er ook van uw kant aandacht voor wordt ge vraagd en tegen bepaalde ontwikke lingen wordt gewaarschuwd. Wij willen hierbij u duidelijk stellen dat soms besloten vergaderingen nuttig en zelfs noodzakelijk kunnen rijn. Zaken van algemene aard echter, die de gemeenschap duidelijk aangaan, dienen in de openbaarheid te worden behandeld. Dit met de speciale be doeling de gemeenschap meer bij de gemeentepolitiek te betrekken en meer inzicht te geven in het gehele bestuursproces. Aan de andere kant vragen wij ons toch, net als u, af waarom inder daad voor de spaarzame openbare vergaderingen in het algemeen zo weinig belangstelling bestaatOf leeft deze behoefte aan openheid en openbaarheid toch niet zo zeer als de meeste raadsfrakties tijdens de ver kiezingen verwachtten Openbaar maken alleen is ons in ziens niet voldoende. Wij bedoelen met openheid meer dan alleen open baarheid. Openheid houdt ook in de bereidheid om elkaar wederzijds te begrijpen; openheid noemen wij ook het duidelijk en tijdig bekend maken van de openbare vergaderingen met vermelding van de agendapunten. ,Opbouw '70" vraagt zich verder af of de maandelijkse besloten ver gaderingen van de gemeenteraad (de z.g. vergaderingen in comité-gene raal) geen averechts effekt hebben op de belangstelling van de Venray se bevolkingIs er nog een spon tane diskussie mogelijk in het open baar nadat de meeste onderwerpen van formaat vóór de openbare ge meenteraadsvergadering uitvoerig besproken zijn? Opbouw '70" zoekt ook naar mo gelijkheden om de kiezers te infor meren en verantwoording af te leg gen over rijn opstelling inzake het gemeentebeleid en over het doen en laten van zijn leden in de gemeente raad om de kiezers meer te betrek ken bij het tot stand komen van een meer verantwoorde politiek. Tot nu toe hebben wij nagenoeg geen reakties gehad op ons doen en laten sinds de verkiezingen Op donderdag 27 april a.s. belegt „Opbouw '70" een openbare vergade ring om zoveel mogelijk mensen te ontmoeten en om eens te luisteren naar kritiek, om in diskussie te tre den, om mensen te ontmoeten die mee willen denken, mee willen pra ten en desnoods mee willen werken, want er is nog heel veel te doen Het bestuur van „Opbouw *70" Voor kleinmeubels naar C O E N E N Voor kleinmeubels naar C O E N E N Voor kleinmeubels naar C O E N E N Voor kleinmeubels naar C O E N E N Voor kleinmeubels naar Onze nieuwste sortering Ladenkastjes, Commodes, Hoekkasten, Zilverkasten, Bu- reaux, Secretaires zijn zeker de moeite waard om te bekijken, maar ook hebben wij een pracht collectie Staande en Wandkapstokken, Poefs, Kameelzadels, Mimisets, m Wijntafels, enz. enz. enz. O O Voor kleinmeubels naar C O E N E N Voor kleinmeubels naar C O E N E N Voor kleinmeubels naar C O E N E N Voor kleinmeubels naar C O E N E N Voor kleinmeubels naar

Peel en Maas | 1972 | | pagina 13