Puntjes op de raad i WED6W00D en ROYAL ALBERT 1 i Motoren daverden het sportseizoen open... WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN TRICOTS RODIER® TRICOTS DE. REVE MODEHUIS THOMASSEN Invaliden houden Venray's eer hoog in Rotterdam Autovakantie? We sturen u met plezier de goede nehting Uit. Niet gek hoor. Gewoon fijn op eigen houtje er op uit, met niks om u druk over te maken. Raiffeisenbank fZé Boerenleenbank Inbraak Schouwburg VRIJDAG 10 MAART 1972 No. 10 DRIE EN NEGENTIGSTE JAARGANG VOOR AL UW DRANKEN PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 15 ct. per mm. ABONNEMENTS PRIJS PER HALFJAAR 6.75 (bij vooruitbetaling) Men kan alleen maar respect hebben voor de mensen van de nu 11 jaren oude motocrossvereniging Janslust, die al die jaren door on verbeten zjjn voort gegaan met de organisatie van hun crosses aan de, Deurneseweg. Een ondernemen waar de Heidse kerk wel bij vaart, doch niet dan nadat grote moeilgkheden overwonnen zjjn/ en men bikkelhard gevochten heeft om de erkenning, die nu wel haar hoogtepunt kreeg, nu men met deze 18e motocross het seizoen 1972 heeft geopend. Burgemeester drs. Schols maakte in zijn openingswoord gewag van zijn erkentelijkheid voor dit vasthouden, waardoor Venray niet meer weg te denken ds van de wedötrijdkalender van de Kon. Ned. Motorvereniging. HET WOORD AAN DE MOTOREN Na deze opening was het woord aan de matorlen, waarbij vooral Peter Wiillems in de 500 cc klasse favoriet was. Het is inderdaad een spannend gevecht geworden, waarbij zijn naas te konlkurrenten Frans Sigmans uit Bakel en Jan Keizer uit Doetiinchem pracht partij gaven. Vooral de eerste manche, waarin een grote valpartij een ernsltige handicap voor Peter Willems werd, was kaasje voor de motor-liefhebbers. Men zag toen na melijk deze Ysselgteynse renner voor de praktisch onmogelijke opgave staan om de grote achterstand nog in te halen. Maar Pester zette keihard door en wist nog een derde plaats te halen achter Keizer en Sigmans, die lekker draaiden. In de twee volgende manches wa ren motorpech bij Keizer en een boompje op de weg van Sigmans oor zaak dat Peter Willems de kop kon krijgen en ook ndeit meer losliet. Ter wijl Sigmans meende, gezien het tijd verschil in de eerste manche, deson danks nog winnaar te zijn, besliste de jury dat Peter Willems werkelijk eer ste was. Hij kon uiit haniden van de heer Leurs de Industriële Club Tro- phee in ontvangst nemen voor Frans Sigmans die 2e werd en Jan Keizer die 3e werd. Harry Driessen uit Stein, die een bijzonder goede wedstrijd ge reden had werd 4e ver voor Wiebe Plotz uit Nieuw Dordrecht. 500 cc JUNIOREN hadden een heel wat rustiger beeld gegeven, hoewel men om het groot aantal deelnemers al in twee series moest starten. Al vrij snel bleek Jo Cabo uit Rothem hier onverslaanbaar te zijn en ging het gevecht vooral om de lagere plaatsen. Max Hensen uit UleStraten werd 2e en Toon Karsmakers uit Aalst 3e. De Venrayer Ton Kleuskens draaide verdienstelijk mee en werd in het veld van 48 renners een goede 8e. Bij de senioren 250 cc kon men de prachtige stijl en stuursmanskunst van Stef van der Sluys uit Arnhem bewonderen, die hier eerste werd voor Tiny van Erp uit St. Oedenrode, Jaap Eggens uit Westenbork, Kan van Beek uit Zellhem len Jan Ooste- rinik uit Vorden, die de 2e tot en met de 5e plaats gingen bezetten. Al met al prachtige wedstrijden, goed georganiseerd en geleid, die door meer dan 8000 bezoekers zijn gadegeslagen. Dat nog lang ma de wedstrijden links en rechts de moto ren hoorbaar waren, was afkomstig van de vele motor-liefhebbers uit den lande die ook hier weer acte de pre sence gaven. Zaterdag heeft de Invaliden Sportclub Venray in Rotterdam Venrays kleuren fel verdedigd op dezelfde plaats en in dezelfde hal, waarin de Zeskampers hun eerste overwinning boekten. In het sportpaleis Ahoy wisten ze bjj de Nationale Tafeltenniskampioenschappen voor invaliden liefst 6 medailles in de wacht te slepen. 24 INVALIDEN SPORTCLUBS namen deel aan dit groots opgezette toernooi, waarvan Venray de enigste sportclub uit Limburg was. De grote sportbonden alsmede de stad Rotter dam hadden gezorgd voor praktische ideale organisatie. Venray, keurig in hun sportpakken gestoken met het Venrayse wapen op de borst, bleek nog goed in het geheugen te liggen bij het publiek vanwege de Zeskamp- overwinningen. De invaliden sportclub had met 3 dames en 5 heren ingeschreven en die wisten in totaal 1 gouden, 4 zil veren en 1 bronzen medaille te win nen. De intensieve training en de deelname aan valide tafeltenniscom- petitie heeft mede voor deze goede re sultaten gezorgd. De Rotterdamse wethouder van sportzaken reikte de prijzen uit, waarbij hij zijn waardering voor wat bij de invaliden sportclubs gebeurde en gebeurt, niet onder stoelen of ta fels stak. DE WINNAARS voor Venray waren: mej. A. Janssen - klasse 5 enkel dames - 1 gouden medaille; mej. A. de Mulder - klasse 5 enkel dames - 1 zilveren medaille. Beiden zorgden wederom voor een zilveren medaille bij het dames dub belspel. Dhr. Th. Gerrats wist in klasse 5 enkel heren een zilveren medaille te winnen, terwijl dhr. G. Ponjée in die zelfde klasse een bronzen medaille won. Willem Duys kwam ook nog even een partijtje spelen tegen een gehan dicapte in een rolstoel. Hoewel hij niet onverdienstelijk speelde, moest hij een nederlaag incasseren. Jammer dat hij de t.v. niet meegebracht had, want een dergelijk toernooi maakt een uitstekende reclame voor de in validen-sport. Het tamboer- en trompetterkorps Ahoy gaf nog een prachtige show weg, terwijl het college van B. en W. acte de presence gaf. Dit succes in Rotterdam is aanspo ring voor de komende wedstrijden in Arnhem (over veertien dagen) en in Gouida (mei a.s.). KAMPIOEN VAN NEDERLAND Mej. A. Janssen mag zich in klasse 5 nu kampioen van Nederland noe men. Ze maakt nu kans uitgenodigd te worden voor de centrale trainin gen dn Heidelberg voor de komende Olympische Spelen, waaraan ook de invaliden deelnemen. Venrays raadsleden zullen het afgelopen vergadering niet ge makkelijk hebben gehad. Naast een hoop huis-tuin-en-keuken- punten (hoe belangrijk overigens ook voor de betrokkenen) kwam men te staan voor de toewijzing van een nieuw krediet voor de brandweerkazernes en de dienstgebouwen van gemeente werken. Het oude krediet van 1 miljoen was bijna met 6 ton over schreden. B. en W. gaven ruiterlijk toe dat daar de schattingen en be grotingen in feite kant noch wal geraakt hebben en dat men nu nu de eerste fase bijna er op zit een tekort heeft van ge noemd bedrag. Het werd staande deze ver gadering wel duidelijk dat er binnenskamers al meermalen over gepraat en gediscussieerd zal zijn, maar eenmaal moet men dan door een zure appel heen bijten en de zaak in de open baarheid brengen. Een open baarheid, die wel even stil ge worden is van dit toch wel grote tekort. Wie dan de cijfertjes van de begrotingen en de werkelijke uitkomsten naast elkaar gelegd heeft, die heeft kunnen zien, dat er inderdaad bij verschillende posten met de pet naar gegooid is. Iets anders kan men dat niet noemen. Natuurlijk kan men dan als raadslid foeteren en duveljagen hoe zoiets mogelijk kan zijn, maar de feiten liggen er nu een maal en men kan de bouw moei lijk stop zetten, want dan heeft er geen sterveling iets aan. En dus gaat men inderdaad wat foeteren, maar tenslotte ook met het voorstel mee, onder het motto: het kan moeilijk anders en je kunt B. en W. moeilijk in hun hemd laten staan Nu zal niemand er behoefte aan hebben dit edelachtbaar college in hun hemd te zien maar er zal toch inderdaad eens uit gezocht dienen te worden, hoe dit allemaal mogelijk is. Als het inderdaad waar is dat b.v. ad viseur voor verwarming en wat dies meer zij in al die tijd geen begroting op tafel heeft kunnen brengen, die enige houvast geeft, dan vraagt men zich toch in gemoede af, hoe het mogelijk is, dat zijn rekening nog bij de afrekening prijkt. Ons persoon lijk is opgevallen, dat links en rechts nog al eens wat vergeten is. Dat in een garage een smeer- kuil thuis hoort, is dachten wij, vrij bekend, doch hier vergeten. Zo zijn er nog meer dingen aan te wijzen, die althans de indruk geven dat b.v. de voorbereiding en de planning van deze toch niet geringe bouw dure hiaten open gebleven zijn. Daarnaast zijn er vele vraagtekens van ho noraria van liefst 3 architecten tot een weggelaten broeikas toe. Gedane zaken nemen geen keer, reden waarom de raad nolens volens achter deze kre dietverlening is gaan staan. Maar we moeten oppassen voor repeterende breuken, nu andere grote bouwwerken opgezet wor den en we bovendien in ons Venray het goed geld toch al op zoveel plaatsen goed kunnen be steden. Staande deze vergadering is ons ook opgevallen, hoe de raad vrij gemakkelijk bestem mingsplannen goedkeurt. Twee niet onbelangrijke uitbreidingen van Venray centrum, namelijk het plan Vlakwater en plan Bergkwartier, leverden feitelijk slechts een opmerking op, na melijk dat de bouwvoorschriften in Bergkwartier wat „eng" zijn. De rest was wat franje, want bij Vlakwater maakte men zich even druk om de bebouwing van een van de vele kavels, omdat het raadslid Timmermans daar be zwaren tegen had. En bij het Bergkwartier sprak men meer over de te verhuizen camping, dan over het plan zelf. Is dat omdat de raad via raadscommis sies er toch al het nodige van weet? Legt men 't moede hoofd in de schoot, omdat een en an der toch al rond zit doordat de stedebouwkundige met de pla nologische dienst de zaak al doorgepraat heeft? Of zijn de plannen werkelijk onverbeter lijk? We willen dit laatste graag geloven en hebben ook ge poogd via kaarten en tekenin gen de lezer een indruk te geven van wat daar nu allemaal in Venray-west gebeuren gaat. Doch het moet ons wederom van het hart, dat het onderhand toch zaak gaat worden, dat men deze toekomstplannen beter vi sueel voor de mensen moet gaan maken. Wordt het onderhand niet hoog tijd dat via bauettes en dergelijke het publiek eens een beter inzicht gegeven wordt van wat allemaal mogelijk is en hoe het allemaal worden gaat. Het zou de belangstelling alleen maar doen toenemen en het in zicht verdiepen. Iets anders wat ons opviel, is dat een groot deel vn het nu pas goedgekeurde Bergkwartier al weg is. In de van gemeente wege daarbij gegeven toelich ting blijkt dat op een bepaald stuk 38-40 patiowoningen ge bouwd gaan worden door een aannemingsbedrijf. Van de in dat gedeelte nog overblijvende 24 kavels zijn er al 20 weg aan particulieren. Van het ander stuk Bergkwartier, waar nu de camping op gevestigd is en men een vijftigtal kavels geprojec teerd heeft (die dus eerst eind volgende jaar beschikbaar ko men) zijn er ook al 10 gereser veerd door particulieren. Al met al is dus meer dan de helft van de bouwkavels al niet meer beschikbaar, voordat het plan officieel is vastgesteld. Men kan daar vrede mee heb ben en in die voorhandse reser vering een stuk service aan het publiek zien, maar het toont van de andere kant toch wel aan, hoe groot de nood nog altijd is. Wel zouden we graag willen weten hoe het publiek er van in kennis is gesteld dat in Berg kwartier reeds kavels te krijgen waren, voordat een en ander zijn officiële vaststelling kreeg. Laat dat maar aan ons over. U kiest eenvoudig een zonnige vakantiebestemming uit de gratis reisgids die we al voor u klaar hebben liggen. Wij maken 't dan verder allemaal piekfijn in orde. Overnachtingen onderweg en het hele verblijf ter plaatse, met alles wat er bij hoort. En ook nog de rest, want u wilt natuurlijk van alle zorg verlost zijn: reis-, bagage- en annulerings verzekering, reischeques, deviezen. Ja, dat wordt dan met recht 'n plezierige vakantie de bank voor iedereen" BOERENLEENBANKEN TE VENRAY, OOSTRUM, OIRLO, LEUNEN, MERSELO EN YSSELSTEYN In de nacht van vrijdag op zater dag heeft het schouwburgcomplex bezoek gehad van ongewenste bezoe kers. Het is niet duidelijk of deze via een kapot geslagen raam aan de Jan Hensenstraat het gebouw zijn bin nengedrongen of via een geforceer de nooduitgang, maar wel duidelijk is, dat ze de zaak behoorlijk hebben gesloopt. Zo werd uit de bibliotheek het bureau van de directrice naar een van de toiletten gesleurd, waar van de deuren waren opengebroken. Daar heeft men het bureau gefor ceerd en enkele kleine geldbedragen ulit gestolen. Vervolgens werd het di- rectiékantoor onder „handen" geno men, wat betekende dat ook daar de deur dusdanig geforceerd werd, dat ze totaal onbruikbaar is geworden. Ook hier werden laden en kasten doorzocht en twee loonzakjes meege nomen van personeel. Daarna kwam net besprekingsloket aan de beurt, dat ook al weer danig geforceerd werd. Hier pikte men de kas van VW mee, terwijl in de hal de siga rettenautomaat geledigd werd. In de foyer had de Top-garage meit de fa. Mariens een show ingericht, waarbij de Topgarage Alf a Romeo wagens ten toon stelde en de firma Mariens elek trische apparatuur. De wagen wer den ongemoeid gelaten, doch bij de firma Mariens verdween een draag bare kleurentelevisie. De organisators van deze show haddien in de toneelzaal 5 grote olym pische ringen klaar gemaakt, van on der tot boven beplakt met nikkelen guldens. Deze duizend gulden was 'n cadeau van Alfa Romeo voor de men sen van Zeskamp, die dat zondag middag aangebodlen zouden krijgen. Doch de inbrekers waren hen voor. Met schroevendraaiers werden de op geplakte zilveren guldens van de rin gen gehaald, waarbij men nog enkele guldens verloor. Via een geforceerde nood-uitgang zijn de daders verdwenen met het geld en het toestel, daarbij een spoor van vernielingen achter zich latend. Venays politie is bezig met de stille getuige van dit onwelkome bezoek na te gana en te zien of men deze Lnbekers te pakken kan krijgen. Zondagmiddag kon ondanks deze diefstal de Zeskampploeg toch de rin gen volgeplakt met guldens wederom in ontvangst nemen. Voor Wedgwood en Royal Albert naar C O E N E N Voor Wedgwood en Royal Albert naar C O E N E N Voor Wedgwood en Royal Albert naar C O E N E N Voor Wedgwood en Royal Albert naai Z z Voor Wedgwood en Royal Albert naar C O E N E N Voor Wedgwood en Royal Albert naar C O E N E N Voor Wedgwood en Royal Albert naar C O E N E H Voor Wedgwood en Royal Albert naai

Peel en Maas | 1972 | | pagina 11