Achter de schermen van Zeskamp Fortex geeft de mannen Mode. 2*1 Kerkelijke Diensten Leenen WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN TRICOTS RODIERf TRICOTS DE. REVE MODEHUIS THOMASSEN FORTEX van 5 tot en met 11 maart V redes kerk Venray VRIJDAG 3 MAART 1972 No. 9 DRIE EN NEGENTIGSTE JAARGANG VOOR AL UW DRANKEN PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 15 et per mm. ABONNEMENTS PRIJS PER HALFJAAR 6.75 (bij vooruitbetaling) Onder deze titel zal de NCRV op 14 april een 45 minuten durende film uitzenden over al het werk, or ganisatie etc. wat er moet gebeuren voordat een Zeskamp-uitzending van start kan gaan. Achter de schermen werd ons ook verteld, dat de NCRV bar tevre den is met de nieuwe Rijnhal in Arn hem en vast van plan is om ook in het seizoen 1972-1973 een uitzending in deze hal 'te verzorgen. Dat zal dan zijn in november a.s. Dit om ook de inwoners van Arnhem gelegenheid te geven zulk een uitzending bij te wonen. Ze kwamen er n.l. ditmaal helemaal niet aan te pas. Toch wilden de Arnhemmers ook j.l. zaterdag de uitzending bijwonen, maar de kaartjes er voor waren schaars en werden „achter de scher men" 15 tot 50 guldien voor een kaar tje gevraagd. -M- Achter de schermen heeft men ook uitgedokterd hoeveel mensen er nu feitelijk wel naar een Zeskamp- uitzending kijken. Dat zouden er bij na 6 miljoen zijn. Dat betekent een kijkdichtheid, welke de uitzending van Mies Bouwman bijna benadert. Ondanks dat Venray een gewaar deerde deelnemer is aan de Zeskamp is de belangstelling in het zuiden van Nederland minder dan in de rest van het land. Bij een landelijk gemiddel de in de kijkdichtheid van 58,6% blijft het zuiden daar onder, terwijl het noorden 68% haalt. Aether de schermen werkten zaterdag 40 man van de NCRV en de NOS aan deze uitzending mee. Bo vendien nog 5 man van de PTT en 150 deelnemers en begeleiders. Voor de brandveiligheid stond de Arnhem se brandweer paraat. 4.000 personlen kondten in de Rijnhal gestuwd worden. Venray nam daarvan met grootste gedeelte voor zijn rekening, n.l. bijna 1200 man. -X- Achter de schermen had men aan deze uitzending heel veel werk te verzetten. De 500 strobalen moch ten n.l. niet per tractie binnen ge bracht warden, maar moesten in de hal gedragen worden. Aan komkom merkistjes moesten er 120 op elkaar gestapeld worden. De hobbelbaan bestond uit 26 hobbels terwijl in de twee „zwembaden" in totaal 100.000 liter water gepompt werd. Voor dit laatste evenement had mien de bij stand nodig van de architect van de Rijnhal, die de juiste plaats moest bepalen waar deze kuipen geplaatst konden worden. De vloer zou het eens moeten begeven. De bokser woog 86 kilo en was 3 meter hoog. Deze pop was dezelfde als die in Rotterdam gebruikt werd in de worstelwedstrijd boven het bas sin. De badjas welke de bokser aan getrokken werd nadat hij knock-out ging, was voldoende voor 3 normale badjassen. Het scorebord waarop telkens de standen bekend gemaakt worden, weegt 1500 kg en bevat 2000 lampjes. Die werdien bediend vanaf een pa neel waarop 540 knoppen voorkomen. Vanaf het bedieningspaneel naar het scorebord liep 800 meter bedrading en 6 gelijkrichters. Achter de schermen is men druk bezig met de organisatie van een landelijke autorace in wagentjes zoals die in de Zeskamp gebruikt worden. Deze trapcarrace wordt ge houden op zaterdag 8 juli in Doetin- chem en bestaat uit een stratenrace 's middags en een Mini Le Mans-race van 24 minuten in de avonduren. Uit elke gemeente in Nederland kan een wagentje deelnemen, maar er moeten gezien het zware par cours wel 3 coureurs beschikbaar zijn. De KNAC zal een beker of medail le als trapkar trophee beschikbaar stellen, terwijl de NCRV de tv uitzen ding zal verzorgen. Wat Venray in deze trapcarrace zal gaan doen, is nog een open vraag, want de Venrayse Zeskampploeg rit dan in Italië, bij het Spel zonder Grenzen. -M- Achter de schermen rekent men er al op dat dit jaar het laatste jaar zal zijn dat Nederland aan het „Spel zonder grenzen" gaat deelnemen. De spelregels voor het komende jaar zijn n.l. zodanig dat geen enkele ploeg kan trainen; het programma niet van te voren bekend wordt gemaakt, en men alle kans loopt dat het geheel een lachertje, zo niet belachelijk wordt. En dat wenst men de Zes kampers niet toe. De Venrayse ZeskarApploeg gaat dit jaar naar Italië, naar Pessariano, tussen Triëst en Venetië. Dat ge beurt op 5 juli. De publieke belang stelling daarvoor lijkt ons nu reeds zodanig dat er een behoorlijke Ven rayse supportersploeg mee zal gaan. De andere uitz/endingen van „Spel zonder grenzen" zijn als volgt: op 23 mei uit Spa, België, waar Fra- neker aan start komt; op 7 juni uit Bern Zwitserland, met IJsselstein; op 21 juni uit Duitsland, met Ridder kerk; op 19 juli uit Nice, Frankrijk, met Zelhem; op 16 aug. uit Neder land, met Bladel. De finale tenslotte is op 13 septem ber vanuit Zwitserland. Voor de Zeskamp van het vol gende seizoen, die in oktober start, zijn nu reeds vele aanvragen binnen gekomen. Er zijn zelfs aanvragen per streek, waar bijvoorbeeld 10 gemeen ten onder elkaar uitmaken wie het sterkst is, en die groep dan als streek - afgevaardigde willen laten deel nemen. Intussen zitten we nu nog met de lop'ende Zeskamp-olympiade, waarvan de volgende uitzending is in Leiden, waar de 3 laagst geklas- seerden zullen afvallen. De resteren de drie ploegen komen dan in Rot terdam bijeen voor de finale. De poppen van Barend Barend- se die in de uitzending van zaterdag gebruikt werden, kregen de speciale zorg van de mensen achter de scher men. Die hadden d'e speciale opdracht de poppen direkt na gebruik uit de hal te verwijderen, zodat de souve nter jagers er niet bij konden. Men wil ze bij een van de volgende uit zendingen nog eens gebruiken. Venray maakte zaterdag een goede beurt door de organisatoren van de Zeskamp een doosje met champignons aan te bieden. Dit ver moedelijk in navolging van de nar cissen van Lisse. Jammer dat in de aspergetijd de Zeskamp reeds is af gesloten -)f Tenslotte maakt rn'en zich ach ter de schermen nogal zorgen over de Zeskamp uitzendingen van het volgende seizoen. Er komt n.l. een zendtijd wijziging en of de NCRV dan nog op zaterdagavond kan uitzenden is momenteel nog een open vraag. En hele maal tenslotte: dank aan de Venlose supporters die in Arnhem met een spandoek verkondigden dat Venlo Venray steunt. Dat ha'n we van die aide nie gedacht En meer. 130 Speciaalzaken in mannenmode, elk met een opvallende kollektie. Coupeur aanwezig, bestellingen worden thuisbezorgd, makkelijk ruilen, alles kan. In een Fortex-zaak staan mensen die weten wat er in de mode te koop is. Reken maar dat u krijgt wat u zoekt: waar voor uw geld. En dat allemaal in een heel ontspannen sfeer; fijn op uw gemak kleren kiezen. Er zit dus meer aan vast. Vandaar dat we zeggen: Fortex geeft de mannen mode. GElMEESCHAPSVIERING VENRAY A.s. zondag 5 maart wordt om half elf in de Levensschool, Bevrijdings- weg 2a een eucharistische tafelvie ring gehouden voor personen van 17 jaar en ouder. Celebant is kap. J. Verdonschot. Het thema was bij het ter perse gaan nog niet bekend. van 5 tot en met 11 maart Derde zondag in de veertigdagen tijd. Zaterdag: 19.00 nederlandse hoog mis, int. overl. fam. Janssen-Deters ouders Arts-Cornelissen. Zondag: 8.00 gelezen mis, int. W. Broers, echtg. en overl. iknideben; 9.30 gregoriaanse hoogmis, int. Jan van Aarssen als jrd.; 11.00 nederlandse hoogmis, int. Martinus Jans-Beken vwg. de fam. Jac. Berents vwg. de buurt; 18.00 gelezen mis, int. gez. Janssen en fam. Maandag: 8.00 Grada Creemers- Dijkmans; 9.00 Theodorus Pouwels Theo Vervuurt; 19.00 Gerrit Gossens ouders Kronenberg-Clancette en zoon Lambet. Dinsdag: 8.00 mevr. Kleuskens- Achten Mathieu Martens vwg. de buurt; 9.00 uit dankbaarheid (B.); 19.00 Jac. van Mil vwg. de buurt Wiel Custers vwg. zijn vrienden. Woensdag: 8.00 Jozef Steegmans en echtg. Piet Smits vwg. de spie gelglasverzekering; 9.00 Anna Zee- gers; 19.00 Thei Basten Francisca H. v. d. Munckhof. Donderdag: 8.00 ov. ouders Lau- rensse-Maessen fam. te Fruchte-te Bul te; 9.00 Karei Jacobs Johan de Bruyn en overl. ouders als jgt.; 15.00 uit dankbaarheid bij de opening van de nieuwe zaak (B.T.). Vrijdag: 8.00 Joihan Janssen en An na Vosselen als stichting; 9.00 Jacob Van Mil; 19.00 Antoon Jenniskens. Zaterdag: 8.00 geen H. Mis; 9.00 overl. fam. te Fruchte-Schilderink Mathieu Martens vwg. de buurt; 15.00 Elisabeth Bertijn Jac. Berents vwg. de buurt. Mededelingen Komende zondag 5 maart, gelie ve u de zakjes met uw vastenoffer mee te brengen naar de kerk. Deze zakjes zijn u de afgelopen week thuis bezorgd. In het kader van het projekt „Kerkopbouw" worden 120 personen in onze parochie bezocht voor een afspraak voor een enquête-gesprek. Deze 120 namen zijn uitgezocht vol gens een objektief systeem, zodat alle leeftijdsgroepen vertegenwoordigd zijn. Akolieten: Zaterdag 4 maart: 10 uur Ad Ver beek en Jeanne Verbeek. Zondag 5 maart: 8 uur Martin Spee en Caspar Michels; 9.30 Wim Kremer en Boudewijn van Grinsven; 11 uur Paul v. d. Heuvel en Mia Voermans. Misdienaars: Zondag: 18 uur Jerry Mulders en Peter Janssen. Maandag, dinsdag, woensdag: 8 u. Leon Kunzler en Jackie van Els; 19 uur Peter Broers en Ronald Mi- dhels. Donderdag, vrijdag: 8 uur Jackie Oudenhoven en Godfried Hendricx. Donderdag: 15 uur Jan Creemers en Tonny Jakobs. Vrijdag: 19 uur Peter van Houdt en Ad je van Houdt. Zaterdag: 15 uur Peter Pelzer en Willy v. d. Vorle. 3e zondag van de Vasten. H. Mis sen 7.30, 9.00, 11.45; hoogmis 10.15 gezongen door de Zangers van St. Frans; 18.00 avondmis. Vrijdag: 19.00 avondmis voor de gezinnen van de parochie. Zaterdag: 5.00 en na de avondmis tot half acht gelegenheid om te biech- tenten. 18.30 avondmis als zondags viering. Mededelingen: 1. Deze week zijn de H. Missen 8.00 en 19.00 uur. Behalve dinsdag en zaterdag, dan zijn de missen op gewone tijd. 2. Moge we U dringend vragen voor de Misboekjes, die achter in de kerk op de tafeltjes liggen om de Mis te kunnen volgen 10 ct. te be talen en ze niet zo maar mee te nemen. Uw kerkbestuur moet ze ook behalen. Dank u wel. Mis-intenties Zaterdag: 18.30 Theodorus Gom- mans. Zondag: 7.30 uit dankbaarheid; 9.00 overl. ouders Cleven-Maassen; 10.15 uit dankbaarheid; 11.45 Jacobus Spring in het Veld - Hendrika Geurts 18.00 voor de parochie. Maandag: 8.00 Antoon Verhaagh, overl. ouders en fam.; 19.00 overl. ouders Manders-Hupen, schoolmis; Franciscus van der Weijst. Dinsdag: 7.45 Antoon Luijpers; 8.30 Leonardus Arts; 19.00 Antoon Camps. Woensdag: 8.00 Wim Arts; 19.00 Willem Litjens en zoon Harry, school mis; overl. fam. Coopmans-Custers. Donderdag: 8.00 Selida Virginia Ro- jer; 19.00 jrd. Jan Derksen; schoolmis: Antoon Verhaag, overl. ouders en fam. Vrijdag: 8.00 Antoon Luijpers; 19.00 gezinsmis, Karei Wijnen; schoolmis t.e.v. de H. Geest. Zaterdag: 7.45 Johannes Hendrikus Seijkens; 8.30 Leonardus Lucassen. Dienbeurten Akolieten (5 t.m. 11 maart) Zaterdag: 18.30 Carlo Feller, Vic tor Pop. Zondag: 7.30 Frans Bonants, Peter Bonants; 9.00 Bert Janssen, Luc Jans sen; 10.15 Jos Jeuken, Frans Jeuken; 11.45 an Schellekens, Marco Pop. Dienbeurten Misdienaars Zondag: 18.00 Peter Claessens, Waiter Blaaupot. Maandag, woensdag, vrijdag: 8.00 Hans v. d. Bekerom, Henny Clephas; 19.00 Marco Cornelissen, Maarten Arts. Dinsdag en zaterdag: 7.45 Pim de Vos, Loet Arts. Donderdag: 8.00 Pim de Vos, Loet Arts; 19.00 Ronny Clevers, René van Hooren. Derde zondag in de Veertigdagen tijd. Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. Noud van L'in en ouders van Lin-Heiligers. Samen met bet dames koor worden vastenliederen gezon gen. Zondag: 8.00 leesmis voor overl. Hendricus Maassen; 9.00 leesmis voor overl. Hendrina Franssen-van Ger- ven, Grada Franssien-Hubbers en Martinus Barents. Het kinderkoor zingt nederlandse liederen; 10.00 uur hoogmis voor overl. Johan van Ger- ven. Door het kerkelijk zangkoor wordt de Latijn-Gregoriaanse mis gezongen; 11.30 leesmis voor overl. Willem van Waaijenburg; 18.30 uur avondmis voor overl. Nout Cremers en ouders. Maandag: 8.00 leesmis voor overl. Harry Martens; 19.00 avondmis voor overl. Johanna Graat-Bueters. Dinsdag: 8.00 leesmis voor overl. ouders van Dijk-Keumtjes en fam.; 19.00 avondmis voor overl. Harry Swinkels. Woensdag: 8.00 leesmis voor overl. Johanna Driessen-Duijkers; 19.00 u. avondmis voor overl. Martinus Mar tens. Donderdag: 8.00 leesmis tot voor spoedige beterschap (L.); 19.00 uur avondmis voor overl. Wilhelmus Tijs- sen. Vrijdag: 8.00 leesmis voor overl. fam. Janssen-Weerts; 19.00 avond mis voor overl. Gerard Fleurkens. Zatedag: 8.00 leesmis voor overl. ouders Arts-Lensen en Johannes Lensen; 19.00 avondmis voor overl. Gertruda van Hoof-Hoex. Mededelingen: 1. Ouders met kleine kinderen her inneren wü er nog eens aan, dat er iedee zondag onder de mis van half twaalf kindercrèche wordt gehouden in de kleuterschool bij de kerk. De leidsters van de kleuterschool -houden toezicht. [Mogen we voor dit toezicht van degenen die er gebruik van maken, een kleine bijdrage vragen? 2. Iedere zondag van de vastentijd kunt u uw bijdrage voor de vas- tenaktie (in het vastenzakje) doen in de kisten: achter in de kerk of aan de zij-ingang. 3. Zoals iedere eerste zondag van de maand wordt a.s. zondag door het kerkelijk zangkoor een Latijn- Gregoriaanse mis gezongen. Veel gelovigen vragen erom. Kies dus eens bewust voor die liturgievie ring die u het best bevalt. Misdienaarslijst van 511 maart: Zondag 5 maart: 8 uur Peter Noo- yen en Jan Smals; 9 uur Joost v. d. Weyden en Pedro Loonen; 10 uur H. Linders, M. v. d. Bekerom en G. Willemse; 11.30 Jan W. de Wit en René van Wijk 18.30 Tonny Raayma- kers en Hub. Arts. Week I: 8 uur Henk Peeters en Heino Mertens; 19 uur René v. Wijk en Eric Vennekens. Week II: 8 uur St. Peeters en Jos- je Jacobs; 19 uur Joost v. d. Weyden en Peter Nooyen. HERVORMDE GEMEENTE Zondagmorgen begint de kerk dienst voor de Protestanten in de aula van Den Hoebert om half tien. Predikant is de Weleerw. Heer Keers, die om elf uur zal voorgaan in de Hervormde Kerk aan de Maas- weg te Blitterswijck. In beide diensten wordt de voor- jaars-zendingskollekte gehouden. Zondag: 8.30 Antoon van Arsen; 10 uur Hoogmis, gest. gez. jrd. Ge rard Camps en Jacoba en Rosalia Hillen. Maandag: 8.00 Harrie Graat. Dinsdag: 8.00 Antoon Derickx. Woensdag: 8.45 overl. fam. Kessels- Swemers. Donderdag: 8.00 Pierre Vandeven- ne. Vrijdag: 8.00 gest. gez. jrd1. Jacob v. d. Voort en echtg.; 15.00 huwelijks mis voor het bruidspaar de Haart- Poels. Zaterdag: 19.00 gest. lsm. Antoon Verheggen en Wim Emons (buurt). ARROWSHIRTS MODEHUIS THOMASSEN Zondag: 8.30 jaard. Willem Mi chels; 10.00 hoogmis maandd. Leo nard Verheijen. Maandag: geien mis. Dinsdag: 8.00 lsm. overl. fam. Claessens-Ewalts-Baten. Woensdag: 8.00 hgm. Maria Cath. Schattorié en Maria Pilmeijer. Donderdag: 8.00 lsm. uit dankbaar heid (S.). Vrijdag: 19.30 lsm. uit dankbaar heid (N.). Zaterdag: 19.00 avondmis voor An toinette Teuws. Deze week worden de zakjes voor de gezinsbijdrage opgehaald. PAROCHIE CASTEKIRAY - Week van 4 tot 11 maart. Derde zondag in de Veertiemdagentijd. Misdienaars: Mart Geerets en An toon Tielen; Willie en Jos Duykers; Hoogmis: Jac. Wismans en Jos van Kuyck. Zaterdag: 19.00 jaardienst zlg. Lei Heidens. Zondag: 8.00 zlg. Louis Litjens en Anna Meyers; 10.00 overl. fam. Ram- bags-Kuypers. Eerste zondag van de maand. Bijzondere kollekte voor on ze eigen kerk. Maandag: geen vroegmis. 15.00 u. plechtige Huwelijksmis bruidspaar Kleven-Wismans. Dinsdag: 8.00 zlg. Gertruda Ram- bags. Woensdag: 8.00 gezinsmis (int. of feraars); 14.30 plechtige huwelijksmis bruidspaar Müskens-Luybers. Donderdag: 8.00 zlg. Piet Philipsen. Vrijdag: 8.00 zlg. fam. Verhoeven- Houben. Zaterdag: 8.00 ter ere van O.L. Vrouw (int. offeraars); 19.00 maand- dienst zlg. Jos Jenniskens. .B. Op donderdag 16 maart is er om 8 uur in de zaal Kuypers een bijeenkomst van de ouders der eer ste communicanten. Willen de ouders zo goed zijn om deze avond te reser veren. Voor speelgoed naar C O E N E N Voor speelgoed naar C O E N E N Voor speelgoed naar C O E N E N Voor speelgoed naar C O E N E N Voor speelgoed naar C O E N E N Voor speel' Z n Z |J^ I HET NIEUWSTE SPEELGOED ligt op U te wachten en ALLE goede merken vondt U bij ons o.a. LEGO, m 111 J If \M PLASTICANT - JUMBO (gezelschapspeien), HOMAS (voetbalspelen, biljarts en sjoelbakken) BELLA (pop- z O I fe» V ir pen)f DiNKY JOYS en MATCHBOX (miniatuurauto's). m U Z Voor speelgoed naar C O E N E N Voor speelgoed naar C O E N E N Voor speelgoed naar C O E N E N Voor speelgoed naar C O E N E N Voor speelgoed naar C O E N E N Voor speel;

Peel en Maas | 1972 | | pagina 9