kacino bar Nieuwe stichting Gezinszorg functioneert Willen wij wat Wat willen wij gemeentelijke notities en mededelingen een cassière Uit Peel en Haas Leenen| {Leenenl WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Elektro Jacobs Carnaval Bejaarden Rijschool JAH JANSEN VRIJDAG 4 FEBRUARI 1972 No. 5 DRIE EN NEGENTIGSTE JAARGANG VOOR AL UW DRANKEN PEEL EN MAAS n L' lij DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 15 ct per mm. ABONNEMENTS PRIJS PER HALFJAAR 6.75 (bij vooruitbetaling) In het pand Marktstraat 8 is al enkele maanden een nieuwe stich ting gevestigd, die van groot belang kan zijn voor plaats en streek. Het is de Stichting Katholieke Gezinszorg Noordelijk Limburg, waarin de gezinszorginstellingen samenwerken van de dekenaten Gennep en Venray en de Maas dorpen. Met ingang van 1 juli 1967 zijn in de Rijkssubsidieregeling voor Ge zinsverzorging en Gezinshulp nieu we bepalingen opgenomen, die tot doel hadden te komen tot een be paald soort structuurverbetering op het terrein van het gezinszorgwerk. Gezinszorgwerk, dat vooral na de oorlog hier in Noord Limburg, in fei te is voortgekomen uit particulier initiatief. Dait is nog eens duidelijk gesteld bij het afscheid van mej. Raedts, die op instignatie van Ven- rays Derde Orde indertijd op het Brukske is gestart met dit werk, dat in de loop der jaren voor vele ge zinnen een gelukkige oplossing bracht bij moeilijkheden. Maar met de jaren is duidelijk ge worden, dat niet alleen vele moei lijkheden in gezinnen „anders" zijn komen liggen, doch ook dat het ge zinszorgwerk niet iets is, waar men elk willekeurig meisje maar aan kan zetten en laten doen. Datzelfde geldt voor de besturen en voor de nu eenmaal nodige admi nistratie rondom. Daarom deze nieu we bepalingen, die tot doel hadden te komen tot een kwantitatieve en kwalitatieve verbetering. Een ver betering, die men o.m. denkt te be reiken met betere opleidingen voor gezinsverzorgsters en gezinshelpsters doch ook door levenskrachtige in stellingen met een personeelsbezet ting, welke toereikend is om aan alle terecht gedane aanvragen te voldoen en met een deskundige staf, waar aan de verschillende taken van een gezinszorginstelling toevertrouwd kunnen worden. A-INSTELLING Om te komen tot de formatie van de in deze rijkssubsidieregeling ge vraagde A-instelling was het nood zakelijk o.m. voor het bestuur van de gezinszorg Venray eens te gaan pra ten met andere gezinszorginstellin gen in deze regio. Dat is dan voor jaar 1969 gebeurd. Gennep, Horst- Sevenum, de Maasdorpen en Venray gingen rond de tafel zitten om eens te praten over de door het Rijk ge wenste schaalvergroting. Dat praten had tot resultaat dat in 1970 een commissie uit deze instellingen o.l.v. de Katholieke Gezinszorg Limburg deze schaalvergroting zou bestude ren en de verschillende besturen van advies zou dienen. Het resultaat was dat Venray, Gennep en de Maasdor pen besloten te komen tot de forme ring van een stichting voor gezins zorg voor het gehele gebied. Horst- Sevenum wilde voorlopig nog zich zelf blijven. In april 1971 was het zover, dat een bestuur geformeerd kon worden. Voor Venray spelen mee de heer H. Vorst als 2e voorzitter en de heer J. Cox uit Merselo als 2e penningmees ter. In het algemeen bestuur kwa men verder nog voor Venray de he ren G. H. Hanssen en J. Op 't Veld. Besloten werd een zgn. onpartijdig voorzitter te kiezen, wat werd de heer Ir. P. J. Corzilius. Het werkge bied van de stichting is het grond gebied van de gemeenten Bergen, Broekhuizen, Gennep, Grubbenvorst, Meerlo-Wanssum, Mook en Midde laar, Ottersum en Venray. De stichting is door het Ministerie erkênd, wat o.m. inhoudt dat men een directrice kon aanstellen, in de persoon van mej. H. A. Oosterom en een administrateur in de vorm van de heer J. Zegers. De 32 gezinsverzorgsters, de 40 ge zinshelpsters in full-time dienstver band en de 68 in part-time zijn nu allen in dienst van de nieuwe stich ting, die ook nog 6 dames in dienst heeft die in opleiding zijn voor ge zinsverzorgster en 6 leerling-gezins hulpen. De kantoren van de leidsters zijn gewoon blijven bestaan, waarvan in Venray thans de leiding hebben mej M. te Loeke, mevr. Beerkens-Sloot en mevr. Bastiaans-Peters. Per 1 oktober j.l. is een nieuw kan toor geopend op het gemeentehuis van Brcekhuizenvorst. De stichting kreeg dank zij de medewerking van het gemeentebe stuur in Venray de beschikking over zdkele vertrekken in het pand Marktstraat 8 waar nu de leiding zit. De nieuwe stichting die het vorig jaar zijn startsein kreeg, zal dit jaar en de komende jaren thans moeten gaan bewijzen dat zij de hedendaag se eisen en mogelijkhden van en in het gezingszorgwerk in de eregio Noord Limburg beantwoorden kan. Gezien de nieuwe financiële moge lijkheden die o.m. deze schaalvergro ting met zich brengt en het enthou siasme van bestuur en leiding zal het o.i. best lukken. Waarbij wij van onze kant wel de aantekening- wilden maken dat we hopen dat de geïnte resseerdheid, die Horst-Sevenum nog altijd toont om bij deze combinatie te komen, in daden zal worden omge zet. KLEUREN TELEVISIES 56 cm voor 1575, TELEVISIES 61 cm voor 475, BANDRECORDERS en PLATENSPELERS met 25% korting WASAUTOMATEN reeds voor 395, KOELKASTEN met groot diepvries vak voor 195, DIEPVRIESKISTEN met kortingen van 20-25% Verder: stofzuigers, scheerapparaten, hoogte- zonnen, strijkijzers enz. KORTINGEN vanaf 20% Volledige garantie Eigen service Iedere vrijdagavond vanaf 6-9 uur demonstratie van het hele programma. SCHOOLSTRAAT 3 VENRAY TEL. 2329 Kwartelenmarkt 7 Venlo Kloosterstraat 37 Blerick Op dinsdag 8 februari, houdt de bejaardenvereniging haar jaarlijkse carnavalsavond. Deze avond is voor ALLE bejaarden toegankelijk. Evenals voorgaande jaren zullen ook nu de Venrayse buutreedners hun medewerking verlenen, ook de welbekende Hofkapel en niet te ver geten ons aller Raad van Elf zal de feestvreugde komen vergroten. De bejaarden van Venray zal weer een gezellige avond te wachten staan. Aanvang half acht in zaal „In den Engel", Poststraat. MARKT DEURNE Intieme sfeer Exclusief interieur GEOPEND TOT 3 UUR 's NACHTS 'swoendags gesloten BEKENDMAKING De burgemeester van Venray maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 28, lid 6, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 7 februari 1972 gedurende één maand ter gemeente secretarie, afdeling lll-D, gebouw Leunseweg 2a, ka mer 24, voor eenieder ter inzage ligt het besluit van Gedeputeerde Staten van Limburg van 20 december 1971, le afdeling, no. B 18435, waarbij goedkeuring is verleend aan het besluit van de raad dezer ge meente van 27 april 1971, no. 568, tot vaststelling van het bestemmingsplan „Algemene begraafplaats". Aangezien niemand zich met bezwaren tot de ge meenteraad en tot gedeputeerde staten heeft ge wend, is, buiten de gemeenteraad en de inspecteur van de ruimtelijke ordening, niemand bevoegd tegen de goedkeuring van dit bestemmingsplan bij de Kroon beroep in te stellen. Venray, 4 februari 1972 De burgemeester van Venray drs. F.G.L.L. Schols GEMEENTE VENRAY Bij het gemeentelijk zwembad kan worden geplaatst Naast hei kasbeheer zal betrokkene tevens belast worden met lichte administratieve werkzaamheden, terwijl bereidheid tot algemene assistentie aanwezig moet zijn. De funktie brengt mede het verrichten van onregelmatige dienst. Hiervoor wordt echter een af zonderlijke vergoeding toegekend. Vereist wordt; accuratesse, bezit van Mulo- of Mavo- en Type-diploma. Geboden wordt: een afwisselende werkkring, een sa laris van f 687,- tot f 971,- bruto per maand (excl. onregelmatigheidstoelage). Voor minderjarigen geldt een leeftijdsbezoldiging. AOW-premie voor rekening gemeente, 6%% vakantietoelage, minimaal 19 va kantiedagen per jaar. Sollicitaties binnen 10 dagen in te zenden aan de Burgemeester, onder vermelding PZ 3. WIJZIGING STRAATNAMEN IN HET LOLLEBEEKGEBIED In zijn vergadering van dinsdag 25 januari j.l. heeft de raad van de gemeente Venray goedkeuring ge geven aan een voorstel tot wijziging van een groot aantal straatnamen en het geven van namen aan nieuwe straten in het ruilverkavelingsgebied Lollebeek. Over het algemeen kan worden ge zegd, dat in het gehele gebied om sloten door: het Aoorden de Deurne- sewegWanssumseweg, in het oos ten door de grens met de gemeente Meerlo-Wanssum, in zuiden door de grens met de gemeente Horst en in het westen door de grens met de ge meente Deurne, de namen van stra ten zijn veranderd, met uitzondering van de 'dorpskernen. Een gevolg van deze aanpassing van de straatnaamgeving aan de nieuwe situatie, ontstaan door het gereedkomen van de ruilverkaveling zal tevens het in vele gevallen ver anderen van de huisnummering zijn. Momenteel wordt op de tekenka mer ter gemeentesecretarie gewerkt aan een nieuwe kaart van dit gebied. Zodra dze klaar is kan worden be gonnen met het wijzigen van de huisnummering. Het ligt in de bedoeling van het gemeentebestuur om na het gereed komen van de nieuwe kaart ruime bekendheid te geven aan alle van kracht geworden wijzigingen o.m. door uitvoerige publikatie in het weekblad „Peel en Maas" en door het toezenden van de nieuwe kaart aan iedereen, die bij de nieuwe si tuatie is betrokken. Bewoners van het ruilverkave lingsgebied Lollebeek doen er ver standig aan nog even te wachten met 't versturen van adreswijzigingen en het laten maken van nieuwe druk werken met adresvermelding, totdat van gemeentewege alle op de veran deringen betrekking hebbende maat regelen zijn genomen. Men doet er goed aan te wachten totdat men van de gemeente bericht krijgt, dat de straatnaam en/of huisnummer wordt gewijzigd. Er wordt naar gestreefd een en an der binnen zeer korte tijd te reali seren. HINDERWET Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: H. Th. L. Willemssen, KI. Oirlo- seweg 3, Castenray om vergunning ex art. 6a der Hinderwet i.v.m. het uitbreiden/wijzigen van een veehou derij waar mest en meststoffen wor den bewaard en propaan wordt ge bruikt. Adres inrichting: KL Oirlose- weg 3, Castenray, kadastraal ge meente Venray sectie G nr. 1209. M. C. Wismans, KI. Oirloseweg 18, Castenray, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een varkens fokkerij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: KI. Oirloseweg 18, Castenray, kadas- straal gemeente Venray sectie F nr. 2123. J. G. M. Voermans, Meerlose- weg 18, Oirlo, om vergunning ex art. 6a der Hinderwet i.vjn. het uitbrei den/wijzigen van een varkensfokke rij en kuikenmesterij. Adres inrich ting: Meerloseweg 18, Oirlo, kadas traal gemeente Venray sectie F nr. 2682. G. J. Janssen, Heidseweg 26, Venray om vergunning tot het op richten, in werking brengen «n in werking houden van een varkens- fokkerij en -mesterij waar mest en Onder deze „titel" is een enquête gehouden onder de bezoekers van het „Open Jeugdcentrum de Brak", zoals de barak gedoopt is, die achter de oude Landbouwschool staat aan de Stationsweg. „Wat wil de jeugd, die daar büeen kemt en willen ze überhaupt wel wat is een vraag, die de bezoekers al verschillende keren gesteld is en die o.m. ook het gemeentebestuur opgelost wil zien i.v.m. een sub sidie-aanvrage van die jeugd Nu bleek echter, dat toen die vraag aan de betrokken jeugd gesteld werd, dat ze daar zelf geen goed antwoord op wisten, omdat men niet op de hoogte was wat nu de rederuen pre cies waren waarom zij de Brak pre fereerden boven andere jeugd-gele- genheden. En om op die vraag een antwoord te krijgen is in samenwer king met het regionaal jeugdcentrum een enquête gehouden. 60 REGELMATIGE BEZOEKERS blijkt het jeugdcentrum te hebben, waarvan de jongens het dubbele aantal opleverden tegen de meisjes. Het gemiddelde aantal bezoekers is per avond 25. Hun leeftijd ligt tus- slen 17 en 19 jaren, waarbij de meis jes jonger zijn dan de jongens, en van deze groep is de niet-studeren- den weer ouder dan de studerenden Er is een vaste kern, die intussen een erg homogene groep geworden is, die wel meer openheid zoekt, al was het alleen maar omdat het cen trum anders langzaam doodbloedt. Men wil meer leven in het centrum brengen door het regelmatig organi seren van aktiviteiten op het gebied van handenarbeid, sport (maar dan in de trim-sector), verbale expres sie, filmvoorstellingen en yoga. Dat kan echter moeilijk omdat de ruim te daarvoor te klein en te ongeschikt is. Ook wil men wat meer variatie in de muziek. Een en ander kan moeilijk geor ganiseerd worden zonder subsidie, want al draait het buffet er goed, het is niet mogelijk daar voldoende Wie autorijden wil leren, moet het bij JanseD proberen. Nu ook lessen in D A F Bevrijdingsw. 8 tel. 0*780-1600 meststoffen worden bewaard. Adres inrichting Heidseweg 26, kadastraal gemeente Venray sectie D nr. 3607. A. Wismans, Oirloseheide 1, Oirlo, om vergunning tot het op richten, in werking brengen en in werking houden van een varkiens- fckkerij en -mesterij alsmede pluim veehouderij waar mest en meststof fen worden bewaard. Adres inrich ting: Oirloseheide 1, Oirlo, kadastraal gemeente Venray sectie F nr. 2264. L. J. J. Smits, Puttenweg 12a, Ysselsteyn, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een champig nonkwekerij. Adres inrichting Put tenweg 12a, Ysselsteyn, kadastraal gemeente Venray sectie H nr. 2052. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende tien dagen na dag tekening van deze bekendmaking in brengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op woensdag 23 februari 1972 om 15.00 uur in het gemeentehuis. Grotestraat 1. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 4 februari 1972. Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, De burgemeester, Drs. F. G. L. L. SCHOLS De secretaris, A. L. G. JANSSEN, loco-secr. geld uit te halen, en men wil er per sé geen jeugd-café van maken, doch het een jeugdcentrum houden. Ruimte en geld zijn dus twee grote hinderpalen. Voor de opzet en bege leiding van verschillende aktiviteiten dacht men krachten van „Sam-Sam" aan te kunnen trekken. In een aparte nota wordt nog te rug gekomen op de LEIDING Het grootste deel der ondervraag den blijkt de „oude" leiding, die ge vormd werd door de jongelui zelf, niet bar hoog aan te slaan. Van de andere kant is men nu ook bepaald niet geporteerd de leiding in handen te geven van een beroeps kracht, zelfs al zou die aangetrokken kunrien worden. Toch zagt de apart bijgevoegde nota dat de aanstelling van een be roepskracht weliswaar een stuk van de huidige vrijheid zal aantasten, maar dat zo iemand invloed kan uit oefenen naar buiten en naar binnen. Naar buiten om een beter begrip bij de bevolking te kweken over de Brak, naar binnen omdat daardoor een betere opvang gewaarborgd is van jongeren met moeilijkheden, maar hij daarnaast ook stimulator Ah koördinator kan zijn van verschil lende werkgroepen, de jeugd kan in formeren over de ontwikkelingen in andere jeugdcentra en kontaktper- soon kan zijn met overheid, institu ten en groepen jongelui buiten de gemeente. Daarnaast kan hij de Brak behe ren en de administratie bijhouden. Maar ook hier zullen ruimte en geld een grote handicap zijn. Zo blijft men in een soort vicieuse cirkel ronddraaien, die bepaald niet door deze enquete doorbroken wordt, maar waarin o.i. wel duidelijk te le ren valt, dat men in de Brak is vast gelopen en dat het bijzonder moei lijk zal zijn om hier het jeugdcen trum van te maken, dat een deel van de daar komende jeugd er graag zou vinden van 28 januari 1922 De geheele gemeenteraad ge dagvaard. Gisteren, Vrijdag, was de geheele gemeenteraad op reis naar 's Bosch om door den Rechter com missaris te worden gehoord terzake beleediging van het Raadslid Geurts, door den Burgemeester in de alom in den lande beruchte vergadering van 23 Augustus '21. Tevens was al ge dagvaard de verslaggever van Peel en Maas, die deze vergadering bij woonde. Versche melk, dagelijks ver krijgbaar bij G. Sijbers. Aan het zelfde adres te koop een roodbont maaLkalf. Mariavereeniging. Algemeene H. Communie in de Parochiekerk op Donderdag 2 Febr. a.s. om half acht. Leden der Mariavereengiging toont door trouwe opkomst, dat Uw lid maatschap ernstig gemeend is. Het Bestuur. Zand, kiezel, beton en metsel- zand levert billijk bij groote en klei ne partijen. B. den Braven. Maashees REPETITIETIJDEN EN UITVOERINGEN vcor het koor „Capriccio" en het orkest „Bojema" Vcor het orkest: Vrijdagmiddag 4.00 uur: repetitie dansgroep en begeleiding. Vrijdagavond 7.00 uur: Generale re petitie voor het hele orkest. Zaterdagmoren 7.30 uur: vertrek naar Genk (België) vanaf het Boschveldcollege. Vcor het koor: Zaterdagmiddag 5.15 uur: vertrek naar DILSEN (België) vanaf de Leunseweg 2.

Peel en Maas | 1972 | | pagina 5