Kerkelijke Diensten Sinds 1965 33 pet. duurder van 9 tot en met 15 januari Vredeskerk Venray VAM0S A VER INGEZONDEN Prijzen stijgen onrustbarend Onderzoek in Brabant AUTOSCHADE? kenmerk voor vakwerk GEMEENSCHAPSVIERIG VENRAY A.s. zondag 9 januari is er om half elf een eucharistische taf el viering in het gebouw van het vormingscen trum voor werkende jeugd. De dienst is afgestemd op personen van 17 jaar en ouder en draagt als opschrift: .Verstoppertje spelen". PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week: Kapelaan J. Verdonschot Grote Markt 5 - tel. 1882 Zondag: Feest van de Doop van de Heer. Vrijdag 7 januari wordit vanaf 8.00 uur de ziekencommunie rondge bracht. Zaterdag: 19.00 Nederlandse hoog mis, int.- Martinus H. Litjens. Zondag: 8.00 gelezen mis, int. Ge- ra rdus Jans Beken vwg. de buurt; 9.30 gregoriaanse hoogmis, int. Gerrit Gossens11.00 nederlandse hoogmis, tot intentie van de Carnavalsvereni ging; 18.00 gelezen mis, int. W. Broers, echtg. en overl. kinderen. Maandag: 8.00 voor een ziekè; 9.00 Mathijs Paules; 19.00 Theodora van Haren-Zeegers. Dinsdag: 8.00 Hendrik te Bogt-te Fruchte en kinderen; 9.00 Jacob van Mil; 19.00 Leo Wijnhoven. Woensdag: 8.00 Bert Kunzler vwg. de invalidenbond9.00 overl. fam. Flinsenberg-v. d. Boogaard; 19.00 uur ouders Coenen-Houtackers. Donderdag: 8.00 Jozef Steegmans en echtg.; 9.00 overl. fam. van Hoof- van Cuyk. Vrijdag: 8.00 Johanna en Hubertina Poels, Gerardus Poels en ouders als stichting; 9.00 overl. fam. van Dijck- Duyckers; 19.00 Amoldius Jans Be ken. Zaterdag: 8.00 Hendrika Minten- Beclet; 9.00 levende en overleden le den van de Handboogschutterij St. Oda; 19.00 Piet Dijkmans. Akolieten: Zaterdag 8 jan.: 19 uur Jos Bex- kens en Jeanne Verbeek. Zondag 9 jan.: 8 uur Huub Gooren en André Gooren; 9.30 Wim Kremer en Boudewijn van Grinsven; 11 uur Ad Verbeek en Irene Troisfontaine. Misdienaars: Zondag: 18 uur Marcel Jeurissen en Frans-Jan van Gerven. Maandag, dinsdag, woensdag: 8 u. Benoit Lucassen en Wim Seuren; 19 uur Jackie Oudenhoven en Hans Martens. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 8 u. Jerry Mulders en Jan Creemers. Vrijdag: 19 uur Gerard Hendriks en Thorn. Verleg. Zondag: le zondag na Driekonin gen. H. Missen: 7.30, 9.00, 11.45; hoog mis 10.15; 18.00 avondmis. Vrijdag: 19.00 avondmis voor de gezinnen van de parochie. Zaterdag5.00, 6.00 en na de avond mis tot half acht gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis als zon dagsviering. Mededeling: We gaan met een dameskoor be ginnen. Dhr. Bugs neemt voorlopig de leiding op zich. Hij heeft van het koor der zangers van St. Frans een pracht koor gemaakt. Hy wil dat ook van een dasekoor. Gehuwde en on gehuwde dames zijn van harte wel kom. Geeft U zich direct op aan de pastorie, Leunseweg 5 dan kunnen we beginnen. Misintenties Zaterdag: 18.30 Hendrikus Maas- Zondag: 7.30 Martinus Heezen; 9.00 Leonardus Manders (v. d. buurt); 10.15 Jacoba v. d. Munckhof-v. d. Winkel en zoon Arle; 11.45 voor een overl. broer; 18.00 voor de parochie. Maandag: 7.45 voor de gelovige zie len (offerbus); 8.30 Johanna v. d. Weegh; 19.00 Christiaan Dericks (v.d. buurt). Dinsdag: 7.45 gelovige zielen (offer bus); 8.3Ö Franciscus v. d. Weijst; 19.00 t.e.v. de H. Anitonius. Woensdag: 7.45 Antoon Luijpers; 8.30 Johanna Acbten-van Dijck Leu nen (D.O.); 19.00 Willem Litjens en zoon Harry. Donderdag: 7.45 gelovige zielen (offerbus); 8.30 Martinus Lenssen en overl. kinderen; 19.00 overl. fam. Vermeulen-Dijkmans-Dechnar-Sij- bers. Vrijdag: 7.45 Antoon Luijpers; 8.30 bijzondere intentie; 19.00 gezinsmis, overl. fam. Bctden-Jeuris9en. Zaterdag: 7.45 gelovige zielen; 8.30 overl. fam. Coopmans-Custers. Dienbeurten Akolieten (9 t.m. 15 jan.) Zaterdag: 18.30 Carlo Feller, Vic tor Pop. Zondag: 7.30 Bert Janssen, Luc Janssen; 9.00 Frans Bonartts, Peter Bonants; 10.15 Jan Schellekens, Mar co Pop; 11.45 Jos Jeuken, Frans Jeu ken. Zondag: 18.00 Richard Janssen, Gerard Stoks. Maandag, woensdag, vrijdag: 7.45 Hans v. d. Bekerom, Henny Clephas; 19.00 Marco Cornelissen, Maarten Arts. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 7.45 Pim de Vos, René Huys; 19.00 Ronny Clavers, René van Hooren. Zondag: Feest van de Doop van de Heer. Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. fam. Soaf-van Iersel. Samen met het dameskoor worden neder landse liederen gezongen. Zondag: 8.00 leesmis voor overl. fam. Derikx-Geurts; 9.00 leesmis v. overl. Regina Willems-Pelzer en voor Guus Siebers en familie; 10.00 hoogmis voor overl. Wilhelmina Pel- zer-Heezen. Samen met het kerke lijk zangkoor worden nederlandse lie deren gezongen; 11.30 leesmis voor overl. fam. Cu9ters-Weerts; 18.30 u. avondmis voor overl. familie Cle- phas-Hannen. Maandag: 8.00 leesmis voor overl. Cornells Linders; 19.00 avondmis voor overl. Gerardus Fleurkens. Dinsdag: 8.00 leesmis voor overl. Piet Vermeltfoort; 19.00 avondmis v. overl. Bennie Thialen en Corry Geurt j ens. Woensdag: 8.00 leesmis voor overl. Harry Daniëls; 19.00 avondmis voor intentie: voor een goede toekomst. Donderdag: 8.00 leesmis voor overl. ouders van den Berg-van der Schaal; 19.00 avondmis voor overl. Leo Cox. Vrijdag: 8.00 leesmis voor overl. Hermien van der Vorst; 19.00 avond mis voor overl. Jacques Versteegen. Zaterdag: 8.00 leesmis voor overl. mevr. v. d. Geugten-The (buurt); 19.00 avondmis voor overl. Noud van Lin en Martien Janssen. Mededelingen: 1. A.s. maandag 10 januari beginnen weer de repetities voor het jonge renkoor en wel om half zeven voor de solisten en om zeven uur vcor het hele koor. Kom allen na de vakantie weer goed naar de repetitie, want we willen weer zo vlug mogelijk een jongerenmis uitvoeren. Nieuwe leden zijn van harte welkom. 2. Denk in het begin van het nieuwe jaar weer aan het voldoen van uw gezinsbijdrage voor de kerk. Het kerkbestuur hoopt dat u ook dit jaar mee blijft doen; dan alleen kunnen we aan al onze verplich tingen voldoen. Misdienaarslijst van 9 tot 15 januari: Zondag 9 jan.: 8 uur H. Arts en J. v. d. Weiden; 9 uur T. Raaymakers en P. Nooyen; 10 uur H. Linders en M. v. d. Bekerom en G. Willemse; 11.30 H. van Hoof en E. Venn ekens; 18.30 H. Mertens en P. v. d. Vorte. Week I: 8 uur P. Loonen en St. Peeters; 19 uur R. van Wijk en P. Kramer. Week II: 8 uur H- Peeters en J. W. de Wit; 19 uur J. Smals en T. Raay- makers. HERVqRMDE GEMEENTE Zondagmorgen begint de kerkdienst voor de Protestanten in de aula van Den Hoebert niet om half tien, maar om half elf. Predikant is Ds. Sprey uit Nijme gen, die de H. Doop zal bedienen. In de Hervormde Kerk aan de Maasweg te Bliitterswijck geen dienst. Zondag: le zondag na de Open baring des Heren. 8.30 overl. fam. Janssen-Tacken; 10 uur Hoogmis, gest. jrd. Jac. Wilms en Wilhelmina Lemmen. Maandag: 8.00 Mathijs Claessens. Dinsdag: 8 uur gest. gez. jrd. fam. Grispen. Woensdag: 8.45 Sibertus Moorrees (bejaarden). Donderdag: 8.00 Johan Tijssen. Vrijdag: 8.00 H Mis tot dankzeg ging. Zaterdag: 19.00 overl. ouders Reijn- ders-Coenen. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: 8.30 Willem van Waayen- burg best. door de buurt; 10.00 hoog mis jaard. El. Wennekens-Janssen. Maandag: 8.00 jaard. Peter Lom men. Dinsdag: 8.00 lsm. tot zekere inten tie (S.). Woensdag: 8.00 lsm. voor overle denen (H.). Donderdag: 8.00 lsm. Mart. Voer- mans. Vrijdag: 8.00 lsm. tot zekere in tentie (S.); 14.30 huwelijksmis voor het bruidspaar Krebbers-Classens. Zaterdag: 19.00 avondmis maandd. Piet Rongen. Zondag: Feest van de Doop des Heren. Zaterdag: 19.00 lsm. voor overl. fam. van Kempen-Lochitens. Zondag: 7.30 lsm. voor Hendrik van Soest, echtgenote en dochter Lena en Maria; 9.00 hgm als jrd. v. Antoon Peeters; 10.30 lsm. v. Jan van Cuijck en echtgenote. Maandag: 7.30 lsm. v. overl. fam. Claessens-Voermans; 8.00 lsm voor Wim Weijs. Dinsdag: 7.30 lsm voor Jos Loenen; 8.00 lsm v. Victor Asselberghs en echtgenote. Woensdag: 7.30 lsm v. Jo van Meijel; 8.00 lsm. v. Mathijs Litjens en Henrica Peeitens. Donderdag: 7.30 lsm v. Henricus Bom, echtgen. en Johanna Becleit; 8.00 lsm voor overl. fam. Arts-van Cuijck. Vrijdag: 7.30 lsm voor Antoon Mar tens, echtgen. en dochters Truus en Maria; 8.00 lsm voor overl. fam. Claessens-Gussen. Zaterdag: 7.30 gest. jrd. v. Antoon Michels en Johanna v. d. Voort; 8.00 lsm v. Theod. Bouten en echtgen.; 19.00 lsm voor Hendrie Litjens. Lectures: zaterdag 19.00 J. Reintjes; zondag 7.30 G. van Kempen; 10.30 J. Jenniskens. Misdienaars: 7.30 Peter Brok en Theo Bouten; 8.00 Peter Jacobs en Hans Claessens. Akolieten: zaterdag 19.00 Jan en Frans Voermans; zondag: 7.30 P. Voermans; 9.00 Wiel Cornelissen, Jacq. Heidens, Leo en Piet Reintjes; 10.30 Aloys van Hees en Peter Weijs. Zondag: Feest van de Doop van de Heer. 8 uur lsm. afgest. fam. Roosen- Verscharen; 10 uur Hgm. voor zal. Jo hanna van Os-Janssen. Maandag: 8 uur Hgm. jgt. zal. An nie Nellissen-Janssen. Dinsdag: 8 uur lsm. zal. Cornelis Cremers. Woensdag: 8 uur Hgm. gest. jgt. voor zal. Maria Wilms-Heesen en Anna Wilms-van Lin. Donderdag: 8 uur jgt. lsm. zal. Piet Janssen. Vrijdag: 8 uur lsm. zal. Theod. Ja cobs en zoon Leo; 4 uur Hgm. uit dankbaarheid fam. Hendrix, tevens overl. vr. Hendrix. Zaterdagavond: 7.30 lsm. overl. fam. Poels-Derkx. Lector 9 jan.: Ger Reinltjes. Akolieten: Geert Classens, Ger Houben, Jan Kunen. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: 8.30 leesmis voor de paro chie; 10.00 Hoogmis gest. jaarg. voor Gerard Fleurkens en Anna Pouwels; 11.30 jongerenmis: jaarg. v. Frans van Soest oen Anna van Bracht. Maandag: 8.00 gesticht jaarg. voor Maria Janssen-Droesen. Dinsdag: 8.00 gesticht jaarg. v. Al- bert Fleurkens en Elisabeth Claes sens. Woensdag: 8.00 maandd. voor Ge- parda Peeters-Ewals. Donderdag: weekdienst v. Peter Winnen. Vrijdag: 8.00 gesticht jaarg. v. Piet Mulders en Maria Thissen; 13.30 hu welijksmis voor het bruidspaar van Bree-Pouwels. Zaterdag: 10.30 huwelijksmis voor het bruidspaar Camps-Jenneskens; 19.30 leesmis voor Godfried Puts best. door de bejaardenverenigihg. PAROCHIEKERK MERSELO Zondag: Gedachtenis van de Doop van Christus. Zaterdag: 19.00 best. jgt. voor Mar tinus Thijssen. Zondag: 7.30 H. Mis voor Petronel- la van den Hcogenhof; 10.00 Hoogmis voor de parochie 11.30 H. Mis voor Gerrit Borssen. Maandag: 8.00 gest. jgt. voor Hen ricus van Helden. Dinsdag: 8.00 gez. H. Mis voor Pe- tronella Poels-Wismans. Woensdag: 8.00 gez. H. Mis voor Johanna Petr. van Osch-Janssen. Donderdag: 8.30 gez. H. Mis voor Maria Loenen-Thielen te verzorgen door de schoolkinderen. Vrijdag: 8.00 gest. jgt. voor Mathijs van Cuyck en Maria Ewals. Zaterdag: 19.00 gest. jgt. voor An- tonius Wismans en Maria Michels. Misdienaars: zondag 7.30 van Hoof- Muysers 10 uur Engels-Pouwels; 11.30 Jacobs-Versteegen. Week: van Hoof-Muysers. RECTORAAT HEIDE Zondag: Doop van de Heer. 7.30 leesmis voor Petronella Poels-Wis mans; 10 uur Hoogmis voor het rec toraat. Akol'idben: Jan Janssen van de Heidseweg en Peter Spee. Misdienaars van de week: Bert je en Johan Maas. Maandag: 8 uur leesmis voor Sjef Willems. Dinsdag: 8 uur leesmis voor de overleden familieleden van Heijster. Woensdag: 8 uur leesmis voor Lam- berdina Baltissen-Poels. Donderdag: 8 uur leesmis voor de overleden familieleden Droesen. Vrijdag: 8 uur leesmis t.b.i. Zaterdag: 8 uur leesmis t.e.v. O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand; 14 uur plechtige Hoogmis b.g.v. de zilveren bruiloft van J. Janssen en Chra Janssen-Gielen; 19.30 avondmis voor Herman Vermeulen. PAROCHIE CASTENRAY Week van 8-15 januari. Misdienaars: Fons Dinghs en Jos Emonts; Willie Duykers en Jos van Kuyck. Zaterdag: 19.00 overl. fam. Cre- mers-Verstegen. Zondag: Feest van de Doop van de Heer. 8.00 zlg. fam. Steeghs-Baeten 10.00 jaard. zlg. Josephina Seykens- Collin. Maandag: 8.00 overl. fam. Weys- Friesen. Dinsdag: 8.00 overl. fam. Verstegen- Vullings. Woensdag: 8.00 Gezinsmis (int. of feraars). Donderdag: 8.00 overl. fam. W. Fri esen-Fri esen Vrijdag: 8.00 bijz. int. Zaterdag: 8.00 ter ere van O.L. Vrouw (int. offeraars); 10.00 zlg. Leo nard Peeters en Maria Spreeuwen- berg. I. NOTICLAS RELIGIOSAS El domingo proximo fiesta de los Reyes: a las diez y media Misa con platica y cantos en castellano en la Ermita de San José en Smakt. El pa dre Juan espera que aquellos que tienen gripe se mejoren; él espera también que tiendra tiempo para po- der visitarles esta semana. Desde Lugo el Sr D José Lopez Diaz desea un próspero ano nuevo a todos sus alumnos y sus padres. II. NOTICIAS CULTURALES El jueves proximo es el primer jueves del mes: en la Clockent desde las seis hasta las siete consultatorio social personal por el Sr Oosterhuis. El miércoles el 12 de enero el Sr don José Lopez Diez vol vera a dar sus lecciones. Los padres no olividaran de eniviar a sus hij os con tiempo. SERVICE???? De Zuid-Oester, U kent haar wel, de busonderneming, die zoveel men sen in één bus duwen kan, bestaat het om zonder meer diensten te gaan veranderen. Wie van de week de bus naar Venlo moest halen, kwam tot de minder prettige ontdekking, dat die voortaan drie minuten eerder ver trekt dan op de dienstregeling staat aangegeven. Datzelfde gold voor de Maasdor pen. Als men zich beklaagt krijgt men laconiek te horen, dat op heit kan toor een verbeterde dienstregeling a raison van 0.10 te krijgen is. Vraagt men, waarom men niet als ieder an der van deze veranderingen tijdig en van te voren mededeling kan doen, dan trekt men de schouders op. Zo veel service-verlening schijnt de Zuid-Ooster vreemd te zijn Van het ongemak en de last, die men zijn „klanten" veroorzaakt trekt men zich natuurlijk ook niets aan. W. G. Antwoord redaktie: De directie van de Zuid-Ooster betreurt inderdaad deze gang van zaken. Het lag aanvankelijk in de bedoeling de nieuwe dienstregeling eerst te laten ingaan in mei a.s. als zowel van de spoorwegen als van het openbare vervoer de nieuwe dienst regelingen gepubliceerd worden. Doch van de andere kant was de aandrang van de gemeente Sevenum na het openstellen van de nieuwe weg SevenumVenlo en die van de gemeente Venray om de bestaande situatie dat van Oostrum via Oirlo naar Wanssum gereden wordt te handhaven, zo groot dat men tussen tijdse dienstregelingwijziging heeft doorgevoerd, waarvan inderdaad in al die haast vergeten werd1 om die tijdig genoeg aan te kondigen. Elders in dit blad vindt men de wijzigingen nu wel opgenomen. SERVICE In de begrotingsbehandeling is oor de zoveelste maal weer de aardgas-aansluitingen op de kerkdor pen ter sprake gekomen. Uit een van de gegeven antwoorden bleek dat een raming van Limagas N.V. over de kosten van deze aansluiting ongeveer 1,2 miljoen guldens bedraagt. Een be drag dat noch de gemeente, noch de aangeslotenen zo maar op tafel kun nen brengen. Telkens wordit dan verwezen naar het Branbanitse, waar b.v. praktisch alle kerkdorpen van Deume reeds aardgas hebben, op de aktivitedten van het gasbedrijf Peelland en van Obragas, die een heel stuk verder schijnt met de distributie dan ons Limagas. Wordt het nu niet eens hoog tijd, dat men zich terdege gaat in formeren, hoe het mogelijk is dat twee heel wat kleinere gasmaat schappijen dear wel kunnen wat hier schijnbaar Lunagas alleen met mil joenen achter de rug eerst aan zal kunnen. Dan komt er eens een klein beetje klaarheid in een geschiedenis, die nu schijnbaar het voorbeeld gaat volgen van de super onrendabele elec- triciteitsaansluitingen. G. H. Vooral de Nederlandse huisvrouw ziet de naaste toekomst met eni ge somberheid tegemoet. Het afgelopen jaar zijn vrijwel alle arti kelen, die nodig zijn voor het levensonderhoud, sterk in prijs geste gen. Het heeft er de schijn van dat fabrikanten, groothandelaren en winkeliers alvast een voorschot hebben willen nemen op de on getwijfeld sterk stijgende loonkosten, waarmee zij per 1 januari 1972 worden gekonfronteerd. De inflatie woekert ongenadig voort. Sinds 1965 is de prijsindex gestegen van 100 naar 148 en helaas moet worden verwacht dat deze tendens zich in 1972 krachitg zal door zetten. VRIJLATING LONEN EN PRIJZEN GEEN SUKSES De regering heeft de lonen en prij zen vrijgegeven. Of dit een gelukkige beslissing is geweest valt pas op lan gere termijn te bezien, maar onze voorlopige indruk is dat „vrijheid" hier wel eens geen „blijheid" zou kunnen brengen. Het Consumenten Contact Orgaan heeft al berekend, dat in de periode hailf juli half oktober het leven 2,7% duurder is geworden. Ernstiger is dat de prijs stijgingen geenszins beperkt bleven tot de min of meer luxe artikelen. Ook de artikelen, die van primair be lang zijn voor ons levensonderhoud stegen sterk in prijis. Zo werd de voeding alleen al in de periode half juli half oktober 2,6% duurder. En inmiddels is dat percen tage nog aanzienlijik hoger opgelopen, bijvoorbeeld door de stijging van de brood- en melkprijs. In het jaar 1969, toen de B.T.W. werd ingevoerd, werd het leven 7,5% duurder. Datzelfde percentage was het afgelopen jaar reeds half okto ber bereikt en al*met al zal dit per centage in 1972 rond de 7,9 a 8,1% gaan bedragen! Een uiterst zorgelijke ontwikkeling. In dat opzicht was 1970 een heel wat florissanter jaar. Toen werd het leven „slechts" 4,4% duur der. Het feitelijke prijsindexcijfer is sinds 1965 van 100 tot 148 gestegen en dat toont genoegzaam aan hoezeer de koopkracht van onze gulden is verminderd. VOEDING DUURDER Tot de sterkst in prijs stijgende ar tikelen behoren stellig meubelen en nieuwe auto's. In 1971 werden de meubelen gemiddeld 16% duurder, de nieuwe auto's 14%. De motorrij tuigenbelasting vergde 17% meer. Geen wonder dat, mede gelet op de benzine-accijnsverhogingen die nu is ingegaan, de verkoop van nieuwe auto's de laatste maanden een duide lijke inzinking geeft te zien. De kon- sument wordt voorzichtiger. Verschillende voedingsartikelen stegen het afgelopen jaar zeer sterk in prijs. Om enkele voorbeelden te noemen: kaas 13%, vlees (kalfs- en rund) 14%, yoghurt 10%, sinaas appelen 14%. En dat is dan nog maar een kleine greep uit een groot aantal artikelen. Knippen en wassen is in 1971 ook aanzienlijk duurder geworden. De herenkapper rekent 18% meer dan 'n jaar geleden, de dameskapper 12%. Toiletzeep is zelfs 22% duurder ge worden en is daarmee de koploper geworden van alle artikelen die in prijs zijn gestegen. Wie dorst heeft grijpt gemakkelijk naar een flesje bier, dat een jaar ge leden nog 12% goedkoper was dan nu. WONEN Ook het wonen is duurder gewor den als gevolg van de huurverhoging en de hogere kosten van onderhoud. Gemiddeld betalen we nu circa 2,5% meer voor het wonen dan een jaar geleden. De prijzen voor huishoude lijke artikelen stegen meit 1.4%, die voor verlichting met 2%. Nu gaan we aanzienlijk meer betalen, want het BTW-tarief voor elektriciteit is ver hoogd van 4% naar 14%. Kleding en schoeisel werden cir ca 17% duurder en het is misschien wel tekenend voor de situatie dait ruim 11% vain deze staging na het vrijlaten van lonen en prijzen tot stand kwam. Ontwikkeling en ont spanning werden ruim 3% duurder. Voor pocketboeken moet de konsu- ment nu 8% meer betalen dan een jaar geleden. Ook de overheid leverde een aan zienlijke bijdrage aan heit algemeen kostenpöil. De Nederlandse Spoorwe gen hebben in 1971 hun tarieven drie maal „aangepast". Op 16 december 1971 gingen de tarieven met liefst 9.5 procent omhoog. Ook de post- en te lefoontarieven 9tegen geducht en wa ren er mede oorzaak van dat het be drijfsleven op hogere kosten kwam te zitten en die kosten weer goed tracht te maken door zijn prijzen te verho gen. En die prijsverhogingen hébben op hun beurt de looneisen van de vak centrales weer verscherpt. Zo wen telt de Nederlandse volkshuishouding rond in de vicieuze cirkel van de in flatie en het wordit steeds moeilijker om daaruit te ontsnappen. Het is dan ook zeer de vraag of de regering-Biesheuvel haar „liberale" loon- en prijspolitiek kan handha ven. De regering vertrouwt op het verantwoordelijkheidsgevoel en het gezond verstand van de werkgevers en werknemers, maar de harde feiten van het loon- en prijsgebeuren heb ben de afgelopen maanden duidelijk aangetoond, dat de regering wat al te goed van vertrouwen is geweest. In 1972 zal in de Provincie Noord- Brabant een enquete worden gehou den om vast te stellen in welke mate huizen (en andere gebouwen) be scherming zouden kunnen geven te gen radio-aktieve neerslag na een kernexplosie (z.g. fall-out). Deze en quete wordt o.m. gehouden in de ge meente Vierlingsbeek. Hierover zijn in de kranten reeds berichten verschenen. Het onderzoek in Noord-Brabant maakt deel uit van een landelijke en quete, waartoe de Minister van Bin nenlandse Zaken opdracht heeft ge geven. Om de schuilmogelij'kheden in de huizen vast te stellen, is het noodza kelijk dat een aantal gegeven van het huis, zoals muurdikte, aanwezigheid van ramen, hoogte van het dak, aan wezigheid van een kelder, enz. wordt opgenomen. Een enqueteur, in het bezit van een legitimatiebewijs, zal in de eerstko mende tijd daarvoor de nodige huis bezoeken afleggen. PRINSES BEATRIX POLIO FONDS De jaarlijkse kollekite van het Prinses Beatrix Polio Fonds, die in okotber j.l. gehouden is, heeft in de gemeente Venray een bedrag opge bracht groot 2975, Het plaaaselijk comité dankt een ieder die oP enigerlei wijze heeft bij gedragen, hetzij als collectrice, hetzij als gever. P. THEUWS - VENRAY Kruitweg 5 - Telef. 1867 Uw bedrijf voor betere en tnellere service I KUNSTGEBITTEN- REPARATIES sneller, beter en goedkoper W. H. LICHTEVELD Venray - Tolstraat 2 Tel. 04780 - 3677 TE KOOP stalen een- en tweedeurs KASTEN stalen LEDIKANTEN en ARMSTOELEN CANJELS Antoniusl. 15-17, Blerick Telefoon 04700-20652. NU OOK ROUWKLEDING VOOR DAMES BIJ J. B U IJ S S E N verhuur gel. kleding SCHOOLSTRAAT 37 VENRAY TELEFOON 1628

Peel en Maas | 1972 | | pagina 10