in Umiay gemeentelijke notities en mededelingen Uitreiking AMV - getuigschriften aan de Muziekschool Venray S.V.V. NIEUWS S.V.V. JEUGD S.V. LEUNEN V.V. 00STRUM S.S.S. Overloon EXCELSIOR Vrijdagavond a.s. worden in de Venrayse schouwburg aan de leer lingen, die in het afgelopen jaar de lessen in de A-afdeling van de Venrayse Muziekschool hebben gevolgd, het getuigschrift Algemene Muzikale Vorming uitgereikt. Deze avond, welke om acht uur begint, zal voor de leerlingen van de A-afdeling in het teken staan van een openbare les, terwijl de kinderen van de B-afdeling een demonstra tie zullen geven. Ondanks het feit dat een vijftien tal leerlingen de testen onvoldoen de heeft gemaakt, kan toch aan 170 kinderen het A.M.V. getuigschrift worden uitgereikt. Deze geslaagden worden dan tevens toegelaten tot de B-afdeling. NIEUWE CURSUSSEN Met ingang van het nieuwe jaar be ginnen de nieuwe cursussen aan de Muziekschool. Hiervoor bestaat een zeer grote belangstelling. Het is zelfs zo, dat het te verwachten aantal aan meldingen groter zal zijn dan het aantal te verdelen plaatsen ten gevol ge van de gebrekkige tijdelijke be huizing in de oude Latijnse School en de noodzakelijke beperkingen, wel ke men het aantal lesuren heeft moe ten opleggen uit financiële overwe gingen. Desondanks staat de Venrayse Mu ziekschool voor de moeilijke taak de achterstand van jaren geleidelijk aan te moeten wegwerken. A-AFDELING De leerlingen, die zich voor de Al gemene Muzikale Vorming afdeling A aanmelden, zullen in twee groepen worden verdeeld. In de eerste groep komen de kinderen van 3e klas sen van de basisscholen en ,in de tweede groep de kinderen van de vierde, vijfde en zesde klassen van deze scholen. De tweede groep gaat tevens de blokfluit als „hulpmiddel" bespelen. Wegens plaatsgebrek is men ech ter genoodzaakt de inschrijfbiljetten in volgorde van binnenkomst te be handelen. Het onderwijs in de A.M.V.-cursus is bedoeld voor kinderen, die later een of ander muziekinstrument wil len gaan bespelen. Tijdens de cursus duur heeft men gelegenheid om de muzikaliteit en het doorzettingsver mogen van de kinderen te teslten. Een bijzonder prettige omstandigheid hierbij is, dat de kinderen met veel plezier de lessen volgen. Dit is voor al het gevolg van het feit, dat een volledig Orff-'instrumentarium voor het bespelen in de lessen aanwezig is. B-AFDELING De B-afdeling kent twee mogelijk heden. In de eerste plaats het onder wijs in de Algemene Muzikale Vor ming naast de instrumentale les (voortgezette onderwijs in aansluiting op de A-afdeling voor de geslaagden). In de tweede plaats de instrumen tale lessen op b.v. piano, orgel, ac cordeon, gitaar, viool, cello, vedel, houten- en koperen blaasinstrumen ten. In deze afdeling wordt ook de op leiding van de plaatselijke muziek gezelschappen verzorgd. In de iaf gel open maanden zijn reeds docenten benoemd voor: piano, orgel, accordeon, cello, vedel, klarinet en koperen blaasinstrumenten. Voor de andere vakken zullen do centen warden aangetrokken wan neer hiervoor voldoende belangstel ling bestaat. Een interessant gegeven is, dat voor de cursus 1971 in totaal dus van de A.M.V. èn de B-afdeling ruim vierhonderd leerlingen waren inge schreven. J. A. M. PEPERKAMP BENOEMD TOT SECRETARIS VAN DE GEMEENTE BERGHEM Met ingang van 1 april 1972 is de heer J. A. M. Peperkamp, commies A ter gemeentesecretarie van Venray (Sociale Zaken) benoemd tot secreta ris van de ruim 4.200 inwoners tel lende gemeente Berghem (bij Oss). De heer Peperkamp is 30 jaar, ge huwd en vader van één kind. Op 1 september 1958 begon hij zijn ambte lijke loopbaan ter gemeentesecretarie van zijn geboortegemeente Wamel, waar hij in eerste instantie werkzaam was op de afdeling Algemene Zaken en later op de afdeling Sociale Zaken. Op 1 oktober 1963 werd hij be noemd in de buurgemeente Horssen en ruim drie jaar later stapte hij over naar de eveneens in het Land van Maas en Waal gelegen gemeente Ap- peltem waar hij op 1 juli 1967 werd benoemd tot commies. In deze ge meente verichtte hij zelfstandig alle voorkomende werkzaamheden op het gebied van sociale zaken. Met ingang van 1 februari 1970 werd de heer Peperkamp benoemd in vaste dienst van de gemeente Venray in de rang van commies A, als admi nistratieve kracht op de afdeilng II-C (Sociale Zaken). De nieuwe Berghemse gemeentese cretaris keert door zijn benoeming terug naar een hem goed bekende streeks want voor zijn verhuizing naar Venray was hij woonachtig in Oss. AANGIFTE TER INSCHRIJVING VOOR DE DIENSTPLICHT Beschikking van de minister van defensie, hoofdafdeling dienstplicht zaken van 9 december nr. 38.181. De minister van defensie, Overwegende, dat mannelijke Ne derlanders, die in 1952 zijn geboren en in een Nederlands bevolkingsre gister zijn opgenomen of behoren te zijn opgenomen, op grond van artikel 6 of 7 van de dienstplichtwet behoren te zijn ingeschreven voor de dienst plicht; Gelet op artikel 8 van de dienst plichtwet; BESLUIT: 1. De in 1952 geboren mannelijke Nederlanders, die in een Neder lands bevolkingsregister zijn op genomen of daarin behoren te zijn opgenomen en geen bewijs van inschrijving voor de dienstplicht hebben ontvangen, zijn verplicht zich vóór 1 januari 1972 aan te melden ter gemeente-secretarie (afd. militaire zaken, Grote Markt 1) van hun woonplaats of gewone verblijfplaats. 2. De aanmelding geschiedt door de onder 1 bedoelde personen zelf, bij hun verhindering door hun wette lijke vertegenwoordiger. Is een rechtspersoonlijkheid bezittende vereniging, een stichting of een in stelling van weldadigheid wette lijk vertegenwoordiger, dan rust bij verhindering de verplichting tot aanmelding op de bestuurders. 3. De onder 1 bedoelde personen worden voor de dienstplicht inge schreven, zulks met inachtneming van artikel 8 van het dienstplicht besluit' en de beschikking van de minister van oorlog van 18 dec. 1958, nr. 14.746 (inschrijving voor de dienstplicht). De Minister voornoemd, voor deze, het Hoofd van de Hoofdafdeling Dienstplichtzaken BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, hun besluit van 27 april 1971, no. 516, waarbij een gedeelte van de meest oostelijk gelegen weg welke de rechtstreekse /erbinding vormt tussen de Hoender straat en de Merseloseweg en deel uitmaakt van de voor het openbaar verkeer openstaande weg „Biezen- venneke", door plaatsing van bord 12 (en 13) van bijlage II van het Regle ment verkeersregels en verkeers tekens in één richtig is gesloten voor alle verkeer behalve voetgangers, met ingang van 17 december 1971, bij wij ze van proef, tijdelijk buiten toepas sing te laten, door verwijdering van de genoemde borden en de T-krui- sing, voor het verkeer komende uit de richting Merseloseweg, aan te dui den door een bord „Gevaarlijke krui sing of splitsing van wegen", bord 71 van genoemde bijlage. Venray, 14 december 1971 Burgemeester en wethouders voor noemd, Drs. F. G. L. L. SCHOLS, burgemeester H. P. L. VORST, secretaris SPORT va Uitslagen zondag 12 dec. 1971: Volharding 1Venray 1 00 Boxmeer 2Venray 2 31 Oostrum 1Venray 4 70 Venray 5Meterik 2 21 Venray 6Resia 3 00 Oostrum 3Venray 7 1—2 De streekderby VolhardingVen ray heeft een blanke stand opgele verd. Dat de gastheren er op uit wa ren om deze derby in haar voordeel te beslissen, na de nederlaag in Ven ray aan het begin van het seizoen, was te verwachten. Dat de gasten uit Venray minstens é'n puntje mee naar huis wilden nemen lag óók in de lijn der verwachtingen. Zo presenteerden zich twee ploe gen die qua inzet niet voor elkaar onder hoefden te doen en dit ook niet deden. Het voetbal bleef matig en toch spannend, het eerste doelpunt zou immers beslissend kunnen zijn. vallen van Volharding waren te zwak Doch zover kwam het niet. De aan- van opzet en konden steeds door de Venray defensie worden afgeslagen. In laatste instantie deed de uitste kend keepende doelman Ewalts een en ander teniet. Ook de sporadisch opgezette tegen- attaques van Venray konden de Vol harding defensie niet doorboren. Toch kreeg SVV, 1 minuut vóór het ver strijken van de eerste speelhelft, een reële kans die haar bijna 'n voor sprong had opgeleverd. Ook de tweede helft liet hetzelfde speelbeeld zien met over en weer ge vaarlijk uitziende akties die echter niets opleverden. Bijna was Venray met de winst gaan strijken toen in de verband hiermee gelieve de ouders er werd verrast, doch 'n beeen was het laatste obstakel dat dit verhinderde. Het bleef 0—0! Met deze uitslag mag Venray zich gelukkig prijzen en misschien bete kent dit ook: de eerste stap in de richting van ommekeer! Laten we het hopen. Programma zondag 19 dec.: Venray 1Geleen 1 14.30 u. Venray 2Wittenhorst 2 12.00 u. VCH 2—Venray 3 14.30 u. Venray 4—RKDSO 2 12.00 u. (Leunseweg) Hegelsom 2Venray 5 14.30 u. Leunen 2Venray 6 14.00 u. Venray 7Hegelsom 3 12.00 u. Uitslagen zaterdag 11 dec.: Thorn AlVenray Al afgel. Venray A2Sparta Al 2—3 Sp. Irene BIVenray BI 00 Programma zaterdag 18 december: Sp. Irene AlVenray Al 2.30 u. Venray A2Venl. Boys A2 2.30 u. Venray B3Venray C2 3.00 u. Venray B5Venray C3 2.00 u. Venray D3Venray D4 11.00 ui Venray ElVenray E2 11.00 u. Kienen D - E spelers: Tijdens de clubmorgen van a.s. zondag en club avonden van maandag en donderdag gaan we weer kienen. Inleggeld voor de héle morgen of avond 10 cent. Quiz C-spelers: Voor de club avond van dinsdag 21 december a.s. hebben we een quiz georganiseerd. In verband hiremee gelieve de ouders er rekening mee te houden dat het mis schien wat later wordt als we gewend zijn. Uitslagen: BW 2—Leunen 1 1—0 Leunen 3Hegelsom 4 - 5—1 Meterik 4Leunen 4 1—3 Leunen Al—RKGFC Al 3—0 Leunen EHolthees E 2—4 Programma zondag 19 dec.: Castenray 1Leunen 1 2.30 u. vertrek 1.30 uur Leunen 2Venray 6 2.00 u. DIS 3Leunen 3 12.00 u. vertrek 11.15 uur Leunen 4Ysselsteyn 3 12.00 u. Zaterdag 18 december: Leunen AlQuick Boys Al 2.30 u. Quick Boys is met een verliespunt meer, de naaste concurrent voor Leu nen Al. De ontmoeting in Venlo ein digde in een 22 gelijkspel, waar mee Leunen toen wel heel gelukkig was. De A-spelers hopen op veel pu bliek, want ze konden de aanmoedi gingen wel eens hard nodig hebben. De met spanning tegemoet geziene wedstrijd Oostrum 1Venray 4 is voor Oostrum bijzonder goed verlo pen. Met 7—0 werd Venray 4 in de pan gehakt. Oostrum startte deze middag met bijzonder goed voetbal. Dat het eerste doelpunt na 10 minuten spelen, door een Venray verdediger werd gescoord, was geen wonder, want ze zaten be- behoorlijk in het nauw. Het bleef 1-0 tot de rust. Na rust was Oostrum weer sterker, dank zij een betere konditie. Het was M. Thijssen die na een scrimmage voor het Venray-doel de stand op 2-0 bracht. B. de Kleyn zag even later zijn beslist houdbare schot door een Venray-been van richting veranderd en dat betekende 30. Men had de goede richting gevonden. In tijd van 10 min. werd Venray 4 naar een de bacle geschoten, door doelpunten van B. Hermans, M. Thijssen 2x en een haarzuiver genomen penalty van L. Basten. Al met al een goede wed strijd. Het tweede deed het al even fraai en won de uitwedstrijd tegen koplo per Melderslo 3 met liefst 82. Zijn we ook hier weer op de goede weg? Het 3e verloor in de laatste minu ten door een penalty, met 2-1 van Venray 7. Programma a.s. zondag: Holthees 1Oostrum 1 14.00 u. Oostrum 2—EWC 4 11.30 u. Kronenberg 2Oostrum 3 14.00 u. Oostrum supporters a.s. zondag de topper tegen Holthees. De competitie is hiermede waarschijnlijk in de be slissende fase gekomen. Laat uw club niet in de steek en reis a.s. zondag allen mee naar Holthees. Uw steun zal daar hard nodig zijn. Tot zon dag dan in Maashees. Overloon 1 heeft een magere over winning behaald op SCMH (Maria- Heide). Zij wonen n.l. met 10. Het enige doelpunt van deze wedstrijd, werd in de 10e min., uit een corner, genomen door v. d. Pasch, ingekopt door K. Janssen. Maar het zijn in elk geval weer 2 kostbare punten. Ook Overloon 2 zette haar over winningenreeks voort. Nu was het Oeffelt 2 dat verloor van SSS 2 met 4—0. Overloon 3 moest met 13 haar meerdere erkennen in Vianen V'4. Uitslagen junioren: Overloon AVCA A 02 Boxmeer COverloon B 12 Overloon CBoxmeer H 150 Hapse Boys DOverloon D 90 Boxmeer KOverloon E 03 Overloon FAchates E 03 Programma zondag 19 dec.: Overloon 1—WEC 1 14.30 u. Stormv. '28 2Overloon 2 14.30 u. Boxmeer 6Overloon 3 12.00 u. Programma zaterdag 18 dec. junioren Overloon DPr. Maria D 14.30 u. Overloon EPr. Maria F 13.00 u. Stormv. FOverloon F 10.30 u. HOLTHEES SMAKT Uitslagen: RKDEV 2—Holthees 1 0—1 Holthees 2—RKDEV 3 2—0 Holthees AlVenray A3 12 Oostrum BIHolthees BI 11 Oostrum B2Holthees Cl 03 Leunen ElHolthees El 24 Programma a.s. zaterdag: Voor de jeugd zie publikatie voor event, vriendschappelijke wedstrij den. Programma a.s. zondag: Holthees 1Oostrum 1 2.00 u. terrein Maashees DIS 2—Holthees 2 2.30 u. Ie en 2e elftal bijeenkomst bij M. Custers. ADVERTEER IN PEEL EN MAAS

Peel en Maas | 1971 | | pagina 14