Sinterklaas hielp Venray aan derde plaats in leiden Zeskamp- notities WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN VRIJDAG 10 DECEMBER 1971 No. 49 TWEE EN NEGENTIGSTE JAARGANG VOOR AL UW DRANKEN PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 2S POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050952 ADVERTENTIEPRIJS 14 ct p«r mm. ABONNEMENTS PRIJS PER HALFJAAR 5.15 (bij vooruitbetaling) Er zijn mensen geweest, die ons voorberichten van vorige week over onze verwachtingen t.a.v. de prestaties van de Zeskampploeg in Leiden veel en veel te optimistisch von den. Dat is natuurlijk hun goed recht, zo als het ons goed recht is niet te twijfelen aan de kwaliteiten van de Venrayse ploeg, die in Leiden inderdaad weer tot de drie beste be hoorde en daar duidelijk aantoonde dat de tegenvaller uit Groningen weer lang verleden tijd is. Dat ze desondanks supporters en kijkers afgelopen zaterdag weer de nodige schrik en angst aangejaagd hebben hoort even zo goed bij dit spel als het geluk, waaraan het ook nu weer niet ontbro ken heeft TOUWTREKKEN Dat begon al met de touwtrekploeg, die op rolschaatsen nieit alleen een pop aan het draaien moesten maken, doch ook moesten zorgen daar een drietal ringen in snel tempo omheen te kr'ijgen. In de eerste manche tussen Lisse, Veendam en Ridderkerk maak ten de dames van Lisse al de lekkere tijd van 1.23.6. Dat was de ploeg die in het algemeen klassement het 3e stond net boven Venray. In de tweede manche kwamen de Venrayse dames tegen Bladel en Zei- hem te staan. Zelhem dat tot dan toe even hoog geklassificeerd stond als Venray namelijk op de 4e plaats. Ven ray drukte 1.32 af maar kreeg er drie strafseconden bij, omdat de ploeg te vroeg gestart was en kwam op 1.35. en zo via vier stations naar de uit eindelijke werper, die dan moest trachten de bal zover mogelijk weg te krijgen. Ook hier waren duidelijk weer de zenuwen in het spel, want eenmaal moest de bal buiten de ring gevangen worden, waardoor Venray de kans verspeelde om de laatste worp twee maal te mogen gooien. Venray wist de bal 32 meter ver te gooien, een prestatie die in het begin heel goed aanzag, maar waarbij ook de andere ploegen over betere krach ten bleken te beschikken. Nadat tus sen alle andere bedrijven door de punten geteld werden voor dit num mer kwamen de volgende cijfers uit de bus: fietsen kan. De Emmeloorder bleef 2,5 minuut sur place en was daarmee al onbetwist heer en meester. Zijn buur man Lisse haalde 19.32 meter maar had intussen een emmer water over zich gekregen, omdat hij niet onder de poort doorgekomen was zonder iets te raken. Dan was die emmer water de straf. Maar het werd ook de straf voor Venray, dat in de tweede man che uit moest komen. Op een natte baan is een fiets heel wat minder ge makkelijk in toom te houden dan op een droge en stroeve baan en dat werd Edu Hout dan ook noodlottig. Bij zijn poging de te snelle fiets af te remmen kwam hij u'it balans en moest zijn benen op de grond zetten. Daarmede was voor Venray het lied uit. En de teleurstelling was zeer groot. De stand van dit nummer was: Em- meloord 9, IJisselstein en Ridderkerk 7 Lisse 6, Franeker 5, Veendam 4 en Venray, Zelhem en Bladel ieder een punt. De tussenstand van deze drie num mers gaf de pessimisten bijna gelijk. Want Venray stond daar met Zelhem samen op de 6e plaats wat ook nog geflatteerd was, want Bladel en Fra neker deelden de 2e plaats DE LANGE MAT bracht echter nieuw hoop in donkere uren. De groepen moesten feitelijk Ver achter Bladel dat met 1.23.7 zelfs Lisse en Ridderkerk achter zich liet. In derde manche kregen Emmeloord en IJsselstein niet de nodige ringen rond de draaiende juffrouw en vielen uit, terwijl Franeker een tijd maak te van 1.37. De totaal uitslag van deze eerste ronde was: Bladel 9, Ridderkerk 8, Lisse 7, Venray 6, Franeker 5, Zelhem 4, Veendam 3 en IJsselstein en Em meloord ieder 1,5 pnt. De kop was er af. Een kop die Ven ray ook had te nemen bij de Rode Draad, die ditmaal bestond uit een GROTE KOGELSTOOTWEDSTRIJD Men moest een zware medicijnbal van de ene ring naar de andere gooien IJsselstein 9, Bladel en Emmeloord 7,5, Franeker en Zelhem 5,5, Lisse en Venray 3,5, Veendam 2, Ridderkerk 1 punt. En datzelfde kon gezegd worden over de LANGZAAMAANTOUR waarbij men moest proberen met een fiets zo lang mogelijk te doen over een bepaalde afstand, waarbij men dan nog verschillende opgaven had te volbrengen. Bij de generale repetitie had Edu Hout hier machtige staaltjes van stil- staand-fietsen laten zien, maar bij de feitelijke uitvoering liet Emmeloord in de eerste manche vriend en vijand merken, dat men daar ook iets van een lange rollende mat maken en daar had Venray bij de repetities vooraf het kunstje bij bedacht om de achterman met het uiteinde van de mat naar voren te laten lopen, zodat de ketting niet verbroken werd en men niet met de mat moest gooien voordat de voorman hem weer te pakken kreeg. In de eerste manche bleken IJsselstein, Veendam en Em meloord boven de 30 seconden te blij ven. In de tweede manche hadden Bladel, Lisse en Zelhem zelfs meer dan 31 sec. nodig. In de dex'de man che wist Ridderkerk nog net even onder de 30 seconden te blijven, maar hun hoop werd de bodem ingeslagen door de Venrayse groep, die als een goed geoliede machine-mat 28,9 voor zich liet afdrukken. De eerste 9 pun ten waren verdiend. Ridderkerk kreeg 8, IJsselstein 7, Veendam 6, Zelhem 5, Franeker 4, Bladel 3, Lisse 2 en Emmeloord 1 punt. AUTO-CROSS Vol goede moed ging men toen naar de auto-cross, waar Piet Theuws zijn wagen al klaar had staan voor de aanstormende Thea Jaspers uit Ysselsteyn. Bij de eerste manche had Ridderkerk de fabelachtige tijd ge maakt van 2.42.4 in een machientje dat ook uit de werkplaats van Theuws gekomen kon zijn. Maar Venray had goede moed, toen ze in de tweede manche uit moest komen tegen Bladel en Franeker. Hadden de vorige wed strijden hier geen dikke overwinnin gen laten zien voo,r de Venrayhe wa genHet liep echter anders. Thea Jaspers wist na een goede start bijna gelijktijdig met Franeker de wagen aan het wisselpunit te brengen waar Wim Loonen klaar stond voor zijn be kende spurt Alles liep lekker, alle risico's wer den weer genomen, maar achter de grote tribune sloegf het noodlot toe. In een goede en gunstige positie ging de ketting van het kamwiel en daar stond Loonen met zijn goed gedrag. Ondanks het record wat hij leverde met het er weer opleggen van de ket ting en het doorbonken tot de laatste minuut was te veel kostbare tijd ver loren gegaan en kon Venray maar 4 punten op zijn standenlijst noteren, waar men er 8 of 9 verwacht had. De uitslagen waren: Lisse 9, Vëen- dam 8 (mag die anderen maar blijven rammen?), Franeker 7, Ridderkerk 6, Bladel 5 ,Venray 4, Zelhem 3 IJssel stein 2 en Emmeloord 1. Bij het laatste nummer was de tus senstand Ridderkerk 1 IJsselsteyn en Lisse 2, Franeker 3, Bladel 4, Venray 5, Veendam 6 Emmeloord 7 en Zel hem 8. Men haalde dus op. SINTERKLAAS dracht Venray redding. Bij zijn be- mek aan Venray waar de zeskamp ploeg particuliere audiëntie kreeg, had de Goed Heilige Man beloofd Venray alle stéun te zullen geven. Welnu, die hebben ze gehad. Want de Zeskamp Sinterklaas met zijn Pie ten uit Venray wisten ondanks het feit dat de Sint tweemaal het gladde dak op moest, toch als eerste boven te komen, terwijl andere Sinten en Piet de nodige moeite hadden met het zeepsop. „Jullie zijn geen Piëlhazen, maar dakhazenkreunde een suppor ter uit het andere kamp spijtig, toen Venrays Sint 1.31 voor zich liet af drukken en daarmede een fractie van een seconde voor Zelhem bleef met 1.31.1 en Ridderkerk en IJsselstein met 1.31.2. De uitslag hiervan was: Venray 9, Zelhem 8, IJsselstein en Ridderkerk 6,5, Veendam 5, Emmeloord 4, Bladel 3 Lisse 2 en Franeker 1. GLORIEUZE DERDE En zo braocht deze wedstrijd Ven ray weer op het schavotje. Nu als derde met als eeuwige tweede naast zich IJsselsteyn en als eerste Ridder kerk. Wie de punten bekijkt die el ders staan afgedrukt, zal zien dat de ploegen al langer hoe meer aan el kaar gewaagd zijn en dat de verschil len in punten steeds kleiner worden. Het is bepaald jammer dat Emmel oord en Veendam in het totaalklasse ment te weinig punten haalden om in de volgende ronden nog mee te kun nen en dat Bladel en Zelhem in Gro ningen nog zullen moeten kampen wie van hen afscheid zal moeten ne men Met een 3e plaats in het algemeen klassement over de drie gehouden wedstrijden mag Venray best tevre den zijn, maar men zal er ook uit ge leerd hebben dat zonder geluk nie mand welvaart en dat ook de punten behaald op generale repetities niet altijd waardevolle gegevens opleve ren voor de echte wedstrijd, of het moest zijn dat men zijn tegenstanders wat leert. Wat er van zij, de eerste drie wed strijden zijn gelukkig afgesloten. Zij mogen voor de hele ploeg een stimu lans te meer zijp om ook in de ko mende wedstrijden, dank zij inten sieve training en stug volhouden, Venrays naam hoog te houden. Iets wat ze tot dit moment prima gedaan heeft. Uitslagen totaalklassement na drie wedstrijden Stand Pnt. Stand Pnt. Stand tot pnt. Stand pnit. Eindstand Rotterdam Groningen vóór Leiden Leiden 3e ronde IJsselstein 2 35 2 36.5 1 71.5 2 34 1 105.5 Franeker 6 30 1 39 2 69 6 27.5 2 96.5 Venray 1 37 8 24.5 4 61.5 3 32.5 3 94 Lisse 5 33 4 31 3 64 4 29.5 4 93.5 Ridderkerk 8 24 5 29 8 53 1 36.5 5 89.5 Zelhem 3 34 6 27.5 4 61.5 8 26.5 6 88 Bladel 3 34 7 25.5 6 59.5 5 28.5 6 88 Emmeloord 7 28 9 24 7 52 9 24 8 76 Veendam 9 15 3 33 9 48 7 28 8 76 Dat de Zeskamp-uitslag niet alleen afhankelijk is van geleverde presta ties maar ook van een grote portie geluk of pech, bewees de generale re- peitite in Leiden, waar Venray met 46 punten bovenaan kwam te staan, dat was 8 punten meer dan de riva len IJsselstein en Lisse. Op diezelfde repetitie behaalde Ridderkerk slechts 17 punten, maar ze ging 's avonds als eerste met 36 punten op het ere-scha- vot. De N.C.R.V. maakt van de deelne mende zeskampgemeenten filmopna men, alsmede flitsen van de wedstrij den. Toen dan zaterdag bij de repe titie de auto's van Venray en Veen dam met elkaar in botsing kwamen en de spatborden zo te zeggen door de lucht vlogen, haastte de aanwezige cameraman zich naar de plaats van het ongeval, maar struikelde daarbij over een strobaal. Zijn flits-t.v. appa raat, ter waarde van 24.000,kwam met een smak op de baan terecht en was vrijwel total-loss. Dezelfde wa gen van Veendam zorgde 's avonds voor het uitschakelen van de wagen van Emmeloord. De IJsselsteinse auto heeft het dit maal uitgehouden. Men was er wel bang voor en de ploegleider van IJs selstein had zich vast voorgenomen niet met de autocross mee te doen als zijn wagentje reeds bij de repe tities de gee9t zou geven. Gelukkig is het zover niet gekomen. Dick Passchier, de t.v.-presentator van de Zeskamp-uitzendingen had in Leiden een fikse keelontsteking, waaraan ziekenhuisdoktoren ver betering probeerden te brengen. Het baatte niet, hij bleef hees. Dick van 't Sant nam zijn taak over. Barend Barendse, de bekende com mentator van de Zeskamp, kreeg een half uur voor de uitzending van een enthousiaste toeschouwer een dave rende klap op z'n schouder, met als resultaat een stijve arm. Op het einde van die Zeskamp-sei zoen, in april, komen alle deelnemers, ook zij die nu afgevallen zijn, bijeen voor een slotfase in Rotterdam, dat besloten wordt met een groot bal. De nu overgebleven 6 ploegen doen allemaal mee aan „Spel zonder gren zen". Zoals bekend worden die wed strijden gehouden in zeven landen en begint op 24 mei in Spa (België) en telkens 3 weken later ergens anders. Voor Nederland wordt dit spel gehou den op 16 augustus in Gouda. De nu overgebleven ploegen mogen in volg orde van de uitslag hun keuze maken naar welk land ze willen gaan. IJs selstein heeft dus de eerste keus en Venray de derde keuze. De „Spel zonder Grenzend-wed strijden zullen zoveel mogelijk .live" worden uitgezonden. De N.C.R.V. re kent daarbij op de medewerking van de N.O.S. De meeste landen willen de deel nemers onvoorbereid laten deelne men aan de „Spel zonder grenzen"- (vervolg z.o.z.)

Peel en Maas | 1971 | | pagina 25