Kerkdorp-verlangens en wat tot op heden gebeurde Winter jassen Ceescettda Leenenl WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN grote kollektie v.a. 99,- Eerste lustrum bontmode in het fijnste genre Schouwburg drukwerk VRIJDAG 29 OKTOBER 1971 No. 43 TWEE EN NEGENTIGSTE JAARGANG VOOR AL UW DRANKEN PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 2* POSTBUS 1 TEL 2727 GIRO 1050*52 ADVERTENTIEPRIJS 14 ct. p*r mm. ABONNEMENTS PRIJS PER HALFJAAR 5.15 (bij vooruitbetaling) De wijk- en dorpsraden we gaven daarvan verslag hebben in de afgelopen weken de koppen by elkaar gestoken om van el- kaers ervaringen en bevindingen te leren. Aanleiding daartoe was de subsidiëringskwestie, die moeilijkheden opleverde. En op die vergadering zijn harde woorden gevallen t.o.v. de gemeente, die bepaalde toezeggingen niet zou zijn nagekomen. Toezeggingen, die gedaan zijn op de jaarlijkse bijeenkomsten die het gemeentebe stuur in kerkdorpen en wijken pleegt te organiseren. Men is later wel wat geschrokken over wat daar allemaal over in de kranten is gekomen en men heeft het dan wel wat afgezwakt, maar de kritiek was gespuid. En de vraag is, cf die kritiek gerechtvaardigd was. Wat de subsidies betreft, hierover is inmiddels een gesprek gevoerd met B. en W. en die heeft een en ander in die zin in orde gemaakt, dat thans elke raad een soort startsubsidie krijgt, die later vervangen zal wor den door een soort prestatie-subsidie. Des te meer men doet, des te meer krijgt men. Maar daarover hoort men later via de raadsvergaderin gen meer. Nu wat de zaken betreft, die op de verschillende kerkdorpen-vergaderin gen aan de orde zijn gesteld. LEUNEN -VEULEN-HEIDE Vraag: Rattenbestrijding in de Oostrumse beek. Voor zover dit een gemeentelijke zaak is, heeft de gemeente het hare hieraan gedaan. Vraag: maaien van distels in ber men, wanneer distels niet in bloei staan. Ook hier in, waar zulks mogelijk was, aan voldaan. Vraag: bouw van 40 premie wonin gen in Leunen. Het betreft hier de bouw van wo ningen oP het terrein van boerderij de Louw, waarvoor van Ged. Staten de verklaring van „geen bezwaar" is aangevraagd. Na het verkrijgen van deze verklaring wordt in onderhan deling getreden met de bouwers. Amak-Nederiand is de te bouwen woningen reeds aan het verkopen. Vraag: bushalte in Leunen. Dit is een zaak van Provinciale Waterstaat, die hierop al meerdere malen is geattendeerd, doch waarvan tot op heden nog geen beslissing be kend is. Vraag: Handhaving Vullingsstraat in ruilverkavelingsplan. Op de kaart van openbare wegen, tot stand gekomen na het realiseren van de ruilverkaveling, komt deze weg niet meer voor. Hierover is ech ter nog een gesprek gaande. Vraag: 50 km borden in kom van Veulen en Heide. Ook hier valt de beslissing bij Prov. Waterstaat. Daarmede heeft de Werkgroep Verkeersmaatregelen al kontakt opgenomen, doch ook hier is nog geen beslissing genomen. Vraag: Overdracht kleuterschool Veulen. Dit besluit is al door de gemeente raad genomen, dat op zijn beurt weer moet worden goedgekeurd door Ged. Staten. Vraag: Graven van sleuven voor aardgasleiding kan aansluitingskosten wellicht drukken. Men meent dat zulks in Brabant het geval is. Inderdaad is door het Gasbedrijf Peelland in Deurne-Asten-Someren de hulp ingeroepen van kandidaten voor aardgas om zelf de sleuven te graven, niet zo zeer omdat zulks kos ten verminderend was, doch omdat personeel ontbrak. Deze werkwijze wordt voorlopig echter niet gevolgd door Limagas, dat in Venray de dis tributie verzorgt. Vraag: s.v.p. straatnamen geven in overleg met de dorpsraad. Zulks gebeurt. Men is met het nieuwe straten- en wegenplan bezig van het Lollebeekgebied, wat een enorm karwei is door het feit dat veile wegen verlegd en veranderd zijn. De voorstellen voor nieuwe namen e.d. komen ter visie van de betrokken dorpsraden. Vraag: Notulen van de bijeenkom sten s.v.p. sturen naar de leden van de raden. Gebeurt via samenlevingsopbouw. Vraag: Kunnen ook andere leer lingen van de b.l.o. bus gebruik ma ken. Gevraagd werd in de vergadering om een opgave van het aantal kinde ren dat buiten die van de BLO nog van deze bus gebruik zouden willen maken. Deze opgave is nooit ver strekt. OOSTRUM Vraag: Gymnastiekzaal in Oostrum. Er is gestreefd naar een oplossing, waarbij Oirlo en Oostrum met even tueel Castenray van een zaal kun nen profiteren. Daar is geld voor ver kregen via een burgerzinlendng, doch dat is door overheidsmaatregelen af geketst en gezien het geldgebrek komt daar voorlopig niets van. Vraag: Demping Oostrumse Beek. Hierover is overleg gaande met de Nederlandse spoorwegen, die beloofd hebben op een voor hen gelegen ogenblik de sloot te zullen dempen. Intussen is een en ander doorgegeven naar Volksgezondheid, terwijl ook in ruiilverkavelingsverband de zaak be keken wordt. Vraag: Openbaarmaking uitbrei dingsplan Oostrum. Er is een ontwerpplan voor het ge bied, gelegen tussen de Mgr. Hans- senstraat, spoorlijn en doorgetrokken Deurneseweg. Daarin worden al gronden getaxeerd, terwijl er ook nog verschillende ruilverkavelingsgron- den in liggen (art. 13). Het plan is nog niet zover, dat het openbaar kan worden. Vraag: Kunnen niet-raadsleden toch in raadscommissie benoemd worden. Ja, wat blijkt uit het feit dat in enkele raadscommissies al niet- raadsleden zitting hebben. Vraag: Oversteekplaatsen voor wielryders. Een oversteekplaats op de door trekking van de Deurneseweg is reeds aanwezig. Er komt verder een over steekplaats aan het begin van de Geysterseweg, zo gauw de werk zaamheden aan de wegen in Oostrum gereed zijn. Vraag: Inhaalverbod Staionsweg. Levert te veel hinder op voor het doorstromen van het verkeer. Wel wordt door de politie streng gelet op het met drie wielrijders naast elkaar rijden, wat hier nog al eens oorzaak is van verkeershinder. Vraag: Kan er geen mobielkleuter- bureau komen? Is aanhangig gemaakt, maar dit blijkt nogal wat organisatorische en financiële konsekwenties te hebben, die een en ander tot nu praktisch on mogelijk maken. Vraag: Stortplaats Herenpasweg. Een en ander is inmiddels geregeld. Vraag: Uitbreiding sportveld. Het lag in de bedoeling wanneer Staatsbosbeheer de aankoop van Rouwkuilen betaalde, dit geld te be steden aan de sportvelden. Ondanks dat zulks nog niet gebeurd is, wordt toch regelmatig gewerkt aan de sport complexen op de kerkdorpen. Vraag: Informatiebord bij station. Hierover is met een reclamebureau overleg geweest, dat echter verbro ken is omdat bedoeld bureau zijn zeggingen niet nakwam. Vraag: Telefooncel in Oostrum. Dit verlangen is doorgegeven aan de PTT, die de noodzaak bekijkt en beoordeelt. Vraag: Samenwerking scholen in verband met brandpreventie. De brandpreventie op de scholen is al dan niet door samenwerking praktisch rond. Vraag: Modder bij industrieterrein. Verharding van betrokken stuk weg is niet mogelijk zo lang het ver keer hierlangs omgeleid wordt i.v.m. riolering in Oostrum. Als dit klaar is, wordt opdracht gegeven. OIRLO Vraag: Overlast t.g.v. niet goed aangelegde zinkputten. Is intussen veranderd en verbe terd. Vraag: straatverlichting Horster- weg uitbreiden. Aan de P.L.E.M. is daartoe op dracht gegeven, doch het wachten is op de uitvoering. Vraag: Blijft voetbalveld in Cas tenray beschikbaar voor de jeufd. Ja. Vraag: In Brabant schynt het ge makkelijker te zijn aardgas te krij gen dan in Limburg. Dat klopt in zoverre dat inderdaad het gasbedrijf Peelland, waarin Deurne, Asten en Someren samen werken, er in geslaagd is praktisch in alle „kommen" van deze gemeen ten gas te brengen en met behulp van de aanwonenden (die de sleuven groeven) ook in staat bleek extra leidingen aan te leggen naar groepen woningen, die apart liggen. Daartoe blijkt echter Limagas tot heden niet in staat. Vraag: Aanleg van vuilnisstort plaatsen in Castenray en Oirlo. De nodige aanvragen daartoe zijn naar G.S. die echter niet gechar meerd is op de vele vuilnisstorplaat- sen in de gemeente. Vraag: Is bouw van premiewonin gen en particuliere woningen mo gelijk? Hierover zal niet alleen met Oirlo, doch met alle kerkdorpen op korte termijn een gesprek zijn waarin men spijkers met koppen hoopt te slaan. Vraag: Bestrating Machutusstraat. Is gebeurd. Vraag: Betere wegbebakening en het plaatsen van wegwijzers naar Oirlo. Over de wegbebakening is overleg met Provinciale Waterstaat, aange zien het hier gaat over een provin ciale weg. De bewegwijzering moet nog vervolmaakt worden. Vraag: Verkeersborden op de nieu we Matthiasstraat. Zijn geplaatst. Vraag: Transformator nabij Mo- lenhoekseweg. Is doorgegeven naar de P.L.E.M., die hierover nog geen beslissing heeft genomen, aangezien men nog niet klaar is met metingen. Vraag: Veranderen van straatna men, die nu tot verwarring aanlei ding geven. Een plan is men aan het opstellen, dat ter visie komt voor de dorps raden. MERSELO Vraag: Reflecterende paaltjes langs Merseloseweg. Zijn geplaatst. Vraag: Verplaatsen van het St. Janskapelletje. Hierover is overleg met Monumen tenzorg. Vraag: Betere verlichting van Mer seloseweg, De Hoek, Beek, etc. Het nieuwe verlichtingsplan wordt opgesteld, waarbij ook met genoem de straten en plaatsen rekening wordt gehouden. Vraag: Opruimen ruïne Bistervels. Deze ruïne is inmiddels verdwenen. Vraag: Mogen schoolkinderen fiet sen aan de linkerzijde van de Ripse- weg. In overleg met de politie is die kwestie geregeld, terwijl aldaar nog een parallelweg komt. Vraag: Waarom zijn slagbomen ge plaatst in brandgangen in Vredepeel- bossen. Dat is gebeurd om het wildstropen uit auto's en vuilstorten te voorko men. Bij brand is de brandweer in bezit van de sleutels der slagbomen. Vraag: Kan een Saksische boer derij niet behouden blijven als een soort museum. Deze vrome wens zal voorlopig niet in vervulling gaan, omdat daar toe de geldmiddelen ontbreken. Vraag: Kan medewerking gegeven worden aan een onderdak voor de sportende jeugd. Daaraan is tot heden niets gedaan omdat men eerst de sportveldacco- modatie in orde wilde hebben. YSSELSTEYN Vraag: Kinderspeelplaats achter gemeenschapshuis. Hiervoor zijn in overleg met de dorpsraad de nodige plannen opge steld, waarvoor een en ander al klaar ligt. Vraag: Behoud busdienst Heide- Ysselsteyn; verbetering hoek Heidse- peelwegJan Poelsweg i.v.m. draai ende bussen en oprichting abri met fietsenstalling. De plannen daarvoor zijn klaar, doch de Zuid-Ooster schijnt van plan de lijn over Heide te laten vervallen en dan heeft alles geen zin. Eerst daags wordt over deze kwestie nog gesproken. Vraag: Verlichting Ysselsteynse Schoolweg. Zoals reeds eerder is opgemerkt is een verlichtingsplan buitengebied in voorbereiding, waarbij ook deze ver lichting wordt ingeschakeld. Vraag: Verharding Schoolweg en Ringweg. De verharding van de Ringweg is nagenoeg klaar, voor de Schoolweg is een plan in voorbereiding. Vraag: Speelterrein van Montfort- straat opknappen. Dit wordt niet opgeknapt aangezien dit een bouwterrein is. Vraag: Wegkappen struiken hoek Rouwkuilenweg—Deurneseweg. Dit wordt door deskundigen niet nodig geacht. Vraag: Wegbebakening Peelweg. Is gebeurd. Vraag: c.v. in bejaardenwoningen. Is een zaak voor de woningver eniging, die in samenwerking met de dorpsraad over deze kwestie een enquete heeft gehouden. Vraag: Verbetering van de weg naar Griendtsveen. In overleg met Horst is hiervoor al een voorbereidingskrediet verstrekt en wordt door de Grontmy een plan opgemaakt. Vraag: Bredere oprit naar aanne mersbedrijf Klomp. Na overleg met provincie is geble ken dat oprit breed genoeg is. SMAKT Vraag: Aanleg Rijksweg 73 sterk bepleiten, evenals nieuwe weg Horst- Venray. Plan voor Rijksweg staat op rijks- wegenplan en zal uitgevoerd wor den naar rato op de rijksbegroting hiervoor geld beschikbaar komt. Het ligt verder in de bedoeling van de provincie de nieuwe provinciale weg HorstVenray ook door te trek ken, maar een en ander is naast een kwestie van geld ook een kwestie van overleg met Brabant en rijk. Vraag: Aanleg sportvelden Smakt- Holthees. Deze kwestie is intussen geregeld met Vierlingsbeek en komt in uit- voeriing. Vraag: Kappen struikgewas hoek St. JozeflaanMaasheseweg. Dit is particulier terrein en men is afhankelijk van de welwillendheid van de bezitter. Doch opmerkelijk is dat ondanks het beweerde slechte uitzicht hier nog vrijwel geen on gelukken zich hebben voorgedaan. Vraag: Aanduiding valse bocht in Maasheseweg. Dit is doorgespeeld naar Provin ciale Waterstaat, die hiervoor te be slissen heeft. Vraag: Aanduiding bebouwde kom Smakt. Hiervoor moet de provincie ver lof geven, wat tot heden niet gebeurd Vraag: Bord wegversmalling bij brug over Loobeek. De beek is provinciegrens en hier over moet kontakt opgenomen wor den met Vierlingsbeek. Vraag: Is vervoer van schoolkin deren 's winters niet per bus moge lijk. Smakt zou zelf cijfers op tafel bren gen i.v.m. onderhandelingen met busonderneming. Die cijfers zijn tot op heden niet op tafel gekomen. Vraag: Kerkplein beter verlichten. Kerkplein is particulier terrein, dat naar mening van deskundigen voldoende verlicht is. Dinsdag a.s. herdenkt de gemeng de zangvereniging „Crescendo" haar eerste lustrum. En men laat dat maar niet zo voorbijgaan. Want op die dag komt het koor De Vrolijke Samen zang uit Roermond een uitvoering geven. Het zijn oude bekenden van Crescendo, want ze waren ook te gast op de zangersdag van 26 september 1970. Het feest zal beginnen met een eucharistieviering in de Paterskerk om 2 uur. Vanaf 6 uur recipieert het bestuur in zaal In den Engel en daar voor is iedereen uitgenodigd. Een leuke avond besluit deze lustrum- dam. Een orkest zal dan zorgen voor de gezellige noot. En op deze avond is iedereen welkom, ook niet-leden. Men wiil deze avond nog eens extra aangrijpen om wat reclame voor dit gemengd koor te maken. Al heeft men 28 aktdeve leden, nieuwe leden zijn en blijven welkom. Het koor is vijf jaren geleden op gericht door Mqvr. Jansen-Koppen, die thans nog voorzitster is. Er werd gestart met"zeven leden. De heer J. v. d. Tillaart heeft leiding gegeven gedurende 4Vs jaar en heeft toen de dirigeerstok overgegeven aan de heer G. Wijnhoven uit Blitterswijck. Men repeteert elke maandagmid dag van kwart over 4 tot half 6 in de aula van het internaat voor jon gens aan de Leunseweg. Het oudste lid is mevr. Linders van Het Schut tersveld, die met 84 jaren nog altijd veel plezier heeft in zingen. Het jong ste lid is nog geen 50 jaren en dat vormt wel een bewijs dat Crescendo niet bepaald een bejaardenkoor is, al is het daar wel uit voortgekomen. Dat het koor sinds 3 jaren op zich genomen heeft in de Paterskerk bij huwelijken en begrafenissen de mis vieringen op te luisteren, bewijst de vitaliteit. Een vitaliteit, die alleen nog beter kan worden als meer da- ems en heren zich willen voegen bij Crescendo ■i smeets - canters* lomstraat 4 venlo stads-centrom m tel. 04700-11486 sinds 1905 de betere bontmantel aan betrouwbare prijs Een van de belangrijkste toneel uitvoeringen van dit seizoen, kan men op maandag 1 november in de Venray se streekschouwburg meema ken. EEN VIJAND VAN HET VOLK van Hendrik Ebsen in bewerking van Arthur Miller is er dan in grote ster bezetting te zien. Een „oud" stuk, dat echter in deze tijd nog veel te zeg gen heeft. Op de première in Den Bosch stak men zijn enthousiasme niet onder stoelen of banken. De echte toneel liefhebber wacht dus een uitsteken de toneelavond met goede regie, goed spel en een goed verhaal. Het is dan ook een voorstelling die men eigenlijk niet ongezien voorbij kan laten gaan. „Magnifieke hoofdrol van André van den Heuvel. Een voortreffelijk begin van het nieuwe seizoen. Een vijand van het volk blijft actueel", schreef De Telegraaf. Onder de titel „Groot Actueel To neel" begon de recensie in Het Pa rool. E entoneelavond die wij aan bevelen. Op 9 november komt het Groot Limburgs Toneel naar Venray met „HET GROTE BEEST". Een klucht, speciaal gebracht voor een publiek, dat uit is op een onbezorgd avondje lachen. Deze voorstelling is dan ook geschikt voor elk publiek en men soeft zelfs geen toneelliefhebber te zijn om toch een avond plezier te be leven. voor al uw van den munckhol n.v. Joop Ariaens GROTESTRAAT 6 - VENRAY

Peel en Maas | 1971 | | pagina 11