schaken in Kdenbafy HAASTJEREPJE! uuu l^uulj Cn biljarten m.h.c.v. v.v. oostrum uaiivm zwemmen Oriëntatieril TAFtLlENNlS moa enuis PARpCHIE'itRK MERSELO 18e zondag na Pinksteren Zaterdag: 19 uur gest. jrd Corne lls Hoedemakers en Johanna Tac- ken. Zondag 7.30 gest. lm Gerardus Bistervels, Anna Maria Peeters en overleden familie; 9.30 uur hoogmis tot dankzegging, waarna processie naar de Mariakapel; 11.30 uur Mis voor Martinus Poels. Maandag: 8 uur best. jrd Martinus van Dijck en Francisca Steeghs. Dinsdag: 8 uur gez. H. Mis Maria Pubben-Loenen. Woensdag: 8 uur gez. H. Mis Pe- tronella Creemers-Jenneskens. Donderdag: 8.30 gest. H. Mis tot int. Maria v.d. Heuvel, te verzorgen door de schoolkinderen. Vrijdag: 14 uur pl. huwelijksmis bruidspaar Houben-Poels. Zaterdag: 19 uur best. jrd Marti nus Janssen. Misdienaars: zondag 7.30 Jacobs- Versteegen; 9.30 Bouten-Wismans; 11.30 van Hoof-Muysers. Week: Jacobs-Versteegen. RECTORAAT VEULEN Zondag 18 zondag na Pinksteren: 8 uur leesmis zal. Theo Groetelaars; 10 uur hoogmis als zeswekendienst voor zal. Mi ent je Jennesklens. Maandag: 8 uur leesmis uit dank baarheid, fam. Heidens. Dinsdag: 8 uur leesmis voor zal. Theo Classens. Woensdag: 8 uur leesmis voor zal. Leo de Lauw. Donderdag feest van de H. Ro zenkrans; 8 uur leesmis zal. Theo Jacobs en zoon Leo. Vrijdag: 8 uur leesmis zal. Anna Wilms-van Lin; 2 uur hoogmis en inzegening huwelijk bruidspaar T. Verstegen en L. Koenen. Zaterdagavond 8 uur 3e zesweken dienst zal. Maria-Smits-Groetelaars Lector: 3 okt. J. van Oers. Accolieten Wilh. van Ooi, Jan Geelen en Harrie Verhoeven. •PAROCHIE CASTENPAY Week van 2 tot 9 oktober. Misdienaars: Fons Dinghs en Jos Emonts; Wiillie Duykers en Jos van Kuyck. Achttiende zondag na Pinksteren. Eerste zondag van de maand. Bij zondere kollekte voor onze eigen kerk. Zaterdag: 19.00 tot int. van fam. Classens-Valckx. De zang wordt verzorgd door het Dameskoor. Zondag: 8.00 jaardienst zlg. Peter Strijbos; 10 uur jaardienst zlg. Mat thias Drabbels. Maandag: Feest van de H. Fran- ciscus van Assisië. 8.00 jaardienst overl. fam. van Eindt-Cox. Dinsdag: 8.00 overl. fam. Strijbos- Kemmelings. Woensdag: 8.00 gezinsmis (int. of feraars). Donderdag: 8.00 uit dankbaarheid (D.). Vrijdag: 8.00 ter ere van de H. The- resia. Zaterdag: 8.00 ter ere van O.L. Vrouw (int. offeraars); 19.00 tot bij zondere intentie. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: 18e zondag na Pinksteren. 7.45 vroegmis tot int. van fam. Huijs- van Enckevort; 10 uur hoogmis tot int. van fam. Vogelsangs. Vandaag maandel. bijzondere KOLLEKTE. Door de week H. Mis 7.45 uur. Maandag: tot int. van fam. Coo- len-van Lankveld. Dinsdag: v. d. genezing van een zieke. Woensdag: t.b.i. (Horst). Donderdag: t.b.i. (Vredepeel). Vrijdag: t.b.i. Zaterdag: 19.30 avondmis ter ere van O.L. Vrouw v. Altijdd. Bijstand namens fam. Peeters-Janssen. FANFARE EN DRUMBAND TE OIRLO Dit jaar zal de Fanfare-drumband Ons Genoegen te Oirlo op zondag 3 oktober a.s. haar intussen traditio nele oriëntatierit organiseren. De rit wordt verreden volgens het KNMV-reglement 1969 en ze is uit gezet door P. Janssen uit Venray. De route loopt door de gemeente Venray; de lengte van het parcours is ca. 50 km en de gemiddelde snel heid is gesteld op 24 km per uur. Evenals andere jaren zijn voor de ze oriëntatierit weer vele zeer waar devolle prijzen beschikbaar gesteld. Speciaal voor de Oirlose deene- mers worden bovendien nog extra prijzen beschikbaar gesteld. Voor de leden van MAC Rooy telt deze rit mee voor de clubcom petitie. Inschrijven: op zondag 3 oktober, vanaf 13.30 uur in het kantoor van de LLTB te Oirlo, of telefonisch al vooraf: 04787-226, na 13 uur 04785- 525. Het inschrijfgeld bedraagt 10 per deelnemend voertuig, terwijl de le deelnemer om 14 uur zal starten bü het LLTB-gebouw te Oirlo. De uitleg van de rit en de prijsuit reiking heeft plaats in café Linskens zo spoedig mogelijk na de finish- sluiting SPORT Zaterdag 25 sept. speelde Red St. 2 thuis tegen Koningslust. Hun 2de competitiewedstrijd werd ook deze keer gewonnen. Het was wel een krappe overwinning, maar volkomen verdiend. Van de tegenstander kan gezegd worden dat hij nog niet tot de sterkste behoort en er zullen be slist nog wel betere komen. H. Log- tens en H. Thijssen wonnen beide 2 wedstrijden, terwijl A. Logitens een overwinning op zijn naam zette. Ons eers'te juniorenteam speelde zaterdag hun eerste competitiewed strijd in de landelijke klasse. Het be zoekende team kwam uit Deventer. Dit team van de vereniging DTTC speelde reeds voor de tweedemaal landelijk. De ervaring die zij daar mee hadden opgedaan was vandaag doorslaggevend. Onze jongens waren uiterst zenuwachtig en gespannen. M. Cuppen die de spits af zou bijten kon zijn wedstrijd ondanks goede concentratie niet in winst omzetten. G. Philip sen speelde nog wat te ge forceerd en verloor. J. Bonants bracht ons team weer aan de lei ding. Het dubbel ging op het nipper tje verloren, wat laiter het beslissen de puntje bleek te zijn geweest. G. Philipsen en M. Cuppen konden niet meer tot winst komen terwijl Bo nants zijn beide andere partijen kon winnen. De nederlaag was 6-4 maar niet nodig geweest. Hopelijk zullen zij in de komende wedstrijd in Zwol le tegen Flits iets vrijer spelen en minstens een gelijk spel mee naar huis brengen. Ook werden er zaterdag in de gym zaal aan de Beukenlaan de voorse lectie achtkampen gehouden voor de Halex-kampioenschappen van Ne derland. Bij de junioren werd onze vereniging vertegenwoordigd door F. Bonants. Frans speelde zeer goede partijen, maar moest steeds in de 3e beslissende game de meerdere er kennen in zijn tegenstanders. Twee wedstrijden bracht hij tot een over winning en ddt leverde hem een ge deelde 6e plaats op. Bij de pupillen was het Eric Ver blakt die onze kleuren verdedigde en met succes. Ofschoon hij een ze nuwachtig begin had, zodat hij een wedstrijd op het nippertje verloor, wist hij toch uiteindelijk als eerste te finishen. Geen enkele partij liet hij nog verloren gaan. Een prachtig resultaat voor Eric en wij hopen dat hij in de verdere rondes zeer veeH Dit plezierig gemodelleerde, jersey pantalonkostuum is ongetwijfeld een regelrechte 'topper' voor de modieuze vrouw van zo rond de dertig! Exclusief gegarneerd met lipjes en ringetjes. Iets uitlopende pijpen. 249,- ode aan de mode! I succes zal hebben. Zondag werd in Tegel en voor dë eerste keer een toernooi georgani seerd met deelnemers uit verschil lende afdelingen. Onze spelers boek ten hier zeer goede resultaten. R. Verblakt kwam tot bij de laatste 6. In het dubbel werd R. Verblakt en B. Hendriks in de halve finale ver slagen door de finalisten. H. Thijssen wist na spannende wedstrijden de finale te bereiken en ook deze te gen de sterk spelende Bach uit Ame rica te winnen. Een prachtig resul taat. In het dubbel bereikte hij met partner H. Logtens de halve finale. H. Logtens bereikte in het enkelspel ook de halve finale en werd toen verslagen door de latere kampioen. F. Bonants bereikte na verschillende zware voorwedstrijden de kwartfi nale en verloor toen van de latere tweede. Ook A. vd Giessen moest in deze in de halve finale zijn meerdere erkennen. Bij de aspiranten behaal de J. Bonants een prachtige tweede plaats nadat hij in de finale had verloren van de zeer sterk spelende F. Beussen uit Horst. Bij het dub bel in de Junioren B-klasse behaal de G. Philipsen en J. Boruamts een prachtige eerste plaats. Terwijl G. Philipsen in het enkel doordrong tot de halve finale. De grootste presta tie werd ook deze dag weeir gele verd door onze jongste deelnemer: E. Verblakt. Had hij reeds een zwa re dag van te voren achter de rug, vandaag was het net of hij in vorm begon te komen. Geen enkele tegen stander kon hem tegenhouden. Een prachtige eerste plaats en een mooie beker waren de bekroning van het geheel. Zaterdag begint voor de senioren de nieuwe competitie. Het wedstrijd programma ziet er als volgt uiit Genooi 2 - Red Stars 1 Armada 2 - Red Stars 2 OAD 3 - Red Stars 3 aanvang 18 u. Meijel 2 - Red Stars 4 aanvang 20 u. Landelijke juniorencompetitie: Flits Zwolle - Red Stars Zondag 31 oktober wordt in Den Bosch het toernooi om de HERTOG STAD-BEKER gespeeld. Inschrijvin gen hiervoor gaarne voor 7 oktober bij H. Thijssen. Wij willen de junio ren er op wijzen dat deze toernooien nu voor iedereen interessant zijn i. v.m. de nieuwe indeling van de ju nioren-groepen. Dus schrijf met zo veel mogelijk personen in. Uitslagen A-klasse: De Burggraaf 1 - KOT 2-6 Ons Genoegen 1 - B.C.IJ. 1 4-4 V.O.P. 1 - de Pomerans 1 6-2 Stand A-klasse: Ons Genoegen 1 318 VOP 1 3—17 BCIJ 1 3—14 KOT 3—11 HGM 1 2—10 De Burggraaf 1 3—8 OBK 1 2—6 De Pomerans 34 Uitslagen B-klasse: Billjartic 1 - HGL 1 4-6 't Anker 1 - OPM 1 4-6 VOP 2 - De Burggraaf 2 10-0 Stand B-klasse: HGL 1 4—28 Los Band 321 't Anker 1 317 VOP 2 3—17 Bil jar tic 1 316 OPM 1 2—11 Ons Genoegen 2 310 De Burggraaf 2 36 OBK 2 2—4 Uitslagen C-klasse: HGM 2 - 't Anker 2 4-6 BCIJ 2 - VOP 3 10-0 Biljartic 2 - BCIJ 3 2-8 Stand C-klasse: HGM 2 BCIJ 2 HGL 2 BCIJ 3 VOP 3 Biljartic HGM 3 OPM 2 SA 1 4—29 4—26 3—18 3—16 4—13 4—13 3—10 2— 8 2— 8 van de wedstrijd HGL 2 -OPM 2 zijn geen wedstrijdformulieren inge leverd. P. Willems eiste deze-* week de kortste partij voor zich op, door in 10 beurten gem. 3.50 zijn partij uiiit te maken. G. van Asten, voor de 3e maal, in 13 beurten, gem. 12.15. P. Volleberg sr. in 14 beurten, gemid. 6.07 - C. v.d. Heuvel 14 beurten en 3.57 gem. - J. Michels 14 beurten en 2.42 gem. - J. de Lange 15 beurten en 7,73 gem. - A. van D|inJter in 15 beurten en 4.26 gem. - M. Arts 15 beurten en 3.73 gem. - P. de Haart 15 beurten en 3.33 gem. Dat waren dan de spelers die goede partijen speelden. In café Volleberg, Henseniiusstraat te Venray organiseert het Districts bestuur van de Kon. Ned. Biljart bond de voorwedstrijden Nationaal le klasse, 3 banden klein, op 30 september en 1 en 2 oktober a.s. De deelnemers hiervoor zijn: J. Lucassen en H. Volleberg, Venray en A. en J. Zeelen uit Cuyck. De partijlengte is 40 caramboles. Iedere speler zal 6 partijen spelen. Het is niet uitgesloten dat 2 van de 4 spelers in de eindwedstrijd ko men van het Nederlands Kampioen schap. Ongetwijfeld zullen er zeer spannende partijen gedraaid worden en prachtige caramboles gemaakt worden. Na een rustperiode van enkele maanden zijn de leden van Schaak club Venray thans weer volop ak- tief. Het nieuwe seizoen werd geopend met de jaarvergadering, die ondanks het feit dat er geen opzienbarende dingen gebeurden, een hele avond vergde. Met enige voldoening werd nogmaals terug gezien op het afge lopen seizoen, waarin het leden-tal aanmerkelijk groeide en met succes het 25 jarig jubileum gevierd werd. Dit gaf de ledenvergadering vol doende aanleiding het bestuur we derom voor het nieuwe seizoen haar volste vertrouwen te schenken, zo dat in de samenstelling daarvan geen wijziging kwam. Wel kwam er een nieuwe clubbladredaksie, waar door de taak van het bestuur eni germate verlicht werd. De hoofdbezigheid in het komen de seizoen zal voor de schakers gaan bestaan uit deelname aan de LSB- competitie en Kring-competitie. De nieuwe huishoudelijke competitie is inmiddels reeds van start gegaan - hieraan wordt door 29 leden deel genomen, die zijn ingedeeld in drie groepen. De eerste ronde van deze compe titie heeft nog voor weinig verras singen gezorgd, hopelijk zullen deze nadat iedereen wat ingespeeld is nog komen. Uitslagen van de eerste ronde: Groep 1: W. Jeuken - A. Mos 1-0 M. Termote - P. Vissenberg 1-0 J. Verhaagh - H. Derks 1-1 P. Rouvroye - J. de Wit 1-0 K. Lundahl - W. Rambags 1-0 Groep II: Mevr. Spee - Louwerde 1-0 W. v Kempen no - W. Frederiks 0-1 H. Coolen - A. Valckx 1-0 Th. de Brouwer - G. Breukers 0-1 Groep III: F. Frederiks - H. Schaeffers 1-0 P. Goumans - Fr. de Wit 1-0 H. Janssen - P. Spee 1-0 De huishoudelijke competitie zal gespeeld worden op de clubavonden Zwaan. Deelnemers aan deze com- elke dinsdag om 20 uur in hotel De petitie die verhinderd zijn gelieve dit tijdig te melden bij de wedstrijd leider (tel. 2408) en bij de tegenstan der van die avond. Uitslagen jl weekend: Alle wedstrijden junioren. Uitslagen van zondag 26 sept. Senioren: Venray - Racing 2-1 Venray 2 - Groen Wit 3 8-0 Veteranen: Nnenen - Venray 4-2 Dames: Venray - Tegelen 0-4 Programma a.s. weekend: zaterdag: jongens: Deurne A - Venray A 14 uur vertrek 13 uur Venray B - Concordia C 15.30 u. Zondag 2 okt. heren: Geleen - Venray 14.30 V. 13 uur. Boxmeer 2 - Venray 2 13.30 uur Vertrek trein 12.32 uur Zondag 2 okt. veteranen: Venray - Weert 12 uur Zondag 2 okt. dames: Gemert - Venray 13.30 uur vertrek 12.30 uur De ruim 300 toeschouwers die de wedstrijd Oosturm I - Holthees I hebben gezien, hebben een prachtige forse wedstrijd gezien. Reeds na 10 minuten zat Oostrum op fluweel, al thans zo leek het. Een afgemeten voorzet op rechts werd door de Oostrum linksbuiten magnifiek en onhoudbaar ingekopt. De Oostrum- linkshalf was even later ook suc cesvol. Amper de middellijn gepas seerd, zag hij de Holthees goalie ver voor zijn doel staan. Hij lepelde de bal onhoudbaar over de keeper: 2-0 Toen zette Holthees het Oostrum- doel een kwartier lang onder zwa re druk, wat resulteerde in een iet wat gelukkige treffer: 2-1. Een paniekerig aandoende Oos- trumsse verdediging stond echter slechts een deelpunt toe. Het was de Oostrum midvoor die nog voor rust met een prachtige kopbal de stand op 3-1 bracht. Direct na rust kwam Oostrum in gewonnen positie. De keiharde Holt hees verdediging trok wat hard aan de noodrem. Pinalty besliste de goedleidende heer van Waayenburg en deze penalty werd door dk Oos trum stopper keurig benut: 4-1. Een keihard spelend Holthees ont 9ierde de wedstrijd af en toe. Maar het was in ieder geval een verdien de Oostrum-zege. Oostrum II speelde tegen EWC 4 en won ruim met 5-1. Oostrum III leed haar eerste ne derlaag tegen een sterk Kronenberg II. In een harde doch faire wedstrijd sleepte Kronenebrg II een verdiende 4-2 zege uit het vuur. De zeer zwak leidende scheidsrechter moest helaas nog een Oostrum-verdediger naar 't kleedlokaal verwijzen. Programma voor a.s. zondag: Wederom een topper: Resia 2 tegen Oostrum 1. Resia 2 leidt evenals Oostrum 1 in deze klasse. Oostrum 2 speelt thuis tegen Mer- selo 2. Oostrum 3 gaat bij America 3 op bezoek. Succes Oikos 2 Lyceum 2 3-2 Voor insiders was Lyceum 2 bij voorbaat kansloos tegen Oikos 2 - voortgekomen uit de overgangsklas se Swift en RBC uit Roermond. De Lyceum reserves waren echter niet van plan zich zonder pardon over te geven. Met een inzet van meer dan honderd procent verzetten de Lyceum spelers zich tegen een fu rieus beginnende Oikos. Ondanks de grote inzet konden de onzen niet voorkomen dat Oikos de eerste set op haar naam schreef: 15-11. Lyceum begreep dat het mogelijk was om Oikos een setje af te pin gelen en daarom nam men het heft in handen. Met tactisch zeer sterk spel en door ijzersterk verdedigen in het achterveld, wist Lyceum het sterke Oikos uit zijn wedstrijdritme te halen. De tweede set werd door keihard werken door ons gewonnen met 15-8. Met de wetenschap dat het kon ging Lyceum in de derde set door. Oikos werd in de verdediging gedre ven en Lyceum wiisselde de tactische aanvallen zeer kundig af met toe- harde smaches. In de slotfase kwam Oikos sterk terug, maar het kon 'niet voorkomen dat Lyceum ook deze set met 15-11 op haar naam bracht. In de Vierde set maakte Lyceum de grootste fout van de match. Nog nahijgend van de tweede en derde set, schonk het Oikos de gelegen heid om een grote voorsprong te nemen: 10-4. Lyceum zette veel te laat de eindspurt in en was daardoor niet bij machte Oikos nog te stuiten 15-11. De strijd was weer volkomen open en het team met de beste conditie moest als grootste favoriet gezien worden. Lyceum bleek veel van z'n krachten gevergd te hebben. On danks het feit dat er in het begin subliem werd gespeeld: 0-4; kon Ly ceum niet voorkomen dat Oikos bij het wisselen der velden met 8-4 voor kwam te staan. Nadien kwam er niets meer van Lyceum-zijde en zodoende werd deze set en de wed strijd door Oikos 2 gewonnen. Niemand had verwacht dat Lyceum 2 zo'n tegenstand kon bieden ,maar door een geweldige inzet werd Oi kos gedwongen alle zeilen bij te zetten. Wanneer de huidige inzet gehandhaaft kan blijven, belooft 't nog wat te worden in dit seizoen. S'62 Lyceum 3 Het free-lance-team moest in haar eerste wedstrijd aantreden tegen S uit Swalmen. Ondanks het feit dat men er van alles aan probeer de tedoen slaagden de Lyceumers he ren er niet in met een overwinning naar huis te komen. Het werd uit eindelijk 3-1 voor S'62 dat alleen de derde set aan Lyceum moest afstaan. Hovoc 3 Lyceum 4 De jongens van het vierde hebben ondanks de nederlaag die tegen het sterke Hovoc werd geleden een leu ke wedstrijd gespeeld. Voor het éérst deelnemen aan de herenoompetftitie bleek dat juist ervaring opgedaan moet worden, om tot overwinningen te komen. De techniek is er; wed- strijdmentaliteit en training zal, ze ker in de thuiswedstrijden, vruch ten afwerpen. Setstanden: 15-5 15-9 15-8 Programma 2 oktober 1971: 19 uur Patrick - Lyceum 1 16 uur Ludentes - Lyceum 3 18 uur. HVO - Lyceum 4 ZWEMCLUB SPIO Het zwembad De Meerpaal is ge reed. Op dinsdag 5 oktober beginnen daar de trainingen. De groten trai nen op maandag, woensdag en zon dag (zondags om 10 uur). De klei nen trainen op dinsdag, vrijdag en zondag (zondags om 10.45 uur). Behalve op zondag beginnen de trainingen om 6.45 uur 'smorgens De trainingen staan onder leiding van de heren L. Bertrands en G. Plugge. Veel sukses. B. C. INKPUUS Afgelopen zaterdag trok ons eerste team naar Tegelen. De eerste tegen stander in het nieuwe seizoen was Olympia 3. We bewezen niet voor niets gepromoveerd te zijn. Toen de punten geteld werden bleek dat we met 5-3 hadden gewonnen. Onze he ren hadden nog niets aan kracht in geboet. Eenvoudig wonnen ze ieder hun enkelspel, ook het dubbelspel ging naar Inkpuus. Deze 3-0 voor sprong bleef maar korte tijd gehand haafd. De Tegelse dames maakten korte metten met onze dames. Maar omdat we de mixpartij wonnen ging de winst verdiend naar Venray. Al met al een zeer hoopgevend begin in de 3e klasse. Ajs. zondag is de zeer zware thuis wedstrijd tegen Blerick 3. Aanvang 14 uur in de sporthal van St. Ser- vatius. Dat het publiek eerste rang zit, weten ze wel

Peel en Maas | 1971 | | pagina 6